Oznámení

21. října : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

21. října : Strašidelné čokoládové muffiny pro odvážné děti. Zabaví i zasytí!

21. října : Jak využít skořápky z vlašských ořechů? Odvar z nich dodá chybějící jód a pomůže i s kašlem

#501 6. 12. 2011 11:10

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Proletáři všech zemí spojte se!

Bramborka napsal(a):

Zklamaná napsal(a):

ad. LÉTÁNÍ
jooo, skvělá ukázka "létání v oblacích" je v této větě:

Pandorraa napsal(a):

já myslím, že ani oni si neumějí představit, co se ještě stane.... a budou teda koukat lolwink

Zaměnilas podmět v Pandorřině větě. Je možné, že takhle se rodí nepřátelství na Zemi, protože ta věta vůbec nebyla ani proti tobě, ani proti tvým názorům, řekla bych i naopak.

Bramborko, to je marné. Zklamanou nevede snaha pochopit, ale "utopit" stolt
Jen si ještě nestihla všimnout, že "topí" vlastně sama sebe.
Ona jen stále cosi "chce", přehlíží bohužel to, co skutečně potřebuje.
Děti obyčejně nechápou význam slova chtít stolt Proto taky časem "budou koukat" lol
Nu a až se rozkoukaj, tak konečně dospějí tummenupp


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#502 6. 12. 2011 11:45

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Proletáři všech zemí spojte se!

Kaliku,
já chápu, že se někomu může přímá demokracie jevit jako utopie. V dobách městských států a malých lidských společenství to jistě fungovalo, "politikům" bylo velmi dobře vidět na prsty.
Dnes, v době globalizace a mediokracie je to složitější.
Lidé musejí vzít rozum do hrsti a zapracovat hodně sami na sobě, aby se v té džungli informací, keců a slibů ráje na zemi neztratili...
A že se do toho každému nechce, to je vidět.
Stačí jen vzpomenout kauzy kupovaných hlasů a několikrát opakovaných komunálních voleb v některých obcích. To je přesně ten případ, kdy ani přímá demokracie nefunguje a také je jasně vidět, proč.

Lidé vlastně ani nechtějí převzít zodpovědnost sami za sebe. Už to neumějí. Za víc než padesát let diktarury jsme se to odnaučili.
A neumějí to ani ti, kteří to tu deklarují, protože jít jednou za x let k volbám a pak to nechat na druhých, to není žádná zodpovědnost sama za sebe. To je jen podporování systému,který je smete TEĎ, kdy si jen vzpomene. A můžou se chodit dotazovat a zkoušet kontrolovat politiky jak chtějí, ti je stejně nevezmou na vědomí. Maximálně jim v něčem nepodstatném ustoupí. Roky omílání různách korupčních kauz to jen dokladují. A neděje se NIC. Lidé jou už tím unaveni, frustrováni. Navíc se starají opravdu jen sami o sebe ve slova smyslu, aby neztratili práci a udrželi si nějaký standard. A to je vcelku pochopitelné, tak to mnozí z nás mají nastaveno. Jsou přesvědčeni, že je to tak jedině možné a jedině správné.

Mᚠnepochybně pravdu v tom, že přímá demokracie je cesta, jak budovat občanskou společnost. Zajímat se o to, co se děje kolem nás. Někdo to nedělá vůbec, někdo to dělá tak, jak umí a síly mu stačí.

Podle mého názoru převzít zodpovědnost za svůj život znamená převzít jí se vším všudy, tedy i za to, co díky mé lenosti nebo nevšímavosti, díky mé zbabělosti  může zaneřádit můj svět. A začít by měl každý svým VNITŘNÍM světem, protože jak dole, tak i nahoře, jak uvnitř, tak i navenek.

Jinými slovy: když má někdo v hlavě kalkulačku a v srdci zhasnuto, těžko může převzít zodpovědnost za cokoliv, natož za svůj vlastní život. Ten jen kecá a kecá, co všechno dělá, ale ve skutečnosti nenadělá nic. A myslet si o sobě může cokoliv, to na jeho situaci nic nezmění.

Kaliku, pro mne je velký příslibem to, jak se mění vnímání lidí kolem mě. A s tím i jejich konání.
Starat se o sebe a pojmout sebe jako součást všeho kolem, to je podle mne cesta stolt
Narušená rovnováha se tak zase vrátí zpět. A nebude to žádným "befelem" shora ani v důsledku žádného přiblblého -ismu, ale zcela přirozenou cestou.
Pak to funguje, to začínám už teď vidět kolem sebe smile


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#503 6. 12. 2011 14:55

Daphné
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 9. 2009
Příspěvky: 2683

Re: Proletáři všech zemí spojte se!

Já vám nevím...nejspíš jsme k systému zastupitelská demokracie nějak dospěli od té přímé, možná to bylo praktičtější. Třeba by stačilo víc ohlídat systém veřejné kontroly našich zvolených zástupců, s možností odvolání. A nejen jich, ale taky úředníků placených námi všemi a hospodařících s naším majetkem....a to žádné referendum nevyřeší. Vykašlali jsme se na kontrolu (myslím si, že to jsou opravdové důsledky socíku v nás, rezidua, a ještě to potrvá) a tak si kapři nastavili vlastní mechanismy, aby jim v rybníku neubývala voda.
Dělat na společenství pokusy (nejen třeba se zaváděním přímé demokracie.....ale jakékoli pokusy, protože všechno má svůj vývoj) je podle mě hazard. Totiž co pak, až to taky nebude ono? Všechno zrušíme a uděláme další pokus? Jsem v tomhle směru veeeelký pochybovač a skeptik, Kaliku.

Upravil(a) Daphné (6. 12. 2011 15:46)

Není tady

 

#504 6. 12. 2011 16:13

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: Proletáři všech zemí spojte se!

Teď nevím Pan, jestli si pro přímou demokracii či nikoliv big_smile Každopádně já dávám přímé demokracii šanci a to z toho důvodu, že je to jediná demokracie hodné toho jména. Ano, mnozí se odnaučili se starat o sebe, natož dělat něco pro druhé (i to je de facto pro sebe). Že si někdo koupí něčí hlas, v tom problém nevidím. Je to jejich hlas a jejich zodpovědnost za to, že se nechali koupit. Když lidé budou chtít, můžou se nechat uplatit. Přímá demokracie je další cestou, jak pracovat sám na sobě, protože pokud chci rozhodovat co k čemu, musím se vzdělávat a to v mnoha různých oborech. Z lidí přestanou být hlupáci, co nerozumí lautr ničemu. Ano, je to zátěž navíc, ale jinak to nepůjde. Kam až dospěla zastupitelská demokracie, která těžila z nezájmu lidí? Až k demokratůře. Přímá demokracie je jen logickým vyústěním evoluce člověka. Z děcka se stane dospělý, svobodný, svéprávný a zodpovědný nejen za sebe ale i za ostatní. Nenašel jsem dosud nic jiného, co by nás mohlo zachránit před zničením se, respektive změna myšlení je zastoupena i v myšlence přímé demokracie. Změna myšlení, transformace a přímá demokracie se krásně podporují.


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#505 6. 12. 2011 16:22

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: Proletáři všech zemí spojte se!

Daph, celý život je hazard, už jak se narodíš, si vystavená nepřátelskému prostředí smile Uvědomme si, že život to je změna, vše se mění a adaptuje. Co se zastaví, to zanikne. Stojím si za tím, že zastupitelská demokracie je paskvil a to od začátku. Nikdy to moc nefungovalo, ale přesto se na tom lpí s tím, že prý nic lepšího neexistuje, což je samozřejmě nesmysl. Netvrdím, že přímá demokracie je samospásná, to ani náhodou. Lidé jen budou mít přímý vliv na rozhodování o věcech veřejných a o to tu jde především. Podívejte na naše zastupitele, pravomocí nepřeberně, ale jakmile dojde na odpovědnost, tak tak zjistíte, že de facto žádná není a ani nebude, když o tom budou rozhodovat politici. Jak je možné, že politik rozhoduje třeba o tom, jaký bude mít plat. To je přeci nesmyslné. Korupce a trestní odpovědnost, o tom je celý tohle vlákno, netřeba znovu uvádět. Prostě a jasně, kapři si vlastní rybník nevypustí, to musí lidé a bez přímé demokracie nebo alespoň základních prvků přímé demokracie to nepůjde. Pro mě je větší hazard setrvávat u tohoto nefunkčního systému v podobně zastupitelské demokracie, než risknout přímou demokracii.


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#506 6. 12. 2011 16:39

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 7. 2. 2011
Příspěvky: 3948

Re: Proletáři všech zemí spojte se!

KALIK napsal(a):

... Co se zastaví, to zanikne... Lidé jen budou mít přímý vliv na rozhodování o věcech veřejných a o to tu jde především.
Podívejte na naše zastupitele, pravomocí nepřeberně, ale jakmile dojde na odpovědnost, tak tak zjistíte, že de facto žádná není a ani nebude, když o tom budou rozhodovat politici. Jak je možné, že politik rozhoduje třeba o tom, jaký bude mít plat. To je přeci nesmyslné. Korupce a trestní odpovědnost, o tom je celý tohle vlákno, netřeba znovu uvádět. Prostě a jasně, kapři si vlastní rybník nevypustí,to musí lidé a bez přímé demokracie nebo alespoň základních prvků přímé demokracie to nepůjde...

"Kdo vcera stal, dnes stoji opodal...", pravi klasik godlike

Upravil(a) ViktorkaM (6. 12. 2011 16:40)


Michelangelo prý odpověděl na otázku, jak to dě­lá, že je schopen vytvořit tak dokonalou sochu lva, která vypadá jako živá: „Odstraňuji prostě všechno, co nevy­padá jako lev."

Není tady

 

#507 7. 12. 2011 7:55

Daphné
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 9. 2009
Příspěvky: 2683

Re: Proletáři všech zemí spojte se!

ViktorkaM napsal(a):

"Kdo vcera stal, dnes stoji opodal...", pravi klasik godlike

Teda jestli myslíš klasika Nerudu, tak ten citát praví: ...kdo chvíli stál, již stojí opodál (Zpěvy páteční, báseň Jen dál)...den žádný dvakrát se již nenarodí, čin dvakrát neuzraje smile
Napsal také třeba: Železo rozohnit dovede každý, ukovat však málokterý smile (že, Kaliku? smile)
Možná bychom měli ty klasiky sami pro sebe znovu objevit.

Upravil(a) Daphné (7. 12. 2011 9:12)

Není tady

 

#508 7. 12. 2011 8:50

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: Proletáři všech zemí spojte se!

Nevím, co tím chceš říci, Daph? smile


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#509 7. 12. 2011 11:46

majkafa
Host

Re: Proletáři všech zemí spojte se!

KALIK napsal(a):

Daph, celý život je hazard, už jak se narodíš, si vystavená nepřátelskému prostředí smile Uvědomme si, že život to je změna, vše se mění a adaptuje. Co se zastaví, to zanikne.

Díkybohu, že to vnímám přesně naopak.

 

#510 25. 1. 2012 21:45

nuick2
♥♥-----
Registrovaný: 23. 6. 2010
Příspěvky: 53

Re: Proletáři všech zemí spojte se!

KALIK napsal(a):

Daphné napsal(a):

Kaliku, já se domnívám, že přímá demokracie není všelék. Umožní ti sice zúčastnit se rozhodování o podstatných i méně podstatných věcech, jenže stejně záleží na smýšlení většiny, která tě případně přehlasuje. Aby ti nezbývalo než jen rvát si vlasy, nastalo by přesvědčování té většiny o vlastním "správném názoru", a to už zas zavání manipulací a ovlivňováním, případně nátlakem.
Volení zástupci jsou nᚠvzorek, vzorek naší populace - proč myslíš, že třeba referendum by dopadlo jinak než hlasování volených zástupců?

No, podívej, neřekl jsem, že přímá demokracie vyřeší vše, to ani náhodou, ale je to cesta k budování občanské společnosti a společnosti, kdy každý může rozhodovat sám za sebe a ne skrze nějakého zástupce, kterému jde jen o tvůj hlas před volbami a pak zastupuje jen sebe a své zájmy. Přímá demokracie vyjadřuje potenciál, kdybych to měl nějak popsat. Lidé se budou víc zajímat o věci veřejné, o svá práva. Pryč bude korupce, protože korupčník by musel zaplatit většinu lidí a i kdyby se tak stalo, je odpovědnost na lidech. Lidi si vládnou a rovněž tak jsou za svá rozhodnutí 100% zodpovědní a myslím, že tohle je to nejdůležitější - 100% volba a 100% odpovědnost a ne jako je tomu dnes, kdy nám Kalousek posílá za své rozhodnutí nás zadlužovat složenky. Sama řekni, zda-li si nějakému politikovi dala mandát na zadlužení země? Opakuji, přímá demokracie nic sama nespasí, to musí lidé sami. Sami to mohou udělat jedině skrze přímou demokracii a občanskou společnost. Dny "zastupovaní" jsou ty tam. Nikdy to nefungovalo a nikdy fungovat nebude.

Kaliku a Ty si opravdu myslíš, že do politiky budou vstupovat jiní lidé než tam jsou dnes? Ty je tam nahrneš z Lauketámie? Žádná přímá demokracie nepřinese naplnění Tvých očekávání, protože počet lidí, kteří půjdou do politiky je přesně  daný a mají přesně stanovené předpoklady (nebo dané od Boha) a je úplně jedno v jak nastaveném systému se budou pohybovat. Sděl mi, kdo by měl podle Tebe určovat plat politika, Ty nebo bys pro tuto činnost zvolil nějakého svého zástupce - politika? Pro Tebe je jediným řešením měnit lidi kolem sebe, aby zvolili jinou formu demokracie a to je vláda jednotlivce.

Upravil(a) nuick2 (25. 1. 2012 22:05)

Není tady

 

#511 19. 3. 2012 14:35

Petr100
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 3. 3. 2007
Příspěvky: 18453

Re: Proletáři všech zemí spojte se!

Tak soudruzi odboráři státní zaměstnanci, ukažte této vládě co umíte. Chce to ale generální stávku tak jak to umí vaši soukmenovce v Řecku. A ne nějaké trapné demonstrace.

Odbory plánují obří protest. Sjednotí odpor proti vládě
http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot … ?id=737784


Zvýšíme daně, zlepšíme lidem život, věří expert ČSSD.
Margaret Tatcherová: "Problém socialistů je, že nakonec jim dojdou i peníze druhých."

Není tady

 
NÁŠ TIP:

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů