Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 6. 2. 2011 11:45

Ilonka 61
♥♥-----
Registrovaný: 21. 7. 2010
Příspěvky: 33

mrtvé dítě

Jak je možné ,že se dítě udusí pupeční šnůrou měsíc před porodem.Maminka pak musí rodít mrtvé dítě.Musí to být hrozné.Co je toho příčínoujak se tomu vyvyrovat?

Není tady

 

#2 6. 2. 2011 12:01

Isabel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 8. 5. 2008
Příspěvky: 2522
Web

Re: mrtvé dítě

Ilonko, miminko se muze uskrtit pupecni snurou kdykoliv pred porodem, bohuzel sad Jak tomu predejit? Nevim tomu asi nejde predejit, kazdy tyden pred porodem chodi maminka na kontroly a miminko se tak hlida. A porodit mrtve dite je strasne, vim z vlastni zkusenosti. Je to to nejhorsi co se  muze v zivote stat grater


http://lagf.lilypie.com/oWpsp2.png
http://lb2f.lilypie.com/sS4Ip2.png
http://lmtf.lilypie.com/xmqep1.png

Není tady

 

#3 24. 3. 2011 10:14

Kroksy
♥♥-----
Místo: Jevany
Registrovaný: 20. 1. 2011
Příspěvky: 51

Re: mrtvé dítě

Ilonka 61 napsal(a):

Jak je možné ,že se dítě udusí pupeční šnůrou měsíc před porodem.Maminka pak musí rodít mrtvé dítě.Musí to být hrozné.Co je toho příčínoujak se tomu vyvyrovat?

Asi by bylo vůbec nejlepší na takovýhle věci vůbec nemyslet. Pak by byl člověk akorát celý těhotenství vystresovanej a nemohl by udělat ani krok z domova.

Není tady

 

#4 30. 3. 2011 21:58

jaspinn
♥♥♥♥---
Místo: Ostrava
Registrovaný: 8. 8. 2008
Příspěvky: 401

Re: mrtvé dítě

Bohužel znám ze svého nejbližšího okolí dva takové případy - obě kamarádky dokonce rodily ve stejný den, holčičky, ale bohužel mrtvé. Obě už mají další dítko, ale je to děs. Co mně ale dorazilo v poslední době je kamarádka, která jeden den odešla na mateřskou a druhý rodila mrtvé miminko - a to jenom proto, že prodělala nějakou obyčejnou virózu a miminko to nevydrželo. Pitomé nachlazení, dokonce šetrně léčené a takhle to dopadlo. Sama jsem o miminko přišla v 16. týdnu, nedovedu si představit rodit skoro donošeného človíčka sad


Člověk přišel na svět proto, aby tady byl, pracoval a žil. Jen moudrý se snaží nᚠsvět postrčit dál, posunout výš. A jen vůl mu v tom brání.
Jan Werich

Není tady

 

#5 18. 4. 2011 17:53

Lamiia
♥------
Registrovaný: 5. 4. 2011
Příspěvky: 5

Re: mrtvé dítě

Ilonka 61 napsal(a):

Jak je možné ,že se dítě udusí pupeční šnůrou měsíc před porodem.Maminka pak musí rodít mrtvé dítě.Musí to být hrozné.Co je toho příčínoujak se tomu vyvyrovat?

je to dané genetikou.. můj bratr musel císařem před 25 lety, protože se do šňůry zamotal díky ztahům.. mě se na šňůře málem oběsila druhá dcera kdy ji vytáhli s třemy smyčkami okolo krku...
záleží tudíž na délce.. pokud v rodině tot nemᚠzaznamenané tak se neboj... jinak se nech sledovat více.. jen nevím o tak fatálních důsledcích BĚHEM těhoteství... mám za to, že zkutečně nebezpečné to je až při samotných kontrakcích kdy je v tom bříšku více akce.

Není tady

 

#6 21. 5. 2011 23:44

Magdalena Mikulandová
♥♥♥----
Registrovaný: 21. 3. 2006
Příspěvky: 183

Re: mrtvé dítě

To je obrovská tragédie, bohužel se tomu nedá zabránit, ani dopředu odhadnou. Naštěstí se tyto případy stávají řídce. Jediným vodítkem jsou pravidelné pohyby, které matka stále registruje, pravidelné kontroly, které hodnotí stav srdeční akce... Rodit mrtvé dítě je pro matku samozřejmě strašlivé, ale stále je to pro ní bezpečnější a pro její organizmus přirozenější ukončení těhotenství. Důkležité je vyhledat po porodu odbornou pomoc psychologa či psychiatra, tyto mechanismy v porodnici automaticky fungují po porodu mrtvého plodu.
Přeji všem budoucím maminkám, aby tyto strastiplné chvíle nikdy nemusely zažívat.
Mnoho zdraví a síly a víry
Magdalena Mikulandová
www.studioprozeny.cz


Magdalena Mikulandová
soukromá porodní asistentka
Studio pro ženy,
www.studioprozeny

Není tady

 

#7 13. 5. 2016 23:48

lennys
♥------
Registrovaný: 13. 5. 2016
Příspěvky: 1

Re: mrtvé dítě

Mám bohužel osobní zkušenost.Gynekolog mi pichnul v 9 hod. rano provokacku a poslalne domů.Stále se nic nefelo, odpoledne jsme jeli k němu do ordinace,ale na ultrazvuku již nechytil ozvy.
Bylo to opravdu strasne! Stále se ptám,proč?Mám již dvě zdravé dcery,které jsem porodila v péči pána profesora.Zivneho v porodnici v Praze u Apolináře.Mrtvou dcerku jsem rodila na Bulovce a lékař,který mne přijímal,mi řekl,že jediné,co by kolegovi vyčetl,že mne jako prvorodičku poslal domů.Vím,že se toto děje 1,5% z tisíce a prevence není.Ale přesto se ptám,pokud bych byla v nemocnici,stalo by se to?!Lenka

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů