Oznámení

26. srpna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

26.srpna : Různé životní příběhy, trápení i radosti a starosti žen si s námi můžete pročítat v našem magazínu.

22.června : Uvařme si spolu dietní květákové kari.

#1 20. 9. 2010 1:47

Amadea
♥------

Študium či láska

Ahojte, mám 19 rokov a som z Bratislavy. Na konci augusta som odcestovala do zahraničia na college, kam som šla iba kvôli tomu aby som sa naučila po anglicky, takže nič prevratného. Asi tri mesiace pred odchodom som si našla priatela, ktorého milujem nesmierne a ktorý je asi Mr. BIG a práve preto neviem čo robiť.

Môj priateľ má 19 rokov, je na vozíku aj je to naozaj skvelý človek. Už keď sme sa dávali dokopy vedela som že má doma množstvo rodinných problémov, do toho problém sám so sebou a podobne. Kým som bola na slovensku, všetko bolo v poriadku a nádherné, sem tam nejaké menšie hádky kvôli hlúpostiam ale nič závažného. Po mojom odchode sa úplne zložil, nie je schopný normálne fungovať a veĺmi  by chcel aby som sa vrátila. Lenže si uvedomuje, že to po mne nemôže žiadať, že je to privela. Takže na jednej strane ma podporuje a na druhej dúfa, že sa vrátim.

Mne sa môj pobyt tu páči, veci vychádzajú viac než dobre, spoznala som veľa skvelých ludí takže tu nie som sama, avšak naozaj sa bojím o svojho priatela. Viem ako na tom je psychicky a aké zdravotné problémy do toho a neviem čo mám robiť. Či tu ostať a dúfať, že ten rok nejako vydrží, alebo sa vrátiť, vyriešiť všetky problémy a ísť študovať do zahraničia možno budúci rok. Som už z toho naozaj na prášky. Milujem ho a bojím sa že sa mu niečo stane že to nezvládne, ale taktiež sa bojím toho žeby som sa mala vrátiť už po mesiaci...

Čo by ste robili vy?

Není tady

#2 20. 9. 2010 10:01

tanitaa
♥♥-----

Re: Študium či láska

Rozhodně bych zvážila pro a proti. Zdá se mi ,že tvůj přítel je na tobě velice závislý,což není dobře.On nemá kolem sebe lidi,přátele, rodinu?
Píšeš sice že ho miluješ,ale i tak ses rozhodla odjet.Nevím, ale tříměsíční vztah se mi zdá trochu málo na to,aby jsi obětovala pobyt v zahraničí,o kterém si jiní můžou nechat jen zdát.Dle věku tvého přítele předpokládám,že jsi mladá,a tudíž máš život před sebou.Piš si s přítelem,volejte si,podporujte se navzájem.Jen kvalitní vztah vydrží takovou zkoušku.Pokud on bude "fňukat" a ty se vrátíš,může se ti taky stát,že další Váš vztah bude o tom, že už budeš ustupovat pokaždé...

Není tady

#3 20. 9. 2010 10:13

Kuty
♥♥♥♥♥♥-

Odpovím ti otázkou:chceš žít plnohodnotně svůj život nebo se stát matkou Terezou?

Myslím,pokud se na tohle podíváš jednou s odstupem času,třeba 25let,jako je to u mě a tudíž i bez emocí,tak se nad tímhle v buduocnu jen pousměješ,teď je mi jasný,že je to pro tebe problém,ale itak,asi nepůjde o perspektivní vztah ve vašem případě,protože,jak píšeš, absolvovali už jste po pouhých 3 měsícch chození několik byť menších hádek,a to není dobré skóre.My jsme spolu s bud.manželem chodili 6 let,a ani jedna sebemenší hádka se nekonala,proč taky.

Není tady

#4 20. 9. 2010 10:33

sandra
♥♥♥♥♥♥-

Já jsem pro studium. Získané vzdělání ti zůstane navždy. Přítel se může za pár měsíců změnit.
Pokud je to ale opravdu z vaší strany láska, tak to budete brát jen jako zkoušku vašeho vztahu, kterou prostě překonáte a pak budete zase spolu.

Není tady

#5 20. 9. 2010 10:42

pigi22007
♥♥♥----

Rozhodně jsem pro studium..tři měsíce opravdu nejsou ta dlouhá doba,abys dokázala říct,že je to trvalý a pevný vztah...

Není tady

#6 20. 9. 2010 10:42

javena
♥♥♥♥♥♥-

Studium. Jestli je to Mr. BIG, tak to ustojí, jestli ne, tak není čeho litovat.

Není tady

#7 20. 9. 2010 13:22

Hepina155
♥♥-----

Svojej dcére, by som určite doporučila štúdium. Príliš krátka známosť, aby si sa vzdávala svojich cieľov, vzťah môže pokračovať aj na diaľku. Nebála by som sa ani o neho, veď ste boli spolu len 3 mesiace a tých ostatných 19 rokov sa o neho tiež musel niekto starať, tak to ešte trochu potiahne kým sa vrátiš. A pozor potom pri kočírovaní vzťahu, aby nedošlo k závislosti jeho na Tebe alebo sa môže stať aj opačne. Ľudia na vozíku (ktorých  poznám ja) sú egocentrickí. Snaž sa v prvom rade uspokojovať svoje záujmy.A Tebe najviac prinesie vzdelanie.

"Najodvážnejším činom je myslieť sama za seba. A nahlas!"

Není tady

#8 21. 9. 2010 12:04

giorgino
♥♥♥♥♥--
Místo: Liberec/Jablonec

Studium je jediná věc, kterou ti nikdo nevezme. to jsem někde četl. ale osobně bych se řídil vlastním srdcem, jenže na mě nedej, protože nemám žádné vzdělání. wink

Upravil(a) giorgino (21. 9. 2010 12:04)

Není tady

#9 21. 9. 2010 14:38

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Ono by to vôbec nemalo byť BUĎ štúdium ALEBO láska... ak sa to tak vyhrotilo, niečo je zle - povedala by som. hmm Mala som dvakrát lásku s odchodom (mojím) na pol roka preč, raz to vydržala, raz nie. C´est la vie. Spätne neľutujem ani čiarku a urobila by som všetko rovnako. stolt Dobrý vzťah by mal takéto dlhé odlúčenie vydržať. wink

V 21. storočí je utrpenie povolené, ale už nie povinné.
Brita

Není tady

#10 21. 9. 2010 14:49

Definitiv
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Web

Já jsem se zhruba po měsíčním vztahu rozhodla pro přítele a studium v zahraničí poslala k šípku big_smile Ani jsem neodjela. A dopadlo to tak, že spolu máme nádhernou dceru a já mám toho nejlepšího chlapa pod sluncem.
Jenže já se tehdy neobětovala kvůlu němu, on mě nikdy neprosil, abych zůstala, to já jsem se od něj nechtěla utrhnout big_smile

U vás to spíš vypadá na kapku citového vydírání hmm

MATYLDA
http://www.tickerclub.com/cache/0f00e26f70.png 22.10.2009 - 3389 g, 51 cm hjarta
ALŽBĚTA
http://www.tickerclub.com/cache/f19c85ecc3.png 22.6.2012 3 3780 G, 51 cm hjarta

Není tady

#11 21. 9. 2010 15:04

Soleil
♥♥♥♥♥--

Já bych volila studium. Líbí se ti tam, máš tam kamarády, podruhé se ta šance nemusí opakovat. Navíc je to plus pro tvou další karieru a s tím spojené i finance. A taky se mi zdá, že tě přítel citově vydírá a je na tobě moc závislý. Kdyby ses ted´kvůli němu vrátila, možná že se rozejdete časem i tak a pak by tě to moc mrzelo. Užij si to tam. Kdyby to byl opravdu Mr Big, tak by na tobě tak nevisel. Mám kamaráda na vozíčku a je to naprosto samostatnej a sebevědomej chlap.

Není tady

#12 21. 9. 2010 15:10

Nicolas
♥♥♥♥♥♥-
Web

Už to tu padlo, studium i láska. Ještě bych k tomu přidal peníze. Ať je to vše krásně trojjediné a kompletní.

Ber to jako přiměřenou zkoušku schopnosti být chvíli sám/sama. A vůbec bych to nestavěl jako buď anebo (láska versus vzdělání). Ono vzdělání není úplně samospasitelné, znám poměrně hodně lidí, kteří mají 2 a více titulů a jsou dosti nemožní, co se týče reálného života a schopnosti zajistit si lepší živobytí než jejich spolužáci s dokončenou základní školou.

Stavěl bych to z pozice, co chceš v dané chvíli ty sama a co je pro tebe v horizontu cca 2-5 let důležité.
Já osobně bych preferoval jazyk a studium něčeho opravdu odborného (jestli studuješ obecné sociální vědy či historii bez specializace, tak nevím, nevím - ale na druhou stranu jsi teprve po střední škole, tak to berme jako začátek a každý začátek studia v cizím jazyce je prostě dobrý).

PS: naučí vás to přistupovat trochu více dospěle (s rozumem :-) ) ke vztahovým rozhodnutím. Ale jak říkám, není to buď anebo. Je to klidně láskyplné dohodnutí se na tom, že přítel bude rád, že se vzděláváš a rozšiřuješ si obzory a pak budeš 45 let u plotny a starat se o něj. Anebo si naopak zvykne, že budeš každý rok odjíždět studovat na 2 měsíce do zahraničí a budete se mít pořád stejně rádi.

Není tady

#13 23. 9. 2010 12:44

henrietta
♥♥♥♥---

Já jsem studovala v cizině minulý rok, s přítelem jsme se na tom tak nějak dohodli, nebránil mi, ale viděla jsem, že by mě měl radši taky doma. Smutno bylo mě i jemu (jemu spíš ještě víc) ale nikdy ho ani nenapadlo po mě chtít abych nejezdila pryč nebo dokonce abych se vrátila dřív. A já jsem nelitovala nikdy ani vteřinu, že jsme se na chvíli rozloučili.

Být tebou, tak přítele utěšuju na dálku a užiju si v cizině co to jen jde. To už ti nikdo nevezme smile

Není tady

#14 23. 9. 2010 12:52

Daphné
♥♥♥♥♥♥-

Amadeo, říká se, že vzdálenost malou lásku uhasí a velkou rozdmýchá (nebo tak nějak). Jsem taky pro studium, to ti nikdy nikdo už nevezme, a odloučení ber jako zkoušku ohněm vašeho vztahu. Tvůj přítel je přece samostatný a dokáže se o sebe postarat sám, a jestli ne, jak se jednou třeba postará o rodinku? smile

Není tady

#15 24. 9. 2010 1:22

Amadea
♥------

Tak som sa rozhodola, že nakoniec pôjdem domov, nie len kvôli nemu ale aj kvôli sebe. nie som tu štastná, poznám sa a toto nie som prosto ja. Možno si pomyslíte že som hlúpa, a popravde možno si to pomyslím aj ja čoskoro. Ale ďakujem vám za názory, radili ste mi určite podla najlepšieho svedomia a vedomia, nuž ale ja si spravím aj tak opak smile) Dakujem

Není tady

#16 24. 9. 2010 9:38

Hepina155
♥♥-----

Tak všetko dobré a daj časom vedieť ako sa máš.

"Najodvážnejším činom je myslieť sama za seba. A nahlas!"

Není tady

#17 24. 9. 2010 9:53

Nicolas
♥♥♥♥♥♥-
Web

Amadea napsal(a):

Tak som sa rozhodola, že nakoniec pôjdem domov, nie len kvôli nemu ale aj kvôli sebe. nie som tu štastná, poznám sa a toto nie som prosto ja. Možno si pomyslíte že som hlúpa, a popravde možno si to pomyslím aj ja čoskoro. Ale ďakujem vám za názory, radili ste mi určite podla najlepšieho svedomia a vedomia, nuž ale ja si spravím aj tak opak smile) Dakujem

Důležité je, abys dělala co nejvíce rozhodnutí v životě pro sebe a kvůli sobě tak, abys se cítila šťastná a spokojená. Nikoli ti ostatní kolem tebe, ale ty (což platí i o vztazích). A jelikož je osobní pocit štěstí velice individuální záležitost, tak je na tobě, kterým směrem se vydáš. V rozvojových zemích vzdělání znamená velkou investici do budoucnosti, ale přiznejme si, že pokud chceš být kupříkladu prezidentkou či premiérkou, tak v podstatě stačí střední škola wink

Není tady

#18 24. 9. 2010 13:30

Amadea
♥------

Ono ide o to že som celkovo stratila víziu toho prečo som sem (do Škotska) vlastne išla, kebyže študujem niečo poriadne tak to by som nešla, ale študujem iba English, ktory viac menej mozem študovať všade, takže o nejakú extra úroveň štúdia aj tak neprídem smile (ono college na ktorej som tak či tak nejaku extra uroven nemá, čo by mi normalne nevadilo, ale načo tu ostavať keď na slovensku máme lepšie školy...)

Není tady

#19 24. 9. 2010 15:25

Kara
♥♥♥----
Místo: Jižní Morava

Pokud Tě miluje...
STUDIUM.

Mohu být hruškou a hrát si s rojem vos...

Není tady

#20 24. 9. 2010 18:04

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Štúdium - to môže byť práve aj skúsenosť, akú na Slovensku či v Čr nezískaš. stolt Ale v konečnom dôsledku je to zasa len na tebe.

V 21. storočí je utrpenie povolené, ale už nie povinné.
Brita

Není tady

NÁŠ TIP:
    • Sháníte kvalitní kancelářské židle? Vyberte si ze širokého sortimentu v internetovém obchodě Hawaj.cz

• Značkové parfémy a kosmetika, 3 prodejny v ČR, skladem přes 500 000 kusů parfémů a kosmetiky. Expresní doručení do 24 hod. EUROPARFEMY.cz

• Bottega Veneta Knot Eau Absolue je famózní vůně pro výjimečnou ženu! Díky intenzivní směsici nejkvalitnějších surovin vznikla tato uhrančivá a dech beroucí dámská vůně.Ve smaragdovém srdci najdete inovativní orientální dámskou vůni

• Vyhraj skvělé ceny v internetových soutěžích! Desítky atraktivních výher najdeš v nejrozsáhlejším katalogu České-soutěže.cz

• Moringa s vysokým množstvím vlákniny zrychlí váš metabolismus. Pořiďte si dokonalý šperk pro vaše zdraví – Moringu olejodárnou v kapslích. Objednávejte přes www.HERBandME.cz

• Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

• Windomatic je elektrický vysavač na okna vybavený gumovou lištou. Stačí okno umýt čisticím prostředkem a potom ho vysušit přístrojem od Viledy. Windomatic je vybaven tlačítkem MAX, díky kterému snadno získáte ještě větší sací výkon.

Zápatí