Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 8. 10. 2010 10:34

Blossom
Host

Kdo a proč je zde na duchovním?

Protože se diskuse na vedlejším fóru stočila mimo tamní téma, toto nové  téma je ovšem celkem zajímavé, vyzývám k tomu, aby zájemci o nové téma pokračovali v diskusi zde, a neplevelilo se tak vlákno původní.
Děkuji. smile

 

#2 8. 10. 2010 11:38

Crabat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Krušné hory
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 2073

Re: Kdo a proč je zde na duchovním?

Úmysl zajisté dobrý, Blos, ale co to zamyšlení a hledání v sobě?..
Rozumím, že Tě diskuse neodolatelně láká.., jasně, ale nejprve práce (na sobě) a potom zábava (povídání si). Bereš to takhle?.. smile

Vždy není nutné podávat nějaké heroické výkony, ale krůček po krůčku...
A pak, když nám o tom napíšeš i závěrech, které jsi z toho vyvodila,
uvidíš, jak se všechno přepóluje a získá úplně jiný odstín. storstark


Crabat

Není tady

 

#3 8. 10. 2010 12:00

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: Kdo a proč je zde na duchovním?

Ano, méně pracovat tam venku a více uvnitř, protože uvnitř se skrývá pravda, tam se skrýváme my.


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#4 8. 10. 2010 12:00

mariposa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 3566

Re: Kdo a proč je zde na duchovním?

Proč jsi na duchovním Ty, Bloss? smile


"Buď jen sebou samým a do ničeho jiného se nenu. Copak ti nestačí být Buddhou, jen tak si svobodně a radostně být?" (Marielu Lörler: Jakub objevuje řeku života)

Není tady

 

#5 8. 10. 2010 12:22

Blossom
Host

Re: Kdo a proč je zde na duchovním?

mariposa napsal(a):

Proč jsi na duchovním Ty, Bloss? smile

Mariposo, jak už jsem mnohokrát psala, na Babinet chodím pro zábavu a poučení. Zábavu většinou najdu třeba na vlákněch typu Co mě dnes rozesmálo, ale často i na vláknech ostatních, jako, abych tak řekla, vedlejší produkt těchto vláken.
Poučení hledám na fórech psychologických, duchovních, právních a sem tam na sexuologických. A kdybych potřebovala třeba recept na dobrou večeři, půjdu si pro poučení třeba na vlákna o vaření. smile

No a jako bonus k tomuto všemu, Babinet je pro mě i trenažérem rétoriky, písemného vyjadřování, přesnosti formulací. Protože toto každý z nás, myslím, potřebuje k praktickému životu.
A já navíc tu přesnost vyjadřování potřebuju i pro tu svou knihu. smile

Ale nechápu, proč se mě ty, mariposo, na sousedním vlákně ptáš, čeho že je pro mě Babinet trenažérem. Vytučnila jsi tam slovo trenažér, a ptᚠse - čeho jako,? Vždy stačilo pozorně číst, odpověď je přímo psaná v tom mém příspěvku, na který reaguješ. Píšu tam přeci jasně trenažérem psaného projevu. Pro jistotu  sem ten svůj  příspěvek znovu  kopíruju:
Mimo jiné - Babinet je pro mě (kromě mnoha jiného) právě úžasný trenažér psaného projevu, zábavný a zdarma. Momentálně píšu knihu, kterou chci před vánoci vydat, a čtení a psaní příspěvků na Babinetu je pro mě úžasnou školou. Školou života i školou způsobů vyjadřování.
Babinetu věnuju celkem dost svého času, ale nelituju toho, není to pro mě jen zabíjení času a prázdné tlachání. Jednak mě to tady dost baví a někdy se tady vysloveně chlámu smíchy, ale hodně mi dává i z pohledu lidského - někdy se hodně zamýšlím. No a to trénování správných formulací je další bonus navíc
.

 

#6 8. 10. 2010 12:25

Blossom
Host

Re: Kdo a proč je zde na duchovním?

Tak já jsem na ozázku v záhlaví zodpověděla, tím  i mariposin dotaz.
Teď se tedy zeptám já vás na totéž - proč jste vy na duchovním fóru? Proč sem chodíte?

 

#7 8. 10. 2010 12:46

Blossom
Host

Re: Kdo a proč je zde na duchovním?

Crabat napsal(a):

Úmysl zajisté dobrý, Blos, ale co to zamyšlení a hledání v sobě?..
Rozumím, že Tě diskuse neodolatelně láká.., jasně, ale nejprve práce (na sobě) a potom zábava (povídání si). Bereš to takhle?.. smile

Vždy není nutné podávat nějaké heroické výkony, ale krůček po krůčku...
A pak, když nám o tom napíšeš i závěrech, které jsi z toho vyvodila,
uvidíš, jak se všechno přepóluje a získá úplně jiný odstín. storstark

Vezměme to popořadě:
Crabate, na sousedním vlákně Selima psala, že mé příspěvky na ni působí tak, že prý podceňuji ostatní spoludiskutující a že se je prý pokouším nevyžádaně spasit.

Nyní přesně tento Selimou popisovaný dojem mám já, vůči tobě, a to z příspěvku tvého:
Proč mě podceňuješ a naznačuješ, že já (zřejmě na rozdíl od ostatních zde) se nezamýšlím a nehledám v sobě? Jak jsi na to přišel?

Ano, diskuse mě lákají, baví. Ale jak jsi přišel na to, že právě mě láká diskuse neodolatelně? wink smile  Tebe evidentně láká taky (a proč by taky ne?), ale tebe, jestli to dobře chápu, láká jen  odolatelně?
Kdo to psoudí? Kde je na toto měřítko? big_smile

Ptᚠse - napřed práce (na sobě), a potom zábava (povídání si), zda to takhle beru.
Ne, já toto co píšeš beru, ale ne ve sledu NAPŘED-POTOM, ale OBOJÍ SOUČASNĚ, VZÁJEMNĚ SE TO PROLÍNÁ. Diskusemi a čtením příspěvků jiných lidí se posunuji dál, získávám nové úhly pohledu, tříbím si názor a životní postoj svůj, zamýšlím se nad tím vším,  a tak na sobě pracuji.
Nakonec - i ten bonus navíc - to trénování psaného projevu, je přeci prací na sobě. wink smile  Které je právě prakticky prováděno psaním příspěvků. stolt

Závěry, které z čeho vyvozuji, vám sem píšu průběžně. V příspěvcích do diskusí. Tak jako kdokoli jiný. 
Nevím, proč mi Crabate naznačuješ něco v tom smyslu - Nejprve se zamysli, zapracuj na svém nitru, a až si to tam srovnáš, tak se vra, to bude už všechno přepólováno ( va va ) a získá to úplně jiný odstín (va ).
Já to vnitřně cítím tak, že co potřebuji, srovnané mám, a nuance dotváříma koriguji  podle reálného života i podle příspěvků tady na Babinetu.

Crabate, v Selimině příspěvku směrovaném na mě bylo nejen o (mém údajném) podceňování spoludiskutujících, ale také o (mém údajném) nevyžádaném zachraňování lidí, kteří o to nestojí, o jejich nevyžádaném spasení.
Tady v tom, co píšeš, vnímám snahu "mě přivést na správnou cestu", no prostě - zachraňovat mě proti mé vůli.
Já ráda čtu vaše příspěvky, rady, ale závěr si z nich dělám průběžně sama. Spasit ani zachránit nepotřebuju. smile

 

#8 8. 10. 2010 12:50

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: Kdo a proč je zde na duchovním?

Souhlasím s tebou, Blossom, v tom, že i populárně naučná příručka by měla mít jakousi literární úroveň. O tom žádná. Jenže v této disciplíně tady nikdo netrénuje. Sem se chodí, jak se dá vypozorovat, spíš rekreačně pokecat. Kromě akutních potíží např. na právním či zdravotním, je to tady vesměs takové odpočinkové a to i na duchovním. Lidi si tady vyměňují zkušenosti, náhledy, občas zažertují, občas vycení zuby...no a většina z nich se spokojí s tím, že svůj příspěvek odvede bez překlepů a pravopisných chyb.  Což je naprosto v pořádku. Nejsme v literární soutěži.  Možná, že bys ostří svého spisovatelského pera lépe nabrousila mezi stejně naladěnými někde tam, kde si psavci navzájem umí zhodnotit své literární pokusy a kde jde právě o tohle.Takových míst bude na netu jistě více, snad by stálo za to si i trochu zablogovat a hned bys měla zpětnou vazbu, o kterou stojíš a která by pro tvoji knihu byla konstruktivnější než ta zdejší, kde v psavosti jako takové téměř nikdo interes nemá smile

Není tady

 

#9 8. 10. 2010 12:50

Blossom
Host

Re: Kdo a proč je zde na duchovním?

KALIK napsal(a):

Ano, méně pracovat tam venku a více uvnitř, protože uvnitř se skrývá pravda, tam se skrýváme my.

A méně používat prázdné fráze pořád dokola a konečně něco z toho převést do svého reálného života, že, Kaliku? wink smile

 

#10 8. 10. 2010 13:04

Blossom
Host

Re: Kdo a proč je zde na duchovním?

haiel napsal(a):

Souhlasím s tebou, Blossom, v tom, že i populárně naučná příručka by měla mít jakousi literární úroveň. O tom žádná. Jenže v této disciplíně tady nikdo netrénuje. Sem se chodí, jak se dá vypozorovat, spíš rekreačně pokecat. Kromě akutních potíží např. na právním či zdravotním, je to tady vesměs takové odpočinkové a to i na duchovním. Lidi si tady vyměňují zkušenosti, náhledy, občas zažertují, občas vycení zuby...no a většina z nich se spokojí s tím, že svůj příspěvek odvede bez překlepů a pravopisných chyb.  Což je naprosto v pořádku. Nejsme v literární soutěži.  Možná, že bys ostří svého spisovatelského pera lépe nabrousila mezi stejně naladěnými někde tam, kde si psavci navzájem umí zhodnotit své literární pokusy a kde jde právě o tohle.Takových míst bude na netu jistě více, snad by stálo za to si i trochu zablogovat a hned bys měla zpětnou vazbu, o kterou stojíš a která by pro tvoji knihu byla konstruktivnější než ta zdejší, kde v psavosti jako takové téměř nikdo interes nemá smile

Haiel, ano, vím, že jsou místa specielně pro literární věci.
Ale podle mě je nejlepším učitelem život sám. A proto mi to vyhovuje tady. I pro ten odpočinek a rekreační pokecání při tom všem, jak píšeš.
Tady na Babinetu to mám všechno, proč jsem chodím, v jednom balíčku: Zábavu, poučení, i tříbení těch písemných projevů.
Možná, že jsem tedy jediná, kdo Babinet má mimo jiné i jako trenažér psaného projevu. A proč ne? Proč by to (snad) mělo někomu vadit?
Pro mě je to tady konstruktivní přesně tak akorát. stolt  smile

 

#11 8. 10. 2010 13:06

Blossom
Host

Re: Kdo a proč je zde na duchovním?

Už se tu, na můj vkus, zabýváme (zabýváte wink ) příliš dlouho mou osobou.

Odpoví mi taky někdo na tu níže položenou otázku, proč sem chodíte vy?
Já už odpověděla.
Tak tedy pište - mariposo, Crabate, haiel, Kaliku,....a kdokoli ostatní.
Myslím, že to bude zajímavá a podnětná diskuse.

 

#12 8. 10. 2010 13:15

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: Kdo a proč je zde na duchovním?

Blossom napsal(a):

KALIK napsal(a):

Ano, méně pracovat tam venku a více uvnitř, protože uvnitř se skrývá pravda, tam se skrýváme my.

A méně používat prázdné fráze pořád dokola a konečně něco z toho převést do svého reálného života, že, Kaliku? wink smile

No dyk wink


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#13 8. 10. 2010 13:19

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: Kdo a proč je zde na duchovním?

Blossom napsal(a):

Už se tu, na můj vkus, zabýváme (zabýváte wink ) příliš dlouho mou osobou.

Odpoví mi taky někdo na tu níže položenou otázku, proč sem chodíte vy?
Já už odpověděla.
Tak tedy pište - mariposo, Crabate, haiel, Kaliku,....a kdokoli ostatní.
Myslím, že to bude zajímavá a podnětná diskuse.

Mně právě připadá tahle otázka nejzajímavější u "darwinistů" smile

Proč jsem tu já? Dozvědět se něco o sobě. Posunout se ve svém vývoji atd. wink


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#14 8. 10. 2010 14:02

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Kdo a proč je zde na duchovním?

Info zdarma, milí a chytří lidé, doplnění vlastních mezer, doplnění mezer o nichž jsem netušila, na které přiju náhodou (obzvláště výživné - ovšem podmiňuje to "prosíravé" diskutující ), zajímavé sledování jiných náhledů a náhledů od jiných na jiné a jejich reakce .
A uvědomila jsem si zde ,-  když tedy ne prázdné fráze  smile - že už nejsem tak blbá , jak jsem bývala. lol

Upravil(a) Wiki (8. 10. 2010 14:04)

Není tady

 

#15 8. 10. 2010 14:11

Blossom
Host

Re: Kdo a proč je zde na duchovním?

Wiki napsal(a):

Info zdarma, milí a chytří lidé, doplnění vlastních mezer, doplnění mezer o nichž jsem netušila, na které přiju náhodou (obzvláště výživné - ovšem podmiňuje to "prosíravé" diskutující ), zajímavé sledování jiných náhledů a náhledů od jiných na jiné a jejich reakce .
A uvědomila jsem si zde ,-  když tedy ne prázdné fráze  smile - že už nejsem tak blbá , jak jsem bývala. lol

Wiki, dík za zajímavou odpověď, mám to hodně podobně jak píšeš.

A na tvém příspěvku se mi teď povedlo opět naléz obojí - to poučení ( to, co píšeš), a k mému překvapení i tu zábavu. Zábavu nad slovní přesmyčkou a lehkostí lidských nedorozumění:

Když jsem si tvůj příspěvek přečetla poprvé, divila jsem se - proč Wiki píše o tom, že si doplňuje mezery obzvláště ohledně výživného ?? ...vždy na právním se vyskytuje málokdy  a na příspěvcích o výživném jsem jí tam nikde neviděla... va
No, a pak jsem si ten příspěvek přečetla podruhé a pořádně, tak tu teď prskám na monitor nad vlastní nepozorností a situacemi, které z toho vyplývají... lol lol lol

Upravil(a) Blossom (8. 10. 2010 14:13)

 

#16 8. 10. 2010 14:15

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Kdo a proč je zde na duchovním?

Blossom napsal(a):

KALIK napsal(a):

Ano, méně pracovat tam venku a více uvnitř, protože uvnitř se skrývá pravda, tam se skrýváme my.

A méně používat prázdné fráze pořád dokola a konečně něco z toho převést do svého reálného života, že, Kaliku? wink smile

Tak toto pro mě prázdná fráze není. Já jen (zatím?) musím vylejzat vždy na chvíli ven...

Není tady

 

#17 8. 10. 2010 14:38

Kaštanka
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 30. 12. 2009
Příspěvky: 869

Re: Kdo a proč je zde na duchovním?

Crabat napsal(a):

Úmysl zajisté dobrý, Blos, ale co to zamyšlení a hledání v sobě?..
Rozumím, že Tě diskuse neodolatelně láká.., jasně, ale nejprve práce (na sobě) a potom zábava (povídání si). Bereš to takhle?.. smile

Vždy není nutné podávat nějaké heroické výkony, ale krůček po krůčku...
A pak, když nám o tom napíšeš i závěrech, které jsi z toho vyvodila,
uvidíš, jak se všechno přepóluje a získá úplně jiný odstín. storstark

No jo, Crabate, ale to bychom si nemuseli povídat taky vůbec neutral kdo určuje kvantitu diskutování? účastníci, tak to nechme na nich godlike

Není tady

 

#18 8. 10. 2010 14:49

Kaštanka
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 30. 12. 2009
Příspěvky: 869

Re: Kdo a proč je zde na duchovním?

Pro mne je  zábavou i přínosem. Raději, ovšem, o všem diskutuju osobně. smile

Není tady

 

#19 8. 10. 2010 14:58

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Kdo a proč je zde na duchovním?

Bloss, brousit pero můžeš i na Psychině, Vztazích a třeba i na té Pavlači. Na to nepotřebuješ ausgerechnet Duchny. wink
Takže? Neodpovědělas.
Crabate, prosímtě, co tě vede k názoru, že diskuze je pouze zábava? va A co k názoru, že "napřed práce, potom zábava" (krom Tety Růži?) Mmch - spousta lidí si vytříbí názor a ujasní postoj právě v diskuzi....podle mě diskuze od toho jsou.
Na otázku, uvedenou v záhlaví, jsem kdysi odpověděla řekla bych že docela pregnantně. Jestli tě to fakt zajímá, Bloss, zadej si do vyhledávátka "hlavonautiku" a mělo by ti to někde vylézt smile


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#20 8. 10. 2010 15:04

Crabat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Krušné hory
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 2073

Re: Kdo a proč je zde na duchovním?

Já nevím, Blos, copak Ty se neslyšíš? Podívej, jak reaguješ na každého zde zúčastněného: Je to rétorika, nic víc. Uznávám, že rétorika vytříbená, pohotová a někdy i duchaplná, ovšem to hlavní, čím se vyznačují tyto stránky v tom vůbec není zohledněno. A ještě něco důležitého: Jasně, že nad slovy, která zde říkáš, přemýšlíš, to by ani jinak nešlo, takže určitě mᚠpocit, že informace zde řečené zpracováváš, ale to celé bylo myšleno trochu jinak. Vnitřní práce, nalézání odpovědí v sobě, ne těch logických, které slina přinese na jazyk v momentě hromadu, ale skutečné pokládání si otázek a hledání jejich odpovědí. A to zatím neděláš, jinak bychom to okamžitě poznali. Jinak by z každého Tvého řádku to bylo cítit.


Crabat

Není tady

 

#21 8. 10. 2010 15:10

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Kdo a proč je zde na duchovním?

lupina montana napsal(a):

Bloss, brousit pero můžeš i na Psychině, Vztazích a třeba i na té Pavlači. Na to nepotřebuješ ausgerechnet Duchny. wink
Takže? Neodpovědělas.

Presne tak. smile

Jinak ja se priznam ze nechapu otazku.  Kdo?  a proc?  va

Kdo? =takze moje malickost hirondel  lol  ; proc?  =protoze jsem duchna jako vysita. smile


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#22 8. 10. 2010 15:12

Crabat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Krušné hory
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 2073

Re: Kdo a proč je zde na duchovním?

Ano, Lupi, pro někoho je duchovní hledání práce, pro někoho zábava. My patříme spíše do té druhé kategorie, ale pro Blos je zábavou rétorika. Proto jsem to pro ni napsal tímto způsobem. Ovšem nemyslel jsem to universálně, to rozhodně ne. Pro mě je takovou prací právě rétorika. Ale pro Blos to rád udělám a budu vysvětlovat a vysvětlovat, tedy pokud bude ochotna, tomu co říkám, naslouchat. big_smile


Crabat

Není tady

 

#23 8. 10. 2010 15:33

mariposa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 3566

Re: Kdo a proč je zde na duchovním?

hirondel napsal(a):

Kdo? =takze moje malickost hirondel  lol  ; proc?  =protoze jsem duchna jako vysita. smile

lol lol


"Buď jen sebou samým a do ničeho jiného se nenu. Copak ti nestačí být Buddhou, jen tak si svobodně a radostně být?" (Marielu Lörler: Jakub objevuje řeku života)

Není tady

 

#24 8. 10. 2010 15:47

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Kdo a proč je zde na duchovním?

Takže hlavonautika mi nenašla ty moje příspěvky, tak znova:
JAko jsou Bloss zahrádkáři, fotbalisti okresního přeboru, modeláři, nebo košíkáři, tak jsou taky hlavonauti. Neboli Duchny a Duchňáci.
Je to prostě a jednoduše koníček - dobrodružství, úžasné dobrodružství, zjišovat, co a jak chodí a běhá ve své vlastní hlavě, potažmo v hlavách jiných. Mysl je Hicsuntleones - bílá země a ne že ne. JAk ve skutečnosti funguje nikdo moc neví, ač se na tomto poli za posledních padesát, či sto let stalo mnohé.
Jsme pionýři bez nároků na odbornost (nebo jaká tady odbornost - každý musí být odborníkem sám na sebe) hledači nových území, prospektoři vědomí i nad a podvědomí.
Je to prostě naše hobby smile
Samozřejmě, že na tuhle cestu se člověk vydává povětšině pod tlakem vlastních bolestí, na které už nic jiného nezabírá - přesně tedy z téhož důvodu, proč se noví osadníci vydávali a vydávají za oceán, za pouš, za cokoli....
Až časem člověk zjistí, že je to ohromný dobrodrůžo a taky malounko nebezpečný wink
A hergot....no, přemazávat to nebudu, tak si prosím vyměňte všechna "my" za "já" cool
Abych nemluvila za někoho, kdo to má jinak - pardon.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#25 8. 10. 2010 15:55

Crabat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Krušné hory
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 2073

Re: Kdo a proč je zde na duchovním?

Fantasticky vyjádřené, Lupi. Za mě tedy rozhodně hovořit můžeš. pussa


Crabat

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů