Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 27. 9. 2010 13:49

IŠTAR
♥♥♥♥---
Registrovaný: 18. 8. 2010
Příspěvky: 413

Re: Rozloučení před smrtí

Adelle, tak jsi mě navedla na myšlenku, že i to umírání v nemocnici je možná určitá situace, kterou si člověk musí projít, aby něco pochopil, přijal.... Bráníme se tomu, ale možná to má svůj smysl a cíl? Který nám zůstává ukryt? Napojení funguje mimo prostor a čas, rozloučit se můžeme i když je někdo na stovky km daleko..... smile

Není tady

 

#52 27. 9. 2010 13:50

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Rozloučení před smrtí

Adelle napsal(a):

zas tak moc se tady od tématu neodchyluje, možná  wink

Zalezi odkud se na to podivame. smile


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#53 27. 9. 2010 13:51

Crabat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Krušné hory
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 2073

Re: Rozloučení před smrtí

Nevzdávej to, Vladěno, můžeme se tam třeba vrátit hned, je to jen na nás. pussa
Ištar si potřebuje ověřit vlastní reakce a nalézt hodnotu onoho retrospektivního pohledu, což velice rychle získá zkušeností. Proto je logické, že ubírala Largo. Ale když to pozorně čteš, Ištar na to reagovala, dokonce se přímo ptala, jestli tam není nějaké přátelství mezi nima, do kterého nechtěně šlápla. Znovu a znovu bylo vidět, jak se zarazí, ale pak odosobněně a logicky pokračuje v myšlence, kterou chtěla vyjádřit.

Ne, já v tom neshledávám jedinou chybu. Ten rozhovor byl nesmírně přínosný a poučil je obě. Takhle je třeba se na to dívat. Ne, tesknit za tím, co by bylo, kdyby nebylo. Taková situace je totiž jen hypothetická a nikdy nenastane. wink


Ale vidím, že již jste se v rozhovoru posunuli dál a vlastně to již bylo řečeno. smile

Upravil(a) Crabat (27. 9. 2010 13:54)


Crabat

Není tady

 

#54 27. 9. 2010 13:52

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Rozloučení před smrtí

IŠTAR napsal(a):

Napojení funguje mimo prostor a čas, rozloučit se můžeme i když je někdo na stovky km daleko..... smile

Souhlas. smile


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#55 27. 9. 2010 14:00

Crabat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Krušné hory
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 2073

Re: Rozloučení před smrtí

Duchovní prostor není stejný jako ten hmotný, ani se v něm nepohybujeme podobně, dokonce i čas zde plyne jinak. Proto nebojme se, že bychom snad něco mohli zmeškat, záleží jen na upřímnosti našeho srdce. A dokonce až z této úrovně lze některé věci vyjádřit, které se předtím zdály docela marné.


Crabat

Není tady

 

#56 27. 9. 2010 14:06

Johana50
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 23. 8. 2009
Příspěvky: 591

Re: Rozloučení před smrtí

Vrátím se krátce ještě k tomu , co jsem napsala v prvním příspěvku.  Kdysi jsem četla článek nebo studii , který se touto problematikou zabýval a jednoduše jsem se s myšlenkami tam uvedenými ztotožnila. Protože však už nevím, kde to bylo uveřejněné, nemůžu na to odkázat , mohu to jen  reprodukovat, tak jak mi to utkvělo v paměti.
Jedná se tedy o můj názor, ale už ne pouze osobní domněnky.
Zároveň taky nelze na diskuzním chatu po někom chtít, aby vypisoval sáhodlouhé statě, zvl᚝ u takovýchto obtížných témat, aby z nich bylo na první pohled každému zcela jasné a nepochybné , co  chtěl vyjádřit.
Něco jsem se pokusila vyjasnit následně a diskuzi se nevyhýbala.   Myslím, že se to i povedlo, jak čtu z dalších vstupů Largo, Vladeny i Dafné.
Crabate , čaroději,taky tě moc zdravím smile

Upravil(a) Johana50 (27. 9. 2010 14:10)

Není tady

 

#57 27. 9. 2010 14:27

Crabat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Krušné hory
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 2073

Re: Rozloučení před smrtí

Ahojky, Johano! pussa A víš o tom, že Ištar se vlastně neohrazovala vůči Tvým slovům, ale vůči tomu článku, který jsi zde reprodukovala?.. A vlastně Ti jen chtěla říct, že ten novinář si nedal práci s tím, aby věc posoudil i z druhé strany, prostě to fláknul na papír, jak mu slina na jazyk přinesla, shrábnul za to honorář a pustil z mysli. Ale ona si s tím tu práci dala a přemýšlela nad tím, dokonce velmi hluboce, což bylo z každého jejího řádku jednoznačně cítit. A proti tomu byla podrážděná. Že kdejaký pisálek může přijít a protože fakta podá tak, že už od pohledu působí důvěryhodně, tak my mu na to skočíme, protože jsme zkrátka takoví a chceme lidem věřit.

Hmm.., hmm.., byla to fakt dobrá diskuse, když na ní člověk hledí s odstupem. wink


Crabat

Není tady

 

#58 27. 9. 2010 14:30

Johana50
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 23. 8. 2009
Příspěvky: 591

Re: Rozloučení před smrtí

Samozřejmě, Crabate wink godlike   big_smile je to šlendryján big_smile

Upravil(a) Johana50 (27. 9. 2010 14:31)

Není tady

 

#59 27. 9. 2010 14:34

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Rozloučení před smrtí

A pak taky jestli Johana vi,ze timhle radoby faktem nastavila zarodek pro vyhybku,odklon.  smile


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#60 27. 9. 2010 14:55

Pag
♥♥♥♥---
Registrovaný: 17. 5. 2006
Příspěvky: 478

Re: Rozloučení před smrtí

Largo, Crabate, vaše slova jsou opravdovým pohlazením hjarta

Johano, mᚠpravdu, vzala jsem si ta slova osobně, ten úplněk mi způsobil takové "rozcitlivění". A je to dobře. Jedině tak se staré rány dostanou na povrch, aby mohly být zahojeny.

Wiki, ikdyž se diskuze stočila i díky mému přičinění jinam, věřím, že tvá kolegyně dostala šanci se s maminkou ve snu rozloučit. A doufám, že jí to lépe pomůže se s tím vyrovnat.

Není tady

 

#61 27. 9. 2010 15:03

IŠTAR
♥♥♥♥---
Registrovaný: 18. 8. 2010
Příspěvky: 413

Re: Rozloučení před smrtí

Crabate, děkuji, že sis dal tu práci a zkoumal jsi oba póly, ne pouze jeden pussa.

Není tady

 

#62 27. 9. 2010 15:17

Crabat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Krušné hory
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 2073

Re: Rozloučení před smrtí

Ale to je přeci samozřejmé, Ištar, bez toho bychom se vůbec nehnuli z místa.
Je to na každém z nás, abychom sami k sobě byli upřímní a snažili se svět kolem sebe pochopit, včetně toho, jak svým jednáním do něj zasahujeme. Nojo, to přímo doktorát samotného života. wink


Crabat

Není tady

 

#63 27. 9. 2010 15:31

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Rozloučení před smrtí

Daphné napsal(a):

Já si myslím, že Ištar a Johana píšete o dvou různých věcech.
Je pravda, že k procesu umírání máme jiný, odtažitý vztah než lidé dřív, kteří se se smrtí setkávali často. Vlastně se jí tak trochu bojíme, a je pro nás vpodstatě úlevou, že se odehrává v zařízeních jako jsou nemocnice, LDN, domovy seniorů a podobně.
Jiná věc je schopnost postarat se doma o ležícího, nemocného člověka...jak fyzicky, tak finančně, je to psychická zátěž. Někdy situace řešitelná jen přes některé sociální zařízení.
Johaně šlo myslím o nᚠpostoj k procesu umírání a smrti, si myslím.

No, to áno. Lenže ja vidím problém v rozpore - častom - medzi želaniami a realitou. Deduška sme v podstate doopatrovali doma, ale keď sa mu zhoršilo, nechali sme ho previez do nemocnice - priznávam, že asi trochu aj proti jeho vôli, ale nikto sme si nelajsli nelieči mu akútne stavy a necha ho blúzni a trápi sa. Okrem toho to, napriek tomu, že sme sa snažili uňho strieda, neúmerne zaažovalo tetu. Deduško zomrel v nemocnici, ale bol tam len cca pár hodín a ráno sme poňho chceli prís...
A otcovi som sžúbila aktívnu pomoc pri skrátení prípadného utrpenia - čím som sa dostala do jasného rozporu so slovenskými(a zrejme aj českými tongue ) zákonmi. Možno prídem na nejaký kompromisný spôsob...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#64 27. 9. 2010 15:42

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Rozloučení před smrtí

Sa nám diskusia trochu zCrabatila... Vitaj!


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#65 27. 9. 2010 15:49

IŠTAR
♥♥♥♥---
Registrovaný: 18. 8. 2010
Příspěvky: 413

Re: Rozloučení před smrtí

Crabe, ono to bohužel samozřejmé vůbec není.....  O to cennější to je..... smile

Není tady

 

#66 27. 9. 2010 15:50

Vladena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 15. 12. 2007
Příspěvky: 1732

Re: Rozloučení před smrtí

hirondel napsal(a):

IŠTAR napsal(a):

Napojení funguje mimo prostor a čas, rozloučit se můžeme i když je někdo na stovky km daleko..... smile

Souhlas. smile

Souhlas 2x big_smile:

P.S. dodatek-jen znám z vlastní zkušenosti, že se dá napojit na člověka,který vás měl rád a stojí o napojení. Opačný způsob jsem nezkoušela a vlastně proč?

Upravil(a) Vladena (27. 9. 2010 15:58)

Není tady

 

#67 27. 9. 2010 15:50

IŠTAR
♥♥♥♥---
Registrovaný: 18. 8. 2010
Příspěvky: 413

Re: Rozloučení před smrtí

Selimo, no eutanazie, to je další slovo do pranice big_smile.

Není tady

 

#68 27. 9. 2010 15:51

Crabat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Krušné hory
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 2073

Re: Rozloučení před smrtí

Ahój Selima! godlike Stále tančíš?.. A k tomu vtipnou kaši pojedla. big_smile
Mám moc velikou radost, že Tě vidím. pussa


Crabat

Není tady

 

#69 27. 9. 2010 15:53

IŠTAR
♥♥♥♥---
Registrovaný: 18. 8. 2010
Příspěvky: 413

Re: Rozloučení před smrtí

Napadlo vás, proč vlastně máme tak nutkavou potřebu říci sbohem? Já osobně mám pocit, že a člověk odejde kdy chce, stále budu mít toho tolik, co bych chtěla s tím druhým udělat, co mu říci.....

Není tady

 

#70 27. 9. 2010 16:02

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Rozloučení před smrtí

Crabat napsal(a):

Ahój Selima! godlike Stále tančíš?.. A k tomu vtipnou kaši pojedla. big_smile
Mám moc velikou radost, že Tě vidím. pussa

Moi aussi, ich auch. Tancujem, konštelujem, dokonca sa idem uči spieva...( big_smile Zachráň sa, kto môžeš... ) Aj ja sa teším... oživeniu v sále. wink A navýsos duchovnému!


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#71 27. 9. 2010 16:03

Vladena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 15. 12. 2007
Příspěvky: 1732

Re: Rozloučení před smrtí

IŠTAR napsal(a):

Crabe, ono to bohužel samozřejmé vůbec není.....  O to cennější to je..... smile

To mi vůbec nenapadlo, že Ištar vlastně naštval úředníček, který odfláknul statistické údaje. Teď, když to Crab přímo napsal, tak už to též vidím. Hurá! Netušila jsem příčinu drcání.

Není tady

 

#72 27. 9. 2010 16:04

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Rozloučení před smrtí

IŠTAR napsal(a):

Selimo, no eutanazie, to je další slovo do pranice big_smile.

Je. Ale po tom, čo sme zažili so starou mamou, som ochotná nad tým uvažova... A bola by som rada, keby niekto tú službu najvyššiu bol ochotný urobi pre mňa. (Vzhžadom na doterajšie rodinné pomery je ale skoro jasné, že čo si neurobím sama... wink .)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#73 27. 9. 2010 16:08

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Rozloučení před smrtí

Snad me ani nejde o to rici nekomu sbohem,neboli se jakoby loucit.
Jde spise o pojev srdce,vyjadreni ktere souvisi s laskou. smile


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#74 27. 9. 2010 16:10

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Rozloučení před smrtí

big_smile Tak na to hádam netreba čaka, až niekto bude umiera... Mne by to bolo podozrivé, keby ma zrazu všetci milovali... rodna


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#75 27. 9. 2010 16:15

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Rozloučení před smrtí

Selima napsal(a):

big_smile Tak na to hádam netreba čaka, až niekto bude umiera... Mne by to bolo podozrivé, keby ma zrazu všetci milovali... rodna

Presne tak,netreba cakat. smile
Ona ale prave ta smrt prinasi tohle poznani ze se nemelo cekat.

Ale kdyz uz se tak stane a tim se i poucime,lze prave tohle vyjadrit kdykoli a to i po smrti. smile


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů