Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#76 16. 9. 2010 17:01

elena007
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 1622

Re: Asi jsem zmanipulovaná a nevím, jak z toho ven

helena napsal(a):

Tohle jsem psala Cyranovi, ale řekla bych, že to platí i tady
"Koně můžeš přivést k vodě, ale napít se musí sám."
Dospělýmu můžu předložit vějíř nabídek a možností, ale pokud není nesvéprávnej nebo v kómatu, násilím ho nedostanu nikam. Nakonec i to, co se nám zdá divné, neběžné nebo i ohrožující může jiným vyhovovat - nikdy se totiž nedozvíme všechno, vždycky je možný, že nějakej kousek skládanky chybí.

U nasich byvalych sousedu se nasilnosti vystupnovaly az tak, ze soused vyhodil sousedku z balkonu ve druhem paatre. Zivot ji zrejme zachranilo to, ze nejdriv spadla na stisku nad vchodem a az pak na zem. Byla hodne pochroumana a mela nasledky na cely zivot. Bylo to hrozne. Omlacena maminka visici z balkonu, tatinek ji paci prsty, nekolik ji zlomil a za nim rovouci ctyri deti, ktere ho prosi, aby to nedelal. Marne. Clovek by myslel, ze po necem takovem s nim uz z pouheho pudu sebezachovy a kvuli detem nemuze dal byt. Omyl. Jen co se v nemocnici probrala, zacala tahat chlapa z basy, protoze deti potrebujou tatu a zivitele. Chvili sice sedel, dlouho to ale nebylo a pak spolu zili az do jeho smrti, i kdyz on se choval porad stejne, akorat uz ji vickrat z okna nevyhodil. Deti, ac v tom vyrostly, byly kupodivu OK. Jeden z nich chodil s brachou do skoly a doted se obcas vidaji.
Neco ji asi vyhovovalo. Jen si nejsem jista, jestli si nepotrebovala lecit i neco jineho nez fyzicke neduhy. neutral

Není tady

 

#77 16. 9. 2010 17:07

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Asi jsem zmanipulovaná a nevím, jak z toho ven

Jarmila2010 napsal(a):

sahleb napsal(a):

hirondel napsal(a):


A kdyz kamaradka nebude chtit? Co udelas potom kdyz se za Tve konani dobra k Tobe obrati zady a muze Te i nenavidet,nebot to bude vnimat po svem (jeji subjektivni pohled na jeji situaci neodpovida tomu co Ty vidis).

No tak to silne pochybuji, ze obeti domaciho nasili zacnou  nenavidet ty,kteri jim chteji pomoci. POchybuji , ze se obet k tem co pomahaji obrati zady. V realite je to jinak. Pomoc funguje a taky proto vznika po cele zemekouli, konecne.

Ona ale teď pomoc přímo odmítá, nechce se o tom bavit, nechce nic slyšet, nechce nic řešit a pořád tvrdí, že jejich "vztah má pod kontrolou". co je to za vztah, když ho musí mít pod kontrolou??? Absolutně teď odmítá cokoliv co se týká nějaké pomoci, jediné co je, že si založila konečně účet, ale obáváme se, že jak rychle si ho založila, tak rychle ho i zruší...

No tak Ty sice pochybujes ale tady v tomhle pripade ktery se na tomhle vlakne resi je evidentni (citelne od zacatku) ,ze se ted obraci zady.  smile


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#78 16. 9. 2010 17:57

elena007
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 1622

Re: Asi jsem zmanipulovaná a nevím, jak z toho ven

Jeste me v souvislosti s tim pripadem napadlo, ze kdyz se to stalo, jina sousedka pi. S  se v debatach s ostatnimi sousedy o te hruze a jak to resit nechala opakovane slyset, ze ona by neco takoveho nesnesla, ac se obecne vedelo, ze ji muz obcas pretahne el. snurou.

Není tady

 

#79 16. 9. 2010 19:04

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Asi jsem zmanipulovaná a nevím, jak z toho ven

stolt Každý máme hrnaice niekde inde - a aj priority. Niektorá žena bude radšej s diablom ako sama, iná dá prednos tej samote (s vidinou nájdenia lepšieho partnera) pred pekelným spolužitím s diablom. Všelijakých nás pánbožko má... stolt
Jedna kamoškina kamoška mala tiež muža neverníka(aj ju nakazil vážnou chorobou), násilníka a dokonca kriminálnika, ale rozviedol sa on s ňou, nie ona s ním... hmm Je fakt, že mala komplikovanú bytovú situáciu, ale nakoniec sa ukázalo, že aj tá ide nejako rieši. Bohužiaž, jeden jej syn je po nej a zlatíčko, ale druhý si vybral ži s otcom a ide v jeho šžapajach grater kapitulation , vrátane kšeftov a "života jednou nohou v base". Ale kým sa s ňou nerozviedol on, nebolo tej sily, ktorá by ju odnútila niečo s tým robi - ani keď sedel niekožko rokov v base. hmm Teraz má tá známa priateža, s ním má celkom pekný vzah, ale zasa akosi ahá za kratší koniec a necháva sa od neho využíva aspoň finančne a asi aj psychicky. Takže verím, že neriešené veci si žena aj po rozpade prenesie do ďalšieho vzahu. stolt


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#80 17. 9. 2010 8:56

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 2636

Re: Asi jsem zmanipulovaná a nevím, jak z toho ven

elena007 napsal(a):

helena napsal(a):

Tohle jsem psala Cyranovi, ale řekla bych, že to platí i tady
"Koně můžeš přivést k vodě, ale napít se musí sám."
Dospělýmu můžu předložit vějíř nabídek a možností, ale pokud není nesvéprávnej nebo v kómatu, násilím ho nedostanu nikam. Nakonec i to, co se nám zdá divné, neběžné nebo i ohrožující může jiným vyhovovat - nikdy se totiž nedozvíme všechno, vždycky je možný, že nějakej kousek skládanky chybí.

U nasich byvalych sousedu se nasilnosti vystupnovaly az tak, ze soused vyhodil sousedku z balkonu ve druhem paatre. Zivot ji zrejme zachranilo to, ze nejdriv spadla na stisku nad vchodem a az pak na zem. Byla hodne pochroumana a mela nasledky na cely zivot. Bylo to hrozne. Omlacena maminka visici z balkonu, tatinek ji paci prsty, nekolik ji zlomil a za nim rovouci ctyri deti, ktere ho prosi, aby to nedelal. Marne. Clovek by myslel, ze po necem takovem s nim uz z pouheho pudu sebezachovy a kvuli detem nemuze dal byt. Omyl. Jen co se v nemocnici probrala, zacala tahat chlapa z basy, protoze deti potrebujou tatu a zivitele. Chvili sice sedel, dlouho to ale nebylo a pak spolu zili az do jeho smrti, i kdyz on se choval porad stejne, akorat uz ji vickrat z okna nevyhodil. Deti, ac v tom vyrostly, byly kupodivu OK. Jeden z nich chodil s brachou do skoly a doted se obcas vidaji.
Neco ji asi vyhovovalo. Jen si nejsem jista, jestli si nepotrebovala lecit i neco jineho nez fyzicke neduhy. neutral

někomu vyhovuje být ve vztahu dominantní a někdo je raději submisivní. Někdo je rád trýznitel a někdo je zase spokojen v roli obětního beránka.


Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

 

#81 17. 9. 2010 9:34

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Asi jsem zmanipulovaná a nevím, jak z toho ven

Taky už jsem slyšela "Kdyby mi občas nedal pár facek, ani bych nevěděla, že mě má rád"... a to prosím nebyla dáma žádná chudinka otloukaná - jen halt pak to "usmiřovaní" bylo tak ňák lepčejší http://fora.babinet.cz/img/smilies/stolt.gif


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#82 17. 9. 2010 9:47

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 2636

Re: Asi jsem zmanipulovaná a nevím, jak z toho ven

nedávno jsem v  Květech četla příběh rodiny, kde se spory řeší po vzoru  Itálie. Hádky, házení předmětů, křik a pak sladké usmiřování..ve svém městě tím byli vyhlášeni. Jejich děti z toho byli nešastné, tak se rodiče domluvili, že s tím přestanou. jenže ejhle..vztah začal jít do kopru. Nebyl tam už  ten esprit, ta jiskra.Takže se rodiče vrátili opět k temperamntnímu způsobu výměny názorů a vztah to zase upevnilo. Děti s v 15 letech odstěhovali k babičce a dědovi, kde je klid. Každý holt potřebuje něco jiného


Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

 

#83 17. 9. 2010 15:37

elena007
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 1622

Re: Asi jsem zmanipulovaná a nevím, jak z toho ven

Nektera taky skonci se zabikuchem mezi rebry a nasledne na hrbitove. Taky to zrejme potrebovala. A urcite i chtela.

Není tady

 

#84 17. 9. 2010 15:38

Largo
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 8. 2006
Příspěvky: 1222

Re: Asi jsem zmanipulovaná a nevím, jak z toho ven

Jarmila2010 napsal(a):

Dospěly jsme k závěru, že jí necháme být, když teď naši pomoc nechce a nestojí o ni, počkáme, až si řekne sama. Pak jsme samozřejmě k dispozici. Když jí to tak vyhovuje, nebo když si to aspoň namlouvá, tak a si v tom žije. Máte pravdu, je to všechno na ní, nemůžeme ji k ničemu nutit.

To je dobře, že to neděláte. A nebuďte smutné.
Kdybyste ji nutily, brzy by se naplnilo rčení "Cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly" a s největší pravděpodobností byste o kamarádku přišly.
Buďte od ní tak daleko, aby o vás věděla, ale neměla pocit nátlaku, a tak blízko, abyste poznaly chvíli, kdy "otevře oči" a bude vás potřebovat. Může to přijít jako blesk z čistého nebe.
Držím vám pěsti.
smile


Dobré věci v životě jsou věci nejtišší.

Není tady

 

#85 20. 9. 2010 13:33

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Asi jsem zmanipulovaná a nevím, jak z toho ven

Largo napsal(a):

Jarmila2010 napsal(a):

Dospěly jsme k závěru, že jí necháme být, když teď naši pomoc nechce a nestojí o ni, počkáme, až si řekne sama. Pak jsme samozřejmě k dispozici. Když jí to tak vyhovuje, nebo když si to aspoň namlouvá, tak a si v tom žije. Máte pravdu, je to všechno na ní, nemůžeme ji k ničemu nutit.

To je dobře, že to neděláte. A nebuďte smutné.
Kdybyste ji nutily, brzy by se naplnilo rčení "Cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly" a s největší pravděpodobností byste o kamarádku přišly.
Buďte od ní tak daleko, aby o vás věděla, ale neměla pocit nátlaku, a tak blízko, abyste poznaly chvíli, kdy "otevře oči" a bude vás potřebovat. Může to přijít jako blesk z čistého nebe.
Držím vám pěsti.
smile

Ano, já bych takto přesně postupovala taky - říct jí - jsem tady, budu tady vždy pro tebe,  budešli COKOLIV potřebovat, ráda ti pomůžu.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů