Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 5. 11. 2010 19:36

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Nový Babinet

Zajímalo by mě, na jakém základě došlo k inovaci. Proč byla "nutná"? Volali snad zdejší přispěvatelé po změně? A po jaké konkrétní?

Není tady

 

#27 5. 11. 2010 19:47

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 2636

Re: Nový Babinet

přesně na tohle jsem se také chtěla zeptat...


Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

 

#28 5. 11. 2010 20:25

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Nový Babinet

Tercila napsal(a):

Zajímalo by mě, na jakém základě došlo k inovaci. Proč byla "nutná"? Volali snad zdejší přispěvatelé po změně? A po jaké konkrétní?

O inovaci jako takové rozhodli majitelé serveru a Ti jediní se tudíž k ní mohou vyjádřit. Můžu akorát zatím doplnit, a psala jsem to už výše, že změna byla nutná především s ohledem na zvyšující se nároky na diskuzní servery jako takové a také z důvodu, že zdejší kapacita serveru už prostě nestačí.

Není tady

 

#29 5. 11. 2010 21:16

čarodějka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Nejdek
Registrovaný: 21. 9. 2008
Příspěvky: 3390
Web

Re: Nový Babinet

Tak jsem si přečetla tuto diskuzi a musím se přiznat že jí celkem moc nechápu.Mám už svůj věk je mi 52 let, nové věci se učím trochu hůř a Pc není zrovna můj nejlepší kamrád (než se naučím něco nového trvá mi to) ale na novém Babinetu jsem se naučila vše hned a bez problémů.A myslím si že kdo chce pokračovat ve své zajeté diskuzi tak v ní pokračovat bude i když to bude v novém kabátě.


Lepší je užívat života než v domově důchodců vzpomínat na pracovní úspěchy.

Není tady

 

#30 5. 11. 2010 21:38

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Nový Babinet

čarodějka napsal(a):

Tak jsem si přečetla tuto diskuzi a musím se přiznat že jí celkem moc nechápu.Mám už svůj věk je mi 52 let, nové věci se učím trochu hůř a Pc není zrovna můj nejlepší kamrád (než se naučím něco nového trvá mi to) ale na novém Babinetu jsem se naučila vše hned a bez problémů.A myslím si že kdo chce pokračovat ve své zajeté diskuzi tak v ní pokračovat bude i když to bude v novém kabátě.

Asi mi uniklo, že by někdo psal, že neumí pracovat v na novém babinetu. Myslím, že všichni psali, že se jim NELÍBÍ, nelíbí úprava, barva, systém ........ .

Není tady

 

#31 5. 11. 2010 21:39

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Nový Babinet

Pochopila, naučila, NELÍBÍ


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#32 5. 11. 2010 22:01

Jirka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 3. 2. 2005
Příspěvky: 2036

Re: Nový Babinet

Důvodů, proč vzniká nový Babinet, je celá řada: počínaje tím, že "konkurence toho umí víc", přes "tady to  vypadá jak v muzeu" až po firmy, které inzerují jenom "na moderních stránkách" (a to Babinet živí).

Důležitý byl i argument, že aplikace PunBB, na které jedou tyto diskuse, se reálně už nevyvíjí (a Babinet je na ní moc velký, je konstruovaná na menší zátěž), a proto jsme se přesunuli k jiné aplikaci, která je vrcholem v oboru a má jako referenci velké množství instalací.

Design nevznikl tak, že grafik se zbláznil, ale jako výsledek mnoha zkušeností všech aktivních lidí okolo Babinetu. Určitě se mraku lidem nebude líbit, nejde se zavděčit všem. I proto bude alternativní vzhled, víceméně podobný tomu, co je zde. Ale ne stejný (ani to nejde).


Otázky na moderátorky a admina pokládejte ve fóru Poradny a diskuse.
Dodržujte prosím Pravidla diskusí na Babinet.cz.

Není tady

 

#33 5. 11. 2010 22:21

Xsara
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 12. 2006
Příspěvky: 1005

Re: Nový Babinet

Jiří, tak pokud vám nevadí, že se k nové aplikaci, která je vrcholem v oboru, přesunete se značně prořídlými řadami uživatelek, tak je to v poho... tummenupp  Možná si uživatelky můžete nahradit těmi kladnými referencemi. wink

A abych nebyla jenom jedovatá... nezlobte se na mě, ale je to fakt děs běs. Pokud tedy tvrdítě, že grafik není duševně vyšinutý, tak tedy pravděpodobně požil, ne? Vždy je to naprosto nepřehledné, barva otřesná...

Ale je pravda, že jak tu někdo psal "buď si zvyknu, nebo půjdu o dům dál". Takže dokud bude fungovat starý babinet, budu si sem chodit ráda číst.  No a až nebude... pápá... rock


Morálka je postoj vůči lidem, které nemáme rádi.
Oscar Fingal O'Flahertie Wills Wilde

Není tady

 

#34 5. 11. 2010 22:45

klokan
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno-venkov
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1954

Re: Nový Babinet

A mně by se moooc líbil nový Babinet v hnědých barváách big_smilewink


Existuje 10 typů lidí - Ti, kteří tohle chápou a ti, kteří nikoliv wink

Není tady

 

#35 5. 11. 2010 22:56

Jirka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 3. 2. 2005
Příspěvky: 2036

Re: Nový Babinet

Xsara napsal(a):

Jiří, tak pokud vám nevadí, že se k nové aplikaci, která je vrcholem v oboru, přesunete se značně prořídlými řadami uživatelek, tak je to v poho... tummenupp  Možná si uživatelky můžete nahradit těmi kladnými referencemi. wink

A abych nebyla jenom jedovatá... nezlobte se na mě, ale je to fakt děs běs. Pokud tedy tvrdítě, že grafik není duševně vyšinutý, tak tedy pravděpodobně požil, ne? Vždy je to naprosto nepřehledné, barva otřesná...

Ale je pravda, že jak tu někdo psal "buď si zvyknu, nebo půjdu o dům dál". Takže dokud bude fungovat starý babinet, budu si sem chodit ráda číst.  No a až nebude... pápá... rock

Psal jsem, že bude alternativní téma podobné tomuto...


Otázky na moderátorky a admina pokládejte ve fóru Poradny a diskuse.
Dodržujte prosím Pravidla diskusí na Babinet.cz.

Není tady

 

#36 6. 11. 2010 7:57

amely
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 11. 1. 2009
Příspěvky: 907

Re: Nový Babinet

Tak jsem se na ten nový mrkla, pochopila - ale taky nelíbí. Myslím, že tam hraje roli i psychologické hledisko - tady ta barevnost a struktura je velice příjemná. Na tom novém - funguje to, ale mně je ta barevnost osobně velice nepříjemná. Tady hraje roli určitě podvědomí a logika nepomůže.
Jen tak jsem se dívala na jiné oblíbené stránky a jen tak bez čtení zkoušela, jak na mne působí svým vzhledem. V tomto ten nový Babinet dopadl výrazně nejhůř. Neberte to jako kritiku, spíš jako vysvětlení.
Když už bude muset být nový, co aspoň jiné barevné varianty? Několik a udělat test, která působí psychicky nejlíp. Bylo by to moc drahé?
Já sem toho až tak moc nepíšu, ale ten nový mne dost odpuzuje.

Není tady

 

#37 6. 11. 2010 8:14

tříska
♥♥♥♥---
Místo: jižní Morava
Registrovaný: 15. 7. 2009
Příspěvky: 327

Re: Nový Babinet

Zvyk je holt železná košile... gloria   
Na nové M-Ofiicy jsem si taky ne a ne a nemohla zvyknout...  Zavrhla jsem je a zůstala u 2003...
Je to špatně? - Anebo: to je to stáří ?!  albert lol

Není tady

 

#38 6. 11. 2010 8:40

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: Nový Babinet

Že by se B konečně dočkal změny, o kterých jsme psali s cilkou už asi před dvěma rokama? wink


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#39 6. 11. 2010 8:59

Definitiv
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 19475
Web

Re: Nový Babinet

Myslím že faktů, co konrétně se nám nelíbí tu zaznělo dost. Dovolím si je za sebe shrnout:
1) barvy - ruší a tříští pozornost, vyloženě bijí do očí
2) nepřehlednost diskuze - roztažení názvu tématu na dva řádky s ikonou velkou jak čtvrt monitoru. Opravdu nepotřebuju vědět, že "Zimňátka 3857 založila nadesnamaminkačtyřechholčiček 21.10.2010 v 11:21:35"
3) smajlíci - proč musela nastata změna, proč se nemohly použít stávající?
4) diskuze samotná
5) přehled diskuzí - nějak mě neinteresuje, že počet témat v dětech bude 7542, to je informace zajímavá možná tak pro ty, co k vám chtějí umístit reklamu, pro běžného uživatele úplně k ničemu
6) ukrutně se mi nelíbí naskakování bublin na liště, když na ně najedu myší. Hýbe mi to s textem
7) neuveřitelně malé písmo na liště (nové příspěvky, galerie, atd.), které mě nutí nasadit si brýle
8) kam zmizelo "zobrazit příspěvky od poslední návštěvy?" "zobrazení nej uživatele mě fakt nezajímá"
9) chápu, že vývoj punBB se zastavila, ale věřím, že i na phpBB se dá najít template (případně ho udělat), který by nevyvolával v lidských očích děs a paniku a u slabších jedinců epileptické záchvaty z přemíry barev.

Fakt mám strach, že tohle pro mě bude konečná


MATYLDA
http://www.tickerclub.com/cache/0f00e26f70.png 22.10.2009 - 3389 g, 51 cm hjarta
ALŽBĚTA
http://www.tickerclub.com/cache/f19c85ecc3.png 22.6.2012 3 3780 G, 51 cm hjarta

Není tady

 

#40 6. 11. 2010 9:11

tříska
♥♥♥♥---
Místo: jižní Morava
Registrovaný: 15. 7. 2009
Příspěvky: 327

Re: Nový Babinet

U mě by epiletické záchvaty nastávaly při sledování komerčních televizí ve chvílích, kdy na mě začne ŘVÁT reklama.
Naštěstí jsem objevila kouzlo tlačítka MUTE ... na němž jsem se naučila mít prst v pohotovosti po celou dobu sledování filmu...  lol lol lol
Bohužel dodnes s tím také nikdo nioc neudělal - národ si to nechá líbit už pěkných pár let.
A manažeři komerčních TV si asi neuvědomují, že zeslílením zvuku při reklamách docílili pravého opaku (jsem přesvvědčena, že podobně to dělá víc lidí, než si kdo umí představit).

Ale zpět k novému Babinetu. - Věci přicházejí a také odcházejí.
Nebylo by to poprvé ani naposledy, kdy bychom se chtě-nechtě museli rozloučit s něčím, co se nám líbí a co nám vyloženě vyhovuje.
Viz krémy, řasenky, parfémy (asi veškerá kosmetika), oblíbené obchody taky občas mizí atp. ... dumbom

Co naděláme. - Svět už je zkrátka takový!  cool

Upravil(a) tříska (6. 11. 2010 9:12)

Není tady

 

#41 6. 11. 2010 11:04

floran
♥------
Registrovaný: 15. 5. 2010
Příspěvky: 23

Re: Nový Babinet

Tak nevím. Já jsem jistě o generaci starší , je mi 63. na nový Babinet jsem si zvykla asi za 3 dny.
Prostě , když se aktivuju, zvládnu všechno, jen se aktivovat.
A až na jednoho smajlíka, zdvižený palec, není co řešit. Přešla tam celá skupina Digiscrapu a zvykla se hned.Co se nám nelíbí, řešíme hned.
Ve skupině máme rozdělená témata, takže nic nehledáme, víc informací je i na profilu, po ruce je galerie, kterou potřebuji na vkládání Loček.
Prostě , všechno jde , když se chce. Jen jak chybí snaha a ochota, je to těžké.
Jo odsoudit a zavrhnout je to nejjednodušší.

Není tady

 

#42 6. 11. 2010 13:05

kindle
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Středočeský kraj
Registrovaný: 26. 11. 2009
Příspěvky: 1386

Re: Nový Babinet

teda tuto diskuzi vůbec nechápu.... tedy spíše ty, které jí zavedly.

Pro mě tedy osobně je úplně jedno jak nový Babinet vypadá, chodím tam ráda a jsem ráda, že si můžu popovídat s lidma, s kterýma je mi fajn a můžu rozebrat spoustu věcí, které jinak třeba nemám s kým. Já jsem se v novém Babinetu zorientovala hned a bez problémů a že je barva bijící do očí.... to ani nevnímám.

Jak už zde psal Jirka ... nejde se zavděčit všem, takže to prosím Vás pochopte. Někdo by chtěl zelený, někdo modrý, někdo puntíkatý..... to by asi tak dobře na jednom serveru Babinetu nešlo, že?

Takže to můj názor a myslete si každej co chcete


http://lb2f.lilypie.com/wmpWp1.png

http://kindlescrap.blogspot.com/
http://www.rajce.net/u160314                               nové fotky 6.6.

Není tady

 

#43 6. 11. 2010 16:13

Jiruska
♥♥♥♥♥--
Místo: Nejdek
Registrovaný: 17. 2. 2010
Příspěvky: 747
Web

Re: Nový Babinet

já myslím, že je tu mnoho povyku pro nic....
co se barev týče, tak já vidím ještě dobře... nový babinet je barevně decentnější, tak nerozumím kdo píše, že barvy bijou do očí...
a k té nepřehlednosti.. to je jen proto, že je to nové... po pár dnech už vám to nepřehledné nepřijde, protože se začnete orientovat...
a když tady Jirka vysvětlil, že změna je nutná i co se technické stránky týká, tak stejně není o čem debatovat... na první pohled nic nezjistíte, chce to začít používat a přesunout si tam konkrétní diskusi... a pak psát své připomínky do určeného vlákna...

Není tady

 

#44 6. 11. 2010 16:58

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Nový Babinet

Jiruska napsal(a):

já myslím, že je tu mnoho povyku pro nic....
co se barev týče, tak já vidím ještě dobře... nový babinet je barevně decentnější, tak nerozumím kdo píše, že barvy bijou do očí...
a k té nepřehlednosti.. to je jen proto, že je to nové... po pár dnech už vám to nepřehledné nepřijde, protože se začnete orientovat...
a když tady Jirka vysvětlil, že změna je nutná i co se technické stránky týká, tak stejně není o čem debatovat... na první pohled nic nezjistíte, chce to začít používat a přesunout si tam konkrétní diskusi... a pak psát své připomínky do určeného vlákna...

Překvapuje mě, jak se o přehlednosti může vyjadřovat někdo, kdo za celou dobu nepřispěl jinam než do svého chlívku kapitulation .

Není tady

 

#45 6. 11. 2010 17:27

Nela
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1891

Re: Nový Babinet

Taky jsem si přečetla celou diskuzi. Zatím to vypadá, že je spíše více těch, kterým se nový babinet moc nelíbí.  Bohužel se musím k nim  připojit.  Jsem na novém babinetu registrovaná docela dlouho, ze začátku jsem měla snahu tam zůstat, založily jsme si tam své vlákno, bohužel zdrhly zpět.   Neumím zcela přesně pojmenovat, co se mi  tam vlastně nelíbí, teda mimo nepřehlednosti.  Mám ráda nové věci,  takže v tom problém nevidím, jen mne nějak nic nezaujalo.  Jestli se to tady zavře, tak prostě nám nic jiného nezbude, než přejít, to se nedá nic dělat.   
Ale tvůrci by se  asi zamyslit mohli a něco poopravit, aby nám všem bylo fajn, přece se na babinet chodíme odreagovat, odpočinout atd. smile


"Člověk si uvědomí, že byl šastný, až už je to pryč."

Není tady

 

#46 6. 11. 2010 17:57

REŇAS
Host

Re: Nový Babinet

Tak teda, já jsem se také podívala,je to pro mně překvapení,jelikož tady v poslední době moc nejsem(nestihám) a maily čtu málo(pokud tam bylo upozornění na nový Babinet wink ). Mně se to zdá celkem o.k.,je to asi síla zvyku. Ale zkusím se na to podívat ještě trošku jinak,já mám vážnou vadu očí,je to celkově složitá vada,ale na blízko vidím zatím, dobře!! Barvoslepá také nejsem! Ale ten světlý podklad s tím šedým(nebo světle černým) písmem,asi není to nejšastnější pro někoho,kdo má nějaké vady zraku,nevím,spíš předpokládám,že nato se vůbec nemyslelo. Právě to zdůraznění písma,to jak se  tam změní do červena(pak je to na tom podkladu výraznější) je o.k. nebo to,když člověk klikne na diskuzi a zdůrazní se mu to v červeném rámečku také o.k.,ale pak to bílé písmo právě v těch rámečcích pro očaře,není to pravé..(tady zase bylo v záhlaví v modrém bílé písmo),takže,když,už Nový Babinet,tak bych možná myslela i na tuto stránku věci. wink cool Tady byl také v podstatě šedý podklad,jen to modré písmo a orámování to pěkně zdůrazňovalo a bylo to výrazné.
Za mně teda celkem žádný problém,klidně vítám i nové rubriky. No a jedině nad čím bych teda více zauvažovala by bylo nad barevnou grafikou,aby byla příjemnější a viditelnější i pro očaře. Já myslím,že se přizpůsobím a doufám,že se nás tam sejde co nejvíce. smilewink
A smajlíci jsou mi fakt, jedno jací tam budou...big_smile Ty své si tam najdu. big_smile No a hlavně,když se tam najdem my všichni. rock storstark
PS:doufám,že tam bude mít každá(ý) stejnou přezdívku,abych sakra nemusela uvažovat s kým si to píšu.. big_smile big_smile wink

 

#47 6. 11. 2010 18:09

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Nový Babinet

Pamatujete si na rok 2006 kdy jsme se přesouvali ze starého babinetu jedničky na nový babinet - 2 ? Jak jsme všichni nedávali, že tam nejdeme? že je to strašný? A jak jsme si zvykli. Ted je tu bbn číslo 3. Změna je život reta rock


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#48 6. 11. 2010 19:01

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Nový Babinet

aprill napsal(a):

AndreaP. napsal(a):

Aprill, otázka na Tvou odpověď je velmi jednoduchá a prostá, a věřím, že i ty ji moc dobře znᚠwink Cvrkot tam není, protože většina uživatelů drží pospolu jako jedna velká Babinetí rodina a jsou ještě zde, kde je to zabydlené a nemusí se tady nic učit. Jako příklad můžu uvést skupinu skvělých holek z digiscrapu, které se tam přestěhovaly jako první a vlastně najednou, vlastně to byly ony, kdo měl za úkol vychytat chyby a tak, za což jim patří můj velký dík, jejich pomoc byla obrovská. Proto jsem psala, že teď už záleží jen na nás, respektive na vás, jak si to zabydlíte na novém. To už administrátoři sami nezvládnou, k tomu potřebují pomoc vás uživatelů.

Andrejko, to není o tom, že se nechci nic nového učit, myslím, že jsem neměla a nemám problém se v něm pohybovat, ale je o tom, že ten nový je zbytečně nepřehledný kapitulation .

přesně tak


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#49 6. 11. 2010 19:14

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Nový Babinet

floran napsal(a):

Tak nevím. Já jsem jistě o generaci starší , je mi 63. na nový Babinet jsem si zvykla asi za 3 dny.
Prostě , když se aktivuju, zvládnu všechno, jen se aktivovat.
A až na jednoho smajlíka, zdvižený palec, není co řešit. Přešla tam celá skupina Digiscrapu a zvykla se hned.Co se nám nelíbí, řešíme hned.
Ve skupině máme rozdělená témata, takže nic nehledáme, víc informací je i na profilu, po ruce je galerie, kterou potřebuji na vkládání Loček.
Prostě , všechno jde , když se chce. Jen jak chybí snaha a ochota, je to těžké.
Jo odsoudit a zavrhnout je to nejjednodušší.

jsem si nevšimla, že by někdo psal, že na novém babinetu něco nezvládne rollhmm
aby se snad člověk bál říct, co mu nelíbí, aby tu nedostal kartáč, že nemá snahu a je neochotnej hmm


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#50 6. 11. 2010 19:36

svarapaja
♥♥♥♥---
Místo: Jižní Morava
Registrovaný: 27. 2. 2010
Příspěvky: 429
Web

Re: Nový Babinet

tady je vidět, kdo sleduje funkčnost nového babinetu a kdo barevnost stránek jako ve školce, kdy se řádky podtrhávaly barevnýma pastelkama...
Kdo chce, ten si chybu vždycky najde reta

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů