Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 26. 3. 2011 16:30

Vladena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 15. 12. 2007
Příspěvky: 1732

Re: Na podporu Blossom

Blossom, moc Tě pozdravuji a drž se! Myslela jsem, že právě prožívᚠsvé nejkrásnější období-příspěvky z cest, vydání své knihy, charitativní akce a ono houby......Ten život je tak zvláštní, kotrmelce, výstupy a pády. Posílám energii za Tebou! hjartahjartahjarta

Není tady

 

#52 26. 3. 2011 16:44

Rigoletta
♥♥♥♥---
Registrovaný: 4. 1. 2010
Příspěvky: 358

Re: Na podporu Blossom

Blossom, i já Ti moc držím palce a věřím, že se Ti podaří se z nemoci dostat. hjarta . Jsi jedna z těch, kdo mi tu moc pomohly a děkuji Ti za to. Posílám k Tobě sílu, kterou jsem i díky Tobě v sobě objevila hjarta

Není tady

 

#53 27. 3. 2011 15:55

Soleil
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 23. 7. 2007
Příspěvky: 885

Re: Na podporu Blossom

Blos, myslím na tebe a držím ti palce, aby ses co nejdřív uzdravila pussa

Není tady

 

#54 27. 3. 2011 16:23

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: Na podporu Blossom

Vilemína napsal(a):

Taky strašně ráda Blossom čtu, její příspěvky dokáží pohladit na duši. Mám moc ráda styl, jakým píše. Píše tak "čistě" - bez hrubek, překlepů, její sloh má spád a hlavně píše k věci. Moc mě její příspěvky obohacují. Nevím, jaká je v reálu, ale tady na Babinetu je strašně milá.

Ma spravdu, je to prekvapeni na netu. Malokdy se vidi takovy psany projev. Mylsim , ze vydala nejakou knizku, skoda, ze nemam poneti kde ji najit. Nevim nazev , nevim jmeno.

Ovsem ty pises taky lepe nez prumer. Mas taky cit pro jazyk.


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#55 27. 3. 2011 22:32

Vilemína
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 4. 2008
Příspěvky: 1971

Re: Na podporu Blossom

sahleb napsal(a):

Vilemína napsal(a):

Taky strašně ráda Blossom čtu, její příspěvky dokáží pohladit na duši. Mám moc ráda styl, jakým píše. Píše tak "čistě" - bez hrubek, překlepů, její sloh má spád a hlavně píše k věci. Moc mě její příspěvky obohacují. Nevím, jaká je v reálu, ale tady na Babinetu je strašně milá.

Ma spravdu, je to prekvapeni na netu. Malokdy se vidi takovy psany projev. Mylsim , ze vydala nejakou knizku, skoda, ze nemam poneti kde ji najit. Nevim nazev , nevim jmeno.

Ovsem ty pises taky lepe nez prumer. Mas taky cit pro jazyk.

Nevím, jestli mám jazykový cit, řekla bych, že jsem jen průměr. Snažím se ovšem psát bez překlepů a hrubek, samozřejmě že někdy taky udělám hrubku, ale pokouším se psát co "nejčistěji".

Není tady

 

#56 28. 3. 2011 11:59

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Na podporu Blossom

Taky Ti držím palce. Něco podobného jsem si prožívala kolem rozvodu (byla to zároveň i doba poporodní), ale jen lehce - tak, jak píše Vilemína. Neboj, bude líp. Jen to chce čas.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#57 5. 4. 2011 0:03

Definitiv
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 19475
Web

Re: Na podporu Blossom

Ach Bloss, moc ráda tě čtu. Nebudu psát, že bude líp, nevím to. Ale co vím je to, že jsi moc silná ženká, která dokázala neskutečně moc a když se ohlídne, má být na co nálěžitě pyšná. Vzhlíží k tobě nejenom tvoje děti, ale i spousta lidí tady. Já jsem určitě v první řadě, pro mě jsi velkým vzorem a za každý tvůj úspěch jsem moc ráda. Věřím, že přijdou další úspěchy, že svoje boje zdárně vybojuješ.
Moc ti držím palce.


MATYLDA
http://www.tickerclub.com/cache/0f00e26f70.png 22.10.2009 - 3389 g, 51 cm hjarta
ALŽBĚTA
http://www.tickerclub.com/cache/f19c85ecc3.png 22.6.2012 3 3780 G, 51 cm hjarta

Není tady

 

#58 5. 4. 2011 6:02

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Na podporu Blossom

Pod toto se taky podepisuji.....moc hezky napsané.....výstižné

Bloss.......jak je ?

Není tady

 

#59 5. 4. 2011 23:56

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Na podporu Blossom

Bloss, deprese se překonat dá, jsem toho živým důkazem.
Jen to nepůjde pouze léky.
Jo, a to světlo na konci tunelu je východ, jo? Ne rozsvícenej nákladní vlak..... storstark
Mᚠteď čas, tak dejchej - jestli to správně umíš. Dejchej, pomalu, co nejdýl a co nejvíc pussa


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#60 6. 4. 2011 7:08

majkafa
Host

Re: Na podporu Blossom

Při čtení příspěvku lupi jsem si vzpomněla, že nám paní psycholožka říkala, že když máme strach, tak máme tendenci víc nadechovat než vydechovat. Tak abychom se zaměřovali ve chvílích ataku strachu a deprese na správné dýchání. Kolik vdechovat, tolik vydechovat.
A jak píše lupi, léky jsou dobrým pomocníkem v akutní fázi. Když je lépe, a to bohužel může být za dlouho, když už se přestanou klepat kolena, přijde čas na dobrého psychologa, případně si hledat další věci, co pomůžou. Když to pak už půjde, tak zaměstnat tělo, a pak časem už se bude dát zaměstnat i hlava.
A jednoho krásného dne najednou zjistíš, Bloss, že už ti zase svítí slunce.
Ten den pro tebe přijde. stoltpussa

 

#61 7. 4. 2011 13:30

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: Na podporu Blossom

Pozdravuji Bloss a přeju ji brzké uzdravení. Posílám hodně pozitivní energie na uzdravení...

Totéž přeji Petře (sestřenka), kterou sice neznáte, ale od neděle leží na IKEMu po těžké operaci rakoviny srdce. Na sále to nedopadlo úplně nejlépe a teď je ve vážném stavu, de facto ve stavu mezi životem a smrtí, je na tom moc zle. Posílám jí moc lásky a energie, aby se z toho dostala sad


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#62 7. 4. 2011 13:58

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Na podporu Blossom

Ja jej želám (a aj Blossom), aby sa to, čo sa má sta (nech je to čokožvek), stalo rýchlo a bezbolestne. stolt Podža mojich skúseností je to vždy to najlepšie.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#63 7. 4. 2011 14:07

REŇAS
Host

Re: Na podporu Blossom

KALIK napsal(a):

Pozdravuji Bloss a přeju ji brzké uzdravení. Posílám hodně pozitivní energie na uzdravení...

Totéž přeji Petře (sestřenka), kterou sice neznáte, ale od neděle leží na IKEMu po těžké operaci rakoviny srdce. Na sále to nedopadlo úplně nejlépe a teď je ve vážném stavu, de facto ve stavu mezi životem a smrtí, je na tom moc zle. Posílám jí moc lásky a energie, aby se z toho dostala sad

Tak jak bych chtěla poslat co nejvíce energie pro Bloss ,tak stejně tolik energie bych Kaliku chtěla poslat Tvé sestřence. Takové věci by se neměly dít. Moc přeji Petře(stejně jako Bloss),aby to dopadlo co nejlépe v rámci možností a překonala to nejhorší. hjarta

 

#64 8. 4. 2011 19:50

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: Na podporu Blossom

Blossom, ráda bych si přečetla, že je ti líp.

Není tady

 

#65 9. 4. 2011 15:51

Hanule0911
♥♥♥----
Registrovaný: 23. 8. 2008
Příspěvky: 122

Re: Na podporu Blossom

I já se přidávám s přáním sílya zdraví pro Blossom.Dlouho jsem zde nebyla a zpráva o nemoci a hospitalizaci mě hodně moc zaskočily.Mám taktéž ráda tvé racionální rady,lidský pohled na svět i na problémy druhých.Laskavý,ohleduplný přístup.V mých nejhorších obdobích jsem brala sílu jen z Tvých příspěvků Bloss...Taky nebudu lhát když napíšu,že mě překvapila diagnoza-deprese,protože s touto potvorou já začínám bojovat-tajně a doma-její ataky ale sílí.Je to jako na horské dráze-jednou jsi dole,jednou nahoře....Proto Bloss vše tíživé pomine a zase bude dobře,uvidíš!!!

Není tady

 

#66 9. 4. 2011 15:54

majkafa
Host

Re: Na podporu Blossom

Člověk v těžké depresi se cítí hůř, když jeho okolí očekává, kdy už napíše, že je mu lépe.
Blossom jistě dělá, co v tuto chvíli může. Nenaléhejme na ni, počkejme, až napíše, až napíše jakoukoliv zprávu.
Chtít, aby napsala, že je ji lépe, tím jí nepomáháme.

 

#67 9. 4. 2011 16:33

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: Na podporu Blossom

majkafa napsal(a):

Člověk v těžké depresi se cítí hůř, když jeho okolí očekává, kdy už napíše, že je mu lépe.
Blossom jistě dělá, co v tuto chvíli může. Nenaléhejme na ni, počkejme, až napíše, až napíše jakoukoliv zprávu.
Chtít, aby napsala, že je ji lépe, tím jí nepomáháme.

To je pravda, asi to vyznělo jako pobídka k psaní.  Bylo to prosté konstatování, že bych ráda věděla, že je líp.

Není tady

 

#68 20. 4. 2011 19:31

amely
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 11. 1. 2009
Příspěvky: 907

Re: Na podporu Blossom

Blossom, pokud sem v dohledné době přijdeš, tak Ti přeju pokud možno hezké velikonoce a a Ti to jarní sluníčko a kytky pomůžou v uzdravování.

Není tady

 

#69 24. 4. 2011 9:26

Definitiv
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 19475
Web

Re: Na podporu Blossom

Bloss - moc na tebe myslím pussa


MATYLDA
http://www.tickerclub.com/cache/0f00e26f70.png 22.10.2009 - 3389 g, 51 cm hjarta
ALŽBĚTA
http://www.tickerclub.com/cache/f19c85ecc3.png 22.6.2012 3 3780 G, 51 cm hjarta

Není tady

 

#70 25. 4. 2011 21:38

Blossom
Host

Re: Na podporu Blossom

Ahoj všem tady a současně obrovský dík za podporu. hjarta pussa

Tak jsem konečně po 2 měsících zpět z nemocnice doma!!! smile A cítím se normálně, dobře, to je pro mě úžasné. smile
Jsem za to osudu a lékařům nesmírně vděčná. Ano, největší podíl na zvládnutí akutní fáze deprese má podle mě opravdu medicína, tedy konkrétně správná medikace. Blbé je, že jelikož jsme každý originál, na každého z nás zabírá nějaký jiný lék.

Nejprve jsem se asi 2 týdny ještě doma trápila s jedněmi léky (Citalec, po nich jsem takřka okamžitě přišla o spánek, spala jsem těch 14 dní co jsem ho brala maximálně 2 hodiny denně), pak mi to vyměnili za něco jiného, název už nevím, to jsem musela po prvním dnu vysadit, protože mi to vyvolalo divné záchvatovité stavy, pak mi dali Mirtazapin, a s ním se pokračovalo i při mé hospitalizaci. U něj jsem jako vedlejší účinek cítila obrovskou chu k jídlu až žravost, avšak na duši mi nepomáhal.
Protože účinek andidepresiv nastupuje teprve po 2-4 týdnech, čekala jsem kdy to zabere. Trápila jsem se dost, bylo mi pořád nesmírně blbě, došlo jen k nepatrnému zlepšení. Když už to trvalo 5 týdnů, doktoři naštěstí usoudili, že je třeba zkusit něco jiného a dali mi Cipralex. Báli se dost mého rozkolísání v době výměny léků, avšak naštěstí k žádnému nedošlo, už po pár dnech jsem se cítila líp, pak už to šlo jen nahoru a asi 14 dní se cítím normálně, dobře, bez jakýchkoli propadů nálady i jiných komplikací.

Podle příběhů ostatních spolupacientů soudím, že u akutní fáze deprese je správná medikace to nejpodstatnější. Zažila jsem tam takřka zázrak, kdy pacientka na vedlejší posteli už tam byla 9 týdnů, a stále takřka jen ležela,nekomunikovala, bylo vidět, že i doktoři začínají být bezradní. Teprve po několikáté změně léků přišel zázrak - a to fakt ze dne na den - začla najednou mluvit, přestala se schovávat pod peřinu, no a druhý den už vyprávěla o vnučce, ukazovala nám rodinné fotky, do eho se zapojovala, a mluvila tolik, až nás ostatní z toho hlava brněla wink , no a podobných, i když už ne tak "zázračných zlepšení ze dne na den" jsem tam ohledně trefení se správné medikace zažila několik.

Kromě té správné medikace pak samozřejmě taky člověku pomáhají psychoterapie, i změna prostředí, nácvik relaxace (mimo jiné i to správné dýchání, které jste někteří zmiňovali).

No, zaplapámbu, jsem zas doma a cítím se dobře, i když doléčování bude pochopitelně probíhat ještě ambulantně.

Mám z posledních měsíců mnoho vjemů a zkušeností... Z naprosto opačného prostředí, než jsem se na svět dívala dosud. Určitě to změnilo a mění můj pohled na svět. Je to pro mě zcela jiná a nová zkušenost, a dokonce se na tom dá najít i leccos překvapivě dobrého: Podobně jako vy tady na babinetu jste byli hodní a podporovali mě, tak i od lidí ze svého okolí jsem pocítila samé úžasné a podporující reakce. Leckdy mě to až dojímalo, že podporu a přání uzdravení mi vyjadřovali spontánně i lidé, se kterými nejsem v nějakém užším kontaktu.
Mnozí mí spolupacienti to tak ale neměli, zažívali reakce typu "Tak se vzchop, nebuď líný, něco dělej a nebudeš myslet na kraviny". sad  To je pro nemocného depresí velmi, velmi bolestné, řeči tohoto typu slyšet, a tím se deprese jen prohlubuje... sad

Mám toho na srdci hodně: Chci se s vámi podělit o mnoho z toho, co jsem zažila, i o příběhy spolupacientů... věřím, že tyto zkušenosti můžou být pro vás přínosné, vždy statistiky říkají, že takto akutní depresi zažije aspoň jednou za život asi 20 % lidí... sad
Nikomu vám to nepřeju, a taky proto chci své postřehy sem v příštích dnech vypsat. Protože čím dřív u sebe nebo svých blízkých depresi rozpoznáte, tím dřív ji můžete začít léčit. Je potřeba to začít léčit co nejdřív, nenechat to rozběhnout. Čím rozběhnutější a "zanedbanější" fáze, tím hůř a dýl se to léčí....

Tak ještě jednou vám všem tady moc děkuji za podporu, a v nejbližších dnech asi na téma Léčba deprese založím nové vlákno a tam vám vše napíšu.

 

#71 25. 4. 2011 21:44

majkafa
Host

Re: Na podporu Blossom

Blossom. Jsem ráda, že jsi zpět. par
Btw taky mi tenkrát po mnoha zkouškách zabral až Cipralex.
Ty to určitě víš, ale přesto - nech se vést lékaři, jestli jim věříš, a nevysazuj pak sama, až po poradě s lékaři. Ale na to je ještě spousta času, pro jistotu. Ale to mᚠurčitě už nastudováno.

Upravil(a) majkafa (25. 4. 2011 21:47)

 

#72 25. 4. 2011 21:50

majkafa
Host

Re: Na podporu Blossom

Bloss, opatruj se. A dobrou noc doma. pussa

 

#73 25. 4. 2011 21:55

Soleil
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 23. 7. 2007
Příspěvky: 885

Re: Na podporu Blossom

Vítej doma, Blossom tummenupp . Moc ráda tě čtu storstark Budu držet palce, a už je ti čím dál lípstolt

Není tady

 

#74 25. 4. 2011 22:51

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Na podporu Blossom

Blossom, jsem ráda, že jsi zpátky doma a vítej zase mezi námi pussa !!!
Je dobře, že jsi nad svojí nemocí zvítězila, hodně lidí Ti tady drželo palce.
Drž se, nevzdávej se, bojuj a hlavně PIŠ, myslím si, že to pro Tebe bude dobrá terapie a pro nás, Tvé čtenářky, řada přínosných zážitků stolt


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#75 26. 4. 2011 6:53

Vějířovka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 8. 2009
Příspěvky: 2490

Re: Na podporu Blossom

To jsem ráda, že už jsi doma, Bloss, vítám tě a těším se na tvoje psaní.hjarta


... pomalu se přesunul do světa nočních můr, kde si hodní a zlí hoši, bez nejmenšího varování, tak často vyměňují klobouky ...   Terry Pratchett

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů