Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 24. 1. 2011 14:41

Marčulka
♥------
Registrovaný: 8. 10. 2009
Příspěvky: 17

Plíseň v bytě - opakované gynekologické problémy

Bydlíme téměř 2 roky v pronajatém bytě, jedná se o novostavbu, poslední patro, které má nad sebou už jen terasu.
Od první zimy bojujeme s plísněmi, nejspíše podle majitelů je to špatně udělaná izolace na střeše (terase). V bytě je během zimních dnů velmi vlhko - tak že se rosí i celá okna. Hned, jak se plíseň objeví, snažíme se ji zničit Savem, což zabírá, dokud zase nepromokne další místo na stropě, nebo za pár dní. Samozřejmě hodně větráme, následně topíme.
Už rok to má stavební firma nahlášené, ale zatím se nějaké větší změny nestaly, tento týden se stavitelé přijdou aspoň osobně podívat a domluvit, co dál.
Ale také mě trápí, jestli plíseň v bytě může způsobovat i mé problémy s věčně se opakujícími kvasinkami?
Díky za odpověď.

Upravil(a) Marčulka (24. 1. 2011 15:20)


Život je obraz.. my jeho skice.. stolt

Není tady

 

#2 24. 1. 2011 15:12

Fejdo
♥------
Registrovaný: 24. 1. 2011
Příspěvky: 2

Re: Plíseň v bytě - opakované gynekologické problémy

Dobrý den, taky máme problém s plísní v bytě - vlhkost a plíseň na stěnách, kolem oken a pod. Řešení je ve stavebních úpravách jak píšete, což od nás ale nikdo nechce slyšet...
Samotnou plíseň odstraňujeme 10% roztokem skalice modré - natřené místo vydrží rok bez plísně. Postupuji tak, že seskrábu plíseň i s omítkou (pokud možno v období bez mrazů, když není zeď vlhká) - není to můj zámer škrabat omítku, ale nejde to jinak. Potom vezmu tvrdší, menší štětec s kratším vlasem a místa, kde byla plíseň natřu roztokem skalice modré. Necham uschnout a přestože může pak zeď znova promrznout - zvlhnout, plíseň tam není.
Další pomoc je ve větrání a pořídili jsme i zachycovač vlhkosti - tableta pohlcuje vlhko a vodu pak vylejete do wc.
Na druhou část otázky nedokážu odpovědět...
Vyzkoušejte a napište jestli skalice pomohla - Vámi zmiňované savo je hodne agresivní a nebezpečné, rozhodne nedoporučuju!


Přeju krásný zbytek života...
www.prosapia-magna.cz

Není tady

 

#3 24. 1. 2011 15:35

rejka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: kousek od matičky stověžaté
Registrovaný: 1. 12. 2009
Příspěvky: 1888

Re: Plíseň v bytě - opakované gynekologické problémy

Marčulka napsal(a):

Bydlíme téměř 2 roky v pronajatém bytě, jedná se o novostavbu, poslední patro, které má nad sebou už jen terasu.
Od první zimy bojujeme s plísněmi, nejspíše podle majitelů je to špatně udělaná izolace na střeše (terase). V bytě je během zimních dnů velmi vlhko - tak že se rosí i celá okna. Hned, jak se plíseň objeví, snažíme se ji zničit Savem, což zabírá, dokud zase nepromokne další místo na stropě, nebo za pár dní. Samozřejmě hodně větráme, následně topíme.
Už rok to má stavební firma nahlášené, ale zatím se nějaké větší změny nestaly, tento týden se stavitelé přijdou aspoň osobně podívat a domluvit, co dál.
Ale také mě trápí, jestli plíseň v bytě může způsobovat i mé problémy s věčně se opakujícími kvasinkami?
Díky za odpověď.

Na druhou část otázky mohu odpovědět já..big_smile
Bylo mi řečeno mojí gynekoložkou,že to možné je. A získat to můžeš nejenom doma,kde plíseň máte prokazatelně,ale i venku,vdechnutím spórů plísní.....Bohužel,prevence na to není,vše spodčívá v imunitě organizmu.


„Nevyčítej životu, co ti nedal, uč se oceňovat to, co ti dal.“
Seneca
http://pdgf.pitapata.com/C9u1p2.png

Není tady

 

#4 25. 1. 2011 12:35

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: Plíseň v bytě - opakované gynekologické problémy

rejka napsal(a):

Marčulka napsal(a):

Bydlíme téměř 2 roky v pronajatém bytě, jedná se o novostavbu, poslední patro, které má nad sebou už jen terasu.
Od první zimy bojujeme s plísněmi, nejspíše podle majitelů je to špatně udělaná izolace na střeše (terase). V bytě je během zimních dnů velmi vlhko - tak že se rosí i celá okna. Hned, jak se plíseň objeví, snažíme se ji zničit Savem, což zabírá, dokud zase nepromokne další místo na stropě, nebo za pár dní. Samozřejmě hodně větráme, následně topíme.
Už rok to má stavební firma nahlášené, ale zatím se nějaké větší změny nestaly, tento týden se stavitelé přijdou aspoň osobně podívat a domluvit, co dál.
Ale také mě trápí, jestli plíseň v bytě může způsobovat i mé problémy s věčně se opakujícími kvasinkami?
Díky za odpověď.

Na druhou část otázky mohu odpovědět já..big_smile
Bylo mi řečeno mojí gynekoložkou,že to možné je. A získat to můžeš nejenom doma,kde plíseň máte prokazatelně,ale i venku,vdechnutím spórů plísní.....Bohužel,prevence na to není,vše spodčívá v imunitě organizmu.

Mě zas napadá otázka,proč jste už dávno nezměnili podnájem,protože pronájem bytu v novostavbě asi nebude nejlevnější a ještě k tomu tam žít s plísněma......nee.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů