Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 5. 1. 2011 20:38

majkafa
Host

Re: Povinosti otce v době návštěv jeho dítěte

Kuřátko napsal(a):

Víš erem, já mám trošičku jiný vztah se svým BM než ty. Má totiž mou plnou důvěru, že se o našeho syna perfektně postará. Nᚠsyn je u něj na prvním místě (tak jako u mě) a proto jsem si ho s ním taky pořídila. A proto taky nepotřebuji kontrolovat jejich každý krok.

A promin, ale myslím, že ty mᚠco nejméně mluvit do výchovy.... co jsem se tady za ty roky dočetla gloria

Nu, teď jsi asi uhodila hřebíček na hlavičku.
BM tvého partnera zřejmě nemá plnou důvěru, že on se o jejich syna perfektně postará. winkbig_smile

 

#52 5. 1. 2011 20:41

majkafa
Host

Re: Povinosti otce v době návštěv jeho dítěte

PetrHl napsal(a):

Kiaro, takže hlídání dětí od chůvy nebo matčina přítele by se mělo zatrhnout jestli dobře chápu - protože se o dítě stará uplně cizí osoba. Zkus mi to vyvrátit

Petře, rodič dítěte, který s ním nežije, si ho snad bere na víkendy proto, aby s ním byl a ne aby ho dal hlídat chůvě. va Proč si ho teda vlastně bere, když s ním nehodlá trávit čas? va

 

#53 5. 1. 2011 21:05

majkafa
Host

Re: Povinosti otce v době návštěv jeho dítěte

Kuřátko napsal(a):

Nevíte někdo jestli jsou zákonem či jinak specifikovány povinnosti otce, když má dítě u sebe na víkend?

Problém je v tom, že když u nás byla dcera přítele naposledy, jel nečekaně přítel na pár hodin na pracovní pohovor. BM z toho udělala halo a řekla mu, že malá nebude zůstávat s cizími osobami a nebude mu ji půjčovat. Teď máme mít víkend, ale přítel jde v sobotu na brigádu. BM mu řekla, že mu v tom případě dceru dá až v neděli. Má na to právo nebo je to úmyslné bránění oprávněnému rodiči ve styku s dítětem? Jen podotýkám, že toto jí nikdy před tím nevadilo.

K tomu se váže i trávení dovolené. Před rokem chtěl přítel jet s dcerou k moři. BM mu to zakázala, že prý dcera nezvládne cestu. Přitom má malá již 8 let a dříve do zahraničí jezdívali (třeba Itálie, atd.). Může i do toho matka mluvit?

Probůh, jak se s dítětem bude ten rodič stýkat, když bude na brigádě? vavava Jakému že to styku bude matka dítěte bránit? va

Upravil(a) majkafa (5. 1. 2011 21:06)

 

#54 5. 1. 2011 21:05

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: Povinosti otce v době návštěv jeho dítěte

majkafa napsal(a):

PetrHl napsal(a):

Kiaro, takže hlídání dětí od chůvy nebo matčina přítele by se mělo zatrhnout jestli dobře chápu - protože se o dítě stará uplně cizí osoba. Zkus mi to vyvrátit

Petře, rodič dítěte, který s ním nežije, si ho snad bere na víkendy proto, aby s ním byl a ne aby ho dal hlídat chůvě. va Proč si ho teda vlastně bere, když s ním nehodlá trávit čas? va

Majko, přečti si znovu v klidu můj přispěvek wink

Není tady

 

#55 5. 1. 2011 21:06

majkafa
Host

Re: Povinosti otce v době návštěv jeho dítěte

PetrHl napsal(a):

majkafa napsal(a):

PetrHl napsal(a):

Kiaro, takže hlídání dětí od chůvy nebo matčina přítele by se mělo zatrhnout jestli dobře chápu - protože se o dítě stará uplně cizí osoba. Zkus mi to vyvrátit

Petře, rodič dítěte, který s ním nežije, si ho snad bere na víkendy proto, aby s ním byl a ne aby ho dal hlídat chůvě. va Proč si ho teda vlastně bere, když s ním nehodlá trávit čas? va

Majko, přečti si znovu v klidu můj přispěvek wink

Přečetla jsem si ho dobře, myslím. Ale víš, ty jsi ten "ublížený" otec, tak to je pak těžké.

Upravil(a) majkafa (5. 1. 2011 21:07)

 

#56 5. 1. 2011 21:09

majkafa
Host

Re: Povinosti otce v době návštěv jeho dítěte

PetrHl napsal(a):

ale do toho ti nic není. V době kdy je s tatínkem je za díte zodpovědný on. Jestli jede s otcem k babičce, k tetičce, ke kamaríádovi na chatu nebo na dovolenou k moři, do toho tobě nic není. Sděluješ snad otci kam přesně s jeho ratolestí jedeš na dovolenou ty?
V době kdy se kupují dovolené na uplně poslední chvíli to lze docela těžko

Ty ani BM nemáte mobil? Nebo neumíš psát sms? va Ty jofka, to jsou výmluvy. big_smile

 

#57 5. 1. 2011 21:10

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: Povinosti otce v době návštěv jeho dítěte

majkafa napsal(a):

PetrHl napsal(a):

majkafa napsal(a):

Petře, rodič dítěte, který s ním nežije, si ho snad bere na víkendy proto, aby s ním byl a ne aby ho dal hlídat chůvě. va Proč si ho teda vlastně bere, když s ním nehodlá trávit čas? va

Majko, přečti si znovu v klidu můj přispěvek wink

Přečetla jsem si ho dobře, myslím. Ale víš, ty jsi ten "ublížený" otec, tak to je pak těžké.

klídek, to s tím ublíženým ignoruju, jakmile napíšu něco co se ti nelíbí, hned jsem ublížený? Velmi zajímavé wink
Já jsem psal o hlídání dítěte chůvou nebo matčiným přítelem, tudíž se týká doby kdy je u rodiče který ho má v péči - u matky wink

Upravil(a) PetrHl (5. 1. 2011 21:14)

Není tady

 

#58 5. 1. 2011 21:12

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: Povinosti otce v době návštěv jeho dítěte

majkafa napsal(a):

PetrHl napsal(a):

ale do toho ti nic není. V době kdy je s tatínkem je za díte zodpovědný on. Jestli jede s otcem k babičce, k tetičce, ke kamaríádovi na chatu nebo na dovolenou k moři, do toho tobě nic není. Sděluješ snad otci kam přesně s jeho ratolestí jedeš na dovolenou ty?
V době kdy se kupují dovolené na uplně poslední chvíli to lze docela těžko

Ty ani BM nemáte mobil? Nebo neumíš psát sms? va Ty jofka, to jsou výmluvy. big_smile

samozřejmě že máme, ale když tu pořesnou adsresu chce někdo vědět ještě před vydáním dítěte, asi to těžké bude wink
Ty jofka...

Upravil(a) PetrHl (5. 1. 2011 21:13)

Není tady

 

#59 5. 1. 2011 21:13

majkafa
Host

Re: Povinosti otce v době návštěv jeho dítěte

PetrHl napsal(a):

majkafa napsal(a):

PetrHl napsal(a):


Majko, přečti si znovu v klidu můj přispěvek wink

Přečetla jsem si ho dobře, myslím. Ale víš, ty jsi ten "ublížený" otec, tak to je pak těžké.

klídek, to s tím ublíženým ignoruju, jakmile napíšu něco co se ti nelíbí, hned jsem ublížený? Velmi zajímavé wink
Já jsem psal o hlídání dítěte chůvou nebo matčiným přítelem - a nikde nebyla zmínka že by šlo o registrované partnerství, tudíž se týká doby kdy je u rodiče který ho má v péči wink

Odpovídals Kiare na příspěvek, ve kterém psala o dítěti, které s rodičem trvale nebydlí, ale rodič ho má na víkend - konkrétní případ Kuřátka, na co Kiara odpovídala. Takže se tvá odpověď vztahuje na to, že Kuřátkův přítel jde na brigádu a dítě by hlídala chůva. Proč si ho teda ten rodič na víkend bere, když mu pak odejde na brigádu? Mᚠv tom hokej. wink

 

#60 5. 1. 2011 21:15

majkafa
Host

Re: Povinosti otce v době návštěv jeho dítěte

PetrHl napsal(a):

samozřejmě že máme, ale když tu pořesnou adsresu chce někdo vědět ještě před vydáním dítěte, asi to těžké bude wink
Ty jofka...

Jo, zase dobrá výmluva :-))))) Když bereš dítě na dovču, tak už dost pravděpodobně víš, že na tu dovolenou jedete, tudíž i víš, kam. smile
Nu, vymlouvej se. Mně je to fuck. smile

 

#61 5. 1. 2011 21:15

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: Povinosti otce v době návštěv jeho dítěte

majkafa napsal(a):

PetrHl napsal(a):

majkafa napsal(a):


Přečetla jsem si ho dobře, myslím. Ale víš, ty jsi ten "ublížený" otec, tak to je pak těžké.

klídek, to s tím ublíženým ignoruju, jakmile napíšu něco co se ti nelíbí, hned jsem ublížený? Velmi zajímavé wink
Já jsem psal o hlídání dítěte chůvou nebo matčiným přítelem - a nikde nebyla zmínka že by šlo o registrované partnerství, tudíž se týká doby kdy je u rodiče který ho má v péči wink

Odpovídals Kiare na příspěvek, ve kterém psala o dítěti, které s rodičem trvale nebydlí, ale rodič ho má na víkend - konkrétní případ Kuřátka, na co Kiara odpovídala. Takže se tvá odpověď vztahuje na to, že Kuřátkův přítel jde na brigádu a dítě by hlídala chůva. Proč si ho teda ten rodič na víkend bere, když mu pak odejde na brigádu? Mᚠv tom hokej. wink

nemám v tom hokej, vím na co jsem odpovídal a zajímalo mne jestli stejným metrem měří i v případě kdy je dítě u toho prvního rodiče - nevím co je na tom k nepochopení wink

Není tady

 

#62 5. 1. 2011 21:17

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: Povinosti otce v době návštěv jeho dítěte

majkafa napsal(a):

PetrHl napsal(a):

samozřejmě že máme, ale když tu pořesnou adsresu chce někdo vědět ještě před vydáním dítěte, asi to těžké bude wink
Ty jofka...

Jo, zase dobrá výmluva :-))))) Když bereš dítě na dovču, tak už dost pravděpodobně víš, že na tu dovolenou jedete, tudíž i víš, kam. smile
Nu, vymlouvej se. Mně je to fuck. smile

samozřejmě že vím kam - do jaké země i přibližné oblasti, ale tyhle informace nestačily - jeli jsme do Chorvatska a ubytování hledali na místě. Kvuli tomuto vydírání mi nezbylo než si dotyčnou adresu vymyslet - a kupodivu to stačilo

Není tady

 

#63 5. 1. 2011 21:19

majkafa
Host

Re: Povinosti otce v době návštěv jeho dítěte

PetrHl napsal(a):

nemám v tom hokej, vím na co jsem odpovídal a zajímalo mne jestli stejným metrem měří i v případě kdy je dítě u toho prvního rodiče - nevím co je na tom k nepochopení wink

A já tím odpovídala, že se takhle měří tehdy, když jde o rodiče, který s dítětem nežije trvale ve stejné domácnosti, ale má ho pouze dva víkendy v měsíci. Když s ním žije trvale, to je úplně jiná situace. Protože rodič je s ním často a "nebere" si ho na víkend, aby víkend s dítětem strávil. A musí si taky leccos zařídit pro sebe, rodinu, dítě a taky by chtěl třeba někdy do kina a pod. To neznáš? Ty když žiješ v jedné domácnosti s dítětem, nikdy nechceš jít večer do kina s partnerkou a dítě do kina večer ještě nemůže? va

 

#64 5. 1. 2011 21:21

majkafa
Host

Re: Povinosti otce v době návštěv jeho dítěte

PetrHl napsal(a):

samozřejmě že vím kam - do jaké země i přibližné oblasti, ale tyhle informace nestačily - jeli jsme do Chorvatska a ubytování hledali na místě. Kvuli tomuto vydírání mi nezbylo než si dotyčnou adresu vymyslet - a kupodivu to stačilo

Nu ale tys psal o dovolených na last minute - tudíž od cestovky na poslední chvíli, a ne že ty sis vzpomněl, že pojedeš s dítětem zítra na dovču na vlastní pěst a ubytko budete teprve hledat. To bych se taky rozmýšlela, pokud by šlo o menší dítě,, myslím.

 

#65 5. 1. 2011 21:24

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: Povinosti otce v době návštěv jeho dítěte

majkafa napsal(a):

PetrHl napsal(a):

nemám v tom hokej, vím na co jsem odpovídal a zajímalo mne jestli stejným metrem měří i v případě kdy je dítě u toho prvního rodiče - nevím co je na tom k nepochopení wink

A já tím odpovídala, že se takhle měří tehdy, když jde o rodiče, který s dítětem nežije trvale ve stejné domácnosti, ale má ho pouze dva víkendy v měsíci. Když s ním žije trvale, to je úplně jiná situace. Protože rodič je s ním často a "nebere" si ho na víkend, aby víkend s dítětem strávil. A musí si taky leccos zařídit pro sebe, rodinu, dítě a taky by chtěl třeba někdy do kina a pod. To neznáš? Ty když žiješ v jedné domácnosti s dítětem, nikdy nechceš jít večer do kina s partnerkou a dítě do kina večer ještě nemůže? va

Já bych z toho vědu nedělal, je mi to fuk - je to problém toho rodiče který zrovna to dítě má.
Odpovídal jsem na původní dotaz který se týkal 5 hodinového pracovního pohovoru a doby
kterou je to dítě s přítelkyní otce. Prostě se dělá problém jen aby někjaký byl, to můj názor.

Není tady

 

#66 5. 1. 2011 21:24

majkafa
Host

Re: Povinosti otce v době návštěv jeho dítěte

Petře, cituji tě:
V době kdy se kupují dovolené na uplně poslední chvíli to lze docela těžko

Ty ses schoval za dobu, ale tys vůbec dovču na last minute nekupoval, když pak zase píšeš, že jste si ubytování měli hledat teprve na místě.
Vůbec si dost odporuješ. No nic, to je tvé, ne mé.

 

#67 5. 1. 2011 21:25

majkafa
Host

Re: Povinosti otce v době návštěv jeho dítěte

PetrHl napsal(a):

Já bych z toho vědu nedělal, je mi to fuk - je to problém toho rodiče který zrovna to dítě má.
Odpovídal jsem na původní dotaz který se týkal 5 hodinového pracovního pohovoru a doby
kterou je to dítě s přítelkyní otce. Prostě se dělá problém jen aby někjaký byl, to můj názor.

Můj milý, původní dotaz se týkal soboty, kdy bude otec na brigádě. heh

 

#68 5. 1. 2011 21:26

majkafa
Host

Re: Povinosti otce v době návštěv jeho dítěte

Kuřátko napsal(a):

Nevíte někdo jestli jsou zákonem či jinak specifikovány povinnosti otce, když má dítě u sebe na víkend?

Problém je v tom, že když u nás byla dcera přítele naposledy, jel nečekaně přítel na pár hodin na pracovní pohovor. BM z toho udělala halo a řekla mu, že malá nebude zůstávat s cizími osobami a nebude mu ji půjčovat. Teď máme mít víkend, ale přítel jde v sobotu na brigádu. BM mu řekla, že mu v tom případě dceru dá až v neděli. Má na to právo nebo je to úmyslné bránění oprávněnému rodiči ve styku s dítětem? Jen podotýkám, že toto jí nikdy před tím nevadilo.

K tomu se váže i trávení dovolené. Před rokem chtěl přítel jet s dcerou k moři. BM mu to zakázala, že prý dcera nezvládne cestu. Přitom má malá již 8 let a dříve do zahraničí jezdívali (třeba Itálie, atd.). Může i do toho matka mluvit?

Petře, tadýý big_smile

 

#69 5. 1. 2011 21:28

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: Povinosti otce v době návštěv jeho dítěte

majkafa napsal(a):

PetrHl napsal(a):

samozřejmě že vím kam - do jaké země i přibližné oblasti, ale tyhle informace nestačily - jeli jsme do Chorvatska a ubytování hledali na místě. Kvuli tomuto vydírání mi nezbylo než si dotyčnou adresu vymyslet - a kupodivu to stačilo

Nu ale tys psal o dovolených na last minute - tudíž od cestovky na poslední chvíli, a ne že ty sis vzpomněl, že pojedeš s dítětem zítra na dovču na vlastní pěst a ubytko budete teprve hledat. To bych se taky rozmýšlela, pokud by šlo o menší dítě,, myslím.

last minute jsem uvedl jako příklad.
Kdyby šlo o 2-3leté dítě ano, beru. Jako rodina jsme toto absolvovali když malý byly 1, 2 a 4 roky.
Teď když je jí 12 a má jet se mnou sama tak to je najednou problém?
Zajímavé, že letos problém nebyl, možná proto, že v té době BM letěla taky na dovolenou
a nehodilo by se jí kdyby holka zůstala doma.

Není tady

 

#70 5. 1. 2011 21:35

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: Povinosti otce v době návštěv jeho dítěte

majkafa napsal(a):

Kuřátko napsal(a):

Nevíte někdo jestli jsou zákonem či jinak specifikovány povinnosti otce, když má dítě u sebe na víkend?

Problém je v tom, že když u nás byla dcera přítele naposledy, jel nečekaně přítel na pár hodin na pracovní pohovor. BM z toho udělala halo a řekla mu, že malá nebude zůstávat s cizími osobami a nebude mu ji půjčovat. Teď máme mít víkend, ale přítel jde v sobotu na brigádu. BM mu řekla, že mu v tom případě dceru dá až v neděli. Má na to právo nebo je to úmyslné bránění oprávněnému rodiči ve styku s dítětem? Jen podotýkám, že toto jí nikdy před tím nevadilo.

K tomu se váže i trávení dovolené. Před rokem chtěl přítel jet s dcerou k moři. BM mu to zakázala, že prý dcera nezvládne cestu. Přitom má malá již 8 let a dříve do zahraničí jezdívali (třeba Itálie, atd.). Může i do toho matka mluvit?

Petře, tadýý big_smile

no a co? předtím dělala halo i z pohovoru - tudíž nejde o to kolik hodin - jde o princip.
Chápu že to neslyší ráda že on má jít na brigádu - ale dítě samo přeci nebude - bude se mít o něj kdo postarat.
Spíš jde o boj 2 žen

Není tady

 

#71 5. 1. 2011 21:39

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: Povinosti otce v době návštěv jeho dítěte

majkafa napsal(a):

Petře, cituji tě:
V době kdy se kupují dovolené na uplně poslední chvíli to lze docela těžko

Ty ses schoval za dobu, ale tys vůbec dovču na last minute nekupoval, když pak zase píšeš, že jste si ubytování měli hledat teprve na místě.
Vůbec si dost odporuješ. No nic, to je tvé, ne mé.

Majkafo nemᚠnějakej problém?
Já se za nic neschovával, last minute jsem uvedl jako příklad toho,
kdy nelze sdělit přesnou adresu, nikde jsem nepsal, že jsem vybíral dovolenou takto.
Nevím, kde vidíš jaký rozpor? V obou případech - last minute na letišti i hledání ubykace
na místě je zkrátka problém znát přesnou adresu místa pobytu - jde snad o princip.

Není tady

 

#72 5. 1. 2011 21:52

majkafa
Host

Re: Povinosti otce v době návštěv jeho dítěte

PetrHl napsal(a):

no a co? předtím dělala halo i z pohovoru - tudíž nejde o to kolik hodin - jde o princip.
Chápu že to neslyší ráda že on má jít na brigádu - ale dítě samo přeci nebude - bude se mít o něj kdo postarat.
Spíš jde o boj 2 žen

Pro mě nejde o princip, ale o délku. Když jdu v sobotu na brigádu, nebudu si brát dítě. Howgh. big_smile

Halo z pohovoru nedělala, to jen konstatovala. Na tomto vlákně se ptá na konkrétní sobotu s brigádou, tak nezamlouvej svou nepozornost. wink

Možná by ti neuškodilo méně principů a více rozumných řešení konkrétních situací. Principy jsou k ničemu. wink

Upravil(a) majkafa (5. 1. 2011 21:55)

 

#73 5. 1. 2011 22:42

Kuřátko
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 29. 8. 2006
Příspěvky: 1732

Re: Povinosti otce v době návštěv jeho dítěte

majkafa napsal(a):

Nu ale tys psal o dovolených na last minute - tudíž od cestovky na poslední chvíli, a ne že ty sis vzpomněl, že pojedeš s dítětem zítra na dovču na vlastní pěst a ubytko budete teprve hledat. To bych se taky rozmýšlela, pokud by šlo o menší dítě,, myslím.

Ty by ses taky pořád rozmýšlela. A kvůli matkám, co se rozmýšlí a vymýšlí se pak hroutí perfektní vztahy mezi otcem a dítětem.
Pro mě je docela podstatné co je dané v zákoně. Protože kdyby se vše řídilo podle toho co si matky vymyslí, otcové by už pak být vůbec nemuseli. Stačilo by sperma ve skumavce.

Není tady

 

#74 5. 1. 2011 22:52

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Povinosti otce v době návštěv jeho dítěte

PetrHI: Spíš jde o boj 2 žen

Petře, jsou různé povahy lidí. Někteří skutečně rádi bojují.
Ale jako máma jednoho prcka, který mi byl a je nejdražší na světě, Ti můžu říct, že si neumím představit, kdyby mi na něj výchovně měla působit žena, s jejímiž názory absolutně nesouhlasím. Chválabohu mě tohle v životě nepotkalo, manžel je po této stránce opravdu klaďas.
Ale kdysi dávno se kolem něj intenzivně motala jistá žena, kterou jsem znala blíže, a představa, že by manžel ztratil hlavu (jinak řečeno hodil ji do gatí) a dal všanc psychiku vlastního děcka kvůli tomu, aby mohl s touto osobou žít, mě tehdy docela dostávala. Dodávám, že čistě teoreticky, po praktické stránce jsem nic takového řešit nemusela. Zaplapámbu. Ale docela dokážu pochopit matky, které se nějak brání styku svých milovaných dětí s ženou, kterou z jakýchkoliv důvodů neuznávají (a nemusí to být nějaká primitivní bojovná řevnivost mezi dvěma ženami, jak zřejmě smýšlíš Ty).
Je to někdy v tom životě zatraceně těžké...

Není tady

 

#75 5. 1. 2011 23:53

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Povinosti otce v době návštěv jeho dítěte

Kuřátko napsal(a):

Mě hodně mrzí, že spousta matek myslí jen na sebe (místo na děti) a chtějí všechno. Chtějí alimenty nejlépe celou výplatu svého ex, chtějí aby styk otce s dítětem byla podle nich a nejlépe by dali otci i dítěti čip, aby je měli oba pod kontrolou.
Když je dítě spokojeno, proč nejsou spokojené i ony. Pořád vyžadují pro cebe nějé práva, ale že mají taky nějaké povinnosti je ani nenapadne sad

Hovoríš všeobecne, ale ono neexistuje nejaká obecná matka, ktorá sa obecne správa. Každá matka má k dieau iný vzah a inú motiváciu, prečo robí to, čo robí. Konkrétne "vaša" matka je ažko posúditežná, ale povedzme, že diea je ešte pomerne malé, treba skontrolvoa, či sa aj učí, pripravuje do školy, či si umýva zuby, prezlieka ponožky a chodí spa skôr ako o polnoci. Takému malému dieau práve stačí zvožni režim a už sa hrabe tam, kde sa od neho nič nechce (napr. na víkende s ockom alebo s jeho frajerkou), ale to ešte neznamená, že to je dieau prospešnejšie alebo správne alebo tak. Ako matka by som nebránila kontaktu otca s dieaom, ale naozaj nevidím, prečo by pomerne malé decko malo trávi čas s "nevlastnou matkou" a jej dieaom, hlavne ak tam otec nie je. Mmch, tuším, že s priatežom ešte nie ste spolu dlho, a ak ocko čo rok predstaví dieau novú "macochu" - to tiež môže by dôvod, prečo dozera na ockove kontakty a prečo to trochu regulova... Prečo proste nevyzdvihente malú v nedežu a nestrávite spolu príjemného pol víkenud? Nechápem, prečo ste z tejto jednej príhody vyrobili boj o to, kdo z koho... hmm Tu už asi fakt nejde o diea, ale o to, kto je v jej očiach lepší, s kým je radšej.... a kto je pre ňu lepší. Čo je samozrejme blbos, a navyše by jej to mohlo ublíži. dumbom


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů