Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 26. 1. 2011 13:43

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VČ
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 1466
Web

Re: Proč pejskaři nechtějí uklízet po svých miláčcích?

topazio napsal(a):

Psi do restaurace prostě nepatří, to už si tam rovnou můžu vzít krávu.

Ehm, stalo se u nás a majitel krávy byl vykázán smile to už je opravdu moc smile


Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Není tady

 

#52 26. 1. 2011 13:46

Kuřátko
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 29. 8. 2006
Příspěvky: 1732

Re: Proč pejskaři nechtějí uklízet po svých miláčcích?

topazio napsal(a):

Psi do restaurace prostě nepatří, to už si tam rovnou můžu vzít krávu.

Tak ta by se ti pod stůl asi nevešla dumbom

Jinak srovnávat psa s krávou je trochu úlet. Ale jestli znᚠjen psy co jsou nevychovaní (protože je pániček nezvládnul) a jsou samá bleška, tak to by se dalo pochopit.

Není tady

 

#53 26. 1. 2011 13:53

topazio
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 14. 6. 2008
Příspěvky: 21872
Web

Re: Proč pejskaři nechtějí uklízet po svých miláčcích?

Jednoho zablešeného pesana znám. Je to pes kamarádčiný tchýně. Chodíme spolu ven, a  někdy cestou potkáme tchýni jak venčí svého psa. A kamarádka si mi stěžovala, že ho nechce dát odblešit. Že blechy už skočily na její děti, a že měly ošklivé pupeny. Tchýně říká, že je to její pes. A že jí do toho nemá co mluvit. Když jsem kamarádku potkala minule, tak mi říkala, že děti už ke tchýni nesmí (kvůli blechám jejího psa). Nechápu, proč ho nedá odblešit, vždy je na trhu tolik přípravků proti blechám. A navíc se trápí i ten pes. Může se rozškrábat do krve a pak může dostat i infekci.

A s tou krávou, to bylo řečeno obrazně.

Upravil(a) topazio (26. 1. 2011 13:57)

Není tady

 

#54 26. 1. 2011 13:56

topazio
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 14. 6. 2008
Příspěvky: 21872
Web

Re: Proč pejskaři nechtějí uklízet po svých miláčcích?

Ještě jednou musím napsat, že psy mám ráda. Některých psů je mi i líto, hlavně těch, kteří jsou celý den zavření v bytě a čekají až páníček přijde domu sad.

Není tady

 

#55 26. 1. 2011 14:37

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: Proč pejskaři nechtějí uklízet po svých miláčcích?

Mě se ve spojitosti s krávou vybavil pesan známých, u kterých pravidelně grilujeme. smile
Tato radost probíhá tak, že jakmile se na stůl začnou snášet dobroty, velmi líně se přišine jejich pes. A kouká. Vypadá jakoby měl hlad a loudí a přestože vím, že ho krmí, a je to na něm vidět... vissla, mám chu zavolat ochránce zvířat, jak to zvíře kouká smutně... Nato je majitelkou vyhnán...
Obejde tedy stůl a vynoří se zespodu na druhé straně... a kouká... a loudí...
Vypadni prej, smrdíš... já ho včera vykoupala, to snad není možný (pes se nejspíš schválně vyválí v něčem voňavém, nebo už ráno při vytahování grilu pozná, že se bude jíst..)
Taky pozná nejslabší článek - nikdo z rodiny mu to nežere, jen návštěvy. Položí tedy svou uválenou hlavu do klína libovolnému hostu - dětem ne, ti sami nerozhodují, co kdo dostane - a čeká, co bude. Následuje - tak mu dáme aspoň buřtíka...
Nic nebude, to nám to sežere, když dostane... tongue
No, zkrátím to, pes odejde až poté, co dostane kus žvance a to je většinou ve chvíli, kdy si lehne pod stůl a pak se různě točí pod ním a zvedá... a protože je to zvíře mě do pasu, tak s ním tančí i ten stůl a na něm klobásky a masíčko a zeleninka a nervy našich hostitelů jedou na plný obrátky...
Pes s masem v hubě vítězně, leč s výčitkami, že u toho dělají takovej cirkus, když chce ochutnat, odchází...
Museli byste to vidět... já se vždycky málem připočůrám...  big_smile

Není tady

 

#56 26. 1. 2011 16:15

rejka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: kousek od matičky stověžaté
Registrovaný: 1. 12. 2009
Příspěvky: 1888

Re: Proč pejskaři nechtějí uklízet po svých miláčcích?

topazio napsal(a):

Tady jsou někteří pejskaři dokonce, tak drzí, že jich asi deset podepsalo petici proti dětskému hřišti, že jejich psům bude vadit dětské hřiště, naštěstí u radních nepochodili.

Pro pána Jána,to jim to ti psi jako řekli,jo?
Mnoho pejskařům také vadí, že musí platit poplatky. A jejich platby jsou na úklid, na útulky. A hlavně se platí poplatky i z jednoho důvodu. Abych tě psů nebylo moc. Protože kdyby se neplatily poplatky, tak by třeba někdo mohl mít i dvacet psů. A kdyby je pak nechtěl, tak by se jich zbavil. A kdo jiný by se musel o ně postarat?? Zase město.
Mě nevadí,že platím poplatky,ale chci to teda pak někde vidět.My nemáme ani koše s těmi pytlíky,respektive,my nemáme ani odpadkové koše,nejbližší od našeho domku je na náměstí, cca 20minut chůze... I chápu důvod kvůli regulaci chovů psů...ale co kočky???? za jejich chov se taky platí??? Mnohokrát jsem viděla,jak lidé na vodítku venku venčí svoje kočky......Ale to tu asi nevyřešíme.Za našeho psa budeme platit stále,uklízet po něm taky- to beru jako naprostou samozřejmost


„Nevyčítej životu, co ti nedal, uč se oceňovat to, co ti dal.“
Seneca
http://pdgf.pitapata.com/C9u1p2.png

Není tady

 

#57 26. 1. 2011 16:23

rejka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: kousek od matičky stověžaté
Registrovaný: 1. 12. 2009
Příspěvky: 1888

Re: Proč pejskaři nechtějí uklízet po svých miláčcích?

Kuty napsal(a):

Přijde mi to zvl᚝ v dnešní době trochu padlé na hlavu,kdy by měl být každý majitel restaurace rád,že tam má hosty.Nᚠpes si v restauraci lehne pod stůl (středně velký,hlakosrstý) a nikoho ničím neobtěžuje a jak jsem psala,většinou v restauracích necháváme nemalé peníze.Dokonce nás jednou vykázali zrestaurace někde na bruntálsku,kde jsme přes poledne byli jedinými hosty - o kousek dál s tím neměli žádný problém a dobře udělali.

Tak mě osobně by teda ani nenapadlo vzít psa do restaurace.Přitom vím,že nᚠpes je také velmi hodný,způsobný,ležel by pod stolem a ani nedutal.Ale tam,kde se jí,nebo připravuje jídlo,dle mého názoru nemá zvíře co dělat. Nᚠpes nesmí do obýváku,který je propojen s kuchyní a jídelním koutem.Vařím tam,jíme tam,přijde mi to nepřípustný.Pouští chlupy,slintá a navíc to může být pro něj i nebezpečné.Kdysi jsem ho málem opařila horkou polívkou,protože se mi motal pod nohama.Nakonec jsem opařila sebe,protože jsem ho musela nohou odsunout a ztratila jsem balanc.Od té doby tam prostě není...
P.S. Psa bereme pouze po souhlasu majitele restaurace v létě na zahrádky....většinou mu přinesou i misku s vodou tummenupp

Upravil(a) rejka (26. 1. 2011 16:25)


„Nevyčítej životu, co ti nedal, uč se oceňovat to, co ti dal.“
Seneca
http://pdgf.pitapata.com/C9u1p2.png

Není tady

 

#58 26. 1. 2011 16:35

mirka..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1132

Re: Proč pejskaři nechtějí uklízet po svých miláčcích?

to mě rozesměje, jak někdo napíše, že má psy rád, ale vyjadřuje se stylem, že jednou pohladit a rychle umýt ruku.
je fakt, že žiju v jiným světě, máme koleje na škole, kde je možný mít zvíře, psi na přednáškách jsou běžní, na některých cvikách taky...čili sou kolem mě lidi, kteří jsou většinu dne se svým psem. někdo si řekne, že se tím pes polidšuje...jenže právě toto psa předurčuje k tomu, že se musí umět chovat. kdo plánuje to, že psa vezme kamkoli, tak si ho taky vycvičí. navíc k čemu pes, když bude jen čučet doma. kdo má psa doma a na dvě rychlý procházky denně ho asi nebude moc cvičit a vychovávat.
zmínil tady vůbec někdo nějakýho psa, který by se uměl chovat? to vycházíte jen ze špatných zkušeností?
psa bych vyloženě do restaurace nebrala...ale do hospody klidně. jinak toho psa byste asi nepostřehly..nebo se snad při příchodu díváte pod všechny stoly? a psí chlupy neumí chodit a psi je neztrácejí jen tak, při ležení.nechápu, jak vás hygienicky poškodí to, že jíte u stolu a na druhém konci místnosti je pod stolem pes třeba. to už je docela hysterie,ne?
jinak pes má v puse dezinfekci. psi mají ve slinách velké množství lysozymu, ten má antimikrobiální účinky.lidi ho mají málo.takže když si pes olízne "intimní partii" neboli kulky, tak to nemá v puse. má dezinfekční sliny. pes může olíznout téměř cokoli a sliny mu tlamu vymyjí.
jinak ta poznámka o líbání dětskýho a psího zadku...když sme měli štěňata, zadek sem jim nelíbala, ale bříško třeba jo, byli to rozkošný miminka. samo když pes vyroste, tak už se to jaksi nehodí, ale kdo by líbal zadeček svojí dvacetileté dceři,že?smile
jinak nenávidím lidi, co neuklízejí hovna po psovi, já sice žádný neznám, ale ty anonymní nenávidím z celýho srdce...už sem s hovnem na botě zažila spoustu "srandy". a já osobně nemám ráda lidi, co si pořídí psa a prd o tom ví. myslí si, že když ho budou jen krmit a hajcat, tak to stačí. takový lidi ve svým blízkým okolí nemám...ale vídám je. hrozný. nevycválaný obludy na napnutým špagátě, kteří na páníka vesele kašlou. nebo hůř,jsou navolno.
moje kámoška brala psa všude, bud ho mohla nechat na kolejích celý den, nebo ho mít sebou. kde bylo potřeba lehl a spal, procházky měl dost a dost. poslouchá na slovo. nechápu, jak by takový pes mohl cizím vadit, když by ho pravděpodobně ani nezaregistrovali.

Není tady

 

#59 26. 1. 2011 16:39

mirka..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1132

Re: Proč pejskaři nechtějí uklízet po svých miláčcích?

lidi se natolik bojí zvířat a všeho, co by z nich mohli chytit, většinou jen fámy a laický polopravdy, že se nakonec ty civilizační choroby jako crohnova choroba a alergie a podobný lahůdky stejně musí "léčit" parazitama. člověk sám sebe tou sterilitou zničí.

Není tady

 

#60 26. 1. 2011 16:47

Sakura
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 4417

Re: Proč pejskaři nechtějí uklízet po svých miláčcích?

Mirko, tvuj prispevek me opravdu pobavil. Takze kdyz pes sezere ho.vno (ano, i to pejsci delaji) a pet minut na to me prijde laskou oblizat oblicej, tak mam byt v klidu, jelikoz jeho tlamka je cistejsi nez pr... moji male holcicky??

Není tady

 

#61 26. 1. 2011 16:56

rejka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: kousek od matičky stověžaté
Registrovaný: 1. 12. 2009
Příspěvky: 1888

Re: Proč pejskaři nechtějí uklízet po svých miláčcích?

Sakura napsal(a):

Mirko, tvuj prispevek me opravdu pobavil. Takze kdyz pes sezere ho.vno (ano, i to pejsci delaji) a pet minut na to me prijde laskou oblizat oblicej, tak mam byt v klidu, jelikoz jeho tlamka je cistejsi nez pr... moji male holcicky??

big_smile Ano a ještě si tím zvyšuješ obranyschopnost organizmu:D. Nech olízat i své děti,jen a jsou odolné.....dumbom


„Nevyčítej životu, co ti nedal, uč se oceňovat to, co ti dal.“
Seneca
http://pdgf.pitapata.com/C9u1p2.png

Není tady

 

#62 26. 1. 2011 16:57

mirka..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1132

Re: Proč pejskaři nechtějí uklízet po svých miláčcích?

nᚠpes tohle nežere. koprofagie je i u psů porucha. a když vím, že pes sežere hov.o, tak olizovat nenechám, ale jak řikám, nᚠtohle nedělá. pokud se tvoje holčička pokadí, tak jí taky ten zadeček umyješ, než ho budeš líbat,ne?a srovnávání miminka a dospělýho psa je trochu mimo. až budeš mít dítě dospělý,taky ho nebudeš ocumlávat,ne?

Není tady

 

#63 26. 1. 2011 16:59

mirka..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1132

Re: Proč pejskaři nechtějí uklízet po svých miláčcích?

a kde jsem psala, že je zdravé a správné nechat se olizovat od psa, který žere hov.a?

Není tady

 

#64 26. 1. 2011 17:05

mirka..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1132

Re: Proč pejskaři nechtějí uklízet po svých miláčcích?

já si teda vybírám, jestli si nechám olíznout tvář od čistotnýho, nejlíp svýho psa, nebo od slintající obludy. pusu si olizovat nenechám. ale když dojedu domů, tak mám s naším čoklíkem rituál, že si dřepnu,on je maličký, tak se postaví na zadní a olizuje mi ucho,tvář a rochní mi čumákem ve vlasech. a ještě sem nezahynula hroznou smrtí ze psího olíznutí.

Není tady

 

#65 26. 1. 2011 17:07

rejka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: kousek od matičky stověžaté
Registrovaný: 1. 12. 2009
Příspěvky: 1888

Re: Proč pejskaři nechtějí uklízet po svých miláčcích?

mirka napsal(a):

jinak pes má v puse dezinfekci. psi mají ve slinách velké množství lysozymu, ten má antimikrobiální účinky.lidi ho mají málo.takže když si pes olízne "intimní partii" neboli kulky, tak to nemá v puse. má dezinfekční sliny. pes může olíznout téměř cokoli a sliny mu tlamu vymyjí.

Tak to je volovina,že má v puse dezinfekci. Možná má víc lysozymu v těle než člověk,o to se nepřu,ale nezapomeň,že pes má v tlamě nejen bakterie,na které lysozym učinkuje,ale i viry a to je mu lysozym na prd.


„Nevyčítej životu, co ti nedal, uč se oceňovat to, co ti dal.“
Seneca
http://pdgf.pitapata.com/C9u1p2.png

Není tady

 

#66 26. 1. 2011 17:18

mirka..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1132

Re: Proč pejskaři nechtějí uklízet po svých miláčcích?

bakterie v dutině ústní má každý savec, i člověk. to byste koukaly, kdybyste si udělaly výtěr z pusy a nechaly to růst na agaru, jaký kolonie by vám narostly. člověk se nemůže smířit s tím, že má svoje tělo osídlený nepatogenními mikroorganismy.
a jinak, kde tam ty viry má?nechcu se přít, ale virus je přítomen pouze tam, kde může uplatnit svůj životní cyklus-potřebuje buňku a množí se pouze uvnitř buněk. virus sám o sobě neexistuje. a jakmile je někde virus, ničí buňky...pokud má pes nějakýho vira, který napadá dutinu ústní, už to bude znatelný. a jestliže se to nikterak neprojevilo, imunitní systém si s tím poradil. napadají mě jen herpesviry, ale to má člověk spíš než pes, co se týká pusy a herpes viry mají vysokou hostitelskou specifitu, drží se svého druhu.

Není tady

 

#67 26. 1. 2011 19:12

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VČ
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 1466
Web

Re: Proč pejskaři nechtějí uklízet po svých miláčcích?

Mirko, souhlasím s tebou naprosto, líp bych to nenapsala. Nᚠpes vyrůstal s dětmi odmalička a je zvyklý na mimina kamarádek a žádné z dětí, které kdy oblízal nezemřelo příšernou smrtí ze psích bakterií. Olizoval děti na rukách při tom, když ho krmily a zároveň krmily sebe, na obličeji i pod dozorem maminek a jedné holčině, mám takov dojem, zkontroloval snad i krční mandle smile Maminky zmíněných dětí jsou zdravotnice, takže v případě skutečné hrozby ze strany zdravotního stavu psa by zřejmě zasáhly.
Netvrdím, že se nechám oblízat od každého psa, ale ty kteří patří mezi kamarády neodmítnu aby mi oblízali ucho nebo krk. Patří to k rituálu. Možná to někomu přijde po*né, ale mně přijde nechutnější třeba to, když vás chce na silvestra líbat každý kolemjdoucí a ožrala v hospodě.
A co se týče dezinfekce, neslyšeli jste o infekcích u člověka, kdy pes slinami a lízáním uzdravil třeba člověku nohu, kterou mu lékaři vyhrožovali amputovat? To bych asi nepodstoupila, ale někde jsem to četla.

Upravil(a) Vlaďka (26. 1. 2011 19:13)


Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Není tady

 

#68 26. 1. 2011 19:42

mirka..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1132

Re: Proč pejskaři nechtějí uklízet po svých miláčcích?

to sem nechtěla psát, takovou nechutnost, ale někde jsem četla, že olizování dlouho se hojících, mokvajících ran od psa urychluje hojení-pes jazykem odstraní odumřelou tkáň a má ve slinách látky, který pomáhají hojení. lidi můžou říkat fuj...ale zvířata si rány olizují a tím ošetřují sami...lidi se musí spolehnout na chemii, nebo na pouhý obvaz.

Není tady

 

#69 26. 1. 2011 22:38

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Proč pejskaři nechtějí uklízet po svých miláčcích?

No tak psí chlupy sice nechodí, ale zato hojně poletují, luxovala jsem denně, když jsme měli našeho huňatého psa, pes na pohovce nesedával, přesto jsem nacházela na opěradlech chlupy...
Přesto mi nikdy psi v restauraci nevadili.
Co se týká bakterií na psím jazyku, nevím, tyto informace jsem nikdy moc nezjišovala, jen jsem zaslechla v nějakém vysílání, že skutečně moc té dezinfekce přijatelné pro člověka nemají.
Se psem se dokážu neskutečně ňuňat, ale jeho olizování obličeje mi nikdy dobře nedělalo, takže nᚠpes na to ani nebyl zvyklý. Ruku jsem mu k dispozici nechala smile, aby měl radost, ale opravdu jsem pak šla k vodovodu, protože mi to prostě nedělá pocitově dobře. Nijak cimprlich nejsem, ale některé věci moc nemusím - samozřejmě ostatním nebráním, aby se nechali olizovat, i když moje kamarádka přijde na návštěvu se svým psem a vlastně téměř bez ustání jí při pití kávy její "nevychovaný" a divně nervózní pes olizuje tváře, ona mu nastavuje jednu, pak druhou, a to si myslím, že skutečně snad není úplně nutné. big_smile

Vlaďka: žádné z dětí, které kdy oblízal nezemřelo příšernou smrtí ze psích bakterií.

Vladi, víš, jenže to není argument pro to, že se jednou v jistém věku u těch olízaných dětí nemůže objevit určitá nemoc... Já bych to neriskovala právě proto, že pořádné informace pořád ještě nejsou známy.

Vlaďka: a jedné holčině, mám takov dojem, zkontroloval snad i krční mandle 

big_smile big_smile No, to snad ale právě není nutné, ne? smile Já nějak nevidím důvod, proč by to ten pes měl dělat. Osobně bych to teda u mého malého dítěte neriskla a u těch zvířat to trošku vidím jako obyčejnou zpovykanost, asi jako "proč by si nemohl se stolu stáhnout ubrus s talířem masa? Vždy je to nᚠmiláček" big_smile

Není tady

 

#70 26. 1. 2011 23:11

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko
Registrovaný: 23. 11. 2006
Příspěvky: 3571

Re: Proč pejskaři nechtějí uklízet po svých miláčcích?

mirka.. napsal(a):

to sem nechtěla psát, takovou nechutnost, ale někde jsem četla, že olizování dlouho se hojících, mokvajících ran od psa urychluje hojení-pes jazykem odstraní odumřelou tkáň a má ve slinách látky, který pomáhají hojení. lidi můžou říkat fuj...ale zvířata si rány olizují a tím ošetřují sami...lidi se musí spolehnout na chemii, nebo na pouhý obvaz.

To jsem slyšela ve škole, snad ještě na ZŠ, v souvislosti s morem ve středověku, že to někdo přežil, protože mu pes olízal rány, prý je to jako přírodní antibiotikum.

No tohle téma jsem otevřela, nechápu svoje dvoje sousedy na vesnici, pouští psi pryč ze svojí zahrady, a udělají potřebu jinde. Psi se venčí sami: celkem 3. Moje zahrada je pro ně oblíbené místo, hlavně kola u auta k počůrání (reznou hezky), na schodech se najde něco dobrého pro mého kocoura... no a na zahradě se mi pak povalují h. i když psa nemám. Jelikož mi jedni z těch sousedů v něčem jiném pomáhají, tak jsem ticho, ale stejně je nechápu.

Není tady

 

#71 27. 1. 2011 3:05

Sakura
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 4417

Re: Proč pejskaři nechtějí uklízet po svých miláčcích?

mirka.. napsal(a):

nᚠpes tohle nežere. koprofagie je i u psů porucha. a když vím, že pes sežere hov.o, tak olizovat nenechám, ale jak řikám, nᚠtohle nedělá. pokud se tvoje holčička pokadí, tak jí taky ten zadeček umyješ, než ho budeš líbat,ne?a srovnávání miminka a dospělýho psa je trochu mimo. až budeš mít dítě dospělý,taky ho nebudeš ocumlávat,ne?

Mirko, nechci se s tebou hadat o slovicka, ale lidi preci berou psy jako svoje deti, at jsou to stenata nebo velci psi - nevdim rozdil mezi stenetem a psem dospelym, pes je proste pes. Miminka jsou miminka jen chvilicku, tak si uzivam blizkost s nimi, dospelou dceru na zadek libat opravdu nebudu, stejne tak ji nebudu davat plinku. Se psem ale budes chodit ven a sbirat po nich az do jejich smrti. Pokadenou pr... miminku opravdu nelibam, ale nestitim se tech hovinek pri omyvani atd., narozdil od psich hromadek. Z tech je mi na zvraceni jen pri pohledu na ne.

Jinak jsem tim prikladem se snezenim psi hormadky chtela spis rict to, ze si funovani toho enzymu asi spatne vysvetlujes. Podle tebe, ten enzym ve slinach psa funguje jako antibakterialni mycka a psi tlama je tedy naprosto cistoucka a bez bakterii, at pes sezere cokoliv, tak mu sliny okamzite tlamu omyji a bekaterie uhynou...Podle me si ten proces dost urychlujes, enzymy nefunguji tak rychle, nez se potrava dostane do zaludku, mozna diky enzymu do zaludku priputuje jen zlomek zivych bakterii. Ale kdyz si pes olizne kulky anebo zadek a pak olizne tebe, promin, ale to teda neni koser.

Jen si klidne spete s psama v posteli, koupejte se s nima ve vane, jezte s nimi z jednoho talire, libejte se s nima, kdyz vam to vyhovuje. Ale hlavne si po nich uklizejte, protoze ostatnim lidem hovinka vasich psu opravdu vadi.

Jeste ad chlupy - chlupy opravdu litaji i vzduchem, hodne psu taky zrovna nevoni a opravdu si myslim, ze jsou to lihne bakterii (nemam na mysli jen tlamu) a opravdu si myslim, ze v restauracnich zarizenich nemaji psi ani jina zvirata vcetne krav co delat. Nejsme ve stredoveku, abysme jedli jak v chlive.

Není tady

 

#72 27. 1. 2011 7:00

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VČ
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 1466
Web

Re: Proč pejskaři nechtějí uklízet po svých miláčcích?

Vlaďka: žádné z dětí, které kdy oblízal nezemřelo příšernou smrtí ze psích bakterií.

Vladi, víš, jenže to není argument pro to, že se jednou v jistém věku u těch olízaných dětí nemůže objevit určitá nemoc... Já bych to neriskovala právě proto, že pořádné informace pořád ještě nejsou známy.

Vlaďka: a jedné holčině, mám takov dojem, zkontroloval snad i krční mandle 

  No, to snad ale právě není nutné, ne?  Já nějak nevidím důvod, proč by to ten pes měl dělat. Osobně bych to teda u mého malého dítěte neriskla a u těch zvířat to trošku vidím jako obyčejnou zpovykanost, asi jako "proč by si nemohl se stolu stáhnout ubrus s talířem masa? Vždy je to nᚠmiláček"

Tercilo:krční mandle byly trochu nadnesené smile ale tak nějak to ypadalo. Já vím, že se můžou projevit věci jako např. toxoplazmoza v pozdějším věku, ale nevím jak to přesně napsat.
Pes ty děti oblíže, protože je má rád. Ne proto, že je zpovykaný a zvyklý stahovat "ubrus s talířem". To fakt nesmí a dobře to ví. Navíc ho nenechávám oslintávat děti, které neznám nebo u kterých to máma nedovolí. Takhle to vypadá, že slintá na každého na potkání. To opravdu ne.
Spí s námi v posteli, ve vaně se koupe sám, misky má svoje - z jednoho talíře nejíme dumbom
a hovínka uklízíme. Prostě každý to má nějak.
Může se stát, Sakuro, že až bude chtít tvoje holčička pejska a ty povolíš, pže každý rodič nakonec povolí, my po téměř třech letech škemrání, že budeš ta hovínka uklízet taky, pže jsi čistotná, bordel na ulicích ti vadí a neříkej, že nikdy psa nepovolíš, protože to opravdu nikdy nevíš. smile


Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Není tady

 

#73 27. 1. 2011 8:05

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: Proč pejskaři nechtějí uklízet po svých miláčcích?

Vlaďko, každý rodič nepovolí... pejska si děti můžou pořídit, až budou dospělí... wink
A ne proto, že je nemám ráda - děti i psi. Právě naopak. stolt

Není tady

 

#74 27. 1. 2011 8:35

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VČ
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 1466
Web

Re: Proč pejskaři nechtějí uklízet po svých miláčcích?

To můžou, ale už z toho nebudou mít tu krásnou dětskou radost a rozsvícená očička.
Rodiče povolí v případě, že je to jen trochu možné a nebydlím v centru metropole  a nejsem vytížená na 15 hodin denně prací smile


Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Není tady

 

#75 27. 1. 2011 8:49

mirka..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1132

Re: Proč pejskaři nechtějí uklízet po svých miláčcích?

sakura- pokud někdo bere psa jako dítě, je to právě problém. přestože se výchova v jistém aspektu podobá, tak chování k nim je úplně jiný. hodně lidí to tak bere, ale to je pak právě nevychovaný pes. pes není dítě, ačkoli se mnou pes spí v posteli,když přijedu. já osobně sem psí chlupy v posteli ani na koberci nikdy neviděla(máme malýho krátkosrstýho psa). já vidím rozdíl mezi štěnětem a dospělým psem...malinký štěně je taky miminko, roztomilý, nemyslím už odstavený, myslím kojený malinký tvorečky...nijak nesmrdí a vzhledem k tomu, že je fena neustále myje a čistí, tak absolutně nesmrdí...a ňuchňala sem je jinak než dospělýho psa. já se neštítím jakýchkoli hovínek, ale vzhledem k tomu, že studuju na zvířecí doktorku, tak se na pitevně hrabu naprosto ve všem, sice v rukavicích a pitevním úboru, ale i tak jak tak koukám, "normální člověk" by to nepřežil=) no,lidský výměšky bych teda asi nepřekousla, u dospělých..mimina jsou tak nějak jiná kategorie, to mě taky nevadí.
pes se mnou spí v posteli, do určitý míry mě olizuje, ale nesnesu, když pes škemrá a někdo ho krmí od stolu(to teda spíš z výchovnýho hlediska). vydržím jakýkoli psí pohled s klidem, pokud mu chcu něco dát, dávám do misky, až já dojím.
to moc nechápu, že tu dáváte dohromady to, že někdo má psa doma, neštítí se ho, třeba s ním spí v posteli a automaticky předpokládáte, že s ním jí hned z jednoho talíře a pes je nevychovaný.
se psem chodím do lesa..pokud už něco udělá ve městě, tak to uklidím.

eva:vesnice jsou kapitola sama pro sebe,psi většinou zavření venku, asi se předpokládá, že když je na zahradě a nemusí se moc venčit a to vypouštění, to taky znám...lámala bych za to hnáty. nechápu, že někdo vypustí psa,aby se sám vyvenčil.

jinak bakterie pes v tlamě samozřejmě má, vy taky a máte jich tam habaděj, i přes čištění, mohla bych vám vyjmenovat ty nejbežnější, ale je to k ničemu. to s tím čištěním sem to myslela tak, že když pes něco olízne, tak látky z toho nemá v tlamě další týden. a bakterie jsou všude.máte je na kůži, máte je všude. stejně jako pes má na kůži a v chlupech svoje osídlení.

ad toxoplasmóza, pokud chce někdo říkat, že se nějak dá chytit toxoplasmóza, tak by si mohl aspoň něco přečíst o toxoplasmách. toxoplasma gondii, která vyvolává hysterii u těhotných je záležitost koček a to ta kočka vylučuje oocysty jen krátkou dobu a to by se ještě ta kočka musela nakazit mezihostitelem(myší). mnohem pravděpodobnější nákaza je ze špatně upraveného masa jiných mezihostitelů. o tom už se jaksi moc neví. a toxoplasma psí, neospora caninum, se sice týká psů, ale je vnímáva ke skotu a způsobuje potraty u skotu. takže to nefunguje tak, že by si paraziti skákali jen tak ze zvířete na zvíře, natož aby byly ve slinách. toxoplasma ze slin je dost blbost.

lidi si přenášejí informace o jakýchsi bakteriích,parazitech...typu JPP(jedna paní povídala).

a povolit psa jen na žádost dítěte, toho bych se dost bála. dítě psa nevychová a pokud rodiče psa nechtějí, je malér na světě.(psi odhození na ulici, k popelnicím, protože se zjistí, že nejsou jen roztomilý, ale je třeba se o ně starat) to bych se právě přimlouvala za to, pokud to někdo vidí jako sakura, aby si zvíře nepořizoval jen na prosby děcek. člověk musí mít pro zvířata cit. samozřejmě bych psa odebrala i většina lidí, co ho mají. je to těžký, když dítě i zvíře může mít každej blb, kterej není schopnej postarat se sám o sebe,natož o někoho jinýho.

jinak, když vám cizí pes dělá něco, co se vám nelíbí, viz oblizování, snad není takový problém mu v tom zabránit. nesnáším, když po mě cizí pes skáče,chce mě oslintávat a páník se tomu přiblble uculuje. já sem na zvířata úchyl a jdu se hned mazlit skoro se vším, ale tak jak já chci. cizího psa si pohladím,podrbu,pokud je souhlas pána, ale usadím ho rychle, když se blbnout.

jinak táta má doma retrívra, a ten pouští chlupy hrozně, do postele nesmí, koberce táta nemá a stejně sou chlupy všude...doma by mi to vadilo furt ze sebe sundávat chlupy. a tam si beru oblečení,který si můžu zachlupit.ale rozhodně ten pes nesmrdí. a taky mi vadí, že víc slintá.
ale nebudu hned říkat, že psi pouští chlupy a slintají. já si pro sebe jednou vyberu paráka, který bude mít krátkou srst a hezky tvarovanou tlamu, z které nepotečou furt sliny.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů