Oznámení

5.října : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

5.října : Bleskový koláč jako od babičky. Jednoduchý recept, který se nedá pokazit!

10.července : Potřebujete pomoc, nebo pomoci někomu v nouzi chcete? Dejte o sobě vědět na Pomahejtesi.cz!

#1 22. 2. 2006 9:54

pupicek
♥♥♥♥♥♥-

vyhořelý jistič v družstevním bytě

dobrý den, pronajímam družstevní byt, včera podnájemci vyhořel hlavní jistič. Byl za domovníkem a tem mu řekl,že se o to nebude starat, že to není jeho povinnost a že si má zavolat sám opraváře a sám si to i zaplatit. nevíte jak to je ? To by nám neměli proplatit z fondu oprav?
A kdo by si měl zajisti a zaplatit opravu já jako pronajímatel nebo podnájemce?
Kde můžu získat nějaké informace?
Děkuji vám

Není tady

#2 22. 2. 2006 11:06

pupicek
♥♥♥♥♥♥-

Re: vyhořelý jistič v družstevním bytě

Ero děkuji za radu, nájemníci mají ve smlouvě,že si hradí náklady i na opravy sami. Takže oni se již starají o opravu, já jsem jim řekla,že jim půlku na to dám.
Ještě tedy jeden dotaz a ten domovní telefonek, ten který máme v bytě na otvírání bzučákem domovní dvěře, tak ten mi také nejde a to je také moje záležitost s opravou?

děkuji za radu

Není tady

#3 22. 2. 2006 16:41

Fanny
♥♥-----
Místo: Praha

Nám domovní zvonky vyměnili, od té doby zlobí v bytech většině lidí, ale stejně nám bylo řečeno, že je to věc jednotlivých lidí a že nám z fondu nic hradit nebudou.

Není tady

#4 22. 2. 2006 21:14

pupicek
♥♥♥♥♥♥-

Ero dobře, ale to je snad v každé podnájemní smlouvě,že podnájemník se stará o nějaké drobnější opravy. Někde navíc je napsána i částka. Já jen z mé dobré vůle jim zaplatím polovinu opravy.
V tom bytě nyní bydlí oni a ne já.  To je jako kdybyste si v půjčovně půjčila automobil a pak ho vrátila s tím,že vám upadla nějaká součástka, ale to přece by měli platit oni,že? když jsou vlastníci automobilu.
I já bydlím dál v podnájmu, takže i já musím platit a můžu vám říct, že platím zhruba tak 3xvíce než oni a když se mi něco pokazí také si to budu platit sama. Co nemůžu zařizovat je spokojené bydlení ještě cizí osobě.
Ohledně telefonku vám opět moc děkuji za radu.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí