Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 21. 9. 2010 14:43

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Rozloučení před smrtí

Včera zemřela kolegyni maminka, kterou měla i já za "babičku" spoustu let... Aktuálně to tedy spolu řešíme. Nejhůř mi bylo, když mi včera volala,plakala a řekla - že "to nestihla". Tedy , že nestihla dojet do nemocnice včas. Bylo zoufalá, a já jsem jí to rozmlouvala. Nakonec jsem ji doopravdy přesvědčila, že to "nevadí", že "ona"(babička) stejně ví jak moc ji měla ráda , a že je pořád s námi , že nevnímala apod.... Říkala, že jí to moc pomohlo...
V noci měla pocit,  příjemnný, že se s ní máma přišla rozloučit. Ten popis toho vnímání je natolik abstraktní, že nemá smysl ho sem psát. Interpretace by nebyla přesná..atd

Stalo se vám to také? Jak vnímáte "nestihnutí" rozloučení se ?

Upravil(a) Wiki (21. 9. 2010 14:45)

Není tady

 

#2 21. 9. 2010 15:05

Blossom
Host

Re: Rozloučení před smrtí

Wiki napsal(a):

Včera zemřela kolegyni maminka, kterou měla i já za "babičku" spoustu let... Aktuálně to tedy spolu řešíme. Nejhůř mi bylo, když mi včera volala,plakala a řekla - že "to nestihla". Tedy , že nestihla dojet do nemocnice včas. Bylo zoufalá, a já jsem jí to rozmlouvala. Nakonec jsem ji doopravdy přesvědčila, že to "nevadí", že "ona"(babička) stejně ví jak moc ji měla ráda , a že je pořád s námi , že nevnímala apod.... Říkala, že jí to moc pomohlo...
V noci měla pocit,  příjemnný, že se s ní máma přišla rozloučit. Ten popis toho vnímání je natolik abstraktní, že nemá smysl ho sem psát. Interpretace by nebyla přesná..atd

Stalo se vám to také? Jak vnímáte "nestihnutí" rozloučení se ?

Já se svou babičkou jsem se rozloučit stihla - tedy tak nějak ve své duši, při poslední návštěvě, věděla jsem, že je to naposled co ji vidím. Ona mě tehdy asi už vůbec nevnímala (aspoň tak se to navenek jevilo).

Dcera taky velmi litovala, že s tátou nebyla v posledních jeho okamžicích, že prý se s ním nestihla rozloučit.
Ale pak mi časem vyprávěla o podobném pocitu jako Wiki popisuješ u své kolegyně - že se jí táta zdál ve snu a řekl jí něco v tom smyslu, že je mu teď dobře. To jí pomohlo se s tou ztrátou vyrovnat.

 

#3 21. 9. 2010 15:11

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Rozloučení před smrtí

Ano stalo se me to.
Nestihnout se rozloucit vnimam proste tak,ze jsem nedokazala zachytit kdy ten konec prichazi abych to stihla.

Muzu se ale s clovekem rozloucit v duchu a rict mu jak ho miluju.


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#4 21. 9. 2010 15:57

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Rozloučení před smrtí

Ja som nestihla, cítila som to dlho ako "nespravodlivos" a "traumU", ale dnes som rada: s babičkou sa v podstate radím stále a obraciam sa na ňu, ako keby žiadna rozlúčka a žiadne odchod nebol. smile


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#5 22. 9. 2010 9:11

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Rozloučení před smrtí

Ani my jsme se nestihli s takou  před jeho smrtí rozloučit. Krátce po jeho smrti se mi zdál sen - viděla jsem samu sebe, jak spím a taka přišel mlčky k mé posteli. Já jsem otevřela oči a udiveně jsem se ho zeptala, co tady dělá, že přece umřel. A on na to jenom řekl - neumřel. Byl to takový zvláštní živý sen. Zřejmě jsem v té době s jeho smrtí nebyla smířená. Teď už jsem - i přesto, že jsem se s ním nerozloučila. Myslím, že to stihne málo kdo.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#6 22. 9. 2010 12:07

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Rozloučení před smrtí

Já si myslím totéž. Že je všechno jaksi propojeno, jen vždy v jiném skupenství či hmotě, že ta energie, kterou ta myšlenka vyslala nezmizla, že je...

Jednoduše se to řekne a něco jiného je to zažívat v ten okamžik. Já jsem nebyla u smrti svých rodičů, ani jednoho jsem "nestihla". Taky jsem si to vyčítala. Hodně dlouho.  A bylo to dávno, to jsem o duchovních věcech neměla ani páru. Strašně dlouho jsem nedokázala mluvit o mámě v čase minulém. Když tak vzpomínám....

Je fajn vědět, že druzí to mají také tak, či podobně, je to jaksi uvolňující...smile
Kolegyně je v pohodě, při vzpomínkách ji dnes zaplavuje jen pocit něhy a lásky - tak to asi i má být...hjarta smile

Já si taky s mámou často povídám, když se mi něco daří nebo i nedaří....ty vzpomínky.., do.pr... ..se mi to všechno oživilo... grater

Holky,dík..hjarta

Upravil(a) Wiki (22. 9. 2010 12:07)

Není tady

 

#7 22. 9. 2010 12:37

Amriana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2008
Příspěvky: 3063

Re: Rozloučení před smrtí

Já byla u babičky než umřela ten den na návštěvě v nemocnici... byla strašně spavá a unavená a říkala mi ...běž .. tak jsem jí řekla ahoj babi zítra .. umřela asi za dvě hodiny po mém odchodu .. prostě nechtěla, abych to viděla a byla u toho .. tak si myslím, že tam kde to ten člověk "nestihne" to může být i díky tomu, že ten umírající to prostě nepotřebuje a nechce...


Žena bez muže je jako ryba bez jízdního kola. (Gloria Steinemová)

Není tady

 

#8 22. 9. 2010 13:41

Johana50
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 23. 8. 2009
Příspěvky: 591

Re: Rozloučení před smrtí

Já osobně si myslím, že máme v současné době poněkud rozporuplný vztah k záležitostem okolo přirozeného umírání. Stále víc se snažíme odsunovat tento akt mimo nᚠpohled a víc než v minulých stoletích odkládáme své blízké  do nemocnic , LDeNek a podobně....
Je jen málo odchodů , kdy jsme s bližními pohromadě, je tedy běžné, že většina z nás cosi nestihne...
O jednom jsem však hluboce přesvědčená i na základě osobních zkušeností . Energetická podstata nebo chcete-li duše, tu ještě nějakou různě dlouhou dobu po smrti  setrvává na místech a s lidmi, se kterými má emocionální vazbu , než se definitivně uvolní. Záleží na tom, jaká ta vazba je, jak ten který člověk lne k materiálnímu světu nebo i na způsobu smrti.
Například můj bývalý kolega, který zemřel násilnou smrtí ,několik měsíců  prostě chodil do kanceláře  a já vnímala jeho přítomnost, protože mu zřejmě nějakou dobu trvalo, než akceptovall svůj stav a co se ve skutečnosti stalo...
Stejně jsem dokázala vnímat  po jistou dobu i přítomnost své bližní, která se s námi po dobu cca 1/2 půl roku postupně loučila i s místem , kde žila.
Wiki, to co se stalo tvé přítelkyni je zcela přirozené a věřím, že až opadne prvotní smutek, zůstanou velmi příjemné vzpomínky i nová zkušenost  , kterou vnímám jako velmi pozitivní, protože  nás smiřuje se ze záležitostí, kterou často považujeme za tabu a nebo o ní nepřímýšlíme.

Upravil(a) Johana50 (22. 9. 2010 13:46)

Není tady

 

#9 22. 9. 2010 14:20

Pag
♥♥♥♥---
Registrovaný: 17. 5. 2006
Příspěvky: 478

Re: Rozloučení před smrtí

Já jsem byla u toho, když mamka umřela a jsem za to ráda, ale stejně se s tím do teď smiřuji, že tady není, a už to budou tři roky.  Víš, není lehké se s něčím podobným smířit, určitě jí pomůže, když o tom s tebou bude mocu mluvit. A jistě najde nějaký způsob, jak se rozloučit.

Nevím nic o dnešní tendenci dávat nemocné do nemocnic nebo LDN a mít je tak mimo nᚠpohled. Naopak si myslím, že by se řada lidí starala ráda o svoje blízké. Já jsem mohla, přerušila jsem studium a byla doma. Ale kdo má dnes možnost odejít z práce a zase se tam vrátit? A jak to bude zvládat finančně?
Dřív to bylo možné, protože ženy byly doma.

Není tady

 

#10 22. 9. 2010 17:42

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Rozloučení před smrtí

Ano, je to tak, jak píše Pag. Už teď mě trápí myšlenka na to, že kdyby se s mamkou něco stalo, tak já se o ni nebudu moci postarat, protože jsem samoživitelka se synem na vysoké. A moc by si to zasloužila. Tak se jí snažím pomáhat, co to jde, aby na tom byla co nejdéle dobře a cítila se v pohodě. Naštěstí mám tu možnost, protože bydlíme kousek od sebe.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#11 23. 9. 2010 10:09

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Rozloučení před smrtí

Je to tak, jak píšete...
Naše bábina byla ve své bytečku s pečovatelskou službou , z kterého nechtěla odejít. Navíc cca 300km od nás - tedy od dcery(mé kolegyně).  Dost dlouho jsme ji všichni lámali, aby alespoň opustila domeček (v tom samém městečku), který absolutně nezvládala (nemohla zvládnout - s endoptrot. kolen i ryla a zničila si jedno koleno ..apod.), tak alespoń svolila s tím pečovatelákem tamtéž. Naprosto svéhlavá bábrlina big_smile
Vím, co moje kolegyně podstupovala ohledně maminky a nechápala jsem, jak to může stíhat - víkendy tam- 300km od nás, nákupy, úklid v tom bytečku, veškeré objíždění po lékařích- brýle, ty endoprotézy atd..atd.. Mnohem jednodušší by bylo, kdyby byla tady. Ale kdepak...

K duchovní stránce - cítím to jako Judyna. Ale třeba teď, když se mě to dotklo osobně, tak jsem , popravdě, malinko zaváhala a kolegyně  asi taky. Už je ale ok, už se chytla,  vyrovnaná a jak jsem psala, cítí jen něhu a lásku... hjarta

Není tady

 

#12 24. 9. 2010 10:54

Paila
♥♥♥♥---
Registrovaný: 26. 4. 2006
Příspěvky: 412

Re: Rozloučení před smrtí

Jsem na tom podobně jako Amriana, byla jsem s takou krátce před jeho smrtí a když jsem odcházela z nemocnice věřila jsem, že si ho na druhý den odvezu domů a namísto toho jsem druhý den vyřizovala pohřeb.

Když jsem ho viděla naposledy nevěřila jsem, že už ho neuvidím živého, byl unavený, ale veselý, vyrovnaný, takový v pohodě. Souhlasím s Amrianou, "že tam kde to ten člověk "nestihne" to může být i díky tomu, že ten umírající to prostě nepotřebuje a nechce..."

Není tady

 

#13 24. 9. 2010 15:28

Adelle
♥♥♥----
Registrovaný: 3. 7. 2010
Příspěvky: 189

Re: Rozloučení před smrtí

Těsně před smrtí se člověku někdy zázračně uleví, na chvíli.

Málo si posledních věcí všímáme, ale hodně se to lepší. Nedávno byl v Reflexu krásný dvourozhovor s ženou, která vede organizaci domácích hospiců (přivezou vše potřebné, pomůžou, poradí, podle potřeby dochází pečovatelka, umírající má všechnu péči, léky, pomůcky, a přitom je doma) a s uznávaným onkologem. Krásně si přizvukovali a to mě hodně potěšilo.

Jednou jsem byl v hospicu navštívit blízkého člověka a byla tam zvláštní atmosféra, vůbec ne nepříjemná. Má to obrovský smysl a moc téhle myšlence fandím.

Není tady

 

#14 24. 9. 2010 16:02

Vladena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 15. 12. 2007
Příspěvky: 1732

Re: Rozloučení před smrtí

Johana50 napsal(a):

Já osobně si myslím, že máme v současné době poněkud rozporuplný vztah k záležitostem okolo přirozeného umírání. Stále víc se snažíme odsunovat tento akt mimo nᚠpohled a víc než v minulých stoletích odkládáme své blízké  do nemocnic , LDeNek a podobně....
Je jen málo odchodů , kdy jsme s bližními pohromadě, je tedy běžné, že většina z nás cosi nestihne...
O jednom jsem však hluboce přesvědčená i na základě osobních zkušeností . Energetická podstata nebo chcete-li duše, tu ještě nějakou různě dlouhou dobu po smrti  setrvává na místech a s lidmi, se kterými má emocionální vazbu , než se definitivně uvolní. Záleží na tom, jaká ta vazba je, jak ten který člověk lne k materiálnímu světu nebo i na způsobu smrti.
Například můj bývalý kolega, který zemřel násilnou smrtí ,několik měsíců  prostě chodil do kanceláře  a já vnímala jeho přítomnost, protože mu zřejmě nějakou dobu trvalo, než akceptovall svůj stav a co se ve skutečnosti stalo...
Stejně jsem dokázala vnímat  po jistou dobu i přítomnost své bližní, která se s námi po dobu cca 1/2 půl roku postupně loučila i s místem , kde žila.
Wiki, to co se stalo tvé přítelkyni je zcela přirozené a věřím, že až opadne prvotní smutek, zůstanou velmi příjemné vzpomínky i nová zkušenost  , kterou vnímám jako velmi pozitivní, protože  nás smiřuje se ze záležitostí, kterou často považujeme za tabu a nebo o ní nepřímýšlíme.

Již několikrát po smrti blízké osoby jsem se přesvědčila, že energetická podstata zůstává. Já ji například cítím dva měsíce,potom již nic. Když mi zemřela matka, místo abych se trápila, cítila jsem její něhu. Byla se mnou přítomna a pořád mi dodávala sílu vše zvládnout. Vlastně jsem se stále usmívala, nebo ten pocit byl příjemný a pro mne ohromující. A potom jsem se už cíleně zaměřila na vnímání energie po zemřelém, a vždy to fungovalo. Ale musí vás ten člověk mít rád. Takže se říká, že o mrtvém jen to dobré a já dodávám, že odešla tělesná schránka, ale energetická podstata tak rychle nevyprchá, a pokud se někdo nestihne rozloučit, je ještě dostatek času si ,,popovídat" a vyjádřit úctu  zemřelému.

Upravil(a) Vladena (24. 9. 2010 16:07)

Není tady

 

#15 24. 9. 2010 21:16

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Rozloučení před smrtí

Tak já jsem nic takového bohužel necítila, jenom za mnou taka občas chodil do snů. Mamce, která sny nemívá, tak se dokonce zdálo o tom, že stál v kuchyni mezi dveřmi - viděla hlavně jeho ruce a dolní polovinu těla, hlava se jakoby ztrácela a o n jí řekl, že ji bude chránit.
Taka odešel v umělém spánku, večer před tím, kdy ho měli probudit. A já jsem přesvědčená, že umřít chtě, že věděl, co by ho čekalo, tak to vzdal. po smrti jsme se totiž dozvěděli, že měl rakovinu jícnu s rozsáhlými metastázemi a že by i kdyby se probudil nebylo by to na dlouhý život a zřejmě by si svůj konec protrpěl. Takto umřel ve spánku a ještě měsíc před smrtí pracoval na zahradě. Ale faktem je, že ten večer, kdy taka v nemocnici umřel a my to ještě nevěděli, tak jsem  měla moc pěkný pocit - jakoby ze mě všechno spadlo a cítila jsem ohromnou pohodu a já nevím, ani to neumím popsat.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#16 25. 9. 2010 9:00

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Rozloučení před smrtí

Judyna napsal(a):

že ten večer, kdy taka v nemocnici umřel a my to ještě nevěděli, tak jsem  měla moc pěkný pocit - jakoby ze mě všechno spadlo a cítila jsem ohromnou pohodu a já nevím, ani to neumím popsat.

přesně to samé se mi stalo, takové ticho a úleva a pes, který celou dobu spal u mojí postele na zemi se zvedl a šel na svoje obvyklé místo. Potom zavolala mamka...


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#17 26. 9. 2010 17:01

IŠTAR
♥♥♥♥---
Registrovaný: 18. 8. 2010
Příspěvky: 413

Re: Rozloučení před smrtí

Také nesouhlasím s tvrzením, že se lidé "odkládají" na LDN, do nemocnic apod. Znám mnoho případů z mého blízkého okolí, kdy lidé trpěli Alzheimerem, Parkinsnem v posledním stádiu a jejich blízcí už se o ně nebyli schopni starat - i třeba díky věku, fyzické kondici apod. Pokud si člověk sám prožije a procítí, jaké to je, starat se o těžce nemocného člověka a VÍ, CO TO OBNÁŠÍ, tak tohle rozhodně nenapíše. Ona teorie je jedna věc a praxe druhá. Takže se slovy typu odkládat bych nakládala hodně opatrně.......

Nedávno mě mamka zarazila svoji žádostí. Poprosila mě, až bude odcházet z tohoto světa, abych ji nevolala zpět. Doslova mi řekla: Vím, že bys mě uměla přivolat zpět, ale já to nechci, nech mě prosím jít. Mohu Vám říci, že jsem měla knedlík v krku a slzy v očích a v hlavě mi bouřilo NE...... Ale časem jsem pochopila. I já jednoho dne budu chtít jít v klidu odejít....... smile. Upřímně doufám, že tohle mamka nemyslela jako rozloučení a ještě dlouho tady s námi bude hjarta.

Není tady

 

#18 26. 9. 2010 17:49

Johana50
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 23. 8. 2009
Příspěvky: 591

Re: Rozloučení před smrtí

Emotivně nesouhlasit sice můžete, ale na velmi rozdílných počtech  lidí, kteří zemřou   doma v kruhu svých blízkých- oproti    nemocnicím, domovům důchodců a jiným zařízením, to nic nemění.
A že to bylo kdysi jinak, to snad není třeba zdůrazňovat .
Proč je tomu tak, je zcela jiná otázka a nijak jsem jí nehodlala rozebírat ani spojovat s tématem, na které jsem Wiki odpovídala. Bylo to jen pojítko s tou důležitou myšlenkou, že za tohoto stavu většina z nás "něco nestihne" v souvislosti s odchodem bližního.

Upravil(a) Johana50 (26. 9. 2010 17:54)

Není tady

 

#19 26. 9. 2010 17:57

IŠTAR
♥♥♥♥---
Registrovaný: 18. 8. 2010
Příspěvky: 413

Re: Rozloučení před smrtí

Tady se nejedná o emoce, nýbrž o zabezpečení existence nemocného člověka. Pokud se o něj blízké okolí není schopno postarat (a to v mnoha případech z mnoha důvodů není), pak je nasnadě umístit takto nemocné lidi do odborných zařízení. Vize, aby člověk zemřel doma je nepochybně humánní, mně je velice sympatická a souhlasím s ní, ale realita je jiná.

Kdysi byla spousta faktorů jiná........

Není tady

 

#20 26. 9. 2010 18:04

Johana50
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 23. 8. 2009
Příspěvky: 591

Re: Rozloučení před smrtí

tak ještě jednou, vidím že se nechápeme:
o tom, co je dnes možné a reálné , humánní či ne, jsem nepsala, pouze jsem zkonstatovala fakta.

Upravil(a) Johana50 (26. 9. 2010 18:04)

Není tady

 

#21 26. 9. 2010 19:04

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Rozloučení před smrtí

Johana50 napsal(a):

Já osobně si myslím, že máme v současné době poněkud rozporuplný vztah k záležitostem okolo přirozeného umírání. Stále víc se snažíme odsunovat tento akt mimo nᚠpohled a víc než v minulých stoletích odkládáme své blízké  do nemocnic , LDeNek a podobně....
Je jen málo odchodů , kdy jsme s bližními pohromadě, je tedy běžné, že většina z nás cosi nestihne...

Nedivim se ze takovehle vyjadreni privolalo reakce nesouhlasu,ze za tim nejsou jen pohnutky odsunout cloveka nekam ve snaze odsunout tento akt mimo pohled.


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#22 26. 9. 2010 19:08

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: Rozloučení před smrtí

Johana50 napsal(a):

Já osobně si myslím, že máme v současné době poněkud rozporuplný vztah k záležitostem okolo přirozeného umírání. Stále víc se snažíme odsunovat tento akt mimo nᚠpohled a víc než v minulých stoletích odkládáme své blízké do nemocnic , LDeNek a podobně....
Je jen málo odchodů , kdy jsme s bližními pohromadě, je tedy běžné, že většina z nás cosi nestihne...
O jednom jsem však hluboce přesvědčená i na základě osobních zkušeností . Energetická podstata nebo chcete-li duše, tu ještě nějakou různě dlouhou dobu po smrti  setrvává na místech a s lidmi, se kterými má emocionální vazbu , než se definitivně uvolní. Záleží na tom, jaká ta vazba je, jak ten který člověk lne k materiálnímu světu nebo i na způsobu smrti.
Například můj bývalý kolega, který zemřel násilnou smrtí ,několik měsíců  prostě chodil do kanceláře  a já vnímala jeho přítomnost, protože mu zřejmě nějakou dobu trvalo, než akceptovall svůj stav a co se ve skutečnosti stalo...
Stejně jsem dokázala vnímat  po jistou dobu i přítomnost své bližní, která se s námi po dobu cca 1/2 půl roku postupně loučila i s místem , kde žila.
Wiki, to co se stalo tvé přítelkyni je zcela přirozené a věřím, že až opadne prvotní smutek, zůstanou velmi příjemné vzpomínky i nová zkušenost  , kterou vnímám jako velmi pozitivní, protože  nás smiřuje se ze záležitostí, kterou často považujeme za tabu a nebo o ní nepřímýšlíme.

no pouhé konstantování fakt vypadá jinak

Není tady

 

#23 26. 9. 2010 19:10

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: Rozloučení před smrtí

moje babička " byla" v našem domě ještě několik let. což já přičítám tomu, že zemřela doma pod silnou dávkou morfia. Že prostě "nezjistila" , že již " nežije". teprve po mé rozmluvě s ní odešla.

Není tady

 

#24 26. 9. 2010 19:10

Johana50
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 23. 8. 2009
Příspěvky: 591

Re: Rozloučení před smrtí

Myslím, že jsem dostatečně znovu osvětlila, že nebylo mým úmyslem hodnotit  a posuzovat jak kdo a proč  koná.To je jen jeho odpovědnost a rozhodnutí.
Ostatně jako ve všem.
Za  nepochopení asi nenesu odpovědnost nebo ano? smile

Není tady

 

#25 26. 9. 2010 19:15

Johana50
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 23. 8. 2009
Příspěvky: 591

Re: Rozloučení před smrtí

agewa napsal(a):

no pouhé konstantování fakt vypadá jinak

Je to konstatování obecného jevu.
Proč si to někdo bere osobně, na to neumím odpovědět.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů