Oznámení

5.října : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

5.října : Bleskový koláč jako od babičky. Jednoduchý recept, který se nedá pokazit!

10.července : Potřebujete pomoc, nebo pomoci někomu v nouzi chcete? Dejte o sobě vědět na Pomahejtesi.cz!

#1 23. 2. 2006 10:07

lukasov
♥♥♥----

rozdělení bezpodílového majetku

Přeji pěkný den,ráda bych věděla,zda mohu nějakým způsobem docílit rozdělení majetku (vlastním 5/9  ze zahrady,domu,velkých pozemků - vše má svá čísla parcelní).Se zbylými 4/9 majitely není možná dohoda.Lze dát návrh k soudu? Např. ten jedny pozemky,ten chalupu apod.?
Děkuji.rodna

Není tady

#2 23. 2. 2006 21:19

Misha
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

Re: rozdělení bezpodílového majetku

dle mě jen dohoda, nebo odkoupení od ostatních majitelů. Nelze soudně tohle určit, bylo by to jako vyvlastnění! A dle čeho by soud dělil, tomu tohle tomu tohle....
pamatuju si Váš případ! Takže oni nesouhlasí s oddělením chaty se souvisejím pozemkem? Myslela jsem, že novému kupujícímu jde jen o ty pozemky mimo chaty? A nedá se domluvit jen s kupujícím?

Podílové vlastnictví je vždy problém, já vlastním polovinu domu s pozemkem a nedohodnu se s druhým podílníkem vůbec na ničem. Na pozemku bydlí a já z toho mám prd sad a nezmění se to dokud neumře hmm nebo nebude mít takové dluhy, že bude ochoten komunikovat.

http://lbyf.lilypie.com/TikiPic.php/FPcAl2n.jpghttp://lbyf.lilypie.com/FPcAp1.png
         1. rok Veru              Další roky Veru

Není tady

#3 23. 2. 2006 21:40

ABC
♥♥♥♥---

Re: rozdělení bezpodílového majetku

Jestliže jde o vlastnictví podílů, jedná se o podílové spoluvlastnictví, nikoliv bezpodílové. Ano, můžete podat návrh na soud se žádostí o zrušení spoluvlastnictví. Spoluvlastníci se mohou dohodnout o zrušení a vzájemném vypořádání spoluvlastnictví. Pokud k dohodě nedojde, je možné zrušit spoluvlastnictví soudně. Soud bude přihlížet k velikosti podílů a k účelnému využití věci. Jestli není možné rozdělení, přikáže soud věc za přiměřenou náhradu spoluvlastníkovi nebo spoluvlastníkům.Jestliže nikdo ze spoluvlastníků věc nechce, může soud nařídit prodej a rozdělení výtěžku podle spoluvlastnických podílů. Je vhodné řešit každou nemovitost samostatně.

Upravil(a) ABC (23. 2. 2006 21:41)

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí