Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 2. 9. 2010 8:56

Dana.p.
♥------
Registrovaný: 2. 9. 2010
Příspěvky: 1

Jaký si to uděláš....

Předkládám otázku k zamyšlení. Dokážete brát život jako sled podmíněných událostí? Bez zbytečné sebelítosti a nenávisti? Jak na to jdete? Jak moc je to pro vás důležitý po nevěře?  No je těch otázek víc:-). A malý dodatek pro Pan. Velice jsi mě potěšila v posledních měsících. Tvoje vyjadřování se obrousilo, ztratilo na útočnosti, je v něm víc pochopení. Super!!!! :-) Je vidět, že na sobě makáš, tak a se ti to daří:-).

Není tady

 

#2 2. 9. 2010 10:21

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Jaký si to uděláš....

Dano dík, ale musím říci, že jsi mne překvapila, protože v poslední době si zase dost "hraju" a přestávám si brát servítky. Energie na babi se totiž totálně proměnily, přibylo tu hodně "plaček, profesionálních obětí a těch co se tooooolik litují", nezvládají jiné názory a naprosto odmítají, to, co píšeš ty: že jejich život je jen sledem podmíněných událostí, kterým tu první podmínku, to "nauknutí", které spustilo celou tu jejich kalamitu, daly ony samy svými myšlenkami a postoji k životu.....

Já vím, že je hodně těžké to příjmout. Ale jednou se s tím začít musí, protože to funguje jako bumerang - odhodíš to, ono se ti to vrátí stolt
A moc se mi líbí, že i současná psychologie s tímhle fenomenem velmi seriozně začíná pracovat - s tím, že je třeba tíživé situace ZPRACOVAT, protože jinak se vrátí v daleko HORŠÍM provedení.
No a včera mne málem omejvali, protože v Událostech a komentářích byl pan R. Moody... se teda dějou věci big_smile


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#3 2. 9. 2010 13:18

xxxx
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 9. 2006
Příspěvky: 3804

Re: Jaký si to uděláš....

Příspěvěk zcela mimo téma, osobní spory si prosím řešte v SZ. Děkuji, Ronja.

Upravil(a) Ronja (2. 9. 2010 15:31)


dum spiro spero

Není tady

 

#4 2. 9. 2010 13:31

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Jaký si to uděláš....

Dano, oprava: nejenže PŘIBYLO, ale taky pořád tu JSOU a vláčej na svých zádech ne jednu ženskou, ale hned celej tucet smile


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#5 2. 9. 2010 13:31

Largo
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 8. 2006
Příspěvky: 1222

Re: Jaký si to uděláš....

Příspěvěk zcela mimo téma, osobní spory si prosím řešte v SZ. Děkuji, Ronja.

Upravil(a) Ronja (2. 9. 2010 15:32)


Dobré věci v životě jsou věci nejtišší.

Není tady

 

#6 2. 9. 2010 20:53

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: Jaký si to uděláš....

Dana.p. napsal(a):

Předkládám otázku k zamyšlení. Dokážete brát život jako sled podmíněných událostí? Bez zbytečné sebelítosti a nenávisti? Jak na to jdete? Jak moc je to pro vás důležitý po nevěře?  No je těch otázek víc:-). A malý dodatek pro Pan. Velice jsi mě potěšila v posledních měsících. Tvoje vyjadřování se obrousilo, ztratilo na útočnosti, je v něm víc pochopení. Super!!!! :-) Je vidět, že na sobě makáš, tak a se ti to daří:-).

Snažím se o to - ale stejně se polituju, zanadávám si a pak se třeba pochválím. Jinak by snad člověk byl stroj bez emocí... Nejdřív jsem chuděra malá, (ten kdo za to či ono případně může je šupák největší), pak si řeknu, že nejsem žádná chudinka a zas jedu dál. wink Tyhle moje stavy jsou většinou rychlý, někdy to zvládnu i za jeden den. Ráno chuděra, večer pohodička. Hlavně se v tom nerejpat  moc dlouho. Ale zase se mi prd děje, jsou horší věci v životě, než ty, co potkaly mě...
Po nevěře už nevím... to jsem se moc nelitovala, ani to nijak neházela na manžela... začaly mi docházet jiný věci... ale bolelo to, to je jasný. Ale chvíli jsem teda byla spíš stroj, jinak bych se zbláznila. Ráno do práce, pak pro děti, domácnost, úkoly... večer pokec, abych nebyla jak slípka doma... jako v oparu, v mlze... pak mi zase naštěstí začal fungovat mozek. smile
Jaký si to udělám, takový to budu mít. A já to chci mít pěkný. lol

Není tady

 

#7 2. 9. 2010 21:36

zuzi777a
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 4. 2008
Příspěvky: 3596
Web

Re: Jaký si to uděláš....

Dana.p. napsal(a):

Předkládám otázku k zamyšlení. Dokážete brát život jako sled podmíněných událostí? Bez zbytečné sebelítosti a nenávisti? Jak na to jdete? Jak moc je to pro vás důležitý po nevěře?  No je těch otázek víc:-)..

Tak jsem se  taky zamyslela... No nevím, jestli se vejdu do nějakého průměru. Mě totiž můj život nepřipadá jako sled podmíněných událostí.
  Spíš tu a tam bez jakékoliv podmínky hozené situace, které spolu  ani po bedlivém zkoumání  podmíněně nesouvisí.... Občas mi přijdou jako chorobné žertíky  nějakého toho  Stvořitele. stolt

Nenávist . No nenávist nepěstuju, vidím dost lidí,kterým se vepsala do tváří a do skutků  a do zdraví, tak to  nemám "v popisu   vlastností". Okolí  mě občas naznačuje, že jsem splachovací... A vyhovuje mi to vcelku.  Zaříznuté trenky je lépe sundat, než nosit.... stolt
Sebelítost?-Jo tak to jsem se politovala. Několikrát v životě.  A POŘÁDNĚ. Takové to - Proč zrovna JÁ???  A   protože jsem věčný hledač pokladů , tak  mi vždycky přišla logická odpověď- proto abych mohla po  nářezu  jít výš a  navíc nadhodnocená obroušením novou zkušeností.
Nevěra ve vztahu mě nijak v tomhle  cítění  neposunula.  Zbavila mě  asi zbytků iluzí o "dokonalosti  a důvěryhodnosti "člověka, nejen partnera. 
Nevím jestli jsem odpověděla. Možná byla otázka položená jinak, než si to přebírám.... stolt

Není tady

 

#8 3. 9. 2010 11:15

Fanny5
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 10. 2006
Příspěvky: 1832

Re: Jaký si to uděláš....

Dana.p. napsal(a):

Předkládám otázku k zamyšlení. Dokážete brát život jako sled podmíněných událostí? Bez zbytečné sebelítosti a nenávisti? Jak na to jdete? Jak moc je to pro vás důležitý po nevěře?  No je těch otázek víc:-).

Snažím se, ale je to běh na delší tra, se to naučit. Podobně jako Javena, nejdřív příjde nával emocí (rozčílení, bolest, smutek .....), ale už se mi to daří celkem rychle zpracovat. Snažím se hlavně nereagovat hned, dávám si čas na uklidnění a promyšlení situace.

Svůj psychický stav a chování při rozchodu (rozvodu) bych radši ani nekomentovala. Ale určitě mě to nakoplo správným směrem.

Není tady

 

#9 3. 9. 2010 14:28

werena30
♥♥♥♥---
Registrovaný: 21. 7. 2009
Příspěvky: 488

Re: Jaký si to uděláš....

Dana.p. napsal(a):

Předkládám otázku k zamyšlení. Dokážete brát život jako sled podmíněných událostí? Bez zbytečné sebelítosti a nenávisti? Jak na to jdete? Jak moc je to pro vás důležitý po nevěře?  No je těch otázek víc:-).

Pokud jde třeba o ztrátu partnera nebo zaměstnání,tak ano s tím se dokážu vyrovnat.Nic horšího mě zatím nepotkalo.
Po nevěře u mě nastoupila jen fáze nenávistná,ale z každé nenávisti se u mě rychle stane lhostejnost a zůstane jen ta sebereflexe a ponaučení.

Není tady

 

#10 7. 9. 2010 15:45

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Jaký si to uděláš....

Je nesmírně osvobozující připustit si, že ty spouštěcí momenty všeho, i ten malinký kamínek, který strhne celou lavinu mého života , že jsou moje. Třebaže si to neuvědomuju hned nebo vůbec. Neberu to a ani to nechci brát - že to tam tak nějak skočilo odnikud....

Je ale pravda, že první reakce na své neumožněné (v tu chvíli) návyky, na má očekávání a předpoklady či domněnky  nebývají tolik sofistikované lol  jak píšu hore.., ale den po dni ubývá hysterie a pláče a dramat a stále dříve naskakuje automaticky nově naučená reakce - přijmutí nebo  řešení. Že je to práce na celý život, asi netřeba psát. smile

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů