Oznámení

5.října : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

5.října : Bleskový koláč jako od babičky. Jednoduchý recept, který se nedá pokazit!

10.července : Potřebujete pomoc, nebo pomoci někomu v nouzi chcete? Dejte o sobě vědět na Pomahejtesi.cz!

#1 21. 2. 2006 20:09

Simona999
♥------

Pomluva

Dobrý den, chci se zeptat na lhůtu promlčení pomluvy v občanském právu. Slyšela jsem, že je to tři roky. A pak by mě ještě zajímalo, jestli je tato lhůta zastavena v případě, že jsem celou věc řešila na Polici jako trestně právní. Jeslti je možné toto ještě řešit občanským právem, i když od spáchání uběhlo více jak tři roky.

Není tady

#2 21. 2. 2006 21:24

šarik
Host

Re: Pomluva

Pokud je podáno trestní oznámení během promlčecí lhůty, tak se běh lhůty zastavuje. Záleží jak to dopadlo na policii. Odložili nebo předali státnímu zástupci či předali do správního řízení? Od výsledku by se odvíjel běh příslušných lhůt. Pokud bylo pravomocně rozhodnuto ve věci tak to nelze řešit běžným způsobem znovu.

#3 21. 2. 2006 22:12

Simona999
♥------

Re: Pomluva

policie setrila a odlozola, ja jsem se odvolala a statni zastupitelstvi shledalo odvolani jako oduvodnene, police znovu setrila a opet odlozila a ted mam tri dny na podani stiznosti. Tuto stiznost chci podat, ale asi pote bych chtela celou vec presunout k občanskému právu, je to možné?

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí