Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 24. 2. 2011 23:37

sheva
♥------
Registrovaný: 24. 2. 2011
Příspěvky: 2

autonehoda-

dobrý den,nevím si rady s autonehodou,co se nám stala.jeli jsme ve vesnici,já seděl vzadu a kouřil cigaretu.nedopalek jsem vyhodil z okna,ale vítr ho zavál na přední sklo auta,keré jelo za náma.řidič nás okamžitě předjel a zařadil se přibližně jeden metr před nás a začal brzdit.my jsme to samozřejmě nedobrzdili,v 50km/h se zastavit na jednom metru moc nedá,tak jsme do něj vrazili.má rozbitý zadní nárazník a my samozřejmě přední a chce po nás uhradu škody.mysleli jsme,že se dohodneme bez policie druhý den,ale nedohodli.můžete mi poradit jak se máme zachovat?samozřejmě že ten druhý řidič ma zase svoji verzi,že nám dával dostatek času na to,abysme zabrzdili.

Není tady

 

#2 25. 2. 2011 9:08

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 2636

Re: autonehoda-

je chyba, že jste nezavolali policii, když verze účastníků o tom, jak k tomu došlo se rozchází. Nicméně policie může vyzvat svědky, kteří tu nehody viděli.
Tyhle případy se docela množí.. dříve se automaticky považoval za viníka řidič druhého vozu, dnes to tak jednoznačné není.

Upravil(a) laminanonte (25. 2. 2011 9:13)


Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

 

#3 25. 2. 2011 9:39

clavel
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 8. 10. 2007
Příspěvky: 833

Re: autonehoda-

Pokud jste nesepsali zaznam o dopravni nehode, tak stejne neni co resit....

Není tady

 

#4 25. 2. 2011 11:18

Mgr. Filip Netopil
Partner Babinet.cz
Místo: Praha
Registrovaný: 13. 8. 2010
Příspěvky: 572
Web

Re: autonehoda-

Poraďte se se svojí pojišovnou, nahlašte událost s tím, že není jasné zavinění a optejte se na možnost zajištění právního zástupce ze strany pojišovny. Uplatněte škodu na vašem voze u pojišovny drhého řidiče, z jeho povinného ručení.

Pokud nedojde k dohodě, bude pravděpodobně stejně muset rozhodnout soud - zkuste si zajistit svědky události, pokud si pamatujete že událost někdo viděl. Jestliže je událost nedávná, zkuste se ještě poptat v místě zda např. není v okolí nějaká bezpečnostní kamera, která by událost mohla zachytit.


A D V O K Á T N Í   K A N C E L Á Ř   S V O B O D A | telefon 257 222 200

www.aksvoboda.cz

ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ SVOBODA  |  CZ, Praha 5, Smíchov, U Demartinky 1, 150 00

Není tady

 

#5 25. 2. 2011 12:16

clavel
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 8. 10. 2007
Příspěvky: 833

Re: autonehoda-

Pokud si neplatite pripojisteni pravni ochrany, tak se na Vas pojistovna vykasle. a rozhodne Vam pojistovna nebude radit, co mate a jak delat. takhle to v praxi bohuzel nefunguje. a pokud jste nesepsali zaznam o dopravni nehode, coz je povinnosti, tak se tim pojistovna ani nebude zabyvat...

jedina moznost je zkusit to nahlasit z povinneho ruceni druheho vozidla, a dolozit Vasi svedeckou vypoved vzhledem k tomu, ze jste nebyl ridicem. Jak se k tomu pojistovna postavi je na nich. Pokud jste sepsali zaznam o dopravni nehode, tak je pojistovna povinna rozhodnout na zaklade zaznamu kdo je vinikem, a podle toho skodu vyplatit....

Není tady

 

#6 27. 2. 2011 19:51

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: autonehoda-

Tak jak to dopadlo?  Sheva by měl dostat přes hubu za ten nedopalek, to je hodně velký nešvar a ani se nedivím, že se řidič naštval a vybrzdil ho. Myslím, že policie bude mít za viníka toho, kdo nedobrdil, pokud nejsou svědci.

Není tady

 

#7 27. 2. 2011 20:54

Xsara
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 12. 2006
Příspěvky: 1005

Re: autonehoda-

Aneri napsal(a):

Tak jak to dopadlo?  Sheva by měl dostat přes hubu za ten nedopalek, to je hodně velký nešvar a ani se nedivím, že se řidič naštval a vybrzdil ho. Myslím, že policie bude mít za viníka toho, kdo nedobrdil, pokud nejsou svědci.

A tohle myslíš fakt vážně? usch Zažilas někdy náraz i v těch 50km/hod? Kvůli takovýhle kravině v podstatě ohrozit člověka na životě ti připadá jako adekvátní reakce? va


Morálka je postoj vůči lidem, které nemáme rádi.
Oscar Fingal O'Flahertie Wills Wilde

Není tady

 

#8 1. 3. 2011 13:39

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: autonehoda-

No to myslím vážně, že viníkem bude ten, kdo nedobrzdil !  A to, že jsou řidiči čím dál víc bezohlední se ti zdá normální ? Vyhazovat nedopalky z okna mi také nepřijde tak docela v pořádku....zažila jsem, že mi nedopalek vlítl právě od takového auta do mého a  nikoho nezajímalo, jak se s tím srovnám, zda se leknu, nabourám se, shoří mi auto a pod! Ridič jel klidně dál.......pořád je to o lidech, Když se jako člověk nechovám, pak nemůžu počítat ani s tím, že ten druhý na mě bude hodný přece /jakože bude za vola/  dumbom

Není tady

 

#9 1. 3. 2011 15:15

sheva
♥------
Registrovaný: 24. 2. 2011
Příspěvky: 2

Re: autonehoda-

zdravim,díky za informace,které jste mi podali.už je to vyřešené.ale vyřešené tak,že se nic vlastně neřešilo.my jsme si zaplatili nᚠa druhý řidič svůj nárazník.jinak by z toho byly asi dlouhý tahanice.i když si myslim,že nakonec by příslušné orgány daly za pravdu nám wink

Není tady

 

#10 1. 3. 2011 20:29

Xsara
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 12. 2006
Příspěvky: 1005

Re: autonehoda-

Aneri napsal(a):

No to myslím vážně, že viníkem bude ten, kdo nedobrzdil !  A to, že jsou řidiči čím dál víc bezohlední se ti zdá normální ? Vyhazovat nedopalky z okna mi také nepřijde tak docela v pořádku....zažila jsem, že mi nedopalek vlítl právě od takového auta do mého a  nikoho nezajímalo, jak se s tím srovnám, zda se leknu, nabourám se, shoří mi auto a pod! Ridič jel klidně dál.......pořád je to o lidech, Když se jako člověk nechovám, pak nemůžu počítat ani s tím, že ten druhý na mě bude hodný přece /jakože bude za vola/  dumbom

No skvělej přístup, gratuluju.


Morálka je postoj vůči lidem, které nemáme rádi.
Oscar Fingal O'Flahertie Wills Wilde

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů