Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#26 8. 12. 2010 14:33

Petr3
♥♥-----

Re: Problémy se zuby po porodu

Eri napsal(a):

Ahoj Sakuro smile

Elmex gelee jsem kupovala v lékárně, v drogerii jsem ho nikde neviděla. Je to gel, který použiješ po vyčištění zubů,  ještě si s ním pak zuby přejedeš a už nevyplachuješ. Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na chu, je to takovej ... jakože kyselej pomeranč? hmm  Něco takového. Ale je to o zvyk. A třeba Mikešovi to šmakuje smile

O aplikaci přípravků s vyšším obsahem flouru u dětí se poraďte s vaší lékařkou. Děti se nesmí předávkovat ! Obecně platí, pokud dítě pastu je již schopno vyplivnout, můžeme ji aplikova. Halvně nepolykat smile,m ale to už asi Mikeš nedělá.

Upravil(a) Petr3 (8. 12. 2010 14:34)

Není tady

#27 8. 12. 2010 16:05

mirka..
♥♥♥♥♥♥-

hezky=) je škoda, že ne každý doktor umí takhle hezky propojit kliniku s anatomií,embryologií a vyvodit z toho logické závěry. když se nad tím tak zamyslím, tak sklovina zubu se ke krvi fakt nedostane..z toho bych usoudila, ze metabolismus jakýkoli tam bude probíhat pouze kontaktem s vnějším prostředím.

Není tady

#28 8. 12. 2010 17:23

Aneri
♥♥♥♥♥♥-

Děkuji, pane doktore, že jste ze mě udělal jen čuně a blbku , nemám vysokou, ani titul. Ale pro mě titul je jen informace o absolvování nějaké školy, /pokud to není ta v Plzni za víkend/, není to včak  záruka vědomostí.
Pokud tvrdíte, že nemoci jako osteoporozo ani hormony nemají vliv na kazivost zubů, není co řešit. Ale pak se nedivte, že mají lidé i jiné názory na doktory, než dobré. Mě jste nepřesvědčil.
Mě  ani synovi se nelíbí, že doktoři neumí a neví čím nebo jak by mě v tak těžkých  nemocech aspoň trochu pomohli. Věda jako taková je  nám pak k ničemu. Ale vydělávali na nás hodně dobře, než jsem si nechala udělat výpis a pochopili, že jde jen o jejich peníze, že nám stejně nepomůžou. Boreliozu  nám sledují, léčit neumí, sledování bych já nechala na polici, léčení na lékařích, ale to už je  asi sci-fi.......
Tak zvýšíme čištěšní zubů z 6x na 12x a já vám za půl roku napíšu, kolik kazů máme nových a jaká jsme čunata.

Není tady

#29 8. 12. 2010 17:37

Sakura
♥♥♥♥♥♥-

A jak je to tedy s tim vitaminem D3? Docetla jsem se, ze ovlivnuje vstrebavani fosforu a vapniku, a tedy jejich nedostatek je rizikovym faktorem pro kazovst zubu a osteoporozy.

Není tady

#30 8. 12. 2010 18:00

mirka..
♥♥♥♥♥♥-

aneri, titul nemáte, ale číst snad umíte,ne?petr3 napsal, že člověk není čuně jen proto, že si neumí čistit zuby tzn. nemá správnou techniku. já si taky můžu čistit zuby klidně třicetkrát a docílím jen toho, že si sklovinu sama poškodím, pokud budu mít špatnou techniku..to je snad srozumitelný ne?

Není tady

#31 8. 12. 2010 18:26

Petr3
♥♥-----

Sakura napsal(a):

A jak je to tedy s tim vitaminem D3? Docetla jsem se, ze ovlivnuje vstrebavani fosforu a vapniku, a tedy jejich nedostatek je rizikovym faktorem pro kazovst zubu a osteoporozy.

Co se týče osteoporózy, ano nedostatek vitamínu D vyvolává osteoporózu následujícím mechanismem:

V krvi musí být udržována určitá hladina vápníku --> Nedostatek vitaminu D (ten slouží pro vstřebávání Ca a P z potravy ve střevě) --> Snížené vstřebávání a pokles hladiny vápníku v krvi --> Hladina je neustále detekována příštitnými tělísky, které začnou zvýšeně vylučovat parathormon z důvodu poklesu --> Ten způsobuje odbourávání minerálů z kostí, jelikož prioritní je pro tělo udržet hodnotu vápníku na stálé úrovni za cenu zničení kostí.

Co se týče kazivosti zubů. Existují studije, které dávají do souvislosti nedostatek vápníku v krvi a vzniku kazu. Nicméně jiné studije to popírají nebo prokázaly velmi malé zvýšení kazivosti při nedostatku D3. Jediný způsob, jak spolu souvisí hladina kalcia v krvi a vznik kazu je pomocí slin (které jsou vlastně jednoduše řečeno filtrátem plazmy krevní). Jelikož sliny zásobují sklovinu, postiženou začínajícím kazem, ionty vápníku, které ji zčásti reparují. Nicméně ten příliv inotů vápníku, které slina fyziologicky nabízí je tak malý oproti tomu co by bylo třeba pro ochranu před kazem, že prvotní je používat zubní pasty s fluorem (opravdu je jedno, jeslti je pasta za 150kč nebo za 30kč, hlavně aby měla fluor). Takže netvrdím stejně jak jsem psal v předešlém postu, že snížení D3 nezpůsobí vyšší kazivost, ale dle mého osobního názoru je nárůst malý třeba o 1-3 kazy více za rok. Rovněž studije si protiřečí.

Není tady

#32 8. 12. 2010 18:33

Petr3
♥♥-----

Aneri napsal(a):

Děkuji, pane doktore, že jste ze mě udělal jen čuně a blbku , nemám vysokou, ani titul. Ale pro mě titul je jen informace o absolvování nějaké školy, /pokud to není ta v Plzni za víkend/, není to včak  záruka vědomostí.
Pokud tvrdíte, že nemoci jako osteoporozo ani hormony nemají vliv na kazivost zubů, není co řešit. Ale pak se nedivte, že mají lidé i jiné názory na doktory, než dobré. Mě jste nepřesvědčil.
Mě  ani synovi se nelíbí, že doktoři neumí a neví čím nebo jak by mě v tak těžkých  nemocech aspoň trochu pomohli. Věda jako taková je  nám pak k ničemu. Ale vydělávali na nás hodně dobře, než jsem si nechala udělat výpis a pochopili, že jde jen o jejich peníze, že nám stejně nepomůžou. Boreliozu  nám sledují, léčit neumí, sledování bych já nechala na polici, léčení na lékařích, ale to už je  asi sci-fi.......
Tak zvýšíme čištěšní zubů z 6x na 12x a já vám za půl roku napíšu, kolik kazů máme nových a jaká jsme čunata.

Nikdo z vás čuně nedělá. Čuně bych byl kdybych si zuby nečistil vůbec. Podstatná je zde technika, která ma na odstranění plaku největší vliv. Technika se cvičí poměrně obtížně a není jednoduchá, proto je třeba, aby vám ji vᚠzubař vysvětlil. Přirovnal bych to asi k tomuto příkladu: I kdybych doma umýval okna 10x a pokaždé špatně, tak tam vždy zbyde více špíny než kdybych je umyl správně a jen jednou. Sám jsem měl vysokou kazivost chrupu, dokud jsem se nenaučil správně čistit a poté ejhle, roky bez kazu. Nemluvím jen tak do větru, sám jsem to na sobě zkusil.
Chápu, že máte zřejmě špatné zkušenosti s lékaři. Bohužel medicína není všemocná, řadu chorob zkrátka léčit nedokážeme. Sám mám rodiče, kteří trpí autoimunitní chorobou a mají ji doživotně, nedá se léčit. Ano a vyskytují se mezi námi i kolegové, kteří směřují léčbu do oblasti byznysu. Vše je možné. Neznám vᚠkonkrétní případ, takže nechci soudit.

Upravil(a) Petr3 (8. 12. 2010 18:34)

Není tady

#33 8. 12. 2010 19:10

Aneri
♥♥♥♥♥♥-

A nedostatek flouru způsobuje kazivost, nebo ne ? No a možná mám i já z toho kalcifikáty, ale zase, je to špatné hospodaření něčeho, co nám lékaři nezjistí. 
http://biolab.webpark.cz/tabnedostatek.htm

Není tady

#34 8. 12. 2010 20:04

Petr3
♥♥-----

Fluor je stopový prvek v těle, čili ve velmi malé koncentraci. Ovšem pozor, při:
- zvýšeném příjmu (dnes mě napadá buď umělá substituce pomocí léků- fluoridové tablety nebo spolykání ohromného množství zubní pasty či vody) je pro organismus toxický a hl. u dětí byly popsány výjmečně i případy otravy, ale to byste museli vypít asi 5ml 2% roztoku (jedna lahvička) a ten je dostupný pouze u lékaře na předpis. Ano nadbytek může dále vyvolat patologické ukládání fluoru do kostí. Fluor způsobuje křehnutí kostí, kdy jsou pak kosti pro představu něco jako sklo. Pevné, ale nejsou vůbec ohebné, čili se tříští. Dále u dětí během vývoje zubu způsobuje tzv. fluorózu což je nevratné poškození zubů, které jsou velmi křehké.

- snížený příjem potravou v dospělosti nedělá problémy, horší je snížená lokální aplikace v podobě past/vod/gelů na zuby při čištení. Pokud nepoužíváte pastu s fluorem, pak ano kazivost silně stoupá.

Fluor je potřeba, ovšem ve správném množství.

Upravil(a) Petr3 (8. 12. 2010 20:09)

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí