Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 4. 9. 2010 13:42

Sakura
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 4417

Jak pečovat o (jak prát) fleece (flís)

Ahoj Babinetky, nikdy jsem nebyla fanda do flísu, protože ač je nový pěkný, jakmile se vypere, zcuckovatí. Ale jak mám teď malé miminko, mám několik flísových věcí, protože to je příjemný materiál. Hlavně deky a spací pytle. Hledala jsem na netu návod, jak o flís pečovat a jak ho prát, aby nezcuckovatěl. Někdo radil naplnit pračku do poloviny, hodit tam tu flísovou věc, trochu promáchat a pak doplnit zbytek vody, vyprat a pak v sušičce vysušit. Zkusila jsem to, ale zcuckovatělo to stejně. Je nějaký "zaručený způsob", jak šetrně flís prát, nebo to tak prostě zcuckovatí pokaždé? A zkuckoavtělou věc už asi nejde odcuckovaet, že? big_smile Moc děkuju za rady!!!

Není tady

 

#2 4. 9. 2010 13:51

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 2636

Re: Jak pečovat o (jak prát) fleece (flís)

co to zkusit vyprat naruby


Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

 

#3 4. 9. 2010 14:11

DaVa1959
♥♥-----
Registrovaný: 25. 3. 2010
Příspěvky: 80

Re: Jak pečovat o (jak prát) fleece (flís)

pouzivas tekuty prasek? A kde jsi ten fleecovy vyrobek koupila? Zalezi na kvalite ja mam fleecove dve bundy pres 10 let obe stale jak nove...obe znackove...

Není tady

 

#4 4. 9. 2010 14:15

Definitiv
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 19475
Web

Re: Jak pečovat o (jak prát) fleece (flís)

Co se týče žmolků, tak nejde o způsob praní, nýbrž o kvalitu fleecu wink Takže když je fleece nekvalitní, tak zežmolkovatí, a budeš prát jakkoliv. A bohužel to je většina věcí na trhu.
Tzv anti-pilling fleece by žmolkovatět neměl.

Jinak k péči o fleece ještě dodatek: fleec praný v mýdle, se jakoby ucpe a nepropouští vodu wink Někdy výhoda, jindy nevýhoda wink


MATYLDA
http://www.tickerclub.com/cache/0f00e26f70.png 22.10.2009 - 3389 g, 51 cm hjarta
ALŽBĚTA
http://www.tickerclub.com/cache/f19c85ecc3.png 22.6.2012 3 3780 G, 51 cm hjarta

Není tady

 

#5 4. 9. 2010 18:39

Sakura
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 4417

Re: Jak pečovat o (jak prát) fleece (flís)

Holky, protoze to jsou veci na miminko, peru to vsecko v tekutem eko prostredku s aloe, od nemecke firmy Frosch.

Jinak jsou to veci nakoupene z USA pres internet, ovsem vse "Made in China". Zadne drahe znacky (napr. Carter's, jestli znate), takze to nastesti neni takovy pru...svih. smile Ale pekne vecicky to byly, no. Trochu to zamrzi, ze to po jednom vyrani vypada pomalu jako ze sekace. Pro priste se radeji flisu vyvaruju, pokud s tim pravdu nic nenadelam. I kdyz ty flisove decky jsou krasne mekoucke a teple, i kdyz tenke.

Není tady

 

#6 6. 9. 2010 9:18

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: Jak pečovat o (jak prát) fleece (flís)

Sakuro,tak trochu nechápu,proč často prát deky a fusaky na mimino,je jasný,když to často pereš,že to půjde do kytek.
Já mám flíšovou bundu z Poslska,neznačkovou,několikrát praná,až když byla špinavá a pořád vypadá stejně,žádné žmolky.Peru na 40 a v tekutém persilu,i s ost.věcmi,odstředění 800ot.

Není tady

 

#7 6. 9. 2010 18:34

Sakura
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 4417

Re: Jak pečovat o (jak prát) fleece (flís)

Kuty, prala jsem vse zatim jen jednou - pred prvnim pouzitim. Bohuzel to zezmolkovatelo hned po tom prvnim prani. sad

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů