Oznámení

5.října : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

5.října : Bleskový koláč jako od babičky. Jednoduchý recept, který se nedá pokazit!

10.července : Potřebujete pomoc, nebo pomoci někomu v nouzi chcete? Dejte o sobě vědět na Pomahejtesi.cz!

• Diskuse
  •  » Právní
  •  » Prosím o rychlou pomoc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#1 24. 2. 2006 10:50

JarkaA
Host

Prosím o rychlou pomoc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jsme manželé 9 let a vlastníme společně byt. V bytě jsem hlášená trvale pouze já a děti. Vlastnili jsme ještě vedlejší byt který jsme loni prodali a v něm byl hlášený můj manžel. Teď máme v OP trvalé bydliště stále stejné jelikož to bylo ve stejném domě. Manžel před půl rokem odešel, našel si partnerku a bydlel v podnájmu. Nechal mě ze dne na den bez peněz, s dětmi a se spoustou dluhů. Snažila jsem se jak to šlo abychom se z toho dostali. On si užíval a teď se mi chce nastěhovat zpátky jelikož je bez partnerky, podnájem mu skončil a peníze nemá. Tvrdí, že je spolumajitelem bytu a jako manžel má nárok i na vybavení takže jde zpátky. Prosím o radu co mám dělat. Moc času nemám protože se chce vrátit dnes večer. Musím ho vzít zpátky?

#2 24. 2. 2006 11:32

kido
Host

Re: Prosím o rychlou pomoc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

No předpokládám, že manžel pouze odešel, ani z jedné strany neproběhla žádost či přímo rozvodové řízení.
Bohužel mám obavy, že máte povinnost manžela do bytu vpustit.
Doporučuji řešit s právníkem, jinak se Vám může stát, že budete mít postupně vybílený byt, rozvodové řízení
Vás stejně nemine a ještě se s manželem budete soudit o podíl na SJM.
Pokud se manžel rozhodl nastěhovat zpátky, je povinnen Vám přispívat polovinou na veškeré úhrady nájmu,
inkasa apod... Pokud máte děti je povinnen na ně, případně i na Vás přiměřenou částkou pravidelně přispívat.
Nečiní-li tak dobrovolně, obraťte se s návrhem na soud.

#3 24. 2. 2006 11:45

Týna
♥♥-----

Re: Prosím o rychlou pomoc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Manžel má na bydlení v bytě právo. Svého práva se může  domoci i soudní žalobou, kde může požadovat rozdělení bytu, aby jste ho mohli používat nezávisle na sobě. V rozsudku by pak bylos stanoveno, které části bytu může obývat. Lze stanovit i přesný "jízdní řád" na užívání kuchyně.

Není tady

• Diskuse
  •  » Právní
  •  » Prosím o rychlou pomoc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
NÁŠ TIP:

Zápatí