Oznámení

9.dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

9.dubna : Vaření na chatě či chalupě bez stresu: Tipy na vaření z jedné pánve nebo hrnce.

1.dubna : Jak vznikla záhada ďáblova trojúhelníku: Odhalil ji už Kolumbus?

#176 27. 9. 2010 20:49

Andri
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 7817
Web

Re: chat: PODZIMŇÁTKA 2010-X

zapněte si NOVU - Víkend, bude tam reportáž o anestezii wink

Není tady

 

#177 27. 9. 2010 21:34

kikinecek
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Vysočina
Registrovaný: 4. 10. 2009
Příspěvky: 6623

Re: chat: PODZIMŇÁTKA 2010-X

Ahojky, tak se jdu jen mrknout, co jste tu probiraly

Se mi odpoledne udelalo tak šoufl, že jsem si myslela, že pojedeme na pohotovost. No fuj tajskl uschusch
Ale ted uz je to o neco lepčejsí, ale stejnak jdu dál odpočívat.


http://www.ticker.7910.org/as1cHug0g411100MzcyZHB8MDAwMTIzNWR8QmFyY2EgLSA.gif

Není tady

 

#178 27. 9. 2010 21:37

kikinecek
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Vysočina
Registrovaný: 4. 10. 2009
Příspěvky: 6623

Re: chat: PODZIMŇÁTKA 2010-X

Andri napsal(a):

Miri držím palce!!! u nás přijímají vždy 2 dny před císařem. Na pokoji se mi vystřídalo 5 mamin, všechny s KP a císař. Jedný se v noci rozjely kontrakce, tak dostala injekci na uklidnění, tže ještěže!

Kiki, jde o ten spodní tlak, 80 je vysoký, 85 hraniční a 90 už nebezpečný....

stoltstolt Andri, o tech hodnotách vím. Vím, že mi dr. sleduje tu diastolu. Proto mi radeji dal prášky. Ale těch devadesát jsem měla jen jednou a navíc to bylo jen kdyz jsem dolitla do ordinace na posledni chvilu. Takze jsem byla uhnana. Jinak se pohybuju v hodnotách do tech 85 wink


http://www.ticker.7910.org/as1cHug0g411100MzcyZHB8MDAwMTIzNWR8QmFyY2EgLSA.gif

Není tady

 

#179 27. 9. 2010 21:38

kikinecek
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Vysočina
Registrovaný: 4. 10. 2009
Příspěvky: 6623

Re: chat: PODZIMŇÁTKA 2010-X

Pavlinka81 napsal(a):

kikinecek napsal(a):

Romana.P napsal(a):


Ty seš tedy úkaz lol lol lol

Já vím lollollollol a to mi dr. predepsal prasky na snizeni toho tlaku dumbom lollollol nejvyssi hodnotu za cely tehu mi namerili 125/90

Kiki, ja mela tlak vzdy 90/60, a co jsem otehotnela tak se mi docela zvedl, dnes jsem mela 125/85, ale treba v patek u obvodacky 115 / 75. tak mi to ted trochu lita, myslim ale ze je to tim, ze byvam nervozni.... Ale nikdo mi nerekl, ze bych tlak nemela v poradku...

To asi proto, že ses nad ty rizikové hodnoty nedostala par


http://www.ticker.7910.org/as1cHug0g411100MzcyZHB8MDAwMTIzNWR8QmFyY2EgLSA.gif

Není tady

 

#180 27. 9. 2010 21:40

kikinecek
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Vysočina
Registrovaný: 4. 10. 2009
Příspěvky: 6623

Re: chat: PODZIMŇÁTKA 2010-X

Romana.P napsal(a):

Holky, tak mě je zase nějak divně hmm Smrkání se nějak seklo, cítím, že mám ucpaný nos a cítím jako takový tlak v hlavě. Teplotu nemám, jen se pohybuje těsně pod 37C. Taky mi je nějak divně od žaludku. Nemám na nic chuť, cítím se jakoby plná,snim maximílně rohlík, dva  s něčim. To nehutenství ale tady taky někdo měl nebo se mýlim? neutral
Nic mi nebaví, Tv mi vadí, tak si celý den čtu, ale už prostě nemůžu. U počítače taky dlouho nevydržím hmm hmm
To jsem ale fňukna, co?? tongue

Ahá, tak ted koukam, že jsme mely docela podobny "radosti" dumbomdumbomdumbom Tak preju obema, ať je to rychle pryč styrkastyrka


http://www.ticker.7910.org/as1cHug0g411100MzcyZHB8MDAwMTIzNWR8QmFyY2EgLSA.gif

Není tady

 

#181 27. 9. 2010 21:44

kikinecek
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Vysočina
Registrovaný: 4. 10. 2009
Příspěvky: 6623

Re: chat: PODZIMŇÁTKA 2010-X

Tak jsem se zase vykecala, a jak jsem slibila, jdu do hajan.

Preju KLIDNOU dobrou noc sovasovasovasova


http://www.ticker.7910.org/as1cHug0g411100MzcyZHB8MDAwMTIzNWR8QmFyY2EgLSA.gif

Není tady

 

#182 27. 9. 2010 21:46

verynka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Svitavsko
Registrovaný: 16. 1. 2008
Příspěvky: 12559
Web

Re: chat: PODZIMŇÁTKA 2010-X

Hoj Kiki, tak kdy už?

Není tady

 

#183 27. 9. 2010 21:54

kikinecek
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Vysočina
Registrovaný: 4. 10. 2009
Příspěvky: 6623

Re: chat: PODZIMŇÁTKA 2010-X

verynka napsal(a):

Hoj Kiki, tak kdy už?

Very, jsem te jeste zahlídla, tak ve slušnosti odpovim a fakt uz mažu do postele.
Pokud se to nerozjede dřív, tak me čeká císař 8. října wink (kvuli KP)


http://www.ticker.7910.org/as1cHug0g411100MzcyZHB8MDAwMTIzNWR8QmFyY2EgLSA.gif

Není tady

 

#184 27. 9. 2010 21:56

verynka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Svitavsko
Registrovaný: 16. 1. 2008
Příspěvky: 12559
Web

Re: chat: PODZIMŇÁTKA 2010-X

Aha no jo, to jsem nevěděla, no třeba se ještě otočí, ikdyž je to málo pravděpodobné... no každopádně, ať je to jak chce, budem držet palce, ať je vše OK.  pussa

Upravil(a) verynka (27. 9. 2010 21:59)

Není tady

 

#185 28. 9. 2010 8:25

vecera.
♥♥♥♥♥--
Místo: Prostějov
Registrovaný: 19. 5. 2010
Příspěvky: 689
Web

Re: chat: PODZIMŇÁTKA 2010-X

Bré ránko těhulky a maminky smile


http://lb4f.lilypie.com/TikiPic.php/XQoC.jpghttp://lb4f.lilypie.com/XQoCp2.png
                                                             4450g a 53cm

http://lb1f.lilypie.com/TikiPic.php/ckavGr8.jpghttp://lb1f.lilypie.com/ckavp2.png

Není tady

 

#186 28. 9. 2010 9:26

Babucha
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 2. 2006
Příspěvky: 5114

Re: chat: PODZIMŇÁTKA 2010-X

Ahoj holky.
Romčo a Kiki - co to tady pořád čtu? Opatrujte se! Pěkně lehnout do postýlky a odpočívat!
Jani, co ty, jak jde kojení? Neuvažovala si nad nějakou lakt. poradkyní? Já asi budu někomu volat, už jsem z toho nešťastná.

Není tady

 

#187 28. 9. 2010 10:17

Janka29
♥♥♥----
Registrovaný: 30. 1. 2010
Příspěvky: 215

Re: chat: PODZIMŇÁTKA 2010-X

Babů - jsem z toho hotová. Mám toho mléka málo. Podařilo se mi z jednoho vymáčknout po kapičkách 5ml - tak jsem jí to stříkačkou dala a půlku vyplivla - musím to směřovat nad jazyk.
V noci se nám jednou podařilo vypít 50ml - což se stalo poprvé, ale další kojení dalo jen 15ml. Ach jo - dítě je sice spokojené - když brečí - tak jen proto, že chce dludlíka - je strašně hodná, ale líná - a možná i otrávená, že mi tak málo teče. To odstříkávání je strašná práce - jak Ti to teče?Mě opravdu kap - kap -

Není tady

 

#188 28. 9. 2010 10:19

Janka29
♥♥♥----
Registrovaný: 30. 1. 2010
Příspěvky: 215

Re: chat: PODZIMŇÁTKA 2010-X

A co LILI? Simon? asi jsou v pohodě a nic neřeší a jen si užívají miminka.

Není tady

 

#189 28. 9. 2010 10:22

Pavlinka81
♥♥♥♥---
Registrovaný: 22. 5. 2010
Příspěvky: 451

Re: chat: PODZIMŇÁTKA 2010-X

Babu, Jani, at se vam to brzy rozjede. Asi bych taky ale volala nejakou poradkyni...
Chci se zeptat, ja nevim, jak mimi oblect z porodnice? Pokud bude takhle zima.. Jde sice jen o prevoz autem, ale stejne pak treba ven...Poradte. Ja mam nachystane dupacky, cepicku, tricko s dlouhym rukavem a pak takovy teply ( me to prijde teple)fusak co vypada jak zviratko HM. Tady tohle:

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=36469697&tab=0

Myslite, ze to staci???

Upravil(a) Pavlinka81 (28. 9. 2010 10:25)

Není tady

 

#190 28. 9. 2010 10:24

Romisek
Letňátka 2008
Místo: Praha
Registrovaný: 4. 9. 2006
Příspěvky: 4689
Web

Re: chat: PODZIMŇÁTKA 2010-X

janko, je mi líto, že tak bojujueš. já bohužel neporadím, obě holky jedly hezky. odstříkávala jaem jen v doě, kdy jem byla ve škole, aby měla moje MM - ale to už ji byly 3 měsíce. Taky mě napadlo zavolat nějaké laktační poradky. nebo koukni na kojeni.net. tam je docela dost rad.


http://lb3f.lilypie.com/TikiPic.php/4vu7.jpghttp://lb3f.lilypie.com/4vu7p2.png. 19.6.2008-3840g,53cm; 1rok-9,6kg - 73cm; 2 roky 13,5kg - 87cm
http://lb1f.lilypie.com/TikiPic.php/NiZj.jpghttp://lb1f.lilypie.com/NiZjp2.png. 28.8.2010 - 2960g,49cm, M- 5320g, 58cm.

Není tady

 

#191 28. 9. 2010 10:33

Janka29
♥♥♥----
Registrovaný: 30. 1. 2010
Příspěvky: 215

Re: chat: PODZIMŇÁTKA 2010-X

Děkuji - já myslím, že mi poradkyně nemůže pomoci v tom, abych měla mléka více - lék na to je - hodně dítě přikládat a odstříkávat, aby se více tvořilo, ale z toho levého jsem neodstříkla ani kapku - tak nevím, co dál - když tam nic není. Hodně piji a snažím se nestresovat - ale to je marné - ve stresu stejně jsem. Zítra musím zavolat, kolik za 24h vypije - má to být 480ml a my dáme tak 230ml - ach jo - dokrmování se asi nevyhnu - co se dá dělat....

Jinak z porodnice to stačí - hlavně fusak - rukavičky, je opravdu zima.

Není tady

 

#192 28. 9. 2010 12:30

Romana.P
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 6. 2007
Příspěvky: 2090

Re: chat: PODZIMŇÁTKA 2010-X

Pavlinka81 napsal(a):

Babu, Jani, at se vam to brzy rozjede. Asi bych taky ale volala nejakou poradkyni...
Chci se zeptat, ja nevim, jak mimi oblect z porodnice? Pokud bude takhle zima.. Jde sice jen o prevoz autem, ale stejne pak treba ven...Poradte. Ja mam nachystane dupacky, cepicku, tricko s dlouhym rukavem a pak takovy teply ( me to prijde teple)fusak co vypada jak zviratko HM. Tady tohle:

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=36469697&tab=0

Myslite, ze to staci???

Pavli, já přesně tohle řešila asi před 14 dny, tedy předčasně, páč budu rodit až za měsíc lol lol Myslím, že to stačit bude. Já mám připravený to samý, jen místo trička body s dlouhým a místo méďi zimní kombinézu a ještě buď deku nebo zavinku do autosedačky. To už ale bude určitě větší zima wink

Není tady

 

#193 28. 9. 2010 12:33

Romana.P
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 6. 2007
Příspěvky: 2090

Re: chat: PODZIMŇÁTKA 2010-X

Holky, ještě mě tak napadlo, máte nebo budete pořizovat nějaký lehátko nebo něco podobnýho, pro mimíka, až bude třeba vzhůru a nebude ani papat ani kakat ani blinkat..lol lol lol a vy ho budete chtít mít u sebe na dohled, aby nebyl odříznutej někde v postýlce, když nespí?

Není tady

 

#194 28. 9. 2010 13:46

jitka2
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 1. 2006
Příspěvky: 10503
Web

Re: chat: PODZIMŇÁTKA 2010-X

Janka29 napsal(a):

Děkuji - já myslím, že mi poradkyně nemůže pomoci v tom, abych měla mléka více - lék na to je - hodně dítě přikládat a odstříkávat, aby se více tvořilo, ale z toho levého jsem neodstříkla ani kapku - tak nevím, co dál - když tam nic není. Hodně piji a snažím se nestresovat - ale to je marné - ve stresu stejně jsem. Zítra musím zavolat, kolik za 24h vypije - má to být 480ml a my dáme tak 230ml - ach jo - dokrmování se asi nevyhnu - co se dá dělat....

Jinak z porodnice to stačí - hlavně fusak - rukavičky, je opravdu zima.

tak pokud mimi nepláče hlady jak píšeš tak určitě s příkmem počkej.. přikládej hlavně v noci to se tvoří mlíčko nejvíce a to klíďo i po hodině je to náročné ale nic jiného bohužel nepomůže..pít čaj pro kojící matky a neperlivou vodu a to opravdu hodně a papej homeopatika dvakrát denně 5bobulí ale nesmí se to před ani po jídle a nesmí to přijít do styku s pepermintem ani např. ze zubní pastou to potom snižuje účinnek....zkuste vydržet je to náročné ..já  s tím u prvního taky bojovala po kojo jsem ještě v noci odstříkala co se dalo a hlavně u každého kojení střídala obě prsa takže z levého i pravého..zkuste vydržet!!! budu na vás myslet... hjarta hjarta hjarta

Není tady

 

#195 28. 9. 2010 13:48

jitka2
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 1. 2006
Příspěvky: 10503
Web

Re: chat: PODZIMŇÁTKA 2010-X

Romana.P napsal(a):

Holky, ještě mě tak napadlo, máte nebo budete pořizovat nějaký lehátko nebo něco podobnýho, pro mimíka, až bude třeba vzhůru a nebude ani papat ani kakat ani blinkat..lol lol lol a vy ho budete chtít mít u sebe na dohled, aby nebyl odříznutej někde v postýlce, když nespí?

mám polohovací lehátko od chicca a můžu říct že to využívám hodně... když třeba natálku koupu tak si Nelinku vemu s tím do koupelny a mám ji na očích...super využítí to má jak začnou příkrmy tak jsem v tom Natálku krmila....

určitě pořid

Není tady

 

#196 28. 9. 2010 13:50

jitka2
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 1. 2006
Příspěvky: 10503
Web

Re: chat: PODZIMŇÁTKA 2010-X

moc myslíme na všecny , které budou rodit brzy ... holky držte se hjarta hjarta hjarta

my zatím dobré... Natálce jsme pořídili stupátko ke kočárku takže je nadšená a já se se dvouma dětma dostanu všude rychle a v poho lol lol
Nelinka dneska do rána spinkala moc hezky... šla spinkat po koupání ve 20.20 a spinkala do jedné..potom se probudila ve čtyři v pět chtěla malý nášup a vstávali jsme o půl osmé...takže dobré...

za chvíli vyrážíme s holkama k našim na kafčo..tak se mějte

Není tady

 

#197 28. 9. 2010 14:26

Babucha
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 2. 2006
Příspěvky: 5114

Re: chat: PODZIMŇÁTKA 2010-X

Janka29 napsal(a):

Babů - jsem z toho hotová. Mám toho mléka málo. Podařilo se mi z jednoho vymáčknout po kapičkách 5ml - tak jsem jí to stříkačkou dala a půlku vyplivla - musím to směřovat nad jazyk.
V noci se nám jednou podařilo vypít 50ml - což se stalo poprvé, ale další kojení dalo jen 15ml. Ach jo - dítě je sice spokojené - když brečí - tak jen proto, že chce dludlíka - je strašně hodná, ale líná - a možná i otrávená, že mi tak málo teče. To odstříkávání je strašná práce - jak Ti to teče?Mě opravdu kap - kap -

Jani, tak to máme stejně. Já z pravého vymáčknu taky jen pár kapek, asi těch 5ml. S druhým prsem problém není - teče mi z něj normálně proudem, čarou, a ještě k tomu ukapávají kapky. Tam odstříkám i 100 ml, někdy méně, ale asi je to tím, že odstříkávám fakt furt. V podstatě nedělám celý den nic jiného, než odstříkávám, krmím, nosím, přebaluju... navíc jsem sama doma a jsem fakt na nerv, dneska už se mi chce brečet.
Taky chci změřit, kolik vypije z prsa, ale nevím, zda to s naší kuchyňskou váhou půjde. Jinak ale většinou krmím stříkačkou, takže tam vím přesně, kolik vypije.
S tím odstříkáváním vydrž, já vím, jak jsem to zkoušela ty první dny a to byly fakt kapky. Rozjelo se to až později. Alespoň teda to jedno prso, co s tím druhým nevím... asi budu prostě kojit z jednoho a druhé budu mít jako čajový pytlík sad

Upravil(a) Babucha (28. 9. 2010 14:28)

Není tady

 

#198 28. 9. 2010 14:29

Babucha
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 2. 2006
Příspěvky: 5114

Re: chat: PODZIMŇÁTKA 2010-X

Romi, to lehátko - vrnítko mám taky (http://www.babydracek.com/zbozi/971--fi … er-do-18kg), ale pižďuch v něm zatím není moc spokojený.

Upravil(a) Babucha (28. 9. 2010 14:31)

Není tady

 

#199 28. 9. 2010 14:34

Babucha
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 2. 2006
Příspěvky: 5114

Re: chat: PODZIMŇÁTKA 2010-X

Jinak Lukášek spal v noci krásně, ale zato dnes... byl od 9:30 až do 13:50 vzhůru. Asi ho něco trápí, plakal a já už nevěděla, co s ním. Jediné, co na něj platí, je vyjet ven s kočárkem. Tak jsem si udělala procházku v parádním lijáku, ale úkol splněn - spí už skoro hodinu smile

Holky maminky, vy jste doma samy? A zvládáte to v pohodě? Já začínám mít dojem, že jsem špatná matka, že to s Lukáškem neumím.

Není tady

 

#200 28. 9. 2010 17:11

Janka29
♥♥♥----
Registrovaný: 30. 1. 2010
Příspěvky: 215

Re: chat: PODZIMŇÁTKA 2010-X

Jíťo - moc děkuji hjartahjarta musím vydržet - dělám vše, co píšeš - ještě si možná nahřeji prsa před kojením, aby to lépe teklo - tak uvidíme, zítra bohužel musím zavolat dr a ukecat ji, že nepapáme jako je zapsáno v tabulkách, ale zlepšujeme se....pak jedeme na kyčle do Kolína - no jo zítra jsou holčičce 3týdny - budeme slavit. papa

jitka2 napsal(a):

Janka29 napsal(a):

Děkuji - já myslím, že mi poradkyně nemůže pomoci v tom, abych měla mléka více - lék na to je - hodně dítě přikládat a odstříkávat, aby se více tvořilo, ale z toho levého jsem neodstříkla ani kapku - tak nevím, co dál - když tam nic není. Hodně piji a snažím se nestresovat - ale to je marné - ve stresu stejně jsem. Zítra musím zavolat, kolik za 24h vypije - má to být 480ml a my dáme tak 230ml - ach jo - dokrmování se asi nevyhnu - co se dá dělat....

Jinak z porodnice to stačí - hlavně fusak - rukavičky, je opravdu zima.

tak pokud mimi nepláče hlady jak píšeš tak určitě s příkmem počkej.. přikládej hlavně v noci to se tvoří mlíčko nejvíce a to klíďo i po hodině je to náročné ale nic jiného bohužel nepomůže..pít čaj pro kojící matky a neperlivou vodu a to opravdu hodně a papej homeopatika dvakrát denně 5bobulí ale nesmí se to před ani po jídle a nesmí to přijít do styku s pepermintem ani např. ze zubní pastou to potom snižuje účinnek....zkuste vydržet je to náročné ..já  s tím u prvního taky bojovala po kojo jsem ještě v noci odstříkala co se dalo a hlavně u každého kojení střídala obě prsa takže z levého i pravého..zkuste vydržet!!! budu na vás myslet... hjarta hjarta hjarta

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

  • Turistické, populárně – naučné, dětské a zábavné e-knihy. Stáhněte si zdarma e-knihy Jiřího Gleta. Můžete si vytvořit vlastní knihovničku e-knih na svých mobilech a tabletech.

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů