Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 23. 2. 2011 10:29

lindte
♥------
Registrovaný: 23. 2. 2011
Příspěvky: 6

zůstat, odejít, hledat...

Ahoj všem:) V poslední době jsem zjistila, že pár let žiju ve stereotypu, který mě moc nevyhovuje. Ne tím, že je to stereotyp, ale jaký stereotyp. Jsem rozvedená, bezdětná, přes 40, mám přítele. Žijeme odděleně, stýkáme se pravidelně pracovní dny i víkendy, jezdíme na společné dovolené, máme některé společné koníčky. On je rozvedený, má dvě děti, v práci je spokojený, dálkově studuje, je celkově spokojený. Já poslední dobou už tak moc ne. Nevidí a nebo nechce vidět, že já už tak moc spokojená nejsem. Hodně se ho ta moje nespokojenost týká, takže by musel něco řešit nebo třeba i měnit, nedejbože. Hodně času když jsem spolu tráví u počítače a hraje hry, sedím tam jako puk, chování hodně změnil, je nevšímavý, nezajímá ho, co dělám v práci, doma, vůbec, pořád mluví a svých věcech...prostě je uloveno, tak proč se nemáhat, že. Jo, je to normální všední život.
Tak si říkám, jestli to má cenu, někdy mám dokonce pocit, že kdybych byla sama, zařídím si život podle svého i bez chlapa. Prostě nevím, co chci. Pokračovat ve vztahu, rozejít se s ním, nebo hledat někoho nového... Do toho se mně právě moc nechce, není to jenom tak. Fajn chlapi sedí doma, jsou bedlivě střeženy manželkami, šetří dětem na rovnátka nebo  na studium. Poznala jsem pár rozvedených i svobodných a pro společný život byli nepoužitelní. Máte někdo podobné pocity nebo jsem náročná a nevím, co mám chtít?

Není tady

 

#2 23. 2. 2011 14:43

inka11
♥------
Registrovaný: 18. 2. 2011
Příspěvky: 16

Re: zůstat, odejít, hledat...

Lindte, taky je mi přes 40 (tedy konkrétně 45) a taky jsem asi náročná. Před půl rokem jsem se rozešla s tehdejším partnerem, měla jsem pocit, že jsem z toho venku, teď se mi ozval zas, psala jsem nedávno na psychologickou... Přestože jsem si život zařídila podle svého, mám dost přátel i koníčků, nějak mi tam partner chybí. Takže neporadím... sama nevím... Nikdy jsem si nemyslela, že se v 45 v tom budu takhle plácat. Nakonec jsem se nechala ukecat a dneska jsme byli u psycholožky. Ale o moc chytřejší nejsem. Rozumem to mám vyřešeno dávno, asi bych potřebovala nějaké "poslední nakopnutí".

Není tady

 

#3 23. 2. 2011 15:19

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: zůstat, odejít, hledat...

Zariaď si život pdoža seba aj bez chlapa - alebo s chlapom... Skús aj ty niečo študova, nájs si nového koníčka, vyskúša nový šport, odcestova niekam s kamoškami... Proste neseď na (_I_) a nečakaj, že a pán bude animova gloria ... A keď zistíš, že ho fakt nepotrebuješ, tak sa s ním rozíď. Možno len zistíš, že si na ňom príliš visela a po novom je to OK. wink To uvidíš sama, ale nečakaj, že chlap sa TRVALE pre teba stane jedinou náplňou života, lebo to fakt vydrží máloktorý. Chvížku, v zamilovanosti, keď je s.e.x božský, tak možno. Ale trvale hmm nie.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#4 23. 2. 2011 16:56

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: zůstat, odejít, hledat...

No, v podstatě souhlasím se selimou. 
Píšeš - "Hodně se ho ta moje nespokojenost týká, takže by musel něco řešit nebo třeba i měnit" - ale jak,  proč..? On se měnit nebude - nemusí, nebude-li chtít.  On je spokjený - píšeš.... Nespokojená jsi ty. smile

Nebo bys od něj něco chtěla - něco by ti pomohlo? Mluvili jste o tom? Může to i nevědět... nemusí ho to (co si přeješ) napadnout...

Není tady

 

#5 23. 2. 2011 17:22

Bramborka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 1. 2007
Příspěvky: 1574

Re: zůstat, odejít, hledat...

No, tak jak sis to zařídila/jste si to zařídili/si to zařídil, tak je to tak, aby to bylo co nejsvobodnější, ne? Abyste každý z vás mohli odejít bez problémů.
Řekla bych, že kvůli tomu, na co si teď stěžuješ, se lidé nechtějí vázat nějakým manželstvím a tak ......
O co jde? Ty se nudíš a zahnívᚠve stereotypu, on se nenudí, ale zahnívá ve stereotypu, když je u tebe? Jsi dostatečně náročná?


Lež se nastoluje jako světový řád.
Franz Kafka

Není tady

 

#6 23. 2. 2011 21:25

lindte
♥------
Registrovaný: 23. 2. 2011
Příspěvky: 6

Re: zůstat, odejít, hledat...

Když jsem u mě nebo u něho, televize jede od rána do noci, k tomu počítač, a to mu ke štěstí stačí. Mluvili jsem několikrát, řekla jsem mu skoro všechno. Zatím jsem vynechala to, že s.e.x. už není co býval, desetiminutová "šolichačka" je pro mě dost málo, jistě není to to hlavní, jenže on si zakládá na tom, jak je dobrý... Další věc je, že mi není oporou, když mám problémy. Vyslechne mě, ale pomoc tam žádná není.Stejně tak nějaká pomoc mužské práce v domácnosti. Já mu u něho pomůžu s ženskou prací, on u mě leží na gauči u televize, občas umyje nádobí. Taky se mi nelíbí, že není spolehlivý, prostě nedrží slovo. A to jsou pro mě docela důležité věci.
Mám, vlastně měla jsem dost koníčků a kamarádů, dělám si státnice na jazykovce. V posledních měsících jsem všechno dost vypustila, abych mohla být s ním. A teď vidím, že  mě to u té televize schází. Ono je fajn teď v zimě si uvařit čaj, zabalit se do deky a koukat na hezký film. Jenže tenhle režim trvá dlouho. Ke všemu se nedá nic moc plánovat na víkendy dopředu, protože neví, kdy se objeví dcery (12, 14).
Nedokážu si představit, že bych ho neměla, a zároveň si nedokážu představit, že by to takhle mělo pokračovat. Netoužím po svatbě a nechtěla jsem ji, ale přece jenom jsem měla trochu jiné představy. On taky, měl hromadu plánů. Zůstalo jen u nich. Svoboda se mi líbí, mám s kým jít do divadla, tak co si stěžuju, že...dumbom Nakopnutí k něčemu bych taky potřebovala.

Není tady

 

#7 24. 2. 2011 7:47

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2075

Re: zůstat, odejít, hledat...

Lindte,
ty jsi vlastně potkala normálního mužského!!!haha - pro nás -baby- ironie. Ale věř, že jeho polehávání na gauči u televize  je pro něj absolutně nejlepší a cítí se jistě very happy....

nekamenuj mě, když ti napíši, že chyba je v tobě - napsala jsi, že jsi měla dost koníčků, ale v poslední době jsi  to vypustila, protože jsi chtěl být s ním!!!

OK by to bylo, kdyby sis tudíž nestěžovala, opatřila si do bytu druhý gauč a také němě sledovala TV. Ale - jak vidím- stěžuješ si...tak seber rozum do hrsti a opraš staré koníčky a u té telky se svým milým  můžeš trávit i poměrně méně času než dosud ( a on si toho  ani možná nevšimne)...

Není tady

 

#8 24. 2. 2011 9:15

lindte
♥------
Registrovaný: 23. 2. 2011
Příspěvky: 6

Re: zůstat, odejít, hledat...

Někdy je takový normální chlap docela na zakousnutídumbom U bývalého manžela jsem to neznala, všechno jsem podnikali společně, dokonce i v kuchyni mně pomáhla s drobnostma a něco jako tři hodiny hrát nějakou stupidní počítačovou hru je pro mě příšerný a hlavně ztráta času. Když se přitom na přítele podívám, tak se z chlapa stává dítě s vykulenýma očima a nevnímá vůbec nic. Jsem náročnávissla
Místo druhého gauče mám pohodlné křesílko, ale když tam vyloženě nebudu nucená hnít, tak nebudu. Navíc se dívá na hrozný filmy, co se tak chlapi dívají, a to mě fakt nebaví. Byla jsem hodně tolerantní a on si na to zvyknul.

Není tady

 

#9 24. 2. 2011 9:35

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2075

Re: zůstat, odejít, hledat...

hihihi...já už telku neviděla  dobrý rok.....protože taky nesleduju s manželem "jeho" filmy. O to více věnuji knihám :-))
píšeš, že u bývalce jsi to neznala, nojo, ale každej jsme jinej....někdo holt je na společné podnikání a někdo si raději zaleze do své ulity ( a čučí na telku, nebo je ponořen do knihy nebo do PC....) - tím ho neomlouvám, jen ti chci naznačit, že musíš začít u sebe - jeho nezměníš, protože on nemá potřebu se či něco měnit...

Není tady

 

#10 24. 2. 2011 12:14

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: zůstat, odejít, hledat...

Byla jsem hodně tolerantní a on si na to zvyknul.
"Tolerantní" znamená, že to, co dělá, dělal od začátku, tys nereptala a terve teď se ti to přestalo líbit?


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#11 24. 2. 2011 13:34

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: zůstat, odejít, hledat...

Ja myslím, že proste vyprchalo prvotné očarenie - u oboch - a teraz sa láme chlieb, aké vlastne bude ďalšie spolužitie dvoch žudí s dos odlišnými životnými štýlmi. wink Ja by som sa vrátila aspoň čiastočne k predhcádzajúcim aktivitám a pokúsila by som sa aj jeho nadchnú aspoň pre niečo "spoločné". A ten zhoršujúci sa s.e.x. zrejme len odráža smerovnaie vášho vzahu. stolt


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#12 24. 2. 2011 14:28

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: zůstat, odejít, hledat...

Lindte, nebudu se zřejmě mýlit, když shrnu problém do "nenaplněných očekávání" . Dnes - tvých.
Úplně vážně jsem zjistila, že a´t mám problém kdykoliv, kdekoliv s kýmkoliv  zapl´tbůh už je jich málo) - vždycky je na "vině" - moje nesplněné očekávání.
proto jsem se naučila a učím dál - na nic nespoléhat, pak není co komu vyčítat a nad ničím naříkat či být smutná , zklamaná...nebo podobně.
A není to vůbec tak, že bych apriori byla pesimista, nevěřící nikomu a ničemu. Ale spíš už mě nenapadá dát za své pocity někomu vinu. I když bych ráda lol  Je to vlastně jasné a jednoduché.
Jak písává Majkafa - jaký si to uděláš, takový to máš.

Můj partner má třeba  také úplně jiný vkus na filmy a tv vůbec. Pokud si bere do ruky ovladač (vždy lol ), přizůsobuju se tomu , co tam běží. Proč? Je mi to totiž jedno. Televize mě stejně nebaví, vždycky se u tv něčím bavím - čistím si květiny, češu psy, ..dělám si něco v kuchyni. Samozřejmě dobrovolně. Uvařím čaj a dělám si co se mi líbí. Nebo řeknu: tady mᚠčajíček, a pěkně dívej a já  si jdu dělat to  a to, jo? Klidně i odejdu si číst jinam. A vůbec mi to nevadí. jemu také ne. Když se chci na něco dívat (tj tak jednou za měsíc), vyhlásím předem, že chci vidět to a ono. A je po problému.

tv je prkotina, vadilo by mi, že se nemůžu spolehnout. To bych považovala za jakousi nevyzrálost toho člověka, která by se nutně  odrážela ve všem a byla nazývána jakkoliv, ale podstatou by byla ona. .

Upravil(a) Wiki (24. 2. 2011 14:30)

Není tady

 

#13 24. 2. 2011 15:04

majkafa
Host

Re: zůstat, odejít, hledat...

Od přečtení prvního příspěvku váhám, zda-li to napsat, nerada bych se tě nějak dotkla.
Už jsem dováhala, tak napíšu, co bych dělala já ve tvém věku a na tvém místě - teda, co si myslím, že bych dělala.
S tímto přítelem bych se rozešla.
Našla bych si přítele, kterého budu milovat, se kterým mi bude hezky a se kterým budeme mít spolu aspoň 1 děátko.

Upravil(a) majkafa (24. 2. 2011 15:06)

 

#14 24. 2. 2011 15:21

Bramborka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 1. 2007
Příspěvky: 1574

Re: zůstat, odejít, hledat...

majkafa napsal(a):

Od přečtení prvního příspěvku váhám, zda-li to napsat, nerada bych se tě nějak dotkla.
Už jsem dováhala, tak napíšu, co bych dělala já ve tvém věku a na tvém místě - teda, co si myslím, že bych dělala.
S tímto přítelem bych se rozešla.
Našla bych si přítele, kterého budu milovat, se kterým mi bude hezky a se kterým budeme mít spolu aspoň 1 děátko.

Také bych se nerada dotkla, ale myslím, že je dobré být alespoň do 15 let života děátka v takové kondici, abych to zvládla. Alespoň pravděpodobně. Tato pravděpodobnost se s věkem snižuje.
Navíc, tím podmiňovat vztah?


Lež se nastoluje jako světový řád.
Franz Kafka

Není tady

 

#15 24. 2. 2011 15:27

majkafa
Host

Re: zůstat, odejít, hledat...

Bramborko, nepodmiňuji tím vztah, nebo aspoň, vyjmenovala jsem před děátkem jiné priority a já to nechápu jako podmiňování vztahu. Jen by mi přišel MŮJ život bez dítěte nenaplněný. Psala jsem, co bych dělala JÁ. smile

Btw mé kamarádce se první dítě narodilo ve 42 a druhé ve 44 letech, letoch jí bude 48. Mají krásný vztah se svým přítelem, je to krásná rodinka.
Ono to není až zase tolik o věku. Jsou i starší maminky.
I ta dvacetiletá může zítra vyjít na ulici a srazí ji auto. Nikdy nevíš hodiny.
Takže já bych zase "nepodmiňovala" mateřství svým věkem.

 

#16 24. 2. 2011 15:40

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12361

Re: zůstat, odejít, hledat...

Lindthe muzu se zeptat,ty si nikdy nechtela mit dite.Co bych delala ja?Poridila bych si na tvem miste alespon to dite.A klidne bych ho vychovavala i sama.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#17 24. 2. 2011 15:41

Bramborka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 1. 2007
Příspěvky: 1574

Re: zůstat, odejít, hledat...

Já taky ne, jen mám kolegyni, která měla děti později (dřív to nešlo....) a zažila jsem ji při jejich pubertě, dospívání, ..........mám příbuzné, kteří jsou staršími rodiči, moje babička s dědečkem byli části svých dětí staršími rodiči. Prostě jsou chvíle v životě s dětmi, kdy by člověk potřeboval mít víc síly a hlavně asi rychlejší schopnost regenerace a běh vzruchů po neuronech, než má. Dalším, co chybívá jsou prarodiče, ti se nemusí dožít nebo nejsou zdraví. Myslím, že i oni tvoří rodinu a když nefungují, chybí (ačkoli jsem si všimla, že staší rodiče častěji oscilují svým chováním mezi rodiči a prarodiči). Prostě si myslím, že všechno má svůj čas, jak se píše v knize Kazatel. Tím nepopírám, že každé dítě je dar a radost!


Lež se nastoluje jako světový řád.
Franz Kafka

Není tady

 

#18 24. 2. 2011 15:44

Bramborka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 1. 2007
Příspěvky: 1574

Re: zůstat, odejít, hledat...

eremuruss napsal(a):

Lindthe muzu se zeptat,ty si nikdy nechtela mit dite.Co bych delala ja?Poridila bych si na tvem miste alespon to dite.A klidne bych ho vychovavala i sama.

Hele, a co si pořídit pejska?
Každý to má jinak. Jsou mezi námi lidé - ŽENY, které necítí svůj život jako zmarněný, když jsou bezdětné. To mi spíš příjdou problematické ty, které to tak cítí.


Lež se nastoluje jako světový řád.
Franz Kafka

Není tady

 

#19 24. 2. 2011 15:50

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12361

Re: zůstat, odejít, hledat...

Bramborka napsal(a):

eremuruss napsal(a):

Lindthe muzu se zeptat,ty si nikdy nechtela mit dite.Co bych delala ja?Poridila bych si na tvem miste alespon to dite.A klidne bych ho vychovavala i sama.

Hele, a co si pořídit pejska?
Každý to má jinak. Jsou mezi námi lidé - ŽENY, které necítí svůj život jako zmarněný, když jsou bezdětné. To mi spíš příjdou problematické ty, které to tak cítí.

No kazda to mame nastavene jinak.Ja si nedovedu vubec zivot bez deti predstavit.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#20 24. 2. 2011 17:16

elena007
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 1622

Re: zůstat, odejít, hledat...

Mam stejny nazor jako Selima a vlastne i Wiki. Zadne kyvadlo se neudrzi ve vychylene vecne a vraci se do rovnovazne polohy. Casem si na partnera zvykneme a i kdyz to neznamena, ze ho uz nemame radi, vracime se postupne ke svym zvykum a zpusobum. Nekdy potom lide zjisti, ze si vlastne vzajemne nevyhovuji. Vuci tomuto nejsou imunni zadne ani garzonkove vztahy. Zeny, aspon ty v mem okoli, maji jaksi vic sklony odlozit k ledu sve zajmy nez jejich nove objevy a zda se mi, ze jim to i dele vydrzi. smile A jak jsou furt k dispozici novym zazitkum JENOM S NIM, citi se byt az kdesi za TV, motorkou, ci sipkami a pivem s kamarady vnimaji to jako krivdu. Asi to chce mit porad sve zajmy a zjistit, jestli vubec maji partneri nejake spolecne a travi spolu uspokove pro obe strany aspon nejaky cas, jinak to podle mne nema smysl.

Není tady

 

#21 24. 2. 2011 17:33

elena007
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 1622

Re: zůstat, odejít, hledat...

Ad deti smile. Kazdy je skutecne nechce. Ja jsem do svych 37 deti nechtela a kdybych nepotkala sveho muze, nespis bych je nechtela vubec. Mit dite bez otce me nikdy nenapadlo.

Jedna moje babi mela prvni dite ve 24 a posledni ve 44 (meho tatu). A mela je v zhruba sestiletych odstupech. Jedna prababa mela to posledni dokonce v 48. smile Deti rodicu tesne pred a po ctyricitce jsou u nas v rodine bezne. Pravda hodne z nich se narodilo v temnych dobach neplanovaneho rodicovstvi, ale kdyby priroda nechtela, aby se deti rodily zenam starsim 35 let, zaridila by to. Takze dokud to jde, je i cas. smile

Upravil(a) elena007 (24. 2. 2011 17:35)

Není tady

 

#22 24. 2. 2011 18:00

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: zůstat, odejít, hledat...

eremuruss napsal(a):

Lindthe muzu se zeptat,ty si nikdy nechtela mit dite.Co bych delala ja?Poridila bych si na tvem miste alespon to dite.A klidne bych ho vychovavala i sama.

erem já si nemyslím, že pořídit si dítě za každou cenu je ok. dítě potřebuje i ten mužský vzor, neúplná rodina je na prd. tátu nenahradíš a se snažíš sebevíc. nejde o to, že ho sama nevychováš, to určitě ano.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#23 24. 2. 2011 18:23

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12361

Re: zůstat, odejít, hledat...

PPavlaa napsal(a):

eremuruss napsal(a):

Lindthe muzu se zeptat,ty si nikdy nechtela mit dite.Co bych delala ja?Poridila bych si na tvem miste alespon to dite.A klidne bych ho vychovavala i sama.

erem já si nemyslím, že pořídit si dítě za každou cenu je ok. dítě potřebuje i ten mužský vzor, neúplná rodina je na prd. tátu nenahradíš a se snažíš sebevíc. nejde o to, že ho sama nevychováš, to určitě ano.

To mas pravdu,ale Lindtii je,uz 40 let a nez najde toho spravneho partnera muze ji byt 50 let a to si dite,uz neporidi....


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#24 24. 2. 2011 18:44

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: zůstat, odejít, hledat...

Bramborka napsal(a):

Já taky ne, jen mám kolegyni, která měla děti později (dřív to nešlo....) a zažila jsem ji při jejich pubertě, dospívání, ..........mám příbuzné, kteří jsou staršími rodiči, moje babička s dědečkem byli části svých dětí staršími rodiči. Prostě jsou chvíle v životě s dětmi, kdy by člověk potřeboval mít víc síly a hlavně asi rychlejší schopnost regenerace a běh vzruchů po neuronech, než má. Dalším, co chybívá jsou prarodiče, ti se nemusí dožít nebo nejsou zdraví. Myslím, že i oni tvoří rodinu a když nefungují, chybí (ačkoli jsem si všimla, že staší rodiče častěji oscilují svým chováním mezi rodiči a prarodiči). Prostě si myslím, že všechno má svůj čas, jak se píše v knize Kazatel. Tím nepopírám, že každé dítě je dar a radost!

Njn, nie všetko sa dá ideálne vykalkulova, naplánova... Poznᚠto: Keď chceš Boha zrozosmia, prezraď mu svoje plány. stolt


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#25 24. 2. 2011 18:48

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: zůstat, odejít, hledat...

eremuruss napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

eremuruss napsal(a):

Lindthe muzu se zeptat,ty si nikdy nechtela mit dite.Co bych delala ja?Poridila bych si na tvem miste alespon to dite.A klidne bych ho vychovavala i sama.

erem já si nemyslím, že pořídit si dítě za každou cenu je ok. dítě potřebuje i ten mužský vzor, neúplná rodina je na prd. tátu nenahradíš a se snažíš sebevíc. nejde o to, že ho sama nevychováš, to určitě ano.

To mas pravdu,ale Lindtii je,uz 40 let a nez najde toho spravneho partnera muze ji byt 50 let a to si dite,uz neporidi....

já vím, ale i tak ... ale - každýho věc. nakonec to může být stejně všechno jinak.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů