Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 22. 2. 2006 14:03

Luciana
Host

zjistím, že manžel podal návrh na rozvod?

Manžel odešel před půl rokem k milence. Mluví o rozvodu, ale zatím návrh nepodal, ale ani mi neřekne, až to udělá. Prý se mám nechat překvapit, až mi přijde jednoho dne předvolání od soudu, on mi to říkat nebude. Je nějaká šance se dozvědět na soudě -  v podatelně nebo někde jinde, že už manžel návrh na rozvod podal nebo musím opravdu čekat, až mi přijde předvolání na soudní jednání.
Vím, že by bylo nejlepší podat návrh na rozvod sama, ale to udělat nedokážu.

 

#2 22. 2. 2006 14:08

Janaaa
Host

Re: zjistím, že manžel podal návrh na rozvod?

Luciana napsal(a):

Manžel odešel před půl rokem k milence. Mluví o rozvodu, ale zatím návrh nepodal, ale ani mi neřekne, až to udělá. Prý se mám nechat překvapit, až mi přijde jednoho dne předvolání od soudu, on mi to říkat nebude. Je nějaká šance se dozvědět na soudě -  v podatelně nebo někde jinde, že už manžel návrh na rozvod podal nebo musím opravdu čekat, až mi přijde předvolání na soudní jednání.
Vím, že by bylo nejlepší podat návrh na rozvod sama, ale to udělat nedokážu.

Řeknou Vám to v podatelně u soudu, stačí občanský průkaz.
Hodně štěstí, prožívám to samé, za měsíc máme první stání..sad

 

#3 22. 2. 2006 14:29

Janaaa
Host

Re: zjistím, že manžel podal návrh na rozvod?

Ero napsal(a):

No, jedna věc je, se to dozvědět, ale myslím, že obsah nedají k přečtení, to se stejně budou ptát...zeptají se, zda jsi s návrhem seznámena...a pokud ne, přečtou ho a můžeš se vyjádřit!!! Tak se aspon nachystej, napiš si třeba body., to není ostuda, můžeš být z toho vedle, nebo rozčílená a zapomeneš, co vše jsi tam chtěla dát !!!

No na podatelně zjistí, jestli je to podané.  Poté, ještě před soudem, ji přijde kopie návrhu poštou, takže bude mít dost času si vše připravit..

 

#4 23. 2. 2006 8:24

lištička
♥♥-----
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 62

Re: zjistím, že manžel podal návrh na rozvod?

Luciano,ja podávála žádost o rozvod v únoru a v dubnu přišel manželovi dopis od soudu,že je podána žaloba na rozvod manželství a že na to případně může reagovat.On reagoval dopisem soudu,že nesouhlasí,jedině pokud bude vyřešen majetek.Nato mu odepsali,že manželství může být rozvedeno i bez vyřešení majetkových poměrů. V červnu bylo první stání,kde jsme byli rozvedeni.
Tím jsem jen chtěla říci,že se to včas dozvíš,soud Tě upozorní.Přeju hodně štěstíčka:-)

Není tady

 

#5 24. 2. 2006 7:12

La
Host

Re: zjistím, že manžel podal návrh na rozvod?

Chtěla jsem to vědět, abych měla čas se na jednání připravit. Vlastně ani nevím, o jaký rozvod by v našem případě šlo. Asi po*ný, když se se mnou manžel na ničem předem nechce domluvit ne?. Myslela jsem si, že se nikdy nerozvedu, je mi špatně a smutno, jen na to pomyslím. A ze strany manžela bohužel můžu čekat jen podrazy. Nevíte, jestli můžu chtít nejdříve vyřešení majetkových záležitostí, než budu souhlasit s rozvodem? Mám strach, že pokud bych to udělala obráceně, tak nám nezbyde vůbec nic.

 

#6 24. 2. 2006 7:38

lištička
♥♥-----
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 62

Re: zjistím, že manžel podal návrh na rozvod?

S tím vyřešením majetk.záležitostí to bez domluvy s manželem nepůjde a rozvedou vás event.i bez toho.Pokud máte byt nebo RD pořízený společně za trvání manželství,tak se dělí vše na poloviny( pokud jste nedostal některý z vás něco darem třeba  od rodičů nebo z dědictví).Nevím,jestli máte dítě-rozvodu by pak předcházelo jednání o svěření do péče.
Co se týká nemovitosti,tak do třech let od rozvodu  se může podat návrh  k soudu na majetkové vyrovnání SJM (spol.jmění manželů).

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů