Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 24. 11. 2010 13:26

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Meditace

Crabat napsal(a):

Nu ano, Kaštánku, vždy právě v tom duchu odpovídám Pan (#28). Jasně, že má pravdu a vůbec nejde o Zemi, ale o nás! Jenomže.., přečti si to ještě jednou, tam právě hovořím o našem "já", které nás takhle přímočaře nebude chtít pustit, kdežto když zaměníme cíl, půjde to samo. Zkrátka jsme tak omezení, že i sami sebe musíme oblbnout, abychom si neblokovali cestu. Je evidentní, že matičce Zemi pomůžeme jenom tak, když jí my sami přestaneme ubližovat. Tedy náprava jde od nás a jenom od nás! Ale copak to dokážeme?.. Copak my vůbec dokážeme pomoci sami sobě?.. :poop: Musí to být zase Gaia a jiné duchovní bytosti, které nás k tomu nasměrují, protože jinak se spolehlivě zničíme a bude po nás veta. Pro ni, Zemi, je tak důležité, abychom se konečně srovnali, že ráda přistoupí i na tu naši hru, že to vlastně děláme pro ní, jen nech si to klidně myslíme, ale a konečně hneme zadkem! Takže takhle jsem to celé myslel.

Crabe, já myslím, že to dokážeme stolt
Nemusíme se oblbovat a jsem přesvědčená, že ani nesmíme.
Znám ze své praxe hodně lidí, kteří to dokázali a pracují a už vědomě nebo pořád zatím ještě nevědomě přesně tak, jak hir píše - vnitřní změna, která se promítně i vně. O tom jediném to je, jinak to prostě nefunguje a jsou to jen hry ega.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#52 24. 11. 2010 13:30

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Meditace

A pochopitelně souhlsím i s tím, že každá meditace má smysl, každé ponoření se do vlastního nitra je cesta. Jen jsme na ní každý prostě jinde, což není nic proti ničemu smile


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#53 24. 11. 2010 13:41

IŠTAR
♥♥♥♥---
Registrovaný: 18. 8. 2010
Příspěvky: 413

Re: Meditace

Já sama za sebe to mám tak, že jednak čistím svůj kyblík hnoje a jednak chráním a opečovávám naší Gayu. Prostě ruku v ruce..... Na meditaci v poslední době nemám čas ani sílu, všechnu spotřebuje můj křišálový drahoušek. Jénže: možná, že právě oni budou ti, kteří konečně začnou něco dělat a nebudou jen hrát hry sami se sebou. Vidím to na něm dnes a denně, láska a úsměv ho nabíjí energií, stačí jen zvýšit hlas a hned se rozpláče. Rozmazlené dítko? Nikoliv, prostě křišálové, plné lásky a světla. Jen já na to chvílemi  zapomínám dumbom Snad nejsem zase tak moc :off topic: smile

Není tady

 

#54 24. 11. 2010 14:13

Crabat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Krušné hory
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 2073

Re: Meditace

Však já Ti Pan rozumím, a každý, kdo to myslí opravdově, myslí to vlastně stejně nebo tedy v zásadě stejně, akorát slova nás někdy zavádějí jinam. Ale jak říká Ištar, že čistí sebe a zároveň vysílá lásku do prostoru, tak to je úplně přesné. O to tu právě jde. pussa


Crabat

Není tady

 

#55 24. 11. 2010 14:35

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: Meditace

Pandorraa napsal(a):

Kali, vypadá to, že stále nerozumíš tomu, co říkám....
To není o tom, zda mi dělá nebo nedělá problém představit si zemi bez lidí. To je spíš o tom, že druhým mohu věnovat jedině to, co sama mám, čeho mám přebytek  a čeho jsem si jasně VĚDOMA, že to mám stolthjarta
Jinak jsou to jen hry ega, nic víc, nic míň wink

No Pan, já si myslím, že jsem tě celkem pochopil. Já dělám přesně, co říkáš, tedy dávám meditací lásku z "přebytku" wink


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#56 24. 11. 2010 15:33

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Meditace

Vždy ano, je úžasný vůbec to, že se tím lidé zabývají. Že si vůbec uvědomili že něco není v pořádku. Mnozí lidé se zabývají jen sami sebou, je potěšující něco takového číst a vidět, že lidé tu lásku mají a chtějí ji předat. Každému, kdo to myslí upřímně dojde, a=t dřív nebo později, že cesta vede JEN přes něj, nikudy jindy. Ale ta snaha a vůbec ta myšlenka, ta je pro mě mnohem důležitější jak samotná metoda.

Já vedení také nemám moc ráda. Postupovala bych asi jako Hir a rozumím jí, že to udělala po svém. Vlastně jinak bych ani postupovat neuměla. smile

Není tady

 

#57 24. 11. 2010 15:39

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Meditace

A ještě k tomu co psala Blossom, o třídění odpadu apod. - to je totéž jako symtomatická léčba  v medicíně. Ovšem podstata nemoci vyléčená není. Symtomatickou umíme, ale směřujeme právě k té kauzální. On to tam vlastně podobně Crabat již psal...

Moc pěkný téma Dík tummenupp smile

Není tady

 

#58 24. 11. 2010 16:28

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Meditace

Crabat napsal(a):

Však já Ti Pan rozumím, a každý, kdo to myslí opravdově, myslí to vlastně stejně nebo tedy v zásadě stejně, akorát slova nás někdy zavádějí jinam. Ale jak říká Ištar, že čistí sebe a zároveň vysílá lásku do prostoru, tak to je úplně přesné. O to tu právě jde. pussa

Ano, o to tu jde.
Bohužel mám někdy z některých lidí takový pocit, že oni vysílají lásku do prostoru, ale na ten kyblík jaksi pozapomínají... Proto jsem do debaty vstoupila...no já se přiznám na férovku: Chobot mávající rukama a pronášející vzletná slova mi prostě přišel k smíchu..... Asi proto, s ním to nejspíš nemá nic společného, že jsem si vzpomněla na svoje začátky lollollollol. Prostě takové malé varování pro ty, kteří jsou někde na začátku, aby nebyli tak natvrdlý, jako svého času já rollwink


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#59 24. 11. 2010 16:47

Vladena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 15. 12. 2007
Příspěvky: 1732

Re: Meditace

Pan, vyjímečně s Tebou souhlasím, jak vizuálně na mne zapůsobil Chobot. Bohužel, ke své škodě jsem postřehla, že v meditaci se nějak rychle zorientoval a bystrým okem kouknul, zda ho bere kamera. Ta vteřina, výraz jeho pohledu, vteřina náhledu skrz jeho oko mi řekla, chlapče, Ty jsi daleko nemohl být. Škoda pro mne, ale nevěřím v tomto případě...

Upravil(a) Vladena (24. 11. 2010 16:49)

Není tady

 

#60 24. 11. 2010 16:50

IŠTAR
♥♥♥♥---
Registrovaný: 18. 8. 2010
Příspěvky: 413

Re: Meditace

Pan, chápu. Ono je vždycky snazší čistit ten kyblík okolo sebe než uvnitř sebe, žejo smile. Notabene, když si pak člověk připadá jako čistá bytost, která se tólik snaží všude kolem. No ale zase buďme upřímní, nic nejde uspěchat, i to, že člověk v určité fází stojí a má pocit, že nedělá nic a vysílá lásku do prostoru má svůj význam. Takže v okamžiku, kdy nelze čistit kyblík v nás, má určitě význam, když ho čistí kolem sebe.
Bohužel prožitky a zkušenosti jsou nepřenosné.... Takže i já bývám chvílemi ve svém životě pěkně natvrdlá, no tak holt dostanu za vyučenou, což už se mnou cool.

Není tady

 

#61 24. 11. 2010 17:14

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Meditace

Kaliku, vúterý, jo? přidám se...já sic neumím meditovat (nebo si to aspoň myslím) ale to je fuk - láska k matičce Zemi, to mi půjde samo smile
A víc hlav víc vyšle, žejo.
Bloss, tahle meditace je něco, jako když vědomě a jasně vyjadřuješ lásku - ono je hezký, když navaříš a uklidíš, ale když se od tebe dotyčný subjekt nidky nedoví, že to dělᚠaspoň občas s něhou, tak je to trošku....no to můžeš bejt rovnou zaměstnanec.
My jsme velmi - řekněme komplikované - děti naší milé planety a od takových je dvakráte záhodno to slyšet.
Nemluvě o tom, co říkala Hir (asi i jiní, jen Hir mě praštila přes oko) že lásku k čemukoli začneš ztrácet, pokud si ji nejsi ochotna uvědomovat furt dokola smile
A jasně, Crabate....opustíš-li mě, nezahynu, žeano smile


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#62 24. 11. 2010 17:40

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: Meditace

Ne, v pondělí v 21h wink


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#63 24. 11. 2010 18:12

Heluška
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 10. 2007
Příspěvky: 1943

Re: Meditace

Viktor Dyk : Země mluví - to myslíš Lupi?
Máte tu báseň někdo?
Mi se nepodařilo ji na netu najít, ale nejsem úplně nejlepší hledačka.
Vybrala jsem si ji k maturitní recitaci, něco mě k ní pudilo a mým profesorům to ke mně moc  nešlo.
Možná si jen nedali práci kouknout dovnitř a zvenku jsem se jevila jako povrchní lajdavá studentice dumbom
Co dělal PCH během vedení meditace nevím, neb jsem měla zavřené oči, tak jen v jednom okamžiku jsem viděla pozvednuté ruce dlaněmi ke kameře. 
Hluboký ponor zřejmě praktikuje, když je někde v buši sám a sám, tohle bylo vedení pro mnoho lidí, tak nějakou kontrolu asi chtěl mít, to bych chápala,  i to, že i při , pro něho plytkém ponoru, je hlouběji, než většina z nás.

Viděli jste v poslední době Koštanovou, jaké rituály dělá před kamerou?. Vím, že to tak má být, sama pro sebe si taky někdy podobné věci brblám, ale přes TV mi to taky přijde dost nepřirozené, nebo moc divadelní, nebo prostě kách....

Není tady

 

#64 24. 11. 2010 18:23

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Meditace

IŠTAR napsal(a):

Pan, chápu. Ono je vždycky snazší čistit ten kyblík okolo sebe než uvnitř sebe, žejo smile. Notabene, když si pak člověk připadá jako čistá bytost, která se tólik snaží všude kolem. No ale zase buďme upřímní, nic nejde uspěchat, i to, že člověk v určité fází stojí a má pocit, že nedělá nic a vysílá lásku do prostoru má svůj význam. Takže v okamžiku, kdy nelze čistit kyblík v nás, má určitě význam, když ho čistí kolem sebe.
Bohužel prožitky a zkušenosti jsou nepřenosné.... Takže i já bývám chvílemi ve svém životě pěkně natvrdlá, no tak holt dostanu za vyučenou, což už se mnou cool.

Víš, špinavou vodou nelze nic umýt.... nebo spíš můžeš mýt jen sama sebe, ne druhé, protože je tak můžeš ušpinit tím, co na sobě původně vlastně vůbec neměli,  takže k jejich blivajzu přidᚠještě ten svůj...
Tím ovšem neříkám, že nelze dělat nic. Ano lze: nebýt svatouškovský pokrytec a říci: dělám to v první řadě sama pro sebe. Jsem přesvědčená, že už jenom tímhle může každý z nás ten svůj kyblík pročistit tak, že nestačí zírat stolttummenupp


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#65 24. 11. 2010 18:31

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: Meditace

Heluška napsal(a):

Viktor Dyk : Země mluví - to myslíš Lupi?
Máte tu báseň někdo?
....

http://newyorskelisty.com/misc/zememluvi.html

Není tady

 

#66 24. 11. 2010 18:53

Kaštanka
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 30. 12. 2009
Příspěvky: 869

Re: Meditace

hirondel napsal(a):

Kaštanka napsal(a):

hirondel napsal(a):

Nase vlastni vnitrni hluboka promena promitne vnitrni zmenu vne.
Potrebujeme se promenit ve vedomou energii abychom byli v souladu s Vesmirem a jeho vedomou energii.
Nase planeta je nadherny misto. A jak rika Crabat,v souladu s ni zije zatim jen par lidi.
Ziti v souladu s ni probiha predesvim na vnitrni urovni ,skrze onu vnitrni pomenu, ktera samozrejme necha vzniknou zmenam vnejsim. smile

Nevím, zda uvedená meditace od Kalika naplnuje to, co zde Ty popisuješ, Hir smile

Mluvim ze sebe. smile

Počítám s tím, že mluvíš ze sebe, Hir;) jak jinak:) A jak píšeš, tak by to mohlo třeba i být, ale působí takto   meditace v odkaze Kalika? (neptám se)

Není tady

 

#67 24. 11. 2010 18:55

Kaštanka
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 30. 12. 2009
Příspěvky: 869

Re: Meditace

Crabat napsal(a):

Ale ano, naplňuje. Každá meditace, každé vnoření do sebe nás přibližuje vlastní duchovní podstatě.

Ana, pokud jde o meditaci, o vnoření smile

Není tady

 

#68 24. 11. 2010 19:06

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: Meditace

Kaštanka napsal(a):

Počítám s tím, že mluvíš ze sebe, Hir;) jak jinak:) A jak píšeš, tak by to mohlo třeba i být, ale působí takto   meditace v odkaze Kalika? (neptám se)

Promiň, že ti do toho skáču, ale pokud mᚠproblém s "mým" odkazem na meditaci, tak tu mám pro tebe úkol najít něco lepšího. Můžem si pak na to rovněž zameditovat, pokud se nám to bude líbit. Jsme otevřená společnost smile Co říkáš?


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#69 24. 11. 2010 19:11

Kaštanka
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 30. 12. 2009
Příspěvky: 869

Re: Meditace

Leč raději meditujeme "na pomoc" Zemi, než abychom svými skutky (svým přístupem) neubližovali matce Zemi. To už by nás stálo více odříkávání, jojo... třeba smile nepoužívat počítače  a chodit pěšky.

Upravil(a) Kaštanka (24. 11. 2010 19:13)

Není tady

 

#70 24. 11. 2010 19:17

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Meditace

Kaštanka napsal(a):

hirondel napsal(a):

Kaštanka napsal(a):


Nevím, zda uvedená meditace od Kalika naplnuje to, co zde Ty popisuješ, Hir smile

Mluvim ze sebe. smile

Počítám s tím, že mluvíš ze sebe, Hir;) jak jinak:) A jak píšeš, tak by to mohlo třeba i být, ale působí takto   meditace v odkaze Kalika? (neptám se)

Nazory zde padly. smile


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#71 24. 11. 2010 19:21

Kaštanka
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 30. 12. 2009
Příspěvky: 869

Re: Meditace

KALIK napsal(a):

Kaštanka napsal(a):

Počítám s tím, že mluvíš ze sebe, Hir;) jak jinak:) A jak píšeš, tak by to mohlo třeba i být, ale působí takto   meditace v odkaze Kalika? (neptám se)

Promiň, že ti do toho skáču, ale pokud mᚠproblém s "mým" odkazem na meditaci, tak tu mám pro tebe úkol najít něco lepšího. Můžem si pak na to rovněž zameditovat, pokud se nám to bude líbit. Jsme otevřená společnost smile Co říkáš?

Nejde o "tvůj" odkaz, jde mi spíš o meditaci v odkaze, Kaliku smile
Jinak si myslím, že důležitější ohledně naší Země jsou skutky, v podstatě dobrovolná skromnost (i tak to bude nadbytek ve srovnání s minulostí)a domýšlet své chování v rámci zachovávání dobrých podmínek k životu. smile

Není tady

 

#72 24. 11. 2010 19:37

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Meditace

Díky, Kaliku.

haiel napsal(a):

Heluška napsal(a):

Viktor Dyk : Země mluví - to myslíš Lupi?
Máte tu báseň někdo?
....

http://newyorskelisty.com/misc/zememluvi.html

A doprčic.....pamatovala jsem si jen kousek, zapomněla jsem, jak moc je to silný....ona mu snad diktovala, nebo co?
Kaštanko, proč "raději" a "nežbychom"? va


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#73 24. 11. 2010 19:46

Heluška
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 10. 2007
Příspěvky: 1943

Re: Meditace

Jo, je to síla..
Haiel, moc děkuju, jsi šikouná hledačka  hjarta

Není tady

 

#74 24. 11. 2010 19:50

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Meditace

Myslím, že kázat o tom, co je důležitější než a bla bla bla, je stejně pokrytecké a hloupé, jako "umývat" druhé vodou ze svého nečistého kbelíku.
Pokud to takhle vyznělo, tak se omlouvám.
Já jen chtěla říci, že matka Země potřebuje naši "pomoc" asi tak jako lidská matka pomoc svého malého kojence. Jí přece stačí jen jeho úsměv, raduje se z každého jeho pokroku...
Každý se podle mne musí naučit nejprve nést zodpovědnost sám za sebe a pak teprve může EFEKTIVNĚ pomáhat ostatním stolt

Lupiš, je to síla, co? A jak to bylo překrouceno a zneužito, to je taky síla. Koneckonců, nic Vám to v souvislosti s naším tématem nepřipomíná?


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#75 24. 11. 2010 19:55

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: Meditace

Kaštanka napsal(a):

Nejde o "tvůj" odkaz, jde mi spíš o meditaci v odkaze, Kaliku smile
Jinak si myslím, že důležitější ohledně naší Země jsou skutky, v podstatě dobrovolná skromnost (i tak to bude nadbytek ve srovnání s minulostí)a domýšlet své chování v rámci zachovávání dobrých podmínek k životu. smile

No, asi jsem špatně pochopil smile
A co je to dle tebe skutek? Nemůže to být i meditace? Co myslíš tou dobrovolnou skromností?


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů