Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 23. 10. 2010 9:20

Crabat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Krušné hory
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 2073

Re: Joga

Na to leží odpověď hned v textu samém. Tato informace nepatří do veřejného fora a je skryta každému člověku, který jí nenalezl ve svém nitru. Dosti na tom, že jsem na ni poukázal. Jiní nebyli tak sdílní.


Crabat

Není tady

 

#52 23. 10. 2010 11:39

Crabat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Krušné hory
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 2073

Re: Joga

V Matrixu se objevuje myšlenka: "To, co ti Vědma řekne, je jen tvoje."

Když jsem po určitý čas žil na okraji křesanského evangelického sboru, vedl jsem si deník (ostatně jako všichni křesané). Tehdy mi bylo zdůrazněno: "Tvé rozhovory s Bohem jsou jen tvé. Nikdo nemá právo do toho deníku nahlédnout."

Dokud sem ještě pravidelně přispíval Salvator, jednou jsme zde vedli diskusi o Kristu a dostali se až na jeho osobní postoj k Němu. A opět zazněla ona myšlenka: "Do toho, jak niterně vnímám Krista nikomu nic není. To je má osobní záležitost."

A tak to je. Ony nejniternější procesy prozření jsou naprosto nesdělitelné, úžasné, transmutující a pochopit je může jen ten, kdo něco podobného sám zažil. Je marné je chtít tlumočit někomu jinému, člověk by si tím akorát hluboce ublížil a otřásl tím nejčistším, co v sobě nosí.

Tak proto.


Crabat

Není tady

 

#53 23. 10. 2010 13:06

Vladena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 15. 12. 2007
Příspěvky: 1732

Re: Joga

Takže jsme zase uvízli na neosobní rovině. Tvoje volba a moje zkušenost z této diskuze.

Není tady

 

#54 23. 10. 2010 19:20

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Joga

Selima napsal(a):

Inutíciou. Tá funguje všektým levelom, našastie... big_smile

Ano, přesně tak. Jen každému funguje jinou měrou, každý ji jinak důvěřuje...někdo se nechá vést, jiný ji válcuje hlavou, další ji má jen "kousíček", druhý ji rozvinul téměř na sto procent.... Prostě přesně tak, kde se kdo nachází a co (sám se sebou) dělá stolt


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#55 23. 10. 2010 21:41

DaiTerr
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Valašsko
Registrovaný: 13. 3. 2009
Příspěvky: 1450

Re: Joga

Kolego, myslím, že těch "deset stupňů ke zlaté" co popisuješ ve #30 žijeme vesměs všichni;)

Upravil(a) DaiTerr (23. 10. 2010 21:42)


Nehledejme dokonalých květů.. nebo všechny květy jsou dokonalé.  Všichni jsme naprosto dokonalí a naše cesta životem - to je postupné uvědomování si této dokonalosti.

Není tady

 

#56 24. 10. 2010 0:06

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Joga

Pandorraa napsal(a):

Selima napsal(a):

Inutíciou. Tá funguje všektým levelom, našastie... big_smile

Ano, přesně tak.

...... jiný ji válcuje hlavou,

Jestlize intuici nekdo valcuje hlavou ,to prave znamena to ,ze intuice nefunguje vsetkym levelom.
Tam kde je hlava ,tam neni intuice. smile


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#57 24. 10. 2010 15:54

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Joga

hirondel napsal(a):

Pandorraa napsal(a):

Selima napsal(a):

Inutíciou. Tá funguje všektým levelom, našastie... big_smile

Ano, přesně tak.

...... jiný ji válcuje hlavou,

Jestlize intuici nekdo valcuje hlavou ,to prave znamena to ,ze intuice nefunguje vsetkym levelom.
Tam kde je hlava ,tam neni intuice. smile

Nesouhlasím hirondel.
Protože taky platí, že když něco někde není, pak není proč to válcovat wink

Intuice je hlas duše a tu máme všichni, každá duše se pokouší spojit se svou bytostí.... znovu a znovu nezávisle na tom, na kterém levlu ona bytost je. Někdo ji slyší a poslouchá, někdo slyší chabě a válcuje wink


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#58 24. 10. 2010 21:40

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Joga

Pandorraa napsal(a):

Intuice je hlas duše a tu máme všichni, každá duše se pokouší spojit se svou bytostí.... znovu a znovu nezávisle na tom, na kterém levlu ona bytost je.

Souhlasim. smile   

Pan napsal(a):

Někdo ji slyší a poslouchá, někdo slyší chabě a válcuje

Tohle vytucne ja prave to co ja osobne nazyvam jako nefungujici intuice. smile
Jinymi slovy ten kdo ji slysi chabe,neboli ji vlastne neumi-nedokaze naslouchat -tomu nefunguje.  wink

Jde jen o jiny zpusob vyjadreni. Nekdo slysi =funguje. Nekdo neslysi= nefunguje.   smile

Nezapominejme ale dodat i tu skutecnost ,ze nekdo dusi na cas uplne odriznul a tedy nazyvam to -ze ji ztratil  smile


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#59 25. 10. 2010 12:58

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Joga

giorgino napsal(a):

Wiki napsal(a):

napadlo mě, když jsem přečetla giorgina...
Já o Crabovi raději psát nebudu, abych si nevykoledovala..lol , párkrát jsem naznačila co si o něm myslím,  rodna takže ví, pokud mu to utkvělo v paměti. A nepochybuju. Od začátku, okamžitě, zásah od prvního příspěvku..stále, a doufám že ještě dlouho budu moci... smile

A tebe zasáhl Amorův šíp? smile

Ano. Pochopitelně duchovní Amor. Umí-li to i takto ...roll

Já si taky myslím, že to jde vycítit. každopádně vycítím, kdo je "výš" jako já. A přiznám se, že mi takoví lidé imponují. A nemusí mi napsat ani moudrý odstavec. Stačí způsob reakce, návaznosti, podstata sdělení...
Taky každý asi budeme vnímavější maličko jinak, takže nás okouzlí někdo jiný. Myslím, ve smyslu učitele.

Není tady

 

#60 25. 10. 2010 13:08

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Joga

To, něco, co jde v těch očích zahlédnout může být láska. Vyrovnanost, smíření. To jsem v očích viděla. nemyslím teď lásku s podtextem touhy. Tu laskavost, objetí očima..

Není tady

 

#61 25. 10. 2010 13:24

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Joga

A u osvícených osob bych předpokládala v pohledu úplnou ránu - harmonizaci, vtažení do srdce...
To se mi stalo, coby dítěti (asi 10let). Z fotky nějakého gurua, náhodou - a já nerozuměla proč,  ale musela jsem tu fotku stále prohlížet , nesmírn+ mě uklidňovala a magnetizovala.

Není tady

 

#62 25. 10. 2010 14:13

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Joga

Crabat napsal(a):

Co se to ze mě snažíš vymámit, Hirondel?.. Myslíš, že existuje nějaké obecné pravidlo, které bych tu měl definovat?.. Tak to Ti s určitostí můžu říci, že ne, nic takového není, jelikož (výše už jsem to tady vlastně vyjádřil) z nižších stupňů není možné zahlédnout stupně vyšší a dokud se v nich člověk neocitne, nepozná, kudy k nim vede cesta. Jen tušení, náznaky a naše víra nám signalizují jakýsi vyšší řád, ale dokud se v něm alespoň na okamžik neocitneme, nemůžeme ho rozpoznat jako skutečný.

Proc Ty si myslis ze se snazim o nejake vymameni? stolt
Proc Ty si myslis ze ja si snad myslim ze existuje nejake pravidlo?  smile
Neco Ti timhle nabizim,vem nebo nech lezet. smile

Ale napovim Ti,jsou to Tve domnenky. ( a procpak si je chovas? )
Kdyby jsi se dokazal na me skutecne napojit,pak by jsi tyto vety (domnenky) nepsal.Nebot by jsi me znal. smile
Prekazi Ti v tom ale Tvoje predstava ,ktera prameni z Tebe.


Crabat napsal(a):

Takže z mého hlediska je to jednoduché. Pokud bych neuviděl ty oči, nepoznal bych ho.

Ano,jak jinak nez z Tveho hlediska. smile

Crabat napsal(a):

Mnohem později jsem pochopil, kam se to dívají a proč jejich výraz je tak odlišný od tohoto světa. To už ale do našeho vyprávění nepatří,  tohle mysterium si každý musí rozkrýt sám a je jen na něm, kam až se dostane a co přitom odhalí.

Ano,pochopitelne. Na tohle jsem se Te vsak nepatala a vim take proc.

Prozitky jsou neprenosne.
Kazdy si sve poznani muze jedine prozit.Kazdy k nemu dojde tou svoji cestou. smile


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#63 25. 10. 2010 14:34

giorgino
♥♥♥♥♥--
Místo: Liberec/Jablonec
Registrovaný: 15. 7. 2010
Příspěvky: 514

Re: Joga

Wiki napsal(a):

giorgino napsal(a):

Wiki napsal(a):

napadlo mě, když jsem přečetla giorgina...
Já o Crabovi raději psát nebudu, abych si nevykoledovala..lol , párkrát jsem naznačila co si o něm myslím,  rodna takže ví, pokud mu to utkvělo v paměti. A nepochybuju. Od začátku, okamžitě, zásah od prvního příspěvku..stále, a doufám že ještě dlouho budu moci... smile

A tebe zasáhl Amorův šíp? smile

Ano. Pochopitelně duchovní Amor. Umí-li to i takto ...roll

Já si taky myslím, že to jde vycítit. každopádně vycítím, kdo je "výš" jako já. A přiznám se, že mi takoví lidé imponují. A nemusí mi napsat ani moudrý odstavec. Stačí způsob reakce, návaznosti, podstata sdělení...
Taky každý asi budeme vnímavější maličko jinak, takže nás okouzlí někdo jiný. Myslím, ve smyslu učitele.

Mě napadlo, že to u tebe tak nějak je, akorát s tím že Tě Crabova slova zasáhla trochu víc. Osobně bych to chápal. Asi proto že jednou jsem se zabouch do jedný holky na fóru, kterou jsem ani neviděl a šel na to, jak se říká od lesa, ale nevyšlo to. Někde jsem tady o ní psal, že má partnera (měla ho už když jsme se poznali) a čeká miminko, takže Giorgino má smůlu... Jenže dobře vím a věděl jsem to i dřív, že nejme na stejné či podobné duchovní frekvenci, prostě takovej vztah by mohl fungovat nějakou dobu, ale pak by to padlo... Ten pocit tam je... Nakonec jsem rád, že to dopadlo, jak to dopadlo, a jak jsem rád!!! Proč jsem tohle napsal? Za prvé je fajn, když člověk někomu vyjádří své city, třebaže jeho slova neboudou opětovány (pak si řekneš, no co, tak jsem to zkusil, lepší než se vyjadřovat v náznacích). Za druhé když jde o nějakou duchovní blízkost nebo jak to napsat a celkovou blízkost, tak tam může jít třeba časem o dobrou lásku a ryzí lidskou lásku... Jako že třeba dva lidé, kteří se tředa kdysi dávno už znali, se stejně v tomhle životě potkají a tak.

Samozřejmě to jsem napsal obecně - ne kvůli Tobě, Wiki - protože u tebe se asi jedná o to, že se je Ti zde sympatický člověk po nějaké duchovní stránce... Jasně třeba ti je padesát, si už babičkou a mᚠdvojčata a tak. Co já vím. Vlastně Vás nikoho neznám, o nikom nevím, kolik mu je apod. Ale jedno Ti povím, to jaks psala, že si vycítíš, kdo je duchovně "výš", osobně si myslím (a třeba se mýlím), že z textu nelze poznat, kdo je zde výš či dál a tak. To že už jsem chodíš, a se jedná o suterénový či jakýkoli stupeň, to znamená, že tě přece jen něco takové zajímá, zkoumáš... a když tady někdo něco napíše, tak stejně my ostatní, nežijící v jednotě, nevíme, jak na tom ten druhej je vnitřně... uvedu př. na maripose - všiml jsem si, že ta holčina dokáže až neskutečně chápat některé věci a nejen že o tom mluví, ale taky se sebou něco dělá, ale jestli se jí už ozvalo duchovní srdce, které se člověku hned neozve, to my nevíme (nevím, možná o tom někde psala, nechodím sem dlouho). Přesto si myslím, že ta suterén není, třeba už má taky něco napracováno z minula. To byl jen příklad. smile

Wiki, jaks napsala, že když cítíš, že někdo je "výš", že Ti to imponuje. To je fajn. smile

Upravil(a) giorgino (25. 10. 2010 14:44)

Není tady

 

#64 25. 10. 2010 15:28

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Joga

giorgino napsal(a):

Wiki napsal(a):

Já si taky myslím, že to jde vycítit. každopádně vycítím, kdo je "výš" jako já. A přiznám se, že mi takoví lidé imponují. A nemusí mi napsat ani moudrý odstavec. Stačí způsob reakce, návaznosti, podstata sdělení...
Taky každý asi budeme vnímavější maličko jinak, takže nás okouzlí někdo jiný. Myslím, ve smyslu učitele.

Vlastně Vás nikoho neznám,[b] o nikom nevím, kolik mu je apod.[b]
Ale jedno Ti povím, to jaks psala, že si vycítíš, kdo je duchovně "výš", osobně si myslím (a třeba se mýlím), že z textu nelze poznat, kdo je zde výš či dál a tak.

... a když tady někdo něco napíše, tak stejně my ostatní, nežijící v jednotě, nevíme, jak na tom ten druhej je vnitřně... uvedu př. na maripose - všiml jsem si, že ta holčina dokáže až neskutečně chápat některé věci a nejen že o tom mluví, ale taky se sebou něco dělá, ale jestli se jí už ozvalo duchovní srdce, které se člověku hned neozve, to my nevíme (nevím, možná o tom někde psala, nechodím sem dlouho). Přesto si myslím, že ta suterén není, třeba už má taky něco napracováno z minula. To byl jen příklad. smile

Giorgino,
Wiki psala ze vyciti kdo je "vys" nez ona sama. To znamena podl mne ze Wiki si sama urcuje zda se citi jakoby "niz" nez nekdo koho povazuje vlastne tim padem za "vys".  smile

To vsak neznamena samo o sobe ze je tomu tak, jak si sama urcuje.  stolt

A Ty giorgino,pises ze nevis kolik nam je a presto pises ze mariposa je holcina,jak jsi na to prisel? big_smile
Take si myslis ze neni v suterenu atd. Jak jsi na to prisel?

Myslis si to? =urcil sis to? =takhle se divas a takhle take vidis. Tak jako Wiki si mysli,urcuje si a diva se a tak vidi. Nebo je to jeste jinak?
smile


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#65 25. 10. 2010 16:49

giorgino
♥♥♥♥♥--
Místo: Liberec/Jablonec
Registrovaný: 15. 7. 2010
Příspěvky: 514

Re: Joga

hirondel napsal(a):

giorgino napsal(a):

Wiki napsal(a):

Já si taky myslím, že to jde vycítit. každopádně vycítím, kdo je "výš" jako já. A přiznám se, že mi takoví lidé imponují. A nemusí mi napsat ani moudrý odstavec. Stačí způsob reakce, návaznosti, podstata sdělení...
Taky každý asi budeme vnímavější maličko jinak, takže nás okouzlí někdo jiný. Myslím, ve smyslu učitele.

Vlastně Vás nikoho neznám,[b] o nikom nevím, kolik mu je apod.[b]
Ale jedno Ti povím, to jaks psala, že si vycítíš, kdo je duchovně "výš", osobně si myslím (a třeba se mýlím), že z textu nelze poznat, kdo je zde výš či dál a tak.

... a když tady někdo něco napíše, tak stejně my ostatní, nežijící v jednotě, nevíme, jak na tom ten druhej je vnitřně... uvedu př. na maripose - všiml jsem si, že ta holčina dokáže až neskutečně chápat některé věci a nejen že o tom mluví, ale taky se sebou něco dělá, ale jestli se jí už ozvalo duchovní srdce, které se člověku hned neozve, to my nevíme (nevím, možná o tom někde psala, nechodím sem dlouho). Přesto si myslím, že ta suterén není, třeba už má taky něco napracováno z minula. To byl jen příklad. smile

Giorgino,
Wiki psala ze vyciti kdo je "vys" nez ona sama. To znamena podl mne ze Wiki si sama urcuje zda se citi jakoby "niz" nez nekdo koho povazuje vlastne tim padem za "vys".  smile

To vsak neznamena samo o sobe ze je tomu tak, jak si sama urcuje.  stolt

A Ty giorgino,pises ze nevis kolik nam je a presto pises ze mariposa je holcina,jak jsi na to prisel? big_smile
Take si myslis ze neni v suterenu atd. Jak jsi na to prisel?

Myslis si to? =urcil sis to? =takhle se divas a takhle take vidis. Tak jako Wiki si mysli,urcuje si a diva se a tak vidi. Nebo je to jeste jinak?
smile

ohledně Wiki - oukej, mᚠvlastně pravdu. smile

ohledně mariposy - tak to já nevím, jestli ji je dvacet nebo sto dvacet... holčina nebo paní. často používám holčina i pro dámy pozdního věku. smile A to že ta holčina či paní není v suterénu? To je jen můj pocit, no. smile

A za Tvou reakci, hirondel, ti dávám tummenupp

Není tady

 

#66 25. 10. 2010 19:17

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Joga

11) Je těžkým pochybením, když někdo rozumí duchovní nauce a nemá duchovní zkušenost, která roste z jejího použití. Je podoben boháči, který ztratil klíče od svých pokladů.

Crabe, tohle mě oslovilo, ted se ptám sama sebe svou oblíbenou otázkou: proč?.....


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#67 25. 10. 2010 20:50

mariposa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 3566

Re: Joga

hirondel napsal(a):

Giorgino,
Wiki psala ze vyciti kdo je "vys" nez ona sama. To znamena podl mne ze Wiki si sama urcuje zda se citi jakoby "niz" nez nekdo koho povazuje vlastne tim padem za "vys".  smile

To vsak neznamena samo o sobe ze je tomu tak, jak si sama urcuje.  stolt

A Ty giorgino,pises ze nevis kolik nam je a presto pises ze mariposa je holcina,jak jsi na to prisel? big_smile
Take si myslis ze neni v suterenu atd. Jak jsi na to prisel?

Myslis si to? =urcil sis to? =takhle se divas a takhle take vidis. Tak jako Wiki si mysli,urcuje si a diva se a tak vidi. Nebo je to jeste jinak?
smile

Jednou mi jeden moudrý člověk na moji reakci, že on je "výš" a já "níž" řekl, že není výš, ale že má předemnou prostě jen náskok smile
Vždy ani žádný z prstů není výš či níž vůči dlani, jediné čím se odlišují je jejich vzdálenost a umístění od dlaně.

Upravil(a) mariposa (25. 10. 2010 22:22)


"Buď jen sebou samým a do ničeho jiného se nenu. Copak ti nestačí být Buddhou, jen tak si svobodně a radostně být?" (Marielu Lörler: Jakub objevuje řeku života)

Není tady

 

#68 25. 10. 2010 22:37

giorgino
♥♥♥♥♥--
Místo: Liberec/Jablonec
Registrovaný: 15. 7. 2010
Příspěvky: 514

Re: Joga

mariposa napsal(a):

hirondel napsal(a):

Giorgino,
Wiki psala ze vyciti kdo je "vys" nez ona sama. To znamena podl mne ze Wiki si sama urcuje zda se citi jakoby "niz" nez nekdo koho povazuje vlastne tim padem za "vys".  smile

To vsak neznamena samo o sobe ze je tomu tak, jak si sama urcuje.  stolt

A Ty giorgino,pises ze nevis kolik nam je a presto pises ze mariposa je holcina,jak jsi na to prisel? big_smile
Take si myslis ze neni v suterenu atd. Jak jsi na to prisel?

Myslis si to? =urcil sis to? =takhle se divas a takhle take vidis. Tak jako Wiki si mysli,urcuje si a diva se a tak vidi. Nebo je to jeste jinak?
smile

Jednou mi jeden moudrý člověk na moji reakci, že on je "výš" a já "níž" řekl, že není výš, ale že má předemnou tak akorát náskok smile
Vždy ani žádný z prstů není výš či níž vůči dlani, jediné čím se odlišují je jejich vzdálenost a umístění od dlaně.

Zrovna si říkám, že každej to máme asi jinak. Mně osobně to s tím náskokem nepřijde až tak trefné. Nevím, možná mě nenapadá to správné synonymum, ale zrovna slovo náskok mi nesedí, třebaže to není myšleno ani špatně, ani egoisticky. Možná by to chtělo jiné slovo.

Když si představím, že je několik duchovních pater (suterénové... až třeba dvanácté jako ve věžáku) a jeden je třeba ve sklepě, dává si tam jointa, jinej rychle vyběhl dvě patra, ale pak se zastavil u paní Vomáčkové na čerstvé povidlové buchty, jinej rychle vyjel vejtahem do pátého patra a teď si to bere pěšmo... osobně si nemyslím, že mezi nimi je nějakej náskok. a chcete vědět proč? protože já jsem reportér z České televize a ty tři dotyčné jsem poprosil, jestli by se v posledním patře nestavili u paní Beránkové, protože se k ní nemohu dozvonit, ona už je totiž stará a moc neslyší, ona se totiž stala laureátkou literárního ocenění za celoživotní dílo, ale mně se tam s tou kamerou nahoru nechce... no a tak se dotyční vypravili nahoru s pocitem že to dělají pro dobrotu, nikoli pro peníze, jenže ten byl zváben vůní čerstvých buchet, ten ve výtahu uviděl fotku pěkný baby, která v pátém patře provozuje prostituci, tak se tam šel juknout, no a o tom zhulenci ve sklepě ani nemluvím... Jenže mě nezajímá, kdo je v kterém patře a kdo má před kým "náskok"...
Ty jo, za poslední léta jsem spustli slzu jen vzácně, a vždy mě dostane, když si vzpomenu nebo si třeba přečtu či vidím na videu, když nějakej jedinec, kterej už vystoupal do posledního patra a zazvonil na Beránkovou, ale potom všem stařenkám v domě pomáhá s nákupem do schodů, když nefunguje výtah a tak... To člověka dostane, když někdo, kdo už si své odpracoval, se znovu rodí pro lidi, aby jim pomáhal na jejich cestě. To je vážně síla, až to člověka přejede! Ale upřímně mám radost a obdivuji i jedince, kteří se rozhodli pro nový začátek, hledání sebe sama, ty, co něco takového zajímá a táhne a je úplně jedno kdo má před kým "náskok", protože z takového toho univerzálního pohledu nikdo nemá náskok před nikým (ale tu svou cestičku, a je jakákoli, si musí ošlapat, to jo).

Upravil(a) giorgino (25. 10. 2010 22:49)

Není tady

 

#69 26. 10. 2010 0:31

Crabat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Krušné hory
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 2073

Re: Joga

To nebylo špatné Giorgino, ale já bych to řekl ještě trochu jinak. Především bych tam nedával tolik těch pater, řekl bych maximálně tři, čtyři, protože jinak to člověka nutí neustále něco posuzovat. A to je právě chyba, na kterou sám poukazuješ. A pak bych to viděl následovně:

Duchovní na Babinetu, už tím, že si pokládá duchovní otázky, je na prvém stupni. Takže o něm jako nulté úrovni nelze uvažovat. A toto vlákno.., konkrétně tohle jediné vlákno, se pokusilo překročit sebe sama a stanout na stupni druhém. Jak dalece se nám to podaří, teprve uvidíme. Ale a již zaujímáme kteroukoli úroveň, jsme v tom všichni. Každý, kdo se alespoň snaží pochopit ty druhé se skrze svou empatii a lásku k poznání, lásku k Pravdě, ocitá na téže úrovni, jako ti ostatní. Jen v případě, že tyto vlastnosti neprojeví, neosvědčí, tudíž ani nevyvine, může díky své zatrvrzelosti zaujímat stupeň jiný.

Rozumíme si?.. Je to láska, která spojuje lidi a staví je na stejnou kvalitativní úroveň. Zloba, hněv, nenávist rozděluje jednotlivé bytosti navzájem, ale láska jim dává křídla a všichni společně vzlétnou. Jestliže moudří mezi sebe přijmou adepta, který je prozatím nevědomý, přitom však všichni budou navzájem propojeni čistým srdcem, stane se také moudrým. Jak je to možné?.. - Neptejte se mě! Prostě to tak je.., Láska má tu moc.

Všechna logická vysvětlení a zdůvodnění jsou v porovnání s tím mělká. Co se zdálo být neodmyslitelnou Karmou vedle toho roztaje, ztrácí soudržnost i vnitřní zákonitosti. Láska je totiž prvotním hybatelem a vesmír byl stvořen skrze ni. Proto má jedinečné výsadní právo nade vším.


Crabat

Není tady

 

#70 26. 10. 2010 7:32

Crabat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Krušné hory
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 2073

Re: Joga

Inu, Pavlo, jak to proč?..
Jestliže oslovilo, pak je to Tvou odpovědí a zrovna tahle situace rezonuje s Tvým nitrem.
To znamená, že jsi v bodě, kdy ji můžeš řešit.
Vůbec to  neznamená, že ostatní mᚠjiž hotové, můžeš mít, ale nemusíš,
jenom Ti to ukazuje, že tohle je právě nyní aktuální.
Navíc je to nádherný úkol a mé srdce se úplně raduje, když si ho uvědomí.
Něco jako výzva k uskutečnění toho, po čem jsme leta žíznili.


Crabat

Není tady

 

#71 26. 10. 2010 10:41

giorgino
♥♥♥♥♥--
Místo: Liberec/Jablonec
Registrovaný: 15. 7. 2010
Příspěvky: 514

Re: Joga

Ty patra - bydlím na sídlišti a nemáme tady panelák se třemi patry, tak jsem použil věžák, protože nízkou budovu z železo-betonu si nedokážu představit. Navíc to byl spíš takovej relax příspěvěk. smile

Není tady

 

#72 26. 10. 2010 11:50

mariposa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 3566

Re: Joga

giorgino napsal(a):

Zrovna si říkám, že každej to máme asi jinak. Mně osobně to s tím náskokem nepřijde až tak trefné.

tummenupp

Náskok mě osobně zase příjde velmi trefný (narozdíl od pater big_smile). Představím si třeba louku po které je třeba přejít, aby člověk došel na konec louky kde je například jezero. Někdo je napřed, někdo vzadu, někdo k louce teprve jde... někdo už přeplaval jezero. Ten kdo k louce teprve jde, neví nic o jezeru, to je jasná věc (všichni jdou bez mapy), ten co jde loukou už je třeba v bodě kdy jezero vidí. Ten co přešel louku (prošel jí) a je u jezera, už jasně ví (ze své vlastní zkušenosti), že existuje louka a že existuje jezero. Takže ten co už si něčím prošel ví kde se nachází ten, který tím teprve prochází, ale ten který tím teprve prochází neví to co ví ten co už tím prošel big_smile Proto se mi líbí přirovnání náskok ve směru cesty směrem vpřed smile


"Buď jen sebou samým a do ničeho jiného se nenu. Copak ti nestačí být Buddhou, jen tak si svobodně a radostně být?" (Marielu Lörler: Jakub objevuje řeku života)

Není tady

 

#73 26. 10. 2010 12:18

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Joga

giorgino napsal(a):

Wiki napsal(a):

giorgino napsal(a):


A tebe zasáhl Amorův šíp? smile

Ano. Pochopitelně duchovní Amor. Umí-li to i takto ...roll

Já si taky myslím, že to jde vycítit. každopádně vycítím, kdo je "výš" jako já. A přiznám se, že mi takoví lidé imponují. A nemusí mi napsat ani moudrý odstavec. Stačí způsob reakce, návaznosti, podstata sdělení...
Taky každý asi budeme vnímavější maličko jinak, takže nás okouzlí někdo jiný. Myslím, ve smyslu učitele.

Mě napadlo, že to u tebe tak nějak je, akorát s tím že Tě Crabova slova zasáhla trochu víc. Osobně bych to chápal. Asi proto že jednou jsem se zabouch do jedný holky na fóru, kterou jsem ani neviděl a šel na to, jak se říká od lesa, ale nevyšlo to. Někde jsem tady o ní psal, že má partnera (měla ho už když jsme se poznali) a čeká miminko, takže Giorgino má smůlu... Jenže dobře vím a věděl jsem to i dřív, že nejme na stejné či podobné duchovní frekvenci, prostě takovej vztah by mohl fungovat nějakou dobu, ale pak by to padlo... Ten pocit tam je... Nakonec jsem rád, že to dopadlo, jak to dopadlo, a jak jsem rád!!! Proč jsem tohle napsal? Za prvé je fajn, když člověk někomu vyjádří své city, třebaže jeho slova neboudou opětovány (pak si řekneš, no co, tak jsem to zkusil, lepší než se vyjadřovat v náznacích). Za druhé když jde o nějakou duchovní blízkost nebo jak to napsat a celkovou blízkost, tak tam může jít třeba časem o dobrou lásku a ryzí lidskou lásku... Jako že třeba dva lidé, kteří se tředa kdysi dávno už znali, se stejně v tomhle životě potkají a tak.

Samozřejmě to jsem napsal obecně - ne kvůli Tobě, Wiki - protože u tebe se asi jedná o to, že se je Ti zde sympatický člověk po nějaké duchovní stránce... Jasně třeba ti je padesát, si už babičkou a mᚠdvojčata a tak. Co já vím. Vlastně Vás nikoho neznám, o nikom nevím, kolik mu je apod. Ale jedno Ti povím, to jaks psala, že si vycítíš, kdo je duchovně "výš", osobně si myslím (a třeba se mýlím), že z textu nelze poznat, kdo je zde výš či dál a tak. To že už jsem chodíš, a se jedná o suterénový či jakýkoli stupeň, to znamená, že tě přece jen něco takové zajímá, zkoumáš... a když tady někdo něco napíše, tak stejně my ostatní, nežijící v jednotě, nevíme, jak na tom ten druhej je vnitřně... uvedu př. na maripose - všiml jsem si, že ta holčina dokáže až neskutečně chápat některé věci a nejen že o tom mluví, ale taky se sebou něco dělá, ale jestli se jí už ozvalo duchovní srdce, které se člověku hned neozve, to my nevíme (nevím, možná o tom někde psala, nechodím sem dlouho). Přesto si myslím, že ta suterén není, třeba už má taky něco napracováno z minula. To byl jen příklad. smile

Wiki, jaks napsala, že když cítíš, že někdo je "výš", že Ti to imponuje. To je fajn. smile

Já ti dám bábu s vnoučatama !!! Krasavice ýneteligentní, mladá, krásná !!big_smile

Výš, hloub, náskok - to je jedno jak to nazvu - význam je pořád stejný.
Já si myslím, že ten "náskok" poznat jde. Já ho tedy bezpečně rozeznám. Někdo ti otevírá vrátka, i když se na nic neptáš, jen čteš úvahy druhých. Myslím, že lze zhruba i poznat typ a charakter člověka. Můžu se splést člověkem- čarodějnicí, který se nastylizuje do dobrotivé víly a svou roli bude léta hrát - to ano. To bude ale vyjímka.
Vždycky mě napadne příměr - mozaika (dnes puzzle). Mᚠx okýnek prázdných (já) a dosazuješ, dosazuješ a jeden (dva, sto) marně hledáš. Te´d přijde někdo, kdo ti na ten kamínek nabídne cestou nápovědy. Beru to jako povolenou zkratku. Objevovat on-line již objevené je -  to bych se daleko  nedostala (kdybych pominula školy, knihy, média atd). je dost věcí, které slovy nejdou popsat, ani napovědět. ty si musíme zrealizovat sami. Takže když to jde,povolené zkratky beru. A ty umí tady pár lidí bezděčně dát. Proto je jednoduché je rozeznat (ty lidi).  Počítám v  to, i ty kamínky, které jsou pro mě nečitelné - doufejme doposud. smile

Není tady

 

#74 26. 10. 2010 12:40

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Joga

giorgino napsal(a):

...... třeba už má taky něco napracováno z minula.

giorgino napsal(a):

Mně osobně to s tím náskokem nepřijde až tak trefné.

Giorgino,
Kdyz ma tedy podle Tebe nejaka bytost napracovano z minula (neni v suterenu jak rikas) a jina nema napracovano z minula. Jaky je mezi nimi rozdil?


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#75 26. 10. 2010 12:46

giorgino
♥♥♥♥♥--
Místo: Liberec/Jablonec
Registrovaný: 15. 7. 2010
Příspěvky: 514

Re: Joga

mariposa napsal(a):

giorgino napsal(a):

Zrovna si říkám, že každej to máme asi jinak. Mně osobně to s tím náskokem nepřijde až tak trefné.

tummenupp

Náskok mě osobně zase příjde velmi trefný (narozdíl od pater big_smile). Představím si třeba louku po které je třeba přejít, aby člověk došel na konec louky kde je například jezero. Někdo je napřed, někdo vzadu, někdo k louce teprve jde... někdo už přeplaval jezero. Ten kdo k louce teprve jde, neví nic o jezeru, to je jasná věc (všichni jdou bez mapy), ten co jde loukou už je třeba v bodě kdy jezero vidí. Ten co přešel louku (prošel jí) a je u jezera, už jasně ví (ze své vlastní zkušenosti), že existuje louka a že existuje jezero. Takže ten co už si něčím prošel ví kde se nachází ten, který tím teprve prochází, ale ten který tím teprve prochází neví to co ví ten co už tím prošel big_smile Proto se mi líbí přirovnání náskok ve směru cesty směrem vpřed smile

Já vím, jak to myslíš a myslíš to dobře. smile Víš, včera večer jsem se snažil na to dívat trochu jinak, z jakéhosi univerzálního pohledu a chtěl jsem k příspěvku ještě něco dodat, jenže už bylo pozdě a máma říkala, abych už šel spát. Takže to teď doplním. Chtěl jsem dodat to, že ikdyž mi slovo náskok nepřijde až tak trefné, neznamená to, že někomu jinému ano a že to není špatný výraz. Tohle je diskuze a giorgino prostě nebude držet hubu, třebaže názor řekl někdo moudrý! Proč se stydět za názor... Teď mě možná limituje základní vzdělání, ale nenapadá mě vhodné synonymum ke slovu náskok, když pomenu nějakou soutěživost. Trochu jsem z toho cejtil "časovost". To je ale můj problém. Kdyby předtím padl jinej výraz, třeba přirovnání k jazykům jako pokročilost (elementary, intermediate, advanced) - tři stupně smile - , ani bych nepípnul... K tomu Tvému příspěvku, Mar - teď mi to je jasný. proč? - Pejsek giorgino vyčmuchal, že používat takové slovo nemusí sedět každému, někomu by mohlo po tom nabobtnat ego, až by to druhýho přejelo (asi bych to přirovnal jako když někdo duchovně pokročilý řekně "obyčejnému" člověku, že je ještě mladý a ten druhý si myslí, že věkem), ale jinej a "zralejší" jedinec to může myslet  a chápat dobře, to slovo náskok... Já to slovo stejně nemusím. lol

K Tvému příspěvku - představ si, že už si někdy zahlédla jezero, ale v tomhle životě jsi na louce a jezero nevidíš. Tvý kámoši jsou na výletě s náskokem a ty sis vybalila ten svůj ubrousek, - Ubrousku, prostři se! - napapala ses, natáhlas ses na trávu, pohled obrácený k nebesům, všude to krásně voní, najednous uviděla motýla a připadalo ti, že má křídla anděla... no prostě pohodička. všechno tě povznášelo a bylo ti krásně a najednou sis jako dcera připomněla otce a vnitřně mu pověděla, jak ho miluješ, chtěla si jej objímat, až si urosila slzu (pozn. aniž by sis to uvědomovala, došlo u tebe k odevzdání se mu)... Vduchu si mu odříkala jednoho Otčenáše a tatík měl velkou radost, že chápeš ty slova a mnohé ti odpoustil....... Návrat ztracené dcery. smile

Upravil(a) giorgino (26. 10. 2010 13:15)

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů