Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

  • Diskuse
  •  » Domov
  •  » změny odběratele elektřiny a plynu

#1 23. 9. 2010 8:57

Ajax
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 20. 4. 2006
Příspěvky: 532

změny odběratele elektřiny a plynu

Lidičky,máte někdo s tím zkušenosti? Máme velký barák, tzn. výtopná plocha šílená, elektrospotřebičů ani nemluvím... ale rodiče stále trvají na ČEZ... máte někdo zkušenosti s tím, že přešel někam, např. RWT nebo jak se to jmenuje všechno ty společnosti, a neměl žádný problém a k tomu ušetřil? Platíme celkem šílené sumy... ale snížit měsíční splátky nemá smysl, protože pak ty nedopaltky jsou taky hrůza... Jak to řešíte vy? Díky moc za informace jak to vlastně chodí...

Není tady

 

#2 23. 9. 2010 10:52

mamaja.cz
♥------
Registrovaný: 23. 9. 2010
Příspěvky: 8

Re: změny odběratele elektřiny a plynu

Ahoj,
no minulou zimu se nám stala ta věc, že nám přišel veliký nedoplatek za elektřinu. bydlíme ve starém bytě a jsme celkem 4. Já si myslím, že změna na RWT nebo na někoho jinačího ti moc nepomůže, je potřeba si to hlídat a dávat pozor. Pokud nemᚠna domě zateplení a mᚠstará okna jako my, tak jen těžko moc ušetříš.

Není tady

 

#3 23. 9. 2010 10:57

miaa
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 1. 9. 2009
Příspěvky: 756

Re: změny odběratele elektřiny a plynu

Hlavně si nevyber Bohemia Energy. Ty ti naslibují na začátku slevy a po prvním vyúčtování zvednou zálohy od 36% výš, tedy budou chtít ještě mnohem vyšší zálohy, než platíš teď. O nich už tady diskuse byla.
Musíš spočítat co firmy nabízí a vybírat.

Není tady

 

#4 23. 9. 2010 13:11

Ajax
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 20. 4. 2006
Příspěvky: 532

Re: změny odběratele elektřiny a plynu

Máme zateplení i nová okna, plastová.. takže se snažíme o minimální únik... takže co se toho týče, snad vše o.k.... ale jinak samo, díky moc za rady, názory... pečlivě čtu.

Není tady

 

#5 23. 9. 2010 13:38

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: změny odběratele elektřiny a plynu

Ajaxi, u dodavatelů zas tak moc neušetříš, protože všichni buď drží ceny na podobné úrovni, nebo si poskytnutou slevu vykompenzujou jinak (stačí vysoký zálohy a prodlení s vracním přeplatků).
Zteplení a okna jsou úspora už sama o sobě - aspoň my teda celou zimu topíme akorát v obýváku a občas když přijedou prckové, tak pro ně radiátor pustím. Možná by stálo za to se zamyslet, jestli se musí topit v domě úplně všude, případně by někde nestačilo snížit teplotu.
A co tohle:
zkrácení záclon a závěsů až 6% úspora
odsunutí nábytku od radiátorů až 8% úspora
regulace dle teploty v interiéru snížením o 1 °C se ušetří až 6%
minimalizovat předměty, které brání oteplení skla z interiéru - (ozdoby, květiny na parapetech, žaluzie atd.) úspora až 6%
seřízení oken, dokonalé těsnění a větrání 3 min. intenzivně - okno otevřené naplno 2x – 3x denně – úspora až 8%
snížení teploty vytápění přes noc o 3 – 4 °C
udržujte relativní vlhkost vzduchu v interiéru mezi 40 – 50% (častější intenzivní větrání)


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#6 23. 9. 2010 15:37

ditezeskatulky.cz
♥------
Registrovaný: 23. 9. 2010
Příspěvky: 2

Re: změny odběratele elektřiny a plynu

Přesně jak píšou je potřeba trošku zateplit dům nebo byt. Přechod k jinému poskytovali moc penízků zpět nepřinese.

Není tady

 

#7 23. 9. 2010 18:02

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 2636

Re: změny odběratele elektřiny a plynu


Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

 

#8 23. 9. 2010 21:33

miaa
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 1. 9. 2009
Příspěvky: 756

Re: změny odběratele elektřiny a plynu

http://ekonomika.ihned.cz/c1-46542130-v … ce-usetrit
Já letos poprvé zkusím na okna i vchodové dveře(starý dům-škvíry) novinku v závěsech, typ blackout. Je to proti sluníčku, ale i proti chladu. Sluníčko už mám vyzkoušené.
V zimě mám v kuchyni běžně 17 poránu, táhne z chodby, tak uvidíme, co ten závěs udělá! Už jsem tady psala, po výměně oken klesla teplota v kuchyni z normálu na nenormální zimu, protože odflákli práci.
Jinak, musíte topit všude v baráku stejně?
Co zkusit tohle: http://www.ireceptar.cz/pro-kutily/post … u-v-uteku/

Upravil(a) miaa (23. 9. 2010 22:10)

Není tady

 

#9 24. 9. 2010 8:05

Ajax
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 20. 4. 2006
Příspěvky: 532

Re: změny odběratele elektřiny a plynu

Holky díky za rady a názory.... jinak krátké záclony mám... máme velkou chodbu, poschoďový barák, tzn. schodiště fakt vytáhne hodně tepla, ale schody na půdu na zimu přikrýváme teplým těžkým závěsem a je to fakt poznat..., takže opatření jako takové, ty běžně provádíme, ale i tak mě prostě napadlo - díky reklamám.. samozřejmě, jak jinak, "přejděte a ušetříte", jaké má kdo zkušenosti:-) Takže velký dík, vše pečlivě čtu.-)

Není tady

 

#10 1. 5. 2013 23:09

Nikitas
♥------
Registrovaný: 30. 4. 2013
Příspěvky: 3

Re: změny odběratele elektřiny a plynu

Zkuste se podívat sem:nepovolená reklama

Upravil(a) tina (2. 5. 2013 0:23)

Není tady

 

#11 24. 5. 2013 18:14

baja11
♥------
Registrovaný: 24. 5. 2013
Příspěvky: 1

Re: změny odběratele elektřiny a plynu

dobrý den mám otázku a doufám že mi někdo poradí bydlím s přítelem v pronajatém bytě velikosti 2kk,minulí rok se dělali odečty vody a i když jsme v zimě netopili tak se nám nic nevrátilo ba naopak máme doplácet děkuji předem za radu co mám v této věci postupovat zdali mám nějakou šanci na úspěch

Není tady

 

#12 24. 5. 2013 21:54

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: změny odběratele elektřiny a plynu

baja11 napsal(a):

dobrý den mám otázku a doufám že mi někdo poradí bydlím s přítelem v pronajatém bytě velikosti 2kk,minulí rok se dělali odečty vody a i když jsme v zimě netopili tak se nám nic nevrátilo ba naopak máme doplácet děkuji předem za radu co mám v této věci postupovat zdali mám nějakou šanci na úspěch

Jak netopili?Jestli jde o byt v paneláku,tak tam se teplo taky přeočítává dle m2 obytné plochy a dalších koef.,aby ti ostatní,kteří vás obklopují a tím pádem i zateplují,na to nebyli biti,když jste si mysleli,že je takto přechytračíte.

A třeba máte velkou spotřebu vody,proto doplácíte.
Vše je otázka vaší smlouvy,jak jsou v ní postaveny platby za energie a na základě čeho a kdy vám majitel bytu má vaše zálohy vyúčovávat.

Není tady

 

#13 24. 5. 2013 22:03

kostka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 3. 2. 2013
Příspěvky: 406

Re: změny odběratele elektřiny a plynu

Řešit na bytovém družstvu, nebo pokud je byt pronajatý, tak s majitelem.

Moje babička měla každý rok přeplatek a letos velký nedoplatek. Nakonec se ukázalo, že na družstvu špatně spočítali.

Není tady

 
  • Diskuse
  •  » Domov
  •  » změny odběratele elektřiny a plynu
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů