|
9.dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení! 9.dubna : Vaření na chatě či chalupě bez stresu: Tipy na vaření z jedné pánve nebo hrnce. 1.dubna : Jak vznikla záhada ďáblova trojúhelníku: Odhalil ji už Kolumbus? |
|
|
Téma zavřeno
Ahojky, tak se jdu jen mrknout, co jste tu probiraly
Se mi odpoledne udelalo tak šoufl, že jsem si myslela, že pojedeme na pohotovost. No fuj tajskl 

Ale ted uz je to o neco lepčejsí, ale stejnak jdu dál odpočívat.
Není tady
Andri napsal(a):
Miri držím palce!!! u nás přijímají vždy 2 dny před císařem. Na pokoji se mi vystřídalo 5 mamin, všechny s KP a císař. Jedný se v noci rozjely kontrakce, tak dostala injekci na uklidnění, tže ještěže!
Kiki, jde o ten spodní tlak, 80 je vysoký, 85 hraniční a 90 už nebezpečný....

Andri, o tech hodnotách vím. Vím, že mi dr. sleduje tu diastolu. Proto mi radeji dal prášky. Ale těch devadesát jsem měla jen jednou a navíc to bylo jen kdyz jsem dolitla do ordinace na posledni chvilu. Takze jsem byla uhnana. Jinak se pohybuju v hodnotách do tech 85 
Není tady
Pavlinka81 napsal(a):
kikinecek napsal(a):
Romana.P napsal(a):
Ty seš tedy úkaz![]()
![]()
Já vím
a to mi dr. predepsal prasky na snizeni toho tlaku
![]()
nejvyssi hodnotu za cely tehu mi namerili 125/90
Kiki, ja mela tlak vzdy 90/60, a co jsem otehotnela tak se mi docela zvedl, dnes jsem mela 125/85, ale treba v patek u obvodacky 115 / 75. tak mi to ted trochu lita, myslim ale ze je to tim, ze byvam nervozni.... Ale nikdo mi nerekl, ze bych tlak nemela v poradku...
To asi proto, že ses nad ty rizikové hodnoty nedostala 
Není tady
Romana.P napsal(a):
Holky, tak mě je zase nějak divně
Smrkání se nějak seklo, cítím, že mám ucpaný nos a cítím jako takový tlak v hlavě. Teplotu nemám, jen se pohybuje těsně pod 37C. Taky mi je nějak divně od žaludku. Nemám na nic chuť, cítím se jakoby plná,snim maximílně rohlík, dva s něčim. To nehutenství ale tady taky někdo měl nebo se mýlim?
Nic mi nebaví, Tv mi vadí, tak si celý den čtu, ale už prostě nemůžu. U počítače taky dlouho nevydržím![]()
To jsem ale fňukna, co??
Ahá, tak ted koukam, že jsme mely docela podobny "radosti" 

Tak preju obema, ať je to rychle pryč 

Není tady
Tak jsem se zase vykecala, a jak jsem slibila, jdu do hajan.
Preju KLIDNOU dobrou noc 



Není tady
verynka napsal(a):
Hoj Kiki, tak kdy už?
Very, jsem te jeste zahlídla, tak ve slušnosti odpovim a fakt uz mažu do postele.
Pokud se to nerozjede dřív, tak me čeká císař 8. října
(kvuli KP)
Není tady
Aha no jo, to jsem nevěděla, no třeba se ještě otočí, ikdyž je to málo pravděpodobné... no každopádně, ať je to jak chce, budem držet palce, ať je vše OK. 
Upravil(a) verynka (27. 9. 2010 21:59)
Není tady
Ahoj holky.
Romčo a Kiki - co to tady pořád čtu? Opatrujte se! Pěkně lehnout do postýlky a odpočívat!
Jani, co ty, jak jde kojení? Neuvažovala si nad nějakou lakt. poradkyní? Já asi budu někomu volat, už jsem z toho nešťastná.
Není tady

Babů - jsem z toho hotová. Mám toho mléka málo. Podařilo se mi z jednoho vymáčknout po kapičkách 5ml - tak jsem jí to stříkačkou dala a půlku vyplivla - musím to směřovat nad jazyk.
V noci se nám jednou podařilo vypít 50ml - což se stalo poprvé, ale další kojení dalo jen 15ml. Ach jo - dítě je sice spokojené - když brečí - tak jen proto, že chce dludlíka - je strašně hodná, ale líná - a možná i otrávená, že mi tak málo teče. To odstříkávání je strašná práce - jak Ti to teče?Mě opravdu kap - kap -
Není tady

A co LILI? Simon? asi jsou v pohodě a nic neřeší a jen si užívají miminka.
Není tady

Babu, Jani, at se vam to brzy rozjede. Asi bych taky ale volala nejakou poradkyni...
Chci se zeptat, ja nevim, jak mimi oblect z porodnice? Pokud bude takhle zima.. Jde sice jen o prevoz autem, ale stejne pak treba ven...Poradte. Ja mam nachystane dupacky, cepicku, tricko s dlouhym rukavem a pak takovy teply ( me to prijde teple)fusak co vypada jak zviratko HM. Tady tohle:
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=36469697&tab=0
Myslite, ze to staci???
Upravil(a) Pavlinka81 (28. 9. 2010 10:25)
Není tady
janko, je mi líto, že tak bojujueš. já bohužel neporadím, obě holky jedly hezky. odstříkávala jaem jen v doě, kdy jem byla ve škole, aby měla moje MM - ale to už ji byly 3 měsíce. Taky mě napadlo zavolat nějaké laktační poradky. nebo koukni na kojeni.net. tam je docela dost rad.

19.6.2008-3840g,53cm; 1rok-9,6kg - 73cm; 2 roky 13,5kg - 87cm
28.8.2010 - 2960g,49cm, M- 5320g, 58cm.Není tady

Děkuji - já myslím, že mi poradkyně nemůže pomoci v tom, abych měla mléka více - lék na to je - hodně dítě přikládat a odstříkávat, aby se více tvořilo, ale z toho levého jsem neodstříkla ani kapku - tak nevím, co dál - když tam nic není. Hodně piji a snažím se nestresovat - ale to je marné - ve stresu stejně jsem. Zítra musím zavolat, kolik za 24h vypije - má to být 480ml a my dáme tak 230ml - ach jo - dokrmování se asi nevyhnu - co se dá dělat....
Jinak z porodnice to stačí - hlavně fusak - rukavičky, je opravdu zima.
Není tady
Pavlinka81 napsal(a):
Babu, Jani, at se vam to brzy rozjede. Asi bych taky ale volala nejakou poradkyni...
Chci se zeptat, ja nevim, jak mimi oblect z porodnice? Pokud bude takhle zima.. Jde sice jen o prevoz autem, ale stejne pak treba ven...Poradte. Ja mam nachystane dupacky, cepicku, tricko s dlouhym rukavem a pak takovy teply ( me to prijde teple)fusak co vypada jak zviratko HM. Tady tohle:
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=36469697&tab=0
Myslite, ze to staci???
Pavli, já přesně tohle řešila asi před 14 dny, tedy předčasně, páč budu rodit až za měsíc
Myslím, že to stačit bude. Já mám připravený to samý, jen místo trička body s dlouhým a místo méďi zimní kombinézu a ještě buď deku nebo zavinku do autosedačky. To už ale bude určitě větší zima 
Není tady
Holky, ještě mě tak napadlo, máte nebo budete pořizovat nějaký lehátko nebo něco podobnýho, pro mimíka, až bude třeba vzhůru a nebude ani papat ani kakat ani blinkat..
a vy ho budete chtít mít u sebe na dohled, aby nebyl odříznutej někde v postýlce, když nespí?
Není tady
Janka29 napsal(a):
Děkuji - já myslím, že mi poradkyně nemůže pomoci v tom, abych měla mléka více - lék na to je - hodně dítě přikládat a odstříkávat, aby se více tvořilo, ale z toho levého jsem neodstříkla ani kapku - tak nevím, co dál - když tam nic není. Hodně piji a snažím se nestresovat - ale to je marné - ve stresu stejně jsem. Zítra musím zavolat, kolik za 24h vypije - má to být 480ml a my dáme tak 230ml - ach jo - dokrmování se asi nevyhnu - co se dá dělat....
Jinak z porodnice to stačí - hlavně fusak - rukavičky, je opravdu zima.
tak pokud mimi nepláče hlady jak píšeš tak určitě s příkmem počkej.. přikládej hlavně v noci to se tvoří mlíčko nejvíce a to klíďo i po hodině je to náročné ale nic jiného bohužel nepomůže..pít čaj pro kojící matky a neperlivou vodu a to opravdu hodně a papej homeopatika dvakrát denně 5bobulí ale nesmí se to před ani po jídle a nesmí to přijít do styku s pepermintem ani např. ze zubní pastou to potom snižuje účinnek....zkuste vydržet je to náročné ..já s tím u prvního taky bojovala po kojo jsem ještě v noci odstříkala co se dalo a hlavně u každého kojení střídala obě prsa takže z levého i pravého..zkuste vydržet!!! budu na vás myslet...

Není tady
Romana.P napsal(a):
Holky, ještě mě tak napadlo, máte nebo budete pořizovat nějaký lehátko nebo něco podobnýho, pro mimíka, až bude třeba vzhůru a nebude ani papat ani kakat ani blinkat..
![]()
![]()
a vy ho budete chtít mít u sebe na dohled, aby nebyl odříznutej někde v postýlce, když nespí?
mám polohovací lehátko od chicca a můžu říct že to využívám hodně... když třeba natálku koupu tak si Nelinku vemu s tím do koupelny a mám ji na očích...super využítí to má jak začnou příkrmy tak jsem v tom Natálku krmila....
určitě pořid
Není tady
moc myslíme na všecny , které budou rodit brzy ... holky držte se

my zatím dobré... Natálce jsme pořídili stupátko ke kočárku takže je nadšená a já se se dvouma dětma dostanu všude rychle a v poho

Nelinka dneska do rána spinkala moc hezky... šla spinkat po koupání ve 20.20 a spinkala do jedné..potom se probudila ve čtyři v pět chtěla malý nášup a vstávali jsme o půl osmé...takže dobré...
za chvíli vyrážíme s holkama k našim na kafčo..tak se mějte
Není tady
Janka29 napsal(a):
Babů - jsem z toho hotová. Mám toho mléka málo. Podařilo se mi z jednoho vymáčknout po kapičkách 5ml - tak jsem jí to stříkačkou dala a půlku vyplivla - musím to směřovat nad jazyk.
V noci se nám jednou podařilo vypít 50ml - což se stalo poprvé, ale další kojení dalo jen 15ml. Ach jo - dítě je sice spokojené - když brečí - tak jen proto, že chce dludlíka - je strašně hodná, ale líná - a možná i otrávená, že mi tak málo teče. To odstříkávání je strašná práce - jak Ti to teče?Mě opravdu kap - kap -
Jani, tak to máme stejně. Já z pravého vymáčknu taky jen pár kapek, asi těch 5ml. S druhým prsem problém není - teče mi z něj normálně proudem, čarou, a ještě k tomu ukapávají kapky. Tam odstříkám i 100 ml, někdy méně, ale asi je to tím, že odstříkávám fakt furt. V podstatě nedělám celý den nic jiného, než odstříkávám, krmím, nosím, přebaluju... navíc jsem sama doma a jsem fakt na nerv, dneska už se mi chce brečet.
Taky chci změřit, kolik vypije z prsa, ale nevím, zda to s naší kuchyňskou váhou půjde. Jinak ale většinou krmím stříkačkou, takže tam vím přesně, kolik vypije.
S tím odstříkáváním vydrž, já vím, jak jsem to zkoušela ty první dny a to byly fakt kapky. Rozjelo se to až později. Alespoň teda to jedno prso, co s tím druhým nevím... asi budu prostě kojit z jednoho a druhé budu mít jako čajový pytlík 
Upravil(a) Babucha (28. 9. 2010 14:28)
Není tady
Romi, to lehátko - vrnítko mám taky (http://www.babydracek.com/zbozi/971--fi … er-do-18kg), ale pižďuch v něm zatím není moc spokojený.
Upravil(a) Babucha (28. 9. 2010 14:31)
Není tady
Jinak Lukášek spal v noci krásně, ale zato dnes... byl od 9:30 až do 13:50 vzhůru. Asi ho něco trápí, plakal a já už nevěděla, co s ním. Jediné, co na něj platí, je vyjet ven s kočárkem. Tak jsem si udělala procházku v parádním lijáku, ale úkol splněn - spí už skoro hodinu 
Holky maminky, vy jste doma samy? A zvládáte to v pohodě? Já začínám mít dojem, že jsem špatná matka, že to s Lukáškem neumím.
Není tady

Jíťo - moc děkuji 
musím vydržet - dělám vše, co píšeš - ještě si možná nahřeji prsa před kojením, aby to lépe teklo - tak uvidíme, zítra bohužel musím zavolat dr a ukecat ji, že nepapáme jako je zapsáno v tabulkách, ale zlepšujeme se....pak jedeme na kyčle do Kolína - no jo zítra jsou holčičce 3týdny - budeme slavit. papa
jitka2 napsal(a):
Janka29 napsal(a):
Děkuji - já myslím, že mi poradkyně nemůže pomoci v tom, abych měla mléka více - lék na to je - hodně dítě přikládat a odstříkávat, aby se více tvořilo, ale z toho levého jsem neodstříkla ani kapku - tak nevím, co dál - když tam nic není. Hodně piji a snažím se nestresovat - ale to je marné - ve stresu stejně jsem. Zítra musím zavolat, kolik za 24h vypije - má to být 480ml a my dáme tak 230ml - ach jo - dokrmování se asi nevyhnu - co se dá dělat....
Jinak z porodnice to stačí - hlavně fusak - rukavičky, je opravdu zima.tak pokud mimi nepláče hlady jak píšeš tak určitě s příkmem počkej.. přikládej hlavně v noci to se tvoří mlíčko nejvíce a to klíďo i po hodině je to náročné ale nic jiného bohužel nepomůže..pít čaj pro kojící matky a neperlivou vodu a to opravdu hodně a papej homeopatika dvakrát denně 5bobulí ale nesmí se to před ani po jídle a nesmí to přijít do styku s pepermintem ani např. ze zubní pastou to potom snižuje účinnek....zkuste vydržet je to náročné ..já s tím u prvního taky bojovala po kojo jsem ještě v noci odstříkala co se dalo a hlavně u každého kojení střídala obě prsa takže z levého i pravého..zkuste vydržet!!! budu na vás myslet...
![]()
![]()
Není tady
Téma zavřeno