Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#1 6. 3. 2011 17:01

hann
♥------

Vztahy v rodině

Dobrý den,
rozhodla jsem se tady napsat,protože mám problém se svou matkou a sourozenci.Od svých 12let ,kdy zemřel můj otec a já dostala dům,neslyším nic jiného-musíš se postarat o mámu.o dům,o bratra jestli se neožení a zůstane sám.Od té doby se opravdu snažím dělat to co je třeba,ale stále se to mým sourozencům a možná i mámě zdá málo.Pokud jsem vydělávala tak jsem našetřené peníze investovala do vybavení nebo na opravu baráku-oprava plotu,skleník,sekačka,oprava elektřiny.....Moje máma má přes 70 a je čilejší než já,kromě vaření obstarávám všecko.Teď  je moje situace taková,že jsem onemocněla,mám problémy s páteří takže neseženu vhodnou práci (nevydržím dlouho sedět,stát,i delší chůze mi dělá problém).Finančně jsem prakticky odkázaná na mámě,což mi taky na psychice nepřidá.
Máma je hodně nedůvěřivá a raději si všecko dělá sama.Třeba jen mytí nádobí-já jí řeknu aby si šla lehnou,že umyju nádobí a ona na to- né,né já ho umyju.A to je skoro pořád a u všeho.Co se týče vaření tak já s ní vařit neumím .Ona má tendenci stát mi za zadkem,nebo to udělá vlastně za mně a já bych se dívala.Prostě já to takhle neumím.
Mému rýpavému bratru a setře se pořád něco nelíbí,zdá se jim,že dělám pořád málo a pokaždé,když spolu mluvíme tak mě nezapomenou zkritizovat a to mě deptá.Máma je kolikrát u toho,ale mlčí-nereaguje.V takové situaci a,že jich nebylo málo mám sto chutí se sebrat a jít někam hóooodně daleko.Opravdu nevím jak to řešit.Připadám si někdy jako blbeček,kterého i ta máma využívá jen k tomu aby se o ní někdo postaral až ona opravdu nebude moct. Předem děkuji za vaše reakce:)

Není tady

#2 6. 3. 2011 17:47

agewa
♥♥♥♥♥♥-

Re: Vztahy v rodině

hann napsal(a):

Dobrý den,
rozhodla jsem se tady napsat,protože mám problém se svou matkou a sourozenci.Od svých 12let ,kdy zemřel můj otec a já dostala dům,neslyším nic jiného-musíš se postarat o mámu.o dům,o bratra jestli se neožení a zůstane sám.Od té doby se opravdu snažím dělat to co je třeba,ale stále se to mým sourozencům a možná i mámě zdá málo.Pokud jsem vydělávala tak jsem našetřené peníze investovala do vybavení nebo na opravu baráku-oprava plotu,skleník,sekačka,oprava elektřiny.....Moje máma má přes 70 a je čilejší než já,kromě vaření obstarávám všecko.Teď  je moje situace taková,že jsem onemocněla,mám problémy s páteří takže neseženu vhodnou práci (nevydržím dlouho sedět,stát,i delší chůze mi dělá problém).Finančně jsem prakticky odkázaná na mámě,což mi taky na psychice nepřidá.
Máma je hodně nedůvěřivá a raději si všecko dělá sama.Třeba jen mytí nádobí-já jí řeknu aby si šla lehnou,že umyju nádobí a ona na to- né,né já ho umyju.A to je skoro pořád a u všeho.Co se týče vaření tak já s ní vařit neumím .Ona má tendenci stát mi za zadkem,nebo to udělá vlastně za mně a já bych se dívala.Prostě já to takhle neumím.
Mému rýpavému bratru a setře se pořád něco nelíbí,zdá se jim,že dělám pořád málo a pokaždé,když spolu mluvíme tak mě nezapomenou zkritizovat a to mě deptá.Máma je kolikrát u toho,ale mlčí-nereaguje.V takové situaci a,že jich nebylo málo mám sto chutí se sebrat a jít někam hóooodně daleko.Opravdu nevím jak to řešit.Připadám si někdy jako blbeček,kterého i ta máma využívá jen k tomu aby se o ní někdo postaral až ona opravdu nebude moct. Předem děkuji za vaše reakce:)

no tak jí to nech dělat. třeba se jinak nudí nebo má pocit, že to jiný tak dobře neumí...
Mmch. já s mojí mámou taky moc věcí nedělám, dělám si to po svém a ona taky. když jsme spolu je u toho zbytečné napětí.

Není tady

#3 6. 3. 2011 18:56

sandra
♥♥♥♥♥♥-

Milá Hann,

není to jen o tom, že chce mamka pomoct, když mᚠzdravotní problémy? Však se můžete domluvit, že jednou za víkend nebo podle domluvy budeš vařit ty, aby i ona měla čas na svoje zájmy a odpočinula si wink
Nevím, kolik ti je, ale být v dospělosti na někom finančně závisla, člověku moc nepřidá. Na druhou stranu buď ráda, že mᚠtu možnost a můžeš se dát zatím "do kupy", než ti bude líp.
Proč je ten dům přepsán jen na tebe? Nemůže v tom být ze strany sourozenců je závist? Nechci jim ale křivdit, neznám je. Třeba to tak není. Jejich poznámky o tom, jak jsem neschopná, bych vypouštěla. Vím, že je to pro tebe těžké. Na mne naopak působíš jako hodně schopná a šikovná holka smile

Není tady

#4 6. 3. 2011 19:59

hann
♥------

odpověď pro agewu:
"no tak jí to nech dělat. třeba se jinak nudí nebo má pocit, že to jiný tak dobře neumí..."

-tohle přesně si taky myslím,jenže mí sourozenci si myslí něco jiného.Oni mají přectavu,že bych měla dělat úplně všecko (a ještě by to bylo málo).To je přesné-jiný to tak dobře neumí.

Není tady

#5 6. 3. 2011 20:59

Kubula
♥♥♥♥♥♥-

hann napsal(a):

-tohle přesně si taky myslím,jenže mí sourozenci si myslí něco jiného.Oni mají přectavu,že bych měla dělat úplně všecko (a ještě by to bylo málo).

Proč je důležitý, co si myslí brácha a ségra a není důležitý, co si myslíš ty? par

Není tady

#6 6. 3. 2011 22:09

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

hann a kolik toho udělají sourozenci ? nebo všichni počítají s tím, že vše zastasneš jen ty ?

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

#7 7. 3. 2011 8:34

agewa
♥♥♥♥♥♥-

hann napsal(a):

odpověď pro agewu:
"no tak jí to nech dělat. třeba se jinak nudí nebo má pocit, že to jiný tak dobře neumí..."

-tohle přesně si taky myslím,jenže mí sourozenci si myslí něco jiného.Oni mají přectavu,že bych měla dělat úplně všecko (a ještě by to bylo málo).To je přesné-jiný to tak dobře neumí.

no a co, že si myslí něco jiného? tak je nech a dělej si to tak, jak to vyhovuje tobě. Pokud se nechtějí víc zapojit, nebo se starat o maminku , nemají právo ti vnucovat svoje představy.

Není tady

#8 7. 3. 2011 8:38

helena
♥♥♥♥♥♥♥

musíš se postarat o mámu.o dům,o bratra jestli se neožení a zůstane sám
NEMUS͊!
A už vůbec nemusíš vyhovět představám, keré o tobě mají ti druzí.

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#9 7. 3. 2011 9:58

Aneri
♥♥♥♥♥♥-

Tak mě se zdá nemorální, když hann dostala dům a o mámu by se nepostarala. Já myslím, že by se v tom případě o maminku starat měla víc,než zvývající sourozenci. Nedej Bože, aby někdo poradil, aby maminku ještě vyhodila z domu! O bratra se starat nemusí dle mého názoru, pokud je svéprávný.

Není tady

#10 7. 3. 2011 10:35

javena
♥♥♥♥♥♥-

hann, proč je dům jen tvůj?
Tady se naskýtá možnost, že otec byl tvůj vlastní a zdědila jsi po něm jeho majetek... což ti nezakládá povinnost postarat se např. o nevlastní sourozence. O mámu - to je něco jinýho, to snad i bez baráku... ale bez keců těch okolo. To si ale musíš stanovit pravidla hry ty - já uvařím třikrát v týdnu, máma čtyřikrát. Kdo vaří, tak nemeje nádobí a podobně. A trvat na jejich dodržování.
Pokud jste se dohodli, i když - bylo ti dvanáct... - že ty se o všechny postarᚠza to, že dostaneš dům, i když jste měli dědit tři... tak chápu, že jsou třeba nabroušení... a nasazují na tebe... možná ale dostali něco jinýho - ty barák, brácha pole, ségra les... máma mlejn... tohle má variant... vissla
Každopádně si stanov hranice, za který je nepustíš. Nejsi otrok. A je to jak je - s tím dědictvím museli souhlasit. wink Měli říct - ne. wink

Není tady

#11 7. 3. 2011 11:05

helena
♥♥♥♥♥♥♥

mě se zdá nemorální, když hann dostala dům a o mámu by se nepostarala
Otázka je PROČ barák "dostala" dvanáctiletá holka. Jestli proto, že to bylo výhradní dědictví po otci (pak ovšem nějak museli dědit i sourozenci), nebo proto, že další děti byly co se bydlení týče zajištěné, nebo proto, že barák s "povinností" péče o mámu ti dva nechtěli.
Mně se zdá nemorální, nepostarat se o rodiče bez ohledu na to, co ne/dostanu a ještě mít kecy - "bratru a setře se pořád něco nelíbí,zdá se jim,že dělám pořád málo a pokaždé,když spolu mluvíme tak mě nezapomenou zkritizovat".

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#12 7. 3. 2011 11:41

hann
♥------

Ano máte všichni pravdu-o mámu bych se určitě starala i kdybych barák neměla.
Souhlasím se "sandrou" ,že mi sourozenci určitě závidí ,asi se s tím ještě nedokázali smířit.Při poslední návštěvě mi  sestra řekla,že kdyby měla podepsat znovu ,že se zříká baráku (při dědickém jednání jí bylo 24let a bratrovi 22let) tak by to neudělala.
Mᚠpravdu "Kubulo"-není důležité co si myslí sourozenci,ale zamrzí to a ničí to nekonečné dohadování a obhajování sama sebe.Dva krát do roka se sejdem,a vždycky to skončí útokem na moji osobu.Strefujou se do mně oba dva jak šipkama do terče.Máma buď odejde nebo neřekne ani slovo.Prostě podle nich by máma měla sedět a já kmitat kolem ní.
Co se týče vaření-mám s mámou špatné zkušenosti,vždycky mi to nějakým způsobem znepříjemňuje takže mám k vaření nechu až odpor.Ona je dost arogantní -prostě já umím všecko nejlíp.Já jí to to vůbec neberu-ano je nejlepší ,dost často jí to říkám a ona se pořád chová jak by mi to musela pořád dokazovat nebo jak bych já s ní soutěžila nebo co.S mámy a sourozenců je mi tak úzko...

Upravil(a) hann (7. 3. 2011 11:43)

Není tady

#13 7. 3. 2011 13:22

javena
♥♥♥♥♥♥-

Tak bych bratříčka ze sestřičkou vypráskala... na dvanáctiletou holku hodili barák... a ještě budou mít kecy...
S mamkou to je nejspíš těžký i ohledně věku - to už nepředěláš... prostě si řekni, že děláš, co je v tvých silách a hotovo - dál to neřeš. Jinak zmagoříš.
A nebylo by od věci při další přestřelce na rodiné sešlosti říct, že se můžete podělit o barák i o péči o mámu i teď, existuje něco jako darovací daň a každej za třetinu baráku se budete o mamku starat deset dní v měsíci... tonguewink
Mě ubyde starostí a vy si to zkusíte, jestli vám ta třetina stojí za to - protože to budu koukat já, jak se staráte a radit... a o opravy se podělíme, což se hodí - do komory zatejká... wink
Neber si toho na sebe hann moc - na koně, kteří dobře táhnou se hodně nakládá - a jsou lidi, co maj na takový valachy čuch... a naloží jim i kus svýho batohu... wink

Není tady

#14 7. 3. 2011 19:24

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB

Neber si to - neber si jejich řeči vůbec k tělu. Když začnou zkus je odpálkovat. Už jsme se o tom bavili, máte něco nového? Ne? Tak to už neřeště. Jednoznačně a direktivně. Jenže to ty neumíš a pravděpodobně ani nezvládneš. Zkus si to aspon cvičit. To říkání NE. V9š i z tvého psaní je cítit, jak si všechno připouštíš na tělo a bereš si za vlastní i to, co tvoje v žádném případě není.....

Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

#15 7. 3. 2011 19:39

sandra
♥♥♥♥♥♥-

Hann, už nejsi ta 12ti letá holčička, která musí poslouchat maminku a dva starší sourozence. Jsi dospělá a můžeš mít svůj názor a taky se bránit proti hloupým kecům. Maminku už nepředěláš, s tím, jaká je, se můžeš akorát smířit a prostě ji takovou brát. Zkus si nebrat osobně to, že ona vaří podle sebe nejlíp, uklízí nejlíp, atd atd. Se sourozenci bych udržovala normální vztahy, ale žádná přílišná vřelost. Oba byli dospělí, když se domu DOBROVOLNĚ vzdali, tak a si teď nechají kecy od cesty. Jejich poznámky bych přecházela se slovy "ještě kávu?" a poté odcházela z místnosti. Prostě bych jim nedala šanci, mi cokoliv hustit do hlavy. K jejich hloupým poznámkám bych se vůbec nevyjadřovala. Pokud jim na to nebudeš reagovat, brzy je to přestane bavit.
Hann, už se taky zkus zastat sama sebe.

Není tady

#16 7. 3. 2011 21:07

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥

hann napsal(a):

Opravdu nevím jak to řešit.Připadám si někdy jako blbeček,kterého i ta máma využívá jen k tomu aby se o ní někdo postaral až ona opravdu nebude moct.

Je to casto dost o tom,ze ten kdo pro druhe porad neco dela,protoze si mysli, ze musi,ten ma potom zaroven prave ten pocit,ze je vyuzivan.

Ty pises ze by jsi se o mamu urcite starala i kdyby jsi barak nemela. Ty v podstate sama nabizis sve mame tuhle moznost,tak jestlize tuhle nabidku myslis uprimne a od srdce,pak by jsi se nemela citit jako blbecek,ktereho i ta mama vyuziva. Protoze ten kdo dava ze srdce nikoli z pocitu ze musi,ten si nepripada jako blbecek nekym vyuzivany ale jako sam svobodne nabizejici. smile

Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

#17 7. 3. 2011 23:38

hann
♥------

Díky Vám všem !

Při poslední rodinné sešlosti jsem prostě odešla,dá se říct,že jsem s nimi ani moc nemluvila a "slavila" jsem triumf,protože jsem poprvé nebrečela.Vždycky mě totiž dokážou tak vytočit(a ještě se u toho dobře baví),že pak odcházím a brečím.
Víte asi jsem vážně stvůra-v neděli mi bratr řek--,že máma má ze mně strach-,že bych ji mohla vyhodit z baráku.Nejhorší na tom je,že co řekne bratr nebo ségra je v máminých očích vždycky dobré a správné.Co říkám já je blbost,a to se právě cítím jako blbec.Hodně krát mi to tak příjde,že by se jim líbilo abych dělala jen to co mi oni řeknou,protože to je vlastně nejlepší.
Předloni jsem si dovolila nechat pokácet starý strom.No to jste měli vidět jak se všichni do mně pustili.Byl to jen starý strom,který mohl být i nebezpečný při nějaké vychřici.Myslím,že by v tomhle případě měla zakročit máma a říct-barák je teď od hann co ona si sním udělá je její věc.To mi strašně chybí -aby stál někdo při mně.Když jsem byla malá tak to byl táta,který mě bránil.Možná mi to sourozenci vracejí určitým způsobem.Já i,když jim to říkám tak mě neberou vážně .

Upravil(a) hann (7. 3. 2011 23:45)

Není tady

#18 8. 3. 2011 6:53

Xsara
♥♥♥♥♥♥-

Víš co hann? Já bych na tvém místě sbalila svých pět švestek, a odstěhovala se třebas někam do podnájmu, kdybych neměla finance na vlastní bydlení.
A sourozence bych klidně nechala, a se podělí nejen o barák, ale i o péči o maminku.
Na tu bych se čas od času zajela podívat, jestli něco nepotřebuje, a tím by to zmrzlo.

Morálka je postoj vůči lidem, které nemáme rádi.
Oscar Fingal O'Flahertie Wills Wilde

Není tady

#19 8. 3. 2011 7:25

Kubula
♥♥♥♥♥♥-

hann napsal(a):

vždycky to skončí útokem na moji osobu.Strefujou se do mně oba dva jak šipkama do terče.Máma .... odejde

Víš, tohle není věc, na kterou by měla výhradní právo tvoje máma, můžeš to udělat taky. Můžeš jim jasně říct, co sneseš a co už ne a co příště uděláš, pokud to zopakujou (a pak to udělat).

Můj brácha například nemoh mámě vysvětlit, že mu fakt nemá říkat některý věci, který ho strašně zraňujou. Ona to jakože chápala, chápala, bla bla bla, ale udělala to vždycky znova a znova. No tak jednou zastavil auto, kterým ji zrovna někam vez, hodil tam blikačky a šel se vydejchat. Za čtvrt hodiny se vrátil a máma to najedou fakt POCHOPILA - od tý doby to neříká.

Tím chci říct, že je dobrý dát najevo, že za útok budou nějaký následky, a pak ty následky zrealizovat. Dokud sedíš v koutě a pláčeš, každej si do tebe kopne mmj proto, že mu to prostě projde. dumbom

V krajním případě s nima fakt můžeš přerušit kontakty, není boha, aby tě k nim donutili. Sama mám za sebou dvouletou pauzu s otcem a musím říct, že to vztahu hodně prospělo. Aspoň na čas pochopil, že si ke mně některý věci nemůže dovolit. Je teda potřeba mu to každejch pár let připomenout, ale už je prostě starej, no.  Každopádně ví, že si na hlavu dělat nenechám. fuckyou

Proč jsi vlastně dostala ten barák ty? Fakt o něj stojíš? Jen mě napadlo, jestli ho třeba nedarovat sourozencům.. big_smile  Pak bys mohla jezdit na návštěvy a remcat, že se o mámu dost nestaraj. lol  (ne, to je jen vtip, ale nevím, jestli ten barák pro tebe není spíš břemeno než radost a užitek).

Není tady

#20 8. 3. 2011 7:27

Kubula
♥♥♥♥♥♥-

hann napsal(a):

Díky Vám všem !

Při poslední rodinné sešlosti jsem prostě odešla,dá se říct,že jsem s nimi ani moc nemluvila a "slavila" jsem triumf,protože jsem poprvé nebrečela.Vždycky mě totiž dokážou tak vytočit(a ještě se u toho dobře baví),že pak odcházím a brečím.

Teď jsem to teprv dočetla - bezva, jsi na dobrý cestě! tummenupp

Není tady

#21 8. 3. 2011 8:44

Bramborka
♥♥♥♥♥♥-

Potřebuje TEĎ maminka, aby ses o ni starala (to je abys jí s něčím pomohla)?
Jestli ano, zkus s ní probrat, jestli je možné udělat to tak, aby se to obešlo bez pomoci. A zkus s ní mluvit tak, aby na ten způsob, jak to udělat, přicházela ona sama.

Lež se nastoluje jako světový řád.
Franz Kafka

Není tady

#22 8. 3. 2011 9:32

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-

Xsara napsal(a):

Víš co hann? Já bych na tvém místě sbalila svých pět švestek, a odstěhovala se třebas někam do podnájmu, kdybych neměla finance na vlastní bydlení.
A sourozence bych klidně nechala, a se podělí nejen o barák, ale i o péči o maminku.
Na tu bych se čas od času zajela podívat, jestli něco nepotřebuje, a tím by to zmrzlo.

tohle jsou jen řečičky...provoz domu něco stojí, proč by se stěhovala pryč, když je její a ještě si platila podnájem.
Pokud by jim dům nechala.tak by jim ho musela buď prodat, nebo darovat, ale to by oni s tím mudeli souhlasit.

Spíš by sama sebe měla hodit do pohody a naučit se čelit útokům ze strany svých sourozenců.
Pokud se scházíte dvakrát do roka, tak to prostě zruš úplně a nestýkej se s nimi.Případně v okamžiku kdy se na tebe vrhnou, se seber  a odejdi z místnosti.
Na rodiné setkání si můžeš někoho i pozvat, přítele, kamarádku...aby nad tebou neměli početní převahu.navíc se před cizím budou trochu mírnit

Upravil(a) laminanonte (8. 3. 2011 11:12)

Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

#23 8. 3. 2011 9:34

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-

javena napsal(a):

Tak bych bratříčka ze sestřičkou vypráskala... na dvanáctiletou holku hodili barák... a ještě budou mít kecy...
S mamkou to je nejspíš těžký i ohledně věku - to už nepředěláš... prostě si řekni, že děláš, co je v tvých silách a hotovo - dál to neřeš. Jinak zmagoříš.
A nebylo by od věci při další přestřelce na rodiné sešlosti říct, že se můžete podělit o barák i o péči o mámu i teď, existuje něco jako darovací daň a každej za třetinu baráku se budete o mamku starat deset dní v měsíci... tonguewink
Mě ubyde starostí a vy si to zkusíte, jestli vám ta třetina stojí za to - protože to budu koukat já, jak se staráte a radit... a o opravy se podělíme, což se hodí - do komory zatejká... wink

Neber si toho na sebe hann moc - na koně, kteří dobře táhnou se hodně nakládá - a jsou lidi, co maj na takový valachy čuch... a naloží jim i kus svýho batohu... wink

naopak bych řekla,že starostí by jí přibylo

Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

#24 8. 3. 2011 9:37

Bramborka
♥♥♥♥♥♥-

Ještě: Nepochopila jsem z tvého psaní Hann, co a proč se vlastně děje. Proč se tví sourozenci vzdali domu ve prospěch tebe - dítěte, kolik je ti teď, takže jak dlouho to trvá, atd. Nemusíš to psát, ale víš to ty, o co jde a co se děje?

Lež se nastoluje jako světový řád.
Franz Kafka

Není tady

#25 8. 3. 2011 9:42

Xsara
♥♥♥♥♥♥-

laminanonte napsal(a):

Xsara napsal(a):

tohle jsou jen řečičky...provoz domu něco stojí, proč by se stěhovala pryč, když je její a ještě si platila podnájem.
Pokud by jim dům nechala.tak by jim ho musela buď prodat, nebo darovat, ale to by oni s tím mudeli souhlasit.

Spíš by sama sebe měla hodit do pohody a naučit se čelit útokům ze strany svých sourozenců.
Pokud se scházíte dvakrát do roka, tak to prostě zruš úplně a nestýkej se s nimi.Případně v okamžiku kdy se na tebe vrhnou, se sebej  a odejdi z místnosti.
Na rodiné setkání si můžeš někoho i pozvat, přítele, kamarádku...aby nad tebou neměli početní převahu.navíc se před cizím budou trochu mírnit

Proč řečičky? va Jen jsem psala, co bych udělala já. Mimochodem mi to připadá rozumnější než zatahovat do rodinných třenic kamarádky nebo přítele, "aby nás bylo víc a nebáli se vlka nic". dumbom Osobně si nedovedu představit nic trapnějšího, než vytahovat rodinné prádlo před cizíma lidma a navíc pochybuju, že by se sourozenci nějak podstatně mírnili, když jsou zvyklí hann dávat sodu při každé příležitosti.
Já bych jim ten barák s klidem nechala na krku i s maminkou a užívala si konečně zasloužený klid!

Morálka je postoj vůči lidem, které nemáme rádi.
Oscar Fingal O'Flahertie Wills Wilde

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí