Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 24. 9. 2010 14:28

Teru99
♥♥♥----
Místo: Praha
Registrovaný: 6. 6. 2009
Příspěvky: 187

Co byste dělali...

Ahoj po dlouhé době,

stojím před hodně závažným rozhodnutím a přestože jsem se v zásadě už rozhodla, nějak to potřebuji ještě hodit do éteru a vyslechnout si názory nezaujatých v problému.
V kostce - situace je taková, že je mi dvacethodně, po dvou letech snahy jsem se dostala na VŠ, na kterou se dostat je poměrně komplikované. V podstatě je to asi ta největší věc, která se mi povedla. Nejde jen o splněný sen, studium jsou vrátka k lepší práci, lepšímu finančnímu ohodnocení... háček je v tom, že přestože se dlouho zdálo, že budu moct chodit do práce i školy zároveň a nějak, by ne ideálně, zvládnout oboje, ukazuje se teď, že to nebude možné. Studium je prezenčně, dálkově realizovat v prváku nejde..
V podstatě je to tak, že buď dám výpoveď a budu studovat nebo zůstanu v práci a pak studovat nebudu. Na studiích mně nikdo živit nebude, budu závislá na brigádách a je otázka jaké  ajak placené najdu.. nicméně to není celý problém. Přítel přišel o práci, je to dva dny. Tzn., že vypadnul i druhý příjem...
Já jsem odhodlaná dát výpověď a zkusit to, cca tři měsíce na tom budu finančně zhruba tak jako doteď, pak začne boj..
Přítel s mou výpovědí nesouhlasí, chápe, jak je škola důležitá, že to není rozmar, že je to pro mne jediná naděje, jak získat do budoucna práci, která mně bude těšit a materiálně mne lépe zabezpečí, přesto jeho obavy o naši momentální finanční situaci převládají. Obává se, že on ani já si jen tak práci nenajdeme...
Asi bych mohla ještě dodat, že v práci  momentálně funguji na zkrácený úvazek, což bylo jediné vstřícné gesto směrem k mému studiu a nijak mi v podstatě při studiu neulehčí, nebo minimálně ne tak, aby to stálo za řeč. Od toho se ale odvíjí i to, že beru výrazně méně (přišla jsem o cca týdení plat) a tak sice vydělám dost na "svou" půlku životních nákladů, ale z tohoto platu nás oba stejně neuživím.
Co si o tom myslíte, jak byste reagovali vy?

Není tady

 

#2 24. 9. 2010 14:38

havoc
♥♥-----
Registrovaný: 14. 3. 2009
Příspěvky: 33

Re: Co byste dělali...

Nemám v tom zkušenosti, ale jestliže nějaké etnikum může žít na sociální podpoře celé generace, proč by někdo nemohl přežít na podpoře dobu studia?

Není tady

 

#3 24. 9. 2010 14:54

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: Co byste dělali...

Velmi zajímavá úvaha od havoc a ne tak mimo mísu.Pokud nemᚠstejné trvalé bydlení třeba s rodiči,tak bys mohla zažádat o soc. dávky na bydlení atak třeba.A taky půl roku placená podpora na tom pracáku.

Často se právě tohle v životě stane-to co tobě-že najednou si postavená před takové "blbé"rozhodnutí,protože je vše najednou jinak,než se původně jevilo.
Pochopila jsem,že dosud jste oba s přítelem pracovali-jakou jste uspořili částku?Respektive ty?Pokud nic,pokud nic,je něco hodně špatně!Teď by se ta rezervička velmi hodila,že?
Co je to za školu,o které si tak moc přesvědčena,že ti výrazně k lepšímu změní tvou fin.situaci v budoucnu?Vzhledem k tomu,že píšeš,jaký problém je na školu se dostat,tak technika to nebude no a absolventi z těch ostatních humanitních jsou dnes rádi,když je vezmou do výroby k pásu,či pracují za plat řadové sekretářky a jen málo z nich dostane skutečně tu supr práci odekvátní studiu na VŠ.

Jinak pokud chceš skutečně studovat,budeš mít problém,jak sama píšeš dost sama se sebou a vtom případě bude muset tvůj přítel vzít taky svůj osud do svých rukou a nemůže přeci počítat,že to budeš ty jistit a že kvůli němu zahodíš to,co jsi chtěla a co se ti konečně podařilo.

Není tady

 

#4 24. 9. 2010 14:59

venuše
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 2. 2007
Příspěvky: 2116

Re: Co byste dělali...

Pises, ze pritel prisel o praci. Tak snad ma narok na podporu?

Není tady

 

#5 24. 9. 2010 15:06

Anna1
♥♥-----
Registrovaný: 8. 4. 2010
Příspěvky: 52

Re: Co byste dělali...

Pokud je prijeti na skolu obtizne a skola ti do budoucna umozni mnohem lepsi praci nez mas ted, studium nerus. Zamer se na hledani jinych moznosti, jak ziskat finance - socialni prispevky, pujcka od rodicu? pujcka na studium od instituci? Pokud po studiu lehce najdes praci, jak pises, nebude problem pujcku po skonceni studia splacet.
Ad pritel - kvuli nemu studium nerus. Res sebe. Pritel at si najde brigadu nebo shani novou praci... to je na nem. Ted ma narok na podporu, takze uplne bez penez nebude. Zadny vztah neni 100%, naopak skola, jak ji jednou udelas, je jista navzdy. Pritel po tobe nemuze chtit, abys opustila vysnenou skolu a zivila sebe a i jeho.

Upravil(a) Anna1 (24. 9. 2010 15:08)

Není tady

 

#6 24. 9. 2010 15:13

Kara
♥♥♥----
Místo: Jižní Morava
Registrovaný: 29. 12. 2009
Příspěvky: 220

Re: Co byste dělali...

Teru, gratuluji k přijetí. Jak ale určitě víš, je rozdíl se na školu dostat a dostudovat ji. S návrhy přede mnou zcela souhlasím, zkus se zajímat o podporu a uvidíš. myslíš, že brigády při studiu Ti vytrhnou trn z paty?
Po zkušenosti jsem se začala soustředit víc na přítomnost, protože s plány do budoucna se stavět až tak úplně nedá. Mysli ale hlavně na sebe, na to, kolik bys při eventuálním studiu měla na sebe času (abys předešla hrozící vyčerpanosti) a taky času na přítele, pokud o to stojíš. Určitě se ale rozhodni srdíčkem a ne tím "měla bych"...co by "bylo" dobré.

Držím Ti palce a nepochybuji o tom, že se rozhodneš správně.


Mohu být hruškou a hrát si s rojem vos...

Není tady

 

#7 24. 9. 2010 15:29

sandra
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2784

Re: Co byste dělali...

Teru,

prvně gratuluji k kúspěšnému složení přijímacích zkoušek tummenupp

Když ses hlásila na tuhle školu, tak jsi věděla, že nabízí pouze prezenční formu studia?

Nevím, kolik ti přesně je a zda mᚠještě nárok na status studenta (do 26ti let)?
Ad brigády - budeš mít vůbec čas na brigády, když už víš, že nebudeš stíhat ani 1/2 úvazek? Spočítej si, kolik hodin bys musela strávit po brigádách, aby ses uživila a zda to jde dohromady s tvým rozvrhem. Je v okolí tvého bydliště vůbec nějaká reálná nabídka brigád? Co mᚠtou brigádou na mysli?Úklid, práce v obchodě, pekárna, asistentská pozice na pár hodin týdně, recepční, atd atd.
Co se týče tvého přítele, žijete spolu v jedné domácnosti, že? On na to má asi jiný pohled, jelikož on o práci přišel nedobrovolně a nečekaně, zatímco ty se o ní "necháš" připravit dobrovolně. Chápu tebe i jeho, není to lehká situace.
Dále bych zvážila, jak dlouho musím studovat, abych po dokončení měla opravdu velkou výhodu na pracovním trhu (Ing, Mgr. + doktorandské studium,...)? Kolik mi bude až tohle vše dostuduji? Zvládnu žít tolik let z pěněz z brigád, případně soc. podpory?

Není tady

 

#8 24. 9. 2010 16:32

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Co byste dělali...

havoc napsal(a):

Nemám v tom zkušenosti, ale jestliže nějaké etnikum může žít na sociální podpoře celé generace, proč by někdo nemohl přežít na podpoře dobu studia?

S tou sociální podporou bych to neviděla až tak růžově kapitulation .

Není tady

 

#9 24. 9. 2010 17:31

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Co byste dělali...

Kuty napsal(a):

Velmi zajímavá úvaha od havoc a ne tak mimo mísu.Pokud nemᚠstejné trvalé bydlení třeba s rodiči,tak bys mohla zažádat o soc. dávky na bydlení atak třeba.A taky půl roku placená podpora na tom pracáku.

Často se právě tohle v životě stane-to co tobě-že najednou si postavená před takové "blbé"rozhodnutí,protože je vše najednou jinak,než se původně jevilo.
Pochopila jsem,že dosud jste oba s přítelem pracovali-jakou jste uspořili částku?Respektive ty?Pokud nic,pokud nic,je něco hodně špatně!Teď by se ta rezervička velmi hodila,že?
Co je to za školu,o které si tak moc přesvědčena,že ti výrazně k lepšímu změní tvou fin.situaci v budoucnu?Vzhledem k tomu,že píšeš,jaký problém je na školu se dostat,tak technika to nebude no a absolventi z těch ostatních humanitních jsou dnes rádi,když je vezmou do výroby k pásu,či pracují za plat řadové sekretářky a jen málo z nich dostane skutečně tu supr práci odekvátní studiu na VŠ.
Jinak pokud chceš skutečně studovat,budeš mít problém,jak sama píšeš dost sama se sebou a vtom případě bude muset tvůj přítel vzít taky svůj osud do svých rukou a nemůže přeci počítat,že to budeš ty jistit a že kvůli němu zahodíš to,co jsi chtěla a co se ti konečně podařilo.

roll Môže to by medicína, právo, farmácia, apod... teda dlhodobo rozhodne perspektívna škola.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#10 24. 9. 2010 21:26

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Co byste dělali...

Teru a tak sice vydělám dost na "svou" půlku životních nákladů, ale z tohoto platu nás oba stejně neuživím.

Teru, taky gratuluji k přijetí na školu, která byla Tvým snem, a držím palce, aby se Ti ve studiu dařilo.
Zkus zvážit všechny vaše momentální náklady na cokoliv, zkus zvážit půjčku, promysli, zda by Ti přece jen nemohli pomoct rodiče, zkrátka všechny varianty smile. Možná taky máte ve své domácnosti něco, co vlastně vůbec nepotřebujete - určitě se dá po určitou dobu žít VELMI skromně, aby pak člověk dosáhl nějakého cíle.

Nahoře jsem zvýraznila větu, která se mi ve Tvém uvažování vůbec nelíbí. neutral
Pokud předpokládáš, že škola Ti Tvoje "investice" jednou vrátí, měl by se rozhodně o zabezpečení domácího příjmu postarat Tvůj nestudující přítel. Věřím že se spolu nějak domluvíte, ale Ty si, prosím, zbytečně neber na svá bedra víc starostí, než je v partnerství zdrávo.
Vůbec nikdy neuvažuj, jak uživit chlapa.
Já totiž ve svém okolí sleduji, že navzdory pánským trapně omílaným kecům o zabezpečování rodin a marnivosti žen mnozí pánové velmi snadno sklouznou k tak pohodlnému způsobu života, že nebýt jejich výdělečně činných partnerek, nesplatili by mnohdy ani čtyřpokoják v paneláku, natož náročnější kroužky dětí či dovolenou mimo ČR.

Tak Ti přeji "pracovně akčního" partnera (který se možná jednou bude potápět v Rudém moři především díky Tvým výplatám) smile wink a Ty teď všemi silami zkus vymyslet, jak studium dokončit. A navíc prvák uletí jako nic a ve druháku už můžeš brigádničit, ne? Těch pár měsíců přežijete - jestliže Ty studuješ a ještě pracuješ, měl by partner s hledáním jiného místa nebo brigády rychle máknout.

Teru: Přítel s mou výpovědí nesouhlasí, ......., přesto jeho obavy o naši momentální finanční situaci převládají.... Obává se, že on ani já si jen tak práci nenajdeme...

A se neobává a místo toho maká. Jestliže nestuduje, jste bezdětní a nebydlíte v zapadlé vesničce v horách, tak může přinést peníze odkudkoliv. neutral kapitulation

Není tady

 

#11 24. 9. 2010 23:14

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Co byste dělali...

Teru, studuj. Víš, vzdělání Ti nikdo nevezme, to mᚠnapořád, ale kde je psáno, že zůstaneš napořád se svým nynějším přítelem. A to, jestli ho uživ횠 - na to už velice správně reagovala Tercila.
Ale ten přivýdělek při denním studiu - to opravdu nebude tak jednoduché. Já osobně bych se asi zkusila domluvit s rodiči, jestli by mi neposkytli nějakou pomoc. Na přítele bych asi moc nesázela, mohl by Ti to někdy pěkně vyčítat.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#12 25. 9. 2010 7:59

amely
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 11. 1. 2009
Příspěvky: 907

Re: Co byste dělali...

Taky říkám studuj.
Jestli dobře čtu, tak jste z Prahy. Tam se snad nějaká práce nebo brigáda sehnat dá i dnes, ne?
Spíš bych si vzala tužku a papír a sepsala si, jak to udělat, abych měla co nejnižší náklady.
Bydlení - jste na podnájmu? Zvážila bych jak bydlet co nejlevněji. Pak bych zvážila, které výdaje jsou nezbytně nutné k přežití - a jaká částka měsíčně by stačila.
A pak, jak tuto částku získat, s nejmenší možnou námahou.
Studenti mají prázdniny, ty se dají využít na brigády, tady můžeš vydělat peníze do zásoby.

Problém by mohl být v tom, že Ty budeš ochotna se maximálně uskromnit, ale přítel ne. Ten bude chtít vydělávat a taky si trochu užít.
Nevím jestli si vzpomínám dobře, ale nebyl Tvůj přítel cizinec? Berber? To by v rozhodování mohly hrát roli i zvyklosti v jeho zemi a možná i menší šance získat práci. Ale možná se mýlím.

Není tady

 

#13 25. 9. 2010 8:46

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Co byste dělali...

Gratuluji k přijetí! Píšeš:

Teru99 napsal(a):

je mi dvacethodně

- zjistila sis všechny podmínky studia, například jestli si nebudeš už muset platit zdravotní pojištění? Po prvním roce už bys pak mohla studovat dálkově?  Jak velkou budeš mít případnou podporu v nezaměstnanosti a pod.  Mysllím že přinejhorším nějaká brigáda jako např. v supermarketu přes víkend na pokladně by se možná u vás našla, kdyby šlo o to překonat jen jeden rok, to by se snad zvládnout dalo, ale kdybys musela studovat na denním studiu 5-6 let, to je dost dlouhá doba...
Píšeš že už jsi rozhodnutá, tak ti přeji by ti to dobře vyšlo.


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#14 25. 9. 2010 8:58

agec
♥------
Místo: Kladno
Registrovaný: 11. 7. 2009
Příspěvky: 8

Re: Co byste dělali...

Ahoj Teru,
gratuluji k přijetí na VŠ a určitě bych to nevzdávala. Ono většinou ten rozvrh vypadá, že nebudeš mít na nic jiného čas, ale s většinou profesorů se dá domluvit na alternativě ohledně docházení a některé hodiny zjistíš, že tam ani chodit nemusíš, že to zvládneš ze skript. Tak nevěš hlavu zatim smile
Dále by tě mohlo zajímat, že VŠ poskytují soc. stipendia právě pro takovéto případy. Tak se o tom zkus informovat. Nehledě na to, že mᚠnárok i na příspěvek na ubytování a potažmo i prospěchové stípko smile Zkus se informovat na studijnim u vás. Tam ti určitě poradí.

Není tady

 

#15 25. 9. 2010 11:33

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Co byste dělali...

Pokud studujes mas pravo na vyzivne od svych rodicu.Tezko se uzivite s pritelovo podpory.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#16 25. 9. 2010 16:05

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 2636

Re: Co byste dělali...

eremuruss napsal(a):

Pokud studujes mas pravo na vyzivne od svych rodicu.Tezko se uzivite s pritelovo podpory.

no, nevím, ale jestliže dítě vstoupí do zaměstnání nebo zahájí jinou výdělečnou činnost, jež mu umožňuje samostatnou obživu, ale kterou později přeruší za účelem studia, jímž chce nabýt kvalifikace pro jiné povolání, zásadně se vyživovací povinnost neobnovuje.

takže rodiče mohou vypomoct, ale rozhodně to není již jejich zákonná povinnost.


Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

 

#17 25. 9. 2010 16:49

Teru99
♥♥♥----
Místo: Praha
Registrovaný: 6. 6. 2009
Příspěvky: 187

Re: Co byste dělali...

Je mi dvacet osm, na podporu nemám nárok, neb je to prezenční studium (dálkově jde realizovat až od druháku), rodiče vyživovaccí povinnost nemají, stipendia, příspěvky na bydlení atd. s vztahují jen na studenty do 26 ;o)))
Víte, já neměla na mysli nějaké konkrétní rady, jak přijít k pěnezům, ale zda byste v takové situaci hráli na jistotu (zůstat v práci) nebo šli do rizika a volili školu ;o)
Jo a díky za gratulace ;o)

Není tady

 

#18 25. 9. 2010 17:13

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: Co byste dělali...

Šla bych na školu, rozhodně. Mě dalo studium hodně zabrat, ale ačkoli pracuju téměř úplně mimo obor, nelituju - strašně moc mi to dalo. Práce si ještě užiješ...


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#19 25. 9. 2010 19:52

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 2636

Re: Co byste dělali...

pokud ti studium přinese možnost pracovat ve vysněném oboru, tak bych asi volila studium.

Můžu se zeptat co je to za obor, archeologie?


Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

 

#20 25. 9. 2010 20:56

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Co byste dělali...

Vsichni ji tu radite studium,ale s ceho bude zit,kdyz bude studovat to ji nikdo neporadi.Teru by mela predevsim vedet s ceho budou zit a pak se rozhodovat pro studium.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#21 25. 9. 2010 21:03

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Co byste dělali...

Teru nevim jestli bydlite ve svem byte s pritelem pokud jo ,jak by jste potom tahli tu domacnost,kdyz ani jeden nebudete delat.Je treba myslet i na tohle a ne jen na to,ze chces studovat.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#22 25. 9. 2010 21:05

Adelle
♥♥♥----
Registrovaný: 3. 7. 2010
Příspěvky: 189

Re: Co byste dělali...

Teru, nic jako jistota není, v zaměstnání určitě ne smile  par

Není tady

 

#23 25. 9. 2010 21:22

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 2636

Re: Co byste dělali...

eremuruss napsal(a):

Vsichni ji tu radite studium,ale s ceho bude zit,kdyz bude studovat to ji nikdo neporadi.Teru by mela predevsim vedet s ceho budou zit a pak se rozhodovat pro studium.

ano, ale rozhodnutí je především na Tereze. Píše že 3 měsíce na tom bude cca finančně stejně. Do té doby si přítel může najít práci.
Ona si může najít brigádu.Záleží na tom, jaké mají rezervy, jestli je kde utáhnout opasek.Pokud je jejich rozpočet už teď napnutý, půjde to asi těžko.Je třeba si to hodit na papír...jeden sloupec příjmy a druhý výdaje.


Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

 

#24 26. 9. 2010 0:06

henrietta
♥♥♥♥---
Registrovaný: 25. 6. 2007
Příspěvky: 400

Re: Co byste dělali...

Teru já sama nevím, jestli bych do toho šla, možná ani ne - žiju spíš podle "lepší vrabec v hrsti..", ale na druhou stranu teď jsem potkala slečnu, ještě o něco starší než ty a ta se do toho vrhla po hlavě, taky neví, jak to finančně utáhne, mění úplně absolutně obor, pár let teď pracovala (v oboru co vystudovala na VŠ předtím) - a vydělávala asi slušně, a stejně jde do toho. Jestli to byl tvůj sen a dlouho jsi makala aby ses na školu vůbec dostala, tak to teď nevzdávej před cílem. Ve 28 se uskromňovat a žít jako student, navíc bez všech výhod nebude žádný med, ale jestli to je jen na rok, tak to určitě zvládneš.

Není tady

 

#25 26. 9. 2010 6:49

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Co byste dělali...

rok....to zvládneš i s kudlou v zádech......co to je proti celému životu

a na vzdělání by se nemělo šetřit....

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů