Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 20. 12. 2010 21:35

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: Tíha zodpovědnosti

Leri napsal(a):

Ronjo, tak nějak jsem si to myslela ... Klobouk dolů, tvůj manžel v tobě má poklad ... smile
To já si občas (často) postěžuju, někdy i pofňukám a pobrečím, ačkoliv vím, jak to chlapi (ten můj samozřejmě taky) nemají rádi, ale prostě si nemůžu pomoct. Vím, že to není dobře ...

Jééé, to jsi hodná, ale vůbec to není vždycky tak, taky mám svoje mouchy a o tich by ti nejlíp řekl právě můj muž smile Spíš je pro mě motivační, že on je vážnš strašně fajn a já chci, aby se měl co nejlíp, což bohužel pro mě zahrnuje i schopnou a samostatnou ženu, tak na sobě musím pracovat dumbom

Ono taky svěření se se starostmi k tomu vztahu patří, přece nebudeš vedle svého manžela žít a přetvařovat se, že je všechno v pořádku, když ti je do breku...chce to jen nějakou rozumnou míru. Myslím že chlapy taky nejvíc frustruje, když si stěžujeme a oni nám nemůžou pomoc. Tak když už někdy potřebuju upustit emoční ventil, tak M. řeknu že si chci jen postěžovat a potřebuju pohladit a pusu, že to určitě zvládnu, ale teď jen potřebuju trochu útěchy. Ten chlap to pak taky zvládne líp, když ví, co se po něm chce, a nemusí se snažit za tebe řešit něco, co ani nejde. Prostě ví že chceš jen to rameno a kapesník smile Tak se drž!


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#27 20. 12. 2010 21:36

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: Tíha zodpovědnosti

Majko pussa


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#28 20. 12. 2010 21:41

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Tíha zodpovědnosti

majkafa: S cizím mužem to už nikdy nebude takové, s mužem, který není otcem mých dětí.

Ále, majko, nezoufej, to vůbec nemusí být pravda. Jsou chlapi, kteří se o cizí děti dokážou starat i strachovat a řešit záležitosti kolem nich s tou ženou pomalu víc, než jejich vlastní táta. Záleží jen na povaze.
Tedy dodatek: samozřejmě že 2x do té jedné řeky nevstoupíš, to jistě ne, ale přesto může být další partnerství překvapivě hezké. Uvidíš.

Upravil(a) Tercila (20. 12. 2010 21:42)

Není tady

 

#29 20. 12. 2010 21:42

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Tíha zodpovědnosti

majkafa napsal(a):

...S cizím mužem to už nikdy nebude takové, s mužem, který není otcem mých dětí...

majkafo, to jsem si taky myslela a přesně takové myšlenky mě přiváděly do silné duševní nepohody. Ovšem ukázalo se, že s cizím mužem, který není otcem mých dětí to může být několikanásobně lepší a dokonce víc fajn, než s mým BM stolt
Osobně si myslím, že je k ničemu rozcitlivět se před Vánoci, jaké to bylo před dvaceti lety s bejvalým fajn, to je stejný nesmysl, jako koukat se do zrcadla a bědovat, že na prahu padesátky už nejsem ani mladá, ani krásná tak, jako když mi bylo dvacet. Časy se mění a lidé s nimi - a člověk si má zařídit přítomnost tak, aby v ní byl v rámci možností spokojenej a v minulosti se zbytečně nehrabat stolt


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#30 20. 12. 2010 21:43

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Tíha zodpovědnosti

Vidím, Kiaro, že jsme se srazily tummenupp

Není tady

 

#31 20. 12. 2010 21:45

ajka50
♥♥♥----
Registrovaný: 28. 3. 2007
Příspěvky: 228

Re: Tíha zodpovědnosti

Ajka50 : ale stejně...chtěla bych to s někým zainteresovaným probrat,víc hlav,víc ví...

Aji, a Ty nemᚠv práci kolegy?
Myslím kolegy-kamarády...

No,pracuju na úřadě a tam je víc ženských,jak chlapů,kolegu mám,přímo v kanceláři,ale ten není osobně zainteresovaný do mé koupelny,potažmo kuchyně vissla  což o to něco s ním probrat můžu,ale rozhodně není ten typ,co by se sám do něčeho hrnul,navíc dobře zná  moje jásama.
Po praktické stránce dost důvěřuji řemeslníkovi,co si to s ním chci sjednat,už mi dělal ke spokojenosti verandu na chatě.Chybí mi takové to konstruktivní i nekonstruktivní wink dohadování, a nejen při té plánované rekonstrukci,ale tak vůbec.... butter
Nicméně,jdu do toho i tak...

Není tady

 

#32 20. 12. 2010 21:46

majkafa
Host

Re: Tíha zodpovědnosti

Malý předvánoční splín u příležitosti 3. výročí rozvodu přeciž není zoufání. Neblbněte, holky. big_smile Jenom konstatuju fakta. S cizím mužem to FAKT nebude takové, jako s otcem mých dětí. A já nepsala, jestli horší nebo lepší. Prostě jiné. Nedělejte z mých pár řádek antickou tragédii. big_smile

 

#33 20. 12. 2010 21:49

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Tíha zodpovědnosti

Ajka50: No,pracuju na úřadě a tam je víc ženských,jak chlapů,kolegu mám,přímo v kanceláři,ale ten není osobně zainteresovaný do mé koupelny,potažmo kuchyně vissla 

Zainteresovaný do Tvé koupelny být nemusí.
Mám kolegy (kluky i holky) a většina z nich pracuje na domku. Z jejich povídání o řezání latí na pergolu, o nákupu nevhodných hřebíků, o spárování dlaždic, o problémech montáže digestoře v kuchyni, o kotlech na vytápění atd. mám za ty roky pocit, že bych postavila barák i já sama big_smile.

Není tady

 

#34 20. 12. 2010 21:51

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Tíha zodpovědnosti

majkafa: A já nepsala, jestli horší nebo lepší. Prostě jiné.

big_smile A no tak dobře! big_smile
Však Ty už si poradíš.

Není tady

 

#35 20. 12. 2010 21:53

majkafa
Host

Re: Tíha zodpovědnosti

Tercilo, určitě. Někdy je prostě čas smutnění a ten si teď chvilku dovolím. Spíš jen taková nostalgie, která možná souvisí i s přestěhováním naší firmy někam úplně jinam po 13 letech. Jsem děsně konzervativní, trvá mi, než si zvykknu. Proto jsem se asi už 6x stěhovala v soukromém životě a v této firmě sedím již ve 12-té kanceláři, co jsem nastoupila. big_smile

 

#36 20. 12. 2010 21:58

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Tíha zodpovědnosti

Za 13 let 12. kancelář? To je nechutné big_smile, mᚠmoji "účast".

Není tady

 

#37 20. 12. 2010 22:04

majkafa
Host

Re: Tíha zodpovědnosti

Z toho jednou z Mostu do Ústí a teď v Ústí z jednoho břehu Labe na druhý.

Asi bych měla začít říkat, jak ráda se stěhuju, třeba bych už víckrát nemusela. Když jsme se stěhovali s BM do našeho domu, co jsme si koupili, stěhovala jsem se po páté, doufala jsem, že v něm už dožiju. Bydlela jsem tam 4 roky. sad

Ráda se stěhuju, ráda se stěhuju, netíží mě tíha zodpovědnosti dumbombig_smile Za sebe, za děti,... Všechno zvládám. lol

 

#38 20. 12. 2010 22:05

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Tíha zodpovědnosti

majkafa: Ráda se stěhuju, ráda se stěhuju, netíží mě tíha zodpovědnosti dumbombig_smile Za sebe, za děti,... Všechno zvládám. lol

big_smile tummenupp To je ono. Však víš, jak se říká, že musíme změnit "vzorce chování" - tak třeba jsi na dobré cestě tummenupp

Není tady

 

#39 20. 12. 2010 22:55

Anna1
♥♥-----
Registrovaný: 8. 4. 2010
Příspěvky: 52

Re: Tíha zodpovědnosti

majkafa napsal(a):

S cizím mužem to FAKT nebude takové, jako s otcem mých dětí. A já nepsala, jestli horší nebo lepší. Prostě jiné.  big_smile

Taky to tak citim.

Není tady

 

#40 20. 12. 2010 23:26

Blossom
Host

Re: Tíha zodpovědnosti

Holky, díky všem.  pussa
Je tak zajímavé číst si ve vašich příspěvcích pocity..... Mnohé jste tu vyslovily to, co mám v duši a nedovedla bych tak perfektně vyjádřit (ačkoli to tak cítím). godlike

Ještě než budu pokračovat dál, neodpustím si:
Díky osudu za Babinet. Díky za sdílení.Je vysloveně léčivé. Pro mě tedy ano, na 200%.

Zastavím se u pár postřehů: To, že jsem zažila asi 13 let nádherný fungující vztah, je můj velký životní dar. stolt
Ale taky trošku - možná i malé životní prokletí: Vím totiž naprosto přesně, pořád si to živě pamatuju, jak to může být hezké, jak je krásné být na vše dva, na starosti i i na ty společné děti...
Trochu mě napadá možná blbé přirovnání: Je na tom lépe slepec, který nevidí od narození a tedy ani neví, oč přichází, a nebo ten, kdo si ještě tak dobře pamatuje barvy, tvary,obrysy a občas se mu po nich stýská?
kapitulation

Majkafa se zmínila, že s cizím mužem to FAKT nebude takové, jako s otcem mých dětí. Ano, v určitém slova smyslu je to pravda, kterou si i já uvědomuju: Sice může být můj partner sebelepší, můžeme si sebevíc rozumět, ale ohledně mých dětí mi může i dobře poradit, ale - zodpovědnost za ně nesu já, takže i po té jeho dobré radě, v případné krizové situaci, jsem to nekonec JENOM já kdo má povinnost se nějak rozhodnout a věc vyřešit...
Aspoň tak to platí u dětí, které jsou již v pubertě nebo dospělé, a pro které je partner mámy v nejlepším případě jen kamarád ( skutečným tátou, by nebiologickým, může ve šastných případech být malým dětem, které pomáhá vychovávat...)

A nad dnešním psaním jsem si uvědomila jednu věc: splíny tohoto typu mě chytají vždy u situací, se kterými si právě tak skvěle kdysi dovedl poradit můj muž  a ve kterých jsem naopak já poleno a tedy to musím dřít silou, mocí:
Technické věci, věci kolem auta, přístrojového zařízení ve firmě...

Uvědomila jsem si, že tu mou dnešní chandru vyvolalo nepříjemné, již několikadenní (a ještě dost dní to bude trvat sad ) vyběhávání náležitostí kolem mého havarovaného auta...
Toto je totiž zas něco NAVÍC k jinak už běžným starostem ohledně všeho ostatního, nač jsem ale už zvyklá a co mě už míry nevyvádí....

Je léčivé vnímat sdílení a je poučné si vypsaním se z problému srovnat své myšlenky.... smile

 

#41 20. 12. 2010 23:30

Blossom
Host

Re: Tíha zodpovědnosti

Jen ještě malou doušku:
S cizím mužem může být skoro všechno dokonce i lepší, než s otcem vašich dětí.  stolt

Jen právě ta zodpovědnost za vaše společné děti, ta může být taková jen s otcem vašich dětí.
Tedy samozřejmě myšleno v případě, že ten otec je dobrý otec.
Taky znám spoustu "otců" z tzv. "úplných rodin", kteří jsou své partnerce i dětem úplně k prdu....ale to už je zas trochu jiná kapitola....

 

#42 20. 12. 2010 23:44

Blossom
Host

Re: Tíha zodpovědnosti

A ještě mě něco napadlo k tématu:
Ta tíha zodpovědnosti je pro mě těžká i proto, že vím, že já jsem hlavní sloup nebo pilíř pro své děti.
Uvědomila jsem si to (až nepříjemně silně) právě při té mé havárce: Když za mnou tam přijela dcera s přítelem, a dcera viděla auto na maděru,  asi jí barvitě došlo, jak blízko bylo k daleko horším koncům, rozbrečela se a padla mi do náručí a dost dlouho jsem ji musela utišovat....
Syn, který je navenek flegmatik a pohodář, měl být u své holky ten den a noc, ale ačkoli jsem ho telefonicky ujistila, že jsem naprosto v pořádku, přesto na mě doma čekal, asi mě potřeboval i vidět, a přesvědčit se na vlastní oči, že se mi fakt nic nestalo...taktéž to bylo s mou mamkou...

V tomhle je taky velká tíha... bavila jsem se o tom nedávno se svou kamarádkou, samožiitelkou 3 dětí: Dřív ráda chodila lézt po skalách, teď říká - ráda bych, ale nemůžu si to dovolit...nejvíc se bojím toho, že kdyby se se mnou něco stalo, tak by děti rozdělili (2 má s bývalým manželem, třetího s přítelem, se kterým se rozešli), a děti jsou na sebe tak vázané, prostě NESMÍ se mi nic stát....
I o tom to je....

 

#43 21. 12. 2010 0:17

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Tíha zodpovědnosti

Bloss - tak moc Ti rozumím pussa
neumím ted nějak vyjádřit své pocity a cokoliv napsat, ale jako kdyby to byli moje myšlenky,cítětní

Upravil(a) dusička (21. 12. 2010 0:17)


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#44 21. 12. 2010 6:27

majkafa
Host

Re: Tíha zodpovědnosti

Blossom napsal(a):

A ještě mě něco napadlo k tématu:
Ta tíha zodpovědnosti je pro mě těžká i proto, že vím, že já jsem hlavní sloup nebo pilíř pro své děti. Uvědomila jsem si to (až nepříjemně silně) právě při té mé havárce: Když za mnou tam přijela dcera s přítelem, a dcera viděla auto na maděru,  asi jí barvitě došlo, jak blízko bylo k daleko horším koncům, rozbrečela se a padla mi do náručí a dost dlouho jsem ji musela utišovat....
Syn, který je navenek flegmatik a pohodář, měl být u své holky ten den a noc, ale ačkoli jsem ho telefonicky ujistila, že jsem naprosto v pořádku, přesto na mě doma čekal, asi mě potřeboval i vidět, a přesvědčit se na vlastní oči, že se mi fakt nic nestalo...taktéž to bylo s mou mamkou...

V tomhle je taky velká tíha... bavila jsem se o tom nedávno se svou kamarádkou, samožiitelkou 3 dětí: Dřív ráda chodila lézt po skalách, teď říká - ráda bych, ale nemůžu si to dovolit...nejvíc se bojím toho, že kdyby se se mnou něco stalo, tak by děti rozdělili (2 má s bývalým manželem, třetího s přítelem, se kterým se rozešli), a děti jsou na sebe tak vázané, prostě NESMÍ se mi nic stát....
I o tom to je....

stoltstoltstolt
I když otec našich dětí žije. Mám to stejně. Bohužel.
A ještě jsem udělala takovou blbost, že jsem chtěla odejít, protože jsem měla pocit, že jsem špatná žena, špatná partnerka a HLAVNĚ špatná máma, dumbom když mě otec našich dětí opustil. e jsem jim nedokázala zachovat úplnou rodinu.
Ale jsem ráda, že už VIDÍM, jakkou blbost jsem udělala.
A doufám, že mám spoustu času napravovat a být mým dětem opravdu jedním z pilířů. smilehjarta

Včerejší splín je pryč a dnes jsem se probudila do krásného předvánočního rána a tak jsem jela do práce už v 5.15, jak se těším, co mě zase dneska hezkého potká. A taky se těším, až ve čtvrtek přijede dcerka, ze a vnouček a stráví Vánoce se mnou. Je mi velkou ctí a moc mě to těší.
S takovou pak lépe zvládám i ty technické věci, u kterých jsem hodně bezradná.

Stojí to za to. Stačí se podívat do očí mých dětí v těch hezkých chvilkách blízkosti. A třeba zažít vteřinku, když přebaluju vnoučka a má dcerka přijde a řekne - vy moje zlatíčka. smile

 

#45 21. 12. 2010 7:07

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: Tíha zodpovědnosti

Blossom...k tomu jen mohu  říct-díkyBohu, žes přežila, a že mᚠtak skvělé děti.
Myslím, že Ti to může dělat velkou radost.


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 

#46 21. 12. 2010 7:48

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Tíha zodpovědnosti

Blossom, i když to možná zní divně, řekla bych, že mᚠvýhodu samostatného rozhodování. Mnohem horší je, když je ti buď nabídnuta možnost rozhodnutí (ve věci, které skutečně rozumíš!), načež je tvé rozhodnutí zpochybňováno naprosto irelevantními argumnty, nebo je rozhodnutí ponecháno na tobě (např. nezájmem či nečinností druhé strany) a ke zpochybnění dojde alibisticky rovněž.
Podívej, já byla k rozhodování víceméně donucena okolnostmi... abych se posléze dozvěděla (odjinud!), že si dělám, co chci a jak chci. Jenomže ono mi nic jinýho nezbylo, když šlo o záležitosti, kde buď hrozilo nebezpečí z prodlení, nebo jsem je prostě nutně potřebovala vyřídit pro zajištění běžného chodu rodiny a domácnosti.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#47 21. 12. 2010 7:58

majkafa
Host

Re: Tíha zodpovědnosti

heleno, při jakémkoliv způsobu života jsou "výhody" i "nevýhody".
Osobně před jakýmikoliv "výhodami" či "nevýhodami" bych dala přednost životu v kompletní rodině s otcem mých dětí a s dětmi, který by mě miloval a já jeho. Ale to je pro mě už jen hezká pohádka. Ale snít je taky krásné, je to taky jistá "výhoda". smile Obzvláště proto, že jsem tu pohádku nějakou dobu žila. smile

Heleno, ty ses mohla rozhodnout žít tak, jak žiješ. Můžeš kdykoliv ze vztahu odejít, když budeš chtít. Ti, co jim muž/žena zemřel/a nebo odešel/la, se nemohli rozhodnout, byli postaveni před hotovou věc a nezbylo jim, než rozhodnutí partnera/partnerky přijmout a nějak se s ním "poprat". V tom je mezi námi rozdíl.

Upravil(a) majkafa (21. 12. 2010 8:01)

 

#48 21. 12. 2010 8:19

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Tíha zodpovědnosti

I já včera měla nějaký splín. Dneska jsem se probudila a už mi je líp. Holku jsem odvedla do školky (naposledy v tomto roce) a jdu balit dárečky. Letos jich moc nebude, ale hlavně že jsme zdraví.
Ano tíha zodpovědnosti je na mě, jaký udělám dětem vánoce takové budou. Včera večer jsem si tak říkala, že bych potřebovala ve svých chvílích chytit kolem ramen a být alespon na chvilku jako malá holka .
Krásné předvánoční ráno všem


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#49 21. 12. 2010 8:21

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Tíha zodpovědnosti

majkafo, opět jsi nepochopila...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#50 21. 12. 2010 8:56

venuše
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 2. 2007
Příspěvky: 2116

Re: Tíha zodpovědnosti

Kiara napsal(a):

A život v páru automaticky neznamená, že ten druhý Ti pomůže nést polovinu starostí ... wink leckdy to bývá tak, že Ti jich ještě dvojnásobek přidělá stolt

Presne tohle jsem taky chtela napsat.
Byla jsem dvakrat vdana a vzdycky jsem byla na rozhodovani, zarizovani, na vychovu deti i domacnost sama, manzilkove se nestarali o nic.
Neznam jinak.
Ted ziju uz skoro dvacet let v cizine, z toho 13 let sama s detma a chlap, ktery by se staral nebo nedej boze neco delal a nebylo by to podle meho... hlavne to ne.
Miluju svoji svobodu se vsim vsudy, ma to velke vyhody i nevyhody, ale ty vyhody ve znacne mire prevazuji!!! stolt

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů