Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 15. 1. 2011 15:10

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Depresivní počasí - působí na vás?

Hnusnému lednu odpouštím právě ten příslib jara smile, nejradši už bych očima vytahovala kvetoucí kytky ze země :-).
Dnes je u nás od rána nádherně slunečné počasí. Krása!
Vilemíno, ty slupky oblečení jsou normální, z toho si nic nedělej, to je prostě potřeba smile - taky chodím navlečená a zabalená a dost často myslím na lidi žijící na Sibiři big_smile. Zaplapámbu aspoň za tyto naše mírné podmínky.

Není tady

 

#52 15. 1. 2011 15:23

Anna M
♥♥-----
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 96

Re: Depresivní počasí - působí na vás?

Anna1 napsal(a):

Ja zimu za depresivni obdobi nepovazuji. Vitam moznost posedet doma s knizkou, dobrym cajem, nebo prochazky krupavym snehem. Nevadi mi ani dest nebo pliskanice. Navic, ted uz je leden, je uz vice svetla a ve vzduchu voni prislib jara! smile

An, také to tak vnímám a navíc mám ráda těšení se na něco,  třeba na jaro, na krásný film, na návštěvu, na první jarní pupeny, krokusy, tulipány, pampelišky. S táním je vždy příslib jara, i když je zatím hoooodně daleko. D隝 mi nikdy nevadil, to spíše necitlivost některých lidí. Přeji hezký den i když zamračený!hjarta

Není tady

 

#53 15. 1. 2011 20:05

Leri
♥♥♥♥♥♥-
Místo: střední Morava
Registrovaný: 16. 4. 2008
Příspěvky: 1011

Re: Depresivní počasí - působí na vás?

A co dneska? U nás to nebylo jako typický zimní den, docela teplo, občas pršelo, nebylo tak pošmourno ...
Manžel ořezával stromy a když jsem se podívala na záhonek před domem, tak z hlíny vylézaly nějaké stvoly - možná narcisy nebo tulipány ... Dříve jsem normálně v lednu vídávala rozpučené kočičky.  visslavisslavissla


Co mě nezabije, to mě posílí.

Není tady

 

#54 15. 1. 2011 21:53

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Depresivní počasí - působí na vás?

Ja ted amám pravidlene krízy v novembri (listopadu) a potom február marec(únor-březen). to mávam fakt často splíny... asi tá zmena + dažde, hmly, pochmúrno, čakanie (na zimu, jar...). Brrr. Solárko, sauna, dobrý čaj, nkižka, čajovňa, hudba, svietenie - ale sotjí to energiu  apeniaze. V lete stačí vyjs zadarmo von - a je na sevet pekne. big_smile


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#55 15. 1. 2011 22:46

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Depresivní počasí - působí na vás?

Na to, jak se cítím, mají vliv úplně jiné věci, než je počasí. A zimu začínám mít ráda. Dřív mi vadila, ale teď v ní nacházázím zalíbení. Není nic hezčího, než když jdete v noci, je plno sněhu , úplněk a vše se to třpytí. A pak předjaří. Vím, je všude plno špíny, ale ten vzduch je nádherný. Tak vezmu kolo a jedu do lesů a k řece, tam je to intenzivnější.
Jinak dnes jsem to ale přehnala. U nás bylo krásně - svítilo sluníčko, tak jsem se oblíkla dost málo a nahoře na kopci to pěkně foukalo. Takže taková zima mi nebyla ani když byly ty mrazy.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#56 15. 1. 2011 22:47

elementgirl
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 1817

Re: Depresivní počasí - působí na vás?

Dneska bylo venku teplíčko a krásně smile Ale bohužel se má ochladit...


Je mnoho lidí, kteří naši duši, naše cítění nechápou... a nás samotné to poté moc ubíjí... Zavidím Vám, jestli nevíte o čem píši... Proto mé životní motto je: "Kdo nezažije, nepochopí!"

Není tady

 

#57 15. 1. 2011 22:48

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Depresivní počasí - působí na vás?

A jak píše Selima o těch mlhách, tak já jsem asi nějaká vadná, ale procházky v mlze miluju. Když je pořádně hustá, není vidět a pomalu se z mlhy vynořuje to, co je kousek před vámi. A nikde nikdo. To je paráda.
Ale já nejezdím autem.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#58 15. 1. 2011 22:52

elementgirl
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 1817

Re: Depresivní počasí - působí na vás?

Judyna napsal(a):

A jak píše Selima o těch mlhách, tak já jsem asi nějaká vadná, ale procházky v mlze miluju. Když je pořádně hustá, není vidět a pomalu se z mlhy vynořuje to, co je kousek před vámi. A nikde nikdo. To je paráda.
Ale já nejezdím autem.

Tak to asi bude tím, že nejezdíš tím autem lol


Je mnoho lidí, kteří naši duši, naše cítění nechápou... a nás samotné to poté moc ubíjí... Zavidím Vám, jestli nevíte o čem píši... Proto mé životní motto je: "Kdo nezažije, nepochopí!"

Není tady

 

#59 15. 1. 2011 23:06

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Depresivní počasí - působí na vás?

To jo, to by to s tím "vynořováním" určitě nebylo to pravé ořechové stolt


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#60 15. 1. 2011 23:07

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Depresivní počasí - působí na vás?

Judyna: A jak píše Selima o těch mlhách, tak já jsem asi nějaká vadná, ale procházky v mlze miluju. Když je pořádně hustá, není vidět a pomalu se z mlhy vynořuje to, co je kousek před vámi. A nikde nikdo. To je paráda.
Ale já nejezdím autem.
Elementgirl: Tak to asi bude tím, že nejezdíš tím autem lol


big_smile Ty taky hned musíš zkazit poetický pohled praktickým dodatkem... big_smile big_smile Ale když tak slýchávám o zimních trablech svého kamaráda-řidiče z Vysočiny, naprosto Tě chápu big_smile.

Není tady

 

#61 15. 1. 2011 23:09

elementgirl
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 1817

Re: Depresivní počasí - působí na vás?

Tercila napsal(a):

Judyna: A jak píše Selima o těch mlhách, tak já jsem asi nějaká vadná, ale procházky v mlze miluju. Když je pořádně hustá, není vidět a pomalu se z mlhy vynořuje to, co je kousek před vámi. A nikde nikdo. To je paráda.
Ale já nejezdím autem.
Elementgirl: Tak to asi bude tím, že nejezdíš tím autem lol


big_smile Ty taky hned musíš zkazit poetický pohled praktickým dodatkem... big_smile big_smile Ale když tak slýchávám o zimních trablech svého kamaráda-řidiče z Vysočiny, naprosto Tě chápu big_smile.

No jako D1 kolem našeho kraje je v mlze silnice smrti ...teď jen nevím jestli to tak není i když mlha neni va lol


Je mnoho lidí, kteří naši duši, naše cítění nechápou... a nás samotné to poté moc ubíjí... Zavidím Vám, jestli nevíte o čem píši... Proto mé životní motto je: "Kdo nezažije, nepochopí!"

Není tady

 

#62 15. 1. 2011 23:21

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Depresivní počasí - působí na vás?

No jako D1 kolem našeho kraje je v mlze silnice smrti ...teď jen nevím jestli to tak není i když mlha neni va lol

Hmmm... neutral
Je to tam kritické, já vím.

Není tady

 

#63 16. 1. 2011 9:14

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Depresivní počasí - působí na vás?

Tercila napsal(a):

Judyna: A jak píše Selima o těch mlhách, tak já jsem asi nějaká vadná, ale procházky v mlze miluju. Když je pořádně hustá, není vidět a pomalu se z mlhy vynořuje to, co je kousek před vámi. A nikde nikdo. To je paráda.
Ale já nejezdím autem.
Elementgirl: Tak to asi bude tím, že nejezdíš tím autem lol


big_smile Ty taky hned musíš zkazit poetický pohled praktickým dodatkem... big_smile big_smile Ale když tak slýchávám o zimních trablech svého kamaráda-řidiče z Vysočiny, naprosto Tě chápu big_smile.

Já jsem z Vysočiny a mám v práci kolegyni, která denně dojíždí něco přes 20 km autem a má ráda právě takové to "krizové" počasí - mlhy, náledí apod. Bere to prý jako výzvu a adrenalin. Což docela obdivuju. Jo a neměla ještě žádnou nehodu. Jezdí po okreskách a říká, že nejhorší není počasí, ale lesní zvěř.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#64 16. 1. 2011 10:03

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Depresivní počasí - působí na vás?

Já chápu že jí mlha nevadí, no tak jezdí třicítkou a bezpečně a právě ta zvěr je něco, co jí vběhne pod auto, že se bojí že bude muset rychle zabrzdit a tak. Ale že jezdí ráda v mlze mě docela šokuje. va
Já nesnáším,když taje sníh, všude mokro, zavlhlý boty.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#65 16. 1. 2011 13:10

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Depresivní počasí - působí na vás?

luminka napsal(a):

Já mám zimu ráda, jak jsou všichni slezlí doma a pijou čaj, pro mě je to takové klidné období. Jen jsem zase, jako každý rok, měla depku z konce Vánoc. Prostě miluju to období do Vánoc. Po Novém roce jakoby to nebylo už ono, je to bezútěšné, sundává se výzdoba, není se na co těšit, venku je špína a bláto, když taje sníh. Jinak mě spíš deptají letní horka, to mě bolí hlava a opravdu trpím. A utěšuje mě jen to, že od 21. června se zase prodlužují noci, je to příslib ještě vzdálených Vánoc.

taky mám zimu docela ráda. ale nejvíc asi podzim. dřív jsem měla nejradši léto, poslední roky právě podzim a zimu. v tomhle období se tak něják vnitřeně zklidním, hodím do pohody smile


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#66 16. 1. 2011 14:00

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Depresivní počasí - působí na vás?

Judyna:  má ráda právě takové to "krizové" počasí - mlhy, náledí apod. Bere to prý jako výzvu a adrenalin. Což docela obdivuju. Jo a neměla ještě žádnou nehodu. Jezdí po okreskách a říká, že nejhorší není počasí, ale lesní zvěř.

Tak to bude podobná povaha jako já big_smile, co se týká motorismu. Za čtvrtstoletí aktivního šoférování jsem byla v různých situacích a je pravda, že nejvíc se asi člověk obává toho, co sám moc nemůže ovlivnit. Já jsem se se zvěří nějak často nepotkávala, ale 2x jsem měla štěstí - kdyby to zvíře samo nezastavilo, s autem už bych neudělala nic. A jízda po ledě taky nic moc, to člověk s tím volantem nic neudělá, to už může složit ruce do klína a začít se modlit smile. A taktéž přesně 2x mi při silném dešti ošplíchl kamion na dálnici sklo až tak, že jsem pár vteřin neviděla při stotřiceti a stopadesáti s lyžemi na střeše NIC - taky lahůdka. A naprosto chápu ženy, které za volant nesednou, ono je to pro ně přece jen jednodušší - obzvl᚝ když nemají motorismus v krvi. smile A na Vysočině jsou řidiči ve svém umu tedy pěkně prověřováni, to je fakt.

K tématu: dnes je u nás hezky, 6°C a sluníčko smile - mám chu gruntovat big_smile.

Upravil(a) Tercila (16. 1. 2011 14:02)

Není tady

 

#67 16. 1. 2011 17:41

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Depresivní počasí - působí na vás?

Tak u nás bylo dnes taky nádherně - dokonce 10 stupńů, sluníčko a nefoukalo, což je vyjímečné. Byla jsem venku skoro tři hodiny. Chutě mám různé, ale ani jedna z nich není na gruntování. Ale je fakt, že to nízké sluníčko je potvora - doma zvýrazn i  to, co nemusí být zrovna vidět.

Také moc souhlasím s tím, co napsla Pavla. Mám to taky tak.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#68 16. 1. 2011 17:47

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Depresivní počasí - působí na vás?

Aj tu bolo SLNKOOOOO! Bola som chvížu ovnku a potom som  schuou upratala... tongue Mám tkaú nejakú janrú náladu a to upratovanie ju len podporilo... ale zas anič výnimočné, aby bolo jasné. Väčšie urpatovanie urobím až po dokončení kuchyne.
A včera bolo cez deň v meste 12°C, tak dnes je to asi podobné... gloria

Upravil(a) Selima (16. 1. 2011 17:48)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#69 16. 1. 2011 18:29

Blossom
Host

Re: Depresivní počasí - působí na vás?

Ač je teprve 16.ledna, zdravím vás všechny po krásné předjarní procházce!
U nás v údolí byla mlha jak mlíko, ale my jsme vyjeli s přítelem autem asi 6 km  na jižní úbočí nedalekého kopce. A tam sluníčko, sníh skoro slezlý, po loukách zurčící prameny, a i zelenající se tráva. A výhledy do kraje k tomu - paráda. Ptáci taky tak optimisticky švitořili, že to opravdu evokovalo jarní náladu.
To je to, co potřebuju: Sluníčko, rozhled, vysoké nebe..... tummenupp

Pár z vás se tu v příspěvcích zmiňovalo, že nemáte rádi změnu na letní čas.... Já ji naopak miluju. To je super, jít z práce a ještě je vidět, ještě lze jít ven!
Já kdyby se hlasovalo, zda letní čas zachovat, budu hlasovat rukama nohama, že jo!! smile

Já to jaro často "přivolávám" tím, že si natrhám třeba třešeň, nebo zlatý d隝 a mám radost z toho, že mi rozkvetou...
A každoročně mám takový předjarní rituál, říkám tomu zelený jarní anděl: Utrhnu si větvičku kaštanu s nalitým koncovým květním pupenem a dám ji doma do vázy. A on se mi rozvine, každoročně si ten zázrak i den po dni fotím: Z pupenu se vynoří a napřáhnou 2 "ručičky" , pak roztáhnou "prstíčky", no prostě celý rozvitý květní kaštanový pupen mi připomíná zeleného anděla, postavičku, která s rozepjatýma rukama vítá jaro..... pussa

 

#70 16. 1. 2011 22:21

Leri
♥♥♥♥♥♥-
Místo: střední Morava
Registrovaný: 16. 4. 2008
Příspěvky: 1011

Re: Depresivní počasí - působí na vás?

Bloss, to je nádherný předjarní rituál! Mohla bych to letos také zkusit ...   stolt
Je to fakt, že dnes to depresívní venku nebylo ... ale stejně mě štve to bláto a špína, teď když slezl sníh,
je všude vidět ten posyp, teprve až na jaře bude uklizeno ...  tillfreds


Co mě nezabije, to mě posílí.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů