Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 23. 1. 2011 22:00

Kuřátko
♥♥♥♥♥♥-

Re: Jeho děti, moje děti, naše děti, nespravedlnost!

No jestli ti to vadí, tak ti opravdu nezbude nic jiného než to rozdělit. Mě teda alespoň nic jiného nenapadá.
Ale to se obávám, že se tvému muži líbit nebude. A babo raď.

Není tady

#27 23. 1. 2011 22:00

javena
♥♥♥♥♥♥-

Sarmar - já bych tu konzoli kupila. Těžko vysvětlím proč, ale koupila. Jeho holkám jste koupili palandu, oblečení... takže bych to vůbec neřešila.
A Egypt? klidně bych jela sama s dětmi, on by mohl zůstat s holkama doma. Tvýmu synovi to zdravotně pomůže, vaše společný dítě nemůže být dlouho bez matky, protože je malý a on s holkama může třeba na Mácháč, jestli se mu to nelíbí.
Neodpustím si malý dovětek - jsem moc ráda, že tohle řešit nebudu (už nechci děti) a každý chlap, co mi vstoupí do života bude jen strejda. A jestli s námi pojede kamkoli a co koupí svým dětem, případně mým dětem, bude čistě jeho věc... hmm

A poradit do budoucna - napadlo mě jediné. Rozdělit účty. On bude ze svého přispívat na domácnost + společnou dcerku a na víkendy či prázdniny, kdy budou jeho děti u vás + platit alimenty. Jestli mu zbyde na Kanáry, a klidně jede.
Ty budeš přispívat na domácnost a dcerku do společnýho. Pak budeš mít šuplíček na syna - tvoje finance + alimenty. Co ti zbyde je tvoje. Do toho, co kupuješ klukovi, mu pak nic nebude.
A když bude potřeba něco společnýho, dáte oba půlku.
Pakárna, ale nejspíš jediná cesta. hmm

Upravil(a) javena (23. 1. 2011 22:04)

Není tady

#28 23. 1. 2011 22:11

Kuty
♥♥♥♥♥♥-

Sarmar,já bych byla pro,abyste si na společný účet dávali peníze,které spotřebuje provoz pouze vaší nové rodiny vč.leasingu na velké auto a nynější hypotéku na vaše společné bydlení.Ostatní peníze má každý na svém účtu - alimenty,dárky pro děti z předch.vztahů,peníze třeba na tu dovču v Egyptě pro tvého syna,atd.a nakládá si s nimi dle svého.

Není tady

#29 23. 1. 2011 22:15

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB

Sarmar, myslím že tvoje emoce jsou správné. přispívᚠdokonce větším dílem. Víš, emocemi u chlapa toho moc nezmůžeš. Hod ty počty na papír s tím, že to takhle dál nejde, že všechno naráz neutáhnete a že je potřeba to projít. Navíc nemocný syn stojí víc než zdravé děti a na tom trvej. Pak se ho ptej, co chce omezit. A když to bude vypadat, že se nedohodnete - zkus alternativu, že část dá na společnou domácnost a se zbytkem at vyžije jak se dá...

Bran sebe a obě svoje děti. Malé mimi sice ještě nemá nároky , ale ty budou stoupat...prozatím je muž do svých výdajů nezahrnul. Toho jsem si hodně všimla, kdy to jako hodlá udělat, když jede všem stejně?

Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

#30 23. 1. 2011 22:29

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥

Nevim proc by si neporidila druhe dite,kdyz to prvni je na tom tak spatne

Trošku OT. Errem, ale to uvažování mně osobně připadá jako hazard. Ostatně sama sis na svoji otázku odpověděla v tomtéž svém příspěvku. Upřímně obdivuji lidi, jako je Sarmar. Já touto odvahou nedisponuji.
Jinak veškeré návrhy jsou precizní (rozdělení účtů atd.), ale nejspíš půjde v první řadě o komunikaci mezi Sarmar a partnerem, to je někdy to nejt잚í.

Upravil(a) Tercila (23. 1. 2011 23:53)

Není tady

#31 23. 1. 2011 23:02

kalupinka
♥♥♥♥♥♥-

Sarmar, nemyslela jsem to nijak zle. To víš, manželství s někým, kdo už děti má, je spíš vstupní negativum. Stejně jako dovést dítěti domů nového partnera, stejně jako mít ještě k tomu navíc společné dítě, atd...Tvůj muž si vlastně spíš polepšil, snáze s tebou utáhne všechny poplatky atd. Kdyby si našel ženu bez dětí, /kterou by ty jeho nezajímaly/ ta by mu jeho dcery spíš nedotovala. Hleděla by na své zájmy a pokud by vydělávala víc, klidně by jela na dovolenou sama, kdyby s sebou chtěl táhnout děti, o jejichž přítomnost by nestála. Jenomže moje kdyby coby Ti nepomůže. Když už to je takhle, zvolila bych přístup - můj syn je na tom tak, jak je, šel jsi do života se mnou s tím obeznámen, koupím mu, co potřebuje a pokud mᚠstále nějaká proti, nebudu to s Tebou probírat. A jestli se s Tebou hádá už nyní, znamená to, že když si ten rozhodující boj odbydeš teď, nehne s Tebou ani potom, budeš-li trvat na svém. Jakmile ustupuješ zpočátku, nikam to nedopracuješ. Už nemᚠjen syna, mᚠdruhé dítě. Mají právo na klidný domov. A to i kdyby tam měly být jen s mámou. Chápeš?

Není tady

#32 24. 1. 2011 11:58

Sarmar
♥------

Kalupinka: to jsi napsala moc hezky. Bohužel tohle si asi manžel neuvědomuje. Přistěhoval se k nám i když věděl, že je tu těžce nemocný syn a varovala jsem ho, že život s ním nebude jednoduchý. Automaticky sem vodí své dcery na víkendy, aniž by se na to někdy ptal. Jakmile jsem ho žádala v těhotenství, že si chci odpočinout, nebo v šestinedělí, a děti nevodí, byla jsem hned hnusnej sobec. Vzala jsem synovi půl pokoje a nastěhovala tam palandy. Vzala jsem synovi půl skříně a dala tam jejich věci. O víkendu tu lítají a pořvávaj. Samozřejmě všechny děti, protože na 10 m2 je to těžký, aby se dohromady snesly. Jakmile odjedou, peru, žehlim a uklízim celej barák. To je ale prostě všechno málo. Jakmile něco řeknu, hádáme se. Dárky pro ně je jen jeden malej problém v celém oceánu.

Není tady

#33 24. 1. 2011 13:16

Anda
♥♥♥♥♥♥-

Asi Ti nezbyde nic jiného, než si jasně vymezit svoje priority týkající se společného soužití všech vašich dětí a za nimi si stát. Tvůj manžel už je očividně má - spokojenost jeho dětí z prvního svazku a svoje čisté svědomí vůči nim. Nevidím na tom nic špatného. Ovšem stejné právo mᚠi Ty. Nemám ráda přepočet moje/tvoje, ale Tvoje polovička si počíná tak, že Ti asi nic jiného stejně nezbyde. Pokud mám uvést příklad, tak třeba tu konzoli: "Chci ji synovi koupit, vydělám si na ni. Pokud ji chceš dát svým dcerám taky, je několik variant, jak věc řešit. V prvé řadě promluv s bývalkou, zda koupíte dohromady. Další možnost je koupit starší/levnější model, pokud je to stále příliš nákladné, dá se sehnat i použitá. Nehledě na fakt, že nepotřebují konzole dvě, ale pouze jednu, tudíž celkový objem financí nepřesáhne stanovený limit 5000 Kč pro obě. Jestli žádné řešení nevyhovuje, je mi to líto, já ale na svém rozhodnutí trvám."
Vím, že to není příjemné, ale při způsobu chování Tvé polovičky se stejně podobně nepříjemným jednáním nevyhneš a budeš muset věci začít řešit.
P.S. Balení se a odchodu manžela při výměně vašich názorů se říká vydírání a to dost tvrdého kalibru.
P.P.S O účasti syna na dovolené kdekoliv (jsou i levnější varianty moře než Egypt) bych neuvažovala a nedebatovala ani vteřinu.

Není tady

#34 24. 1. 2011 14:05

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥

Sarmar, můžu se Tě z čiré zvědavosti zeptat, jak dlouho jste spolu s Tvým nynějším mužem chodili?

Není tady

#35 24. 1. 2011 14:25

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: u nás v Galaxii :-))
Web

Samar:
píšeš - přistěhoval se k nám.. mám tomu rozumět, že dům je tvůj? Jedná se o dům..nebo o byt?

Jsi moc ustupující a tvůj muž to vycítil a tlačí tě tam, kam nechceš. Postav se mu, hoď to vše v počtech na papír, nebude-li ti chtít rozumět, oč ti vlastně jde, klidně ho nech dobalit, myslím, že jsi na tom velice dobře, než aby sis pomalu a plíživě ničila život.
Oba jste věděli, do čeho jdete, ty jsi věděla, že on má dvě děti, on zas věděl, že ty mᚠsyna. To, že je nemocný také věděl a promiň, jeho názor na to :no a co"....i kdybych s ním měla paterčata, kopnu ho do pozadí...
Synovi kup konzoli jako opožděný dárek - klidně jen tak, pro radost, o prázdninách zabal sobě, synovi a mimču a frrr, do Egypta...ajá osobně, pokud bych viděla, jak to synovi svědčí, bych to v zimě vzala do teplých krajin.

Co se týče společného účtu - tam a dá každý přesně tolik, kolik je polovina celkových nákladů. Nájem, inkaso, leasing (pokud jste ho pořizovaly už v době manželství) s tou hypotékou...to opravdu jsem nějak nepochopila - takže to si nechám dovysvětlit wink, pak rozpočet na jídlo na měsíc a potřeby na měsíc pro mimčo (každý dá půlku) a náklady na jídlo pro tebe a manžela. Né aby tě napadlo, že maso on a ty jen rohlík !! dumbom a pak z toho, co každému zbyde bude investovat do svých vlastních dětí z prvních manželství - tzn. tvoje alimenty na syna + to, co ti zbylo z příjmu - manžel to, co mu zbyde z příjmu a z toho, at platí své alimenty na dcery a pokud mu zbyde, může je zavalit dárky a poukazy na dovolené...
pokud to nejde po dobrém (dohoda) musí nastoupit těžká kalkulace a pokud ani poté není klid , asi bych to řešila bez chlapa...

IDIOT SE UČÍ VLASTNÍMI CHYBAMI, MAGOR SE UČÍ DEBILITĚ OD IDIOTA…….JÁ SE UČÍM CIZÍMI CHYBAMI lol
Kdybych to, co mi tu někteří říkáte, proměnila na stravu, nežral by to ani můj pes!
Svět nekonečných možností - ten tvoří F+F+F+F+F+F {přesně v tomto pořadí}.
http://www.youtube.com/watch?v=uVR-jLWz_7A

Není tady

#36 24. 1. 2011 14:42

Kuřátko
♥♥♥♥♥♥-

Hezky jsi to napsala Zuzi wink 

Tak je vidět, že ti tady Sar radí všechny stejně. A už je na tobě jestli se nadechneš a řekneš si a dost nebo ....
Jinak, tvůj manža se mi jeví jak hodně velký sobeček. Brrr. Z takových chlap ůdostávám osypky (většinou ti totiž ještě řeknou, že sobecká jsi ty) dumbom

Není tady

#37 24. 1. 2011 16:56

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Sarmar napsal(a):

To kalupinka: Mᚠmůj obdiv, že jsi zvládla vyplatit vlastními silami manžela. Můj manžel od manželky odešel s tím, že byt a všechno co je v něm užívají děti a tak jim to všechno nechal. Navíc ještě splácí a ještě hodně dlouho bude jejich byt. Říká tím, že vlastně jako by spoří pro holky, že jednou třeba budou mít ten byt ony. Proč ne, do toho já se nepletu i když máme společné peníze. Dávám ti také za pravdu tím, že jsem si pořídila muže k nemocnému synovi. Ale láska je slepá a dnes bych to určitě řešila jinak. Samozřejmě. Syn toužil po sourozenci a já po holčičce. Vzhledem k tomu, že tu opravdu, když se nenajdou léky dlouho nebude, jsem chtěla do budoucna pro někoho dalšího žít a nezhroutit se z toho, co jednou možná nastane. Bez dcery bych šla pak automaticky za synem. Takhle mě dcera bude držet nad vodou. Je to krutý, já vím, ale moje myšlení nepochopí, kdo v téhle situaci není. Je pravda, že jsem byla vůči synovi sobecká a udělala další chybu. Teď se musí omezovat a v podstatě má ten život krátký a tak by si měl něco užít.

Samar ja te chapu,resila bych to uplne stejne.par
Zivot bez deti by byl hodne prazdny.

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#38 24. 1. 2011 17:04

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Sarmar napsal(a):

To Kuřátko: Jsem na mateřské dovolené a budu půl roku. Pracuji ve státních službách, takže kvůli zachování místa musím zpět a také platíme vysokou hypotéku na dům a kvůli počtu dětí jsme si pořídili větší auto na leasing. Mateřskou beru kolem 21.000,- Kč, vydělávám si účetnictvím navíc a na syna dostávám výživné. Celkem můj příjem dělá 39.000,- Kč měsíčně. Manžel vydělává 29.000,- Kč. Cokoliv potřebuji na syna častou koupí buďto jedna nebo druhá babička.

Samar tvuj muz je sobec.Pri tech prijmech co mas bys to urcite zvladla i bez neho i,kdyz nevim jak by jste to potom meli s hypotekou.
Ono je to strasne tezke zit s chlapem co ma v predchozim vztahu deti je samozrejme,ze je uprednostnuje.

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#39 24. 1. 2011 17:09

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Sarmar napsal(a):

To Kuřátko: Ano to mi přijde rozumné, rozdělit si peníze, zaplatit společné výdaje a nechat si každý ten zbytek. Problém by ale byl, že by manželovi po zaplacení všech svých dluhů z předchozího manželství  a výživného na děti moc nezbylo :-))). Spíše by byl v mínusu. Paradox je, že by ani na ty dárky neměl.

Tak to bych mu rekla na rovinu,ty preci nejsi povinna dotovat jeho deti,hypoteku s jeho prvniho manzelstvi a pujcky a jeste ,aby si kvuli tomu sidila sveho syna.Tak to bych rvala jako lev na to,ze ja jsem flegmatik.
Ale bud taky potvora rekni mu ze si rozdelite finance,kazdy da stejne na bydleni a na jidlo. A uvidis jak bude kupovat svym detickam darecky.Jen te vyuziva.butter

Není tady

#40 24. 1. 2011 17:20

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Tercila napsal(a):

Nevim proc by si neporidila druhe dite,kdyz to prvni je na tom tak spatne

Trošku OT. Errem, ale to uvažování mně osobně připadá jako hazard. Ostatně sama sis na svoji otázku odpověděla v tomtéž svém příspěvku. Upřímně obdivuji lidi, jako je Sarmar. Já touto odvahou nedisponuji.
Jinak veškeré návrhy jsou precizní (rozdělení účtů atd.), ale nejspíš půjde v první řadě o komunikaci mezi Sarmar a partnerem, to je někdy to nejt잚í.

Tercio a co,kdyz Sarmar o sveho syna prijde,to ma zustat sama bez ditete?Trosku smutny zivot.Ja,uz dite taky nechci,ale protoze mam dve.Kdybych mela jedno tak bych si dite urcite poridila.Navic Samar dokaze svou rodinu uzivit sama takze se muze kdykoliv trhnout a ne se nechat vyuzivat.

Není tady

#41 24. 1. 2011 17:26

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Zklamaná napsal(a):

Samar:
píšeš - přistěhoval se k nám.. mám tomu rozumět, že dům je tvůj? Jedná se o dům..nebo o byt?

Jsi moc ustupující a tvůj muž to vycítil a tlačí tě tam, kam nechceš. Postav se mu, hoď to vše v počtech na papír, nebude-li ti chtít rozumět, oč ti vlastně jde, klidně ho nech dobalit, myslím, že jsi na tom velice dobře, než aby sis pomalu a plíživě ničila život.
Oba jste věděli, do čeho jdete, ty jsi věděla, že on má dvě děti, on zas věděl, že ty mᚠsyna. To, že je nemocný také věděl a promiň, jeho názor na to :no a co"....i kdybych s ním měla paterčata, kopnu ho do pozadí...
Synovi kup konzoli jako opožděný dárek - klidně jen tak, pro radost, o prázdninách zabal sobě, synovi a mimču a frrr, do Egypta...ajá osobně, pokud bych viděla, jak to synovi svědčí, bych to v zimě vzala do teplých krajin.

Co se týče společného účtu - tam a dá každý přesně tolik, kolik je polovina celkových nákladů. Nájem, inkaso, leasing (pokud jste ho pořizovaly už v době manželství) s tou hypotékou...to opravdu jsem nějak nepochopila - takže to si nechám dovysvětlit wink, pak rozpočet na jídlo na měsíc a potřeby na měsíc pro mimčo (každý dá půlku) a náklady na jídlo pro tebe a manžela. Né aby tě napadlo, že maso on a ty jen rohlík !! dumbom a pak z toho, co každému zbyde bude investovat do svých vlastních dětí z prvních manželství - tzn. tvoje alimenty na syna + to, co ti zbylo z příjmu - manžel to, co mu zbyde z příjmu a z toho, at platí své alimenty na dcery a pokud mu zbyde, může je zavalit dárky a poukazy na dovolené...
pokud to nejde po dobrém (dohoda) musí nastoupit těžká kalkulace a pokud ani poté není klid , asi bych to řešila bez chlapa...

HEZKY NAPSANE ,NAPROSTY SOUHLAS.AKORAT,ZE DO TOHO EGYPTA SE SAMA S DETMA NEDOSTANE.SYN JE NA VOZIKU A MIMCO V KOCARKU.

Upravil(a) eremuruss (25. 1. 2011 18:59)

Není tady

#42 25. 1. 2011 3:12

Sakura
♥♥♥♥♥♥-

Sarmar, budu reagovat jen na prvni prispevek, ostatni jsem jen prolitla. Souhlasim s tim, ze ti manzel nema moc co povidat do toho, jak drahou vec synovi koupis. Mas syna ve sve peci, on holky ne. Ony maji prece taky jeste maminku, ktera jim neco da. Me muj otec, ktery se mnou nezil, tak drahe darky nikdy nedaval. Tak maximalne do petiset korun. Vic mi on a jeho zena ze sve "spolecne domacnosti" nehodlali davat. Jejich dcera, co spolu meli, dostavala daleko drazsi veci. Moje maminka, ktera horkotezko vydelavala, abysme se meli aspon trosku dobre, mi davala daleko drazsi darky, nez on. Proto docela tvemu muzi fandim, ze na detech, co nema v peci, nesetri. Ovsem jen na tech svych vlastnich... Melo by to byt prinejmensim spravedlive, vsechny deti stejne drahe darky. Mela jsem napr. babicku, mela pet vnucek. Vsechny jsme jako deti sledovaly a hlidaly, aby nejaka nedostala od babi min nebo vic. Deti to tak proste delaji, dospeli si pak u darku ceni neceho jineho, ale deti hodnotu darku vnimaji hodne. Ja bych manzelovi rekla, ze bud deti budou dostavat stejne drahe darky, nebo at ti do darku pro syna nemluvi, protoze on si do darku pro holky taky nenecha mluvit. To by me teda taky stvalo. Zvlast kdyz davas do rozpoctu mnohem vic, nez on.

Není tady

#43 25. 1. 2011 17:14

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥

Errem: Tercio a co,kdyz Sarmar o sveho syna prijde,to ma zustat sama bez ditete? .... Kdybych mela jedno tak bych si dite urcite poridila.

A to si jako má člověk pořídit třeba 5 dětí, protože co kdyby o ty 4 náhodou přišel??? Co je to za uvažování? va
Errem, snad by ses po jednom vztahovém zklamání už víc rozmýšlela, ne? Jistě že nikdy nikdo neodhadne toho druhého přesně, ale určité indicie při "chození" s takovým člověkem existují. Jde o to, jestli poznávala svého nového partnera 3 roky nebo se do dalšího vztahu vrhla třeba po 3měsíční známosti.
Já osobně bych hodně přemýšlela a snažila se nejdřív proklepnout vztah právě k jeho dětem, vysondovat, jak smýšlí o financích (víckrát jsem zmiňovala, že už při náznaku upozadit moje dítě bych ze vztahu cukla. To stejně nikdy potom neklape)...
Buď ta matematika v tom vztahu klapne, nebo ne.
Errem, jak jsi psala na politickém o holce, která rodila v 16ti, já nejsem ten typ, víš.... Každý je holt jiný. Někdo riskuje, někdo je opatrný.

Errem: Navic Samar dokaze svou rodinu uzivit sama takze se muze kdykoliv trhnout a ne se nechat vyuzivat.

Tak možná jsem nečetla dost pozorně, ale Sarmar mi zrovna zajištěná nepřipadá. A jestli je na MD, tak už vůbec. Zajištění jsou lidé, kteří bez problému mohou naVánoce koupit dárek za 4000, případně si odletět do Egypta - cestovky nabízejí pobyty už za nějakých 10 tisíc, a pokud je někdo nemá, zajištěný (podle mě) není.

Není tady

#44 25. 1. 2011 17:41

Dája28
♥♥-----

Tercilo, ale Sarmar má syna těžce nemocného - asi jsi to přehlídla...

Není tady

#45 25. 1. 2011 17:43

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥

Dája28: Tercilo, ale Sarmar má syna těžce nemocného - asi jsi to přehlídla...

Nepřehlídla. Mám trošku jiné uvažování. Do druhého dítěte bych tuplem nešla. Nemám na to povahu. Ale naprosto chápu Sarmařino přemýšlení, rozumím jí a moc držím palce, aby se u nich situace vylepšila.

Není tady

#46 25. 1. 2011 18:42

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Tercila napsal(a):

Errem: Tercio a co,kdyz Sarmar o sveho syna prijde,to ma zustat sama bez ditete? .... Kdybych mela jedno tak bych si dite urcite poridila.

A to si jako má člověk pořídit třeba 5 dětí, protože co kdyby o ty 4 náhodou přišel??? Co je to za uvažování? va
Errem, snad by ses po jednom vztahovém zklamání už víc rozmýšlela, ne? Jistě že nikdy nikdo neodhadne toho druhého přesně, ale určité indicie při "chození" s takovým člověkem existují. Jde o to, jestli poznávala svého nového partnera 3 roky nebo se do dalšího vztahu vrhla třeba po 3měsíční známosti.
Já osobně bych hodně přemýšlela a snažila se nejdřív proklepnout vztah právě k jeho dětem, vysondovat, jak smýšlí o financích (víckrát jsem zmiňovala, že už při náznaku upozadit moje dítě bych ze vztahu cukla. To stejně nikdy potom neklape)...
Buď ta matematika v tom vztahu klapne, nebo ne.
Errem, jak jsi psala na politickém o holce, která rodila v 16ti, já nejsem ten typ, víš.... Každý je holt jiný. Někdo riskuje, někdo je opatrný.

Errem: Navic Samar dokaze svou rodinu uzivit sama takze se muze kdykoliv trhnout a ne se nechat vyuzivat.

Tak možná jsem nečetla dost pozorně, ale Sarmar mi zrovna zajištěná nepřipadá. A jestli je na MD, tak už vůbec. Zajištění jsou lidé, kteří bez problému mohou naVánoce koupit dárek za 4000, případně si odletět do Egypta - cestovky nabízejí pobyty už za nějakých 10 tisíc, a pokud je někdo nemá, zajištěný (podle mě) není.

Me teda 21 tisic pripada pro 3 clenou rodinu dost.Neni to na luxus,ale na obycejny zivot jo.
Na Egypt nema,protoze financuje pritelovo deti a jeho drivejsi bydleni.

Upravil(a) eremuruss (25. 1. 2011 18:58)

Není tady

#47 25. 1. 2011 18:44

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Tercila napsal(a):

Nepřehlídla. Mám trošku jiné uvažování. Do druhého dítěte bych tuplem nešla. Nemám na to povahu. Ale naprosto chápu Sarmařino přemýšlení, rozumím jí a moc držím palce, aby se u nich situace vylepšila.

Tercio kolik mas deti?

Není tady

#48 25. 1. 2011 19:06

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Tercila napsal(a):

TERCIO A TO BY SI RADCI ZUSTALA BEZDETNA,NERADOVALA SE S DETI,PAK S VNOUCATEK.CLOVEK BY MEL PAK VELMI CHUDY ZIVOT.

Není tady

#49 25. 1. 2011 20:10

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥

Errem, svůj názor jsem napsala, neplevelme vlákno. Když tak mi klidně písni SZ, máš-li potřebu.

Není tady

#50 25. 1. 2011 23:36

miaa
♥♥♥♥♥--

Možná se moc obětuji pro své dítě, ale když víš přesnou dg. a vývoj nemoci, tak bych se snažila synovi jeho nelehký a časově bohužel vymezený úsek ulehčit a nějak mu ulevit. Prostě by do Egypta jel, protože mu to pomůže. Kdyby řekl: no a co, letěl by. To ty bys určitě v případě jeho holčiček nesměla říci to samé! To by netoleroval.
Ty jeho děvčata přece taky mají babičky a taky jim můžou něco kupovat. Nebo nemají, ale to není tvá vina.
Taky si myslím, že mu vážně udělej přehled nákladů, a vidí fakta a já bych volila rovný díl peněz na společné náklady, tak jak holky nahoře navrhují. Zůstane ti víc, on má tedy 3 děti, ty dvě /v tom je to jedno společné/. Zbytek by šel bokem.
Já žila jako dítě ve vztahu : mé a tvé děti. Co myslíš, jak to skončilo? Pokuď byla má matka zamilovaná, já byla doma za popelku-jediná dcera a jeho děti byly za hvězdy. Přitom jsem to byla já, kdo byl 3x jako dítě operován a nemocná a ony byly zdravé... Pak nastal stav v lednici: naše jídlo, vaše jídlo. Pak bylo, že se hádají kvůli mne a já mezi nima dělám zlou krev, takže jsem se odstěhovala ke strejdovi (matky brácha). Hádej co: beze mne se hádaly o to víc a za rok bydlela matka u mne, opustila svůj vlastní byt a rozvedla se.
To ti nepřeji, ale jestli máte takovýto režim od začátku, tak vývoj nevidím, resp. dle svých přežitých zkušeností cítím, co asi nastane.
S dcerou tě chápu, udělala bych to stejně. Bez dítěte bych být nechtěla. Myslí raději na zadní kolečka a šetři si pro sebe (pro své děti ze svého). A tu konzoli mu okamžitě kup. Že váháš! Přece chceš, aby byl alespoň malinko ve svém životě na chvíli šastný, ne? Pak, pak, už bude pozdě.

Upravil(a) miaa (25. 1. 2011 23:40)

Není tady

NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí