Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#101 18. 10. 2010 13:14

malinkej
Letňátka 2008
Místo: Olomoucko
Registrovaný: 15. 6. 2006
Příspěvky: 14133
Web

Re: CHAT: Konečník dlouhodobek --č.36--

Romi ale já zatím zvládala všechno, právě asi až moc.

Není tady

 

#102 18. 10. 2010 13:16

Bětka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Plzeň
Registrovaný: 17. 3. 2006
Příspěvky: 4245

Re: CHAT: Konečník dlouhodobek --č.36--

Jak píše Romísek, zvykli si pánové na servis a nějak jim pořád ještě nedošlo, že nejste dva, ale čtyři a že se to jednomu samotnému špatně zvládá. Oni si nedovedou představit, jak vám je, těhotným nebo kojícím, nechápou, že běžné práce jsou mnohem náročnější a možná i trochu žárlí. Předtím totiž veškerá vaše péče patřila jen jim.
Jsou z jiné planety a nám nezbývá, než trpělivě vysvětlovat skutečný stav věcí a diplomaticky je alespoň chvílemi usměrňovat.


http://lbdf.lilypie.com/g4Gmp1.png

Julinka

Není tady

 

#103 18. 10. 2010 13:25

Bětka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Plzeň
Registrovaný: 17. 3. 2006
Příspěvky: 4245

Re: CHAT: Konečník dlouhodobek --č.36--

Mali tak ten tvuj je výjimka, ale podle všeho si za to tak trochu můžeš sama..? wink
Jojo, pro dobrotu až se ucho utrhne. Žádná nejsme superwoman a máme své meze. Bohužel když dojde na mez, je to pro chlapy šok. Doteď všechno šlo a najednou nejde a ještě jsme nervózní? Těžká je pro ně představa, že i žena na mateřské DOVOLENÉ může být přepracovaná. Nezbývá, než diskutovat, probírat jeho i vaší práci a stanovovat meze. Hezky se to plánuje, že?


http://lbdf.lilypie.com/g4Gmp1.png

Julinka

Není tady

 

#104 18. 10. 2010 13:31

Pavka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 4. 5. 2006
Příspěvky: 8129

Re: CHAT: Konečník dlouhodobek --č.36--

Ahoj smile

Tak já zatím musím zaklepat, po "pohovoru" z minulýho týdne je u nás celkem klid. Snaží se a neremcá, uvidíme jak dlouho to vydrží. A čurbes tu dneska zrovna je, Pipin se probudil s horečkou a blinděním tak lítám kolem něj.
Ještě mě včera "pobavil" když měl Štěpulu na ruce a s vážnou tváří mi řekl, že by fakt nechtěl 10kg na víc, že se to fakt pronese. Tak jsem mu řekla že mám dvanáct lolloldumbom no zlatíčko big_smile

To zvládání asi není úplně nej přístup, asi si málo stěžujem a málo kňouráme jaký jsme chudinky. Ne prosím berte to jako nadsázku ne jako návod. Taky to neumim.

Nevíte jestli Sádě rodila císařem? Asi jo, co? Jsem zvědavá až jí pustí domu jestli se nám ozve.

Upravil(a) Pavka (18. 10. 2010 13:34)


http://www.ticker.7910.org/an1cEUF0g410000NDY1N298MjcwNDQ3amF8U3RlcGFu.gif

http://www.ticker.7910.org/an1cHxx0g410000NDU2ODlkfDI4OTc3N2phfE1hdHlhcw.gif

Není tady

 

#105 18. 10. 2010 13:39

Bětka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Plzeň
Registrovaný: 17. 3. 2006
Příspěvky: 4245

Re: CHAT: Konečník dlouhodobek --č.36--

Holky někdy mám dojem, že ukňourané pipiny mají vlastně mnohem jednodušší život. Se statečnými ženami je totiž těžké pořízení a nejsou dobře čitelné. Chlapi mají rádi jasno, neumí číst mezi řádky.


http://lbdf.lilypie.com/g4Gmp1.png

Julinka

Není tady

 

#106 18. 10. 2010 14:01

Romisek
Letňátka 2008
Místo: Praha
Registrovaný: 4. 9. 2006
Příspěvky: 4689
Web

Re: CHAT: Konečník dlouhodobek --č.36--

malinkej napsal(a):

Romi ale já zatím zvládala všechno, právě asi až moc.

Mali, to je právě ono... dokud to šlo, tak zvládáme. a když to najednou opravdu nejde ( přiznávám, že s druhým těhoenstvím u mě opravdu některé věci nešly a ted je to pro mě ještě větší nátřesk sad ) tak se najednou hrozně diví. dumbom
holt, někdo je "scopný a samostaný" a pak na to občas dojede sad a někdo není a chlap se víc a víc snaží - jistě známe každá ze svého okolí dost příkladů.

právě lovím na forech nějaké téma, jak ušetřit... fkat nějak nezlvádáme výdaje na domácnost.  nebo asi já nezvládám. potřebuji nějaké tipy jak šetřit ( a co denně vařit big_smile)

a holky spí big_smile čekám buzení každou chvilku.


http://lb3f.lilypie.com/TikiPic.php/4vu7.jpghttp://lb3f.lilypie.com/4vu7p2.png. 19.6.2008-3840g,53cm; 1rok-9,6kg - 73cm; 2 roky 13,5kg - 87cm
http://lb1f.lilypie.com/TikiPic.php/NiZj.jpghttp://lb1f.lilypie.com/NiZjp2.png. 28.8.2010 - 2960g,49cm, M- 5320g, 58cm.

Není tady

 

#107 18. 10. 2010 14:04

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: CHAT: Konečník dlouhodobek --č.36--

Holky Bětka má pravdu, vy jste prostě moc dobré!

Když tady vždycky čtu Mali, jak drhneš celej barák, pořád smejčíš, uklízíš, vaříš, Market to samý, kolik šílené práce zvládala i dokud byli stařečkové naživu. A ti vaši pánové si na to prostě zvykli, že vydržíte všechno! No tak si holt musí zase odvyknout, no! dumbom Tvrdě na ně mad

Já to tohle díky Bohu neznám. M. vyrostl bez maminky, když si mě bral, už jsem byla hodně nemocná, takže se vždycky staral spíš on o mě. Dodnes když přijde domů a je uklizeno, tak za mnou přijde a dá mi pusu a řekne že jsem šikovná...kolikrát píše z práce a nevařím a jdu si lehnout, že si něco vezme až přide. Ale je to fakt tím co jsme si zažili a taky tím, že já jsem fakt docela drsná a moc jsem ho nerozmazlovala..já mu strašně ráda peču a vařím a vychystávám, ale dělám to jen když je mi dobře a nemám moc jiné práce - a tyhle dvě konstelace se nesejdou každý den, tak si toho M. patřičně váží. Mám se od vás co učit, jste dříčky, takže se chytám za nos a budu se snažit o domácnost víc dbát..a vy si zase dejte častěji pohov, hlavně teď s bříšky. Však ono se to nezblázní, když nebudou podlahy vydrhnuté smile


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#108 18. 10. 2010 14:18

Definitiv
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 19475
Web

Re: CHAT: Konečník dlouhodobek --č.36--

Mali - ej mi líto, jak je to u vás doma. Spíš než diskuze a vysvětlování radím napsat dopis. Ty si dᚠvětší práci s formulací vět, abys ho neurazila, on si zas dá načas s promyšlením odpovědi a neplácne nějakou koninu. je to podle mě dobrej způsob. A než vypichovat věci typu "ty mi vlůbec nepomáháš, TYS zas udělal bordel, TY, TY, TY", tak se zaměřit spíš na JÁ-formu "JÁ bych potřebovala víc odpočívat, JÁ bych byla ráda, kdyby tu bylo uklizeno, JÁ potřebuji tvojí ochranu a podporu..."
atd.


MATYLDA
http://www.tickerclub.com/cache/0f00e26f70.png 22.10.2009 - 3389 g, 51 cm hjarta
ALŽBĚTA
http://www.tickerclub.com/cache/f19c85ecc3.png 22.6.2012 3 3780 G, 51 cm hjarta

Není tady

 

#109 18. 10. 2010 14:29

lenkaB
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Zlínský kraj
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 26781

Re: CHAT: Konečník dlouhodobek --č.36--

Ronji, zřejmě se připrav na to, že k Tobě budem posílat rozmazlené chlapy na převýchovu lol

u nás to teda není tak vyhrocené, jak popisují holky, ale je to přesně, co píše Bětka - bez nebo s 1 dítkem se toho dá docela dost zvládat... ale to 2.těhu mi k tomu přijde jako docela silná nálož a to jsem teda zatím vpodstatě na začátku... já jsem třeba teď od začátku těhu byla absolutně nepoužitelná... opravdu jsem nebyla schopná uvařit (jak jsem se podívala na maso, buĎ jsem hned letěla usch , nebo se mi udělalo tak zle, že jsem se raděj odklidila), někdy i naskládání špinavého nádobí do myčky byla zatěžkávací zkouška pro můj žaludek... takže jsem se tak tak zvládala postarat o malou... no a najednou jsou už připomínky, že on dojde z práce a taky má hlad a chce klid...(chodí na obědy, když jsem mu řekla, že já nemám kolikrát ani to 1 teplé jídlo za den, protože si ho prostě nejsem schopná nachystat, tak ještě naznačil, že je to můj problém, že jsem celý den doma, tak si to mám nějak udělat...)
párkrát jsem i teď zašpinila, občas (hlavně teda po cestování do školy, větší námaze apod.) mě docela solidně začne bolet břicho a když po něm chci, aby šel malou přebalit, nakrmit apod., a se s ní netahám, tak třeba po chvilce jde, ale ty komentáře a otrávené vzdechy stojí za to roll
pořád narážky, že on chodí do práce, pořád nějaká práce na baráku a celkově toho má moc atd.... já vím, ale já bych taky potřebovala občas oddech od Dorči, babičky nám bohužel absolutně nefungují (mám pocit, že to je taky docela velký činitel, že tam, kde jsou opravdu vstřícné a schopné babičky a tety mají ti dva i víc času na sebe a konverzace se nescvrkne na to, co je potřeba udělat a přímé či nepřímé výčitky z obou stran - protože mám-li být upřímná, i já jsem pěkně napnutá, hormony a všechno kolem dělají taky své dumbom )... no a na druhou stranu ho pořád někdo otravuje s nějakou grafikou, pomalu nic za to nedostane, ale nic neodmítne... kolikrát jsem mu říkala, že se piplá s cizíma webovkama 3 dny, nakonec za to dostane max poděkování a za to si nic nekoupíme, a i ten čas mohl využít smysluplněji roll
potom se mu snažím vysvětlit, že je toho prostě někdy moc atd., jenže on vidí to, že si sednu k PC, když si malá zrovna hraje a na to čas prý mám apod.... z toho kolikrát přijde, že se musím šetřit, ale už za půl hodiny na to zapomene a zas se tváří jak kakabus, když po něm něco chci dumbom
no a to je asi hodně slabý odvar toho, jak to asi vypadá u Mali a holek... mám takový pocit, že je v tom víc činitelů - jak už psala Bětka, tak jsou chlapi zvyklí na "nadstandart" a je jim zatěžko pochopit, že ho nemůžou mít pořád... další věc je, že když je člověk pořád s dítětem doma, trochu mu z toho začne hrabat, jenže jít do práce na částečný úvazek prostě není vždycky možné - není hlídání (což je další problém přispívající ke krizi)... no a taky vidím, že u hodně párů tyto situace vznikají, když je trochu nebo víc krize s penězmi sad což je asi ve většině rodin s malými dětmi, kdy je jeden z živitelů doma na MD/RD a na klidu moc nepřidá to, že nemáme ani jistotu, jestli naší vládě nerupne v palici a za pár měsíců nám neseberou rodičáky komplet... no a další věc, co fakt nepřidá, je opravdu kolikrát nemožnost trávit víc času jen spolu... někam si zajít (bez dítěte), zarelaxovat si (a už spolu, nebo každý po svém)... prostě v dnešní době máme sice spoustu vymožeností, ale myslím, že jsou hodně krutě zaplacené tím, že nemáme čas na sebe...
nevím, asi je teď ve vzduchu nějaká "viroza", protože to slyším ze všech stran... kéž by se to časem všechno nějak srovnalo a zas bylo líp...

Romi, až najdeš dobrý tip na ušetření, sem s ním lol

Není tady

 

#110 18. 10. 2010 14:41

Karal
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Příbram
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7636
Web

Re: CHAT: Konečník dlouhodobek --č.36--

Nakukuju, zda najdu zpravy od Sadourka, snad jsou ok!

Kdysi jsem cetla clanek s nazvem Chcete mit klidne a pohodove manzelstvi? Neporizujte si deti :-)))

Ronja to vystihla spravne, ono jde casto opravdu o zvyk a neochotu muzu ke zmene toho, co je pro ne pohodlne, co jsme jim tak pekne naservirovali..U nas vypukla kriticka situace pri druhem tehu, kdy jsem az do poloviny krvacela..Nastesti manza chodil na kontroly se mnou a temer kazda lekarka mu rikala, ze pokud se ma dite udrzet, ze musim jen lezet a maximalne chodit curat a kladla mu na srdce, ze mam prisny klidovy rezim..je fakt ze zacatek byl mazec, nez se manza naucil kde co je a ja z postele silela, kdyz jsem videla jak je nemotornej a predelava mi muj system :-))) Navic se porad chvalil, jak si to umi lepe usporadat nez ja apod :-)) takze mi napr. korenky srovnal podle velikosti a barvy, ale pak jsem mela ty co nejvic pouzivam uplne vzadu :-)) Podlahu vytiral tak, ze vlhkym hadrem vysmudlal ty nejvetsi fleky apod :-))) No, byl to stres pro nas pro oba :-)) Jakmile me ale mudra uschopnila a povolila mi zacit se hybat, radu veci z tech co delal okamzite zapomnel..A jak krasne kominky po zehleni delal :-))) Holky, drzte se!! Neznam vas, ale jsem zenska, mama na materske a plne vam rozumim..


http://lb5m.lilypie.com/Cz6Gp2.png?j0zIZGe1
                                   
http://lb1m.lilypie.com/8qYNp2.png?NqV3hucz

Není tady

 

#111 18. 10. 2010 14:45

Bětka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Plzeň
Registrovaný: 17. 3. 2006
Příspěvky: 4245

Re: CHAT: Konečník dlouhodobek --č.36--

Ronji velký souhlas! Ono není od věci občas ukázat, jak je nám špatně a slabo, máme přeci jen omezený potenciál. Chlapci to ale mají úplně stejně, jen prostě nedělají hrdiny a když jsou off, takrovnou prudí. My se přemáháme, jak to jde a pak už nejde ani kloudné slovo. Proto ale žijeme v párech, abychom si vzájemně pomáhali. Bez babiček a bez peněz je to na budku, to je jasné.
Na začátku jsem nemohla nic, ani se podívat na lednici. Blila jsem ráno z ničeho, to je asi nejhnusnější, do práce se sotva dobelhala a odpoledne rovnou do postele. Takže prostě některé záležitosti pomalu přešly na mužíčka. Nedokážu si představit, že k mým stavům bych se musela ještě starat o běhavého cvrčka.

Mimochodem: dneska slavím velký úspěch své kalorické diety, poprvé vážím stejně, jako netěhotná. Začínala jsem těhotenství se 6 kg pod svojí běžnou váhou. Holky konečně snad přibírám!!!


http://lbdf.lilypie.com/g4Gmp1.png

Julinka

Není tady

 

#112 18. 10. 2010 14:48

lenkaB
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Zlínský kraj
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 26781

Re: CHAT: Konečník dlouhodobek --č.36--

Bětko, tak teda gratuluju lol nevyhrožoval Ti Dr už nemocnicí, když nepřibereš? big_smile 21.10. jdeš rovnou na AMC? nebo zatím jen na nějakou konzultaci a pak se teprve rozhodneš, co dál?

Není tady

 

#113 18. 10. 2010 14:55

Bětka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Plzeň
Registrovaný: 17. 3. 2006
Příspěvky: 4245

Re: CHAT: Konečník dlouhodobek --č.36--

Vyhrožovat může, ale v nemocnici taky nepřiberu. To ona moc dobře ví. smile
Ve čtvrtek jdu na konzultaci k Lošanům a pokud budu souhlasit, tak rovnou AMC. Pořád nevím.. roll
Leni už je ti dobře? Neblindíš?

Upravil(a) Bětka (18. 10. 2010 14:57)


http://lbdf.lilypie.com/g4Gmp1.png

Julinka

Není tady

 

#114 18. 10. 2010 14:59

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: CHAT: Konečník dlouhodobek --č.36--

Leni kdepak ke mě na převýchovu, leda že kdyby to vaši mužové viděli u nás, tak by si vás víc vážili, to zas jako jo lol Já měla hlavně obrovský štěstí na manžela, a pak si i ty okolnosti nějak seběhly...my se i o všem hodně bavíme, co nám vyhovuje, jak se cítíme, co bysme radši...no a upřímně pro nás velkou roli hraje to, že M. často slyší v kostele, jak mají muži milovat svoje ženy a pečovat o ně, a já zase slyším, jak mám svého muže ctít, a možná to zní divě, ale to nám fakt pomáhá. Jinak mám pocit, že nebýt církve a kamarádů, které máme tam, tak vůbec zvenku neslyšíme jak to má v manželství správně vypadat a kdybysme si to dělali po svým, tak by ty kopance byly daleko větší...na spoustu věcí bychom si třeba přišli taky, ale když je vidíš okolo, tak se tak nějak to vlastního manželství přinášejí snáz. A v žádným případě to není tím, že bych měla na něco patent, vy jste holky daleko pracovitější a trpělivější než já.

Bětu moc gratuluju k přibraným kilům (a to se tady moc často neříká big_smile ) tummenupp
Karal taky sis užila...neuvědomila jsem si, žes to měla tak drsné pussa


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#115 18. 10. 2010 15:01

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: CHAT: Konečník dlouhodobek --č.36--

Bětu teda to tvoje těhu mě fakt děsí, obdivuju tě, žes zvládala chodit do práce...já bych vyměkla a zůstala doma sjuk

S AMC na tebe budu myslet, a se rozhodneš správně...není to lehký a protože v tvé situaci nejsem, nemám k tomu co říct...


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#116 18. 10. 2010 15:02

lenkaB
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Zlínský kraj
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 26781

Re: CHAT: Konečník dlouhodobek --č.36--

no, teď tak den byl klid, ale ještě to není ono, ale u Dorči mi bývalo občas blbě taky tak do toho 15tt... ale nejhůř už teď snáším bus, při běžném provozu doma už je to vpodstatě docela dobré, když mi nic nepřeletí přes nos smile
a už se Ti klube bříško, když už jsi zpět na své váze, nebos jen dorovnala propadnutý lavor? big_smile doufám, že Tě v práci pořádně hýčkají - chceš chodit až do MD, nebo budeš končit dřív?

co bylo v Sama doma zajímavého? nedívala jsem se, jen jsem dočítala, žes upozorňovala smile

Není tady

 

#117 18. 10. 2010 15:06

Karal
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Příbram
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7636
Web

Re: CHAT: Konečník dlouhodobek --č.36--

Ronji, skoro zavidim, co pises..ne, ze bych si vylozene stezovala, ale na budovani vztahu nas rodicu fakt nemame cas..verim, ze vam to vydrzi i az si privezete uzlicek z porodnice..Mate vybornou prupravu! Drzim palce..Ja verici nejsem, ale mam pocit, ze trochu "duchovna" by nam neuskodilo..


http://lb5m.lilypie.com/Cz6Gp2.png?j0zIZGe1
                                   
http://lb1m.lilypie.com/8qYNp2.png?NqV3hucz

Není tady

 

#118 18. 10. 2010 15:11

Bětka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Plzeň
Registrovaný: 17. 3. 2006
Příspěvky: 4245

Re: CHAT: Konečník dlouhodobek --č.36--

Leni mně to taky přestávalo pomalu. Několikrát jsem si myslela, že už je dobře a pak tři dny s hlavou v kýblu. smile Tak se drž, už to snad bude dobrý.
Do práce už nechodím od půlky září, měla jsem rýmu, ošklivej kašel, bolelo mě bříško. No a dr. mi řekla, a nejsem blázen a do práce už nelezu. Že nestojí za to zas ně co chytit. Oni nám v práci ještě před týdnem netopili a půlka kolegů byla marod. Tak se válím. big_smile
Bříško už se trochu klube, ale když kouknu na některé puberačky, jaké mají vyvalené špeky z bokovek, tak kam se na ně hrabu.
V Sama doma nakonec nic moc zajímavého, jen obecné povídání o vlivu genetiky na neplodnost.


http://lbdf.lilypie.com/g4Gmp1.png

Julinka

Není tady

 

#119 18. 10. 2010 15:12

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: CHAT: Konečník dlouhodobek --č.36--

Karal taky je to tím, že jsme 10 let manželé a nemáme děti. Samozřejmě chápu že příchod dítěte (a obzvl᚝ po tak dlouhé době) je na vztah pěkný nápor a nevím, jak se s tím popereme my. Může doufat, že se nám ta příprava zúročí, ale prostě uvidíme...když bude nejhůř, půjdu se vám sem vybrečet.

Já do toho nutně nechtěla tahat víru, nejsem na nějaké velké probírání takhle soukromé věci na veřejném fóru, tím spíš že nechci nikomu nevědomky ublížit...ale když už jsem si chválila, že je nám s M. spolu hezky, tak jsem nechtěla, aby to vypadalo, že to máme ze svých sil, protože to není pravda, no. rodna


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#120 18. 10. 2010 15:16

verynka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Svitavsko
Registrovaný: 16. 1. 2008
Příspěvky: 12559
Web

Re: CHAT: Konečník dlouhodobek --č.36--

Karal, když už chlap doma něco udělá, musí se pochválit, pač by ho to totiž jinak nebavilo........ chlapi jsou tak trochu jako děti, nic neudělají podle tvé představy a všechno se jim musí říkat, pač je to jinak nenapadne...
Já nevím, co bych dělala, kdybych měla nějaký dlouhodobější klidový režim.....

Není tady

 

#121 18. 10. 2010 15:20

verynka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Svitavsko
Registrovaný: 16. 1. 2008
Příspěvky: 12559
Web

Re: CHAT: Konečník dlouhodobek --č.36--

Ronja napsal(a):

Karal taky je to tím, že jsme 10 let manželé a nemáme děti. Samozřejmě chápu že příchod dítěte (a obzvl᚝ po tak dlouhé době) je na vztah pěkný nápor a nevím, jak se s tím popereme my. Může doufat, že se nám ta příprava zúročí, ale prostě uvidíme...když bude nejhůř, půjdu se vám sem vybrečet.

Já do toho nutně nechtěla tahat víru, nejsem na nějaké velké probírání takhle soukromé věci na veřejném fóru, tím spíš že nechci nikomu nevědomky ublížit...ale když už jsem si chválila, že je nám s M. spolu hezky, tak jsem nechtěla, aby to vypadalo, že to máme ze svých sil, protože to není pravda, no. rodna

Ronji, ono taky záleží na tom, co si z toho kázání člověk vezme a jak s tím taky naloží, takže jsme zase u toho, ano nějaký podnět jste třeba dostali, ale kdyby to nešlo z Vás tak by to takové nebylo. pussa A je moc fajn, že spolu máte takový prima vztah...

Není tady

 

#122 18. 10. 2010 15:20

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: CHAT: Konečník dlouhodobek --č.36--

Veru lehla by sis do postele, dívala by ses, jak to tvůj chlap dělá po svém a snažila by ses tím moc nestresovat big_smile


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#123 18. 10. 2010 15:22

Bětka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Plzeň
Registrovaný: 17. 3. 2006
Příspěvky: 4245

Re: CHAT: Konečník dlouhodobek --č.36--

Ronji nechtěla jsem to hlásit před kontrolou ve 12. týdnu, tak jsem to zvládnout musela. Ale je fakt, že teď mi nic není, do práce bych mohla. Ale.. a si zvykají. Oni mi stejně furt volaj a občas tam musím. Pomalu mě to přestává bavit, zadarmo... lol
Ronji myslím, že víra je v dnešní době to, co nám chybí. A nemusí člověk nutně provozovat náboženství aktivně. Jde jen o ta základní pravidla, která nám byla v době komunismu vykořeněna a pokud se v rodině alespoň v nějaké podobě nedodržovala, nemáme kde brát.

Veru tak tak, chválit a trnout, co se jim povede. big_smile

Upravil(a) Bětka (18. 10. 2010 15:23)


http://lbdf.lilypie.com/g4Gmp1.png

Julinka

Není tady

 

#124 18. 10. 2010 15:22

Karal
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Příbram
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7636
Web

Re: CHAT: Konečník dlouhodobek --č.36--

Veru, to je to, kde citim, ze mam velke mezery, ja totiz neumim chvalit, tak jak je treba chlapi chvalit :-)) treba to s trvanim manzelstvi jeste prijde..:-)

Ronji, ja ani nemela na mysli viru jako takovou, spis tu "dusevni" stranku vztahu..my s manzou byli rok, pak se vzali, za dalsi rok prisel na svet Honza..nekdy si rikam, ze jsme se zase tak moc poznat nestihli a ted uz tuplem nestihame..


http://lb5m.lilypie.com/Cz6Gp2.png?j0zIZGe1
                                   
http://lb1m.lilypie.com/8qYNp2.png?NqV3hucz

Není tady

 

#125 18. 10. 2010 15:28

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: CHAT: Konečník dlouhodobek --č.36--

Bětko určitě souhlasím, komunismus se na společnosti hodně podepsal právě tím vykořeněním čehokoli duchovního, jsme prostě nejateističtější národ Evropy a je to hodně poznat...mimo jiné v tom, o kolik víc je u nás dětí v ústavech, i tím, jaký je tu obecně k víře postoj.

No a když teda mluvím o těch dětech v ústavech...holky o víkendu jsem se setkali s našimi kamarády, kteří mají 8 dětí. 3 z toho mají v pěstounské péči, jedno těžce postižené..k tomu 6 koní a smečku další zvěře. Měli jsme možnost s nimi hodně mluvit a dost nás to zasáhlo, takže jsme se s M. rozhodli podat žádost o pěstounskou péči. Ještě jsme na úplném začátku, ale jsme oba rozhodnutí, že touhle cestou chceme jít. Tím nevzdáváme snahu o naše biologické dítě, ale o adopci/pěstounské péči už doma mluvíme roky a teď jsme se teda rozhoupali. Tak nám držte palce, a projdeme vším tím papírováním, to je pro nás pro oba prostě mor smile


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů