Oznámení

9.dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

9.dubna : Vaření na chatě či chalupě bez stresu: Tipy na vaření z jedné pánve nebo hrnce.

1.dubna : Jak vznikla záhada ďáblova trojúhelníku: Odhalil ji už Kolumbus?

#1 13. 11. 2010 16:44

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4743
Web

zhmotnění zla

Ráda bych se zeptala, zda si myslíte, že se zlo může zhmotnit nebo silně koncentrovat tak, abychom ho dokázali úplně jasně vnímat jako setkání s čistým zlem...


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#2 13. 11. 2010 17:06

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: zhmotnění zla

Dějiny lidstva jsou z velké části dějinami válek a utrpení. Souvislým sledem bezpočtu tváří čistého zla.
Nebo tvé otázce nerozumím.

Není tady

 

#3 13. 11. 2010 17:07

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4743
Web

Re: zhmotnění zla

Haiel,
já nemyslím zlo v člověku. Spíš jako velmi silná koncentrace zla na jednom místě, kdy i málo vnímavý člověk cítí, že právě tady je přítomná obrovská síla zla.


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#4 13. 11. 2010 17:15

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: zhmotnění zla

Tulipánka napsal(a):

Haiel,
já nemyslím zlo v člověku. Spíš jako velmi silná koncentrace zla na jednom místě, kdy i málo vnímavý člověk cítí, že právě tady je přítomná obrovská síla zla.

Rozumím. Může se zkoncentrovat a "zhmotnit". Tak, že působí skrze člověka. Člověk je jeho nástrojem. Bez něj je jenom cítit jako nějaké to "zlé místo" apod.

Není tady

 

#5 13. 11. 2010 17:18

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4743
Web

Re: zhmotnění zla

Hailel,
děkuji, ano, tak jsem to myslela smile


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#6 13. 11. 2010 17:20

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: zhmotnění zla

nemyslím, že se musí projevit skrze člověka. jsou místa, kde se člověk cítí báječně a jsou místa, kde se cítí mizerně, může mu být špatně atd. ale že by se to rovnou muselo skrze něj projevit va


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#7 13. 11. 2010 17:23

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: zhmotnění zla

PPavlaa napsal(a):

nemyslím, že se musí projevit skrze člověka. jsou místa, kde se člověk cítí báječně a jsou místa, kde se cítí mizerně, může mu být špatně atd. ale že by se to rovnou muselo skrze něj projevit va

Tulipánka se ptala na to "zhmotnění".  Když to člověk skrz sebe nepustí, není to zhmotněný. Teda projevený. Tak jsem to myslela.

Není tady

 

#8 13. 11. 2010 17:36

Marlú
♥♥-----
Místo: Tam, kde Vysočina začíná...
Registrovaný: 2. 11. 2010
Příspěvky: 35

Re: zhmotnění zla

Možná jsem v jednom takovém místě bydlela, Tulipánko. Zlo tam bylo tak silné, že se zhmotnilo i do postav, které jsem viděla, do doteků, dechu...
Nevím ale, jestli je to to, co máš na mysli big_smile


http://premamy.sk/images/ticker/narodeniny/26594.png

Není tady

 

#9 13. 11. 2010 18:01

Crabat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Krušné hory
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 2073

Re: zhmotnění zla

Existují dva základní pohledy na svět. Ten první říká, že "zlo" existuje a někdy ho můžeme téměř hmatatelně cítit. Dokonce mu odpovídají některé duchovní principy, které jsou stejně živé a skutečné jako my sami. Ten druhý vysvětluje, že "zlo" je jen naše nevědomost a že jsme si pod něj zahrnuly všechny jevy, jimž ještě nerozumíme a jsou pro nás nějakým způsobem bolestné.

Oba dva názory mají pravdu. Ne, každý v něčem, ale oba úplně. Jako příklad bych mohl uvést světlo. Známe vlnovou i kvantovou teorii světla. A obě jsou stejně správné. Musíme se totiž naučit vnímat širším záběrem. Každá skutečnost má i svůj protipól a my bychom nikdy neměli ustat, dokud neuvidíme póly oba.

Takže ano, Tulipku. Existuje tzv. "koncentrované zlo" nebo též "zosobněné zlo", které může jít téměř až k absolutnímu projevu. A toto "zlo" v duchovní úrovni představují démoni. Jejich opakem (tedy ti positivní) jsou dévové. Musíme se ale důkladněji podívat na to, jak se tyto nadzemské bytosti projevují. Jak dévové, tak démoni jsou určitým způsobem chápáni jako božské bytosti. Takový Mára (nejvyšší démon indického panteonu) se sytí strachem a hrůzou, kterou úmyslně vyvolává v lidských bytostech a z toho pochází jeho extatické stavy blaženosti. Naproti tomu dévové se radují z lásky a vysvobození každé žijící duše. Avšak ani jedni, ani druzí nezmohou nic proti Karmě, kterou si každý člověk píše sám. Jestliže se dostaneme do vlivu démona, pak za své karmické činy jakoby začneme vnitřně hořet. Jestliže se dostaneme do vlivu dévy, pak ucítíme nepředstavitelně mocný tlak, který ale, pokud se správně rozhodneme, nás posune výš. Podaří-li se nám ale pochopit správně i v tom prvém případě, dostaneme se také nad sebe. Tedy v jistém smyslu to, co činí dévové i démoni, je stejné.

A jsme tam. V opačné polaritě, kde není dobra ani zla, jen vědomí a nevědomost. Jestliže nevědomost díky karmickému zápisu je trápena, mučena a týrána znovu a znovu, dokud se nestane vědomou (protože nevědomý člověk se hříchu nebojí a tak to nejprve dělá sám těm druhým!), jaký je potom mezi těmito dvěma pohledy rozdíl?..


Crabat

Není tady

 

#10 13. 11. 2010 18:16

Crabat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Krušné hory
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 2073

Re: zhmotnění zla

Aha, Tys to potom upřesnila, Tulipánku. Tak v tomto případě je to naakumulovaná energie. Ta může být jak positivní, tak negativní. My jsme si jinde vysvětlili, že velmi silná energie může dokonce měnit charakter hmoty. Navíc kolem sebe vytváří pole, které se váže na určitou událost nebo místo. A všichni ti, kteří jsou citliví a vstoupí do tohoto pole ho vlastně dobíjejí, vytvářejí silnější diskarnáty, jež jsou též zajati tímto polem.

Pokud je takové pole vázáno třeba na dům, dá se očistit. Pokud je vázáno na obětiště, raději odtud odejděme. Ale neohrožené mysli, které jsou niterně čisté, mohou přetransformovat každé místo.


Crabat

Není tady

 

#11 13. 11. 2010 18:46

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4743
Web

Re: zhmotnění zla

Crabe,
s tou dévou jsi to dobře vysvětlil, přesně mi to sedí godlike . Zjistila jsem, že jsem si právě díky střetu s tímto zlem jsem si kdysi uvědomila sama sebe jako vědomou bytost smile

Upravil(a) Tulipánka (13. 11. 2010 18:48)


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#12 13. 11. 2010 18:51

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4743
Web

Re: zhmotnění zla

Marlú,
já už si přesně nedokážu představit podobu toho zla, jen ten strašně silný pocit děsu, byla jsem si naprosto jistá, že jsem se střetla s čistým zlem. A ten pocit je mi důvěrně známý i teď. Ale tak nějak jsem tomu moc nevěřila, potřebovala jsem se ujistit big_smile


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#13 14. 11. 2010 0:37

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: zhmotnění zla

Tuli, čemu přesně říkáš zlo?

Pavli, tohle je velice po*né, jak jsem si všimla. Viděla jsem místa, kde se nelíbilo nikomu živému - to je pravda, ale třeba to zase byla místa dobrá pro neživé - kdoví?
Ale je mnoho míst, kde se někdo cítí špatně a někdo jiný zase dobře prostě proto, že někde je čistá jin a někde čistá jang energie a někdo potřebuje tu a někdo onu.
A pak jsem viděla lidi, jak uměli číst paměť míst - a i tam se pocity někdy lišily, protože co jednomu připadá příliš, může někdo jiný vnímat jako málo.
A tam, kde jedni viděli lidská sídla a tržiště, já jsem viděla les plný nepřátelsky naladěných zvířat - což je jen druhá stránka věci, pravda..... smile

Mmch, Crabate, mezi lidmi je spousta těch, kteří se sytí strachem a hrůzou, které úmyslně vyvolávají, stejně jako spousta těch, kteří se radují z lásky a osvobození každé duše smile
Pokud tam bude nějaký rozdíl, maximálně tak v kvantitě....


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#14 14. 11. 2010 8:17

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4743
Web

Re: zhmotnění zla

Lupi,
já nevím, čemu říkám zlo, spíš je to jen o pocitu, který jsem vnímala. Nejde to popsat...


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#15 14. 11. 2010 11:31

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: zhmotnění zla

Tulipánka napsal(a):

Crabe,
s tou dévou jsi to dobře vysvětlil, přesně mi to sedí godlike . Zjistila jsem, že jsem si právě díky střetu s tímto zlem jsem si kdysi uvědomila sama sebe jako vědomou bytost smile

Tuli,
jak tohle myslis?


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#16 14. 11. 2010 13:04

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4743
Web

Re: zhmotnění zla

Hir,
"A toto "zlo" v duchovní úrovni představují démoni. Jejich opakem (tedy ti positivní) jsou dévové. Musíme se ale důkladněji podívat na to, jak se tyto nadzemské bytosti projevují. Jak dévové, tak démoni jsou určitým způsobem chápáni jako božské bytosti. Takový Mára (nejvyšší démon indického panteonu) se sytí strachem a hrůzou, kterou úmyslně vyvolává v lidských bytostech a z toho pochází jeho extatické stavy blaženosti. Naproti tomu dévové se radují z lásky a vysvobození každé žijící duše.... Jestliže se dostaneme do vlivu dévy, pak ucítíme nepředstavitelně mocný tlak, který ale, pokud se správně rozhodneme, nás posune výš."
Hir,
možná jsem to špatně pochopila, když to teď znovu čtu. Jde o to že po setkání se zlem se člověk posune obrovským skokem dopředu ve vnímání sebe sama.


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#17 14. 11. 2010 14:21

Crabat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Krušné hory
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 2073

Re: zhmotnění zla

A proto právě, Tulipku, je velmi důležité chápat oba dva pohledy zároveň. Mezi "dobrem" a "zlem" je obrovský kvalitativní rozdíl, ale pokud poodstoupíme a vzdáme se svého subjektivního nazírání, vedou vlastně do jednoho bodu. Proto za určitých okolností do sebe mohou splývat a někdy (pro netrénovaný zrak) je opravdu těžké rozlišit, co je vlastně dobré a co zlé.

Pro nás smrtelníky by měla platit základní poučka: "To, co vede k dobrému, je dobré, a to, co vede ke zlému je zlé." Což nám ovšem nabízí obrovskou možnost pro tvůrčí vyjádření, protože není tak důležité, jak věc vypadá, ale jak nakonec dopadne. Takže vypadá-li situace na první pohled beznadějně, ale my potom nějakým způsobem do sebe dokážeme zasáhnout a díky tomu se dopracujeme positivního konce, pak jsme ji vlastně svým přístupem transformovali v dobrou. A všechno, co s tím souvisí, se stane Dobrem.


Crabat

Není tady

 

#18 14. 11. 2010 15:18

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: zhmotnění zla

Jestliže můžeme zhmotňovat nehmotné, je docela možné, že si démony zhmotňujeme sami. Zatém nejsou lidi tak silní, aby si zhmotňovali sami, ale když se spojí víc lidí dohromady, můžeme si zhmotnit cokoliv, i ty démony nebo dévy.


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#19 14. 11. 2010 17:18

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: zhmotnění zla

Tulipánka napsal(a):

možná jsem to špatně pochopila, když to teď znovu čtu. Jde o to že po setkání se zlem se člověk posune obrovským skokem dopředu ve vnímání sebe sama.

Tulipku,
my vsichni neco -nejak chapem z naseho uhlu poznani. smile

Casto si osobne myslim ze zde dochazi k mnoha nedorozumenim. wink 
Nesdelila jsi tady nic blizsiho. Kde ,jak ,neboli pri jake prilezitosti se Ti ten pocit vyjevil, to co popisujes jako setkani se zlem.
Vim ze nemusis nebo si to neprejes  (treba, nevim) smile ale rikam to proto, ze mnohdy prave proto neni hned mozne zjistit o cem mluvis,o jake zkusenosti.
Nevim jestli me rozumis. smile
Lupina se take ptala cemu rikas zlo.Odpovedla jsi ze nevis cemu ,ze je to spis o pocitu. Ze nelze popsat.

Osobne si nejsem jista o cem mluvis ale neco k tomu reknu.

Mnohdy si clovek mysli ze pocit k nemu prisel z venci aniz by prozkoumal,probadal svuj vnitrni svet=projektor.
Je to jinymi slovy mozna totez co rikas Ty-  pocit vnimani zla = posun ve vnimani sebe sama  sveho vnitrniho sveta. smile

Ale mozna je to jeste jinak. wink 

Kdyz nevim jak co kdo mysli kdyz se na neco pta, je lepsi se jeste ptat zpetne.  smile wink


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#20 14. 11. 2010 18:18

Crabat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Krušné hory
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 2073

Re: zhmotnění zla

Bingo, Kaliku. To je jedna z forem projevů zla na této planetě.


Crabat

Není tady

 

#21 14. 11. 2010 21:56

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: zhmotnění zla

KALIK napsal(a):

Jestliže můžeme zhmotňovat nehmotné, je docela možné, že si démony zhmotňujeme sami. Zatém nejsou lidi tak silní, aby si zhmotňovali sami, ale když se spojí víc lidí dohromady, můžeme si zhmotnit cokoliv, i ty démony nebo dévy.

Neboli - i mezi lidmi je mnoho těch....atd.
Jo.

Tuli, dokážeš prosímtě ten pocit popsat? Neprudím - snažím se dobrat společné řeči, abychom věděli, o čem mluvíme...zlo mi totiž připadá, jako velmi široký pojem - na můj vkus se do něj vejde příliš mnoho.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#22 15. 11. 2010 14:51

IŠTAR
♥♥♥♥---
Registrovaný: 18. 8. 2010
Příspěvky: 413

Re: zhmotnění zla

Napadl mě satanismus a černá magie......

Není tady

 

#23 15. 11. 2010 15:02

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: zhmotnění zla

KALIK napsal(a):

Jestliže můžeme zhmotňovat nehmotné....

Kaliku co nehmotneho muzeme zhmotnit?  ( mas nejaky priklad? )


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#24 15. 11. 2010 16:00

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4743
Web

Re: zhmotnění zla

Lupi,
nepodezírám tě z pruzení, to je tvoje wink
Bohužel nedokážu lépe popsat, je to nepopsatelná zkušenost.
Ale myslím, že už vím, co potřebuji, děkuju smile


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#25 15. 11. 2010 16:19

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: zhmotnění zla

Já vím, že je to moje, Tuli smile
A umíte to tedy popsat blíže někdo jinej? Co si představujete pod pojmem "zlo"?
Docela mě to zaujalo, přiznám se....


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

  • Turistické, populárně – naučné, dětské a zábavné e-knihy. Stáhněte si zdarma e-knihy Jiřího Gleta. Můžete si vytvořit vlastní knihovničku e-knih na svých mobilech a tabletech.

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů