Oznámení

5.října : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

5.října : Bleskový koláč jako od babičky. Jednoduchý recept, který se nedá pokazit!

10.července : Potřebujete pomoc, nebo pomoci někomu v nouzi chcete? Dejte o sobě vědět na Pomahejtesi.cz!

• Diskuse
  •  » Právní
  •  » Má přednost nárok na dlužné výživné anebo zájmy banky?

#1 23. 2. 2006 13:59

Evelin
♥♥♥♥---

Má přednost nárok na dlužné výživné anebo zájmy banky?

Otec dítěte je neplatič výživného a vlastní zahradu o rozměrech 7834 m2 na Praze 8. V roce 2004 byla banka zapsána do katastru nemovitosti s tím,že má zástavní právo na tuto zahradu, neboť si od banky půjčil hodně peněz (a jak jinak, nesplácí).
Já jsem celou dobu soudu tvrdila, že tu zahradu má a může ji prodat a z toho uhradit  výživné. On - popíral existenci zahrady, resp. později tvrdil, že tam žije v dřev.boudě a pěstuje si zeleninu a z toho žije.(blbost).
1/ Jakou mám šanci, že kdyby byla zahrada bankou prodána, že se to dozvím?
2/ Když napíšu bance, že mám nárok????tak platí starý princip, že výživné má přednost před všemi závazky?
Bude se mnou banka vůbec bavit? nebo to mám řešit přez vyšší soudní úřednici?
3/ Mohu já navrhout bance, ať tu zahradu prodá a uhradí dítěti dlužné výživné, dnes už to je víc než 200,000czk?
4/ Lze výživné uplatnit i na roky předem? protože on u soudu vysloveně říká (je to i v rozsudku), že stejně platit nebude.
diky za radu:dumbom:

Není tady

#2 23. 2. 2006 22:55

Mgr.K
♥♥♥----

Re: Má přednost nárok na dlužné výživné anebo zájmy banky?

banka muze zastavenou zahradu prodat v drazbe, pricemz coby zastavce ma prednostni pravo i pred vyzivnym...takze dost pochybuju, ze na Vas z prodeje zahrady neco zbyde...na manzela muzete dat exekuci, ale pokud nema zadny majetek, tak nebudete uspesna...

Není tady

• Diskuse
  •  » Právní
  •  » Má přednost nárok na dlužné výživné anebo zájmy banky?
NÁŠ TIP:

Zápatí