Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 2. 1. 2011 9:15

křepelka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 12. 9. 2006
Příspěvky: 266

pískání a šumění v uchu

Prosím nemáte někdo zkušenosti s tímto problémem? Můj tatka cca 5 let trpí pískáním a šuměním v pravém uchu. Někdy je to lepší, někdy je to prý až nesnesitelné. Prodělal vyšetření u ORL lékaře, byl na CT hlavy, obvodní lékař řekl že je to od páteře a poslal tátu na rehabilitace. ORL lékař mu předepsal nějaké léky na zmírnění obtíží. Já mu zakoupila Ginko bilobu. Vše bere, na rehabilitace chodil ale nic nepomáhá, má to stále. Někdy na něm vidím jak doslova trpí. Ale jak mu pomoct??

Není tady

 

#2 4. 1. 2011 0:15

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: pískání a šumění v uchu

A nejedná se o tinitus ušní - zalehlé ucho, ušní šelest? Pokud ano, je na netu rozsáhlá diskuse i příběhy, ale lečba bude snad pomalá.

Není tady

 

#3 4. 1. 2011 2:22

Sakura
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 4417

Re: pískání a šumění v uchu

Krepelko, mam to od detstvi, take jsem byla na ruznych vysetrenich, napr. si pamatuju rest, kdy mi do sluchatek pousteli ruzne zvuky a mela jsem mackat tlacitko, kdyz ten pousteny zvuk prehlusil piskani v mem uchu. Nikam to ale bohuzel nevedlo, nepomohli mi od problemu. Piska mi v uchu dodnes (bude mi letos 28). Uz jsem si zvykla a moc to nevnimam.

Není tady

 

#4 4. 1. 2011 11:20

Kara
♥♥♥----
Místo: Jižní Morava
Registrovaný: 29. 12. 2009
Příspěvky: 220

Re: pískání a šumění v uchu

Slyšela jsem i o souvislosti s krční páteří. Cvičení může zmírnit od toho nejakutnějšího, pokud je to ale nepřetržitě... sad


Mohu být hruškou a hrát si s rojem vos...

Není tady

 

#5 4. 1. 2011 12:06

miaa
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 1. 9. 2009
Příspěvky: 756

Re: pískání a šumění v uchu

Řeším to nepřetržitě. Tedy, dokonce jsem poslední snad dva roky přežila i tak, že slyším normálně. Prvně chodím na rehab. s páteří, ale nechávám si pravidelně napravovat od chiropraktika "hlavu", po pravdě, krční páteř, mám tam elastický blok. Chodím snad už 25? let k jednomu lékaři, kterého považuji za anděla tím, co umí. Doma mám anatomický polštář, kvalitní a i to pomohlo, ortopedickou matraci. Ani náhodou mne nesmí táhnout na hlavu, čelo, uši, krční páteř. I doma nemám-li rolák, mám na krku lehkou šálu, aby kryla krční páteř. To je letošní novinka.
ORL mne napsal Betaserc, prý to pomáhá, jo, na chvíli jo, Gingo taky občas beru.
Prý je třeba se s tím naučit žít, léky nepomůžou. Byla jsem tak daleko, že jsem si uvědomila, že neslyším, resp. že mne hučí v uších, když najednou jen tak přestalo hučet a já si všimla, že je "ticho".

Není tady

 

#6 4. 1. 2011 15:19

Sakura
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 4417

Re: pískání a šumění v uchu

Tak me to huceni neustalo nikdy. Neznam, co je to uplne ticho. sad

Není tady

 

#7 4. 1. 2011 22:58

miaa
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 1. 9. 2009
Příspěvky: 756

Re: pískání a šumění v uchu

No, a byla si vůbec někdy u chiropraktika? Třeba nespadla si při lyžování? sportu?třeba jako malá? Nějaká nehoda? Co klasická výchova? Facka a tak? To se není jen tak, že ti najednou /jedno jak dlouho/ hučí v uších. Po něčem to začalo, zkus hledat, vzpomínat.

Není tady

 

#8 5. 1. 2011 2:16

Sakura
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 4417

Re: pískání a šumění v uchu

Mio, v usich mi huci uz pres dvacet let a opravdu si nepamatuju, co jsem delala v peti letech a rodice uz nemam, abych se jich zeptala. Urcite me ale nikdo neuhodil, mama mi nikdy ani facku nedala. Otec maximalne maly pohlavek, a to snad jen trikrat v zivote. O nehode take nevim. Bohuzel me bylo receno, ze tohle se neda lecit a musim se s tim naucit zit. Byla jsem u ruznych doktoru, i na rehabilitace s pateri jsme chodila. Delali mi EEG, sluchove testy a dalsi. Na nic neprisli.

Jestli to zacalo z nicehonic, nevim, je to uz davno a byla jsem opravdu male dite. Pamatuju se, ze jako mala jsem kvuli tomu nemohla dlouho usinat. Ted uz to nastesti nevnimam a neprekazi to v usinani.

Jeste me napadlo - mam ve dvou letech trhane nocni mandle. Vzhledem k tomu, ze nos a usni trubice jsou spolu provazane, nemuze to byt treba tim? Nejakym poskozenim sluchove trubice pri te operaci?

Není tady

 

#9 5. 1. 2011 8:15

miaa
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 1. 9. 2009
Příspěvky: 756

Re: pískání a šumění v uchu

JO, tak to by ti řekl lékař, těm provázanostem uvnitř hlavy nerozumím. Ale třeba si -nebo ti mohli nějak trhnout hlavou-krkem a bylo to. Tak to tě lituji, že to mᚠuž 20 let, já jen? asi tak 4-5? Tedy, co si to uvědomuji. Možná i díl. Vadí mne vysoké pískací tóny v uchu a občas nemohu usnout, protože slyším jakoby hučí voda v trubkách-vedení. Když jsem měla tv a rádio v stand by modu, tak jsem je jakoby taky slyšela hučet... Teď na noc vše vypínám, ale stejně se mne občas zdá, že jsou zaplé a hučí.
Co vím určitě, od mala jsem slyšela pískat TV, které ostatní ne, jen občas někdo souhlasil, že ano, TV píská. Ale to byly ještě elektronkové.

Není tady

 

#10 3. 3. 2011 7:57

info@bezbolesti.eu
♥------
Registrovaný: 3. 3. 2011
Příspěvky: 19

Re: pískání a šumění v uchu

nepovolená reklama

Upravil(a) tina (3. 3. 2011 14:18)

Není tady

 

#11 27. 10. 2012 21:53

Vachu
♥♥♥♥♥--
Místo: Brno
Registrovaný: 25. 6. 2009
Příspěvky: 767

Re: pískání a šumění v uchu

Sakura napsal(a):

Krepelko, mam to od detstvi, take jsem byla na ruznych vysetrenich... Piska mi v uchu dodnes (bude mi letos 28). Uz jsem si zvykla a moc to nevnimam.

Mně začalo pískat v levém uchu asi tak v 45. Snažil jsem se to řešit, ale ani léky (Betaserc) ani rehabilitace (hl.krční páteř), ani Traberovy proudy... nic nepomohlo...  Nedávno mi bylo 50 a už to nějak neřeším. Zvykl si tchán, snažím se zvyknout si taky. Někdy je to hlasitější (navečer), někdy je to slabší (obvykle po ránu), někdy chvíli píská i v pravém uchu, zatím to ale vždy po chvilince přestalo. Snad nebude hůř... cool neutral gloria
Mám pocit, že by mohlo pomoci pořádně rozproudit krev v žilách, ale nějak se ne a ne donutit běhat apod.
No, uvidíme.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů