Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#101 25. 11. 2010 21:13

Blossom
Host

Re: Oslava pro jeho děti

Nečetla jsem celé vlákno, takže sorry, jestli to tu někde bylo už vysvětleno.
Co znamená termín "zvenčioslava"? Nikdy předtím jsem ho neslyšela...

#102 25. 11. 2010 21:28

Kubula
♥♥♥♥♥♥-

setupka napsal(a):

Hodně věcí, které tady píšete, si myslím taky. Jenže i přes to všechno je mi s ním tak nějak dobře. Sama to dost dobře nechápu a ještě před pár lety už bych byla dávno pryč.

Setupko, úplně jsem nadskočila, když jsem tohle četla. Já momentálně procházím takovým školním dramatem, můj syn přechází na jinou školu, protože jeho původní učitelka je podle mě regulerní psychopat. Dlouho jsme to neviděli, když nás to začalo bouchat do očí, snažili jsme se to omlouvat, chápat, doufat ve zlepšení.. a pak jednou už to bylo moc a není cesta zpátky. Když jsme to ale probírali s ostatníma rodičema, spousta jich byla ještě v tom stadiu "uvidíme, třeba to není tak hrozný, třeba se to zlepší.." - a to i poté, co učitelka vypustila z pusy věci, který člověk fakt nepobere. No a já jim tenkrát napsala:

Jsem přesvědčená, že trpíme (my rodiče) syndromem pomalu zahřívané žáby
(pokud to neznáte - když dáte žábu do vody a budete pomalu zahřívat, časem
se uvaří, aniž by si toho všimla. Kdybyste ji hodili do horké vody, okamžitě
vyskočí). Komukoli "zvenčí" řeknu, co učitelka na třídní schůzce říkala, tomu
na místě upadne čelist (a to i lidem, kteří se pohybují v "alternativách"),
zatímco my, jak jsme od první třídy pomalu ohříváni, jsme pořád ochotní
počkat, třeba to není tak špatné, asi to myslí dobře, my tomu koneckonců
nerozumíme, třeba se to zlepší. Já říkám, že nezlepší, že už jsem čekala
dost dlouho.

Asi chápeš, co tím chci říct... par

Není tady

#103 26. 11. 2010 7:13

ElinaH.
♥♥♥♥---

Blossom napsal(a):

Nečetla jsem celé vlákno, takže sorry, jestli to tu někde bylo už vysvětleno.
Co znamená termín "zvenčioslava"? Nikdy předtím jsem ho neslyšela...

No, Bloss,já to taky nepobírala, ale protože si ráda vytvářím domněnky, tak jsem si to vyložila jako: Oslava zvenčí...Prosba o názor z venku na oslavu...

Není tady

#104 26. 11. 2010 7:14

ElinaH.
♥♥♥♥---

Kubula napsal(a):

setupka napsal(a):

Hodně věcí, které tady píšete, si myslím taky. Jenže i přes to všechno je mi s ním tak nějak dobře. Sama to dost dobře nechápu a ještě před pár lety už bych byla dávno pryč.

Setupko, úplně js:)em nadskočila, když jsem tohle četla. Já momentálně procházím takovým školním dramatem, můj syn přechází na jinou školu, protože jeho původní učitelka je podle mě regulerní psychopat. Dlouho jsme to neviděli, když nás to začalo bouchat do očí, snažili jsme se to omlouvat, chápat, doufat ve zlepšení.. a pak jednou už to bylo moc a není cesta zpátky. Když jsme to ale probírali s ostatníma rodičema, spousta jich byla ještě v tom stadiu "uvidíme, třeba to není tak hrozný, třeba se to zlepší.." - a to i poté, co učitelka vypustila z pusy věci, který člověk fakt nepobere. No a já jim tenkrát napsala:

Jsem přesvědčená, že trpíme (my rodiče) syndromem pomalu zahřívané žáby
(pokud to neznáte - když dáte žábu do vody a budete pomalu zahřívat, časem
se uvaří, aniž by si toho všimla. Kdybyste ji hodili do horké vody, okamžitě
vyskočí). Komukoli "zvenčí" řeknu, co učitelka na třídní schůzce říkala, tomu
na místě upadne čelist (a to i lidem, kteří se pohybují v "alternativách"),
zatímco my, jak jsme od první třídy pomalu ohříváni, jsme pořád ochotní
počkat, třeba to není tak špatné, asi to myslí dobře, my tomu koneckonců
nerozumíme, třeba se to zlepší. Já říkám, že nezlepší, že už jsem čekala
dost dlouho.

Asi chápeš, co tím chci říct... par

Bezva příklad, koukám,že jsem taky žabička.Akorát v jiném tématu....trošku.smile

Není tady

#105 26. 11. 2010 8:21

setupka
♥♥♥----

Zdravím všechny, takže postupně. Název diskuse se mi nepodařilo opravit a popravdě ani nevím, jak se mi to povedlo tak napsat. Asi rukama...
Přítel je v té zřejmě velmi lákavé funkci druhým měsícem a to jenom na zástup, než se ředitel vrátí ze zotavené po operaci, takže ještě asi tak tři měsíce. Jinak vydělává o nějakých pět tis.víc než já a já od února postupuju podle rozodnutí vedení firmy na vyšší post. To asi kvůli neschopnosti...
Kvůli penězům s ním opravdu nejsem. Tak hluboko jsem neklesla. Asi bych to měla o hodně lepší, kdybych klesla. Docela ho štve, že když jdeme spolu koupit třeba kabát pro mě, platím si ho sama. A ještě mu řeknu,a  se podívá, že kluk má roztrhaný botasky, tak je kam ty peníze dát. Jak píšu, je mi s ním dobře, hodně toho pro mě dělá, všelijaké drobnosti, je ke mně obětavý a chápavy. Takhle se ke mně žádný chlap nechoval. To jsou právě ty věci, kvůli kterým s ním jsem. Na druhou stranu je náladový, nevnímá, když mu něco říkám, hodiny vysedává u počítače...prostě asi jako většina. Možná proto dost těžko chápu ty jeho čtrnáctidenní změny, ale to je asi moje chyba.
Děti spíš nemají návyky, než by byly zanedbaný, Nikdo po nich nic nechce a nekotroluje jich. Tak jak to potom má vypadat. Aspoň tatínek to nedělá.  A ví to. Včera jsem si o všem promluvili, svorně si pobrečeli, máme o čem přemýšlet. Chceme být spolu, tak to budeme muset nějak sladit a něco změnit. Z toho mám trochu obavy, slova jsou jedna věc a činy druhá. Asi nebude chtít měnit bydlení. Asi pochopil i situaci, v jaké jsem. To se dá u chlapa těžko říct, ale už tak neodporoval. Co se mu honí hlavou nevím, ale řekl, že musím mámu podpořit.

Není tady

#106 26. 11. 2010 8:22

setupka
♥♥♥----

Asi jsem vařená žába.

Není tady

#107 26. 11. 2010 9:44

Kuřátko
♥♥♥♥♥♥-

Setupko, super wink Tak snad vám ten rozhovor pomůže a všechno se zlepší. Pokud ne, asi by bylo už opravdu na místě přemýšlet o rozchodu.

Ale věřím že jo...protože jak se říká, oni chlapi jsou trošku jiní a je třeba je někdy přímo nakopnout.

Není tady

#108 26. 11. 2010 10:57

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Web

offtopic Setupko opravila jsem ti název vlákna - udělala bych to už dřív, ale nevěděla jsem, jak měl původně znít..nechala jsem tam jen "Oslava" smile

M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

#109 26. 11. 2010 11:12

setupka
♥♥♥----

Děkuju, nemělůa jsem čas zkoumat, jak se to dá opravit:rodna:

Není tady

#110 26. 11. 2010 14:42

Kuty
♥♥♥♥♥♥-

setupka napsal(a):

Zdravím všechny, takže postupně. Název diskuse se mi nepodařilo opravit a popravdě ani nevím, jak se mi to povedlo tak napsat. Asi rukama...
Přítel je v té zřejmě velmi lákavé funkci druhým měsícem a to jenom na zástup, než se ředitel vrátí ze zotavené po operaci, takže ještě asi tak tři měsíce. Jinak vydělává o nějakých pět tis.víc než já a já od února postupuju podle rozodnutí vedení firmy na vyšší post. To asi kvůli neschopnosti...
Kvůli penězům s ním opravdu nejsem. Tak hluboko jsem neklesla. Asi bych to měla o hodně lepší, kdybych klesla. Docela ho štve, že když jdeme spolu koupit třeba kabát pro mě, platím si ho sama. A ještě mu řeknu,a  se podívá, že kluk má roztrhaný botasky, tak je kam ty peníze dát. Jak píšu, je mi s ním dobře, hodně toho pro mě dělá, všelijaké drobnosti, je ke mně obětavý a chápavy. Takhle se ke mně žádný chlap nechoval. To jsou právě ty věci, kvůli kterým s ním jsem. Na druhou stranu je náladový, nevnímá, když mu něco říkám, hodiny vysedává u počítače...prostě asi jako většina. Možná proto dost těžko chápu ty jeho čtrnáctidenní změny, ale to je asi moje chyba.
Děti spíš nemají návyky, než by byly zanedbaný, Nikdo po nich nic nechce a nekotroluje jich. Tak jak to potom má vypadat. Aspoň tatínek to nedělá.  A ví to. Včera jsem si o všem promluvili, svorně si pobrečeli, máme o čem přemýšlet. Chceme být spolu, tak to budeme muset nějak sladit a něco změnit. Z toho mám trochu obavy, slova jsou jedna věc a činy druhá. Asi nebude chtít měnit bydlení. Asi pochopil i situaci, v jaké jsem. To se dá u chlapa těžko říct, ale už tak neodporoval. Co se mu honí hlavou nevím, ale řekl, že musím mámu podpořit.

A už to zase házíš na sebe - vinu za to,že jeto náladovej panák.Takoví náladoví chlapi jsou protivní  jako osina v zad.ku.S takovým bych teda moc sdílet radši společný bydlení nemusela.

Ale každý svého štěstí strůjcem,tak se měj.

Není tady

#111 26. 11. 2010 15:08

rejka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: kousek od matičky stověžaté

Kvůli penězům s ním opravdu nejsem.
Já ti to věřím. Já také nejsem finančně závislá na mém manželovi,který velmi slušně vydělává. Mám takový příjem,kterým uživím sebe i mé dvě děti. Ale vím,že byl jeden člověk,který si myslel,že ho chci kvůli penězům.Blbost,nᚠvztah byl zcela vyvážený i v tomhle ohledu. Nezávisle na sobě jsme se měli dobře,dnes se máme ještě líp. Máme jeden druhého...
Docela ho štve, že když jdeme spolu koupit třeba kabát pro mě, platím si ho sama.
Podobné pocity měl můj muž,když jsme spolu ještě nežili a měli každý svojí domácnost. Také jsem nechtěla,aby mi něco platil,nemám ráda pocit,že jsem někomu něco dlužná. Vyřešil to po svém. Přijel s velkým nákupem,pozval nás všechny ( i mé děti )na večeři, do kina, k sobě......Zkrátka pokaždé něco,co by bylo nevhodné odmítnout,ale přitom, aby mě neuvedl do nějakých rozpaků nebo ve mně nevyvolal nějaké pocity trapnosti. Brzy jsme to vyřešili. Vzali jsme se a hospodaříme společně.Žádné MOJE nebo TVOJE, jenom NAŠE.

„Nevyčítej životu, co ti nedal, uč se oceňovat to, co ti dal.“
Seneca
http://pdgf.pitapata.com/C9u1p2.png

Není tady

#112 28. 11. 2010 10:08

Kuty
♥♥♥♥♥♥-

rejka napsal(a):

Kvůli penězům s ním opravdu nejsem.
Já ti to věřím. Já také nejsem finančně závislá na mém manželovi,který velmi slušně vydělává. Mám takový příjem,kterým uživím sebe i mé dvě děti. Ale vím,že byl jeden člověk,který si myslel,že ho chci kvůli penězům.Blbost,nᚠvztah byl zcela vyvážený i v tomhle ohledu. Nezávisle na sobě jsme se měli dobře,dnes se máme ještě líp. Máme jeden druhého...
Docela ho štve, že když jdeme spolu koupit třeba kabát pro mě, platím si ho sama.
Podobné pocity měl můj muž,když jsme spolu ještě nežili a měli každý svojí domácnost. Také jsem nechtěla,aby mi něco platil,nemám ráda pocit,že jsem někomu něco dlužná. Vyřešil to po svém. Přijel s velkým nákupem,pozval nás všechny ( i mé děti )na večeři, do kina, k sobě......Zkrátka pokaždé něco,co by bylo nevhodné odmítnout,ale přitom, aby mě neuvedl do nějakých rozpaků nebo ve mně nevyvolal nějaké pocity trapnosti. Brzy jsme to vyřešili. Vzali jsme se a hospodaříme společně.Žádné MOJE nebo TVOJE, jenom NAŠE.

Když se sejdou 2 rozumní a normálně uvažující lidé a dejme tomu ještě když ani jeden z nich nepobírá almužnu nebo nemá tendenci se vézt na vlně toho druhého,je to to nejideálnější,co vás mohlo potkat a fandím vám.
My to máme podobně,jen děti máme společné.

Není tady

#113 28. 11. 2010 16:36

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

setupko, vůbec nesejde na tom, jestli je Tvůj přítel ve vysokém postavení nebo není.
Tady jde spíš o to, že má v sobě empatie asi tolik, jako dřevěnej zouvák na boty.
Proboha, vždy držíš po tatínkovi SMUTEK (!!!) což znamená, že by Ti měl být v těchto nelehkých chvílích oporou a podporou, zacházet s Tebou jako s vzácným kusem porcelánu a ne, aby po tobě ještě chtěl, abys jeho dětem vystrojovala narozeninovou párty dumbom
Já tady v tomhle bodě absolutně postrádám jakoukoliv úctu k partnerce, a to ten pán může být třeba ministerskej předseda a ty dejme tomu členka dozorčí rady v bance, vaše postavení totiž nemá žádnou vypovídací hodnotu ve chvíli, kdy se tohle mezi vámi odehraje stolt

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#114 28. 11. 2010 20:10

rejka
♥♥♥♥♥♥-

Kuty napsal(a):

Když se sejdou 2 rozumní a normálně uvažující lidé a dejme tomu ještě když ani jeden z nich nepobírá almužnu nebo nemá tendenci se vézt na vlně toho druhého,je to to nejideálnější,co vás mohlo potkat a fandím vám.
My to máme podobně,jen děti máme společné.

Vlastně jsem chtěla mimo jiné říct,že podle mě by vztah měl být vyvážený ve všech,respektive ve většině směrech. Ve vzdělání,v příjmech,v podobných názorech........

Seneca

Není tady

#115 29. 11. 2010 9:28

setupka
♥♥♥----

Zdravím všechny, tak víkendová oslavička dopadla tak, že jedna ze sester měla naplánovanou jinou akci, takže se to odkládá...
Já jsem si šla po své ose a jsem ráda. Máma mně opravdu potřebuje a budu tam muset jezdit častěji. DOmlouvaly jsem se na tuto sobotu, tak doufám, že se situace nebude opakovat. Půjdeme spole na hřbitov, upečeme perníčky, podíváme se na předvánoční jarmark. Náladu na to sice moc nemám, spíš to ve mně vyvolává depku, že "něco" chybí, ale musím se s tím nějak smířit. Občas se mi o tátovi zdává. Přemýšlím, jestli to má něco znamenat... Nejsem náboženský fanatik, ale myšlenka, že život po smrti pokračuje a ten člověk je i jinde, než v tom hrobě, je pro mě svým způsobem uklidňující, jestli se to tak dá říct. Prostě mám naději, že táta někde je a někdy se znovu potkáme.

Co se týká přítele. náladový je, Když má problémy v práci, je s ním ten víkend docela o nervy. Já taky nemám právě klidnou práci, ale víkend si tím kazit nenechám.
Nezáleží na tom, kdo co dělá, i když do jisté míry to člověka směruje. Ani jsem tady jeho práci nechtěla zmiňovat právě kvůli penězům. JSem ráda samostatná, soběstačná, jsem prostě hrdá. ALe chápu, že pro chlapa je dárek věcí osobní hrdosti, když ho žena odmítne. Chtěl  mně tím kabátem udělat radost, protože se mně fakt moc líbil a chtěl, aby byl od něj. Jenže přesně, cítím to jako závazek. Ne že by chtěl stejně hodnotný dar. SPíš mám někdy pocit, že by mě chtěl vlastnit.
Empatie fakt moc nemá, v hlavě má ty čísla. To asi člověka svým způsobem určuje.
K jeho dětem...matka si nezajde na kávičku, ale na pivo. A v tom se to všechno odvíjí. Je to vyučená tkadlena, a tím neříkám, že člověk s výučním listem je na nižším stupni, ale ona prostě taková je. Sukni údajně měla jenom na svatbě, do divadla, na ples neměla zájem jít, na podnikový večírek odmítala jít (což on vyžaduje, reprezentaci)sp횠 na to pivko a to chodila i od malých dětí. Žehlení bylo u nich asi zvláštní kapitola, to chodila dělat jeho matka, jeho rodiče je financovali, to ještě v dochách, kdy nebyl zástupnýcm ředitelem:-), ale řadovýcm úředníkem. Děcka neznají hodnotu věci, prostě když se něco zničí, "koupí se" nový. Asi samo. Nevnímají, že na to někdo musí vydělat. Přece přijde babička a koupí. Proč neobírat žebírka na nové koženkové sedačce, nějaký flíček, "seš děsnej, tati, ty naděláš, my to máme doma taky". To těžko rozdýchávám a když něco řeknu, dívají se na mě jako na marana. Přítel se ke mně přidá, což je pro děti překvapující, protože normálně by si toho ani nevšiml. A co já s tím.

Není tady

#116 29. 11. 2010 10:49

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

setupka napsal(a):

... Žehlení bylo u nich asi zvláštní kapitola, to chodila dělat jeho matka, jeho rodiče je financovali, to ještě v dochách, kdy nebyl zástupnýcm ředitelem:-), ale řadovýcm úředníkem. Děcka neznají hodnotu věci, prostě když se něco zničí, "koupí se" nový. Asi samo. Nevnímají, že na to někdo musí vydělat. Přece přijde babička a koupí. Proč neobírat žebírka na nové koženkové sedačce, nějaký flíček, "seš děsnej, tati, ty naděláš, my to máme doma taky". To těžko rozdýchávám a když něco řeknu, dívají se na mě jako na marana. Přítel se ke mně přidá, což je pro děti překvapující, protože normálně by si toho ani nevšiml. A co já s tím.

setupko, pozor na to ... z posledního odstavce a vytučněných vět vyplývá, že pokud byl Tvůj přítel ještě ženatý s BM, už od začátku se do té rodiny montovali nějakým způsobem jeho rodiče stolt a jestli jsi to ještě nepostřehla, matka Tvého přítele má v jeho životě dosti důležitou pozici. Na mě to dělá dojem, že maminka je takovou šedou eminencí v pozadí celého dění veškeré rodiny wink
MMCH Tvé líčení přítelovy BM mi přijde trochu úsměvné ... každý jsme holt nějaký, někdo na ty společenské akce je, někdo jiný zase není. Třeba by ses divila, co by Ti na oplátku navykládala BM, jak si v manželství užila s tchyní, která jí domů chodila žehlit, sice je i financovala, ale na oplátku musela mladá paní skákat tak, jak tchyně pískala big_smile

Není tady

#117 29. 11. 2010 10:56

helena
♥♥♥♥♥♥♥

maminka je takovou šedou eminencí v pozadí celého dění veškeré rodiny
Nejen maminka, zdá se mi. Protože na setupku a její rodinný trable příliš ohled brán nebyl, ovšem "jedna ze sester měla naplánovanou jinou akci, takže se to odkládá...". To taky o něčem vypovídá.

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#118 29. 11. 2010 12:13

setupka
♥♥♥----

Rozhodně si nedělám iluze, že on by byl ideální a bez chyby, sama jich vidím hned několik:P Každá mince má dvě strany a vina není nikdy jenom na jednom. Ale její založení se promítá do výchovy dětí, stejně tak jako přehlížení a nevšímavost tatíčka. J8 se s tím o víkendech potýkám a potom si vůbec neodpočinu, protože jsem pořád ve střehu.
Faktem je , že už kdysi jsem mu říkala, že řeší, co chce jeho matak, sestra, BM, dcera a teprve potom, co chci já. Souhlasil, aniž si to před tím uvědomoval.

Není tady

#119 29. 11. 2010 12:38

Eri
♥♥♥♥♥♥-
Místo: sever

To je pěkný, že souhlasil. A co s tím hodlá dělat? wink

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10704;49/st/20061031/n/Mariannka/dt/6/k/7cad/age.png
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10762;421/st/20020808/n/Mikes/dt/6/k/b03e/age.png

Není tady

#120 29. 11. 2010 12:45

setupka
♥♥♥----

Eri napsal(a):

To je pěkný, že souhlasil. A co s tím hodlá dělat? wink

To jsem sama zvědavácool

Není tady

#121 29. 11. 2010 12:58

helena
♥♥♥♥♥♥♥

J8 se s tím o víkendech potýkám a potom si vůbec neodpočinu, protože jsem pořád ve střehu.

A proč se na to nevykašleš? To myslím vážně - prostě pár víkendů nevař - a uvaří tatík nebo restaurace, neuklízej - a vysvětli příteli, že buď si uklidí haranti před odchodem, nebo holt to udělá on, nevychovávej - nejsi rodič ani babička.
Pravděpodobně se dočkᚠbuď výčitek, jaká jsi nemožná, že nekmitᚠkolem dítek, nebo informací o své lenosti - ale to bys měla ustát a za pokus by to stálo. A tatík vidí, co je ne/udělaný, když to nezmákneš ty.

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#122 29. 11. 2010 13:02

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

setupka napsal(a):

Rozhodně si nedělám iluze, že on by byl ideální a bez chyby, sama jich vidím hned několik:P Každá mince má dvě strany a vina není nikdy jenom na jednom. Ale její založení se promítá do výchovy dětí, stejně tak jako přehlížení a nevšímavost tatíčka. J8 se s tím o víkendech potýkám a potom si vůbec neodpočinu, protože jsem pořád ve střehu.
Faktem je , že už kdysi jsem mu říkala, že řeší, co chce jeho matak, sestra, BM, dcera a teprve potom, co chci já. Souhlasil, aniž si to před tím uvědomoval.

Mně se zdá, že jedním z hlavních kritérií při výběru partnerky u Tvého partnera bylo to, aby se beze zbytku dovedla podřídit potřebám "jeho" rodiny a její ostatní vlastnosti nehrají zas až tak důležitou roli.
A obávám se, že s paní, která by nebyla k jeho rodině vstřícná a naznačila mu, že do členů jeho rodiny jí zase až tak moc není a veškerý svůj volný čas chce trávit buďto s ním o samotě, nebo u sebe doma - že by s ní byl asi velmi brzy hotov wink

Není tady

#123 29. 11. 2010 15:59

rejka
♥♥♥♥♥♥-

setupka napsal(a):

Máma mně opravdu potřebuje a budu tam muset jezdit častěji. DOmlouvaly jsem se na tuto sobotu, tak doufám, že se situace nebude opakovat. Půjdeme spole na hřbitov, upečeme perníčky, podíváme se na předvánoční jarmark. Náladu na to sice moc nemám, spíš to ve mně vyvolává depku, že "něco" chybí, ale musím se s tím nějak smířit. Občas se mi o tátovi zdává. Přemýšlím, jestli to má něco znamenat... Nejsem náboženský fanatik, ale myšlenka, že život po smrti pokračuje a ten člověk je i jinde, než v tom hrobě, je pro mě svým způsobem uklidňující, jestli se to tak dá říct. Prostě mám naději, že táta někde je a někdy se znovu potkáme.

Setupko,ani nevíš jak moc ti rozumím,vím přesně jak se cítíš.Můj tatínek umřel pár dní po Silvestru.V den jeho pohřbu byla sněhová kalamita,předtím ani vločka. První rok se mi o něm zdálo skoro každou noc,nikdy na mě nepromluvil,vždy se usmíval.Mnohokrát jsem se ho ptala jestli je NĚCO PO.Nikdy neodpověděl ani gestem.Až cca 2 roky po jeho odchodu,když se mi zase jednou o něm zdálo a ptala jsem se ho jestli je to TAM hezký a je mu dobře,hlasitě se rozesmál a kýval hlavou,že ANO. První rok po jeho smrti jsem měla pocit,že se musí(může) vrátit.Viděla jsem ho všude( měla jsem ten pocit,že ho vidím...)Až,když jsem jeho skon vnitřně přijala a smířila se s ním,sny o něm už nebyly tak časté a také jsem už neměla pocit,že ho vidím. A musím ti říct,že když můj taka zemřel,dostavil se i pocit klidu,že on TAM je,čeká na nás a já nepůjdu jednou do neznámého,respektive do neznámého ano,ale nebudu tam už sama......Myslím,že mi rozumíš......Ten první rok nestojí za nic,ale postupně se to bude zlepšovat.Nepotlačuj emoce,když to bude chtít ven,tak klidně breč.....Co já se nařvala grater,ale vždy přišla úleva,tak to mělo smysl.

Seneca

Není tady

#124 29. 11. 2010 21:54

setupka
♥♥♥----

Kiara napsal(a):

setupka napsal(a):

Mně se zdá, že jedním z hlavních kritérií při výběru partnerky u Tvého partnera bylo to, aby se beze zbytku dovedla podřídit potřebám "jeho" rodiny a její ostatní vlastnosti nehrají zas až tak důležitou roli.
A obávám se, že s paní, která by nebyla k jeho rodině vstřícná a naznačila mu, že do členů jeho rodiny jí zase až tak moc není a veškerý svůj volný čas chce trávit buďto s ním o samotě, nebo u sebe doma - že by s ní byl asi velmi brzy hotov wink

Jo, už se se mnou chtěl rozejít, že jsem nepřijala jeho děti, jsem k nim málo vstřícná a nechci s nima být. Děcka jsou u nich v rodině na všech pčedních místech (docela to chápu), jenže na druhou stranu tím dost limitují nového partnera. Nebyla jsem příčinou jejich rozvodu, ještě pár let po něm jsem se ani neznali, takže mi nemají co mít za zlé. Vidí jenom to svoje. S tím se nedá hnout.

Není tady

#125 29. 11. 2010 21:59

setupka
♥♥♥----

rejka napsal(a):

setupka napsal(a):

Máma mně opravdu potřebuje a budu tam muset jezdit častěji. DOmlouvaly jsem se na tuto sobotu, tak doufám, že se situace nebude opakovat. Půjdeme spole na hřbitov, upečeme perníčky, podíváme se na předvánoční jarmark. Náladu na to sice moc nemám, spíš to ve mně vyvolává depku, že "něco" chybí, ale musím se s tím nějak smířit. Občas se mi o tátovi zdává. Přemýšlím, jestli to má něco znamenat... Nejsem náboženský fanatik, ale myšlenka, že život po smrti pokračuje a ten člověk je i jinde, než v tom hrobě, je pro mě svým způsobem uklidňující, jestli se to tak dá říct. Prostě mám naději, že táta někde je a někdy se znovu potkáme.

Setupko,ani nevíš jak moc ti rozumím,vím přesně jak se cítíš.Můj tatínek umřel pár dní po Silvestru.V den jeho pohřbu byla sněhová kalamita,předtím ani vločka. První rok se mi o něm zdálo skoro každou noc,nikdy na mě nepromluvil,vždy se usmíval.Mnohokrát jsem se ho ptala jestli je NĚCO PO.Nikdy neodpověděl ani gestem.Až cca 2 roky po jeho odchodu,když se mi zase jednou o něm zdálo a ptala jsem se ho jestli je to TAM hezký a je mu dobře,hlasitě se rozesmál a kýval hlavou,že ANO. První rok po jeho smrti jsem měla pocit,že se musí(může) vrátit.Viděla jsem ho všude( měla jsem ten pocit,že ho vidím...)Až,když jsem jeho skon vnitřně přijala a smířila se s ním,sny o něm už nebyly tak časté a také jsem už neměla pocit,že ho vidím. A musím ti říct,že když můj taka zemřel,dostavil se i pocit klidu,že on TAM je,čeká na nás a já nepůjdu jednou do neznámého,respektive do neznámého ano,ale nebudu tam už sama......Myslím,že mi rozumíš......Ten první rok nestojí za nic,ale postupně se to bude zlepšovat.Nepotlačuj emoce,když to bude chtít ven,tak klidně breč.....Co já se nařvala grater,ale vždy přišla úleva,tak to mělo smysl.

Rozumím a vím o čem mluvíš. Svým způsobem jsem ráda, že ho můžu vidět. Ty sny jsou různý, někdy se jenom mihne, ani ho pořádně nevidím, jenom tak nějak vím, že to je on. Říká se, že tak nás mrtví navštěvují. Dřív jsem si myslela, že bych se bála. Nebojím se. Proč by mně můj táta měl dělat něco, čeho bych se měla bát. Máma čeká, že za ní taky přijde a mrzí ji, že nejde. Tak jí to ani neříkám. Sny podvědomě něco znamenají. Možná si teď někdo uká na čelo, ale každého věc, čemu věří a jak se s čím vypořádá...

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí