Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#76 6. 2. 2011 19:47

mia
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 9. 2006
Příspěvky: 3739

Re: Dospělé partnerovy děti žíjící ve společné domácnosti

Tercila napsal(a):

Kiar, nejde o nezpracovanost, jde naopak o to, že to kolem sebe natvrdo vidím a jde to jak podle šablony.
Když na ulici uvidíš opilce a konstatuješ, že je opilý, není to tím, že nemᚠzpracováno, nýbrž tím, že taková je skutečnost.

Musím se tu usmívat dvěma věcem:
1. proč a jak chce cizí žena usídlená v jejich domě "pomáhat" dětem partnera, které o její existenci jaksi vůbec nestojí a jejími spojenkyněmi být nechtějí? Jak může vyslovit, že jim chce pomáhat, když dobře ví, že tím trnem v oku je právě ona?
2. jaktože se podobné ženy nikdy nezamilují do chlapa bezdomovce či bez práce?

Jde o obyčejný pud sebezáchovy. O prosazení toho, co ona chce. To je normální. Není nutno to považovat za negativum. Ale bylo by příjemné slyšet, že si je toho vědoma, že je schopna to přiznat (hlavně sobě) a neschovávat se za roušku "pomoci".

Dodávám, že nesouhlasím s chováním dcer. Měly by tátovi dopřát radost ze života. Ale zřejmě mají nějaký pádný důvod Betu nesnášet (což jí nezávidím, protože to se nesrovná ani za celá léta) a nebo byly vychované k netoleranci, a je na místě podotknout, že na výchově se jistě podílel i otec, nejen ta pomlouvaná bývalka, která je určitě nejhorším člověkem na světě, proto s ní ten dokonalý muž žil 20 let a udělal jí (jistě rád) děti.... wink

Terci - já naprosto chápu, že by ty holky chtěly mít rodinku pěkně pohromadě, to je přirozené, ale svoji zlobu by měly obracet proti viníku rozpadu rodiny, tedy svojí matince, protože to byla ona, kdo rodinu opustil kvůli milenci...
Otec se podle toho zachoval zcela logicky a naprosto slušně - svojí ženě dům vyplatil a navázal nový vztah. Naopak se chová až moc benevolentně, když trpí své bývalé její záškodnické praktiky ve svém domě.

Beta se v domě svého přítele zas až tak neusídlila, má svůj byt a jak píše, střídají bydlení v obou. Ale i kdyby se rozhodli žít tam trvale, mají na to plné právo a dcery to buď budou respektovat, nebo mohou jít bydlet s matkou (pokud si mohl vzít otec hypotéku na vyplacení manželky, může si ji vzít i ona a pořídit bydlení pro sebe  a své dcery, pokud nejsou schopné postavit se na vlastní nohy, notabene s takovým obnosem, jaký jim oběma rodiče našetřili).

Řekla bych, že ty holky už jsou dost staré na to, aby pochopily, že jejich otec má plné právo žít si svůj život, není to asi žádný stařec nad hrobem, aby se obětoval pro své děti a "dožíval" sám...
Snad brzy dospějí a ocení snahu Bety o dobré vzájemné vztahy...

Není tady

 

#77 6. 2. 2011 23:39

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Dospělé partnerovy děti žíjící ve společné domácnosti

Miaa: ale svoji zlobu by měly obracet proti viníku rozpadu rodiny, tedy svojí matince, protože to byla ona, kdo rodinu opustil kvůli milenci...

Mio, to je ale něco, co my nevíme s určitostí. To jsou informace od momentální tatínkovy přítelkyně, která je zase  získala od přítele, jenž se jí rozhodně nebude chlubit, že během svého manželství ženě taky možná zahýbal a nechtělo se mu mejt nádobí atd. - což mohlo mít všechno vliv na rozpad jejich manželství.
Určitě by holky měly být vůči svým rodičům přejícné, souhlasím, jenže je to celé příliš citlivá záležitost. Možná s rozchodem rodičů nejsou z nějakého důvodu tak úplně vyrovnány, kdoví, co u nich všechno proběhlo - vždy ani Beta nemusí mít úplně správné informace a taky - bohužel jim Beta nemusí být vůbec sympatická (a to se vydupat nedá, buď to klapne nebo neklapne) neutral
Názory, že pořádek si v tomto případě musí udělat chlap, jsou sice správné, jenže ten chlap už navždycky bude v kleštích - chce a potřebuje novou ženskou, zároveň má určitě rád svoje holčičky, že jo... On moc dobře ví, že když na ty holky teď vezme bič, zůstane mu jenom Beta a s prominutím, to je dost málo... Dva roky známosti ještě neznamenají, že si budou rozumět po zbytek života.
Co s tím - je to těžké, když si takhle ženštiny nesedly. Nějakou příčinu to má, ale tu nám Beta neřekne (třeba ji ani sama nezná).
A zmínky o tom, kdo kdy v jejich domě uklízí a že Beta okopala jejich zahradu, ty jsou nicotné! Nehrají v těch vztazích absolutně žádnou roli.

Není tady

 

#78 7. 2. 2011 8:08

Beta El
♥♥-----
Registrovaný: 31. 1. 2011
Příspěvky: 98

Re: Dospělé partnerovy děti žíjící ve společné domácnosti

o

Upravil(a) Beta El (30. 4. 2012 7:28)

Není tady

 

#79 7. 2. 2011 8:08

Beta El
♥♥-----
Registrovaný: 31. 1. 2011
Příspěvky: 98

Re: Dospělé partnerovy děti žíjící ve společné domácnosti

Nějak se mi to zdvojilo, tak jedno mažu... smile

Upravil(a) Beta El (7. 2. 2011 8:48)

Není tady

 

#80 7. 2. 2011 8:11

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Dospělé partnerovy děti žíjící ve společné domácnosti

- proč a jak chce cizí žena usídlená v jejich domě "pomáhat" dětem partnera, které o její
      existenci jaksi vůbec nestojí a jejími spojenkyněmi být nechtějí?
- Ale zřejmě mají nějaký pádný důvod Betu nesnášet
- A zmínky o tom, kdo kdy v jejich domě uklízí a že Beta okopala jejich zahradu, ty jsou nicotné!
  Nehrají v těch vztazích absolutně žádnou roli.

Terci, zas s tebou budu chvilku polemizovat, ju? http://fora.babinet.cz/img/smilies/tongue.png Vidím to trochu jinak
- Beta není v domě "usídlená" - jednak bydlení můžou střídat a střídají, druhak je tam u přítele
  na úplně stejný návštěvě, jako teplákovka u dcer - dokonce možná legálnější, protože je
  na návštěvě u majitele... na rozdíl od dcerušek, kterým tam nepatří ani hřebík - proto taky jaksi
  nechápu, proč píšeš "v jejich domě". To, že si holky můžou mámu pozvat, je - věř nevěř -
  slušnost a dobrá vůle jejich táty.
- Něco o nesnášení partnerky jsi zmiňovala u setupky - soudím, že onen "pádný důvod" je
  partner/ka sama. Některé dětičky, bez ohledu na věk, si myslí, že jejich rodič je jen JEJICH a má
  houby právo na soukromej život, další se obávají o majetek, o nějž se vůbec nepřičinily, ale
  MAJÍ NÁROK, jiné mají strach, že ta nová/ten nový zaberou rodiči čas, který by mohl věnovat
  např. vydělávání korunek (pro ně), domácí péči, hlídání vnoučátek... a některý jen docela
  obyčejně žárlí (pikantní je, když proto, že máma/táta někoho má, zatímco ony ne tongue).
- Myslím, že speciálně tady se okopání zahrady nebo úklid baráku neprezentuje jako "koukněte,
  co pro ně všechno dělám", ale spíš popis toho, že děvěnky nehnou malíčkem, jejich bor.del je
  příliš nevzrušuje, ovšem nechat si uklidit barák "onou osobou" jim hamba není... pokud se tam
  teda příliš neroztahuje - třeba koupí novejch ručníků, který "drze" umístí do koupelny. To ne...
  to už si dovoluje příliš... http://fora.babinet.cz/img/smilies/skurt.gif

Upravil(a) helena (7. 2. 2011 8:14)


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#81 7. 2. 2011 10:23

Alyssa
♥♥♥♥---
Registrovaný: 15. 4. 2008
Příspěvky: 373

Re: Dospělé partnerovy děti žíjící ve společné domácnosti

Tercila napsal(a):

Kiar, nejde o nezpracovanost, jde naopak o to, že to kolem sebe natvrdo vidím a jde to jak podle šablony.
Když na ulici uvidíš opilce a konstatuješ, že je opilý, není to tím, že nemᚠzpracováno, nýbrž tím, že taková je skutečnost.

Musím se tu usmívat dvěma věcem:
1. proč a jak chce cizí žena usídlená v jejich domě "pomáhat" dětem partnera, které o její existenci jaksi vůbec nestojí a jejími spojenkyněmi být nechtějí? Jak může vyslovit, že jim chce pomáhat, když dobře ví, že tím trnem v oku je právě ona?
2. jaktože se podobné ženy nikdy nezamilují do chlapa bezdomovce či bez práce?

Jde o obyčejný pud sebezáchovy. O prosazení toho, co ona chce. To je normální. Není nutno to považovat za negativum. Ale bylo by příjemné slyšet, že si je toho vědoma, že je schopna to přiznat (hlavně sobě) a neschovávat se za roušku "pomoci".

Dodávám, že nesouhlasím s chováním dcer. Měly by tátovi dopřát radost ze života. Ale zřejmě mají nějaký pádný důvod Betu nesnášet (což jí nezávidím, protože to se nesrovná ani za celá léta) a nebo byly vychované k netoleranci, a je na místě podotknout, že na výchově se jistě podílel i otec, nejen ta pomlouvaná bývalka, která je určitě nejhorším člověkem na světě, proto s ní ten dokonalý muž žil 20 let a udělal jí (jistě rád) děti.... wink

A jaká žena by se vůbec do bezdomovce nebo někoho dlouhodobě bez práce vůbec zamilovala?? A proč?

Není tady

 

#82 7. 2. 2011 10:31

Alyssa
♥♥♥♥---
Registrovaný: 15. 4. 2008
Příspěvky: 373

Re: Dospělé partnerovy děti žíjící ve společné domácnosti

Tercila napsal(a):

Miaa: ale svoji zlobu by měly obracet proti viníku rozpadu rodiny, tedy svojí matince, protože to byla ona, kdo rodinu opustil kvůli milenci...

Mio, to je ale něco, co my nevíme s určitostí. To jsou informace od momentální tatínkovy přítelkyně, která je zase  získala od přítele, jenž se jí rozhodně nebude chlubit, že během svého manželství ženě taky možná zahýbal a nechtělo se mu mejt nádobí atd. - což mohlo mít všechno vliv na rozpad jejich manželství.
Určitě by holky měly být vůči svým rodičům přejícné, souhlasím, jenže je to celé příliš citlivá záležitost. Možná s rozchodem rodičů nejsou z nějakého důvodu tak úplně vyrovnány, kdoví, co u nich všechno proběhlo - vždy ani Beta nemusí mít úplně správné informace a taky - bohužel jim Beta nemusí být vůbec sympatická (a to se vydupat nedá, buď to klapne nebo neklapne) neutral
Názory, že pořádek si v tomto případě musí udělat chlap, jsou sice správné, jenže ten chlap už navždycky bude v kleštích - chce a potřebuje novou ženskou, zároveň má určitě rád svoje holčičky, že jo... On moc dobře ví, že když na ty holky teď vezme bič, zůstane mu jenom Beta a s prominutím, to je dost málo... Dva roky známosti ještě neznamenají, že si budou rozumět po zbytek života.
Co s tím - je to těžké, když si takhle ženštiny nesedly. Nějakou příčinu to má, ale tu nám Beta neřekne (třeba ji ani sama nezná).
A zmínky o tom, kdo kdy v jejich domě uklízí a že Beta okopala jejich zahradu, ty jsou nicotné! Nehrají v těch vztazích absolutně žádnou roli.

Pravda, informace jsou jednostranné, ale to je tak tady na Babinetu vždycky.. Proč to vidíš tak, že Bety přítel nemusí říkat všechno a možná to bylo celé trochu jinak? Když tvůj manžel přijde pozdě domů a řekne, že se zdržel v práci, taky hned přemýšlíš nad tím, že to třeba není pravda? smile Takhle se přece nedá k věcem přistupovat..
Jedna věc je důvod rozpadu manželství, druhá je proč manželství nefungovalo a na tom můžou mít vinu oba. Ale Beta má taky za sebou jedno manželství, není to žádná mladá naivka, která by se nechala oblouznit starším pánem a nalítla na jeho řečičky typu "já jsem ten nejhodnější, ale moje bývalá, to byla strašná mrcha..". Určitě ví, jak to chodí.. Každopádně ona ho poznala už jako rozvedeného a v tom případě důvody rozvodu jsou úplně jedno.. I kdyby to byl on, kdo bývalou ženu zradil a udělal jí něco špatného, jsou prostě od sebe a ona nemá žádné právo cpát se k němu do domu, vždy to je vážně šílené!

A taky nesouhlasím s tím, že by na holky neměl vzít bič ze strachu, že mu zůstane jen Beta. Za prvé si myslím, že to rozhodně není málo a za druhé zaslouží si to i za tu cenu, že by zůstal sám. Pořád lepší, než trpět takové chování od vlastních dětí. Opravdu smutné..

Není tady

 

#83 7. 2. 2011 10:36

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Dospělé partnerovy děti žíjící ve společné domácnosti

A jaká žena by se vůbec do bezdomovce nebo někoho dlouhodobě bez práce vůbec zamilovala?? A proč?
Třeba proto, že má komplex matky Terezy... nebo bude očekávat vděčnost, případně totální poslušnost... nebo si jen najde hračku.... Možností je X a všechny se dají schovat za "zamilovanost" - a už před světem, nebo před sebou.
Ale někdy holt zafunguje to "něco" a zamiluje se bez ohledu na to, čím dotyčný je...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#84 7. 2. 2011 10:59

amba001
♥♥♥----
Registrovaný: 5. 2. 2010
Příspěvky: 146

Re: Dospělé partnerovy děti žíjící ve společné domácnosti

Tercila:
Nový vztah rozvedených partnerů je sice v pořadí druhý, ale nikoliv druhořadý ve smyslu méněcenný. Asi tě to překvapí, ale znám několik druhých manželství, kde se noví partneři našli a žijí báječný, plnohodnotný život. Na bývalé partnery si ani nevzpomenou a jsou rádi, že se bývalých partnerů zbavili.
Ty by sis přála, aby každý rozvedený muž  za trest  až  do konce života trpěl v osamění a depresích a byl pro jinou ženu nedotknutelný. Naštěstí to tak nefunguje.

Každý jsme nastavený jinak. To, co je pro někoho nepřijatelné, pro jiného to znamená přednost, záleží na tom, jak si noví partneři "sednou" i s jejich chybami.

Není tady

 

#85 7. 2. 2011 11:49

Beta El
♥♥-----
Registrovaný: 31. 1. 2011
Příspěvky: 98

Re: Dospělé partnerovy děti žíjící ve společné domácnosti

o

Upravil(a) Beta El (30. 4. 2012 7:28)

Není tady

 

#86 7. 2. 2011 11:57

amba001
♥♥♥----
Registrovaný: 5. 2. 2010
Příspěvky: 146

Re: Dospělé partnerovy děti žíjící ve společné domácnosti

Beta El:
Po rozvodu manželství a majetkovém vypořádání má bývalka smůlu, v nemovitosti partnera nemá co dělat. Jestli "děti" tolik potřebují maminku, mohou ji u ní navštěvovat kdykoliv, v tom jim nikdo nebrání.

Dcery jsou očividně očkovány matkou. Je jedno, jestli novou partnerkou otce je Bety, nebo kterákoliv jiná žena, jde o fakt, že otec někoho má a toho je třeba z jeho blízkosti vyštípat.
Bohužel, všechny se k otci chovají tak,  jak byly zvyklé. Jako k hadru a ono to fungovalo. Teď už ne a s tím se nedokážou smířit.
Dcery se budou muset naučit  otce a jeho novou partnerku respektovat, nebo se budou muset odstěhovat, když se jim v domě otce za dané situace nelíbí.  Jejich otec má právo na svůj život a ony mu nemohou diktovat co on může nebo ne. On jim také neurčuje, jakého partnera si ony mají vybrat.

Není tady

 

#87 7. 2. 2011 15:09

elena007
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 1622

Re: Dospělé partnerovy děti žíjící ve společné domácnosti

Mne teda dost desi, jaka dulezitost se priklada pripadnemu dedeni tatova domku. Nepatrim k lidem, kteri si mysli, ze zit se da z lasky a ze vzduchu, ale z toho, jak se s novym partnerem rodice temer automaticky zacne uvazovat o tom, o kolik tento pripravi nebohe ditky v pripade, ze by rodic zblbnul neutral a znovu se ozenil, ci vdal, me mrazi. Cely institut neopomenutelneho dedice povazuji za nevydareny, protoze za normalnich okonosti a vztahu by deti dedily stejne, akorat by uz v pripade rozvedeneho nebo ovdoveleho padesatnika nehlidaly zarlive treba tricet let "svuj" majetek, ktery jim ve skutecnosti vubec nepatri, ale ony maji pocit, ze maji narok.

Není tady

 

#88 7. 2. 2011 15:39

elena007
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 1622

Re: Dospělé partnerovy děti žíjící ve společné domácnosti

Tercila napsala: ....Jde o obyčejný pud sebezáchovy. O prosazení toho, co ona chce. To je normální. Není nutno to považovat za negativum. Ale bylo by příjemné slyšet, že si je toho vědoma, že je schopna to přiznat (hlavně sobě) a neschovávat se za roušku "pomoci".

Kdyz prosazeni toho, co Beta chce, neni nutno povazovat za negativum, pak nechapu o cem tak emotivne a dlouho mluvis. big_smile Zvlast, kdyz mam z tveho psani neodbytny pocit, ze ty by ses rovnez velice vehementne snazila prosadit svou predstavu. Dokonce natolik, ze i mne se zda byt tebou tak casto zduraznovane velike stesti, ze jsi nic podobneho resit nemusela, pro tebe i vsechny pripadne zucastnene skutecne stestim velikym. wink

No a za sebe muzu rict verejne smile, ze jsem sla do vztahu a pak manzelstvi s rozvedenym detnym muzem jenom proto, ze jsem vedela, ze vsechno bude jak ja chci. Jinak by to prece nemelo smysl, ne? wink

Není tady

 

#89 7. 2. 2011 15:41

Natálie
♥♥♥♥♥--
Místo: Severní Čechy
Registrovaný: 17. 5. 2007
Příspěvky: 894

Re: Dospělé partnerovy děti žíjící ve společné domácnosti

Beta El napsal(a):

Je to první chlap v mém životě, který mě opravdu miluje a kterého mohu milovat já bez toho, abych byla trestaná za lásku. A takovýho člověka já neopustím.
Myslím, že příčinu všeho znám velmi dobře. Bejvalka se chtěla vrátit a nemá kam, protože v srdci jejího bývalého manžela je již jiná žena. To je jediná příčina toho všeho. Proto mně nasadila psí hlavu, proto já jsem teď ta nejhorší. Nic víc za tím není.

Kde bereš jistotu, že to je tak, jak teď tvrdíš? Já mám teď taky hodného chlapa, ale nikdy bych neřekla, jak on mě moc miluje, do jeho hlavy nevidím. Jak můžeš vědět, jak to u nich probíhalo, když jsi ho ještě neznala?


Změna přichází pomalu.
Paul McCartney

Není tady

 

#90 7. 2. 2011 15:56

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Dospělé partnerovy děti žíjící ve společné domácnosti

Beta El napsal(a):

Mio, Kairo, otec několikrát vykázal BM z domu a to i dost tvrdě (viz policie), ale dle jeho názoru ona ho chce vyprovokovat k fyzickému napadení, aby na něj mohla podat trestní oznámení a tím ho vydírat. Již jednou to udělala (těsně po rozvodu), proto on se tomu chce za každou cenu vyhnout. BM se tam objeví cca jednou za dva měsíce, asi vždy sbírá síly. Ale myslím, že tam jezdí častěji, když on není doma.
Dcerám již mnohokrát řekl, že budou respekovat jeho pravidla, nebo můžou jít k mamince, ale ony s replikou: "To by se ti tak líbilo." Setrvávají dál. On to nechce hnát do krajnosti, aby se taková věc řešila soudně, tak je nyní jakési "příměří". Ale taky si myslím, že by měl být důraznější.
Tercilo, zeptám se tě na pár věcí. Čím přesně jsem se provinila? Tím, že jsem si dovolila seznámit se s mužem, který je rozvedený, má vypořádané závazky, z dobroty srdce u sebe nechal již dlouho dospělé!!!!!! dcery (v jejich věku jsem měla zavedenou domácnost a syna v první třídě) víceméně i s jejich partnery, které neměly kam jít, nebo jejich maminku zrovna zajímal milenec a bylo jí to jedno, kde budou, kteréžto mu teď dělají ze života peklo, protože jejich maminka najednou "prozřela" a vzpomněla si, že měla nějakou rodinu, kterou sama rozbila? A onen muž se rozhodl nedělat jí už vola a prostě si našel novou partnerku, se kterou je šastný a chce s ní být? A neboj, já ho nehodlám opustit. Je to první chlap v mém životě, který mě opravdu miluje a kterého mohu milovat já bez toho, abych byla trestaná za lásku. A takovýho člověka já neopustím.
Psala jsem tady, že já se do onoho domu nehrnu, chce tam být můj partner. Snažím se omezovat své návštěvy, ale bohužel je mezi našimi bydlišti jakási vzdálenost, takže nejde setkat se v pět na náměstí a jít třeba za našimi přáteli. Buď musíme být u něj, nebo u mne. Nemám věci zdvojené, takže mám jedno kolo, jedny lyže, někde musí být základní tábor.
Za druhé. Proč myslíš, že nejsem ochotná těm holkám pomoct, nebo je mít ráda? Nevíš o mně vůbec nic, takže nevíš, jakou mám povahu. Přijela jsem k příteli s tím, že jsem byla vlídně přijata jeho dcerou, která tam tenkrát žila, kdyby dcera nesouhlasila, abych přijela, tak tam prostě nejdu. S jeho dcerou jsme sedávali u stolu v jídelně a povídali o všem možném, seděli u TV a koukali na filmy, dali si víno, sháněla jsem jí nějaké hadříky, plánovali jsme, jak se vymaluje kuchyně... Dokonce mi poprvé, když jsem tam jela, převlekla a nachystala spaní  u sebe
v pokoji, v prvopočátcích jsem ani nespala v ložnici s přítelem. Pracovaly jsme společně na zahradě a kolem domu, prostě pohoda a žádný problém.
Zlom nastal až po roce, kdy se vrátila druhá dcera, která je víc maminčina, a my jsme začali jezdit k příteli častěji, protože on to tak chtěl. Kdybychom tam nezačali jezdit, věřím, že doteď by na mne shlížely vlídně a s odstupem, nebo by jim v domě nezavazel ani otec, který si tam dovoluje zařizovat věci podle sebe, když jejicm maminka to zařídila tak a tak a ještě po nich chce, aby udržovaly pořádek, chovaly se slušně a netahaly do jeho domu jeho BM, a nezavazela by tam ani jeho nová partnerka. Byl by pěkně "uklizen" u mě a ony by si mohly v domě dělat, co chtěly. Usuzuji z toho, že mu první vánoce po rozvodu řekly, že chtějí být na štědrý den samy, tak a se nějak zařídí. Neřekl mi to až do poslední chvíle, nechtěl narušovat svátky mojí rodiny. Tobě se zdá, že takto se chovají správné milující dcery k otci? A proč by on měl ustupovat tím, že budeme pořád u mne? Proč by nemohl svůj dům užívat se vším všudy? Vždy včera jsme byli inzultováni za to, že jsme si dovolili něčemu se smát a tím jsme je rušili. To je jako normální?
Myslím, že příčinu všeho znám velmi dobře. Bejvalka se chtěla vrátit a nemá kam, protože v srdci jejího bývalého manžela je již jiná žena. To je jediná příčina toho všeho. Proto mně nasadila psí hlavu, proto já jsem teď ta nejhorší. Nic víc za tím není.
Taky mᚠpravdu, že mᚠjednostranné informace. Ode mne. Jenže já nemám potřebu lhát, ani zastírat skutečnost. Nikdy jsem to nedělala a nikdy to dělat nebudu. Nepotřebuju se přikrašlovat, jsem jaká jsem. A můj partner taky není lhář. Nemá to zapotřebí.
A taky mᚠzřejmě pravdu, že problém je ve výchově. Bohužel si to přítel uvědomuje, že udělal chybu a byl málo autoritativní, holt holčičky to s tatínkama víc umí. To, že mu zůstanu jenom já, nemyslím si... Kdyby byly holky vychovány k úctě k rodičům i ostatním lidem, kdyby respektovaly jiné, než sebe sama, tak si myslím,  že by neztratil nikoho. Jenže toto nemají pod kůží, tak svého otce vydírají a tlačí do kouta. Ale proč by se kvůli nim měl vzdávat svého života? Jsem optimista, pořád věřím, že se to urovná časem. Strašně ráda bych jednou hlídala i jeho vnoučata, protože vlastní děti už s ním mít nebudu. big_smile
Proč bych si měla hledat chlapa bezdomovce nebo bez práce? Proč bych nemohla mít muže, který v životě něco dokázal, je milý, upřímný a na mě hodný? Protože byl 25 let ženatý a má dvě dospělé děti? Taky byli se ženou zřejmě v pohodě, ale pak přišla, jak se tomu říká, u jeho ženy krize středního věku, měla pocit, že jí ujíždí vlak, no, tak ho tedy chytla! To, že ho chce nyní vrátit zpět na hlavní nádraží,  jenže oni ho už zrušili, přece není moje vina.

uff, přečetla jsem to !
Nikoho nehledej, nikam necho´d, jsi jednoznačně v právu, jak v občanském, tak morálním. Skutečně ti není CO  vyčíst. Holky chtějí svůj klid, tedy dům a jejich máma je v tom vydatně podpořila. Řekla bych, že je namotivovala ona. Když tam bydlela ta první holčina, talk to šlo, měly jste pěkný vztah..
Jestli na bm musel muž zavolat policii, tak už je velké sousto. To už asi nebude jen v mezích nezdvořilosti. Ale tato  situace nebude trvat věčně, to určitě ne. Ale otec musí být k holkám přísný, dát jednoznačná pravidla a ta dodržovat.

Není tady

 

#91 7. 2. 2011 16:02

Bramborka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 1. 2007
Příspěvky: 1574

Re: Dospělé partnerovy děti žíjící ve společné domácnosti

Mně se to zdá docela smutné, že? Mám dceru tak nějak ve věku děvčat Betina partnera. Je to dost chytrá, přemýšlivá a realistická holka, která mnohým prošla a s mnohým se utkala, mnohé si srovnala. Přesto si myslím, že by tohle pro ni byla dost svízelná situace, a je paní matka jaká chce padouška a pan otec jakýkoli padouch.
Jem možné, Beto, ke všem zúčastněným přistupovat s RESPEKTEM a s vědomím, že jediným, kdo tady opravdu může ÚČINNĚ říct A nebo B je tvůj partner? A to, že tě opravdu miluje neznamená, že zároveň nemůže být z tvého pohledu příliš měkký otec nebo cokoli jiného.


Lež se nastoluje jako světový řád.
Franz Kafka

Není tady

 

#92 7. 2. 2011 17:04

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Dospělé partnerovy děti žíjící ve společné domácnosti

Natálie napsal(a):

Beta El napsal(a):

Je to první chlap v mém životě, který mě opravdu miluje a kterého mohu milovat já bez toho, abych byla trestaná za lásku. A takovýho člověka já neopustím.
Myslím, že příčinu všeho znám velmi dobře. Bejvalka se chtěla vrátit a nemá kam, protože v srdci jejího bývalého manžela je již jiná žena. To je jediná příčina toho všeho. Proto mně nasadila psí hlavu, proto já jsem teď ta nejhorší. Nic víc za tím není.

Kde bereš jistotu, že to je tak, jak teď tvrdíš? Já mám teď taky hodného chlapa, ale nikdy bych neřekla, jak on mě moc miluje, do jeho hlavy nevidím. Jak můžeš vědět, jak to u nich probíhalo, když jsi ho ještě neznala?

Natálie, a není to jedno, jak to kdysi u někoho probíhalo?!? Každý u bývalých má svoji verzi, takže pravdy se stejně nedobereš. Důležité je, jak se začne dotyčný během času chovat k Tobě a jak začne postupem času vypadat vᚠvlastní vztah, na tom záleží, na ničem jiném stolt


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#93 7. 2. 2011 17:26

Kuřátko
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 29. 8. 2006
Příspěvky: 1732

Re: Dospělé partnerovy děti žíjící ve společné domácnosti

Natálie napsal(a):

Kde bereš jistotu, že to je tak, jak teď tvrdíš? Já mám teď taky hodného chlapa, ale nikdy bych neřekla, jak on mě moc miluje, do jeho hlavy nevidím. Jak můžeš vědět, jak to u nich probíhalo, když jsi ho ještě neznala?

Protože s ním Bety žije, zná ho a tohle jde poznat? Ty nevíš jestli tě tvůj partner miluje a "kolik" pro něj znamenáš? Ty víš jen to, že je to hodný chlap? To by bylo trošku smutné ne. Co takhle být upřímná?

Není tady

 

#94 7. 2. 2011 17:27

elena007
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 1622

Re: Dospělé partnerovy děti žíjící ve společné domácnosti

Bramborka napsal(a):

Mně se to zdá docela smutné, že? Mám dceru tak nějak ve věku děvčat Betina partnera. Je to dost chytrá, přemýšlivá a realistická holka, která mnohým prošla a s mnohým se utkala, mnohé si srovnala. Přesto si myslím, že by tohle pro ni byla dost svízelná situace, a je paní matka jaká chce padouška a pan otec jakýkoli padouch.
Jem možné, Beto, ke všem zúčastněným přistupovat s RESPEKTEM a s vědomím, že jediným, kdo tady opravdu může ÚČINNĚ říct A nebo B je tvůj partner? A to, že tě opravdu miluje neznamená, že zároveň nemůže být z tvého pohledu příliš měkký otec nebo cokoli jiného.

Bramborko, taky bych nechtela byt svedkem takto vystupnovanych sporu svych rodicu. Nu a trocha respektu by se hodila - nejenom od Bety, ktera, zda se mi, nikoho nenapada, akorat si stezuje, ze ji situace nevyhovuje, ale treba i od te pani, ktera se za kazdou cenu cpe do bytu sveho ex, ac vi, ze on ji tam nechce a sve vlastni dcery tim stavi do neprijemne situace. No a co se holek tyce, ja kdyz jsem si chtela zit posvem a mit klid, osamostatnila jsem se. Nesnazila jsem se svym rodicum vymezit koutek v jejich dome, ale nasla jsem si svou vlastni strechu nad hlavou. V jistem veku je to jiz vhodne a casto i zadouci.

Není tady

 

#95 7. 2. 2011 17:53

elena007
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 1622

Re: Dospělé partnerovy děti žíjící ve společné domácnosti

Kiara napsal(a):

Natálie napsal(a):

Beta El napsal(a):

Je to první chlap v mém životě, který mě opravdu miluje a kterého mohu milovat já bez toho, abych byla trestaná za lásku. A takovýho člověka já neopustím.
Myslím, že příčinu všeho znám velmi dobře. Bejvalka se chtěla vrátit a nemá kam, protože v srdci jejího bývalého manžela je již jiná žena. To je jediná příčina toho všeho. Proto mně nasadila psí hlavu, proto já jsem teď ta nejhorší. Nic víc za tím není.

Kde bereš jistotu, že to je tak, jak teď tvrdíš? Já mám teď taky hodného chlapa, ale nikdy bych neřekla, jak on mě moc miluje, do jeho hlavy nevidím. Jak můžeš vědět, jak to u nich probíhalo, když jsi ho ještě neznala?

Natálie, a není to jedno, jak to kdysi u někoho probíhalo?!? Každý u bývalých má svoji verzi, takže pravdy se stejně nedobereš. Důležité je, jak se začne dotyčný během času chovat k Tobě a jak začne postupem času vypadat vᚠvlastní vztah, na tom záleží, na ničem jiném stolt

Kdyby sem napsala ex meho muze svou verzi a rekla by pravdu a nic nez pravdu (BI) o tom, jake bylo jejich manzelstvi, citily bychom s ni vsechny i ja. smile Brali se po par mesicich znamosti v prvnim rocniku na vysoke skole a hned meli decko, no a zahy se zjistilo, ze se neshodnou v nazoru na to kde bydlet, jak vychovavat dite, jak zachazet s penezi, jak travit volny cas, kvuli vsemu byla nutna jednani a kompromisy a jsem presvedcena, ze se kolikrat i "obetovala" a malo se to cenilo, a takto to trvalo pres dvacet let. Za tu dobu si ona nejspis zvykla a verila, ze to uz nejak doklepou a muj muz se kratce po vyletnuti ditka z hnizda taky odporoucel, zjistil, ze uz tak zit nechce. Myslim, ze kdyby byli pockali do promoce, nebyli by se brali vubec. Pritom ja mam nejlepsiho chlapa. Presne podle" One person's trash is another person's treasure.

Není tady

 

#96 7. 2. 2011 19:35

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Dospělé partnerovy děti žíjící ve společné domácnosti

Tercila napsal(a):


Mio, to je ale něco, co my nevíme s určitostí.
To jsou informace od momentální tatínkovy přítelkyně, která je zase  získala od přítele, jenž se jí rozhodně nebude chlubit, že během svého manželství ženě taky možná zahýbal a nechtělo se mu mejt nádobí atd. - což mohlo mít všechno vliv na rozpad jejich manželství.
Určitě by holky měly být vůči svým rodičům přejícné, souhlasím, jenže je to celé příliš citlivá záležitost. Možná s rozchodem rodičů nejsou z nějakého důvodu tak úplně vyrovnány, kdoví, co u nich všechno proběhlo - vždy ani Beta nemusí mít úplně správné informace a taky - bohužel jim Beta nemusí být vůbec sympatická (a to se vydupat nedá, buď to klapne nebo neklapne) neutral
A zmínky o tom, kdo kdy v jejich domě uklízí a že Beta okopala jejich zahradu, ty jsou nicotné! Nehrají v těch vztazích absolutně žádnou roli.

smile My to samozrejme nevieme s určitosou - to vieme málokedy máločo - ale zrejme aj z právneho hžadiska je podstatné, že to bola BM, ktorá opustila spoločné bydlisko, spoločné deti a odišla za hlasom svojho srdca alebo čoho. Ak ju jej manžel predtým hoci aj mlátil, nemáme sa šnacu to dozvedie. Rovnako môžeme špekulova, že mu ona bola neverná celé manželstvo, ale odišla, až keď si našla niekoho s bývaním - ale keď ju ten kopol do (_I_), rozhodla sa vráti do nehnutežnosti, z ktorej bola vyplatená, a teda najprv musí nejako z nej vykopa momentálneho votrelca (Betu), aby znovu mohla zahniezdi "doma" a nájs si pohodlne milenca a zahýba svojmu exovi. stolt Obe verzie majú asi rovnakú výpovednú hodnotu, ale mojej tak nejako nahrávajú vonkajšie okolnosti big_smile - hoci OBE sú bohapustými špekuláciami. wink


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#97 7. 2. 2011 21:44

Natálie
♥♥♥♥♥--
Místo: Severní Čechy
Registrovaný: 17. 5. 2007
Příspěvky: 894

Re: Dospělé partnerovy děti žíjící ve společné domácnosti

Kiara napsal(a):

Natálie napsal(a):

Beta El napsal(a):

Je to první chlap v mém životě, který mě opravdu miluje a kterého mohu milovat já bez toho, abych byla trestaná za lásku. A takovýho člověka já neopustím.
Myslím, že příčinu všeho znám velmi dobře. Bejvalka se chtěla vrátit a nemá kam, protože v srdci jejího bývalého manžela je již jiná žena. To je jediná příčina toho všeho. Proto mně nasadila psí hlavu, proto já jsem teď ta nejhorší. Nic víc za tím není.

Kde bereš jistotu, že to je tak, jak teď tvrdíš? Já mám teď taky hodného chlapa, ale nikdy bych neřekla, jak on mě moc miluje, do jeho hlavy nevidím. Jak můžeš vědět, jak to u nich probíhalo, když jsi ho ještě neznala?

Natálie, a není to jedno, jak to kdysi u někoho probíhalo?!? Každý u bývalých má svoji verzi, takže pravdy se stejně nedobereš. Důležité je, jak se začne dotyčný během času chovat k Tobě a jak začne postupem času vypadat vᚠvlastní vztah, na tom záleží, na ničem jiném stolt

To je taky pravda.


Změna přichází pomalu.
Paul McCartney

Není tady

 

#98 7. 2. 2011 23:58

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Dospělé partnerovy děti žíjící ve společné domácnosti

Beta El: Je to první chlap v mém životě, který mě opravdu miluje a kterého mohu milovat já bez toho, abych byla trestaná za lásku. A takovýho člověka já neopustím.
Myslím, že příčinu všeho znám velmi dobře. Bejvalka se chtěla vrátit a nemá kam, protože v srdci jejího bývalého manžela je již jiná žena. To je jediná příčina toho všeho. Proto mně nasadila psí hlavu, proto já jsem teď ta nejhorší. Nic víc za tím není.


Sama jsi teď potvrdila, že na blahu jeho dcer Ti absolutně nezáleží. To jsem ráda.
Ale krev je krev a žádný vztah ženy a muže není bez mráčků.
Beto, jestli ten chlap Tě teď upřednostní před svými dětmi, věř, že za pár let Ti nasadí psí hlavu ON sám.

Upravil(a) Tercila (8. 2. 2011 0:26)

Není tady

 

#99 8. 2. 2011 7:13

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Dospělé partnerovy děti žíjící ve společné domácnosti

Sama jsi teď potvrdila, že na blahu jeho dcer Ti absolutně nezáleží.
Upřímně řečeno - PROČ by Betě mělo záležet na blahu cizích dospělých ženských? Notabene tehdy, kdy ony se neprojevují tak, aby pro to nějaký důvod byl? Proboha, vždy ona jim neubližuje, nečiní žádný příkoří (krom toho, že si občas troufne bydlet v baráku, který slečny považujou za svoje výhradní teritorium a asi i budoucí vlastnictví) a soudím, že spíš jim jde z cesty, než by cíleně vyhledávala konflikty.
Kde bereš přesvědčení, že děti jakéhokoli věku, zdraví a chování jsou (by měly být?) pro rodiče vždycky priorita a to bez ohledu na jeho touhy, přání, způsob života, výdělky atd.? Teda - ono to tak většinou bývá, ale většinou taky až když dojde na lámání chleba - tam ta přednost obvykle vyplave. V normálních rodinných vztazích jsou velké děti převážně rády, že máma/táta jsou s novým partnerem šastní, mají koníčky a jánevímcoještě (a necpou se jim frustrovaně do jejich vlastních rodin, páč nemají jinej způsob naplnění http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png).

Beto, jestli ten chlap Tě teď upřednostní před svými dětmi, věř, že za pár let Ti nasadí psí hlavu ON sám.
Ále prd a vořech... Příklad ze života - oba manželé po rozvodu "upřednostnili" nové partnery, potažmo nové rodiny... a zůstali spolu až do smrti. Nějaká původní "společná krev" je nijak zvl᚝ nevzrušovala... jako by nebyla jejich.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#100 8. 2. 2011 7:15

Hepina155
♥♥-----
Registrovaný: 15. 9. 2010
Příspěvky: 86

Re: Dospělé partnerovy děti žíjící ve společné domácnosti

Tercila napsal(a):

Beta El: Je to první chlap v mém životě, který mě opravdu miluje a kterého mohu milovat já bez toho, abych byla trestaná za lásku. A takovýho člověka já neopustím.
Myslím, že příčinu všeho znám velmi dobře. Bejvalka se chtěla vrátit a nemá kam, protože v srdci jejího bývalého manžela je již jiná žena. To je jediná příčina toho všeho. Proto mně nasadila psí hlavu, proto já jsem teď ta nejhorší. Nic víc za tím není.


Sama jsi teď potvrdila, že na blahu jeho dcer Ti absolutně nezáleží. To jsem ráda.
Ale krev je krev a žádný vztah ženy a muže není bez mráčků.
Beto, jestli ten chlap Tě teď upřednostní před svými dětmi, věř, že za pár let Ti nasadí psí hlavu ON sám.

Myslím si, že ak je ten chlap taký super , so zásadami a s láskou v srdci , nielen k Bete El ,100 % bude riešenie v prospech dcér. Bez ohžadu na to, ako z toho bude profitova bejvalka. Mám dojem, že partenr Bety El nechce nič rieši a ani nebude. Tercila mᚠpravdu, krv je krv.


"Najodvážnejším činom je myslie sama za seba. A nahlas!"

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů