Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 19. 9. 2010 12:02

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Absolutně nevím jak dál

Je to asi taká droga ako alkohol a o dačo horšia ako cigarety. Ale tam "sa to tak neberie", hoci podža mňa by alkohol mal by menej dostupný a viac označený ako to, čo je: potenciálner život ničiaca droga. A pod 21 rokov by som ho rozhodne nepovolila.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#27 19. 9. 2010 12:04

kalupinka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 28. 4. 2006
Příspěvky: 1367

Re: Absolutně nevím jak dál

Greisi,

chápu, že se bojíš být sama a žít na vlastní pěst. Mít doma jen malého, změnit rodinný stav a bydliště, atd. Je to běh na dlouhou tra, přemýšlet, jak vystačíš s korunama, že Ti nemá kdo uvařit čaj, když mᚠhorečku, přivrtat polici, kterou sis koupila, pohlídat dítě, když chceš jít nakoupit a venku je zima, atd.

Věř mi, že žádná z nás, kdo se rozhodly pro osamostatnění se a rozchod, to určitě neměla lehké a usnadněné. Lidi z okolí Ti to mohou trošku opepřit nebo naopak Tě podpořit, ale živit Tě nikdo nebude a denně Tvoje stesky poslouchat také ne.

Váháš, zda zůstat nebo odejít. Kdyby mohl Tvůj malý syn mluvit, asi by Ti řekl - maminko, já nechci mít jednou z bytu feácké doupě, kde se budeš se mnou krčit v koutku a pozorovat tátu a jeho kumpány, jak si neberou servítky, že se chceš vyspat do práce a já do školy. Nechci se vracet domů se strachem, jestli nám táta neprodal třeba televizi, aby měl na svojí dávku. Nechci se stydět před spolužáky, že ten podivný člověk, co na mě čeká před školou a loudí na mě prachy, cos mi dala na obědy, je můj táta.

Ono zdánlivě vypadá, že se nic neděje, Že manžel si šlehne jen občas a že to zvládá. Tohle se nebude zlepšovat, Greisi. Tohle se může jenom zhoršit. Za čas můžeš mít i existenční problémy. Kdo si bude držet v práci člověka, o němž se ví, že návykové látky jako prioritu života upřednostňuje před rodinou a vším ostatním?

Chápu, že toužíš po lásce a úplné rodině, kde je ten druhý tím, čím má být. Spolehlivým partnerem, kamarádem dítěti, člověkem, co Tě podrží a dává Ti lásku najevo. Pokud zůstaneš se svým současným manželem, tak se takového života patrně nedočkáš. Nebylo by lepší postavit se na vlastní nohy, udělat vše pro klidný domov svůj a toho malého? Chápu, že se Ti zdá snazší počkat, zda se manžel nepolepší. Neomlouvej svoji nerozhodnost tím, že mu čas od času dᚠnůž na krk. Život není o ultimátech. Přece se nechceš jednou ohlídnout s tím, že jsi strávila celý život čekáním, zda muž nechá drog. Už teď Ti musí být jasné, že mezníky Tvého manželství budou - první zjištění drog - cirkus. Druhé zjistění nevěry - dočasné polepšení. První tajné odcizení peněz z obálky na jídlo - marný monolog s ním, co s námi bude dál. Delší sledování jeho pracovní doby - postěžování rodičům, jejich návštěva - tichá domácnost. První útěk syna z domova - ostuda před sousedy, už se to nedá moc tajit. Týdenní nepřítomnost muže doma - výpověď a má víkendová druhá práce se strachem, zda on se postará doma o syna.....

A mohla bych tak pokračovat dál a dál. Jsi nejen ženská, co má zdravý úsudek a oprávněné představy o životě a požadavky na partnera, ale taky jsi máma, co má povinnost udělat dítěti hezký domov a má právo mít z dítěte a z toho domova radost.

Greisi, najdi tu sílu udělat tlustou čáru.

Dopřej svému manželovi život dle jeho představ, zbav jej odpovědnosti chodit domů včas a čistý, řádně pracovat a chovat se jako dobrý táta a manžel.

Sobě dopřej pohodové dny na zbylé mateřské, návrat do práce do prima kolektivu, kde se nebudeš muset stydět, když za tebou muž přijde, časem fajn přítele a celou dobu radost z toho, jak malý vyrůstá.

Tomu prckovi dopřej spokojenou a silnou mámu, která udělá všechno pro to, aby vyrůstal v útulném, bezpečném domově, bude při něm při všem, co přijde, ale přitom nezapomene na svůj osobní život, najde si koníčky pro radost a ten čas účelně skloubí mezi dítě, zvelebení domácnosti, práci, blízkého člověka, další příbuzné a známé...

Zkrátka Greisi, držím Ti palce. Strávit život trápením se, že sis vzala někoho, kdo nesplňuje Tvá očekávání a čekáním na zázrak - věř mi, to bude zabitý čas.

Není tady

 

#28 19. 9. 2010 12:25

greisi
♥------
Registrovaný: 18. 9. 2010
Příspěvky: 12

Re: Absolutně nevím jak dál

kalupinka napsal(a):

Kalupinko, teď jsi mi doslova nahnala hrůzu, to co jsi napsala, to není můj život ... co já vím a nemusí to být pravda, ale tohle si myslím, jak ty lidi znám, že to pravda je...trávu nekupuje, dostává od kamarádů s kterými ji kouří, nekouří někde potají sám, ale příležitostně s nimi..na rybách,na fuškách...v práci je to dříč, výplatu pomalu nevidí, protože o rozpočet se starám já..co vydělá na fuškách, všechno odevzdá doma, mimo to co se domluvíme, a si nechá..syna miluje nadevšecko..nikdy u nás neexistovalo nějaký tahání kamarádů domů, to ne. On vcelku ani nikdy nikam sám nechodil, ani do hospody, to vyjímečně se švagrem, spíš si to dává po těch fuškách, rybách atd. jinak jezdí z práce rovnou domů.

Není tady

 

#29 19. 9. 2010 12:50

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Absolutně nevím jak dál

kalupinka napsal(a):

Greisi,
.....
Váháš, zda zůstat nebo odejít. Kdyby mohl Tvůj malý syn mluvit, asi by Ti řekl - maminko, já nechci mít jednou z bytu feácké doupě, kde se budeš se mnou krčit v koutku a pozorovat tátu a jeho kumpány, jak si neberou servítky, že se chceš vyspat do práce a já do školy. Nechci se vracet domů se strachem, jestli nám táta neprodal třeba televizi, aby měl na svojí dávku. Nechci se stydět před spolužáky, že ten podivný člověk, co na mě čeká před školou a loudí na mě prachy, cos mi dala na obědy, je můj táta.
Ono zdánlivě vypadá, že se nic neděje, Že manžel si šlehne jen občas a že to zvládá. Tohle se nebude zlepšovat, Greisi. Tohle se může jenom zhoršit. Za čas můžeš mít i existenční problémy. Kdo si bude držet v práci člověka, o němž se ví, že návykové látky jako prioritu života upřednostňuje před rodinou a vším ostatním?
Zkrátka Greisi, držím Ti palce. Strávit život trápením se, že sis vzala někoho, kdo nesplňuje Tvá očekávání a čekáním na zázrak - věř mi, to bude zabitý čas.

Preboha, Kalupinka, o čom píšeš? Mᚠtrošku poňatia o tom, že marihuanu si nemôžeš "šlehnout"....? O tom, že je rozdiel medzi ňou a tvrdými drogami? Že závislos na nej môže by silná, ale je psychická a iného rázu ako na tvrdých drogách...? Nemám nič proti tvojim názorom ani proti tvojmu traktátu, ale drž sa pritom v medziach toho, čomu rozumieš, dobre?

Upravil(a) Selima (19. 9. 2010 12:51)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#30 19. 9. 2010 12:55

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: Absolutně nevím jak dál

Tak já jsem asi z jiné planety, když si myslím, že je závislák na drogách - nevím....tak když je to vše v pořádku, tak proč není schopen s tím sám přestat, lže a pod. Nechápu vztah, jak píše, nepohladí, sedíte každý zvláště a pod. Dělᚠmu jen  služku a matraci. To nemá s rodinným životem dle mého vůbec nic společného. To není život, to je studený vztah naprosto o ničem a musí zákonitě skončit. Pak je to o vyčůranosti. Jak někdo píše, zvaž, kolik dáváš/asi všechno/ a kolik dostáváš/asi nic nebo jen málo/. Ztrácíš jen čas. Budeš toho litovat, až dospěješ, až ti život uteče mezi prsty, budete si vzájemně cizí, stejně to nevydržíš a rozejdete se definitivně.....jenže čas nelze vrátit. Řeš to, co řešit jde, neplácej se ve sračkách a feácích, pokud na to máš.....

Není tady

 

#31 19. 9. 2010 14:11

Hepina155
♥♥-----
Registrovaný: 15. 9. 2010
Příspěvky: 86

Re: Absolutně nevím jak dál

Začína to marihuanou, pokračuje tvrdšími drogami. A tým sa pritvrdzuje aj ďalšie spolužitie. Mala som vzah s alkoholikom , neskôr som prišla na to, že je závislý aj na liekoch (Tramal, Tralgir), ale vraj o nič nejde, lebo to je od bolesti. Takže to bol život, jeden deň schlastaný (nevedel čo robí), druhý deň sfetovaný (tiež nevedel čo robí). Zabudla som to dôležité, mal skúsenosti aj s  marihuanou.
Doporučujem Ti definitívny rozchod, nielen, že je to najlepšie pre Teba, ale aj pre Tvoje diea. Chceš ma aj z dieaa narkomana?


"Najodvážnejším činom je myslie sama za seba. A nahlas!"

Není tady

 

#32 19. 9. 2010 14:25

greisi
♥------
Registrovaný: 18. 9. 2010
Příspěvky: 12

Re: Absolutně nevím jak dál

..promiňte, ale už mám pocit, že to zachází do: coby kdyby... ano i když drogy nesnáším a odsuzuji, i přesto si uvědomuji rozdíl mezi lehkýmy a tvrdými...a zas na tolik manžela znám, že vím, že do tvrdých by nešel nikdy...to se na mě nezlobte, asi je zbytečné zakládat takovouto diskuzi, když člověk nemůžu vypsat všechny souvislosti a tak dále, ale i když mám s manželem problém a zrovna nám to neklape, nelíbi se mi co tady z něj někdo vyloženě dělá za zrůdu.

Upravil(a) greisi (19. 9. 2010 14:27)

Není tady

 

#33 19. 9. 2010 14:57

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Absolutně nevím jak dál

greisi napsal(a):

..promiňte, ale už mám pocit, že to zachází do: coby kdyby... ano i když drogy nesnáším a odsuzuji, i přesto si uvědomuji rozdíl mezi lehkýmy a tvrdými...a zas na tolik manžela znám, že vím, že do tvrdých by nešel nikdy...to se na mě nezlobte, asi je zbytečné zakládat takovouto diskuzi, když člověk nemůžu vypsat všechny souvislosti a tak dále, ale i když mám s manželem problém a zrovna nám to neklape, nelíbi se mi co tady z něj někdo vyloženě dělá za zrůdu.

Greisi ja,kdyz procitam kolikrat ty rady nejenom co se tyce tebe tak clovek nestaci zirat.To s cim chces poradit te kazdy napise tak,ze ten na koho si stezujes je o 100% horsi nez ve skutecnosti je.Radu co chces tu slyset neuslysis,protoze toho tveho udelaji tady jako nejvetsi hyenu.
Pred lety jsem se tady zaregistrovala jako muz.Jako muz,ktery mel milenku.Chtel to tehdy muj zenaty pritel jaky by na to meli nazor jiny on me v praci rekl co tam mam napsat a ja mu odpovedi preposilala meilem.Nazev techto stranek jsem mu nerekla.Zajimave bylo,ze jeho tady vetsina chapala,kdyz jsem tady resila vztah se zenacem ja.Vsichni jeho i me odsoudili.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#34 19. 9. 2010 15:02

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Absolutně nevím jak dál

greisi napsal(a):

..promiňte, ale už mám pocit, že to zachází do: coby kdyby... ano i když drogy nesnáším a odsuzuji, i přesto si uvědomuji rozdíl mezi lehkýmy a tvrdými...a zas na tolik manžela znám, že vím, že do tvrdých by nešel nikdy...to se na mě nezlobte, asi je zbytečné zakládat takovouto diskuzi, když člověk nemůžu vypsat všechny souvislosti a tak dále, ale i když mám s manželem problém a zrovna nám to neklape, nelíbi se mi co tady z něj někdo vyloženě dělá za zrůdu.

greisi klid, některé dámy tady mají holt smysl pro drama wink
některé příspěvky mě docela pobavily smile


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#35 19. 9. 2010 15:13

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Absolutně nevím jak dál

Aneri napsal(a):

Tak já jsem asi z jiné planety, když si myslím, že je závislák na drogách - nevím....tak když je to vše v pořádku, tak proč není schopen s tím sám přestat, lže a pod. Nechápu vztah, jak píše, nepohladí, sedíte každý zvláště a pod. Dělᚠmu jen  služku a matraci. To nemá s rodinným životem dle mého vůbec nic společného. To není život, to je studený vztah naprosto o ničem a musí zákonitě skončit. Pak je to o vyčůranosti. Jak někdo píše, zvaž, kolik dáváš/asi všechno/ a kolik dostáváš/asi nic nebo jen málo/. Ztrácíš jen čas. Budeš toho litovat, až dospěješ, až ti život uteče mezi prsty, budete si vzájemně cizí, stejně to nevydržíš a rozejdete se definitivně.....jenže čas nelze vrátit. Řeš to, co řešit jde, neplácej se ve sračkách a feácích, pokud na to máš.....

ty aneri, já bych to neviděla zase až tak jak to píšeš. jeho hulení nemá s tím, jak žijí co dělat, on tohle bere jako normální, asi to jinak doma nepoznal, proto je ten vztah jak říkᚠstudenej. vůbec to nemusí nic vypovídat o jeho rád, nebo nerád. a že mu dělá služku a matraci mi přijde vcelku dost tvrdý, on taky doma udělá bez keců stojku a vysype všechny prachy, podle toho co greisi píše. a to je v pořádku ? věř mi, že ne každej chlap tohle dělá. přijde mi, že tady z něj děláte lumpa a já spíš vidím, že každej z nich je prostě kapku jinde, má jiný představy o vztahu, navíc on už po letech asi už nedělá, co dělával dřív a nechápe, že ženským tohle prostě chybí. plus samozřejmě to jeho hulení, který se ji nelíbí, čemuž se teda vůbec nedivím, ale to feácký doupě a maminka s dítětem skrčená v koutku, co se nevyspí a ještě chudáka dítě připraví o peníze na obědy, jak tu někdo psal mi připadá prostě dost přitažený za vlasy.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#36 19. 9. 2010 15:16

sandra
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2784

Re: Absolutně nevím jak dál

greisi napsal(a):

kalupinka napsal(a):

Kalupinko, teď jsi mi doslova nahnala hrůzu, to co jsi napsala, to není můj život ... co já vím a nemusí to být pravda, ale tohle si myslím, jak ty lidi znám, že to pravda je...trávu nekupuje, dostává od kamarádů s kterými ji kouří, nekouří někde potají sám, ale příležitostně s nimi..na rybách,na fuškách...v práci je to dříč, výplatu pomalu nevidí, protože o rozpočet se starám já..co vydělá na fuškách, všechno odevzdá doma, mimo to co se domluvíme, a si nechá..syna miluje nadevšecko..nikdy u nás neexistovalo nějaký tahání kamarádů domů, to ne. On vcelku ani nikdy nikam sám nechodil, ani do hospody, to vyjímečně se švagrem, spíš si to dává po těch fuškách, rybách atd. jinak jezdí z práce rovnou domů.

greisi, takže co vlastně chceš? BI (bez ironie).V tomto příspěvku jsi ho vystihla jako celkem fajn chlapa a tátu.
Jak často to kouří? Můj ex si taky dal jednou  za čas "brko" a nedělala jsem z toho žádno vědu. Lepší, než aby vysedával po nocích v hospodách a chodil domů nalitej. Zřejmě to je jeho způsob relaxu. Někdo si dá x piv, on si dá trávu. Pokud nechodí domů zhulenej každý den a nekouří to před tebou, malým a tvou rodinou, tak bych z toho žádnou tragédii nedělala.
Spíš mi přijde, že spolu neumíte moc komunikovat.

Není tady

 

#37 19. 9. 2010 15:25

xxxx
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 9. 2006
Příspěvky: 3804

Re: Absolutně nevím jak dál

...Greisi jen ty musíš vědět jestli ti vyhovuje vychovávat s člověkem závislím na lehkých drogách a antidepresivech dítě. Jestli ti nevadí, že hulí a píše si  sms s někým kdo ho strašně moc, na rozdíl od tebe, chápe tak nedělej nic, protože on se nezmění. Je prostě takový. Nejspíš ho nějaká chápavá hulička marihuany konejší, zatím co tobě grogy vadí. Mně taky vadí, protože vím jak takovým lidem drogy mění uvažování a  osobnost. Já bych byla ráda, že odtáhnul.  Ty o něj asi stojíš tak bych ti poradila jen, aby si ho nechala být jaký je, protože člověka nepředěláš. To se jen tak říká, že když nekdo chce že se změní. Nezmění, v zátěžové situaci to bude zase ON. jen by si přilévala olej do ohně, takže buď si zvykneš a budeš ráda, že nosí výplatu a najdeš si jinou zábavu než spokojený rodinný život nebo bouchneš do stolu a dᚠpřednost klidné rodinné pohodě, načas i bez "povedeného" tatínka. Někomu drogy vadí a někomu občasná narkomanie připadá normální.....


dum spiro spero

Není tady

 

#38 19. 9. 2010 17:36

greisi
♥------
Registrovaný: 18. 9. 2010
Příspěvky: 12

Re: Absolutně nevím jak dál

PPavlaa napsal(a):

ty aneri, já bych to neviděla zase až tak jak to píšeš. jeho hulení nemá s tím, jak žijí co dělat, on tohle bere jako normální, asi to jinak doma nepoznal, proto je ten vztah jak říkᚠstudenej. vůbec to nemusí nic vypovídat o jeho rád, nebo nerád. a že mu dělá služku a matraci mi přijde vcelku dost tvrdý, on taky doma udělá bez keců stojku a vysype všechny prachy, podle toho co greisi píše. a to je v pořádku ? věř mi, že ne každej chlap tohle dělá. přijde mi, že tady z něj děláte lumpa a já spíš vidím, že každej z nich je prostě kapku jinde, má jiný představy o vztahu, navíc on už po letech asi už nedělá, co dělával dřív a nechápe, že ženským tohle prostě chybí. plus samozřejmě to jeho hulení, který se ji nelíbí, čemuž se teda vůbec nedivím, ale to feácký doupě a maminka s dítětem skrčená v koutku, co se nevyspí a ještě chudáka dítě připraví o peníze na obědy, jak tu někdo psal mi připadá prostě dost přitažený za vlasy.

Tak pod tohle bych se mohla podepsat.

Není tady

 

#39 19. 9. 2010 17:49

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Absolutně nevím jak dál

Ale holky, co to může být za seno wink, když to od někoho jen dostává a za jointy neplatí?

Není tady

 

#40 19. 9. 2010 17:53

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: Absolutně nevím jak dál

Ano, špatně jsem se vyjádřila, pokud hulení neovlivňuje soužití, tak pak nevím, kde je chyba. Já myslím, že to, jaký každý jsme se právě ve vztahu projevuje. Já tedy nemám zkušenosti s feákem doma a ani po tom netoužím. Nevím, kde je hranice mezi tvrdými a lehkými drogami. V žádném případě nedělám z manžela padoucha. Asi mají každý jinou představu o životě, jak píše Pavla. Mě by takový život tedy nevyhovoval. Ale je to diskuse a každý může mít jiný názor. Pokud to  Geisi takto vyhovuje, nic proti tomu nemám. Je to její život, ona psala o radu. Mě by vadilo, že mě manžel/přátel nepohladí, že se mu neschoulím do klína na gauči, že s ním všechny radosti i starosti nesdílím, že jednou pomůže on mě, pak já jemu, že si vyjdeme vstříc i v tom, co on nemusí a já ano a naopak. Vztah je o toleranci, ale v rámci pohody všech členů rodiny, ale ty drogy a chlad manžela mě nějak nesedí. Ale je to opravdu jen můj názor. Možná mnoho žen s drogami má zkušenosti, nebo je tolerují, nevím....ale myslím si, že Greisi něco chybí.....

Není tady

 

#41 19. 9. 2010 18:31

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Absolutně nevím jak dál

Tercila napsal(a):

Ale holky, co to může být za seno wink, když to od někoho jen dostává a za jointy neplatí?

Pouze seno vypestovane nekde na poli.Jinak by to urcite platil.Krabicka co se da koupit ve zlatnictvi ,kdyz kupujete prstynek plna nadrolene marihuany pestovane pod lampou stoji 700 kc.Rikal me to muj tehdejsi spolupracovnik co si s toho balil jonta.

Upravil(a) eremuruss (19. 9. 2010 18:32)


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#42 19. 9. 2010 18:32

Cirilla
♥♥♥♥---
Registrovaný: 3. 1. 2008
Příspěvky: 314

Re: Absolutně nevím jak dál

Jenom pro pořádek - dle vědeckých studií je marihuana méně návyková nežli nikotin. A z kuřáků nikdo narkomany nedělá.
Osobně bych Grejsi doporučila návštěvu manželské porady. Problém bude asi někde jinde a kouření marjánky vidím jako zástupný problém.

Není tady

 

#43 19. 9. 2010 18:35

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Absolutně nevím jak dál

Cirilla napsal(a):

Jenom pro pořádek - dle vědeckých studií je marihuana méně návyková nežli nikotin. A z kuřáků nikdo narkomany nedělá.
Osobně bych Grejsi doporučila návštěvu manželské porady. Problém bude asi někde jinde a kouření marjánky vidím jako zástupný problém.

To mozna jo,ale je tam vetsi riziko,ze prejde na trde drogy.Navic marihuana nici mozkove bunky.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#44 19. 9. 2010 18:39

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Absolutně nevím jak dál

eremuruss napsal(a):

Cirilla napsal(a):

Jenom pro pořádek - dle vědeckých studií je marihuana méně návyková nežli nikotin. A z kuřáků nikdo narkomany nedělá.
Osobně bych Grejsi doporučila návštěvu manželské porady. Problém bude asi někde jinde a kouření marjánky vidím jako zástupný problém.

To mozna jo,ale je tam vetsi riziko,ze prejde na trde drogy.Navic marihuana nici mozkove bunky.

alkohol taky ničí mozkové buňky a většina jeho konzumaci toleruje kapitulation

Není tady

 

#45 19. 9. 2010 19:31

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Absolutně nevím jak dál

eremuruss napsal(a):

Cirilla napsal(a):

Jenom pro pořádek - dle vědeckých studií je marihuana méně návyková nežli nikotin. A z kuřáků nikdo narkomany nedělá.
Osobně bych Grejsi doporučila návštěvu manželské porady. Problém bude asi někde jinde a kouření marjánky vidím jako zástupný problém.

To mozna jo,ale je tam vetsi riziko,ze prejde na trde drogy.Navic marihuana nici mozkove bunky.

to chlast taky a češi pokud se nepletu ve spotřebě alkoholu nejsou žádný másla, v porovnání s jinými státy hmm


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#46 19. 9. 2010 19:32

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Absolutně nevím jak dál

aprill napsal(a):

eremuruss napsal(a):

Cirilla napsal(a):

Jenom pro pořádek - dle vědeckých studií je marihuana méně návyková nežli nikotin. A z kuřáků nikdo narkomany nedělá.
Osobně bych Grejsi doporučila návštěvu manželské porady. Problém bude asi někde jinde a kouření marjánky vidím jako zástupný problém.

To mozna jo,ale je tam vetsi riziko,ze prejde na trde drogy.Navic marihuana nici mozkove bunky.

alkohol taky ničí mozkové buňky a většina jeho konzumaci toleruje kapitulation

předběhlas mě


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#47 19. 9. 2010 20:10

REŇAS
Host

Re: Absolutně nevím jak dál

Já bych z toho tady nedělala nové téma o kouření marjány.. skurt Mně by hlavně vadilo,že řeší problémy tím,že uteče jako malý kluk. sad A doma má manželku a syna. Zdá se mi to nezodpovědné a nezralé..

 

#48 19. 9. 2010 20:41

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Absolutně nevím jak dál

Někdo celý život hulí marjánu a někdo celý život chlastá pivo a nikdy z nej nebude ani narkoman ani alkoholik. U některých typů lidí je to složitější. CO však vidím jako základ příběhu je to, že greisi se o všecko stará, nese zodpovědnost za vaření  , výchovu, úpklid, konto, sex a dostává..... roli matky. A nikde není psáno že situaci nezopakuje. Velmi pravděpodobně ano, dodkud v poradně, nebo s psychologem nebo sama nezapátrá po tom, kde vzala model, že manželka dělá chlapovi matku.  TOhle je to hlavní... marjána je jen kamínek, který tu lavinu spouští.


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#49 19. 9. 2010 21:15

kalupinka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 28. 4. 2006
Příspěvky: 1367

Re: Absolutně nevím jak dál

Ano, Greisi, teď to není Tvůj život. Ale může to i nějak  tak dopadnout. Proč bych Ti měla nahánět hrůzu? Myslím, že je dobré si uvědomit, kam až některé situace mohou dojít.

Jakákoli droga se může stát návykovou. Jako kouření, jako alkohol, jako známé návykové látky od A do Z. Znám rozdíly mezi drogami. Výraz šlehnout si, prásknout si, šňupnout si atd. jsou možná k některým formám braní nepřesné, ale tady nejsme na protidrogové prevenci. Tak tedy vzít drogu. Aby nebyl důvod mě chytat za slovo. A stejně si myslím, že kdo tomu podlehne, potřebuje ji časem za každou cenu. I kdyby měl doma něco sebrat. A každý zaměstnavatel má na výběr. Vybrala by sis jako podřízeného člověka, který je občas na drogách? Proč, když je těch ostatních pořád dost? Vzala bys doma rádio, kdybys neměla prachy na drogu? Pokud bys bez ní nemohla být, jistě ano. Neřešila bys, co bude dál. Teď je teď, potřebuju to, udělám cokoli. Jakékoli omlouvání návyku /např. on pije, protože mu utekla žena/ neberu. Beru to, že někdo řekne - chlastám, fetuju, kouřím jako tovární komín, protože jsem slaboch, protože se nudím, protože jsem línej na práci a radši se budu válet a lhát, že jsem unavenej....Znala jsem sousedy, kde on se jen občas napil. Pak ji občas ztřískal. Že doma brečelo dítě? No bože. A co. Pak začali chlastat oba. Dítě lítalo po ulici, občas mu někdo něco dal. Rodiče se upili k smrti. Syn si záhy pořídil s partnerkou dítě. Chodí do hospody a jsou u nich cirkusy. No a proč...když to bylo jen pivo prokládané něčím říznějším....?

Greisi, myslela jsem, že je to problém a chceš ho řešit. Že k tomu sbírᚠsílu. Pokud dobře chápu, mᚠdoma dříče, co nosí domů peníze a v jeho droze problém nevidíš. jen je k Tobě studenej jako psí čumák. Tak to jsi u mě na nesprávném místě: pak je u vás všechno relativně v pořádku, všude je něco, takže se nic neděje a já se jdu věnovat něčemu užitečnějšímu, než zabíjet čas moudry, na která nejsi zvědavá a která se Tě netýkají.

Není tady

 

#50 20. 9. 2010 6:57

Vějířovka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 8. 2009
Příspěvky: 2490

Re: Absolutně nevím jak dál

PavlaH napsal(a):

Někdo celý život hulí marjánu a někdo celý život chlastá pivo a nikdy z nej nebude ani narkoman ani alkoholik. U některých typů lidí je to složitější. CO však vidím jako základ příběhu je to, že greisi se o všecko stará, nese zodpovědnost za vaření  , výchovu, úpklid, konto, sex a dostává..... roli matky. A nikde není psáno že situaci nezopakuje. Velmi pravděpodobně ano, dodkud v poradně, nebo s psychologem nebo sama nezapátrá po tom, kde vzala model, že manželka dělá chlapovi matku.  TOhle je to hlavní... marjána je jen kamínek, který tu lavinu spouští.

Vážně se sama stará o konto? A kde se potom ztrácejí peníze, které vydělá její muž?


... pomalu se přesunul do světa nočních můr, kde si hodní a zlí hoši, bez nejmenšího varování, tak často vyměňují klobouky ...   Terry Pratchett

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů