29. ledna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení! 29. ledna : Poslední šance pro přezrálé banány? Upečte z nich lahodnou buchtu 6. prosince : Je vám čtyřicet a už řešíte menopauzu? Co je příčinou předčasného nástupu, vysvětluje gynekolog |
|
|
Tak jednou za rok se nám ucpává odpadní trubka v kuchyni. Předchozí nájemník, zřejmě v rámci šetření, instaloval odpadní trubku s malým profilem a malým sklonem. Dávám si velký pozor, do výlevky neliju žádný tuk, lógr z kafe, mám tam sítko. Přesto - nádobí neumývám jen já - se trubka přece jen ucpe. V mírnější variantě pomůže hydroxid sodný, případně kyselina chlorovodíková a "zvon". Jednou jsme ale museli rozebrat linku a použit "mechaniky" - protažení pružinou. Teď se odpad chová stejně zatrvrzele, i po použití veškeré mně známé chemie /kromě dynamitu/ odmítá fungovat. Bydlíme ve 110 let staré hájovně, ani předešlí nájemníci neví, kudy vlastně odpady vedou do jímky...., ale všichni s tím měli problém.
Děkuji za radu.
Upravil(a) marg (28. 9. 2010 15:46)
Není tady
Pokud se někdo ocitne v podobné situaci jako já - prozatím se mi podařilo zprovoznit odpad takto: 2 litry kyseliny chlorovodíkové /31%/ natřikrát zhruba po 6 hodinách nalít do výlevky, neprolévat vodou /kyselina by se naředila a snížila by se tím tak její účinnost/, poslední dávku nalít na noc a teprve ráno prolít důkladně horkou vodou a prošťouchnout zvonem. Chce to dost trpělivosti, už jsem byla odhodlaná zavolat odborníka /manžel není kutil, jeho poslední pokus skončil vytopenou kuchyní/, ale nakonec se podařilo. Je třeba dbát ale velké opatrnosti, kyselina je opravdu "dělo", navíc její výpary jsou vysoce dráždivé. Nezbytné jsou brýle, rukavice dlouhý rukáv, respirátor nebo alespoň šátek, před nalitím kyseliny otevřít okna, dveře a co nejdřív ucpat výlevku špuntem.
Je třeba počítat s tím, že kyselina může naleptat těsnění u sifonu pod dřezem, zvlášť, pokud už má nejlepší léta za sebou - takže podložit kyblem.
Pozor i po naředění vodou je kyselina agresivní, při čištění sifonu nebo vylívání vody proteklé do kbelíku je třeba používat ochranné pomůcky.
Není tady
Rozhodně bych nepoužívala žádné drastické chemikálie, jak to tu někdo praktikuje a ve snaze o zprovoznění odpoadů riskuje zdraví. Za pokus určitě stojí pravidelná údržba. Ze zkušeností jiných lidí (já takový problém nemám) vím, že úplně zázračným řešením pro ně bylo používat průběžněnepovolená reklama, s žádostí o propagaci těchto výrobků se obraťte na majitele stránek babinet
Upravil(a) tina (8. 10. 2010 13:59)
Není tady
No moje zkušenosti z čištěním odpadů nejsou tak velké, ale připravky mi vždy pomohly jen krátkodobě,
po čase opět voda špatně odtékala. Máte někdo zkušenosti z odborníky ? Je lepší firma nebo nějaký hodinový manžel? Ten můj nic nespraví . Známá mi doporučila firmu Aquaservis na čištění odpadů reklama nebo reklama . Nemám ponětí kolik by to vyšlo finančně. Díky za každé odpovědi.
Upravil(a) mala.popelka (7. 12. 2012 18:59)
Není tady
ty pokusy s reklamou jsou fakt průhledný..když ti to doporučila známá, tak asi i ví, kolik to stojí
kup si louh, nebo krtka a do odtoku si dej sítka..ucpávat se ti nic nebude
Upravil(a) laminanonte (7. 12. 2012 18:43)
Není tady
Chemické látky neodstraňují skutečný problém. - Vždy půjde jen o nějaké dočasné zlepšení s následným novým ucpáním. - Vždy při něm bude hrozit poleptání. - Raději to řeště rekonstrukcí fyzickou.
Není tady
Podívej se tady www.katalogdrogerie.cz . Jsou tam výrobky na všechno.
Snad jsem ti pomohla.
Není tady
Zkus jedlou sodu! Pomůže vždy. Inspirovala jsem se na https://www.bydletcesky.cz/cisteni-odpadu-jedlou-sodou/
Není tady
Za tenhle odkaz moc děkuju.
Není tady