Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#476 5. 12. 2011 15:19

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Re: Proletáři všech zemí spojte se!

Pandorraa napsal(a):

Judyna napsal(a):

Bramborko, hezká reakce. Ano, dá se na to dívat i takhle. Asi je to dobře, že je to vše tak zjevné. Ale jak dál, když slušnost těch dole nefunguje. A nahoře snad žádný slušný ani není. A když je, tak se v tom marazmu prostě utopí.

Judyno, slušnost těch "dole" a těch "nahoře" je úplně stejná jako neslušnost těch "dole" a těch "nahoře" stolt

Já nevím Pan. Kolem sebe vidím hodně slušných lidí a jsem tomu ráda. Ale "tam nahoře" je nevidím. A co hůř, nevidím snahu, aby se to špatné potíralo.  Možná se příliš nechávám ovlivnit vším tím negativní, co se na nás z médií valí. Jsem nějaká unavená.

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#477 5. 12. 2011 19:11

majkafa
Host

Judino, a může to být tím, že nahoře slušné nevidíš, že tam nejsi? Ą
Víš, ono se snadno posuzují ti druzí. A ještě "snadněji" ti, co jsou hodně daleko, nebo vysoko, když chceš, o kterých nevíme téměř vůbec nic.
Tím se nikoho nezastávám, aby bylo jasno. Asi bych měla znovu zkopírovat úryvek z Hrr na ně! Terryho Pratchetta.

#478 5. 12. 2011 19:18

Revliba
♥♥♥♥♥♥-

No tak já myslím,že činy hovoří a výstupy z nich plynoucí neméně..a už horňákú či dolňáků...u horňáků je to víc vidět neb ty výstupy dolňáci tak nějak zkousávají...
No vono to snad už dlouho nepotrvá...vissla

Není tady

#479 5. 12. 2011 19:25

majkafa
Host

Revliba napsal(a):

No tak já myslím,že činy hovoří a výstupy z nich plynoucí neméně..a už horňákú či dolňáků...u horňáků je to víc vidět neb ty výstupy dolňáci tak nějak zkousávají...
No vono to snad už dlouho nepotrvá...vissla

Potrvá nepotrvá, těžko říct, když stejně nevíme, co dál. Nic lepšího zatím nikdo nevymyslel.

#480 5. 12. 2011 19:49

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Judyna napsal(a):

Kolem sebe vidím hodně slušných lidí a jsem tomu ráda.

Tak to je víc než nadějné tummenupp

Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

#481 5. 12. 2011 21:04

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva

majkafa napsal(a):

Potrvá nepotrvá, těžko říct, když stejně nevíme, co dál. Nic lepšího zatím nikdo nevymyslel.

Lecos je vymyšlené, např. přímá demokracie. Prostě to není tak jak říkáš.

Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

#482 6. 12. 2011 6:23

Daphné
♥♥♥♥♥♥-

Kaliku, já se domnívám, že přímá demokracie není všelék. Umožní ti sice zúčastnit se rozhodování o podstatných i méně podstatných věcech, jenže stejně záleží na smýšlení většiny, která tě případně přehlasuje. Aby ti nezbývalo než jen rvát si vlasy, nastalo by přesvědčování té většiny o vlastním "správném názoru", a to už zas zavání manipulací a ovlivňováním, případně nátlakem.
Volení zástupci jsou nᚠvzorek, vzorek naší populace - proč myslíš, že třeba referendum by dopadlo jinak než hlasování volených zástupců?

Není tady

#483 6. 12. 2011 6:41

majkafa
Host

Kaliku, upnul ses zase k nějaké ideologii, systému, ale myslím, že ani tohle není to pravé ořechové.

#484 6. 12. 2011 7:53

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥

Daphné napsal(a):

Kaliku, já se domnívám, že přímá demokracie není všelék. Umožní ti sice zúčastnit se rozhodování o podstatných i méně podstatných věcech, jenže stejně záleží na smýšlení většiny, která tě případně přehlasuje. Aby ti nezbývalo než jen rvát si vlasy, nastalo by přesvědčování té většiny o vlastním "správném názoru", a to už zas zavání manipulací a ovlivňováním, případně nátlakem.
Volení zástupci jsou nᚠvzorek, vzorek naší populace - proč myslíš, že třeba referendum by dopadlo jinak než hlasování volených zástupců?

No, podívej, neřekl jsem, že přímá demokracie vyřeší vše, to ani náhodou, ale je to cesta k budování občanské společnosti a společnosti, kdy každý může rozhodovat sám za sebe a ne skrze nějakého zástupce, kterému jde jen o tvůj hlas před volbami a pak zastupuje jen sebe a své zájmy. Přímá demokracie vyjadřuje potenciál, kdybych to měl nějak popsat. Lidé se budou víc zajímat o věci veřejné, o svá práva. Pryč bude korupce, protože korupčník by musel zaplatit většinu lidí a i kdyby se tak stalo, je odpovědnost na lidech. Lidi si vládnou a rovněž tak jsou za svá rozhodnutí 100% zodpovědní a myslím, že tohle je to nejdůležitější - 100% volba a 100% odpovědnost a ne jako je tomu dnes, kdy nám Kalousek posílá za své rozhodnutí nás zadlužovat složenky. Sama řekni, zda-li si nějakému politikovi dala mandát na zadlužení země? Opakuji, přímá demokracie nic sama nespasí, to musí lidé sami. Sami to mohou udělat jedině skrze přímou demokracii a občanskou společnost. Dny "zastupovaní" jsou ty tam. Nikdy to nefungovalo a nikdy fungovat nebude.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

#485 6. 12. 2011 7:55

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥

majkafa napsal(a):

Kaliku, upnul ses zase k nějaké ideologii, systému, ale myslím, že ani tohle není to pravé ořechové.

Majko, zkus něco nastudovat, než začneš házet odsouzení wink A o jaké ideologii to vlastně mluvíš, nějak nechápu? va

Není tady

#486 6. 12. 2011 8:03

majkafa
Host

KALIK napsal(a):

No, podívej, neřekl jsem, že přímá demokracie vyřeší vše, to ani náhodou, ale je to cesta k budování občanské společnosti a společnosti, kdy každý může rozhodovat sám za sebe a ne skrze nějakého zástupce, kterému jde jen o tvůj hlas před volbami a pak zastupuje jen sebe a své zájmy. Přímá demokracie vyjadřuje potenciál, kdybych to měl nějak popsat. Lidé se budou víc zajímat o věci veřejné, o svá práva. Pryč bude korupce, protože korupčník by musel zaplatit většinu lidí a i kdyby se tak stalo, je odpovědnost na lidech. Lidi si vládnou a rovněž tak jsou za svá rozhodnutí 100% zodpovědní a myslím, že tohle je to nejdůležitější - 100% volba a 100% odpovědnost a ne jako je tomu dnes, kdy nám Kalousek posílá za své rozhodnutí nás zadlužovat složenky. Sama řekni, zda-li si nějakému politikovi dala mandát na zadlužení země? Opakuji, přímá demokracie nic sama nespasí, to musí lidé sami. Sami to mohou udělat jedině skrze přímou demokracii a občanskou společnost. Dny "zastupovaní" jsou ty tam. Nikdy to nefungovalo a nikdy fungovat nebude.

Kaliku, slovo ideologie nebylo na místě.
Mám nastudováno.
Tohle, co píšeš, je hodně naivní. Ani komunizmus nefungoval. Lidé jsou lidé....

#487 6. 12. 2011 8:21

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥

majkafa napsal(a):

KALIK napsal(a):

Kaliku, slovo ideologie nebylo na místě.
Mám nastudováno.
Tohle, co píšeš, je hodně naivní. Ani komunizmus nefungoval. Lidé jsou lidé....

Takže abych tvůj příspěvek shrnul do pár slov - nálepka, domněnka a postižení komunismem. Čekal snad někdo něco víc? smile

Upravil(a) KALIK (6. 12. 2011 8:22)

Není tady

#488 6. 12. 2011 8:22

majkafa
Host

Kaliku, normálně diskutovat zřejmě nedokážeš. sad

#489 6. 12. 2011 8:26

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥

To říká ten pravý lol Dyk si nic kloudného nenapsala o ode mě čekᚠco? lol Ty pořád tvrdíš, jak si svobodná, ale v některých případech mi připadᚠjako naprostý vězeň svých stereotypů, svého starého způsobu myšlení. Mluvíš pořád o zodpovědnosti za sebe, ale nejsi schopná ji přijmout, když je ti nabízena smile

Není tady

#490 6. 12. 2011 8:34

majkafa
Host

Jasně. Debatuj třeba s Arcanem, myslím, že momentálně ve způsobu debaty shodnete. sad

Mimochodem, nejsem na tom tak, že bych neměla osobní zodpovědnost, kdyby mi ji nikdo nenabídl. Takhle to nefunguje. Osobní zodpovědnost není závislá na "nabídce".

Upravil(a) majkafa (6. 12. 2011 8:35)

#491 6. 12. 2011 8:38

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥

Majko, problém je v tom, že ty nechceš debatovat. Tobě stačí nálepkovat a odsuzovat. Já si rád podebatuju o čemkoliv, ale musím vidět zájem i z druhé strany, že o debatu stojí. Z tvé strany tuto snahu nevidím, pak i já nemám důvod vést nesmyslnou debatu. Zkus se k věcem stavět pozitivně, s nadšením s náručí otevřenou než být věcem apriori uzavřená a odmítavá. Můžeš mi například napsat, co konkrétně si myslíš, že je na přímé demokracii blbost, co by nefungovalo, proč by to nefungovalo a já se přidám wink

Není tady

#492 6. 12. 2011 8:40

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥

majkafa napsal(a):

Jasně. Debatuj třeba s Arcanem, myslím, že momentálně ve způsobu debaty shodnete. sad

Mimochodem, nejsem na tom tak, že bych neměla osobní zodpovědnost, kdyby mi ji nikdo nenabídl. Takhle to nefunguje. Osobní zodpovědnost není závislá na "nabídce".

Ano, teď mᚠosobní odpovědnost za rozhodnutí svých pánů (poslanců např.), ale bez možnosti rozhodovat. Přímá demokracie ti nabízím možnost rozhodovat a být zodpovědná. Co si vybereš?

Není tady

#493 6. 12. 2011 8:41

majkafa
Host

Kaliku, ani nezkusím. Nemám čas ani chu na debaty o utopii. Práce volá.

Upravil(a) majkafa (6. 12. 2011 8:41)

#494 6. 12. 2011 8:42

majkafa
Host

KALIK napsal(a):

Ano, teď mᚠosobní odpovědnost za rozhodnutí svých pánů (poslanců např.), ale bez možnosti rozhodovat. Přímá demokracie ti nabízím možnost rozhodovat a být zodpovědná. Co si vybereš?

Já mám osobní zodpovědnost sama za sebe.
Je nesmyslné a namyšlené, chtít mít zodpovědnost za kohokoliv jiného, kromě sebe a svých malých dětí.

#495 6. 12. 2011 9:01

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: u nás v Galaxii :-))
Web

majko - mám to jak ty, možná o nějaké to procentíčko jinak stolt

ad. CHCI
infantilní CHCI - které popisuje Pandora (já chci a chci a chci - dup dup dup a budu řvát, dokud to nedostanu) - to není to CHCI - o kterém majka píše (dovolím si to fakt tvrdit)
nebo majčino CHCI není infantilní - je naprosto dospělé a k tomu ještě reálné - chci a je pouze v mé moci, co udělám, abych ho dostala.

ad. LÉTÁNÍ
jooo, skvělá ukázka "létání v oblacích" je v této větě:

Pandorraa napsal(a):

já myslím, že ani oni si neumějí představit, co se ještě stane.... a budou teda koukat lolwink

nebo:

Revliba napsal(a):

No vono to snad už dlouho nepotrvá vissla

A Kalik, že chce debatovat? Vždy to neumí! Je zaslepen svou vizí přímé demokracie a neuvědomuje si, že je to těžká manipulace. Co myslíš, že se stasne, když bude přímá demokracie? Popiš fungování, jak se začne - to, co slyším a čtu po různých diskuzích, tak první, po čem by šla "lůza" v přímé domekoracii, je to, že by na základě většiny (a o hlasování většiny to je) se rozhodla, že pujde po všech, co mají větší kus chleba (myslí si, že mají větší kus chleba) a hned by si ho vzali - takové znárodĄbnování v utopii - budeme mít všichni stejně. Houby stejně - i ten "slušný" člověk dole, pokud se dostane k lizu, se bude snažit urvat co nejvíc a přímá demokracie a referendum - "seberem bohatým" jim dá akorát do ruky nástroj, jak beztrestně okrást jiné. Ty, co si teď myslíš o sobě, že jsi slušný, dᚠruku do ohně za tvého souseda, že je stejně slušný jak ty? Nebo je stejně neslušný a nemravný jak ty?
Myslíš, že to tak nebude? Že najednou všechna ta svoloč, co dosud krade a okrádá (mluvím o těch dole - okrádají třeba svého zaměstnavatele - tu papíry z kopírky dětem na malování, tu propiska či zvýrazňovač, tu sponky, šroubky, matky, kus materiálu, tu sežere housku a kus salámu, tu žvanění v pracovní době na netu - a tím ukrajování z elektrické energie a opotřebení toho PC, nemluvě o tom, že souráním po různých serverech natáhneš do PC sajrajt, který ten zaměstnavatel bude muset nechat odborně vyčistit, nebo dokonce přeinstalovat celé, dojde (může dojít) ke ztrátě dat, či dokonce ke krádeži dat... věř, že vím, o čem mluvím!) - že najednou tito lidé budou uvědomělí a poctiví a spravedliví? Najedno utyhle své malé podvůdky a krádeže přestanou dělat? A bude vůbec ta svoloč schopná rozeznat, kdo okradl repub,liku a kdo si své bohatství poctivě vydělal? Vždy to není schopná rozeznat nyní - myslíš, že zítra bude tohoto rozlišení schopná?
A CO BUDE PAK? Myslíš si, že ti, co jste je okradli, že tu budou a zůstanou a budou se dělit se zloději? Myslíš si - jen a klidněš táhnou...dobrá, ale bude ta svoloč, co za 22 let nic nevymyslela, neměla žádný nápad - že najednou bude umět to, co uměl ten, co budoval?

Tajk vzhůru do toho - nerada se opakuji, ale jedno velmi známé rčení:
Sebere-li chudák bohatému milion, bude ho mít ten bohatý do roka zpět, kdežto ten chudák bude ještě chudší.

A aby sis to nevysvětlil špatně - ten bohatý má prostě "buňky" na vydělávíání peněz, kdežto ten chudák jen na utrácení....není to o tom, že by ten bohatý šel a tomu chudákovi ten milion sebral zpět. Je o o práci a umění vydělávat peníze.

Upravil(a) Zklamaná (6. 12. 2011 9:07)

IDIOT SE UČÍ VLASTNÍMI CHYBAMI, MAGOR SE UČÍ DEBILITĚ OD IDIOTA…….JÁ SE UČÍM CIZÍMI CHYBAMI lol
Kdybych to, co mi tu někteří říkáte, proměnila na stravu, nežral by to ani můj pes!
Svět nekonečných možností - ten tvoří F+F+F+F+F+F {přesně v tomto pořadí}.
http://www.youtube.com/watch?v=uVR-jLWz_7A

Není tady

#496 6. 12. 2011 9:03

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Web

majkafa napsal(a):

KALIK napsal(a):

Je nesmyslné a namyšlené, chtít mít zodpovědnost za kohokoliv jiného, kromě sebe a svých malých dětí.

tummenupp ano - a až na to přijde každý, že ta zodpovědnost leží jen na něm...a že není v jeho moci měnit násilím jiné, bude to OK godlike

IDIOT SE UČÍ VLASTNÍMI CHYBAMI, MAGOR SE UČÍ DEBILITĚ OD IDIOTA…….JÁ SE UČÍM CIZÍMI CHYBAMI lol
Kdybych to, co mi tu někteří říkáte, proměnila na stravu, nežral by to ani můj pes!

Není tady

#497 6. 12. 2011 9:35

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Tady jen malá douška slušného člověka - to jen, abyste si nedělali iluze o tom, že dolňáci jsou jiní, než ti horňáci gloria
http://www.novinky.cz/krimi/252354-negr … lionu.html

Není tady

#498 6. 12. 2011 9:53

Bramborka
♥♥♥♥♥♥-

Zklamaná napsal(a):

ad. LÉTÁNÍ

Pandorraa napsal(a):

já myslím, že ani oni si neumějí představit, co se ještě stane.... a budou teda koukat lolwink

Zaměnilas podmět v Pandorřině větě. Je možné, že takhle se rodí nepřátelství na Zemi, protože ta věta vůbec nebyla ani proti tobě, ani proti tvým názorům, řekla bych i naopak.

Lež se nastoluje jako světový řád.
Franz Kafka

Není tady

#499 6. 12. 2011 10:33

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Bramborka napsal(a):

Zklamaná napsal(a):

ad. LÉTÁNÍ

Pandorraa napsal(a):

Zaměnilas podmět v Pandorřině větě. Je možné, že takhle se rodí nepřátelství na Zemi, protože ta věta vůbec nebyla ani proti tobě, ani proti tvým názorům, řekla bych i naopak.

ANI - dobrá, nesnaž se tu tlačit chytrost přes gramatiku. To, že si to Ani Pandora neumí představit je mi jasné, ale já si to například dokážu představit...takže dalo by se říct, že píše, že NIKDO si neumí představit - načež ji mohu směle napsat, že to je domněnka - myslí si že NIKDO, přesto někdo si to představit umí wink
píšu, že je to létání - hlavně co se týče toho "to budou tedy koukat" Kdo bude koukat? Oni - nebo nejen oni - nebo jen ty a pandora a oni? Nebo všichni, krom Pandory, nebo ta přeci ví? Hmmm?
nezatahuj do toho mě - mám zcela jiné myšlení wink Ale pravdou by mohlo být, že budou koukat tedy TÉMĚŘ VŠICHNI co se ještě stane tongue

no a vzhledem k tomu, že bylo napsáno -nejprve ANI ONI = nikdo, resp. všichni a poté napsáno to BUDOU teda koukat....mělo být správně napsáno BUDEME koukat (všichni)...ale jaksi se z toho Pandora jako jediná distancovala...ona totiž koukat asi nebude, že? Jen ONI BUDOU koukat. mimochodem - kdo to je ten ANI ON?

Kdžy už chceš dělat rozbory, tak prosím celých vět a ne pouze, co se ti hodí, čím bys mě chtěla utřít.
No a už vůbec jsem tuto větu nebrala, jako něco proti mému názoru - jen píšu o tom létání, když je Pandora přesvědčená o tom, že BUDOU KOUKAT...možná je to tak, že budou koukat naprosto jen ti ANI ONI, nebo ONI jsou možná dávno na ty ANI ONY připraveni tongue

PS - takže jsem správně zvýraznila v souladu s celou větou právě jen ty ONI.

Upravil(a) Zklamaná (6. 12. 2011 10:36)

Není tady

#500 6. 12. 2011 10:59

Petr100
♥♥♥♥♥♥♥

Zklamaná napsal(a):

majkafa napsal(a):

KALIK napsal(a):

tummenupp ano - a až na to přijde každý, že ta zodpovědnost leží jen na něm...a že není v jeho moci měnit násilím jiné, bude to OK godlike

Holky že se na to nevykašlete.

Zvýšíme daně, zlepšíme lidem život, věří expert ČSSD.
Margaret Tatcherová: "Problém socialistů je, že nakonec jim dojdou i peníze druhých."

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí