Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

  • Diskuse
  •  » Právní
  •  » verdikt který zní miminko se narodí ale umře :-( a co dál ????

#1 21. 2. 2006 15:00

kaca
♥------
Registrovaný: 6. 2. 2006
Příspěvky: 22

verdikt který zní miminko se narodí ale umře :-( a co dál ????

dobrý den, těžko se mi o tom píše. Ale ve 35tt zjistili miminku vzácný edwardsův syndrom trizomie 18 chromozomu, takže miminko nemá žádnou šanci na dlouhý život. Ve 34tt jsem nastoupila na mateřskou dovolenou, miminko jak se shodili lékaři musím donosit do termínu porodu 27. března, miminko se narodí a umře během pár minut,hodin,max.má šanci na pár měsíců, je to vystřižené jako z té nejhorší noční můry, je mi o tom těžko psát, ale musím se zeptat na to jak to bude po porodu na co mám nárok a na co né, protože vím, že naše úřady jsou bezcitné k nám všem nerada bych něco zanedbala. Neskutečně si vážím každé rady a přeji všem jen to nejelepší a hlavně zdravíčko.Děkuji Katka


http://www.snugglepie.com/ezb/594101.png

Není tady

 

#2 21. 2. 2006 15:16

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12610

Re: verdikt který zní miminko se narodí ale umře :-( a co dál ????

Kačko, to je mi nesmírně líto. Myslím, že mᚠnárok minimálně na to být pak doma jakoby na mateřské.
Nejlepší budeš mít, když si zavolᚠna sociálku a optᚠse tam. Jenže to bude vypadat asi dost blbě.
Nechápu, proč tě toho příšerného trápení neušetří a nevyvolají to již nyní.
Chtělo by to pak hned absolvovat genetiku.


Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

 

#3 21. 2. 2006 15:20

kaca
♥------
Registrovaný: 6. 2. 2006
Příspěvky: 22

Re: verdikt který zní miminko se narodí ale umře :-( a co dál ????

doktoři řekli, že vše bude lepší když půjde přirozenou cestou a jde o mé zdraví abychom mohli mít zdravé děti,jak nám genetici řekli šlo jen o hloupou náhodu chromozomu, která nᚠživot změnila v něco tak bolestového, že nemám sílu na to vůbec jít dále.neměla jsem sílu se na to ani ptát protože mám strach když to vypustím z úst vše se stane našim život a pravdou,ale ono je to tak. Genetici a doktoři si nás příště pohlídají jak nám slíbili. Děkuji za tvou odpověď :-)


http://www.snugglepie.com/ezb/594101.png

Není tady

 

#4 21. 2. 2006 17:09

anka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1093

Re: verdikt který zní miminko se narodí ale umře :-( a co dál ????

Budeš mít nárok na porodné i na mateřskou.V případě že by miminko odešlo hned
bude mateřská zkrácená.V našem okolí je případ že mamince dítě odešlo po porodu.Měla mateřskou 8 týdnů.
Katko- držím vám palečky .Snaž se myslet za horizont událostí protože vše zlé jednou pomine.

Není tady

 

#5 21. 2. 2006 18:01

Verča
♥♥♥♥---
Místo: ústecký kraj
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 285

Re: verdikt který zní miminko se narodí ale umře :-( a co dál ????

Zákon č. 88/1968 Sb.

(3)Jestliže se dítě narodilo mrtvé, poskytuje se zaměstnankyni peněžitá pomoc v mateřství po dobu 14 týdnů.
(4) Jestliže dítě zemřelo v době, kdy zaměstnankyni náleží peněžitá pomoc v mateřství, poskytuje se jí tato pomoc ještě po dobu dvou týdnů ode dne úmrtí dítěte, ne však déle než do vyčerpání celkového nároku.

Uplatnění nároku na PPM
Nárok na PPM se uplatňuje předložením předepsaného tiskopisu, který Vám vystaví lékař. Jste-li zaměstnána, podáte tento tiskopis u své organizace. Jste-li osoba samostatně výdělečně činná nebo jste-li registrována jako uchazeč o zaměstnání, podáte tento tiskopis u okresní správy sociálního zabezpečení.


Porodné - je nárok, pokud těhotenství skončí porodem,nikoliv potratem nebo umělým přerušením a to i v případě, že dítě zemře.
Od 1.4.2006 bylo schváleno zvýšení porodného na jedno dítě 17500,- Kč.
Nyní je výše porodného na jedno dítě 8 750,- Kč.
Kde můžete o dávku žádat a co je k tomu potřeba?
Žádosti o poskytování dávek SSP vyřizují kontaktní místa příslušných úřadů dle místa trvalého pobytu osoby, která uplatňuje svůj nárok na dávky. Od 1.4.2004 jsou zmíněnými příslušnými úřady Úřady práce. V hlavním městě Praze vykonávají SSP úřady městských částí. Odvolacím místem proti rozhodnutí příslušných úřadů jsou krajské úřady, v Praze Magistrát hlavního města Prahy. K podání žádosti o porodné potřebujete občanský průkaz, rodný list dítěte a vyplněný formulář žádosti o porodné (vyplníte na místě).

Kaco, promiň tyto "suché" údaje, ale obrátila jsi se o radu na právní poradnu. Jinak s Tebou moc soucítím, jako všechny ostatní.

Upravil(a) Verča (21. 2. 2006 18:12)

Není tady

 

#6 22. 2. 2006 8:11

kido
Host

Re: verdikt který zní miminko se narodí ale umře :-( a co dál ????

údaje přesné, jen doporučuji k vyřizování dávek přiložit k doklad z nemocnice
o porodu, někdy je vyžadován. Pravda je taková, že někdy ten přístup a úřední postupy drhnou a v této situaci to považuji za obzvl᚝ hrubé.
Jinak i postup lékařů je v pořádku, opravdu se teď přihlíží zejména ke zdraví
matky, k co nejpřirozenějšímu způsobu porodu a nejmenšímu náporu na psychiku.
Snad maličké pozitivum, má 24 letá kamarádka prošla před dvěma a půl lety tím
samým. V rodině nemají žádné zatížení a přesto ji potkal stejný osud. Bylo to smutné a moc ji to trápilo, ale podařilo se jí znovu otěhotnět, podstoupila veškeré
genetické testy a v srpnu se jim narodila zdravá holčička.
Všichni jsme ji drželi palečky, Vám také.

 

#7 22. 2. 2006 9:38

pupicek
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 1. 2006
Příspěvky: 2570

Re: verdikt který zní miminko se narodí ale umře :-( a co dál ????

Katko i já na vás budu myslet.
Vrhla jste mi slzy do očí. Vy ted musíte být silná a bojovat za to abyste měla další miminko zdravé.
Někdy si tak říkám jaká to je nespravedlivost na tomto světě, někteří si života neváží a my za něj bojujeme.
Ono to nešlo zjistit dříve při genetických testech?
Já vám řeknu jeden příběh, pracuji v zařízení pro mentálně postižené, jedné mamince se narodila holčička, celé těhu bylo vše v pořádku, potom chybou lékařů se jí zhroutil celý svět. Má dětskou mozkouvou obrnu, je ležáček, mentálně je na tom asi na urovni ročního dítěte. Víte ted je holčičce dvanáct let a maminka musí žít s představou,že holčička se dožije možná 15 let.
To je rána osudu.
Přeji hodně pevné nervíky a štěstí

Není tady

 
  • Diskuse
  •  » Právní
  •  » verdikt který zní miminko se narodí ale umře :-( a co dál ????
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů