Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 24. 2. 2006 9:58

maarta
Host

Proš svatba ?

S přítelem se známe tři roky, dva spolu chodíme a rok žijeme ve společné domácnosti Veškeré věci kupujeme a hradíme napůl, výhledově uvažujeme o založení rodiny a já se najednou ptám: bude nám k něčemu svatba ? ani jeden ani druhý se do svatby moc nehrneme, je to pro nás zbytečná formalita, ale naše rodiny se na nás dívají skrz prsty. Zvl᚝ když moje sestra se stihla vdát už 2x. Co si o tom myslíte ? Je svatba přežitek nebo plní ještě nějaký účel ? Marta

 

#2 24. 2. 2006 10:56

Rybička
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 505

Re: Proš svatba ?

Já si myslím, že svatba důležitá není, pokud nechcete založit rodinu. Podle mě je pro dítě důležitý pocit, že jeho rodina je "opravdová a celistvá". Pokud ale se založením rodiny počítáte spíše výhledově a ani jeden nemáte potřebu do toho jít, tak tak proč byste to dělali? Je to jen Vaše věc a na okolí nehleďte. Až si budete jistí, že tento krok chcete udělat, tak to bude přirozenější. Lepší si to pořádně promyslet než se za rok rozvádět.

Není tady

 

#3 24. 2. 2006 11:02

noris
♥♥-----
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 88

Re: Proš svatba ?

Jak pro koho. Jsou lidé, kteří teprve svatbou získají ten pocit rodiny a bezpečí. Já si partnera taky nechci vzít, ale musím přiznat, že to je z důvodů, že nejsem přesvědčená, že právě on je ten pravý. a pořád je lepší být svobodná než rozvedená .... Kdybych si byla jistá tak jdu do toho.

Není tady

 

#4 24. 2. 2006 11:12

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Proš svatba ?

Maarto - sestra se vdala 2x, takže jednou jakoby i "za tebe" http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png. Na dvě holky v rodině dvě svatby, to je přece akorát, ne? http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#5 24. 2. 2006 11:14

avalonka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 1673

Re: Proš svatba ?

Maarto,

podívej se na téma "Partner oddaluje svatbu" od Jessa :-)


http://lilypie.com/pic/080125/ivPB.jpghttp://b1.lilypie.com/33HPp1/.png

Není tady

 

#6 24. 2. 2006 11:19

avalonka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 1673

Re: Proš svatba ?

noris napsal(a):

Jak pro koho. Jsou lidé, kteří teprve svatbou získají ten pocit rodiny a bezpečí. Já si partnera taky nechci vzít, ale musím přiznat, že to je z důvodů, že nejsem přesvědčená, že právě on je ten pravý. a pořád je lepší být svobodná než rozvedená .... Kdybych si byla jistá tak jdu do toho.

Vidíš - a většina mých kamarádek třicátnic se vdává za kluky, se kterými to už teď neklape, jen proto, že si naopak myslí LEPŠÍ BÝT ROZVEDENÁ NEŽ SVOBODNÁ.

Nebot ony se domnívají, že SVOBODNÁ znamená "ještě nikdy opravdu nemilovaná natolik, aby muži stála za sňatek". Jak bláhové! roll

Já osobně se domnívám (pozn. taky nejsem přílišným zastáncem sňatků, možná proto, že už jsem rozvedená - tedy "společensky přijatelná" big_smile), že svatba má ten význam, který mu přisoudí pouze a jen ta dvojice lidí sama.

Prdím na to, co řeknou lidi. A to už dlouho - je to docela prima úleva.

Já - i když svého přítele miluju a on už se mě několikrát ptal, zda si ho vezmu - se vdám v té jedné jediné chvíli, kdy ze své i z jeho strany budeme oba cítit, že to pro nás NĚCO znamená.

Přesně to, co se z mnoha svateb vytrácí (svateb kvůli "společné hypotéce", "aby lidi neřekli", "lidi se prostě mají vzít když jsou spolu dlouho"). Až ucítím, že je ten správný okamžik, kdy chceme napevno stvrdit svou lásku a já jsem připravená nést jméno svého manžela.

PAK to pro mě bude nádherný okamžik (jen my dva a dva svědkové klidně v civilu), protože to bude i bez bílých šatů chvíle, kdy si řeknu tak a teď už jsme svoji i formálně.


http://lilypie.com/pic/080125/ivPB.jpghttp://b1.lilypie.com/33HPp1/.png

Není tady

 

#7 24. 2. 2006 12:04

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3170
Web

Re: Proš svatba ?

Maarto rozhodně bych se do svatby nenechala dotlačit okolím. Když se budete chtít vzít, tak se vezmete, když ne tak ne. Je to vaše věc.

Není tady

 

#8 24. 2. 2006 13:48

maarta
Host

Re: Proš svatba ?

Díky všem za příspěvky. taky si myslím, že je to jen věc těch dvou lidí a ze zkušenosti vím, že do svatby se často hnali holky jen proto, aby okolí vědělo, že  někoho uhnali- ve smyslu lepší rozvedená než svobodná. Ale to byl názor řekla bych běžný tak před 10 lety  a dneska je doba uvolněnější a nikdo mi nebude zkoumat na občance jestli jsme manželé nebo ne. Pravda, jediné co je hloupé je , že nenosíme společné jméno, ale třeba v Itálii si běžně nevěsty nechávají své rodné příjmení a nikdo se nad tím nepozastavuje.

 

#9 7. 4. 2006 12:28

Gabrielle
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Kladno
Registrovaný: 7. 4. 2006
Příspěvky: 12032
Web

Re: Proš svatba ?

maarta napsal(a):

Díky všem za příspěvky. taky si myslím, že je to jen věc těch dvou lidí a ze zkušenosti vím, že do svatby se často hnali holky jen proto, aby okolí vědělo, že  někoho uhnali- ve smyslu lepší rozvedená než svobodná. Ale to byl názor řekla bych běžný tak před 10 lety  a dneska je doba uvolněnější a nikdo mi nebude zkoumat na občance jestli jsme manželé nebo ne. Pravda, jediné co je hloupé je , že nenosíme společné jméno, ale třeba v Itálii si běžně nevěsty nechávají své rodné příjmení a nikdo se nad tím nepozastavuje.

Já jsem s přítelem 5 let, je 3 roky rozvedený, rok spolu bydlíme. Nikdy se nechtěl znovu ženit a já ho do toho nenutila (i když bych se vdát chtěla, ale ne za každou cenu). To on sám o tom začal mluvit. Jsem asi konzerva a protože plánujeme miminko, jsem ráda, že o svatbě uvažuje. Jsem prostě pro "tradiční" rodinu (tj. rodiče - manželé). Tím ovšem neodsuzuju ty, kteří žijí tzv. na hromádce. Každému vyhovuje něco jiného a  rozhodně bych se nenechala do něčeho nutit jen kvůli názoru ostatních.

Není tady

 

#10 7. 4. 2006 12:42

Doublex
♥♥♥----
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 190

Re: Proš svatba ?

Byl jsem 2x ženatý a znovu se do toho nehrnu, i když pokud by o to přítelkyně stála a chtěla to, nebudu se bránit. Osobně si myslím, že svatba jako taková, jako formální akt, důležitá není a dva lidé mohou být spolu i s dítětem šastni i bez svatby pokud to ustojí vůči svému okolí. Na druhou stranu takové ty dlouholeté vztahy a třeba i s dítětem většinou po takové svatbě nekončí dobře... Svatba by měla přijít včas, v pravou chvíli,  kdy je dalším krůčkem ve vtahu těch dvou, kdy odchází takový ten čas zamilovanosti a na obzoru je každodenní stereotyp - tedy tak nějak  po 2-3 letech vztahu.

Není tady

 

#11 7. 4. 2006 19:51

avalonka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 1673

Re: Proš svatba ?

princezna123 napsal(a):

:)Svatba neni papir, ale znamena to, ze jeden patrite tomu druhemu. Ale mel by se vzit jen ten, kdo si je opravdu jisty, ze s tim druhym chce zustat na porad.

Hm, tak to je hluboká moudrost. Asi musíš být hodně mladá. No - i tvůj nick je typický "princezna čekající na prince". Tak si dej pozor, abys neskončila ještě v 70 sama a se svou princeznovskou korunkou pěkně olepenou pavučinami wink


http://lilypie.com/pic/080125/ivPB.jpghttp://b1.lilypie.com/33HPp1/.png

Není tady

 

#12 7. 4. 2006 21:16

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2075

Re: Proš svatba ?

Maarto,
a to si vaši myslí, že je lepší být třeba v 25 třikrát rozvedená,než ve  30 svoboná s přítelem? nebo bez to je jedno!!
Záleží co vyhovuje vám!!Proč se nevdat, když si myslíme, že je to ravé ořechové, ale nesmíme si to myslet o každým druhým...
Buď v klidu, nyní je moda nevdávat se...tak co?

Není tady

 

#13 8. 4. 2006 13:18

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Proš svatba ?

Já bych řekla, že svatba je pro pocit. Někdo to cítí tak, že k sobě budou oficiálně patřit, budou mít stejné jméno, apod., ale když to tak necítíš, nemá cenu, se k tomu nutit. A si na vás rodiny koukají, jak chtějí. A že je sestra vdaná už podruhé, to je nějaká zásluha nebo co ?
Dělejte jen to, do čeho máte sami chu


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#14 8. 4. 2006 13:23

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Proš svatba ?

avalonka napsal(a):

princezna123 napsal(a):

:)Svatba neni papir, ale znamena to, ze jeden patrite tomu druhemu. Ale mel by se vzit jen ten, kdo si je opravdu jisty, ze s tim druhym chce zustat na porad.

Hm, tak to je hluboká moudrost. Asi musíš být hodně mladá. No - i tvůj nick je typický "princezna čekající na prince". Tak si dej pozor, abys neskončila ještě v 70 sama a se svou princeznovskou korunkou pěkně olepenou pavučinami wink

Proč ji napadáš, vždy má pravdu


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#15 8. 4. 2006 15:19

avalonka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 1673

Re: Proš svatba ?

mashanka napsal(a):

avalonka napsal(a):

princezna123 napsal(a):

:)Svatba neni papir, ale znamena to, ze jeden patrite tomu druhemu. Ale mel by se vzit jen ten, kdo si je opravdu jisty, ze s tim druhym chce zustat na porad.

Hm, tak to je hluboká moudrost. Asi musíš být hodně mladá. No - i tvůj nick je typický "princezna čekající na prince". Tak si dej pozor, abys neskončila ještě v 70 sama a se svou princeznovskou korunkou pěkně olepenou pavučinami wink

Proč ji napadáš, vždy má pravdu

Hezké odpoledne,

nikdo nikdy nikomu nepatří - bod 1.

Nikdy si nemůžeš být opravdu jistá, že s tím druhým zůstaneš napořád - bod 2.

Obojí jsou to - sice krásné - leč jen iluze... bohužel hmm


http://lilypie.com/pic/080125/ivPB.jpghttp://b1.lilypie.com/33HPp1/.png

Není tady

 

#16 8. 4. 2006 19:56

Peta
♥♥-----
Registrovaný: 13. 3. 2006
Příspěvky: 90

Re: Proš svatba ?

Já mám podobný problém, žijeme spolu už tři roky, máme roční dceru a přítel se vůbec nemá k tomu, aby si mě vzal. Já taky nijak netoužím po papíru, mě spíš vadí, že dcera má jeho příjmení a já když s ní někam chodím, tak se cítím blbě. Prostě taková nechtěná a připadá mi, že partner stejně nevěří, že bychom to vydrželi, tak mu svatba nestojí za to. Je to u nás takové Tabu téma, na které raději moc nenarážíme. Mě je potom vždy smutno a on se radši schová.


Jestliže budete dělat pořád to, co vždycky - vždycky dostanete to, co už jste měli

Není tady

 

#17 8. 4. 2006 20:02

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Proš svatba ?

Peta napsal(a):

Já mám podobný problém, žijeme spolu už tři roky, máme roční dceru a přítel se vůbec nemá k tomu, aby si mě vzal. Já taky nijak netoužím po papíru, mě spíš vadí, že dcera má jeho příjmení a já když s ní někam chodím, tak se cítím blbě. Prostě taková nechtěná a připadá mi, že partner stejně nevěří, že bychom to vydrželi, tak mu svatba nestojí za to. Je to u nás takové Tabu téma, na které raději moc nenarážíme. Mě je potom vždy smutno a on se radši schová.

Nechápu proč dcera má přijímení po otci ! Proč se nejmenuje jako ty!

Upravil(a) aprill (8. 4. 2006 20:29)

Není tady

 

#18 9. 4. 2006 11:23

Peta
♥♥-----
Registrovaný: 13. 3. 2006
Příspěvky: 90

Re: Proš svatba ?

tu otázku jsem čekala. No protože jsme byli dohodnutí, že se vezmeme. Dokonce mě a mé rodiče požádal o ruku. Ale od té doby ticho po pěšině. Taky jsem mu to už vytmavila, že kdybych to věděla, tak by měla moje příjmení a i když to teď možná bude znít hloupě, tak jsem rozhodnutá, pokud budeme mít druhé, nechat mu moje příjmení.

aprill napsal(a):

Peta napsal(a):

Já mám podobný problém, žijeme spolu už tři roky, máme roční dceru a přítel se vůbec nemá k tomu, aby si mě vzal. Já taky nijak netoužím po papíru, mě spíš vadí, že dcera má jeho příjmení a já když s ní někam chodím, tak se cítím blbě. Prostě taková nechtěná a připadá mi, že partner stejně nevěří, že bychom to vydrželi, tak mu svatba nestojí za to. Je to u nás takové Tabu téma, na které raději moc nenarážíme. Mě je potom vždy smutno a on se radši schová.

Nechápu proč dcera má přijímení po otci ! Proč se nejmenuje jako ty!


Jestliže budete dělat pořád to, co vždycky - vždycky dostanete to, co už jste měli

Není tady

 

#19 9. 4. 2006 13:05

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Proš svatba ?

Peta napsal(a):

tu otázku jsem čekala. No protože jsme byli dohodnutí, že se vezmeme. Dokonce mě a mé rodiče požádal o ruku. Ale od té doby ticho po pěšině. Taky jsem mu to už vytmavila, že kdybych to věděla, tak by měla moje příjmení a i když to teď možná bude znít hloupě, tak jsem rozhodnutá, pokud budeme mít druhé, nechat mu moje příjmení.

aprill napsal(a):

Peta napsal(a):

Já mám podobný problém, žijeme spolu už tři roky, máme roční dceru a přítel se vůbec nemá k tomu, aby si mě vzal. Já taky nijak netoužím po papíru, mě spíš vadí, že dcera má jeho příjmení a já když s ní někam chodím, tak se cítím blbě. Prostě taková nechtěná a připadá mi, že partner stejně nevěří, že bychom to vydrželi, tak mu svatba nestojí za to. Je to u nás takové Tabu téma, na které raději moc nenarážíme. Mě je potom vždy smutno a on se radši schová.

Nechápu proč dcera má přijímení po otci ! Proč se nejmenuje jako ty!

No, a není to trochu přitažené za vlasy - mít dvě děti s jedním partnerem a aby jedno neslo příjmení po matce a druhé po otci???roll Navíc - proč plánovat druhé dudlik, když svatba jaksi není na dohled???


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#20 9. 4. 2006 15:36

avalonka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 1673

Re: Proš svatba ?

Kiara a Peta:

holky, co podle vás znamená svatba a v čem je její role?

Já sama v téhle otázce nemám příliš jasno a tápu.

Ovšem když se pokusím maximálně zbavit zažitých představ a vzorců uvažování a "oloupat" ten ceremoniál na jádro, tak mi zbyde toto:

před 5, 10...100 lidmi řeknu svému příteli ano a on to řekne mně. A u toho s blahosklonným úsměvem asistuje pán (paní), kterého jsem v životě neviděla a už ani neuvidím. Pak se najíme v restauraci (což dělám běžně tak 2x do týdne) a večer se opijeme (což dělám běžně tak 1x do měsíce).

To, že před skupinou lidí slíbím - rozuměj slovně vyřknu - větu, že budu s partnerem sdílet dobré a zlé navěky, přeci nic reálného - hmatatelného - neznamená. Nebo ano?

Vždy je to prostá věta, kterou vypustím z pusy. Jsou to jen slova. A každé druhé manželství se do 5 let rozvede a ta slova (která neměla hodnotu ani v okamžiku vyslovení) už ztratí svůj význam úplně.

Představte si, že se takhle sejde hromada lidí a třeba vy a vaše kamarádka. A před těmi lidmi si řeknete "budu tvoje nejlepší kámoška do konce života". A co se pak mezi vámi změní? Přeci vůbec nic.

To, že muž a žena spolu mají sdílet dobré i zlé se přeci rozumí samo sebou, ne? A čím méně se o tom mluví (slibuje) a čím víc se to skutečně dělá, tak tím víc to platí.

Pro mě slova nejsou nic. Pro mě je důležité jak se ke mě partner chová, jestli jsme si blízcí, věříme si a nelžeme.

A jak se děti nebo vy jmenují? Nováková nebo Vopičková? Zase jsou to jen slova, jméno je jen slovo a nic nehovoří o člověku jako takovém.

Co si o tom myslíte? smile


http://lilypie.com/pic/080125/ivPB.jpghttp://b1.lilypie.com/33HPp1/.png

Není tady

 

#21 9. 4. 2006 15:45

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Proš svatba ?

Já myslím, že je to každého věc, jestli se pro svatbu rozhodne nebo ne, každý má k jednomu nebo k druhému řešení svoje důvody. Lidé, kteří se pro svatbu rozhodnou, ji určitě vnímají jako slavnostní chvíli a ve svojí mysli ji takhle nedegradovali, jak jsi popsala. Lidé, kteří ji odmítají, ji vidí zase jinak. To tady nerozřešíme, záleží právě na těch důvodech, proč jedni svatbu chtějí a jiní nechtějí.


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#22 9. 4. 2006 15:52

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: Proš svatba ?

Avalonko, asi jsme na stejné vlně smile Naprosto souhlasím.


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#23 9. 4. 2006 16:03

avalonka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 1673

Re: Proš svatba ?

KALIK napsal(a):

Avalonko, asi jsme na stejné vlně smile Naprosto souhlasím.

smile

Víš, já když kolem sebe slyším důvody ke svatbě, tak je to nejčastěji:

protože se to tak dělá a protože mě požádal o ruku
protože už spolu chodíme hodně dlouho
protože už bych si nikoho jiného nenašla a tenhle není zas tak špatný, mohl by být horší
protože máme společnou hypotéku
protože chci dítě
a dokonce už jsem slyšela i důvod "nevím, proč se budeme brát"

Já chápu, že jakýsi symbolický význam svatba opravdu má. Taková svatba, jakou bych si jednou přála třeba já. Jenže ten význam je tak vysoko a tak moc duchovní a silný, že je z jiného těsta, než ze kterého je uhňácaná většina z nás. Je to o bezpodmínečné lásce - takové, která nechce vlastnit a chce jen rozdávat radost. A na to drtivá většina z nás není vůbec ale vůbec připravená. Ani já ne a proto se v dohledné době vdávat nechci. Protože v dohledné době je pro mě svatební rituál jen přitrapnělé divadýlko bez skutečného obsahu.

Holky chtějí svatbou získat jistotu, že je partner neopustí (což není nic než iluze), kluci zase "chtějí mít klid" a tak partnerce na její naléhání vyhoví. Holka si myslí, že se po svatbě "něco změní" - sice neví co, ale věří tomu. Chce mít jiné jméno, aby na srazu spolužaček nevypadala blbě. Sní o dokonalé šastné rodině, ale přitom o skutečném partnerství neví nic.


http://lilypie.com/pic/080125/ivPB.jpghttp://b1.lilypie.com/33HPp1/.png

Není tady

 

#24 9. 4. 2006 16:12

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: Proš svatba ?

Avalonko, tak mé exky dominovaly důvody 4 a 5, u mě právě to, abych měl klid smile Vůbec ten poslední odstavec naprosto přesně popsal mojí exmanželku. Snažil jsem se jí to mockrát vysvětlit, že to je jen iluze, ale nechtěla slyšet. Když jsme se rozváděli, tak asi pochopila, že papír v manželství nikoho neudrží a nakonec to byla ona, kdo vlastně všechno ukončil smile

Pořád tady přetrvává ta pohádková představa, že popelka si vezme prince na bílém koni v lesklé zbroji a popelku zachrání. Tahleta představa je děsně nebezpečná a ač pohádky miluji, tak tohle jim dávám za vinu!


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#25 9. 4. 2006 16:25

avalonka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 1673

Re: Proš svatba ?

KALIK napsal(a):

Avalonko, tak mé exky dominovaly důvody 4 a 5, u mě právě to, abych měl klid smile Vůbec ten poslední odsatvec naprosto přesně popsal mojí exmanželku. Snažil jsem se jí to mockrát vysvětlit, že to je jen iluze, ale nechtěla slyšet. Když jsme se rozváděli, tak asi pochopila, že papír v manželství nikoho neudrží a nakonec to byla ona, kdo vlastně všechno ukončil smile

Pořád tady přetrvává ta pohádková představa, že popelka si vezme prince na bílém koni v lesklé zbroji a popelku zachrání. Tahleta představa je děsně nebezpečná a ač pohádky miluji, tak tohle jim dávám za vinu!

Přesně tak. Já bych zakázala romantické filmy a romantické písničky. Bez pardonu. Lidé si vůbec neuvědomují, jak má tahle mediální masírka silný vliv na názory žen (a to i starších, nejen puberaček).

Nejnebezpečnější nejsou ani tak filmy na kanálu Romantica (protože to je tak přiblblý, až je to naprosto nedůvěryhodný) a nebo filmy typu Pretty Woman o moderní Popelce. Nejnebezpečnější jsou dobře zpracované a mistrně zahrané romantické filmy o tom, že lze najít muže, který:

vypadá jako Brad Pitt
má sílu jako Schwarzenegger
umí tančit jako Travolta
má duchovní sílu jako Dalajláma
má konto jako Donald Trump
je věrný jako labu
je zručný jako Přemek Podlaha

... a někde čeká právě na mě.

Tohle je hrozný mýtus, protože na takového mužského čeká hodně holek. Fakt na něj čeká. A pak jsou hrozně zklamané z toho, když zjistí, že každý mužský je chybující a má i své zápory. Stejně jako ty holky samy.

Ale mezi námi - já bych takového ideála tedy nechtěla. Byla by s ním příšerná nude (díky jeho předvídatelnosti) a měla bych vedle něj mindráky (díky jeho dokonalosti) big_smile


http://lilypie.com/pic/080125/ivPB.jpghttp://b1.lilypie.com/33HPp1/.png

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů