Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#1 7. 9. 2010 7:58

Markus Aske
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 5. 2010
Příspěvky: 127

Rozvod a následný styk otce s dítětem

Zdravím, prosím o radu.
Budu se rozvádět se svou ženou, byli jsme svoji rok a měsíc. Ale už cca 4 měsíce (od května) spolu nežijeme, bydlí u nového přítele. V době, kdy jsme spolu ještě žili, jsme počali dítě, které se má narodit v lednu roku 2011. Do té doby chce být žena už rozvedená. Budu mít právo na styk s dítětem, i když v době jeho narození už nebudeme manželé, ale když biologickým otcem jsem já? Případně pokud to právo mít budu, jak často bych ho mohl vídat? Existují v tomto směru nějaká omezení? Výchova zůstane na matce, která bude mít dítě u sebe. Já bych chtěl dítě vídat alespoň každý druhý víkend, je to možné?


Neklesej na mysli, když je ti nepřízniv osud. Doufej! Jen naděje nevzdá se muž ani ve chvíli smrti.
Marcus Porcius Cato Censorius

Není tady

 

#2 7. 9. 2010 9:12

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 21. 7. 2007
Příspěvky: 14631

Re: Rozvod a následný styk otce s dítětem

Právo na styk, ale i povinnost přispívat na jeho výživu, pokud je skutečně dítě tvoje, mít budeš. Veškerá úprava proběhne u soudu. SOučansně není nidke psáno, že dítě nebudeš moc mít ve své péči.


Nejsem Bohem, abych změnil svět, ale jsem božský, abych změnil sám sebe.

Není tady

 

#3 7. 9. 2010 9:23

Markus Aske
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 5. 2010
Příspěvky: 127

Re: Rozvod a následný styk otce s dítětem

Ano, s povinností příspívat na výživu počítám. Resp. částku asi stanoví soud, že? A pokud je BM nezaměstnaná, budu platit něco i na ni, když bude na mateřské, a nebude vdaná? Jinak dítě (stále ještě nenarozené, ale věřím, že vše dobře dopadne) bude asi muset mít zpočátku v péči BM, ne? Kvůli péči o něj, kojení atd. Jinak s BM jsme se dohodli, že v péči ho bude mít ona. Ale bojím se, že by mi mohlo být nějak znemožněno vídat dítě, tak často jak bych chtěl - tj jednou za 14 dní (zatím kratší dobu, až bude dcerka větší, tak třeba celý víkend). BM to připadá moc často, a nevím, jestli bude ochotná se se mnou dohodnout...


Neklesej na mysli, když je ti nepřízniv osud. Doufej! Jen naděje nevzdá se muž ani ve chvíli smrti.
Marcus Porcius Cato Censorius

Není tady

 

#4 7. 9. 2010 11:30

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 21. 7. 2007
Příspěvky: 14631

Re: Rozvod a následný styk otce s dítětem

Pokud se týká výše výživného na dítě, pak pokud se neddohodnete na dohodě o výši výživného a současně i na svěření do péče po rozvodu, pak to stanový na základě příjmů soud.
Ohledně výživného na rozvedenou matku pak pokud by zůstala rozvedená pak by soud jistě výživné na rozvedeného manžela stanovil na základě návrhu. Pokud ale bude vdaná pak zde by soud asi nepřiznal výživné. Mohl by však stanovit nějaké náklady na pořízení výbavy a nákladů na slehnutí.
Pokud se týká styku s dítětem pak zde i u "mimin" platí, že je možné aby dítě bylo u druhého rodiče i déle než pár hodin mezi "kojením", pokud matka kojí. Ono na počátku toto bývá opravdu složiteé ale s věkem dítěte bude možné v suladu s ustanovením soudního řádu upravovat styk s dítětem podle jeho potřeb a možností a to i "proti" přání matky. Ovšem  bude to boj.
Osobně bych s ohledem na to, že tvoje BM se "zatoulala" volil bych jistotu otcovství a pak následně to co otci přináleží.


Nejsem Bohem, abych změnil svět, ale jsem božský, abych změnil sám sebe.

Není tady

 

#5 7. 9. 2010 11:49

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: Rozvod a následný styk otce s dítětem

Já tedy prakticky nevím, jak to probíhá, ale když si představím tu situaci u sebe, jak bych to řešila, tak fakt nevím. Půl roku jsem jen kojila a to každou druhou hodinu a nějak nechápu - cituji - že je možné aby dítě bylo u druhého rodiče i déle než pár hodin mezi "kojením", pokud matka kojí. Pravda je, že jsem neodstříkávala, protože pak se mi prsa nalívala nerovnoměrně a holka řvala hlady... čili chodící mlíkárna. A když můžu kojit, tak nehrozí umělá výživa...  Prakticky si to neumím přestavit.
Pokud mám v okolí případ rozchodu rodičů před porodem, tak dítě si vzal otec až kolem roku a půl na víkend, jinak chodil domů k matce a postupně třeba do parku - prostě odpoledne pár hodin... Na doporučení psycholožky si ho vzal na týden v létě až kolem školkového věku... to už asi záleží i na dítěti, v tomhle věku.
Asi bych nenadřazovala svoje právo na dítě nad jeho pohodlím v prvních měsících tak strašně důležitým pro vývoj... i když otce chápu, tak bych postupovala citlivě. Ne kvůli matce - kvůli dítěti. A z pisatelova psaní cítím, že prostě má otec právo a přes to vlak nejede. Možná to tak ani nemyslí - jen suchá řeč práva - nechci mu nic podsouvat, ale to není můj styl a ježí se mi chlupy, když to čtu/slyším.
Musíš k tátovi, je to jeho víkend... co na tom, že dítě chtělo s kamarády na vandr (u těch starších)... roll
Zas na druhou stranu, Markus asi ví, proč se na to ptá - možná jeho žena operuje miminem a tlačí ho ke zdi. Nový partner, to se asi těžko bude hodit návštěva bio otce u miminka. hmm Tak bude Markus muset přitlačit taky - buď přijdu, když on nebude doma, nebo se budeme handrkovat o dítě - to mu snad neuděláš, ne? Protože právo na své dítě má a hlavně - ono má právo na otce... To nepopírám a respektuju.
Ale vždycky je lepší se dohodnout. Zjistit, co a jak a být připraven. Ale na vyjednávání - ne vydírání... hmm

Upravil(a) javena (7. 9. 2010 11:53)

Není tady

 

#6 7. 9. 2010 12:22

Markus Aske
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 5. 2010
Příspěvky: 127

Re: Rozvod a následný styk otce s dítětem

Javena - no je to to tak, že já bych se raději dohodl, než se tahal po soudech, to by opravdu odnesla hlavně malá. Ale bojím se, že když nebudu mít něco pevně daného ve smlouvě, tak že by se mi to mohlo do budoucna vymstít. Třeba že bych netrval na návštěvě každý druhý víkend (např. kvůli práci, nemoci nebo tak), a věřil bych v domluvu. Ale co když se to pak obrátí proti mě, a já malou uvidím opravdu jen jedinkrát za měsíc? Právě proto mě zajímá ta úprava smluvy. Naprosto chápu, že malá se mnou měsíc po narození těžko bude celý víkend... Ani to nechci, ale i tak bych ji rád viděl, alespoň chvilku (tím nechci říct, že mi pět minut bude stačit a čau). Bohužel návštěva u nového přítele doma není nejlepší nápad, kvůli vztahu, jaký spolu máme. A nechtěl jsem, aby z mého příspěvku čišilo to, že mám právo a konec. Já se právě bojím, abych ho mohl vůbec vídat... Pevně věřím, že se s BM budeme moci vždy dohodnout jako dva rozumní lidé, ale chci být nějak pojištěný, kdyby to tak nešlo...


Neklesej na mysli, když je ti nepřízniv osud. Doufej! Jen naděje nevzdá se muž ani ve chvíli smrti.
Marcus Porcius Cato Censorius

Není tady

 

#7 7. 9. 2010 12:45

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Rozvod a následný styk otce s dítětem

Milej Markusi, průšvih je v tom, že jakákoli smlouva ti nezaručí její plnění, víš. Dokonce ani soudem určený styk s dítětem nemusí být vždycky dodržován (i když jsou tam sankce, pravda). Ale podívej - jednou rýmička, podruhý zoubky, potřetí jánevímco... a ukážou ti malou 1-2x za kvartál. No a pak je celkem jednoduchý dokázat, že tě dítě skoro nezná jako tátu, obzvl᚝ kdyby tvojí skoroex napadlo, že její přítel by byl "lepší" a na tebe by zbylo akorát to placení. Pikantní by bylo, kdyby ten prcek nebyl tvůj (mᚠjisototu?), ale protože je z lože manželského, byl bys považován za otce...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#8 7. 9. 2010 12:59

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: Rozvod a následný styk otce s dítětem

Markusi, to já pochopila. smile A upřímně, jako otec malého či ještě nenarozeného dítěte bych se taky bála, jak to bude... Nejsme všechny stejné a leckdy se snažíme přetáhnout děti na svou stranu - u těch malých je to hračka. Je nemocná, u babičky... přijď příště - jsme na víkend u známých, přijď příště... a takhle to může dopadnout tak, že dítě tátu nezná a ani k němu nechce. hmm
Mě tam prostě bouchla do očí ta věta, co jsem vytučnila. Dítě má smůlu - rodiče mají přeci práva... hmm
Tak ti budu držet pěsti, aby to dopadlo co nejlíp. Určo se musíte rozvést a tam se bude dítě projednávat. Skočila bych na sociálku, jak mám postupovat a plus rady tady a kdo co doplní ze známých a hodila to na papír... Nikde není psáno, že jí nemůžeš po rozumný domluvě vzít denně na hodinu ven, když bude partner BM v práci, nakonec i když bude doma - vybral si těhotnou ženskou, kterou partner neopustil, čili se dá předpokládat zájem o dítě - ale víme, jak to chodí. hmm Některý holky tady by daly nevím co za to, kdyby otec jejich dětí projevil zájem a jiný by ho dětem nejradši škrtly ze života. No, jo, no... život je barevnej.
Každopádně mᚠna dítě  nárok a tvá žena by to měla vědět aby si moc nevyskakovala. Ona je nejspíš ta, co odchází, ta, kdo má vztah - může mít pocit, že má navrch... a podle toho jednat. Neuškodí, vrátit ji na zem. tongue

Není tady

 

#9 7. 9. 2010 13:02

Markus Aske
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 5. 2010
Příspěvky: 127

Re: Rozvod a následný styk otce s dítětem

To, že mě dítě nebude znát jako tátu, si bohužel uvědomuji. Pokud bude BM s nynějším přítelem, pravděpodobně bude jako tátu brát více jeho. To ale neznamená, že se jí jen proto vzdám. I tak jí chci vidět, a zajímat se o ni. A jestli je dítě moje, ano, jsem o tom na 99% přesvědčen. Mám ale pouze tvrzení matky (ale proč by mi lhala, bylo by jednodušší říct, že otcem nejsem, a už by mě nemusela nikdy vidět).
Smlouva sice nezaručí plnění, ale dává mi v případě neplnění trochu šanci bojovat, ne? Nebo to s ní vzjde tak, jako kdybych žádnou nesepsal?


Neklesej na mysli, když je ti nepřízniv osud. Doufej! Jen naděje nevzdá se muž ani ve chvíli smrti.
Marcus Porcius Cato Censorius

Není tady

 

#10 7. 9. 2010 13:13

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Rozvod a následný styk otce s dítětem

proč by mi lhala, bylo by jednodušší říct, že otcem nejsem, a už by mě nemusela nikdy vidět
Teď budu hnusná - třeba proto, že jí zřejmě bez problémů budeš platit. Jinak stačí, aby se šikovně přestěhovala někam dál a neuvidí tě stejně.
Blbý je to, že když nebudeš platit, jsi stíhatelnej, případně exekuovatelnej, kdežto při neplnění smlouvy na ní nemᚠpáku. Krom toho soudu teda.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#11 7. 9. 2010 13:19

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: Rozvod a následný styk otce s dítětem

Markusi, na neplnění snlouvy musí mít člověk žaludek a předpokládám (a z okolí vím), že pokud je člověk jakš takš slušný, domluvu dodrží. I když to třeba trochu skřípe.
Čili - smlouva ti dává možnosti při neplnění něco podniknout, ale v tomto státě... no, i tak je lepší mít to černý na bílým. hmm
Teď jsem chtěla napsat, že rozumný rodič nemá potřebu nahrazovat dítěti tatínka jiným a že není důvod k tomu, aby si dítě myslelo, že otcem je partner maminky a ten, co chodí na návštěvu je strejda Lojza... ale já nevím, co se honí komu hlavou. hmm A občas to jsou perly, takže tě chápu.
Pokud táta funguje... proč to měnit násilně. Nehledě na to - šamstr teď funguje... za rok, dva nemusí... tak proč škrtat někoho, kdo funguje a shánět pak někoho jinýho, kdo bude dělat tátu...
Ale tady se předpokládá trocha slušnosti a rozumu a ten se může bohužel vytratit i u lidí, u kterých bychom to nečekali. hmm

Není tady

 

#12 7. 9. 2010 14:27

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40013

Re: Rozvod a následný styk otce s dítětem

Tak zasa ja by som ešte nepredjímala - a nevieme dos nai o moemntálnej situácii, tobôž o budúcnosti - netrúfla by som si na akékžovek prognózy. Rozumný človek si povie, že čím viac má diea dospelých "parákov" alebo povedzme "opôr" na svojej strane tým lepšie; tak dúfajme, že tvoja skoroex je rozumná osoba, aj v záujem malej.


Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

 

#13 8. 9. 2010 6:38

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Rozvod a následný styk otce s dítětem

Sel, víš jak to je - předem varován, dobře připraven http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png Aneb nemusíš využít všechny možnosti, ale je dobré o nich vědět.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#14 8. 9. 2010 7:44

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 21. 7. 2007
Příspěvky: 14631

Re: Rozvod a následný styk otce s dítětem

Markus Aske napsal(a):

To, že mě dítě nebude znát jako tátu, si bohužel uvědomuji. Pokud bude BM s nynějším přítelem, pravděpodobně bude jako tátu brát více jeho. To ale neznamená, že se jí jen proto vzdám. I tak jí chci vidět, a zajímat se o ni. A jestli je dítě moje, ano, jsem o tom na 99% přesvědčen. Mám ale pouze tvrzení matky (ale proč by mi lhala, bylo by jednodušší říct, že otcem nejsem, a už by mě nemusela nikdy vidět).
Smlouva sice nezaručí plnění, ale dává mi v případě neplnění trochu šanci bojovat, ne? Nebo to s ní vzjde tak, jako kdybych žádnou nesepsal?

Aske jsi mlád, pln eutuziasmu a první dítě je první dítě. On s těma procentama bych si tak jist nebyl. Ono za stavu současné vědy, ani matka není jistá, ba ani oba rodiče.
Ono jak ti napsala Helena, a pokud tada projdeš tohle vlákno, kde jistě najdeš informaci, jak ne všechny, ale najdou se zde matky, co otce svých dětí považují za dobrou kasičku-pokladiničku. Proč by (i tak nějak naočkována přítelem) si z tebe na dalších nejméně 20 let tu kasičku udělala. A to tě nechci strašit, ale když holka pár dnů po svatbě vezme kramle a jde za jiným, pak dívaje se dompředu možná to bude holka přelétavá, nota bene v tomto okamžiku si nechce rozházet přítele tím "drahouši, jsi otcem". Proč to nechodit, když zákon tomu přímo nahrává na tebe. Možná ti uniklo, ale je to cca dva měsíce zpět kdy Ústavní soud zrušil část zákona ohledně otcovství nebo  doba po kterou se dalo určit otcovství byla krátká. Pokud si pamatuji pak zde soud říkal, že více jak jedna třetina děti nežije s biologickým otcem. Já ti nevím, ale pokud matka na straně jedné říká jsi otcem a současně tím samým dechem říká že vidět jen podle ní tady bych větřil kulišárny. Nutit nemohu ale do potvrzení otcovství bych šel.
Mᚠrecht když říkáš, že smlouva se má plnit a v případě neplnění bojovat. Jenže aby jsi se nevysílil kvůli boji o malicernosti a to podstatné jako život ti pak celý uletěl jak vítr na d mořem. Tak nějak bych ti doporučil vlákno Cyrána, i když není to o malém dítěti ale o vztahu.


Nejsem Bohem, abych změnil svět, ale jsem božský, abych změnil sám sebe.

Není tady

 

#15 8. 9. 2010 8:05

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: Rozvod a následný styk otce s dítětem

Tak tady souhlas s Pisatelem - do testů bych šla, i když od maminek, co toto podstoupily vím jak moc je to od otce dítěte ranilo... ale to byly ženy opuštěné otcem dítěte v těhotenství a tento akt je srazil po narození dítěte na kolena... Ale pokud jste se rozešli z její strany krátce po otěhotnění, dá se předpokládat jistou dobu paralelní vztah a ta možnost, že otcem je nový partner tu prostě je. A protože milenec je formát, má o ni zájem i s tvým dítětem, žena zruší plán A - zůstanu vdaná a neřeknu mu nic a nahrazuje ho plánem B - budeme spolu, báječná rodinka a manžel na dítě zapomene, vždy jakej vztah může mít chlap k miminu...
Vím o jedné, co měla milence, se kterým žila společně s manželovými dětmi a když otěhotněla, nebylo to s milencem č. 1, ale č. 2... což tedy neřekla ani jednomu. hmm Na dítě platí milenec č. 1, stará se o svoje cizí dítě i její cizí děti a ona si užívá dál, ale s milencem č. 3... Nejsme všechny kytičky něžné, jsou mezi námi i Adély, co tě zbaljznou, že po tobě zbydou stěží boty... wink

Není tady

 

#16 9. 9. 2010 16:30

Kerstin
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Víska na konci světa :P
Registrovaný: 11. 10. 2009
Příspěvky: 6897
Web

Re: Rozvod a následný styk otce s dítětem

Tohle píšu za dceru, které se tato záležitost týká asi nejvíc, a moc jí bolí o čem si tu všichni, kteří o tom nic nevědí, píšou. A to by měla mít klid... Nikdo z vás CHYTRÝCH kromě ní a Marka neví, jak to je a přesto si troufáte někoho odsuzovat. Mrzí mne, Marku, že to takto ventiluješ a čas na osobní setkání a domluvu s mou dcerou sis nenašel. Navíc jsi mi slíbil, že nic nebudeš hrotit a domluvíte se rozumně. Co nyní čekáš? A co na to mamča, nebo ta o tomhle neví?
Snad jsem na tohle už moc stará a nechápu, nebo je taková doba, že se problémy řeší "na ulici" a ne doma? To opravdu nejste schopni normálně komunikovat s lidmi, které znáte osobně? sad


http://www.pregnancy-layouts.com/countdown/images/index-Month-12-Year-2010-Day-29-ImageID-6-String-Kocicka+is+Here.jpg http://www.beruska8.cz/deti/mini2/21.gif

Není tady

 

#17 9. 9. 2010 16:49

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: Rozvod a následný styk otce s dítětem

Do jisté míry chápu rozhořčení maminky, ale opravdu jen do jisté - moji rodiče mi do života a za mě nemluví a nikdy to nedělali... nicméně si stojím za tím, co jsem tu psala. Chytrá, nechytrá, Markus chtěl poradit, tak radíme... Kdyby sem napsala Kerstin (předpokládám, že maminka použila její nick), tak jí poradíme taky... wink

Není tady

 

#18 9. 9. 2010 17:49

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: Rozvod a následný styk otce s dítětem

Rozhořčení maminky chápe asi každý, neb ta vidí jen své dítko, za které by ruku do ohně dala. Ovšem ani vlastní dítě nemusí vždy mluvit pravdu svému rodiči - ani já svým rodičům neřeknu zdaleka vše.
Také jsem si zde nevšiml žádného odsuzování budoucí matky, pouze rady Markusovi na co si dát pozor, co vše se může stát, jelikož čert nikdy nespí.

Markusi, dle toho co jsem zde od Tebe četl, bych si na Tvém místě o test otcovství určitě zažádal.

Není tady

 

#19 9. 9. 2010 19:22

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12210

Re: Rozvod a následný styk otce s dítětem

Markus Aske napsal(a):

Zdravím, prosím o radu.
Budu se rozvádět se svou ženou, byli jsme svoji rok a měsíc. Ale už cca 4 měsíce (od května) spolu nežijeme, bydlí u nového přítele. V době, kdy jsme spolu ještě žili, jsme počali dítě, které se má narodit v lednu roku 2011. Do té doby chce být žena už rozvedená. Budu mít právo na styk s dítětem, i když v době jeho narození už nebudeme manželé, ale když biologickým otcem jsem já? Případně pokud to právo mít budu, jak často bych ho mohl vídat? Existují v tomto směru nějaká omezení? Výchova zůstane na matce, která bude mít dítě u sebe. Já bych chtěl dítě vídat alespoň každý druhý víkend, je to možné?

Markusi a ses si opravdu jisty,ze to dite je tvoje?Pises,ze tvoje manzelka ma noveho pritele.Urcite ho mela i v dobe poceti ditete.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#20 9. 9. 2010 20:03

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: Rozvod a následný styk otce s dítětem

Erem, tys tomu dala - další pochybovač... tongue
Zvláštní je, že když to někdo napíše na právním, když už se jedná o rozvodu, je to přemoudřelej pomalu idiot, co nebere ohled na budoucí matku a její matku.
Totéž napsala nejedna přispěvatelka v diskusi na těhulích v době, kdy manželka opustila společnou domácnost - ale to jsou kámošky, tak ty asi můžou. vissla
Ani bych to sem nepsala, kdyby to kdosi jménem dcery neuvedl do osobní roviny. Do tý doby tu byl nějakej Markus a jeho nějaká žena a jejich budoucí dítě a jejich rozvod. Teď už je to jinak.
Chtěla bych touto cestou poděkovat mojí mamince, že je taková, jaká je. I když byla doba, kdy jsem si myslela, že je strašná, musím se jí omluvit. Velmi jsem se mýlila. stolt

Není tady

 

#21 9. 9. 2010 20:06

Kerstin
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Víska na konci světa :P
Registrovaný: 11. 10. 2009
Příspěvky: 6897
Web

Re: Rozvod a následný styk otce s dítětem

eremuruss napsal(a):

Markus Aske napsal(a):

Zdravím, prosím o radu.
Budu se rozvádět se svou ženou, byli jsme svoji rok a měsíc. Ale už cca 4 měsíce (od května) spolu nežijeme, bydlí u nového přítele. V době, kdy jsme spolu ještě žili, jsme počali dítě, které se má narodit v lednu roku 2011. Do té doby chce být žena už rozvedená. Budu mít právo na styk s dítětem, i když v době jeho narození už nebudeme manželé, ale když biologickým otcem jsem já? Případně pokud to právo mít budu, jak často bych ho mohl vídat? Existují v tomto směru nějaká omezení? Výchova zůstane na matce, která bude mít dítě u sebe. Já bych chtěl dítě vídat alespoň každý druhý víkend, je to možné?

Markusi a ses si opravdu jisty,ze to dite je tvoje?Pises,ze tvoje manzelka ma noveho pritele.Urcite ho mela i v dobe poceti ditete.

Ne, neměla.
S nynějším přítelem jsem se dala dohromady až po oficiálním rozchodu s manželem, kdy vyšichni věděli, že spolu už více nebudeme. Jen abyste tady zbytečně nelámaly svoje přemoudrý hlavy, uvádím to na pravou míru...

Na jednu stranu tu píšete, že Markusovi pouze radíte, ale tohle mi přijde jako dost luxusní soud mé osobnosti.


http://www.pregnancy-layouts.com/countdown/images/index-Month-12-Year-2010-Day-29-ImageID-6-String-Kocicka+is+Here.jpg http://www.beruska8.cz/deti/mini2/21.gif

Není tady

 

#22 9. 9. 2010 20:14

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: Rozvod a následný styk otce s dítětem

Kerstin napsal(a):

eremuruss napsal(a):

Markus Aske napsal(a):

Zdravím, prosím o radu.
Budu se rozvádět se svou ženou, byli jsme svoji rok a měsíc. Ale už cca 4 měsíce (od května) spolu nežijeme, bydlí u nového přítele. V době, kdy jsme spolu ještě žili, jsme počali dítě, které se má narodit v lednu roku 2011. Do té doby chce být žena už rozvedená. Budu mít právo na styk s dítětem, i když v době jeho narození už nebudeme manželé, ale když biologickým otcem jsem já? Případně pokud to právo mít budu, jak často bych ho mohl vídat? Existují v tomto směru nějaká omezení? Výchova zůstane na matce, která bude mít dítě u sebe. Já bych chtěl dítě vídat alespoň každý druhý víkend, je to možné?

Markusi a ses si opravdu jisty,ze to dite je tvoje?Pises,ze tvoje manzelka ma noveho pritele.Urcite ho mela i v dobe poceti ditete.

Ne, neměla.
S nynějším přítelem jsem se dala dohromady až po oficiálním rozchodu s manželem, kdy vyšichni věděli, že spolu už více nebudeme. Jen abyste tady zbytečně nelámaly svoje přemoudrý hlavy, uvádím to na pravou míru...

Na jednu stranu tu píšete, že Markusovi pouze radíte, ale tohle mi přijde jako dost luxusní soud mé osobnosti.

Kerstin, mám dvě kámošky který to absolvovaly - testy DNA. Rozešly se s otcem svého dítěte a oni chtěli mít jistotu. Uznej, že platit dvacet let na cizí dítě je nefér a ne každá jsme férová. To, že jsi v té situaci by ti měl usnadnit fakt, že rozchod jsi iniciovala ty. Ty mý dvě kámošky to měly horší - opustil je partner a já jsem tak hnusná bestie, že jsem jim řekla, že se chlapům nedivím. Naštěstí jsou to holky s mozkem v hlavě a pořád se kamarádíme. Možná si na mě cení to, že nechodím s medem, ale upřímností. Neber to osobně - do osobní roviny to dostala tvoje mamka. Za to my nemůžeme.
Jestli chceš poradit, založ si vlákno a já ti tam písnu, jak postupovaly ty kámošky v době, kdy byly děti miminko a otec je chtěl vídat. Neznám ani tebe, ani tvýho manžu - rada jako rada. Já to nerozlišuju. wink

Není tady

 

#23 9. 9. 2010 20:41

Kerstin
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Víska na konci světa :P
Registrovaný: 11. 10. 2009
Příspěvky: 6897
Web

Re: Rozvod a následný styk otce s dítětem

Javen, ono by mi nešlo až tak o vᚠpřístup, jako o manželův...zase sem napsal polopravdu, protože přesně vytušil, jaké budou vaše reakce... Už jsem se s ním o testech bavila (krátce po odchodu) a to řekl, že mi věří a ještě se omlouval, že to vůbec vytahoval. Jeho otec pak opět zpochybňoval, zda je dítě jeho, a Markus opět sliboval, že to není z jeho příčiny a on s testy nechce mít nic společného, že ví, že to dítě jeho je...a tvrdil to i mým rodičům (kteří s ním doteď měli úplně bezchybný vztah). Teď se pro testy rozhoduje pouze díky příspěvkům v tomhle vláknu, kde napsal zrychlenou verzi...
Nevím, kdyby to nechtěl rozmazávat, jak tvrdil mně i ostatním, napsal by někomu SZ, nebo si našel info na netu, a už vůbec by to nemusel řešit na BB, kam jsem původně chodila já jakožto snažilka... Přijde mi to jen jako způsob, jak se do mě nenápadně navážet - ne z vaší strany,ale z jeho.. Vy mně přeci jen neznáte a on je opravdu dobrý pisálek, umí zahrát na city a vybrat správná slova...
Nechápu, proč to nemoh řešit jinak, to je všechno... Se mnou to ještě ani osobně neprobral, ale s váma už jo...

Takže se omlouvam, že píšu mimo mísu, už opravdu končím smile


http://www.pregnancy-layouts.com/countdown/images/index-Month-12-Year-2010-Day-29-ImageID-6-String-Kocicka+is+Here.jpg http://www.beruska8.cz/deti/mini2/21.gif

Není tady

 

#24 9. 9. 2010 21:01

Nuni
♥♥♥----
Registrovaný: 17. 11. 2008
Příspěvky: 162

Re: Rozvod a následný styk otce s dítětem

Kerstin napsal(a):

Tohle píšu za dceru, které se tato záležitost týká asi nejvíc, a moc jí bolí o čem si tu všichni, kteří o tom nic nevědí, píšou. A to by měla mít klid... Nikdo z vás CHYTRÝCH kromě ní a Marka neví, jak to je a přesto si troufáte někoho odsuzovat. Mrzí mne, Marku, že to takto ventiluješ a čas na osobní setkání a domluvu s mou dcerou sis nenašel. Navíc jsi mi slíbil, že nic nebudeš hrotit a domluvíte se rozumně. Co nyní čekáš? A co na to mamča, nebo ta o tomhle neví?
Snad jsem na tohle už moc stará a nechápu, nebo je taková doba, že se problémy řeší "na ulici" a ne doma? To opravdu nejste schopni normálně komunikovat s lidmi, které znáte osobně? sad

Trochu se v tom ztrácím tohle jsem pochopila jako že píše matka a příspěvek nad tím už píšete o osobním útoku ??
Tomu moc nerozumím kapitulation


Život je boj, tak se klidně pozabíjejte a já bych s dovolením prošla ..........

Není tady

 

#25 9. 9. 2010 21:32

Kerstin
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Víska na konci světa :P
Registrovaný: 11. 10. 2009
Příspěvky: 6897
Web

Re: Rozvod a následný styk otce s dítětem

Nuni napsal(a):

Kerstin napsal(a):

Tohle píšu za dceru, které se tato záležitost týká asi nejvíc, a moc jí bolí o čem si tu všichni, kteří o tom nic nevědí, píšou. A to by měla mít klid... Nikdo z vás CHYTRÝCH kromě ní a Marka neví, jak to je a přesto si troufáte někoho odsuzovat. Mrzí mne, Marku, že to takto ventiluješ a čas na osobní setkání a domluvu s mou dcerou sis nenašel. Navíc jsi mi slíbil, že nic nebudeš hrotit a domluvíte se rozumně. Co nyní čekáš? A co na to mamča, nebo ta o tomhle neví?
Snad jsem na tohle už moc stará a nechápu, nebo je taková doba, že se problémy řeší "na ulici" a ne doma? To opravdu nejste schopni normálně komunikovat s lidmi, které znáte osobně? sad

Trochu se v tom ztrácím tohle jsem pochopila jako že píše matka a příspěvek nad tím už píšete o osobním útoku ??
Tomu moc nerozumím kapitulation

To první psala moje mamka (o čemž jsem nevěděla, abyste si tady nemysleli, že jsem ji musela navádět... wink ), příspěvky nahoře už píšu já sama, zde zmiňovaná skoroexmanželka


http://www.pregnancy-layouts.com/countdown/images/index-Month-12-Year-2010-Day-29-ImageID-6-String-Kocicka+is+Here.jpg http://www.beruska8.cz/deti/mini2/21.gif

Není tady

 
NÁŠ TIP:

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů