Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 20. 10. 2010 22:47

Rigoletta
♥♥♥♥---
Registrovaný: 4. 1. 2010
Příspěvky: 358

daňové zvýhodnění na děti

Ahoj, nevíte někdo jak na to?
Abych v zaměstnání mohla uplatnit daňové zvýhodnění na dítě je třeba potvrzení od manžela z práce, že jej neuplatňuje on. On mi ale nechce říct, kde pracuje a o nějakém potvrzení nechce ani slyšet.
Když slevu uplatním v ročním zúčtování, tam již tento doklad není potřeba? Prozatím jsem slevu uplatňovala v jeho ročním zúčtování daní, které jsem mu dělala já a nikdo nic takového po mně nechtěl...

Bude třeba takové potvrzení i po rozvodu, aby mi mohli odečítat slevu měsíčně???

Vždy on by neměl mít nárok už teď, když mám dceru ve své péči já a žijeme odděleně.

Není tady

 

#2 21. 10. 2010 8:26

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12610

Re: daňové zvýhodnění na děti

Když nebude mít dceru v péči on, tak proč by si ji odečítal ? 
Ale vždycky budeš potřebovat alespoň čestné prohlášení, že on neuplatňuje. Jak na roční zůčtování, tak měsíční.
Chtělo by to zjistit jeho zaměstnavatele a pak ho obejít a napsat přímo zaměstnavateli. Já to tak udělala... také o tom nechtěl ani slyšet.. 
Nárok přeci má ten, u koho dítě bydlí.


Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

 

#3 21. 10. 2010 10:16

deves
♥♥♥----
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 211

Re: daňové zvýhodnění na děti

U nás mzdovce stačilo předložit rozhodnutí soudu o svěření do péče s nabytím právní moci


Někteří lidé vstoupí do našeho života a rychle z něj zase odejdou. Někteří v něm nějakou dobu zůstanou a zanechají stopy v našich srdcích. My už pak nikdy nejsme stejní.

Není tady

 

#4 21. 10. 2010 12:24

Rigoletta
♥♥♥♥---
Registrovaný: 4. 1. 2010
Příspěvky: 358

Re: daňové zvýhodnění na děti

U mně právě chtějí potvrzení od manžela z práce, jinak mi to nemohou udělat. Ale teď mi řekla paní z finančního úřadu, že žádná potvrzení při ročním zúčtování přikládat nemusím. Tak to uplatním alespoň touto cestou.
I tak bych se ráda dopracovala k tomu potvrzení od manžela, ale nevím jak zjistit toho zaměstnavatele. Jeho rodina mi ho stěží oznámí. Asi naivní otázka, ale není nějaká možnost přes co toho zaměstnavatele zjistit?

To potvrzení je třeba dokládat každý rok?

Není tady

 

#5 21. 10. 2010 19:54

martina33
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Kladno
Registrovaný: 10. 8. 2008
Příspěvky: 3026
Web

Re: daňové zvýhodnění na děti

Zaměstnání lze zjistit na OSSZ a na důchodovém, případně na zdravotní pojišovně bývalého, ale asi ti to nesdělí, páč je to velice tajná informace . Já jsem tedy jako rozvedená nedokládala žádné potvrzení k daňovému přiznání. Ono by se to i později zjistilo, že si uplatňujete oba odpočet na stejné dítě. Přeci jen v tomhle je finančák dost precizní.


http://tickers.cafemom.com/t/eNortjKzUjI0MjaztFSyBlwwFZgC2w,,26.png


18.3.2009 v 14:05 h 3540g a 50cm, 18.3.2010 váha 9.5kg a 75 cm, 18.3.2011 váha 12kg a 87cm

Není tady

 

#6 22. 10. 2010 7:29

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12610

Re: daňové zvýhodnění na děti

Martino a jak by se to zjistilo, pokud si on sám nebude podávat přiznání, ale bude zaměstnancem ?  Ale v tomto případě by zas měla chtít mzdovka po něm potvrzení od manželky.


Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

 

#7 22. 10. 2010 20:25

martina33
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Kladno
Registrovaný: 10. 8. 2008
Příspěvky: 3026
Web

Re: daňové zvýhodnění na děti

Frigo, každý zaměstnanec odvádí sociální a zdravotní pojištění ze svého platu, a na příslušné úřady to od zaměstnavatele přijde. A hlavně každý zaměstnanec je u těchto institucí hlášen po nástupu do zaměstnání, aby mohl platit odvody. A s tou mzdovou účtárnou to mᚠpravdu, účetní by tedy po něm taky měla chtít potvrzení od manželky, když ještě asi nejsou rozvedeni.


http://tickers.cafemom.com/t/eNortjKzUjI0MjaztFSyBlwwFZgC2w,,26.png


18.3.2009 v 14:05 h 3540g a 50cm, 18.3.2010 váha 9.5kg a 75 cm, 18.3.2011 váha 12kg a 87cm

Není tady

 

#8 22. 10. 2010 21:51

elementgirl
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 1817

Re: daňové zvýhodnění na děti

Mě stačilo jen rozhodnutí od soudu o svěření do péče .


Je mnoho lidí, kteří naši duši, naše cítění nechápou... a nás samotné to poté moc ubíjí... Zavidím Vám, jestli nevíte o čem píši... Proto mé životní motto je: "Kdo nezažije, nepochopí!"

Není tady

 

#9 23. 10. 2010 9:55

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12610

Re: daňové zvýhodnění na děti

martina33 napsal(a):

Frigo, každý zaměstnanec odvádí sociální a zdravotní pojištění ze svého platu, a na příslušné úřady to od zaměstnavatele přijde. A hlavně každý zaměstnanec je u těchto institucí hlášen po nástupu do zaměstnání, aby mohl platit odvody. A s tou mzdovou účtárnou to mᚠpravdu, účetní by tedy po něm taky měla chtít potvrzení od manželky, když ještě asi nejsou rozvedeni.

Martino, jasně... sociální a zdravotní zaměstnavatel hlásí, ale pokud nechce potvrzení a nedává si sám přiznání, tak se vyúčtování daní dělá hromadně a jednotlivé zaměstnance nikam neposíláš.  Takže se to těžko zjistí, pokud neudělá finančák kontrolu na příjmy daní. 
Zdá se mi podivné, že při podání přiznání osobně , nechce toto potvrzení také. Vždy by to mohl nějaký koumák dostat dvakrát..  např.manžel každý měsíc ve mzdě a pak za celý rok manželka v přiznání.
Ale asi záleží na tom každém finančáku.   

Rigoleto, opravdu nemᚠžádnou možnost zjistit, kde ten tvůj dělá ?  Kamarádce se to zjistit podařilo, ani nevím jak. Možná, když jste od sebe, bych se obrátila na OPD, vždy těm dámám, co budou zastupovat vaší dceru u  případného soudu na svěření do péče, by mělo jít o to, abys na ní dostávala to, co ti náleží a skoro tisícovka není malý peníz...


Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů