Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 17. 12. 2010 7:52

Daphné
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 9. 2009
Příspěvky: 2683

Re: Ventil vzteku aneb pes na umření

Já bych řekla, že to není prioritně o tom psovi, ale o tom, že si neumíš nastavit hranice. Tvoje dítě tím trpí (proč to vlastně dopustíš a suneš ho na druhou kolej?), a tenhle vzor okouká a bude kopírovat, až bude starší....hezkej softvér, co?
Udělejte si vlastní malý stromeček, miminko vlastně ani ještě neví, co jsou to vánoce....puste si pěknou hudbu, mamince dojděte jen popřát.....to by nešlo?

Není tady

 

#27 17. 12. 2010 8:57

Jája
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 10163

Re: Ventil vzteku aneb pes na umření

Pro pejska se přimlouvám za jiného veterináře, protože podle popisu je vážně nemocný - tohle všechno musí mít nějakou další příčinu a pokud by veterinář jí odhalil, byla by snad i máma přístupná k jejímu řešení.

Def, ty si neumíš nastavit hranice... Obětuješ sebe a vlastně i pohodu svého dítěte kvůli mámě, která s tebou krásně manipuluje - tě zná a ví co na tebe platí...
Vánoce bych vyřešila stromečkem a večeří u vás nahoře, na které bych mámu pozvala. Přijde, nepřijde - to už je její problém. Chápu, že by to pro tebe bylo hodně náročný psychicky, ale myslim si, že je to důležité a dospělé rozhodnutí. Přece je důležitější tvé dítě než to, abys vyhověla mámě...


Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.

Jediné hranice, které nás mohou nějakým způsobem omezovat, jsou uvnitř nás, uvnitř naší mysli.

Není tady

 

#28 17. 12. 2010 9:01

majkafa
Host

Re: Ventil vzteku aneb pes na umření

Def, myslím, že by pro všechny, i pro pejska bylo vysvobozením utracení, by je to jakkoliv smutné. Akorát se trápí.

 

#29 17. 12. 2010 9:32

Blossom
Host

Re: Ventil vzteku aneb pes na umření

Def, jen chci říct, že podle mě taky v tuto chvíli je varianta zkrácení utrpení psovi veterinářem na místě.
Primárně proto, že ten pes se trápí, teprve v druhé řadě proto, že to prostě už takto dál prakticky nejde.

Vím, co to je: Před 6 lety nám touto dobou náhle onemocněl pes, do té doby zdravý jako řípa, 7 let starý. Zvracení, průjem, rychlé ubývání na váze... Veterinář řekl, že má naprosto zničené ledviny, což může být způsobeno:
1/ infekcí - ta jediná se dá léčit
2/rakovinou
3/nějakou otravou
Držela jsem se poslední naděje a psa vozila 1 - 2*denně na injekce 16 km k veterináři (kdyby to byla varianta 1). Evidentně to nezabíralo, psovi bylo hůř a hůř. A do toho Vánoce, a jak píšeš - uklidit to vše, vydezinfikovat sebe i byt, pak chvíli něco doma poudělat a znova vše stále dokola, několikrát denně.
Pes už jen ležel a smutně koukal. Štědrovečerní noc už jsem ho chodila jen hladit a upřímně říkám - přála jsem si, a už to skončí, a už raděj umře... To přesto, že jsme ho měli moc rádi, samozřejmě...
Na Boží hod ráno jsem zavolala veterináře. Zkrátil mu utrpení, vzala jsem psa do náručí, on mu dal injekci a pes mi v půl minutě v náručí umřel. Co to tady píšu, brečím, smutné vzpomínky jsou sviňa....
Veterinář mě tehdy utěšoval - vidíte, umřel neobvykle rychle, bylo v něm života už jen maličko... Takže na Boží hod dopolende jsme se synem na zahradě kopali psovi hrob....
Kombinace Vánoce+ umírající pes je příšerná.

Doporučuju - jestli to osud nevyřeší přes Vánoce sám, po Vánocích povolejte veterináře.
A jestli to maminka nechápe, tak a se tedy stará ona. Ty mᚠna starost malé dítě a to je přednější.

Upravil(a) Blossom (17. 12. 2010 9:33)

 

#30 17. 12. 2010 9:56

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: Ventil vzteku aneb pes na umření

No nevím, jestli je tady někdo, kdo by chtěl ke konci života zažívat to, co ten pes...Takže bych to s tím utracením před vánoci zase tolik nedramatizovala.  A Definitiv bude mít svátky na ho.no tak jako tak. Buď to bude o nešastném stavu Amálky nebo o mamince, jejíž reakce se Definitiv tolik bojí.  Pro psa by vysvobození nejspíš bylo tím nejhezčím dárkem.

Není tady

 

#31 17. 12. 2010 10:03

Hepina155
♥♥-----
Registrovaný: 15. 9. 2010
Příspěvky: 86

Re: Ventil vzteku aneb pes na umření

majkafa napsal(a):

Def, myslím, že by pro všechny, i pro pejska bylo vysvobozením utracení, by je to jakkoliv smutné. Akorát se trápí.

plus si myslím, že ak svoju dcérku kojíš, tak pri tom životnom štýle, ktorý teraz vedieš, či skôr šprintuješ, si na najlepšej ceste došprintova k strate mlieka.

PS. Minulý rok som aj ja prišla o psieho člena rodiny, musela som rozhodnú a da ho uspa po 13 rokoch spoločného života. Bol chorý pol roka, šlo to z kopca rýchlo a ja som stále čakala na nejaký zázrak. Teraz mám aj výčitky, že dva-tri mesiace to už bolo aj pre neho vežké trápenie a bolestivé, že som to mohla urobi skôr. Stále mi je za ním smutno a nie je deň, aby som na neho nemyslela.


"Najodvážnejším činom je myslie sama za seba. A nahlas!"

Není tady

 

#32 17. 12. 2010 10:11

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 8271
Web

Re: Ventil vzteku aneb pes na umření

Definitiv napsal(a):

Rejko - u veterináře jsme byli tuším minulé úterý, několik dní nežrala a zvracela krev. Výsledek? Srdce jako zvon. Kdyby nežrala dál, máme se přijít ukázat. Naschledanou.
Podle mě se musí trápit. Podle mámy jí nic nechybí....
To že má proleženiny (a ne jen na kloubech), to že když jí člověk zkusí postavit na nohy, tak se jí zadní kroutí tak, že se ve stoji neuvdrží, to, že když se konečně rozhýbe, tak jde bokem a zadek jí ujíždí, nohy podklesávají, to že několikrát spadne ze schodů, prtože prostě nedokáže jít rovně tam kam by chtěla - to je podle mámy senilita.

Def, změnila bych veta, hned bych jela někam jinam na konzultaci (to minimálně).
Jinak se ti vůbec nedivím že trpíš a je mi teda především toho psa neskutečně líto, protože ten tím asi trpí nejvíc. Shodou okolností je to dva týdny, co tchýně nechala uspat babiččina pejska, 14ti letého oříška, který začal čůrat krev a poštěkávat a kňučet. Veterinář konstatoval, že to je nádor v pokročilém stádiu a navrhl pejska uspat. Bylo to fakt hrozný a náhlý, všichni jsme to ořvali, ale jsme strašně rádi, že prožil dlouhej a hezkej život a v jeho závěru netrpěl tak, jako teď vaše Amálka. Vem si, že jestli je na tom takhle špatně už přes rok, že to je jako kdyby člověk trpěl 5-7 let v podobném stavu, podělával se, neudržel se na nohou a do toho měl ničím netišené bolesti. V takovém stavu člověk o prodlužování mizérie nestojí a pes určitě taky ne!

Upravil(a) Fidorka (17. 12. 2010 10:12)

Není tady

 

#33 17. 12. 2010 10:17

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 8271
Web

Re: Ventil vzteku aneb pes na umření

Asi je to Def čistě v tvých rukou, máma nebude schopná udělat rozhodnutí. Asi bych to prostě udělala za jejími zády a postavila ji před hotovou věc (=amálka dneska dopoledne zemřela, tečka). Jakkoli bych v ničem jiném nikomu nic za zády neudělala, v tomhle případě jde především o to zvíře, ne o city tvojí mámy - její bolest zmírnit půjde, ale Amálčina ne.

Není tady

 

#34 17. 12. 2010 10:33

Bramborka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 1. 2007
Příspěvky: 1574

Re: Ventil vzteku aneb pes na umření

Změňte veterináře a přístup. Jestli fenečka neumírá, a je léčena (alespoň paliativně, to snad jde i u psů), jestli umírá, nechte ji umřít. Ulehčit trpícímu je snad normální i před vánoci.


Lež se nastoluje jako světový řád.
Franz Kafka

Není tady

 

#35 17. 12. 2010 11:31

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Ventil vzteku aneb pes na umření

haiel napsal(a):

No nevím, jestli je tady někdo, kdo by chtěl ke konci života zažívat to, co ten pes...Takže bych to s tím utracením před vánoci zase tolik nedramatizovala.  A Definitiv bude mít svátky na ho.no tak jako tak. Buď to bude o nešastném stavu Amálky nebo o mamince, jejíž reakce se Definitiv tolik bojí.  Pro psa by vysvobození nejspíš bylo tím nejhezčím dárkem.

Tak tak stolt
Amálka má nejen tuhý kořínek, ale hlavně velkou trpělivost s vámi dvěma: s tebou Def a s tvou matkou. Asi vás obě moc miluje.... Takže je podle mne nejvyšší čas, abyste si to mezi sebou holky vyřešily a konečně té statečné bytůstce dovolily umřít.
Taky si myslím, že rozloučit se s ní, poděkovat a nechat jí uspat, pro ni bude ten nejhezčí dárek stolt


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#36 17. 12. 2010 11:53

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Ventil vzteku aneb pes na umření

Já jsem zažívala podobný příběh s mými prvními kočkami, co jsem si pořídila ještě jako dítě a zůstaly u matky. První historka - čekala jsem na převzetí bytu, bydlela jsem u matky a měla první dítě. Do toho mi onemocněl mladší z kocourů, takže jsem to dělala stylem - nakojila jsem dítě o půlnoci, vzbudila jsem matku a šlo se na kocoura dát mu prášek, protože Filípek byl nezvladatelný a prášek mu musel být vecpán za asistence dvou osob. Uložila jsem kocoura, umyla jsem si ruce a poškrabaná jsem vstávala za čtyři hodiny na kojení dítěte.

Dopadlo to tak, že oba dva kočičáci se dožili požehnaného věku - 18 a 16 roků - a napřed onemocněl první na rakovinu střev. I přes lékařskou péči mi bylo doporučeno ho utratit. Matka vyváděla, osočovala mě z bůhví čeho, ale nakonec se s odchodem kocourka smířila. Bohužel - za rok se opakovala situace znovu - mladší kocour přestal žrát a byl mu diagnostikován nádor na játrech. I u tohoto zvířátka jsme dělali, co jsme mohli, vozili jsme ho k veterináři, kupovali mu léky, za ošetření jsme už tenkrát zaplatili přes 7.000,- Kč, ale ani nadstandardní péče k ničemu nevedla - veterinář sám naznačil, že nádor je už tak pokročilý, že se nedá nic dělat, kocour byl na lécích a na umělé výživě a kdybychom ho násilím udržovali naživu, Filípek by doslova a do písmene zemřel hlady. Matka viděla, že děláme, co je v našich silách, veškerý nadstandard jsem samozřejmě hradila já, a tak jenom tiše oplakala, když jsem Filípka odnesla na veterinu, doprovodila ho na poslední cestě a domů jsem přinesla prázdnou přepravku grater

Já Ti to píšu, Def, proto, že vᚠpes nepochybně trpí a zájem zvířátka by měl být určitě podle mě nadřazen falešnému soucitu a falešným ohledům "nekazit mamince Vánoce" stolt a pokud mᚠtoho pejska aspoň trochu ráda, řeš to!!! Vyhledej jiného veta, nech pejska vyšetřit a pokud bude třeba, dopřej mu bezbolestný a rychlý odchod z tohoto světa. Maminka u toho být nemusí, postav ji zkrátka před hotovou věc, udělᚠto pro dobrou věc a blaho zvířete!!!


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#37 17. 12. 2010 13:11

Definitiv
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 19475
Web

Re: Ventil vzteku aneb pes na umření

Díky všem moc za rady, čtu to pocitvě, několikrát a zvažuju a zvažuju....

Myslím, že už jste asi všichni poznaly, že jsem pořádná posera co se mámy týče. Ona mě vychovala sama a opravdu se mnou nejspíš dokáže manipulovat, ale tak dokonale, že to prostě nikdo kolem nevidí, ani já ne.

Já mám prostě hrůz z toho, že třeba nadsazuju moje pohodlí před životem psa. Co když se opravdu netrápí? Máma jí semtam nějakej prášek proti bolesti dává, už zase nezvrací a zvládne se i sama najíst. Nekrvácí...

Na veterině jsem s mámou nebyla, byla jsem doma s malou. Takže vlastěn nevím vůbec, co se tam dělo. Ono asi krom toho, že tam máma psa musela přinést, protože by tam nedošel,to na doktora nemuselo působit tak zle. pes je vcelku čistej, umytej, má sice pár proleženin, ale nejsou zatím nijak drastický. Že je slepá a neslyší, to ej stářím a léčit se to nedá. No a pak stačí třeba neříkat úplně všechno.

On to nebyl veterinář, ke kterýmu jsme klasicky chodili, tomu původnímu máma nevěří. Zdá se jí, že psa dostatečně neprohlídli a neléčili (no, on opravdu řekl, že s takhle starým psem nemá smysl nic moc řešit a napsal prášky na bolest). Zatímco teď byla na soukromý klinice, kde to prostě asi berou jinak.
Nebo nevím.

Zkusím sem zavolat veterináře, aby jí viděl v přirozeným prostředí. Aby viděl, jak to vypadá, když se ten pes probudí a nedokáže se půlhodiny udržet na nohou. To bude asi můj první krok.

Pan - s ohledem an moje pocity absolutně nechápu, proč by Amálka zrovna mě milovala. Seslala jsem k ní tolik špatných myšlenek, že se doopravdy stydím. Asi zůstává jen kvůli mámě.


MATYLDA
http://www.tickerclub.com/cache/0f00e26f70.png 22.10.2009 - 3389 g, 51 cm hjarta
ALŽBĚTA
http://www.tickerclub.com/cache/f19c85ecc3.png 22.6.2012 3 3780 G, 51 cm hjarta

Není tady

 

#38 17. 12. 2010 13:33

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Ventil vzteku aneb pes na umření

Hm ... takže teď vyplývá na povrch, že jsi TY OSOBNĚ vůbec se psem u veterináře nebyla, byla tam s ním Tvoje maminka a ta Ti mohla leccos zamlčet. Mně to bylo hned divné, že by psovi v tomhle stavu vet POUZE poslechl srdíčko, sdělil, že pes má srdce jako zvon a poslal chovatelku s takhle zbědovaným zvířetem domů a nic neřešil stolt
Budeš muset vzít situaci pevně do svých rukou a jednat s veterinářem Ty, jinak se nedozvíš, jak to se psem ve skutečnosti je.
Nechci malovat čerta na zeď, ale maminka Ti zřejmě zamlčela pravý stav věci. Pravděpodobně se dozvěděla, že psa už nemá cenu nijak léčit, protože má nějakou neřešitelnou diagnózu a veterinář jí i možná naznačil něco o uspání, načež se matka zděsila, psa odvlekla z ordinace a Tobě nakukala, že je pes jako rybička, i když se chudák už sotva drží na nohou. To je ten falešný soucit se smrtelně nemocným zvířetem, kdy ho chovatel nechává trápit, zvíře nežere, sotva se potácí, ale majitel se zuby-nehty brání ukrátit mu milosrdně utrpení a nechává ho živořit tak dlouho, dokud zvíře samovolně neuhyne dumbom

Upravil(a) Kiara (17. 12. 2010 13:35)


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#39 17. 12. 2010 14:14

Definitiv
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 19475
Web

Re: Ventil vzteku aneb pes na umření

Tak veterinář je v ordinaci od tří, zkusím ho přemluvit, jestli by se tu dneska nezastavil, aby posoudil její zdravotní stav. Pak teprv budu řešit co dál.

Před chvílí jsem mluvila s mámou, Amálka žádný prášky na bolest nedostává, dává jí pouze nějakou kloubní výživu. Máma si nemyslí, že by jí něco bolelo. Tak nevím.


MATYLDA
http://www.tickerclub.com/cache/0f00e26f70.png 22.10.2009 - 3389 g, 51 cm hjarta
ALŽBĚTA
http://www.tickerclub.com/cache/f19c85ecc3.png 22.6.2012 3 3780 G, 51 cm hjarta

Není tady

 

#40 17. 12. 2010 14:20

Bramborka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 1. 2007
Příspěvky: 1574

Re: Ventil vzteku aneb pes na umření

Třeb ji opravdu nic nebolí, ale určitě musí být zesláblá tou neustálou ztrátou krve, i to může být důvod, proč se nepostaví na nohy .... Ale myslím si, že je třeba se k tomu a k sobě nějak postavit.


Lež se nastoluje jako světový řád.
Franz Kafka

Není tady

 

#41 17. 12. 2010 14:21

Jája
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 10163

Re: Ventil vzteku aneb pes na umření

Def, já z toho cítím manipulaci na dálku, ale ono je to zvenku vidět lépe. On tě ten pejsek nutí si vymezit vlastní prostor.
Je možné, že mámě veterinář řekl, že žádná léčba už není možná a máma není schopná se smířit s tím, že by psa dala uspat, tak raději tvrdí to co tvrdí...


Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.

Jediné hranice, které nás mohou nějakým způsobem omezovat, jsou uvnitř nás, uvnitř naší mysli.

Není tady

 

#42 17. 12. 2010 14:35

taurus
♥♥♥♥♥♥-
Místo: cely svet
Registrovaný: 5. 6. 2007
Příspěvky: 1758

Re: Ventil vzteku aneb pes na umření

Definitiv napsal(a):

Já mám prostě hrůz z toho, že třeba nadsazuju moje pohodlí před životem psa. Co když se opravdu netrápí? Máma jí semtam nějakej prášek proti bolesti dává, už zase nezvrací a zvládne se i sama najíst. Nekrvácí...

Def, kdyby Amálka byla mladej pes, který tě otravuje běžným štěkáním a tím, že ho musíš vyvenčit a ty ses ho rozhodla zbavit, tak pak by se dalo říct, že tvoje pohodlí je důležitější než její život.
Jenže Amálka, co jsem pochopila téměř nechodí, je slepá, hluchá, má proleženiny a přidalo se do toho i krvácení a ty jí jako matka malého dítěte, které samo o sobě vyžaduje dost péče, musíš obstarávat a to doslova.
Mám pochopení pro tvoji mamku, že k ní má vztah a asi pro ní je těžké nechat jí utratit ale přiznám se, že pro tebe mám mnohem větší pochopení.
Zažila jsem psa, který sotva chodil a svěrače už taky neovládal. Pomáhala jsem ho venčit, protože majitelka to sama nezvládala. Bylo na to třeba dvou a pes zjevně trpěl. Naštěstí měla majitelka dost rozumu a přestože bylo před Vánoci, nechala ho utratit.
Takže Amálce bych poděkovala za super léta a nechala jí odejít na věčnost. Má na to nárok. A mamka se s tím nějak popere. Odchod psa je určitě lítostná záležitost, sama jsem to několikrát zažila ale to je prostě život a tak to je.


I was still free: free to hate the men who were torturing me, or to forgive them. It doesn´t sound like much. I know. But in the flinch and bite of the chain, when it´s all you´ve got, that freedom is a universe of possibility.

Není tady

 

#43 17. 12. 2010 17:03

Leri
♥♥♥♥♥♥-
Místo: střední Morava
Registrovaný: 16. 4. 2008
Příspěvky: 1011

Re: Ventil vzteku aneb pes na umření

Defi,
je mi tě opravdu líto, co musíš zažívat při péči o malé dítě. Absolutně si nemusíš nic vyčítat, že bys byla pohodlná nebo něco takového. Dělᚠco můžeš, někdy i na úkor dítěte, a to není dobré.
My jsme měli psa 14 let starého - poslední půlrok zeslábl stářím, špatně chodil, nevyšel ani malý schod, těžko se mu vstávalo, nakonec už sám nevstal. A to byl venku, ne v bytě (bylo to teda v létě). Jak se sám nepostavil na nohy, nechali jsme ho uspat. Člověk to musí brát rozumně, brát ohledy na toho pejska, aby se opravdu netrápil.
A ve vaší situaci je to více než na místě.
Zavolala bych si jiného veterináře, popsala mu situaci, uvidíš co řekne. Já myslím, že se také přikloní k uspání. Vánoce neřeš, jsou situace, které přijdou v jakýkoliv čas.
No, je to prostě život ...
Přeju hodně sil, abys to zvládla ...


Co mě nezabije, to mě posílí.

Není tady

 

#44 17. 12. 2010 17:42

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Ventil vzteku aneb pes na umření

Def, sama mám doma starého psa a čekám na problémy. Nedovedu si představit, že bych jednou přišla domů a někdo by "rozhodl" za mě. Taky je pravda, že nikoho s péči o psa neobtěžuju a snažím se to zvládat sama.
Vím, že to co zažívᚠje  hrozné, ale přeci jenom bych nechala rozhodnout mámu gratergratergrater .
Určitě bych navštívila i jiného lékaře .

Není tady

 

#45 17. 12. 2010 17:47

rejka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: kousek od matičky stověžaté
Registrovaný: 1. 12. 2009
Příspěvky: 1888

Re: Ventil vzteku aneb pes na umření

aprill napsal(a):

Def, sama mám doma starého psa a čekám na problémy. Nedovedu si představit, že bych jednou přišla domů a někdo by "rozhodl" za mě. Taky je pravda, že nikoho s péči o psa neobtěžuju a snažím se to zvládat sama.
Vím, že to co zažívᚠje  hrozné, ale přeci jenom bych nechala rozhodnout mámu gratergratergrater .
Určitě bych navštívila i jiného lékaře .

V téhle situaci,kterou má Defi,bych navíc nenechala to zvíře se trápit jen proto,že je "nepřijatelné" nechat ho utratit na vánoce.


„Nevyčítej životu, co ti nedal, uč se oceňovat to, co ti dal.“
Seneca
http://pdgf.pitapata.com/C9u1p2.png

Není tady

 

#46 17. 12. 2010 17:53

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Ventil vzteku aneb pes na umření

rejka napsal(a):

aprill napsal(a):

Def, sama mám doma starého psa a čekám na problémy. Nedovedu si představit, že bych jednou přišla domů a někdo by "rozhodl" za mě. Taky je pravda, že nikoho s péči o psa neobtěžuju a snažím se to zvládat sama.
Vím, že to co zažívᚠje  hrozné, ale přeci jenom bych nechala rozhodnout mámu gratergratergrater .
Určitě bych navštívila i jiného lékaře .

V téhle situaci,kterou má Defi,bych navíc nenechala to zvíře se trápit jen proto,že je "nepřijatelné" nechat ho utratit na vánoce.

Rejko, já chápu Def, ale chápu i maminku.

Není tady

 

#47 17. 12. 2010 19:56

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Ventil vzteku aneb pes na umření

Meli jsme  rok a pul starou fenku a srazilo nam ji auto.Podle veterinare mela skriplou michu.Jezdili jsme s ni  vlakem do vedlejsiho mesta na lejzr,ze by ji to mohlo pomoci.Jenomze lecba se ani trochu nelepsila.Fenka za sebou tahala  zadni nohy a vylucovala pod sebe.Davali jsme ji plenkove kalhotky,ale ty ji casto spadli vsude to u nas pachlo moci.Vyzkouseli jsme vsechny mozny veterinare a vetsina rekla,ze by bylo dobre ji utratit.Nechteli jsme se ji vzdat meli jsme ji moc radi.
Moje mamka o utraceni nechtela ani slyset verila,ze se fenka s toho dostane.Stale to oddalovala ji nechat utratit.Rikala,ze je zamrznuta zem,ze ji nemuzeme vykopat ani hrob.Navic v temze mesici mamka prisla o sveho psa,ktery byl stary a rikala me,ze necekala,ze by do 14 dnu mela pohrbivat dalsiho psa.
Nastal den,kdy musela opet nase fenka na lejzr do vedlejsiho mesta.Mamce,ale bylo spatne, ja musela na odpoledni smenu a ona se rozhodla,ze tam pojede stejne,ze je ji,uz lip nez predchozi den.Jela s ni moje tenkrat 13 leta dcera.Kdyz prijeli z veteriny mamka ,kdyz odchazela od nas tak venku padla a kratce na to v nemocnici zemrela.
Vzpomnela jsem si na jeji slova,kdy rikala,ze kdo by rekl,ze se bude druhymu psovi v jednom mesici kopat hrob.Nakonec se kopal hrob driv moji mamce.
Fenku jsme nechali utratit mesic po mamincine smrti.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#48 17. 12. 2010 20:07

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Ventil vzteku aneb pes na umření

Definitiv napsal(a):

Pan - s ohledem an moje pocity absolutně nechápu, proč by Amálka zrovna mě milovala. Seslala jsem k ní tolik špatných myšlenek, že se doopravdy stydím. Asi zůstává jen kvůli mámě.

Def,
já osobně si myslím, že láska není uchopitelná rozumem, nemusíš o chápat..... Kolikrát i my lidé skuečně hluboce milujeme někoho, kdo si to dle našeho rozumu "nezaslouží". Proč by to tedy stejně nemohlo platit i pro zvířata? Zvl᚝ když skutečná láska je opravdu bezpodmínečná wink
Myslím, že Amálka jen vám dvěma a z velké lásky, které je pes schopen, ukazuje, jak jste se ve vašem vztahu "zasekly".... Psi a kočky jsou v tomhle jedineční stolt
Zrovna nedávno můj syn našel kočku, která nám teď všem ukazuje, kam vede zabejčilé chtění, lpění, boj..... Tak dlouho bojovala na ulici o život, až ji naše péče a dočasné zmizení syna z jejího zorného úhlu málem zabilo. Já vím, že to zní bláznivě, ale je to tak. Stačí opravdu jen vnímat SRDCEM a ne HLAVOU.
Zkus mámě říci, že ji mᚠmoc ráda a rozhodně se na ni nikdy nevykašleš. Ona se přece nemusí bát, že jednou skončí stejně jako Amálka, klidně může zvolnit a přestat tě citově vydírat. Její láska k tobě to jistě nemá zapotřebí.
Prostě se spolu domluvte a Amálka bude moci v klidu odejít. Nu a nebo Vás obě překvapí a stejně jako vᚠvzájemný vztah, tak i on se "zázračně" uzdraví smile stolt


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#49 18. 12. 2010 2:48

Britana
♥♥♥♥---
Místo: Praha
Registrovaný: 18. 1. 2006
Příspěvky: 268

Re: Ventil vzteku aneb pes na umření

Amálky mi je moc moc líto.Dochovala jsem tři pejsky,vím o čem mluvíš....jen prosím nebuď na ní vzteklá ona za to nemůže a spíš by potřebovala, v tomto stavu, pohlazení.Nechápu,že to nechávᚠdojít až takhle daleko.....je mi Amálky opravdu moc líto.

Není tady

 

#50 20. 12. 2010 0:30

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Ventil vzteku aneb pes na umření

Definitiv napsal(a):

Tuli - já prostě pokaždý vysrabím, když s mámou mluvím. Ona teď během tří let přišla o oba rodiče, o jednoho psa a podle mě se prostě upnula na Amálku. I když si myslím, že si vybrala toho nejhoršího, na koho se upnout mohla, protože její čas se taky krátí. Myslím, že mámě by se i ulevilo, kdyby to někdo rozhodl za ní, ona na to rozhodnutí podle mě nemá. Ale já zas nevím, jestli jsem v pozici, abych tohle rozhodnout mohla. Když k tomu přičtu Vánoce, atd... sad Nevím, nevím.

Hir - No, to jsme si mysleli všichni. Jenomže takhle už přežívá opravdu víc než rok. A myslím, že by takhle mohla vegetovat ještě dlouho. Mám dokonce nepříjemné tušení, že jestli se nám v příštím roce podaří dokončit barák a přestěhovat se, tak já každý ráno seberu dítě a půjdu pěkně zpátky sem, starat se o psa sad

Nešlo by zatepli búdu a da psa do nej? Resp. necha ho/ju vonku s tým, že môže kedykožvek do búdy? Alebo aspoň niekam do pivnice, aspoň na tú čas dňa, keď si doma sama, potom nech sa stará mama... A mame by som povedala, že keď má doma prkaticky umierajúceho psa, ktorého nechce utrati, tak nech láskavo oplače aspoň dočasne bowlingy, kávičky a cvičenia a stará sa... wink


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů