Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 26. 1. 2011 19:07

Lazurka
♥♥♥♥♥--
Místo: Brno

Re: Jeho děti, moje děti, naše děti, nespravedlnost!

Odmítnout klukovi s takovou diagnozou, na vozíčku, koupit k vánocům konzoli, když už nemůže chodit do nějakých kroužků, často je PC jejich největší zábavou, je taková sobecká hovadina!! měla jsi říct, že sice stojí 4000, ale ty jako dᚠjen 2000 a zbylé si bereš z alimentů.. ježiš, mně se zvedl tlak.. osobně si myslím, že bych nic nezdůvodňovala a dárek koupila.. chápu, že chceš v partnerství o věcech diskutovat a rozhodovat se společně, ale... ALE!!! nakonec dostal dárky za 1000, drobnosti.. ani jinou náhradu za tu konzoli.. děs.. a moře, ten Egypt, další kapitola.. chce jakoby měřit stejným metrem, že buď pojedou i jeho dcery, nebo ne a pak ani syn.. ale já si myslím, že prostě, když syn bydlí s vámi, a ony ne, tak prostě a jednoduše nějaké "výhody" má.. a k tomu ta nemoc.. neváhala bych ani minutu, a klidně jela bez tatínka.. ale to bys zase asi nezvládla obstarat obě děti.. tak třeba s babičkou..

Ten tvůj je teda pěknej sobec.. uvědomuješ si, že vlastně jen díky tobě a tvému obdivuhodnému výdělku, a tvojí přílišné benevolenci, je on tím úžasným tatínkem? všechno koupí, všechno zaplatí.. a nejspíš si to velmi uvědomuje i on, a proto je tak nekompromisní v přerozdělování.. on se totiž bojí, aby nemusel veřejně přiznat, že na to on sám nemá.. protože kdyby z něho penízky nekapaly, dcerunky by nejspíš tatíčka odsunuly.. ty se dřeš, a ani svýmu synkovi nemůžeš dopřát moře? budu možná tvrdá, ale přijde mi, jako by tvůj muž říkal, proč za něj utrácet, stejně už je to zbytečné..

Je to těžké, jste manželé a vaše výdělky jsou tedy společné jmění, to je fakt.. kromě těch 3000 alimentů na syna.. ale paradoxně jsou i tvoje ty peníze, které posíláte jako alimenty jeho dcerám.. takže bych asi hodila velmi vážnou debatu na téma peněz.. když už ne úplně oddělené účty, tak třebas na společné konto posílej jen tolik, kolik on vydělá.. jenže on si bude moc dobře uvědomovat, že někde spoříš bokem, a pak bude ze společného čerpat pro svoje holky a tvýho syna a si financuješ z těch peněz bokem..  no nevím..

promiň za ten můj román a klidně se na to vykašli, jen jsem potřebovala vyventilovat tu konzoli :-)

přeju hodně sil, a to nějak srovnáš.. a užívej si každý den, který ještě máte.. a dělej tak, abys nikdy později nemusela ničeho litovat.. žes něco nestihla.. žes něco mohla.. dát radost..

Naše Anička:
http://www.tickerclub.com/cache/d2e4438dfe.png

Není tady

#52 26. 1. 2011 19:31

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Lazurko velmi pekne napsane,hlavne ta posledni veta nad tou by se Samar mela zamyslet

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#53 26. 1. 2011 19:41

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Tak jsem problem Samar vylicila svemu priteli, jeho nazor je takovy, do Egypta by vzal vsechny deti,pokud na to ta rodina nema pro vsechny nejel by nikam.
Co se tyce tech vanocnich darku kazdemu diteti by koupil za stejny peniz to znamena,ze konzole stoji 4500 kc tak by svym detem dal kazdemu  za 4500 kc celkem 9000 tisic.Kdyz na to neni darky by koupil vsem levnejsi.Tod nazor chlapa teda pekne blbej nazor vubec s nim nesouhlasim.

Upravil(a) eremuruss (26. 1. 2011 19:41)

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#54 26. 1. 2011 20:01

rejka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: kousek od matičky stověžaté

Sarmar,jsem po druhé vdaná,dvě děti z prvního manž. se svým současným mužem děti nemáme.Hospodaříme společně,peníze nedělíme,výdaje řešíme spolu. Respektuji jeho názory,ale zodpovědnost za své děti mám hlavně já a tutíž si vyhrazuji právo posledního slova. Když bych měla dojem,že mému dítěti něco prospěje,ale manžel by byl zásadně proti,snažila bych se mu svůj postoj vysvětlit. Kdyby se mi to nepodařilo,rozhodla bych se prostě podle sebe. V tvém případě bych herní konzoli koupila a pobyt u moře umožnila. Nesnáším,když si někdo něco prosazuje,ale v určitých situacích se to myslím dá pochopit. Kdyby mé dítě bylo tak nemocné,že bych zhruba věděla kolik času zbývá ( příšerné,jen na to pomyslet!!),dělala bych mu dle svých možností radosti každodenně a klidně ho oproti ostatním ,zdravým sourozencům rozmazlovala.

„Nevyčítej životu, co ti nedal, uč se oceňovat to, co ti dal.“
Seneca
http://pdgf.pitapata.com/C9u1p2.png

Není tady

#55 28. 1. 2011 11:44

miaa
♥♥♥♥♥--

Tak jak dopadl ten Egypt?

Není tady

#56 31. 1. 2011 18:43

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥

miaa: Tak jak dopadl ten Egypt?

Tak teď bych tam rozhodně nejezdila... neutral hmm

Není tady

#57 2. 2. 2011 8:46

miaa
♥♥♥♥♥--

Tercilo, mne zajímalo, jak dopadl příběh a v době, kdy jsem se ptala, ještě u nás tvrdili, že Egypt je bezpečný. Já je tam neposílala, mohla jsem napsat, jeli jste?

Není tady

#58 2. 2. 2011 21:55

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Myslím, že jediné spravodlivé riešenie je zabi jedno jeho diea. sad Potom "budtete ma rovnako". roll Je škoda, že nie ste fakt spravodlivý - ani jeden... vaše deti sa to asi nemajú kde nauči. Tvoj syn je postihnutý, ale na druhej strane nevidím dôvod, prečo šidi zdravé deti, ktoré za to nemôžu, že sú zdravé... Proste všetkým rovnako, podža možností. (Tipujem, že postihnutie syna vás aj tak vyjde nejaké peniaze naviac, keď nie hneď, tak časom...). Ale financie by som určite dohodla medzi prvými vecami, lebo akokožvek sa človek snaží nad ne povznies, raz ho doženú - hlavne ak ich fakt nevyrieši.

Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

#59 2. 2. 2011 22:20

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Mmch, Egyt mám hrozne rada a bola som tam opakovane, ale teraz by som tam radšej nešla ani sama, nieto ešte s dieaom, poažmo dvojmesačným... roll

Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

#60 2. 2. 2011 22:29

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Sarmar napsal(a):

To kalupinka: Mᚠmůj obdiv, že jsi zvládla vyplatit vlastními silami manžela. Můj manžel od manželky odešel s tím, že byt a všechno co je v něm užívají děti a tak jim to všechno nechal. Navíc ještě splácí a ještě hodně dlouho bude jejich byt. Říká tím, že vlastně jako by spoří pro holky, že jednou třeba budou mít ten byt ony. Proč ne, do toho já se nepletu i když máme společné peníze. Dávám ti také za pravdu tím, že jsem si pořídila muže k nemocnému synovi. Ale láska je slepá a dnes bych to určitě řešila jinak. Samozřejmě. Syn toužil po sourozenci a já po holčičce. Vzhledem k tomu, že tu opravdu, když se nenajdou léky dlouho nebude, jsem chtěla do budoucna pro někoho dalšího žít a nezhroutit se z toho, co jednou možná nastane. Bez dcery bych šla pak automaticky za synem. Takhle mě dcera bude držet nad vodou. Je to krutý, já vím, ale moje myšlení nepochopí, kdo v téhle situaci není. Je pravda, že jsem byla vůči synovi sobecká a udělala další chybu. Teď se musí omezovat a v podstatě má ten život krátký a tak by si měl něco užít.

Sarmar, prepáč, ale pripadá mi, že ty VŠETKO preratúvaš len cez peniaze... Syn nie je chudák preto, že "sa musí obmedzova", predpokladám, že ani pred narodením nevlastnej sestričky a "vyženením" nevlastných súrodencov nejedol kaviár a nevozil sa súkromným lietadlom. Aj keby sa mu narodil súrodenec v úplnej rodine, tak "sa musí obmedzova", ale na druhej strane získa spojenca a nové city a zážitky, aké by ako jedináčik nemal. Skús vidie na vašej situácii aj to dobré, nielen to zlé. A nebilancuj všetko len "má da" a "dal". (Nie si účtovníčka...?) Tvoj syn získal novú rodinu a ak budete vy ako rodičia rozumní, môže to by plus pre všetkých zúčastnených... Mali by ste si s mužom sadnú, urobi nejaké rodinné prepočty a vymyslie, ako by to bolo spravodlivé... pre VŠETKY deti, každému rovnakou mierou. A aj deom to poveda, aby sa naučili SPRAVODLIVO sa podeli. stolt

Brita

Není tady

#61 2. 2. 2011 23:10

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

eremuruss napsal(a):

Tak jsem problem Samar vylicila svemu priteli, jeho nazor je takovy, do Egypta by vzal vsechny deti,pokud na to ta rodina nema pro vsechny nejel by nikam.
Co se tyce tech vanocnich darku kazdemu diteti by koupil za stejny peniz to znamena,ze konzole stoji 4500 kc tak by svym detem dal kazdemu  za 4500 kc celkem 9000 tisic.Kdyz na to neni darky by koupil vsem levnejsi.Tod nazor chlapa teda pekne blbej nazor vubec s nim nesouhlasim.

Mne sa zsa jeho názor páči: Podža mňa treba dáva všetkým rovnako, podža možností, ale samozrejme s prihliadnutím na potreby chorého dieaa. (Egypt nepovažujem za nutnú potrebu, Chorvátsko alebo Taliansko toto splní rovnako dobre.) Vlastne na potreby - nie kaprice - všetkých detí. Proste si obidvaja musíte uvedomi, že tu sú 4, slovom ŠTYRI deti, ktoré proste majú svoje potreby a tie treba zoslúadi. Úplne spravodlivé to asi nebude nikdy; už fakt, že jedno diea sa narodí zdravé a druhé choré nie je sám osebe spravodlivý a potom sú tu ďalšie nespravodlivosti... ale v rámci možností sa dá aspoň trochu spravodlivo rozdežova a ja si naozaj myslím, že v pravej rodine, ktorá je o súdržnosti a nie o boji a súažení, sa buď majú rovnako dobre všetci alebo nikto... hmm

Brita

Není tady

#62 3. 2. 2011 8:32

Beta El
♥♥-----

Když jsem byla malá, měla jsem těžce nemocnou sestru se stanovenou dobou života max. 5 let. Všechno se točilo kolem ní, moji rodiče jí taky kupovali různé věci, které já jsem neměla a mně to přišlo strašně nespravedlivé. Pak sestra zemřela v sedmi letech. Všechny její hračky jsme darovali... Já jsem si nechala jednoho jediného malého medvídka, kterého mám dodnes.
A teď jako dospělá vím, proč to tak rodiče dělali. Možná je můj příspěvek úplně "mimo mísu", ale asi bych se snažila nemocnému dítěti život jaksi "ulehčit" jako Sarmar, kdybych věděla, že už tu dlouho nebude. Bez rozdílu moje, tvoje, naše... A chlap, který to nechápe, je sobec.

Není tady

#63 3. 2. 2011 14:07

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči

Selima napsal(a):

eremuruss napsal(a):

Mne sa zsa jeho názor páči: Podža mňa treba dáva všetkým rovnako, podža možností, ale samozrejme s prihliadnutím na potreby chorého dieaa. (Egypt nepovažujem za nutnú potrebu, Chorvátsko alebo Taliansko toto splní rovnako dobre.) Vlastne na potreby - nie kaprice - všetkých detí. Proste si obidvaja musíte uvedomi, že tu sú 4, slovom ŠTYRI deti, ktoré proste majú svoje potreby a tie treba zoslúadi. Úplne spravodlivé to asi nebude nikdy; už fakt, že jedno diea sa narodí zdravé a druhé choré nie je sám osebe spravodlivý a potom sú tu ďalšie nespravodlivosti... ale v rámci možností sa dá aspoň trochu spravodlivo rozdežova a ja si naozaj myslím, že v pravej rodine, ktorá je o súdržnosti a nie o boji a súažení, sa buď majú rovnako dobre všetci alebo nikto... hmm

Ne, mě se jeho názor nelíbí. Bohužel syn je nemocný a já bych mu snesla modré z nebe, jen aby si těch "pár let" co je tady užil!
Myslím, že není finanční rozdíl jestli rodina jede do Chorvatska, Itálie nebo Egypta. Jen ten Egypt dává téměř 100% záruku pěkného počasí !

Není tady

#64 3. 2. 2011 17:44

agewa
♥♥♥♥♥♥-

Beta El napsal(a):

Když jsem byla malá, měla jsem těžce nemocnou sestru se stanovenou dobou života max. 5 let. Všechno se točilo kolem ní, moji rodiče jí taky kupovali různé věci, které já jsem neměla a mně to přišlo strašně nespravedlivé. Pak sestra zemřela v sedmi letech. Všechny její hračky jsme darovali... Já jsem si nechala jednoho jediného malého medvídka, kterého mám dodnes.
A teď jako dospělá vím, proč to tak rodiče dělali. Možná je můj příspěvek úplně "mimo mísu", ale asi bych se snažila nemocnému dítěti život jaksi "ulehčit" jako Sarmar, kdybych věděla, že už tu dlouho nebude. Bez rozdílu moje, tvoje, naše... A chlap, který to nechápe, je sobec.

a jak ses cítila, když jsi byla malá?

Není tady

#65 3. 2. 2011 21:53

Xsara
♥♥♥♥♥♥-

aprill napsal(a):

Myslím, že není finanční rozdíl jestli rodina jede do Chorvatska, Itálie nebo Egypta. Jen ten Egypt dává téměř 100% záruku pěkného počasí !

lol Obzvláště posledních pár dní, to je tam vysloveně horko.

Morálka je postoj vůči lidem, které nemáme rádi.
Oscar Fingal O'Flahertie Wills Wilde

Není tady

#66 3. 2. 2011 22:03

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči

Xsara napsal(a):

aprill napsal(a):

lol Obzvláště posledních pár dní, to je tam vysloveně horko.

bohužel, teď je tam horko víc než je zdrávo kapitulation

Není tady

#67 3. 2. 2011 22:33

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

já si tedy myslim, že právě tomu nemocnému dítěti může být i nepříjemné, když cítí, že se s ním jedná jinak než s ostatními dětmi. Vlastně je tím to dítě trochu ponižováno - nemůže se cítit jako rovné s rovným k ostatním dětem.
Jinak, v letních měsících je u moře všude pěkně a zhruba stejná pravděpodobnost sluníčka v Egyptě jako Itálii, Chorvatsku nebo Řecku

Není tady

NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí