Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#1 20. 1. 2011 18:36

brela2004
♥♥♥----

infratopení

Chtěla bych si pořídit infratopení na strop, prý je levný provoz. Nemám s tím absolutně žádnou zkušenost. Můžete mi poradit ? Klady a zápory tohoto topení. Díky moc.

Upravil(a) brela2004 (20. 1. 2011 18:37)

Není tady

#2 22. 1. 2011 9:01

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-

Re: infratopení

také koketuji s myšlenkou, pořídit na strop v koupelně sálavý topný panel..

Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

#3 26. 1. 2011 9:44

Kuty
♥♥♥♥♥♥-

laminanonte napsal(a):

V koupelně ale doposud určitě nějaké topení máte,tak proč tak najednou zrovna toto?Má to nějaké přednosti,ktéré by stály za to si infra topení pořídit?A co poměr náklady a jejich návratnost?A účinnost tohoto topení?
Někde mám snad ještě dokonce kontakt na nějakého p.Bílka,jakožto obchoďáka,který mi kdysi nabízel schůzku za účelem seznámení nás s touto problematikou.

Není tady

#4 26. 1. 2011 12:34

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-

Kuty napsal(a):

laminanonte napsal(a):

V koupelně ale doposud určitě nějaké topení máte,tak proč tak najednou zrovna toto?Má to nějaké přednosti,ktéré by stály za to si infra topení pořídit?A co poměr náklady a jejich návratnost?A účinnost tohoto topení?
Někde mám snad ještě dokonce kontakt na nějakého p.Bílka,jakožto obchoďáka,který mi kdysi nabízel schůzku za účelem seznámení nás s touto problematikou.

máme,ale je nedostatečné. V koupelně míváme tak 18- 19 C, nic moc. Je to jediná místnost na severní stranu.A když jsme dům zateplili, chtělo by to posílit.Všude jinde máme teplovodní podlahové, ale v koupelně se do toho topenářům nechtělo a tak nás přesvědčili na elektrické.Jenže to má velmi pomalý náběh a podlaha je oproti jiným místnostem stejně jen vlažná, tak tam podlahovku nepouštíme.

Každý je génius.

* Albert Einstein

Není tady

#5 26. 1. 2011 12:38

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-

a přednosti...strop je nevyužitý, druhý radiátor už by mi překážel, navíc by se někudy musely vést nové trubky, tudíž sekat

Každý je génius.

* Albert Einstein

Není tady

#6 26. 1. 2011 12:54

Kuty
♥♥♥♥♥♥-

laminanonte napsal(a):

a přednosti...strop je nevyužitý, druhý radiátor už by mi překážel, navíc by se někudy musely vést nové trubky, tudíž sekat

A co takhle žebříkové topení a do něj el.vložku,která by v tom žebříku sloužila jako topení?Nám to chtěli topenáři vnutit,jakože si to budu moci zapnout na tu el. třeba i v létě,když něco budu chtít rychle usušit,stála ta vložka 1000,-Kč,ale jsem jim to vrátila nazpět,stačí když žebřík hřeje jako ostatní radiátory -je zahříván plynem.A jednotl.kousky stejně nepřepírám a v létě to usuší slunko a ne drahá el.
My zas máme v koupelně podlahové a jsem ráda,že jsme to takto udělali,je přima,když si tam naboso a to teplo přímo jde do noh.

Není tady

#7 26. 1. 2011 18:41

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-

Kuty napsal(a):

laminanonte napsal(a):

A co takhle žebříkové topení a do něj el.vložku,která by v tom žebříku sloužila jako topení?Nám to chtěli topenáři vnutit,jakože si to budu moci zapnout na tu el. třeba i v létě,když něco budu chtít rychle usušit,stála ta vložka 1000,-Kč,ale jsem jim to vrátila nazpět,stačí když žebřík hřeje jako ostatní radiátory -je zahříván plynem.A jednotl.kousky stejně nepřepírám a v létě to usuší slunko a ne drahá el.
My zas máme v koupelně podlahové a jsem ráda,že jsme to takto udělali,je přima,když si tam naboso a to teplo přímo jde do noh.

no to my v té koupelně  máme,topím plynem a když je období, kdy už jinde topit nepotřebuji, přepnu a topím elektrikou.
Máme i to podlahové elektrické, ale kvůli pomalému náběhu a malé efektivitě ho prakticky nezapínám

Každý je génius.

* Albert Einstein

Není tady

#8 27. 1. 2011 9:25

Kuty
♥♥♥♥♥♥-

Tak my mámeveškeré topení na plyn,vč.podlahového a spotřeba krásná,vč. "rychlého náběhu".Za rok zaplatíme v RD 5+kk cca 20tis za plyn - vytápění+spotř.teplé vody.

Není tady

#9 27. 1. 2011 13:45

Wiki
♥♥♥♥♥♥-

My máme ty topné panely - obrazy . Jestli jste mysleli toto -  V koupelně formou zrcadel na zdi.
Spotřebu ještě nedokážu spočítat, zatím se mi to zdálo vysoké, ale nebyl tam ještě krb a nebylo zateplení. To , co výrobci uvádějí by mělo být ok.

Není tady

#10 29. 7. 2012 20:06

Adamíra
♥♥♥♥---

my máme poměrně velkou koupelnu (cca 20 m2) a používáme mimo podlahové topení a žebříkový radiátor (obojí je zapnutou samozřejmě jen v zimě) klasické koupelnové infratopení umístěné pod stropem, napájené klasicky ze zásuvky,které využíváme hlavně v mimotopnou sezónu (nevím, jak to popsat, pamatuji podobné již před 30ti lety...zatáhneme za šňůrku a zvolíme sálání mezi 1-3 stupni o:-))). Stálo pár set korun a vždy vydrží zhruba 5 let. Maximální spokojenost, během chviličky je příjemné teplo a za pár korun (nevím tedy spotřebu, ale vzhledem k tomu, že je to zapnuté jen chvíli co jsme v koupelně, tak to  nehraje roli).

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí