Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 28. 1. 2011 12:49

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: jak jednat nejen s důchodci v mhd

A u nás v Děčíně
Všichni lidi nastupujou předními dveřmi, platí u řidiče (bud korunky cpou do kasy co má řidič) nebo projedou čipem na kase svou kartičkou MHD.
Vystupuje se jakkýkoliv dveřma.
Většinou omladina chodí sedat dozadu, starý lidi zůstávaj ve předu,
a souhlasím s Def, když maminka chce pomoc s kočárkem, měla by oslovit člověka vedle a poprosit. Fakt kolikrát se mi stalo, že ženská stála a koukala, jestli se náhodou někdo nezvedne.
Pomůžu ráda, vždyt je to minutka, ani mi nenapadlo mít nějaký blbý řeči nebo se nad tím zamyslet, vždyt jsem taky měla malý děti.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#52 28. 1. 2011 15:24

topazio
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 14. 6. 2008
Příspěvky: 21872
Web

Re: jak jednat nejen s důchodci v mhd

Nedá mi to a také něco napíši.

Javeno, ty jsi, ale jedovatá, hned si hledáš, kolik kočárků může jezdit v MHD ve Varech. U nás v Mostě jezdí v nízkopodlažním autobuse i tři kočárky vedle sebe, pokud se tam vejdou a nikomu nepřekáží. Jela jsem jednou s malým do města. A ty tři místa už byly plný a nastoupila na další zastávce ještě jedna maminka s kočárkem a nikomu nevadila, říkala, že ví, že se sem moc nevyjde, ale že jede s miminkem k doktorovi, že má teplotu. A nikoho nenapadlo jít za řidičem a vyhodit jí.

Není tady

 

#53 28. 1. 2011 15:32

topazio
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 14. 6. 2008
Příspěvky: 21872
Web

Re: jak jednat nejen s důchodci v mhd

Ještě, že u nás v Mostě nikdo maminky s kočárky nevyhazuje. A řidiči už vůbec nechodí kontrolovat kolik kočárků v MHD je smile.

Není tady

 

#54 28. 1. 2011 19:38

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: jak jednat nejen s důchodci v mhd

Vzhledem k tomu, že od nás z vesnice jezdí autobusy v rozmezí 2-3 hodiny, tak naštěstí řidiči vezmou každý kočárek, který se tam vejde. Nejvíc jsem viděla 3. A rozhodně jsem nikdy nezažila, že by se někdo rozčiloval, protože každej ví, že pokud maminka nepojede tímhle autobusem, musí sakra dlouho čekat na další. takže je to jen a jen o lidech.

Není tady

 

#55 28. 1. 2011 20:31

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: jak jednat nejen s důchodci v mhd

Topazio, proč jedovatá? Reaguju na nářky baryska, jak je prostě normální, že jedou dva kočárky a nechápe, proč jsou lidi nepříjemný a napíšu jí, že se přepravovat může kočárek jen jeden a druhý dle situace, kterou vyhodnotí řidič a možná proto, že se tam nedá s dvěma kočárkama stát inteligentně... fakt tam není moc místa.
Na to se chytne majkafa, jako moucha na lízátko a poučí mě, že u nich je to jinak než v Praze a barysek to má teda taky jinak... tak abych nelhala, kouknu do přepravního řádu MHD Karlovy Vary a ejhle - jeden kočárek...
No, mě taky na mateřský hrabalo občas, to jako jo... ale takhle teda nee. wink
Možná, když si přečteš celou debatu a pak i to, cos napsala ty - U nás v Mostě jezdí v nízkopodlažním autobuse i tři kočárky vedle sebe, pokud se tam vejdou a nikomu nepřekáží... tak možná po přečtení toho, co jsem ti vytučnila přijdeš na to, že to sedí s těma okopčenejma podmínkama. Kdyby se totiž nevešly a řidič další kočár nepovolil, tak má na to právo. wink
Já zažila situaci, kdy se prostě kočár nevešel a taky psa, co neměl náhubek, jak letěl z busu... to je prostě realita. A ten páníček byl děsně překvapenej, že jako pejsek je móc hodnej, proč by měl mít košík...
Vlastně baryskovi šetřim nepříjemnost - až se nedostane do busu, protože řidič řekne ne, tak žaloba nemá smysl...
Možná jedovatá, ale... nic, za ban mi to nestojí. wink

Není tady

 

#56 28. 1. 2011 21:26

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: jak jednat nejen s důchodci v mhd

Kuřátko: Každý normální člověk totiž ví, že muž musí určitě pracovat a to nevyjímaje kolikrát i příbuzné. Ne všichni sedí od rána do večera na zadku a pobírají rentu.

To mᚠsice pravdu, souhlas, ale ono taky není na škodu, když tatínek nezapomíná, že jaksi zplodil dítě, že wink.
Takoví se totiž nehrnou k obstarávání svého děcka potom ani v době, kdy už je zaměstnaná i ta jejich manželka.
(možná taky ženy dělají chybu, že automaticky uznávají zaměstnání muže jako to důležitější (promluvila feministka) big_smile.
Vždycky se v práci všecko dohodnout nedá, ale když si zase všecko jakkoliv zařídí sama ženská, tak muž propluje růstem svého dítěte, ani neví jak smile. Takového chlapa jsem měla coby svého bývalého šéfa a byla to teda pohroma si mu říkat o volno, protože on žil se svými rodiči a k tomu jeho paní byla zamlada doma. Takže že jsou nějaké starosti, jak a kdy dojet s děckem k lékaři, to ve svém aktivním životě vůbec nepostřehl.
Jsem moc ráda, že ho teď coby dědu vidím tahat v každé ruce jedno vnouče do školky a ze školky, protože manželka už nemůže a od jejich dcery se manžel odstěhoval... Tak si říkám, jestli si někdy uvědomil, že mladí rodiče (a už žena nebo muž) ta svoje děcka holt museli nějak obstarat, i když chodili do práce.

Není tady

 

#57 28. 1. 2011 21:27

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: jak jednat nejen s důchodci v mhd

Já jsem nikdy nezkoumala, kolik kočárků může do autobusu, protože jsme se fakt doma snažili zařídit všechno tak, abychom nemuseli MHD, ale musím uznat, že bych nechtěla být řidičem autobusu - možná není nelida a rád by vzal víc kočárků, ale když se něco stane, zavřou jeho, ne tu maminku. Obdivuji je...
Agewo, nevím, jestli zrovne tohle je právě o lidech, víš. Já bych teda jako řidič určitě nehazardovala. Když prostě někdy něco nejde, tak něco nejde. To si musí holt ta mamina zařídit jinak, to není věcí řidiče. Mám ale na mysli otázku bezpečnosti, ne nějakou neochotu.

Upravil(a) Tercila (28. 1. 2011 21:32)

Není tady

 

#58 28. 1. 2011 21:39

barysek
♥♥♥----
Místo: Karlovy Vary Dvory
Registrovaný: 24. 6. 2009
Příspěvky: 190

Re: jak jednat nejen s důchodci v mhd

jo takže mě hrabě super alespoň vím na čem jsem.

zajímavé nikdy mě řidič z autobusu nevýhodil. ale docela často pouští hlášku prosíme cestující aby si postoupili dál do vozu a odblokovali vstup.
řešila jsem to že lidí jsou narvaný u dveří aniž by hned vystupovali a tím pádem se tam nedá projít. ale jistě mužů za to já a druhá maminka s kočárkem protože tam může jen jeden i když je místo vyznačené pro dva a řidič kývne že můžeme.


Amélie:
http://photos-e.ak.fbcdn.net/hpotos-ak-snc6/hs059.snc6/168920_1503936850227_1588419438_31030352_5159667_s.jpg
Madlen v porodnici: http://87.245.195.53/161/5/5/7/146375527/402254/t1262824613/402255_192.jpg

http://metriky.eu/img-m.php?barbuchacha=597&id=597

Není tady

 

#59 28. 1. 2011 21:43

barysek
♥♥♥----
Místo: Karlovy Vary Dvory
Registrovaný: 24. 6. 2009
Příspěvky: 190

Re: jak jednat nejen s důchodci v mhd

a přesně z toho důvodu že se může něco stát na tom vyhrazeném místě nemá stát nikdo jiný než kočárek a doprovod. ne bába co se tváří jako hluchá kvůli které se rozčilujt člověk ji slušně požádá několikrát a je mu to prd platné. až prudce zabrzdi a ona mi spadne na malou a zabije ji tak co bude suveréně tvrdit že o ničem nevěděla.


Amélie:
http://photos-e.ak.fbcdn.net/hpotos-ak-snc6/hs059.snc6/168920_1503936850227_1588419438_31030352_5159667_s.jpg
Madlen v porodnici: http://87.245.195.53/161/5/5/7/146375527/402254/t1262824613/402255_192.jpg

http://metriky.eu/img-m.php?barbuchacha=597&id=597

Není tady

 

#60 28. 1. 2011 21:50

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: jak jednat nejen s důchodci v mhd

Barásek: na tom vyhrazeném místě nemá stát nikdo jiný než kočárek a doprovod.

Ano, určitě souhlas. Samozřejmě. Ale to by asi měl pohlídat právě řidič, když už lidi rozumní nejsou.
To víš, Baruško, lidi jsou různí.
Nevím, co by se s tím takhle obecně dalo dělat, neumím Ti poradit. Docela Tě chápu. Člověka to sice rozčilí, ale sám lidi nepřevychová.
Já bych si tedy mentorování, které popisuje majkafa (směrem ke stojící matce a sedícímu dítěti) nedovolila. A jako matka, která by měla důvod své dítě nechat sednout, bych ji pěkně sjela, jestli nemá svých starostí dost big_smile.

Vzpomněla jsem si, jak Sakura nedávno psala, že v Japonsku vůbec není zvykem nechat lidi nejdřív vystoupit, a hrn se dovnitř další dav lidí... To musí být maso teda big_smile sad. To si ani neumím představit .Pořád si myslím, že i přes konkrétní občasné komplikace na tom ještě v těchto zeměpisných šířkách a délkách nejsme tak špatně.

Upravil(a) Tercila (28. 1. 2011 21:52)

Není tady

 

#61 28. 1. 2011 21:56

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: jak jednat nejen s důchodci v mhd

Definitiv napsala:"A kuty - ty budeš pravděpodobně ta, co až jí na stáří seberou řidičák, bude hulákat v tramvaji, jaktože jí chudinku nikdo sednout nepustí  Děti se na tebe s odvozem vyprdnou, mládeš bude sedět na pr. a ty se budeš třepat o holi u tyče - jak sis to vychovala, takový to budeš mít."

A já odpovídám:"A nebudu".Páč asi si všechno nečetla,my ve městě nemáme vůbec žádnou mhd,natož tramvaje.Až budu chodit o té holi,jak píšeš a nebudu mít na to jezdit autem,k lékařům si dojdu posvých či na úřad -na tuhle eventualitu jsme mysleli již nyní,víš kočko?A nekupovali jsme právě proto nějaký krásný pozemek u lesa,kde lišky dávaj dobrou noc,kapišto?A až se nikam nedostanu po vl.ose,tak holt prodám několik nemovitostí,na které jsme si pracně vydělali nyní (komu se nelení,tomu se zelení a ost. se samou závistí třeba z toho po....rte) a bude na pečovatelku i na taxi,takže jak si nejen ty můžeš přečíst,vyplatí se v relativním mládí dělat tak,abys nemusela být ve stáří za chuděrku,na kterou se všichni víš co,žejo:Ptonguetongue

Není tady

 

#62 28. 1. 2011 22:03

Definitiv
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 19475
Web

Re: jak jednat nejen s důchodci v mhd

Kuty - obávám se že chudost nebude o penězích wink Já ti ty nemovitosti přeju, ale mě to za to prázno nestojí wink Ne všichni jdou po mamonu, věř mi


MATYLDA
http://www.tickerclub.com/cache/0f00e26f70.png 22.10.2009 - 3389 g, 51 cm hjarta
ALŽBĚTA
http://www.tickerclub.com/cache/f19c85ecc3.png 22.6.2012 3 3780 G, 51 cm hjarta

Není tady

 

#63 28. 1. 2011 22:06

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: jak jednat nejen s důchodci v mhd

Definitiv napsal(a):

Kuty - obávám se že chudost nebude o penězích wink Já ti ty nemovitosti přeju, ale mě to za to prázno nestojí wink Ne všichni jdou po mamonu, věř mi

Vůbec nic si nepochopila,nojo,siještě mladá...To ale není o mamonu ale o myšlení dopředu:dumbom:dumbom,aby mě ty šíleně výhodné a zároveň na hlavu padlé možnosti střádání si na důchod prostř.penzijních fondů nemusely vůbec ale vůbec zajímat.

A když už si ten mamon zmínila - já narozdíl od tebe na MD prachy nebouchala:dumbom:

Upravil(a) Kuty (28. 1. 2011 22:11)

Není tady

 

#64 28. 1. 2011 22:18

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: jak jednat nejen s důchodci v mhd

barysek napsal(a):

a přesně z toho důvodu že se může něco stát na tom vyhrazeném místě nemá stát nikdo jiný než kočárek a doprovod. ne bába co se tváří jako hluchá kvůli které se rozčilujt člověk ji slušně požádá několikrát a je mu to prd platné. až prudce zabrzdi a ona mi spadne na malou a zabije ji tak co bude suveréně tvrdit že o ničem nevěděla.

Tak to otočíme... na plošině jsou dva kočárky, autobus nabourá a jeden z nich (ten, který překáží, protože už na něj není tolik místa)  někoho zraní... na světě nejsou jen maminky a jejich děti v kočárku. Já chci také cestovat bezpečně... wink
Podívej, v autě může jet pět lidí. Nemyslím dodávku, minibus... normoš osobák... řidič řekne - ale, šest až sedm se vejde, jste hubený... bejvalo, že se tak jezdilo... Když nabourá, je to masakr... bylo jich tam moc. hmm Já bych nejela. A jako matka ti můžu říct, že přesto, že jsem dvakrát porodila a odkojila svoje děti a měli jsme i kočárek a jezdili MHD... tak jsem radši šla pěšky, když nebylo místo... a můj vztah k druhým lidem, důchodcům nevyjímaje, to nijak nepoškodilo... Nestalo se mi, že by mi někdo nepomohl do vozu a ven... a když byly děti malé a bylo narváno, tak mi je někdo vzal třeba na klín. Když to shrnu, tak nemám jedinou negativní zkušenost. Nevím, čím to je. Asi osobní kouzlo... big_smile
A stran lidí u dveří, co nepostupují do vozu... až budeš mít dítě větší, bez kočárku, tak to možná pochopíš... některé nové typy jak busů, tak tramvají, jsou navržené někým, kdo v životě nejel hromadnou... dál chybějí držadla. Jsou jen tyče ve vzduchu, kam se blbě dosáhne (dětem a menším lidem obvzl᚝) a madla u sedaček, což je na jednu ruku a ještě vykloubenou. takže se všichnik kdo mají pud sebezáchovy drží za tyč svislou, která je bohužel jen u dveří... Ale to se z plošiny nedá odhadnout. Na to i já občas přijdu až v zatáčce, když nesleduju, co mi dojelo... to pak chytám lidi za uši. winklol

Upravil(a) javena (28. 1. 2011 22:26)

Není tady

 

#65 28. 1. 2011 22:40

tina
Moderátor(ka)
Místo: Brno
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 10967
Web

Re: jak jednat nejen s důchodci v mhd

prosím účastníky diskuse, aby nikoho nenapadali a neuráželi, nebo bude vlákno uzavřeno.


http://lb4m.lilypie.com/TikiPic.php/gndx.jpghttp://lb4m.lilypie.com/gndxp2.png
http://lbym.lilypie.com/TikiPic.php/JTqs.jpghttp://lbym.lilypie.com/JTqsp2.png

Není tady

 

#66 29. 1. 2011 0:34

Definitiv
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 19475
Web

Re: jak jednat nejen s důchodci v mhd

Kuty napsal(a):

Definitiv napsal(a):

Kuty - obávám se že chudost nebude o penězích wink Já ti ty nemovitosti přeju, ale mě to za to prázno nestojí wink Ne všichni jdou po mamonu, věř mi

Vůbec nic si nepochopila,nojo,siještě mladá...To ale není o mamonu ale o myšlení dopředu:dumbom:dumbom,aby mě ty šíleně výhodné a zároveň na hlavu padlé možnosti střádání si na důchod prostř.penzijních fondů nemusely vůbec ale vůbec zajímat.

A když už si ten mamon zmínila - já narozdíl od tebe na MD prachy nebouchala:dumbom:

Naštěstí ti nerozumím ani slovo, asi páč jsem mladá lol lol Ale docela by mě zajímalo, jakou formou ses na tom zajištění podílela ty? wink


MATYLDA
http://www.tickerclub.com/cache/0f00e26f70.png 22.10.2009 - 3389 g, 51 cm hjarta
ALŽBĚTA
http://www.tickerclub.com/cache/f19c85ecc3.png 22.6.2012 3 3780 G, 51 cm hjarta

Není tady

 

#67 29. 1. 2011 7:40

barysek
♥♥♥----
Místo: Karlovy Vary Dvory
Registrovaný: 24. 6. 2009
Příspěvky: 190

Re: jak jednat nejen s důchodci v mhd

zajímavé je že když jsou tam dva kočárky tak je menší pravděpodobnost že když zabrzdi tak se jeden vyznese a pozabiji ostatni cestujici ve skutečnosti se téměř ani nepohnou protože prostě nemají kam narozdíl od jednoho který a má brzdu ve předu i v zádu tak i v blbě zatáčce lítá.

jasné pochopím u malých děti ale tohle jsou dospěli lidé. navíc jsem psala že je v tomto případě i volná celá ulička a místo na sezení a ty lidí jednou u busem třeba 20min jak trotlove tam stojí. a co se týče cestování z dětma většina brachovi jsou 4 takže cestování s jedním dítětem za ruku druhým v kočárt jsem si užila až až.


Amélie:
http://photos-e.ak.fbcdn.net/hpotos-ak-snc6/hs059.snc6/168920_1503936850227_1588419438_31030352_5159667_s.jpg
Madlen v porodnici: http://87.245.195.53/161/5/5/7/146375527/402254/t1262824613/402255_192.jpg

http://metriky.eu/img-m.php?barbuchacha=597&id=597

Není tady

 

#68 29. 1. 2011 8:36

majkafa
Host

Re: jak jednat nejen s důchodci v mhd

javeno, z jaké tvé tajné krabičky na tebe vybafl tvůj čertík? Který kostlivec ti vypadl ze skříně? Takovouhle tě z jiných vláken neznám, tam mi tvé příspěvky přišly normální a rozumné. Nějaký problém s MHD?

 

#69 29. 1. 2011 13:18

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: jak jednat nejen s důchodci v mhd

Ale je pravda, že sice mám tři děti, ale v MHD jsem s kočárkem nikdy necestovala stolt
Bydlím v menším městě, máme tu doktory, vše, takže do města jsem jela např. vyřizovat bez dětí. Nebo když jsme jeli třeba na oční, na kyčle, dokavad tak si bud manžel vzal dovolenou, nebo s námi jel dědeček (máme dva) ale to bylo tak jednou za půl roku.
Jinak myslím, že už to tu zavádíte do ... krajních mezí. Nabourat autobus, to může i auto nabourat do kočárku, co jde po chodníku, nad tím bych vůbec nepřemýšlela.
Barýsku, třeba si jednou narazila na nějakou tupou důchodkyni, takže já bejt tebou, tak bych jí nechala spát a přemýšlela nad něčím hezkým. Třeba příště pojedeš busíkem a budou se na tebe lidi usmívat. Neber to tak vážně.
JJ Javeno - taky jezdí u nás nějaký nový druh busu, kde je málo tyčí a vůbec se nedá kde držet. Nahoře jsou sice takový jakoby pásky, ale to i když jsem vysoká, se blbě držej a je i blbá rovnováha.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#70 30. 1. 2011 0:09

amba001
♥♥♥----
Registrovaný: 5. 2. 2010
Příspěvky: 146

Re: jak jednat nejen s důchodci v mhd

Osobně nemám žádnou negativní zkušenost s kočárkem ani s dítětem v MHD. Zřejmě je to tím, že jsem se já sama k ostatním cestujícím chovala slušně a ohleduplně. Denně jezdím metrem, autobusem i tramvají a nebyla jsem svědkem žádného incidentu kvůli kočárku.  Nevylučuji, že se to nikdy nestane, to určitě ano, ale  není  to pravidlem, jak by se mohlo zdát z této diskuse.  Někdy se až divím, jak jsou některé matky arogantní, ve stylu "já mám dítě a vy ostatní koukejte kmitat" a ostatní jim toto chování tolerují.
Barysku, cítím z tvého psaní hodně zloby ke starým lidem a pohrdání s nimi.  Bohužel, dovolili si zestárnout jak slušní, tak ti méně slušní a podle toho se chovají. Je to úplně stejné, jako s mladými lidmi, včetně matek. Se slušným a ohleduplným chováním nebo arogancí věk nesouvisí.

Nevím, jak je to v jiných městech, v Praze mají autobusy na plošině pro kočárky sklápěcí sedačky, aby se jich tam vešlo víc. Mají tam i bezpečnostní pásy, kterými si maminka může kočárek pevně připoutat.Co jsem si všimla, tak to maminky nedělají, ale je pravda, že to nesleduji, tak nemohu házet všechny do jednoho pytle. V autobusech běžně jezdí 2 velké kočárky, golfáče i 3 a je to v pohodě.

Není tady

 

#71 30. 1. 2011 0:18

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: jak jednat nejen s důchodci v mhd

Tak já musím vyslovit obdiv holkám, které se staly maminkami a bydlí ve větších městech, protože si umím představit, jak se s tím kočárem natahají (kočáry jsou čím dál menší a dražší, ale lehčí asi ne, že?).
Jsem ráda, že jsem na MHD v té době nebyla závislá. To víš, Barýsku, jak už jsem psala, dav lidí nepřeučíš, by bys měla ideální a správný názor.
V případě dlouhodobějších potíží s cestováním to opravdu chce v 1. řadě zapojit tatínka (to se holt nedá nic dělat, je to jeho dítě a musí nacházet řešení s Tebou) a jinak se zkusit obrnit trpělivostí a - někdy i pomůže na ukvičenou a protivnou cizí osobu se usmát... Dělá to divy, mám osobně vyzkoušeno smile.

Není tady

 

#72 30. 1. 2011 4:22

barysek
♥♥♥----
Místo: Karlovy Vary Dvory
Registrovaný: 24. 6. 2009
Příspěvky: 190

Re: jak jednat nejen s důchodci v mhd

staršími lidmi opravdu nepohrdám
vyrustalaa jsem v domácností s babičkou která na tom není zdravotně nejlépe a zhrua od 9-15let s prababičkou trpici možná stařeckou demencí možná altzhaimerem.nikomu nepřeju takovou zkušenost.možna právě proto mám vystudovanou školu zaměřenou na speciální pedagogiku a humanitní cinost. a vážně bych nebyla na praxi v léčebně dlouhodobě nemocných, starobincích, různých ústavech, stacionarich a podobně kdybych tak hrozně nesnášela lidi všeho druhu docela mě tahle diskuze začíná bavit :-) nejprve se dozvím že mi z mateřství hrabe a potom že nesnáším lidi.
šlo mi a jde mi o jednoduchou věc aby lidi byli ohleduplní po nikom nechci aby mi kočár někam tahal aby mě pouštěl sednout ale když po svolení řidiče nastupuju do autobusu a řeknu kouzelné slůvko prosím zdovolením a několikrát to zopakuji nebojte se nahlas tak aby se něco stalo ne aby tam níže zmíněná paní stala jako tydyt a dělala že je hluchá a slepá a neumí česky.což jsem si s počátku myslela.ale jak se ukázalo nebylo tomu tak.

p.s pásy tam nejsou na kočár ale na přepravu tělesně  postižených na vozíku.

p.p.s ono plno lidem přijde normální a bezproblémové plno věci dokud v té situaci nejsou. oni si maminky vždycky nějak pomůžou. ono ve finále vidíte dvě maminky které se neznají jak si pomáhají s kočárkem ven postupně a jen tronou aby jim z dítětem co je zrovna uvnitř nikdo neodjel. a ona stačí i "blbá" sádra a člověk zjistí jak jsme k sobě ohrome ohleduplní. kolik je případů kdy se člověku udělá špatně nebudu chodit do krajních případů jako je epilepsie a infarkt.prostě jen špatně zamota se mu hlava a modlí. dělal se takový průzkum opravdu hodně lidí prošlo bez povšimnutí dál dokonce 85% čím větší město tím těch lidí bylo víc. a není to o tom že by toho člověka neviděli.ale proč jednoduší je si říct že je to feák či opilec..ono je jednoduší nevidět neslyšet a případně se k tomu i dobrovolně přiznat nepomůžu proč taky mě taky nikdo nepomohl/nepomůže.


Amélie:
http://photos-e.ak.fbcdn.net/hpotos-ak-snc6/hs059.snc6/168920_1503936850227_1588419438_31030352_5159667_s.jpg
Madlen v porodnici: http://87.245.195.53/161/5/5/7/146375527/402254/t1262824613/402255_192.jpg

http://metriky.eu/img-m.php?barbuchacha=597&id=597

Není tady

 

#73 30. 1. 2011 12:29

topazio
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 14. 6. 2008
Příspěvky: 21872
Web

Re: jak jednat nejen s důchodci v mhd

Barysek starými lidmi nepohrdá. A vůbec k ním necítí nenávist. Jen byla zoufalá s té situace kolem kočárků v MHD. Takové to podobné situace zažívá plno maminek. Nevím kde se bere taková nenávist k maminkám s malými dětmi. Vždy i maminky s malými dětmi mají právo cestovat v MHD. A ne všechny maminky mají patrnery ihned k dispozici.

Není tady

 

#74 30. 1. 2011 13:29

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: jak jednat nejen s důchodci v mhd

majkafa napsal(a):

pecule napsal(a):

Ovsem musim rict, ze kdyz nekdo nabidne misto, tak temer vzdycky to jsou zeny kolem 50 let. Chlapi malokdy a mladi vyjimecne. Ja sedet nepotrebuju (ani jako tehotna, ani s navazanym prckem), spis je to takovy postreh. Nedavno jsem videla pani s asi dvouletou holcinou nastoupit do metra, vsude plno, holcina sotva stala a hned u nich sedela pani (tak 35) se synem (asi deset) a ze by maminka rekla synovi at vstane nebo ho aspon vzala na klin? Ani omylem, chlapec mastil hry na telefonu, maminka delala, ze nevidi a holcicka tam vlala. Ach jo.

To joo, to jsem já. big_smile
Ostatně já odjakživa nabízím místo těhotným ženám. A budu nabízet, dokud na tom budu zdravotně tak dobře, že nebudu muset v MHD sedět. Protože si to období dobře pamatuji, bývalo mi hodně zle a měla jsem rizikové. Byla jsem moc ráda, že jsem si mohla sednout. Taky nabízím místo maminkám s malým dítětem, ale když si sedne dítě a maminka nad ním visí na tyči, tak vysvětluji. Že tohle je špatný příklad a sedět má v první řadě maminka. A třeba dítě na klín. Protože dítě se naučí jedině příkladem. A když od mala vidí, že maminka stojí a ono si sedí, to je pak těžké něco měnit.
A naopak, uvažuji, než nabídnu místo staršímu v MHD, protože se mi mockrát stalo, že důchodce raději visí na tyči, než by si sedl. Takže když není důchodce zvl᚝ nemohoucí, už nenabízím.

majkafo a napadlo tě, že ta maminka měla důvod nechat dítě sedět ?


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#75 30. 1. 2011 13:35

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: jak jednat nejen s důchodci v mhd

Kuty napsal(a):

Definitiv napsala:"A kuty - ty budeš pravděpodobně ta, co až jí na stáří seberou řidičák, bude hulákat v tramvaji, jaktože jí chudinku nikdo sednout nepustí  Děti se na tebe s odvozem vyprdnou, mládeš bude sedět na pr. a ty se budeš třepat o holi u tyče - jak sis to vychovala, takový to budeš mít."

A já odpovídám:"A nebudu".Páč asi si všechno nečetla,my ve městě nemáme vůbec žádnou mhd,natož tramvaje.Až budu chodit o té holi,jak píšeš a nebudu mít na to jezdit autem,k lékařům si dojdu posvých či na úřad -na tuhle eventualitu jsme mysleli již nyní,víš kočko?A nekupovali jsme právě proto nějaký krásný pozemek u lesa,kde lišky dávaj dobrou noc,kapišto?A až se nikam nedostanu po vl.ose,tak holt prodám několik nemovitostí,na které jsme si pracně vydělali nyní (komu se nelení,tomu se zelení a ost. se samou závistí třeba z toho po....rte) a bude na pečovatelku i na taxi,takže jak si nejen ty můžeš přečíst,vyplatí se v relativním mládí dělat tak,abys nemusela být ve stáří za chuděrku,na kterou se všichni víš co,žejo:Ptonguetongue

pane bože roll


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů