|
9.dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení! 9.dubna : Vaření na chatě či chalupě bez stresu: Tipy na vaření z jedné pánve nebo hrnce. 1.dubna : Jak vznikla záhada ďáblova trojúhelníku: Odhalil ji už Kolumbus? |
|
|
Ahoj holčiny, ráda bych se zeptala na Váš názor. Myslím, že jsem těhotná, menstruaci jsem už 3. den nedostala (výkyvy u mě nebývají) , je mi pořád špatně od žaludku a mám citlivá prsa. Lze provozovat spinning a pít kávu nebo by to mohlo miminku uškodit? Na spinningu se ptát nechci - instruktor je manželův kolega z práce (manžel to ještě netuší) a moje lékařka má dovolenou. Díky za vaše odpovědi.
Není tady
ja pila kafe cele tehu, jsem zavislak, ale omezila jsem to na jeden hrnek po ranu, jinak neee. ted jsem taky zacla, ale az asi mesic po porodu a to si davam hrnek odpoledne k televizi a susence:-)
Není tady
Káva bych řekla, že nevadí, pokud na ni máš chuť, samozřejmě v omezeném množství a třeba jen rozpustnou. Co se týče spinningu, asi bych počkala, až se těhu potvrdí a pak bych se potvrdila s lékařkou a do té doby jízdu na kole bych vynechala, ale je to jen můj názor. Ty chceš těhu?
Není tady
Jasně že chci
Antikoncepci jsem vysadila před 1/2 rokem a tady jsem se dočetla o prstíkový metodě, tento měsíc jsem ji jednou zkusila a podle fáze měsíce nám vyšlo i to tulení. Moc jsem tomu nevěřila, ale že by?
Není tady
Ach tak to jo..............já jen, že takové tajnosti před manželem
Tak to ti pak přeju, aby se to potvrdilo a bylo to všechno v pořádku
Tak to spinning na chvíli i oželíš, viď? Třeba na takových 9 měsíců, že? 
Není tady
Spinning bych rozhodně vynechala, kamarádka tak učinila po poradě s lékařkou, když zjistila, že je těhotná. Tak si dělej kafe slabší a omez a je to vyřešené 
Není tady
Holky, nějak mi unikla prstíková metoda - co to je?
Není tady
Radši vynechám, já už jedno 2 letý dítko mám a pořád se mi nedařilo shodit nabraná kila (ani nemám tedy moc vůli)
, tak jsem se rozhodla, že už konečně se sebou musím něco dělat a bác ho. Před manžou jsem ještě nic neřekla, chtěla jsem mít jistotu, i když myslím, že to je téměř 100%. Ale chci počkat alespon na // na testíku. A kafe jsem právě začla pít až co se malej narodil, abych byla po ránu schopná provozu, ale nepřeháním to.
Není tady
A co takhle rozpustna kava bez kofeinu. Ja jsem ji ted zacala byt, co jsem zjistila, ze jsem tehu a prijde mi, ze se na to da zvyknout. Jasne, ze te moc neprobere,ale jako placebo dobre 
Není tady
Já jsem ve druhém měsíci těhu byla na dovolený na Šumavě a tam jsme drandili na kole a pořádali 20-30km pochodový výlety.. Záleží jak se cítíš, ale je fakt že u spinningu se hodně člověk zapotí, víc než venku na kole. Ve 3 měsíci mi bylo dost šoufl, takže jsem sport vynechala a od konce 4 měsíce chodím na těhul tělocvik, doma si taky zacvičím a 1x za 14 dní plavání... Názory na sport v 1 trimestru se různí - někdo říká, že přehřátím organismu matky se může něco špatnýho přihodit a další názor, že se má dělat to, co před otěhotněním....
Kafčo jsem vyměnila za caro pochoutku, když se tam dá dost mlíčka a trochu cukříku, tak je to o.k.
Není tady

Mám už dvě zdravé děti a nikdy jsem kávu v těhotenství pít nepřestala. Doktorka mi říkala, že těhu není nemoc a že kafe nevadí, dokud nemám vysoký tlak. A ten jde nahoru většinou až ke konci těhotenství.
Takže pokud nebudeš pít 4 kafe denně, ale tak 1 - 2 a ještě s mlékem nebo smetanou, myslím, že to bude v pohodě.
Já teda pila jen jedno, odpoledne, ale za to jsem do sebe lila coca-colu po litrech...to byla moje závislost 

Teď sama sebe přesvědčuju, že jestli budu těhotná po třetí...tak žádná Cola NEBUDE...ale nevím, nevím, jak to přežiju, žáleží jaký mě přepadnou chutě....ale HOLKY POZOR varuju Vás předem
po COCA COLE se rodí obří děti !!!! 

Není tady
Já jsem v první těhu nepila ani kafe ani kolu a taky jsem měla dítko 3,8 kg .a 53cm
Ale tys myslím někde psala, žes měla děti přes 4,5 kg ? No to potěš, tohle rodit
I když já měla císaře, tak nemůžu moc soudit, zato mě pěkně nechali vydusit v boletech 17 hodin s kontrakcema po 2-3 minutách.
Není tady

Jo já jsem měla kluky 4,6kg a 4,7kg 


Porody celkem dobrý....však to známe...se sedmiletým odstupem se na to dnes dívám zase jinak než třeba rok po porodu....po tom druhým už jsem se zařekla, že nikdy víc...no a vidíš, chci do toho zas 
Rodila jsem oba dva cca 6 hodin a z toho vždycky 1 hodinu tlačila ven...jinak ty bolesti jsou asi stejný..jestli rodíš 3 kg nebo skoro 5 kg.
Ta váha překvapila mě i doktory, tehdy se tak velký děti rodili opravdvu míň než teď.
Neměla jsem ani cukrovku a ani nemáme nic tak "obrovskýho"
v rodině ani z jedné strany. A to jsme zkoumali i pradědečky.
Takže po konzultaci s jednou známou jsme došli na to, že to byla určitě ta COLA,bsahuje prý hodně cukrů a jestli se chci dozvědět pravdu na 100%, musím to v třetím těhu vydržet bez Coly 

no a pak uvidíme kolik bude vážit ten třetí mrňous. 
Není tady
Ahoj Jesi,
napíšu ti něco o tom, co jsem sama zjišťovala kolem spinningu, jelikož jsem na něj dva roky chodila a teď jsem kvůli těhu na nějakou dobu přestala.Sama jsem nepřestala jezdit, i když už jsem věděla, že jsem těhotná, ale je fakt,že jsem se šetřila.Nakonec asi po pěti lekcích jsem to prostě nemohla udýchat, takže finiš.Ale vyčetla jsem, že spinning se jezdit může, jenže v zahraničí jsou na to speciální těhu lekce.Jde o to, že bys neměla jezdit déle , než 30 minut a taky jízda ve stoje se nedoporučuje(což mi měli většinu lekce), třeba kvůli změně těžiště.Zátěž rozhodně menší.U nás s tím instruktoři nemají zkušenosti a doktoři taky moc ne, takže řekla bych, že spíš to nedoporučí,kdyby něco. Ani se nedivím.Takže asi bych to taky neriskovala, i když se mi přestat nechtělo 
Přeju hezké a bezproblémove těhotenství !
Není tady

Pinky takže s mojí čokoládou to bude podobné jako s tvojí kolou viď. Teda aspoň předpokládám že má čokoláda hodně cukrů a já jedla každej den jednu Milku a malej měl teda 3970g a 51cm ale ta veliká hlava..
Myslíš že když příště nebudu jíst tu čokoládu, tak bude menší mimi včetně hlavičky?
Není tady
Já jsem celé těhu i předtím pila rozpustnou kávu s mlékem. V těhu mi chutnala více slazwná, jinak nesladím. A coca colu jsem pila jen občas a že by byl Michálek nějaký obr no nevím. Porodní váha byla 3380gr a 51cm
Není tady

Petro, tak uděláme test !!!!
Normálka v klidu otěhotníme 
a pak se vyhnem cole a čokaládě a pak uvidíme 
Takže, teď nám nezbývá nic jinýho než ty dvě // na testíku a pak pevná vůle !!!! Copak já, já to mám lepší, když už nevydržím, atk si lupnu Colu light..ta se dá přežít 
, ale čokoláda bez cukru je pěkně hnusná 

Není tady

Jo a co se týče té hlavičky......
mě nemusíš nic říkat..užila jsem si jako ty....moji kluci měli obvod hlavy 52cm a druhej 53cm. Hrůza !!!!
Není tady

Tino, je to k nevíře, ale je to tak.....dokonce se jejich mega hlavy potvrdili i teď o vánocích. Naši jim koupili lyžařský přilby a museli jsme je hned po vánocích měnit
Koupili jim dětský a oni už mají teď hlavy 55 a 56 cm. Hrůza, co??? Tak už mají juniorský a je to.
Ale neboj nijak zvlášť to nejde poznat...lebkouny nemáme, klidně ti pošlu fotku....ale nevím, jestli to zvládnu, musela bys mi dát svůj e-mail. 
Upravil(a) Pinky (22. 2. 2006 20:18)
Není tady
Jedna káva denně v těhotenství nevadí, ale doporučuje se s mlékem, protože to sráží kofejn trošku dolu 
A colové nápoje se vůbec nedoporučují 
Velké děti se údajně také mějí rodit po pravidelném každodením braní těhulkovských vitamínů 
Není tady
Pro Káču : prstíčkovou metodu máš ve schrnutí 
Není tady

Špuntíku,
já jsem u prvního brala poctivě PRENATAL VITAMINS až do porodu, přibrala jsem 23 kg
a narodil se mi kluk 4,6kg.
No a tak jsme pátrali proč to...a na nic jsme nepřišli..doktoři to uzavřeli tím, že když to nebyla těh. cukrovka, tak je to naše genová dispozice. Ale my nikoho s takovou porodní váhou nemáme, pátrali jsme poctivě až do třetího kolena a nic.
U druhého jsem nebrala žádné vitamíny...jen listovku, před početím a tak do druhého měsíce.
Přibrala jsem 13,5 kg.
No a narodil se druhej cvalík...4,70kg. Cukrovka opět nepotvrzená... 
Takže to zbylo jedině na té coca cole...a té jsem opravdu vypila denně okolo litru, když ne denně, tak obden
( podle toho, jaký byli doma zásoby
)
Všichni mi říkali, že mi děti nebudou spávat atd. A prdlajs....byli to nejhodnější děti, který znám. Od dvou měsíců spávali v noci v jednom tahu i 8 hodin. Byli to zlatíčka....( to třetí bude určitě malej noční tyran )
Teď jsem si řekla, že jestli otěhotním, budu pít colu jen svátečně..prostě to zkusím, ale to říkám teď, když ještě nemám ty šílený těhotenský chutě
. Uvidíme pak.....když tak se zkusím ošidit Kofolou, ta tolik cukrů nemá. 
Není tady
No Pinky, to máš pěkné vyhlídky na další veliké miminko.
Já už si přesně nepamatuju proč, ale cola se nepije kvůli kofejnu, ne cukru. Moc kofejnu nedělá dobře(a není to o spaní, já colu nepila, kafe minimálně a dcera moc nespí), ale to je na každém a když sou chuťe tak to moc ovládnout nejde, prostě se napít musíš
, jde jen o to jestli se ovládneš a dáš si jen malou skleničku denně.
Na těhotenský chutě sem zvědavá
, v prvním těhotenství sem spíš měla nechutě
, momentálně bych jenom spala
.
Ahoj 
Není tady