Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 8. 10. 2010 19:19

Crabat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Krušné hory
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 2073

Re: Kdo a proč je zde na duchovním?

Ale já to beru, Blos, tedy to o té vývojové etapě. Dokonce si to sám uvědomuji a pracuji s tímto pojmem zcela vážně, takže mi tím skutečně neříkᚠžádnou novinu. Rozumíš mi alespoň v tomhle, když to takhle obrátíme?.. Když tedy v onom bodě, kdy si máme uvědomit, nebudeš Ty, ale já?..

Odtud se Ti to určitě bude lépe posuzovat, takže uvidíme. Co Ti z toho vychází nyní?..


Crabat

Není tady

 

#52 8. 10. 2010 19:37

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Kdo a proč je zde na duchovním?

Já jsem tady, abych zjistila jaký může být druhý, další pohled a třetí myšlenky. T9m si půjčuji pana Pratcheta. Je zábava to vidět. A milé poučení. V podstatě to mám stejně jako Lupíšek. Tímto tě zdravím, cestovatelko....


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#53 8. 10. 2010 19:54

IŠTAR
♥♥♥♥---
Registrovaný: 18. 8. 2010
Příspěvky: 413

Re: Kdo a proč je zde na duchovním?

Crabe a já osobně si myslím, že na cestě jsme všichni. Proto jsme tady, na této planetě. Pokud se někdo narodí a vybral si život na naší Zemi, už je na cestě. Může se zastavit, může s vrátit, může jít kus dopředu, ale na cestu se člověk nedostává, na ní prostě je, a chce nebo ne. Někdo nepotřebuje duchovní poznatky, aby svou cestu zvládl. Jiný zase ano. Mᚠpravdu, každý jdeme k hoře Méru z různých směrů a různým tempem. Proto se domnívám, že není nutné nikoho nikam řadit. Kdysi mi jedna osoba napsala, že ví, že už jsem prozřela. Dělá mě to snad lepší než je Blossom? Jsem snad dál na cestě? Nikoliv, možná jen už chápu lépe souvislosti, a některé mi stejně unikají smile. Všichni hledáme.... tu svou cestu....

Není tady

 

#54 8. 10. 2010 20:06

Crabat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Krušné hory
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 2073

Re: Kdo a proč je zde na duchovním?

Měl jsem na mysli duchovní Cestu, Ištar, ne jití životem. Jinak samozřejmě už pouhým narozením existujeme a musíme se učit, poznáváme, volíme svá rozhodnutí atd. Ale tohle jsem nemyslel, nýbrž vědomé duchovní směřování. Původní jití životem samozřejmě nakonec k duchovní Cestě směřuje, ale kdy k tomu dojde a jak to nastane, je ve hvězdách. Protože k tomu se musíme vědomě rozhodnout a dozrát.


Crabat

Není tady

 

#55 8. 10. 2010 20:24

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Kdo a proč je zde na duchovním?

PavlaH napsal(a):

Já jsem tady, abych zjistila jaký může být druhý, další pohled a třetí myšlenky. T9m si půjčuji pana Pratcheta. Je zábava to vidět. A milé poučení. V podstatě to mám stejně jako Lupíšek. Tímto tě zdravím, cestovatelko....

Když já asi nemám třetí myšlenky, Pavli grater A proč cestovatelko? va JAko na koštěti? lol

Giorgi - no právě. Já na tom byla zrovna jako ty, jen o hodně déle (předpokládám bůhvíproč, že jsi mladej) a tohle bylo jako zjevení - najednou tolik lidí, se kterýma jsem se mohla bavit o věcech, které mě zajímají! S celou řadou z nich se už i známe; pak jsem se posunula dále, ale tohle byl základ.

Crabate, jak by někdo mohl NEBÝT na cestě? va Pravda, někdo spíš jede v zavřeným vagóně a maže tam mariᚠ- ale vlečná sí života nevynechá ni rybičku.....


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#56 8. 10. 2010 20:25

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Kdo a proč je zde na duchovním?

Crabat napsal(a):

Měl jsem na mysli duchovní Cestu, Ištar, ne jití životem. Jinak samozřejmě už pouhým narozením existujeme a musíme se učit, poznáváme, volíme svá rozhodnutí atd. Ale tohle jsem nemyslel, nýbrž vědomé duchovní směřování. Původní jití životem samozřejmě nakonec k duchovní Cestě směřuje, ale kdy k tomu dojde a jak to nastane, je ve hvězdách. Protože k tomu se musíme vědomě rozhodnout a dozrát.

Jo tak.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#57 8. 10. 2010 20:44

Vladena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 15. 12. 2007
Příspěvky: 1732

Re: Kdo a proč je zde na duchovním?

Já jsem přišla na duchovní ze zvědavosti. Chtěla jsem poznat lidi, kteří se ohánějí slovem,, duchovní".....život,poznání,cesta. Naivně jsem si myslela, že duchovní člověk se zaobírá v prvé řadě svým postojem k okolí. Zde jsem došla k poznání, že duchny se vlastně zaobírají jen vlastní osobností. Větší a halasnější JÁ jsem v ostatních tématech na Babinetu nečetla. Je zde pýcha, rivalita, omílání načteného a soudružnost duchen. Vlastně jsem tu čekala úplně jiný vzorek lidí. Je to můj názor, moje poznání, moje zkamání. Abych mohla o někom říci, že je duchovní člověk, očekávám nesmírnou pokoru,skromnost, vzdělanost a empatii k ostatním lidem.

Není tady

 

#58 8. 10. 2010 20:46

Crabat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Krušné hory
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 2073

Re: Kdo a proč je zde na duchovním?

smile Vladěno smile


Crabat

Není tady

 

#59 8. 10. 2010 20:49

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Kdo a proč je zde na duchovním?

Tercila napsal(a):

Hir: Uz se Ti stalo nekdy ze jsi se dostala za hranice pozemske? smile

Pokud si poslechneš vědecký výklad zdůvodnění např. pacientovo vidění tunelu při operacích, tak by potom ovšem zakolísala definice "pozemské hranice".  To, co mnozí lidé vysvětlují "nadpozemským", je vlastně prachobyčejně pozemské.
Nijak Ti neodporuji, jen hážu do placu úvahu. smile

Vim ze me neodporujes Terci,ale povidej o tom vedeckym vykladu kdyz uz jsi to hodila do placu,nevim co rikaji.  smile


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#60 8. 10. 2010 20:59

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Kdo a proč je zde na duchovním?

Vladena napsal(a):

Vlastně jsem tu čekala úplně jiný vzorek lidí.

Marjápanno, holka nešastná............ roll


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#61 8. 10. 2010 21:07

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Kdo a proč je zde na duchovním?

Lupi, psala jsi že hlavonauti jsou ajko cestovatelé, ten příměr s emi líbí. A třetí myšlenky mi nepřijdou tak důležité jako druhý pohled.... k třetím myšlenkám je už pak jen kousek...


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#62 8. 10. 2010 21:10

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Kdo a proč je zde na duchovním?

LIdé jsou všude stejní, někdy josu i laskaví, ale to co popisuješ ty Vladěno - nevím nevím, přijde mi to jako docela úspěšný blud. Takoví lidé nejsou.... rozhodně je tak neuvidíš na první pohled...


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#63 8. 10. 2010 21:33

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Kdo a proč je zde na duchovním?

Vladena napsal(a):

Já jsem přišla na duchovní ze zvědavosti. Chtěla jsem poznat lidi, kteří se ohánějí slovem,, duchovní".....život,poznání,cesta. Naivně jsem si myslela, že duchovní člověk se zaobírá v prvé řadě svým postojem k okolí. Zde jsem došla k poznání, že duchny se vlastně zaobírají jen vlastní osobností. Větší a halasnější JÁ jsem v ostatních tématech na Babinetu nečetla. Je zde pýcha, rivalita, omílání načteného a soudružnost duchen. Vlastně jsem tu čekala úplně jiný vzorek lidí. Je to můj názor, moje poznání, moje zkamání. Abych mohla o někom říci, že je duchovní člověk, očekávám nesmírnou pokoru,skromnost, vzdělanost a empatii k ostatním lidem.

Vladko,
a jak Ty rozeznavas ze lide jsou neempaticti,na cem to stavis? Rozeznavas to vlastni empatii?
Znas se natolik ze do sve vlastni empatie nezapletas sve vlastni pocity?  smile


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#64 9. 10. 2010 5:22

Vladena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 15. 12. 2007
Příspěvky: 1732

Re: Kdo a proč je zde na duchovním?

lupina montana napsal(a):

Vladena napsal(a):

Vlastně jsem tu čekala úplně jiný vzorek lidí.

Marjápanno, holka nešastná............ roll

Jsem spíš holka zvědavá a náročná. Opravdu ve své naivitě jsem čekala, že zde najdu komunitu duchovních lidí. Potěšila mi Blossom svým nápadem a realizací na pomoc postiženým povodní. Nepíšu, že žiji duchovním životem, snažím se, ale mám k tomu hooodně daleko,proto jsem byla zvědavá na vás. To jen na vysvětlenou, proč jsem setrvávala na duchovním. Přeci tak stála otázka?!

Upravil(a) Vladena (9. 10. 2010 5:26)

Není tady

 

#65 9. 10. 2010 9:24

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: Kdo a proč je zde na duchovním?

Tož tak. Nahoře v miminkárně jsou samé zasloužilé matky a zkušené zdravotní sestry, na právním radí skupina neomylných profesionálů, na psychologickém se to hemží psychoterapeuty, psychology a psychiatry, v domově je to samý letitý kutil, v dovolené-cestování jeden Marco Polo vedle druhýho,  na vlákně o kariéře samý úspěšný podnikatel,  v mezilidských vztazích a na nevěře profíci z manželských poraden,  na pavlači vystudovaní politologové, ekonomové, diplomati, v umělecké kavárně výkvět české fotografické scény, v kuchyňce jsou všeci ozdobení Řádem Zlaté vařečky, na zdravotním špičkoví lékaři, takže na duchovním by měl být kdo???   Světci a světice !  Kurňašopa !



Vladěno, prozatím se nikomu nepodařilo ti vysvětlit, že zde na duchovním se skupina normálních lidí schází za prostým účelem povídání o věcech mezi nebem a zemí a já si nedělám iluze, že se to podaří mně. Přesto – to, že se tady někdo „ohání duchovnem“, je toliko tvůj předpoklad, vycházející jen z tebe, nikoliv ze zdejší reality.  Když budeš lidem podsouvat, činit je odpovědnými za svoje nesplněná očekávání….budeš stejně všude potkávat jen samu sebe.

Není tady

 

#66 9. 10. 2010 9:43

Adelle
♥♥♥----
Registrovaný: 3. 7. 2010
Příspěvky: 189

Re: Kdo a proč je zde na duchovním?

Á, kadrový dotazníček, a je každé zrníčko ve správné škatulce  big_smile 

Chodila jsem sem před lety, protože tu byla svobodomyslná, tolerantní atmosféra, dnes sem zabloudím proto, že můj milovaný les sice nepřežil a po dálnici na dohled sviští auta, ale některé vzácné solitéry jako Crabat nebo Lupina stále odolávají vlivům povětrnosti a hlodavců a já nechci přijít o momenty, kdy trousí seménka  smile 

Květiny vydávají vůni a rozsévají semena, protože chtějí k sobě - aby se však semeno dostalo na pravé místo, na to nemá květina vliv, to působí vítr. A ten si vane, jak a kudy chce. (Hesse - Knulp)

Není tady

 

#67 9. 10. 2010 10:16

Vladena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 15. 12. 2007
Příspěvky: 1732

Re: Kdo a proč je zde na duchovním?

haiel napsal(a):

Tož tak. Nahoře v miminkárně jsou samé zasloužilé matky a zkušené zdravotní sestry, na právním radí skupina neomylných profesionálů, na psychologickém se to hemží psychoterapeuty, psychology a psychiatry, v domově je to samý letitý kutil, v dovolené-cestování jeden Marco Polo vedle druhýho,  na vlákně o kariéře samý úspěšný podnikatel,  v mezilidských vztazích a na nevěře profíci z manželských poraden,  na pavlači vystudovaní politologové, ekonomové, diplomati, v umělecké kavárně výkvět české fotografické scény, v kuchyňce jsou všeci ozdobení Řádem Zlaté vařečky, na zdravotním špičkoví lékaři, takže na duchovním by měl být kdo???   Světci a světice !  Kurňašopa !



Vladěno, prozatím se nikomu nepodařilo ti vysvětlit, že zde na duchovním se skupina normálních lidí schází za prostým účelem povídání o věcech mezi nebem a zemí a já si nedělám iluze, že se to podaří mně. Přesto – to, že se tady někdo „ohání duchovnem“, je toliko tvůj předpoklad, vycházející jen z tebe, nikoliv ze zdejší reality.  Když budeš lidem podsouvat, činit je odpovědnými za svoje nesplněná očekávání….budeš stejně všude potkávat jen samu sebe.

Není tady

 

#68 9. 10. 2010 10:27

Crabat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Krušné hory
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 2073

Re: Kdo a proč je zde na duchovním?

Ti světci a světice se Ti, Haiel, moc povedli. big_smile

Vlaďko, kdyby tu i nakrásně byli, už bychom sem nemohli my. Bylo by od nás jaksi nepatřičné je rušit v jejich rozjímání a tak by každý z nás po špičkách odstoupil, zavřel za sebou dveře a pamatoval si, že tam nemá co dělat. K čemu by potom Duchovní oddělení bylo, kdyby nebylo určeno pro nás?..

Rozdíl mezi námi a takovým Mistrem nebo Světcem, je opravdu propastný. Kdo by se komu přizpůsobil, abychom spolu dokázali komunikovat? Oni nám?.. To bychom po nich chtěli příliš velkou obě. Nebo snad my jim?.. Ani při nejlepší vůli bychom to nezvládli. To tedy na okraj, pokud bychom uvažovali, že pozveme dva, tři realizované.

Je to pech, ale musíme si vystačit sami. Proto je Duchovní otevřené všem a každý sem může přijít a nechat se inspirovat. Je rozdělené pomyslnou čarou na ty, kteří jsou jdoucí, a na ty, co se k niterné cestě ještě nerozhodli. Tyto dvě skupiny by bylo možné dále segmentovat, ale nepřísluší to nám, protože, jak již jsem jinde vysvětlil, hora Méru. A jelikož sami ještě nejsme realizovaní, nemůžeme správně posoudit úroveň toho druhého, kde se momentálně nachází. Toliko můžeme (a to dokonce velmi snadno!) rozlišit, kdo je a kdo není jdoucí.

A teď k tomu pojmu jdoucí, protože se občas stává trnem v oku některých lidí. Jdoucím je každý člověk (a nezáleží na tom, jak dlouho již na Cestě putuje), který návazně po sobě učiní alespoň tři kroky, tj. tři činy, jež vedou do jeho nitra a vyznačují se vlastním sebepřekonáním a pochopením souvislostí. Tomu říkáme duchovní směřování nebo jednoduchým pojmem - Cesta.

K tomu, abychom se stali Jdoucí, je zapotřebí jakési vnitřní zralosti, odvahy a rozhodnutí, že již dále nehodlám činit cokoli mě napadne, ale budu své záměry v sobě filtrovat a jen ty dobré (dobro plodící) pustím ven. K tomu budu velmi pozorně sledovat sebe a procesy, jež se ve mně odehrávají, abych se v tom vyznal a mohl se včas rozhodnout, co zvolím. Rozumějme, normální člověk (nejdoucí) si v podstatě nemůže vybírat, nebo je vhozen do reality bytí a jenom reaguje na reakce druhých. Někdy positivně, jindy negativně, sám se v tom nevyzná, ale energie jím procházejí a pokračují dál nezávisle na jeho vůli. Pokud jsou dobré, blaze mu. Ale jedná-li se o energie hněvu, závisti, zloby, pak ho samotného sráží do svého vlivu a navíc mu vytváří negativní budoucí (tu, co je od nás vzdálená) karmu.

Tedy, kdo se nespokojí s tím, že když mu někdo ublíží, on to pošle dál a ublíží zase jinému člověku, ale chce v sobě tenhle princip změnit, pak dochází rozhodnutí na sobě pracovat. Udělá v tomto směru poměrně rychle po sobě ony tři činy, čímž se ocitne na Cestě, a pak pokračuje dál, stává se Jdoucím. A to je ona dělící hranice mezi normálním jedincem a duchovně orientovanou bytostí. To vše.


Crabat

Není tady

 

#69 9. 10. 2010 10:32

Vladena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 15. 12. 2007
Příspěvky: 1732

Re: Kdo a proč je zde na duchovním?

Vladena napsal(a):

haiel napsal(a):

Tož tak. Nahoře v miminkárně jsou samé zasloužilé matky a zkušené zdravotní sestry, na právním radí skupina neomylných profesionálů, na psychologickém se to hemží psychoterapeuty, psychology a psychiatry, v domově je to samý letitý kutil, v dovolené-cestování jeden Marco Polo vedle druhýho,  na vlákně o kariéře samý úspěšný podnikatel,  v mezilidských vztazích a na nevěře profíci z manželských poraden,  na pavlači vystudovaní politologové, ekonomové, diplomati, v umělecké kavárně výkvět české fotografické scény, v kuchyňce jsou všeci ozdobení Řádem Zlaté vařečky, na zdravotním špičkoví lékaři, takže na duchovním by měl být kdo???   Světci a světice !  Kurňašopa !



Vladěno, prozatím se nikomu nepodařilo ti vysvětlit, že zde na duchovním se skupina normálních lidí schází za prostým účelem povídání o věcech mezi nebem a zemí a já si nedělám iluze, že se to podaří mně. Přesto – to, že se tady někdo „ohání duchovnem“, je toliko tvůj předpoklad, vycházející jen z tebe, nikoliv ze zdejší reality.  Když budeš lidem podsouvat, činit je odpovědnými za svoje nesplněná očekávání….budeš stejně všude potkávat jen samu sebe.

Na přímou otázku jsem odpověděla pravdivě za svoji osobu. Nikomu nic nepodsouvám, nic nechci vysvětlit .Hledala jsem něco, co jsem zde nenašla. Moje vyjádření je prosté a upřímné. Konec a tečka!

Není tady

 

#70 9. 10. 2010 10:39

Crabat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Krušné hory
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 2073

Re: Kdo a proč je zde na duchovním?

Adello, pussa ten citát má mnohem starší kořeny. Nevím z které knihy, ale je obsažený ve Starém zákoně ve formě: "Vítr kam chce věje, jeho hlas slyšíš, ale nepochopíš, odkud přichází a kam jde." Alespoň takhle nějak jsem si to zapamatoval. smile


Crabat

Není tady

 

#71 9. 10. 2010 11:04

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Kdo a proč je zde na duchovním?

Vim ze me neodporujes Terci,ale povidej o tom vedeckym vykladu kdyz uz jsi to hodila do placu,nevim co rikaji. 

Prachobyčejný účinek anestetik. Prý.

Není tady

 

#72 9. 10. 2010 11:48

taurus
♥♥♥♥♥♥-
Místo: cely svet
Registrovaný: 5. 6. 2007
Příspěvky: 1758

Re: Kdo a proč je zde na duchovním?

Na duchovní jsem začala chodit, protože se tu diskutovalo o věcech, o kterých jsem buď slyšela poprvé a zajímalo mě to nebo jsem je nemohla probrat s nikým z okolí.

Duchovní jsem rozhodně nechápala jako sekci, kam chodí duchovní lidé ale lidi, kteří se o tuhle tématiku zajímají. A tak jako jinde jsem tu našla lidi, kteří mi sedli a ti které jsem rovnou přeskakovala, protože jejich příspěvky mě buď nudili nebo mi nic nedávali.

Pak mě to tu přestalo bavit úplně, protože zajímací lidi odešli a připadalo mi to, jak když sem někteří jen chodí, aby šourali, rýpali a dohadovali se a to už mi nic nedávalo.

Teď sem občas zaskočím ale cíleně čtu příspěvky pouze některých lidí a diskuze už se nezúčasnuju prakticky vůbec.


I was still free: free to hate the men who were torturing me, or to forgive them. It doesn´t sound like much. I know. But in the flinch and bite of the chain, when it´s all you´ve got, that freedom is a universe of possibility.

Není tady

 

#73 9. 10. 2010 12:13

Adelle
♥♥♥----
Registrovaný: 3. 7. 2010
Příspěvky: 189

Re: Kdo a proč je zde na duchovním?

Crabe  pussa  mmch v minulém babinetím životě jsem se jmenovala Judita  smile  dávno již tomu  stolt 

Hodně mě teď těšíš svým návratem sem, tak ještě pro tebe pár veršů (regionální brněnský básník, jméno si nepamatuju):

Ptej se hloubky, hoď jí kámen, přeruš poklid hrobový.
Porozumíš zadunění, jímž ti ona odpoví?

Není tady

 

#74 9. 10. 2010 12:34

Crabat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Krušné hory
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 2073

Re: Kdo a proč je zde na duchovním?

Judith.., ano, vítám Tě a vzpomínám na naše rozmluvy! par
Jsem moc rád, že se tu opět setkáváme a můžeme navázat v rozhovoru.
Však mě to také v srdci tížilo, když jsem tu tak dlouho nebyl,
ale jakmile jsem opět zavítal, bylo to jako euforie, setkat se zase s vámi. pussa

Verše jsou skutečně nádherné, úplně mě motivují číst od autora další.
Řekl bych, téměř haiku.

Upravil(a) Crabat (9. 10. 2010 12:36)


Crabat

Není tady

 

#75 9. 10. 2010 13:01

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: Kdo a proč je zde na duchovním?

Na duchovní chodím, protože mě jak materialistu a ateistu zajímají pohledy lidí z jiného spektra uvažování. Musím přiznat, že mnohé příspěvky mě ponoukají k zamyšlení nad světem a životem a taky mi nabourávají moje materialistické přesvědčení. Mnohé jiné příspěvky mě spíš ponoukají k zasmání, případně zamyšlení nad duševním stavem přispívajících a některým příspěvkům popravdě řečeno vůbec nerozumím. Nicméně duchovní mě pořád moc láká a ráda si tu počtu.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů